Válasz dnsv #1500. hozzászólásárapár éve vettem egy Fronius hegesztőt egy felszámolásból 15ezerért, ára cca. 400 ezer, egy hegesztős fórumon azt írták, hogy a Fronius-szal a hülye is tud hegeszteni. Ezzel én azért úgy vagyok, ha még egy kicsit tanulom a szakmát, elérek lassan a hülye szintjére.
Válasz dnsv #1500. hozzászólásáraVagy az, akinek kiszolgálja kényelmesen a gazdaságát és egy kis odafigyeléssel egy alacsony fenntartású géppel marad fejlődőképes.
Aztán nem kell kikalapálni az ásó élét, hogy haladjon a termelés mikor chipre várva nézegeti az eke előtt a csilliárdos traktort, amire még a hitelt is fizeti, aztán a verebek sz@rják le a sárvédőt...
Válasz Gandhy #1499. hozzászólásáraAzért azt megnézném, mikor Vitya odakopogna a Belarusznak, hogy "Te figyelj má' Bigét is megfogtuk, most Te jössz..."
Válasz Gandhy #1498. hozzászólásárakülönben ez simán megérne egy GVH-s vizsgálatot, mert ez az erőfölényből való árképzés is van olyan gazdát károsító visszaélés, mint a Bige, sőt, kartelezés is belefér, hisz az importőr is benne van, ami a gyár tulajdona, tehát a gyár is
Válasz Gumóka #1497. hozzászólásáracsak a szokásos, van egy nagy kereskedő, aki erőből viszi a beérkező gépek nagyrészét, a maradék kevésért versengenek a többiek, viszont ez a nagykerekedő, még megfejeli 2 millió extra zsebpénzzel az árát, annyiért meg nem veszem meg, röviden, ennyi
Válasz Gandhy #1495. hozzászólásáraSajnos! Főleg új modellnél hallotam a fentnél is, hogy a gyártósorról kellett levenni egy alkatrészt, mert akkor kezdték nemrég gyártani, és még nem volt pótalkatrész. (De már kellett )
Válasz horvath.agro #1494. hozzászólásáradehogy nem létezhet, sőt, egyre több ilyen lesz, ahogy már a szalonból vásárolt autók jelentős részére egy év a szállítás, így lesz egyre komolyabb alkatrészhiány minden területen
elkanyarodnék horvath.agro egy korábbi felvetéséhez:
"A nyugati gépben nincs gyomoridegem reggel, hogy tudok-e az nap dolgozni?"
na most akkor mit szóljon az a tulaj, akinek a 70 milliós Fendt-je két hete némán áll és vár az elpukkant chip cseréjére, ami azért csak megérkezik egyszer.
Válasz Gumóka #1487. hozzászólásáranekem is volt egy gondolatom, hogy a 1025-öt, 1221-re cserélem, de már elengedtem,
majd, ha már a kutyának sem kellenek, kimegyek a Kubotával és egy trélerrel Minszkbe és egy árán elhozok 3-at, a lengyelek fele jövök haza, útközben a forgalomba helyezés is meg lesz, a 2 plusz meg jó lesz alkatrésznek
arra az egy évre amíg távol leszek, kiadom a gazdaságot
azt azért nehezen tudom feldolgozni, hogyha nálunk mindenki nyugati traktort vesz, akkor miért nincs MTZ?
Mondjuk ja, eladni most éri meg, venni meg kész csőd, bármit is az értékéhez viszonyítva.
Volt egy gondolatom, hogy fiatalabb 82-re cserélem az öreget, aztán ezt gyorsan el is vetettem, amennyi többletköltség lenne most a csere, abból a pénzből ezt szalongéppé gyúrom.
