Válasz Igazi Földönfutó #9086. hozzászólásáraAz adatlapja szerint "A készítmény egy vegetációs időszakban csak egy alkalommal használható!" Tehát 2x teljes dózis (1l/ha) ? Ezt próbáltad is?
Válasz pate #9083. hozzászólásáraDe ha lefújtad három négy napig ne menj ki, rosszul ne legyél. Szarul néz majd ki a napraforgó de kirúgja magát pár nap allat.
Sziasztok! A viballához milyen nagynak kell lenni a forgónak? Soha nem használtam még. De most nem látok más megoldást. Elmaradt az alapkezelés elhúzódott a kelés megerősödött a parlagfű. Most a legszebb 6 leveles de van ami még nem rég kelt ki. Köszönöm.
Válasz Celtises #9079. hozzászólásáraNem kapott gyomírtót. Most sorművelőztem meg. Szép gyommentes. És nem is fogom gyomírtózni, ha nem zár össze hamar akkor még egyszer meghúzom. Elővetemény árpa volt, de az is full extenzívben. Ott sem volt gyomírtás gombaölőzés.
Válasz Petyu #9075. hozzászólásáraDe mitől lehet? Nekem szermaradvány nem lehet. Arra gondolok, hogy mélyre ment a mag mert csak ott volt akkor nedvesség aztán kapott sok csapadékot és mivel nagyon meleg sem volt nehezen bújt elő. Szántva volt a terület, barázdában a széjjelszántásnál van ahol csak most bujkál ápr. 20 a vetés ideje. Amúgy nem mindenhol ilyen, vannak jó részek is.
Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraNekem volt olyan, hogy Szik-2 levélben sikerült egy combosabb fél adaggal, pH igazítással kiütni az első hullámot. A második hullám kezelése már nem volt annyira sikeres általában, de némi szerencsével elfogadható tud lenni. Mindenesetre a parlagfű ellenszere állományban a CLP.
Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraSzia, az express csak megfogja még a nagyobb dózisal is, de el nem pusztul ,mi Vivalával ki szoktuk foltozni az kitakarítja.
Válasz trikolor5 #9066. hozzászólásáraNapégés is szokott így kinézni, csak mitől lett érzékeny az uv-ra?
Elővetemény? Gondolok arra, hogy szermelaradvány nincs-e. Vagy esetleg szomszédos behatás...
Válasz termelo #9064. hozzászólásáraAz 5 kg-t én is kevésnek gondolom. Kell a 10 sajnos. Egyébként miótan nincs klórpirifosz pl azóta csak próbálkozunk. Néha működik, néha nem, de szerintem nagyon évjárat függő a dolog. Ha gyors kelés és kezdeti fejlődés van, akkor lehet segít valamit, ha elhúzódik és mint idén helyenként kap vagy 100 mili esőt akkor meg hatás csökken.
Ez van.
Válasz RARGAkèny #9056. hozzászólásáraBarkóra semmit nem érnek a jelenleg engedélyezett szerek, viszont drótféregre jó a Force az biztos. Akár csávázva, akár sorára téve.
Válasz Mln #9048. hozzászólásáraTavaly volt először, olyan 30q körül volt az átlag de sok volt a tőhiány, idén már rovarölős csávázott magot vettem és sokkal jobb a tőszám. Egyébként az a jó benne hogy jól nyomja a súlyt a magas olajtartalom miatt, pont mint a sumiko. (tavaly 51% körül volt az olajtartalma)
Válasz Gatti #9043 hozzászólá
Nekem is kb ekkora amit ápr a hideg front előtt egy nappal vetettem el max 2 pár levéllel előbb járhat . De a másik amit abba a áprilisi nyárba vetettem és kapott -2 is amit jól bírt már térdig ér .
Mit fog kapni még?
Válasz Celtises #9046. hozzászólásáraJelen.
Nem idén, régebben. Ha jól emlékszem 10g/ha kb 150 literrel.
Hatást fene tudja, de nem volt egy horror, 80-100eFt 1kg. Viszont abszolút nem csapadék álló!
Válasz F. Bálint #9044. hozzászólásáraÁprilis 13, de csak rá 1 hétre kapott esőt amitől megtudott indulni a csírázás. Szerencsére most a nyulak se rendezték le.
10440 hozzászólás
Alakul szépen, hátha még kapna normális esőt mert minket minden el kerül , 2 hét alatt kb 25mm jött lett, vagy 4 részletben,

Válasz Igazi Földönfutó #9088. hozzászólásáraMost nézem,hogy litert írsz,az express szilárd,2x22 grammot szoktam használni.
