Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

Napraforgó-termesztés

Létrehozta: Maszek , 2008-02-28 20:41:42

Kedvencekhez Segítség
10440 hozzászólás
Nincs profilkép
#9090 F. Bálint
2024-06-01 21:05:48

Alakul szépen, hátha még kapna normális esőt mert minket minden el kerül , 2 hét alatt kb 25mm jött lett, vagy 4 részletben,

Nincs profilkép
#9089 Igazi Földönfutó
2024-06-01 20:54:16

Válasz Igazi Földönfutó #9088. hozzászólásáraMost nézem,hogy litert írsz,az express szilárd,2x22 grammot szoktam használni.

Nincs profilkép
#9088 Igazi Földönfutó
2024-06-01 20:50:06

Válasz VMisi #9087. hozzászólásáraKétszer fél dózis osztott kezelésnél.

#9087 VMisi
2024-06-01 20:43:14

Válasz Igazi Földönfutó #9086. hozzászólásáraAz adatlapja szerint "A készítmény egy vegetációs időszakban csak egy alkalommal használható!" Tehát 2x teljes dózis (1l/ha) ? Ezt próbáltad is?

Nincs profilkép
#9086 Igazi Földönfutó
2024-06-01 20:22:06

Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraAzonnal lekezelni,7-8 nap múlva megegyszer és egy szál parlagfű se lesz Ne várjál egy napot se.

Nincs profilkép
#9085 A.I.
2024-06-01 19:56:31

Válasz Agrárman #9082. hozzászólásáraViballa amit tudni lehet az itt le van írva.

Nincs profilkép
#9084 pate
2024-06-01 18:20:11

Válasz pate #9083. hozzászólásáraDe ha lefújtad három négy napig ne menj ki, rosszul ne legyél. Szarul néz majd ki a napraforgó de kirúgja magát pár nap allat.

Nincs profilkép
#9083 pate
2024-06-01 18:18:46

Válasz Agrárman #9082. hozzászólásáraSzia, nekünk azt mondta a növényvédős hogy 5-6 leveles legyen

Nincs profilkép
#9082 Agrárman
2024-06-01 16:19:22

Sziasztok! A viballához milyen nagynak kell lenni a forgónak? Soha nem használtam még. De most nem látok más megoldást. Elmaradt az alapkezelés elhúzódott a kelés megerősödött a parlagfű. Most a legszebb 6 leveles de van ami még nem rég kelt ki. Köszönöm.

Nincs profilkép
#9081 Celtises
2024-05-31 23:03:29

Válasz trikolor5 #9080. hozzászólásáraNálam volt gyomírtva, sőt a búza is előtte. Ráadásul forgatás nélkül csinálom. Ugyanilyen.

Nincs profilkép
#9080 trikolor5
2024-05-31 22:33:20

Válasz Celtises #9079. hozzászólásáraNem kapott gyomírtót. Most sorművelőztem meg. Szép gyommentes. És nem is fogom gyomírtózni, ha nem zár össze hamar akkor még egyszer meghúzom. Elővetemény árpa volt, de az is full extenzívben. Ott sem volt gyomírtás gombaölőzés.

Nincs profilkép
#9079 Celtises
2024-05-31 22:23:56

Válasz trikolor5 #9077. hozzászólásáraGyomírtót mit kapott?
Elővetemény?

Nincs profilkép
#9077 trikolor5
2024-05-31 10:01:53

Válasz Petyu #9075. hozzászólásáraDe mitől lehet? Nekem szermaradvány nem lehet. Arra gondolok, hogy mélyre ment a mag mert csak ott volt akkor nedvesség aztán kapott sok csapadékot és mivel nagyon meleg sem volt nehezen bújt elő. Szántva volt a terület, barázdában a széjjelszántásnál van ahol csak most bujkál ápr. 20 a vetés ideje. Amúgy nem mindenhol ilyen, vannak jó részek is.