Válasz Gumóka #1485. hozzászólásáravan egy Tolmet rövidtárcsám, 2018. szeptemberi átvétellel, leszállítva volt 1,45 mill, ma láttam hirdetve 2,85 millió
Válasz Gabi 07 #1482. hozzászólásáraaz importőr emelt szeptemberben és emel januárban, a kereskedő meg rádobja az extraprofitot, így jön ki a gyáriemeléssel a 11-ről 13-ra, a kereskedő meg rádobott még 2-2,5-et a 15,2 millióhoz, ha már hiánycikk, merjünk nagyot álmodni, gondolták Kecskeméten
Válasz Gandhy #1481. hozzászólásáraNam a gyár emelt ennyit, csak érzik a kereskedők, hogy megadnak érte többet is.
Szerintem egyes kereskedések meg tudják mitől döglik a légy (már akinek jut eladni való gép)
Válasz Gandhy #1478. hozzászólására33 traki jött a múlt héten 30db 8-as széria 3 db 100 Le erősebb.Bizok benne hogy,Tavaszra megjön az enyém,mivel ráér.Csak az árak kúsznak fel.6-an vannak előttem a 1025.3 ra .Zetort körbejártam,ejtettem.Csak a fórumon olvasottak alapján .
Válasz Soma Bor #1466. hozzászólásáraEz is délkoreai, akkor miért nem reklámozod úgy hogy ha nem tetszik a színe, akkor lehet kiotit vagy tym traktort is venni azok is megegyeznek ezzel mm-re ???
Válasz Soma Bor #1466. hozzászólásáraVan egy 2007 es 820.2 es MTZ -nk! Akkor 3,7+ Áfa volt! Most 4-4, 5 között lehet eladni.. Úgyhogy olyan nagy újdonságot nem mondtál.
Válasz Gandhy #1470. hozzászólásáraNyugi. Nem fogjak betiltani.
Akkor kb minden dizelt be kene ami adblue nelkuli. Az kemeny lenne meg az idiota zold eutol is.
A honlap szerint 101 lóerős gép ebből a legnagyobb.
Az előre nézés lenne, ha egy 136 lóerős gép helyett valaki vesz egy ilyen 101 lóerős gépet?
Köszönjük a reklámot, de ebbe a topikba nem való ez a kisgép. Milyen traktort vegyek című topikban jó helye van ezeknek.
Válasz Zetoros Gyerök #1467. hozzászólásáraÍrtam!
De ha bárkinek van kérdése szívesen válaszolok!
Mert nekem ez a 2.ik ilyen traktorom
az első 2004 es 47 Lóerő
Ez pedig 2020 75 Lóerő
De van másmilyen amit meg tudok mutatni!
Válasz Soma Bor #1466. hozzászólásáraÍrj már légyszi a "Milyen traktort érdemes venni?" topicba, a fiúk ott is nézegették ezt a gépet. Jobban tudsz nekik válaszolni, mint én. Neked van ilyen géped. Köszi!
Miért nem inkább előre néztek!
Tudok egy sokkal jobb trakit ami csak kicsit drágább, megfizethetőbb, és elég jól tartja az árát is,
sőt, ha megveszed 3 év múlva akár 15% al drágában tudod eladni!
Széles lehetőségek!
6 kör hidraulika (3elől, 3 hátul) külön - külön (ez alap)
minden lehet mechanikus is!
Mindent lehet kérni hozzá akár utólag is!
Ja és Klíma nélkül nincs fülkés!
https://www.facebook.com/Lstraktordiler
A sajátom 2004 es és most is ugyan annyiért tudnám eladni, mint amennyiért vettem!
De el nem adnám! 5000 üzemóra, hibátlan motor!!Traki bemutatkozó
Válasz Gandhy #1457. hozzászólásáraMár akkor se lehetett mikor mi vettük.
A mienket úgy hozták, hogy mondtam, hogy nekem papír se kell rá semmi, csak legyen itt. Előre kifizettük az egész gép árát.