Válasz VMisi #9087. hozzászólásáraKétszer fél dózis osztott kezelésnél.
Válasz Igazi Földönfutó #9086. hozzászólásáraAz adatlapja szerint "A készítmény egy vegetációs időszakban csak egy alkalommal használható!" Tehát 2x teljes dózis (1l/ha) ? Ezt próbáltad is?
Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraAzonnal lekezelni,7-8 nap múlva megegyszer és egy szál parlagfű se lesz Ne várjál egy napot se.
Válasz Agrárman #9082. hozzászólásáraViballa amit tudni lehet az itt le van írva.
Válasz pate #9083. hozzászólásáraDe ha lefújtad három négy napig ne menj ki, rosszul ne legyél. Szarul néz majd ki a napraforgó de kirúgja magát pár nap allat.
Válasz Agrárman #9082. hozzászólásáraSzia, nekünk azt mondta a növényvédős hogy 5-6 leveles legyen
Sziasztok! A viballához milyen nagynak kell lenni a forgónak? Soha nem használtam még. De most nem látok más megoldást. Elmaradt az alapkezelés elhúzódott a kelés megerősödött a parlagfű. Most a legszebb 6 leveles de van ami még nem rég kelt ki. Köszönöm.
Válasz trikolor5 #9080. hozzászólásáraNálam volt gyomírtva, sőt a búza is előtte. Ráadásul forgatás nélkül csinálom. Ugyanilyen.
Válasz Celtises #9079. hozzászólásáraNem kapott gyomírtót. Most sorművelőztem meg. Szép gyommentes. És nem is fogom gyomírtózni, ha nem zár össze hamar akkor még egyszer meghúzom. Elővetemény árpa volt, de az is full extenzívben. Ott sem volt gyomírtás gombaölőzés.
Válasz trikolor5 #9077. hozzászólásáraGyomírtót mit kapott?
Elővetemény?
Válasz pate #9076. hozzászólásáraDikamba, mezotrion?
Válasz Petyu #9075. hozzászólásáraDe mitől lehet? Nekem szermaradvány nem lehet. Arra gondolok, hogy mélyre ment a mag mert csak ott volt akkor nedvesség aztán kapott sok csapadékot és mivel nagyon meleg sem volt nehezen bújt elő. Szántva volt a terület, barázdában a széjjelszántásnál van ahol csak most bujkál ápr. 20 a vetés ideje. Amúgy nem mindenhol ilyen, vannak jó részek is.

Nem tudjátok ezzel a naprával mi történt így néz ki a szomszéd napraforgója{:surrender:
Válasz trikolor5 #9066. hozzászólásáraSajnos a miénk is sárga, remélem kinövi
Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraNekem volt olyan, hogy Szik-2 levélben sikerült egy combosabb fél adaggal, pH igazítással kiütni az első hullámot. A második hullám kezelése már nem volt annyira sikeres általában, de némi szerencsével elfogadható tud lenni. Mindenesetre a parlagfű ellenszere állományban a CLP.
Puding próbája az evés.
Ha nem sikerül örök tanuló pènz és marad a viballa :D
Bár innen nézve lehetett volna alapból azzal kezdeni...
Reménykedik az ember mindig
Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraSzia, az express csak megfogja még a nagyobb dózisal is, de el nem pusztul ,mi Vivalával ki szoktuk foltozni az kitakarítja.
Sziasztok!
Gyakorlott expresses napraforgó termesztőket kerdeznèk.
Éppen most bújnak a drága parlagfüveim.
Szik-2 levél. Az átlag jelenleg a táblákon.
Osztott dózis, vagy várjam amíg egységesen kijön minden és egyben egy nagyobb dózis ?
Üdv és Köszi:^^
Válasz trikolor5 #9068. hozzászólásáraElsőre arra gondoltam,mert láthatóan valami nagyon visszafogta a növésben.
Válasz trikolor5 #9066. hozzászólásáraNapégés is szokott így kinézni, csak mitől lett érzékeny az uv-ra?
Elővetemény? Gondolok arra, hogy szermelaradvány nincs-e. Vagy esetleg szomszédos behatás...
Válasz Igazi Földönfutó #9067. hozzászólásáraMég semmivel nem volt fújva.
Válasz trikolor5 #9066. hozzászólásáraGyomírtó nem lehet?
Ez milyen kórság? Kinövi?

