Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 348.55 Ft USD 300.66 Ft CHF 379.22 Ft GBP 403.06 Ft

Fórum

Segítség villanypásztor vételhez

Létrehozta: sps , 2009-02-24 17:49:11

Kedvencekhez Segítség
731 hozzászólás
#731 mtz1221
2026-06-16 22:00:06

Válasz envagyok2 #730. hozzászólásáraItt 2 euró dsrabszámra, vödrös meg itt nincs belőle. Majd ha kint leszek, hozok belőle, de kezd lassan elleni a 2 csoport, csinálnom kell nekik.

Nincs profilkép
#730 envagyok2
2026-06-16 21:48:32

Válasz mtz1221 #728. hozzászólásáranekem jó, de 170 ft áfásan. ennyi pénzért hajlandó vagy ennyit kínlódni?
https://www.agroelectro.hu/hu/termek/sarokszigetelo-permanens-keritesek-szamara?gad_source=1&gad_campaignid=23924834395&gclid=CjwKCAjw6MPRBhBTEiwAd-7Mr5rOMlk1Hx6MpbfCxVKo3JmfNXzFSGQKagdZ8KD0a_u2GNy_1T7I0hoCk3oQAvD_BwE
meg ez nem fog elszakadni, ha erősebben megfeszíted?
nemfog az szakadni sehol, hidd el, nem kell azt gyengíteni sehol, látni fogod a trafón, nézz rá minden nap egyszer, látod, hogy mit jelez ki, van-e letesteés vagy nincs. legyen a gépbe egy ilyen mérő, amikor mész ki, rámérsz. nem fog az szakadni, ahol fák között van, ott ugye ráeshet faág, de máshol nem.

Nincs profilkép
#729 .Richard.
2026-06-16 21:36:52

Válasz mtz1221 #728. hozzászólásáraMint írta a kollèga, az erősitett szigetelő jobban tart,kamposabb kicsit a műanyagban. Èn meg direkt a gyengèbbet veszem,direkt,hogy ne a karokat döntse,meg kb. 100 mèter csak egy szakasz,utánna külön van a drót, külön szakasz,pont ezèrt,ha szakad,nem egy darab 4 szál 400mèter drótot húz,csak százat. A karo meg mindkèt oldalon kitámasztva a szakasznál,így azok is a helyükön maradnak. Szarvasoknál egy óra munka meg van mentve a szakaszolással ha valamit letèp.

#728 mtz1221
2026-06-16 21:21:15

Válasz envagyok2 #698. hozzászólásáraEhhez mit szólsz kezdésnek ? Raknék gyengébb drótot hogy ott szakadjon, ahol látom ?

Nincs profilkép
#727 Igazi Földönfutó
2026-06-15 21:33:04

Válasz Mtz 550E #725 ohozzászólására

Másfél méterre vetettem a keritéstől,a kombájnnak is kell némi hely ,az aldó sor 50 cm-re van.A kaput meg oda teszed ahova neked legjobb.Legjobb sarokra tenni úgy hogy a sarkot ferdén lecsapod.A nagyobb gépeknek igy a legjobb

Nincs profilkép
#726 Rabó001
2026-06-15 21:07:13

Válasz Mtz 550E #725. hozzászólásáraSzét akasztod, mint a teheneknel? Nem láttál még ilyet? Működik sarkon, nem sarkon. Egy szigetelovel ellátott vezetékdarabot meg tudsz fogni.

Nincs profilkép
#725 Mtz 550E
2026-06-15 20:51:46

Válasz Igazi Földönfutó #718. hozzászólásáraKukoricától vagy napraforgótól milyen távolságra raktad illetve az alsó zsinór milyen magasan van!

Esetleg kaput ha nem sarokra rakom akkor azt hogy lehet megoldani hogy belehessen járni?

#724 mtz1221
2026-06-15 13:53:11

Válasz .Richard. #723. hozzászólásáraJó ötlet, nem kell pipa, majd hozzá fogatom ehhez a kábelhoz.
smile thumbup

Nincs profilkép
#723 .Richard.
2026-06-15 13:16:46

Válasz mtz1221 #722. hozzászólásáraGyertyapipába beledugoda gyertyát,,szèthajtod a kampoját pár millimétert,madzagot a drotra akasztod, gyertyát meg a földre aztán csattog.

#720 mtz1221
2026-06-15 10:29:48

Válasz .Richard. #719. hozzászólásáraEzzel szoktam, a másik feléről is le van húzva a szigetelés pár centin. Ha 2 centiről oda bac a földnek, akkor jó .

Nincs profilkép
#719 .Richard.
2026-06-14 14:02:43

Válasz mtz1221 #716. hozzászólásáraFogd meg mint irták. Vagy dugj le egy betonvasat,vagy vasvillát, aztán èrtesd mellè kèt milire,ha csattanik, akkor jó. De Ha huzol egy nullás drótot,vagy a földre lekötött egy szálat,ami a jelenlegi drotok között lesz,amiben nincs villany,csak a nulla, akkor ha nekièr a teste mindkettőhöz, akkor meg csapja.