Aztán utána hívtak, hogy na mégis lesz, csak piros rendszám. Aztán hívnak, hogy kap eseti engedélyt és fekete lesz a rendszám. Na mondom szuper, arra nincs jogsim
Válasz Gabi 07 #1462. hozzászólásáraha en is fillerekert vennem mint nalatok, akkor vennek en is, de mivel nincs es draga is ezert nekem a profitmaximalizalas a cel a meglevo teruleten, amihez normalis gep kell amire nem kell kolteni, ezert vannak amik...
Válasz dnsv #1453. hozzászólásáraÚgy rémlik 2018.12.31.-ig lehetett itthon forgalomba helyezni őket.
Utánna a Lengyel Horvát kiskapuig nem lehetett venni.
Azt hiszed mindenki a gépgyártók seggét tömi a bevételből!
Én bizony biztosan nem, pedig hidd el megtehetném.
Nekem a gép egy eszköz, nem presztízs kérdés.
Gépből a szükséges minimumra költök, termőföldre viszont nem sajnálom, mert azt öröklik utánnam.
Te meg inkább add a gépgyártónak, ő szívesen örökbe hagyja helyetted!
Válasz Gabi 07 #1442. hozzászólásáraNem tudom le lehet e a videót fordítani magyarra, de érdemes megnézni. ők egy nagyon becsületes szerbiai családi vállalkozás. Szépen elmondják a traktort amennyiért vetted, annak az árnak még 20-25%-éka legyen a zsebedben javításra. Még azt is hogy a behozott traktoroknak 95%-nak valami gondja van, és a nyugatinak nem éri meg 100+ eurós órabárért meg a gyári alkatrész árak miatt javítani. Nálunk is azért éri meg itt 10euró/órával elégedettek, ahol tudnak ott mókolnak alkatrész áron, meg a rengeteg kínt élő ismerős hozz be bontott alkatrészeket, kereset kiegészítő gyanánt. Ennyi.
Válasz dnsv #1453. hozzászólásáramost is itt vizsgáznak, csak honosítottként, az elsőforgalomba helyezés van a lengyeleknél
különben nekem jöhetne forgalmi nélkül is, 3 táblában van a teljes területem, a telephelyemtől cca. 500 méterre van kettő, a harmadik az már messzebb van, 7-800 méter
ebből egyet közúton érek el, a többi földút.
Elég kicsi lenne az esély, hogy megfogjanak
Válasz t.romsics #1454. hozzászólásáraKöszi.
Vinko is említette a lánckerekes dolgot.
Keresni foglak,ha aktualis lesz a dolog,még csak agyalÁs megy a 75-ös sortávon.
egyszerűen képtelenek megérteni a nyugatos traktorosok, hogy ha van egy nyolc éves MTZ-m, ami mindent végzett, eke, lazító és a többi ennél könnyebb eszközök használata, évente egyszer bevittem a szervizbe, lecserélték a folyadékokat és néhány tömítést, szimmeringet, átnézték, utánahúztak, állítottak, stb.
Soha nem állt meg(most a kuplung), akkor miért furcsa, ha egy ilyen alacsony költségű, igénytelen, nálam 100%-os megbízhatóságú, olcsó gép után, ugyanettől a gyártótól szeretnék venni? Nálam az MTZ ilyen volt eddig, akinél 4 nap munka, 3 nap szerelés heti ismétlődéssel, talán nála kéne elgondolkodni, hogy vajon mit is csinált rosszul?
De, ahogy írtam, ha reggel visszaküld a kereskedő egy bőröndnyi pénzt, abból arra következtetek, hogy nekem sem lesz többet MTZ-m és meg kell becsülnöm azokat, amelyekkel rendelkezem
Válasz pangi #1447. hozzászólásáraMár nem emlékszem pontosan, hogy kinél gyártattam, de az aprók között, most is találtam egy hirdetést, ami élő:
https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/alkatresz/veto-ulteto-palantazo-gep-alkatreszek/maxima-planter-gaspardo-agricola-matermacc-kverneland-kleinemulticorn-vogelnoot-vetotarcsa/h_6500825
De nem csak a tárcsát kell legyártatni, és berakni, ha emelett döntesz, szívesen segítek (a vetőgépen is kell szerelni egy félórát alkalmanként, a meghajtókerék fogaskerekeit is át kell pakolni nálam - ez persze függ attól, hogy milyen géped van). Van egy Gaspardo topic, azt már ott.