Válasz termelo #9064. hozzászólásáraAz 5 kg-t én is kevésnek gondolom. Kell a 10 sajnos. Egyébként miótan nincs klórpirifosz pl azóta csak próbálkozunk. Néha működik, néha nem, de szerintem nagyon évjárat függő a dolog. Ha gyors kelés és kezdeti fejlődés van, akkor lehet segít valamit, ha elhúzódik és mint idén helyenként kap vagy 100 mili esőt akkor meg hatás csökken.
Ez van.
Válasz A.I. #9059. hozzászólásáraCsávázott
és a nem csávázott sorára szórt 5kg/ha dózissal fertőzött területben itt idén semmit nem ért.
A csávázott eső előtt lett vetve, állítólag lemosta az eső...
A talajfertőtlenítősnél meg keveslik a dózist. A gyártó szerint már drótféregre is kell a 10 kg/ha.
Válasz Gatti #9057. hozzászólásáraMert vagy nem fertőzött a terület vagy korán vetettél és még nem voltak aktívak a férgek.
Válasz kisattila1112 #9061. hozzászólásáraAzok csak pénzkidobás, nézz rá a Lovospeed- re
Napránál mi lehet a max dózis mikramid+keserű só ból?
Válasz RARGAkèny #9058. hozzászólásáraAsszem 13 ezerrel volt drágább egy zsák vetőmag, szerintem annyit megér.
Válasz RARGAkèny #9056. hozzászólásáraBarkóra semmit nem érnek a jelenleg engedélyezett szerek, viszont drótféregre jó a Force az biztos. Akár csávázva, akár sorára téve.
Válasz Gatti #9057. hozzászólásáraKöszi, ha ezt tudtam volna, kb. 2 ha-t drótfèreg megritkitott. Milyen költsège van/ha?
Válasz RARGAkèny #9056. hozzászólásáraForce 20 CS
Szerintem drótféreg ellen a leghatásosabb, tavaly a laposokba mind kiették, idén nincs gond vele.
Válasz Gatti #9055. hozzászólásáraÜdv. Mi a neve rovarölős csávázásnak?? Sokat lerágnak nekem is barkok. Drótfèrget is távoltartja??
Válasz Mln #9048. hozzászólásáraTavaly volt először, olyan 30q körül volt az átlag de sok volt a tőhiány, idén már rovarölős csávázott magot vettem és sokkal jobb a tőszám. Egyébként az a jó benne hogy jól nyomja a súlyt a magas olajtartalom miatt, pont mint a sumiko. (tavaly 51% körül volt az olajtartalma)
Válasz blsjela #9049. hozzászólásáraEgy gyomírtást, majd a kombájnt :D
Vetéskor kapott 1,5q pétit, azt kell beosztania :)
Válasz Celtises #9052. hozzászólásáraAgro . Azt használom . Próbálom ugy kijuttatni hogy ha van eső is mert akkor a talajba bemosodva ott is hat .
Válasz blsjela #9050. hozzászólásáraMelyik Greenmant kapta?
Válasz A.I. #9047. hozzászólásáraNa erre voltam kíváncsi. Habár az esőtől sem kell nagyon félni.
Greenman és a kuktivátor nem hazudik ????????
https://youtu.be/GEgFkyFgkj0?si=REdESrSF7ny4Pj5X
Válasz Gatti #9043 hozzászólá
Nekem is kb ekkora amit ápr a hideg front előtt egy nappal vetettem el max 2 pár levéllel előbb járhat . De a másik amit abba a áprilisi nyárba vetettem és kapott -2 is amit jól bírt már térdig ér .
Mit fog kapni még?
Válasz Gatti #9043. hozzászólásáraSzia, Sureli-vel milyen eredményeket értél el?
Válasz Celtises #9046. hozzászólásáraJelen.
Nem idén, régebben. Ha jól emlékszem 10g/ha kb 150 literrel.
Hatást fene tudja, de nem volt egy horror, 80-100eFt 1kg. Viszont abszolút nem csapadék álló!
Denatonium benzoátot használt valaki?
Válasz F. Bálint #9044. hozzászólásáraÁprilis 13, de csak rá 1 hétre kapott esőt amitől megtudott indulni a csírázás. Szerencsére most a nyulak se rendezték le.
Válasz Gatti #9043. hozzászólásáraSzép mikori vetés?
Sureli


Valaki fújt már ammónium-szulfátot lombtrágyaként feloldva napraforgóra? Tapasztalat?
Válasz Saca12 #9039. hozzászólásáraMég nem próbáltam permetezni,de itt az ideje.