Nincs profilkép
#9076 pate
2024-05-31 09:47:52

Nem tudjátok ezzel a naprával mi történt így néz ki a szomszéd napraforgója{:surrender:

Nincs profilkép
#9075 Petyu
2024-05-31 09:20:02

Válasz trikolor5 #9066. hozzászólásáraSajnos a miénk is sárga, remélem kinövi

Nincs profilkép
#9074 Praetor
2024-05-31 06:51:38

Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraNekem volt olyan, hogy Szik-2 levélben sikerült egy combosabb fél adaggal, pH igazítással kiütni az első hullámot. A második hullám kezelése már nem volt annyira sikeres általában, de némi szerencsével elfogadható tud lenni. Mindenesetre a parlagfű ellenszere állományban a CLP.

Nincs profilkép
#9073 Ndr
2024-05-30 22:06:08

Puding próbája az evés.

Ha nem sikerül örök tanuló pènz és marad a viballa :D

Bár innen nézve lehetett volna alapból azzal kezdeni...

Reménykedik az ember mindig

Nincs profilkép
#9072 pate
2024-05-30 21:44:35

Válasz Ndr #9071. hozzászólásáraSzia, az express csak megfogja még a nagyobb dózisal is, de el nem pusztul ,mi Vivalával ki szoktuk foltozni az kitakarítja.

Nincs profilkép
#9071 Ndr
2024-05-30 21:37:56

Sziasztok!

Gyakorlott expresses napraforgó termesztőket kerdeznèk.

Éppen most bújnak a drága parlagfüveim.

Szik-2 levél. Az átlag jelenleg a táblákon.

Osztott dózis, vagy várjam amíg egységesen kijön minden és egyben egy nagyobb dózis ?

Üdv és Köszi:^^

Nincs profilkép
#9070 Igazi Földönfutó
2024-05-30 14:33:40

Válasz trikolor5 #9068. hozzászólásáraElsőre arra gondoltam,mert láthatóan valami nagyon visszafogta a növésben.

Nincs profilkép
#9069 A.I.
2024-05-30 14:31:12

Válasz trikolor5 #9066. hozzászólásáraNapégés is szokott így kinézni, csak mitől lett érzékeny az uv-ra?
Elővetemény? Gondolok arra, hogy szermelaradvány nincs-e. Vagy esetleg szomszédos behatás...

Nincs profilkép
#9066 trikolor5
2024-05-30 14:05:19

Ez milyen kórság? Kinövi?

Nincs profilkép
#9065 A.I.
2024-05-27 13:04:35

Válasz termelo #9064. hozzászólásáraAz 5 kg-t én is kevésnek gondolom. Kell a 10 sajnos. Egyébként miótan nincs klórpirifosz pl azóta csak próbálkozunk. Néha működik, néha nem, de szerintem nagyon évjárat függő a dolog. Ha gyors kelés és kezdeti fejlődés van, akkor lehet segít valamit, ha elhúzódik és mint idén helyenként kap vagy 100 mili esőt akkor meg hatás csökken.
Ez van.

Nincs profilkép
#9064 termelo
2024-05-27 12:19:33

Válasz A.I. #9059. hozzászólásáraCsávázott
és a nem csávázott sorára szórt 5kg/ha dózissal fertőzött területben itt idén semmit nem ért.

A csávázott eső előtt lett vetve, állítólag lemosta az eső...

A talajfertőtlenítősnél meg keveslik a dózist. A gyártó szerint már drótféregre is kell a 10 kg/ha.

Nincs profilkép
#9063 termelo
2024-05-27 12:13:30

Válasz Gatti #9057. hozzászólásáraMert vagy nem fertőzött a terület vagy korán vetettél és még nem voltak aktívak a férgek.

Nincs profilkép
#9062 Balázs.
2024-05-27 09:33:51

Válasz kisattila1112 #9061. hozzászólásáraAzok csak pénzkidobás, nézz rá a Lovospeed- re

Nincs profilkép
#9061 kisattila1112
2024-05-27 09:29:26

Napránál mi lehet a max dózis mikramid+keserű só ból?

#9060 Gatti
2024-05-25 13:33:36

Válasz RARGAkèny #9058. hozzászólásáraAsszem 13 ezerrel volt drágább egy zsák vetőmag, szerintem annyit megér.