4353 hozzászólás
Válasz dnsv #1500. hozzászólásárapár éve vettem egy Fronius hegesztőt egy felszámolásból 15ezerért, ára cca. 400 ezer, egy hegesztős fórumon azt írták, hogy a Fronius-szal a hülye is tud hegeszteni. Ezzel én azért úgy vagyok, ha még egy kicsit tanulom a szakmát, elérek lassan a hülye szintjére.
Válasz dnsv #1500. hozzászólásáraVagy az, akinek kiszolgálja kényelmesen a gazdaságát és egy kis odafigyeléssel egy alacsony fenntartású géppel marad fejlődőképes.


Aztán nem kell kikalapálni az ásó élét, hogy haladjon a termelés mikor chipre várva nézegeti az eke előtt a csilliárdos traktort, amire még a hitelt is fizeti, aztán a verebek sz@rják le a sárvédőt...
Válasz Gandhy #1499. hozzászólásáraAzért azt megnézném, mikor Vitya odakopogna a Belarusznak, hogy "Te figyelj má' Bigét is megfogtuk, most Te jössz..."
Válasz Gandhy #1499. hozzászólásáraAnnyira nem azert. Eleg nagy valasztek van nyugatibol.
Mint lentebb mar irtak az okosak, csak a hulye vesz MTZ-t
Válasz Gandhy #1498. hozzászólásárakülönben ez simán megérne egy GVH-s vizsgálatot, mert ez az erőfölényből való árképzés is van olyan gazdát károsító visszaélés, mint a Bige, sőt, kartelezés is belefér, hisz az importőr is benne van, ami a gyár tulajdona, tehát a gyár is
Válasz Gumóka #1497. hozzászólásáracsak a szokásos, van egy nagy kereskedő, aki erőből viszi a beérkező gépek nagyrészét, a maradék kevésért versengenek a többiek, viszont ez a nagykerekedő, még megfejeli 2 millió extra zsebpénzzel az árát, annyiért meg nem veszem meg, röviden, ennyi
Válasz Gandhy #1491. hozzászólásáraRaktáron lévőre? Akkor neked hogy nem jut hónapok óta?
Válasz Gandhy #1495. hozzászólásáraSajnos! Főleg új modellnél hallotam a fentnél is, hogy a gyártósorról kellett levenni egy alkatrészt, mert akkor kezdték nemrég gyártani, és még nem volt pótalkatrész. (De már kellett
)
Válasz horvath.agro #1494. hozzászólásáradehogy nem létezhet, sőt, egyre több ilyen lesz, ahogy már a szalonból vásárolt autók jelentős részére egy év a szállítás, így lesz egyre komolyabb alkatrészhiány minden területen
Válasz Gandhy #1493. hozzászólásárailyen nem letezhez, nekem 24 oran belul ha kellene uj motor lenne a traktorban.
megfelelo szervizet kell talalni.
elkanyarodnék horvath.agro egy korábbi felvetéséhez:

"A nyugati gépben nincs gyomoridegem reggel, hogy tudok-e az nap dolgozni?"
na most akkor mit szóljon az a tulaj, akinek a 70 milliós Fendt-je két hete némán áll és vár az elpukkant chip cseréjére, ami azért csak megérkezik egyszer.
Válasz Gandhy #1491. hozzászólására az igen miből készül aranyból ?????

Válasz Bigyófelügyelő #1490. hozzászólására15.150.000.- nettó, ezt az árat kaptam raktáron lévőre, pár napja
Válasz Gandhy #1481. hozzászólására1221.3 nettó 15 ?
Válasz Gandhy #1488. hozzászólásáraHa lesz Kubotád, nem vágysz te MTZ-re
Válasz Gumóka #1487. hozzászólásáranekem is volt egy gondolatom, hogy a 1025-öt, 1221-re cserélem, de már elengedtem,


majd, ha már a kutyának sem kellenek, kimegyek a Kubotával és egy trélerrel Minszkbe és egy árán elhozok 3-at, a lengyelek fele jövök haza, útközben a forgalomba helyezés is meg lesz, a 2 plusz meg jó lesz alkatrésznek
arra az egy évre amíg távol leszek, kiadom a gazdaságot
azt azért nehezen tudom feldolgozni, hogyha nálunk mindenki nyugati traktort vesz, akkor miért nincs MTZ?
Válasz Gandhy #1486. hozzászólására3-at adok érte a 1025-el együtt!

Mondjuk ja, eladni most éri meg, venni meg kész csőd, bármit is az értékéhez viszonyítva.
Volt egy gondolatom, hogy fiatalabb 82-re cserélem az öreget, aztán ezt gyorsan el is vetettem, amennyi többletköltség lenne most a csere, abból a pénzből ezt szalongéppé gyúrom.
Aztán közel se biztos, hogy az újabb jobb...
Válasz Gumóka #1485. hozzászólásáravan egy Tolmet rövidtárcsám, 2018. szeptemberi átvétellel, leszállítva volt 1,45 mill, ma láttam hirdetve 2,85 millió
Válasz Gandhy #1484. hozzászólásáraAztán viszi a használtpiacot is, vicc, ami megy egyébként.
Mondjuk a 820-asokat többre tartják mint a 1025-1221-1523- at.
Egy nagy kupac az egész, de mindegy, hogy autót, vagy traktor nézek.
Épp most böngészek kicsit.
Válasz Gabi 07 #1482. hozzászólásáraaz importőr emelt szeptemberben és emel januárban, a kereskedő meg rádobja az extraprofitot, így jön ki a gyáriemeléssel a 11-ről 13-ra, a kereskedő meg rádobott még 2-2,5-et a 15,2 millióhoz, ha már hiánycikk, merjünk nagyot álmodni, gondolták Kecskeméten
Válasz Gabi 07 #1482. hozzászólásáraSzerintem ezzel az áremeléssel megkárosították a gazdákat
Válasz Gandhy #1481. hozzászólásáraNam a gyár emelt ennyit, csak érzik a kereskedők, hogy megadnak érte többet is.
Szerintem egyes kereskedések meg tudják mitől döglik a légy (már akinek jut eladni való gép)
Válasz agrogal #1480. hozzászólásáramárciusban 11-ról indultam, most a Royal-nál 15,2 millió nettó
Válasz Gandhy #1478. hozzászólására33 traki jött a múlt héten 30db 8-as széria 3 db 100 Le erősebb.Bizok benne hogy,Tavaszra megjön az enyém,mivel ráér.Csak az árak kúsznak fel.6-an vannak előttem a 1025.3 ra .Zetort körbejártam,ejtettem.Csak a fórumon olvasottak alapján .
Válasz dnsv #1469. hozzászólásáraNyugi jön a 140 Lóerős is!
Hamarosan elérhető lessz!
Válasz mtz1221 #1476. hozzászólására2.161.205 Ft +ÁFA ez kivételesen nem akciós
a 1025.3-hoz 1,350 millió ez már akciós
Válasz mtz1221 #1476. hozzászólásáraEz?
Válasz Gandhy #1470. hozzászólásáraMi pénz egy D260S2 ???
Válasz Soma Bor #1466. hozzászólásáraEz is délkoreai, akkor miért nem reklámozod úgy hogy ha nem tetszik a színe, akkor lehet kiotit vagy tym traktort is venni azok is megegyeznek ezzel mm-re ???