Nincs profilkép
#9059 A.I.
2024-05-25 13:18:41

Válasz RARGAkèny #9056. hozzászólásáraBarkóra semmit nem érnek a jelenleg engedélyezett szerek, viszont drótféregre jó a Force az biztos. Akár csávázva, akár sorára téve.

#9058 RARGAkèny
2024-05-25 12:47:24

Válasz Gatti #9057. hozzászólásáraKöszi, ha ezt tudtam volna, kb. 2 ha-t drótfèreg megritkitott. Milyen költsège van/ha?

#9057 Gatti
2024-05-25 12:22:40

Válasz RARGAkèny #9056. hozzászólásáraForce 20 CS
Szerintem drótféreg ellen a leghatásosabb, tavaly a laposokba mind kiették, idén nincs gond vele.

#9056 RARGAkèny
2024-05-25 12:11:35

Válasz Gatti #9055. hozzászólásáraÜdv. Mi a neve rovarölős csávázásnak?? Sokat lerágnak nekem is barkok. Drótfèrget is távoltartja??

#9055 Gatti
2024-05-25 09:55:15

Válasz Mln #9048. hozzászólásáraTavaly volt először, olyan 30q körül volt az átlag de sok volt a tőhiány, idén már rovarölős csávázott magot vettem és sokkal jobb a tőszám. Egyébként az a jó benne hogy jól nyomja a súlyt a magas olajtartalom miatt, pont mint a sumiko. (tavaly 51% körül volt az olajtartalma)

#9054 Gatti
2024-05-25 09:51:06

Válasz blsjela #9049. hozzászólásáraEgy gyomírtást, majd a kombájnt :D
Vetéskor kapott 1,5q pétit, azt kell beosztania :)

Nincs profilkép
#9053 blsjela
2024-05-25 09:31:23

Válasz Celtises #9052. hozzászólásáraAgro . Azt használom . Próbálom ugy kijuttatni hogy ha van eső is mert akkor a talajba bemosodva ott is hat .

Nincs profilkép
#9051 Celtises
2024-05-25 06:36:10

Válasz A.I. #9047. hozzászólásáraNa erre voltam kíváncsi. Habár az esőtől sem kell nagyon félni.

Nincs profilkép
#9050 blsjela
2024-05-25 02:34:53

Greenman és a kuktivátor nem hazudik ????????https://youtu.be/GEgFkyFgkj0?si=REdESrSF7ny4Pj5X

Nincs profilkép
#9049 blsjela
2024-05-25 02:31:54

Válasz Gatti #9043 hozzászólá
Nekem is kb ekkora amit ápr a hideg front előtt egy nappal vetettem el max 2 pár levéllel előbb járhat . De a másik amit abba a áprilisi nyárba vetettem és kapott -2 is amit jól bírt már térdig ér .
Mit fog kapni még?

Nincs profilkép
#9048 Mln
2024-05-24 22:00:45

Válasz Gatti #9043. hozzászólásáraSzia, Sureli-vel milyen eredményeket értél el?

Nincs profilkép
#9047 A.I.
2024-05-24 21:47:26

Válasz Celtises #9046. hozzászólásáraJelen.
Nem idén, régebben. Ha jól emlékszem 10g/ha kb 150 literrel.
Hatást fene tudja, de nem volt egy horror, 80-100eFt 1kg. Viszont abszolút nem csapadék álló!

Nincs profilkép
#9046 Celtises
2024-05-24 21:35:21

Denatonium benzoátot használt valaki?

#9045 Gatti
2024-05-24 21:20:13

Válasz F. Bálint #9044. hozzászólásáraÁprilis 13, de csak rá 1 hétre kapott esőt amitől megtudott indulni a csírázás. Szerencsére most a nyulak se rendezték le.

#9043 Gatti
2024-05-24 19:56:37

Sureli

Nincs profilkép
#9042 Saca12
2024-05-19 22:20:31

Valaki fújt már ammónium-szulfátot lombtrágyaként feloldva napraforgóra? Tapasztalat?

#9041 BBK
2024-05-19 22:14:41

Válasz Saca12 #9039. hozzászólásáraMég nem próbáltam permetezni,de itt az ideje.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]