Válasz bandigh #1473. hozzászólásáramajd a tundrán elfogy
Válasz dnsv #1471. hozzászólásáraBe nem tiltják, csak nem lesz új traktor amibe belevaló, aztán gondolom van készlet
Válasz Soma Bor #1466. hozzászólásáraVan egy 2007 es 820.2 es MTZ -nk! Akkor 3,7+ Áfa volt! Most 4-4, 5 között lehet eladni.. Úgyhogy olyan nagy újdonságot nem mondtál.
Válasz Gandhy #1470. hozzászólásáraNyugi. Nem fogjak betiltani.
Akkor kb minden dizelt be kene ami adblue nelkuli. Az kemeny lenne meg az idiota zold eutol is.
Válasz .Richard. #1464. hozzászólásáraHorton már akciózzák a .3-as motorokat, biztos nem véletlen, mert náluk ritkán van akció, vagy inkább soha
Válasz Soma Bor #1466. hozzászólásáraHelló

A honlap szerint 101 lóerős gép ebből a legnagyobb.
Az előre nézés lenne, ha egy 136 lóerős gép helyett valaki vesz egy ilyen 101 lóerős gépet?
Köszönjük a reklámot, de ebbe a topikba nem való ez a kisgép. Milyen traktort vegyek című topikban jó helye van ezeknek.
Válasz Zetoros Gyerök #1467. hozzászólásáraÍrtam!
De ha bárkinek van kérdése szívesen válaszolok!
Mert nekem ez a 2.ik ilyen traktorom
az első 2004 es 47 Lóerő
Ez pedig 2020 75 Lóerő
De van másmilyen amit meg tudok mutatni!
Válasz Soma Bor #1466. hozzászólásáraÍrj már légyszi a "Milyen traktort érdemes venni?" topicba, a fiúk ott is nézegették ezt a gépet. Jobban tudsz nekik válaszolni, mint én. Neked van ilyen géped. Köszi!
Sziasztok!

Traki bemutatkozó
Miért nem inkább előre néztek!
Tudok egy sokkal jobb trakit ami csak kicsit drágább, megfizethetőbb, és elég jól tartja az árát is,
sőt, ha megveszed 3 év múlva akár 15% al drágában tudod eladni!
Széles lehetőségek!
6 kör hidraulika (3elől, 3 hátul) külön - külön (ez alap)
minden lehet mechanikus is!
Mindent lehet kérni hozzá akár utólag is!
Ja és Klíma nélkül nincs fülkés!
https://www.facebook.com/Lstraktordiler
A sajátom 2004 es és most is ugyan annyiért tudnám eladni, mint amennyiért vettem!
De el nem adnám! 5000 üzemóra, hibátlan motor!!
Válasz Gandhy #1457. hozzászólásáraMár akkor se lehetett mikor mi vettük.
A mienket úgy hozták, hogy mondtam, hogy nekem papír se kell rá semmi, csak legyen itt. Előre kifizettük az egész gép árát.
Aztán utána hívtak, hogy na mégis lesz, csak piros rendszám. Aztán hívnak, hogy kap eseti engedélyt és fekete lesz a rendszám. Na mondom szuper, arra nincs jogsim
Válasz Gandhy #1455. hozzászólásáraMultkor már irtam. Akkor most veszel alkatrészeket még nem tul drágák?
Válasz Gabi 07 #1462. hozzászólásáraha en is fillerekert vennem mint nalatok, akkor vennek en is, de mivel nincs es draga is ezert nekem a profitmaximalizalas a cel a meglevo teruleten, amihez normalis gep kell amire nem kell kolteni, ezert vannak amik...
Válasz horvath.agro #1460. hozzászólásáraÉppen befér 3 alá, ha van.
Pedig 4-et is adnék szívesen.
Csak meg ne szellőztesd, felvernéd az árat!
Válasz dnsv #1453. hozzászólásáraÚgy rémlik 2018.12.31.-ig lehetett itthon forgalomba helyezni őket.
Utánna a Lengyel Horvát kiskapuig nem lehetett venni.
Válasz Gabi 07 #1459. hozzászólásáragondolom nalatok is 4,5-5 millio 1 hektar fold... ha egyeltalan lehet venni.
Válasz horvath.agro #1451. hozzászólására"a gazdasag meretebol fakadoan mar kijarta azt az iskolat ahova te meg be se iratkoztal, es tapasztalatbol beszel."

Azt hiszed mindenki a gépgyártók seggét tömi a bevételből!
Én bizony biztosan nem, pedig hidd el megtehetném.
Nekem a gép egy eszköz, nem presztízs kérdés.
Gépből a szükséges minimumra költök, termőföldre viszont nem sajnálom, mert azt öröklik utánnam.
Te meg inkább add a gépgyártónak, ő szívesen örökbe hagyja helyetted!
Válasz Gabi 07 #1442. hozzászólásáraNem tudom le lehet e a videót fordítani magyarra, de érdemes megnézni. ők egy nagyon becsületes szerbiai családi vállalkozás. Szépen elmondják a traktort amennyiért vetted, annak az árnak még 20-25%-éka legyen a zsebedben javításra. Még azt is hogy a behozott traktoroknak 95%-nak valami gondja van, és a nyugatinak nem éri meg 100+ eurós órabárért meg a gyári alkatrész árak miatt javítani. Nálunk is azért éri meg itt 10euró/órával elégedettek, ahol tudnak ott mókolnak alkatrész áron, meg a rengeteg kínt élő ismerős hozz be bontott alkatrészeket, kereset kiegészítő gyanánt. Ennyi.
Válasz dnsv #1453. hozzászólásáramost is itt vizsgáznak, csak honosítottként, az elsőforgalomba helyezés van a lengyeleknél

különben nekem jöhetne forgalmi nélkül is, 3 táblában van a teljes területem, a telephelyemtől cca. 500 méterre van kettő, a harmadik az már messzebb van, 7-800 méter
ebből egyet közúton érek el, a többi földút.
Elég kicsi lenne az esély, hogy megfogjanak
Válasz t.romsics #1454. hozzászólásáraKöszi.
Vinko is említette a lánckerekes dolgot.
Keresni foglak,ha aktualis lesz a dolog,még csak agyalÁs megy a 75-ös sortávon.
egyszerűen képtelenek megérteni a nyugatos traktorosok, hogy ha van egy nyolc éves MTZ-m, ami mindent végzett, eke, lazító és a többi ennél könnyebb eszközök használata, évente egyszer bevittem a szervizbe, lecserélték a folyadékokat és néhány tömítést, szimmeringet, átnézték, utánahúztak, állítottak, stb.

Soha nem állt meg(most a kuplung), akkor miért furcsa, ha egy ilyen alacsony költségű, igénytelen, nálam 100%-os megbízhatóságú, olcsó gép után, ugyanettől a gyártótól szeretnék venni? Nálam az MTZ ilyen volt eddig, akinél 4 nap munka, 3 nap szerelés heti ismétlődéssel, talán nála kéne elgondolkodni, hogy vajon mit is csinált rosszul?
De, ahogy írtam, ha reggel visszaküld a kereskedő egy bőröndnyi pénzt, abból arra következtetek, hogy nekem sem lesz többet MTZ-m és meg kell becsülnöm azokat, amelyekkel rendelkezem
Válasz pangi #1447. hozzászólásáraMár nem emlékszem pontosan, hogy kinél gyártattam, de az aprók között, most is találtam egy hirdetést, ami élő:
https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/alkatresz/veto-ulteto-palantazo-gep-alkatreszek/maxima-planter-gaspardo-agricola-matermacc-kverneland-kleinemulticorn-vogelnoot-vetotarcsa/h_6500825
De nem csak a tárcsát kell legyártatni, és berakni, ha emelett döntesz, szívesen segítek (a vetőgépen is kell szerelni egy félórát alkalmanként, a meghajtókerék fogaskerekeit is át kell pakolni nálam - ez persze függ attól, hogy milyen géped van). Van egy Gaspardo topic, azt már ott.