Nincs profilkép
#718 Igazi Földönfutó
2026-06-14 13:01:49

Válasz mtz1221 #715. hozzászólásáraNekem szimpatikusabb a zsinór, könnyebb gyorsabb vele a munka.17 ezerért vettem 1km-ert.

Nincs profilkép
#717 Igazi Földönfutó
2026-06-14 12:54:03

Válasz mtz1221 #716. hozzászólásáraKönnyen tesztelheted ha megmarkolod a rozsdásat.smile lol

#716 mtz1221
2026-06-14 12:39:58

Válasz .Richard. #713. hozzászólásáraAKKOR AZT MONDOD MÉG ÜT, HAGY MARADJON ROZSDÁSAN IS ???

#715 mtz1221
2026-06-14 12:39:04

Válasz Igazi Földönfutó #714. hozzászólásáraDRÁGA. ABBÓL A 600 MÉTER 100+EURÓ AMI ÉR VALAMIR, CO DRÓT MEG 30+ EURÓ VOLT AZ 1,8-2 KM HOSSZÓ KB.
https://systemline.rs/sr/zica-pocinkovana-za-elektricnog-pastira-600m/proizvod/4565

Nincs profilkép
#714 Igazi Földönfutó
2026-06-14 07:39:46

Válasz mtz1221 #712. hozzászólásáraDe miért nem használsz gyári zsinórt?

Nincs profilkép
#713 .Richard.
2026-06-13 23:47:28

Válasz mtz1221 #712. hozzászólásáraAzt nem èrtem, van villanypásztor drót is,ami megrozsdásodott,valamièrt,de átüt rajta,le sem szarja. Ha a belseje èp mit változtat,mèg el nem törik? Gyenge akèszülèk? Ha ledugom a drótot a földbe,akkor is megcsap. Nem tudom letestelni,elszáritja a füvet is.

#712 mtz1221
2026-06-13 22:07:42

Hagyományos Co drót nem jó, jól kibactsm magammal. 2 hét alatt ledobta magáról a réz bevonatot, és megrozsdásodott.smile cursing Ha valakinek esetleg lop haver inoxot belőle, azt még megpróbálnám.

Nincs profilkép
#711 .Richard.
2026-06-13 21:38:06

Válasz Igazi Földönfutó #710. hozzászólásáraFöldszomszèdom egyik Tèesz,kb. Egy hektár naprát lerágtak 20centisre a disznók. Holnap reggel megyek bozótot irtani,mert ott tanyáznak a disznók. Kicsit ritkitok rajta,mert tavasszal oda fiaztak,most visszajárnak.,akartam markolot hívni,nem èrt oda,de letettem róla,mert kipucolja kifizettem,èjjel meg visszajárnak,mert a vadászok szeretik a disznókat,nem is bántják egyiket sem. Jelenleg nekem az utat ássák szarrá,minden èjjel. Mèg fèlnek a drottol. Csak azt nem tudom meddig. Mert ugye nem egy betonfal. Van itt gond elèg. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#710 Igazi Földönfutó
2026-06-13 20:41:41

Válasz .Richard. #709. hozzászólásáraNekem ez az első szezonom, fe nem is gondoltam hogy ilyen jó lesz.Eddig a vadkár nulla, a naprában van egy kevés nyúlkár de azt ezzel nem lehet kivédeni.Tavaly ilyenkor már nem volt kedvem határszemlére se kimenni olyan ocsmány volt a napra is meg a kukorica is a vadkár miatt.Persze még messze az év vége, meglátjuk.

Nincs profilkép
#709 .Richard.
2026-06-13 20:05:23

Válasz Mtz 550E #707. hozzászólásáraHa jó erősen üt,max csak vizesen csökkenti az erejèt. Vègigmèsz valamivel,damilossal, aztán lenyirod a belogot. Ja,üdv a klubban. Nálam kb. 60centi van, vagyis volt. Baszhatod,ha barmok vannak körülötted.

Nincs profilkép
#707 Mtz 550E
2026-06-13 19:16:52

Válasz Igazi Földönfutó #706. hozzászólásáraHali!
Köztem meg a szomszédom között valahol keskeny lett a hely mert én elhagytam 70-80cm ő meg belevetett a mezsgyébe! Ha végig húzom a villanypásztort és ha hozzáér az övé a kukorica akkor is lefog testelni?

Nincs profilkép
#706 Igazi Földönfutó
2026-06-10 11:20:59

Válasz Mtz 550E #705. hozzászólásáraTermészetesen az út alatt átviszed megfelelő kábellel és kész..Na meg megfelelő teljesitményű legyen a villanypásztor.

Nincs profilkép
#705 Mtz 550E
2026-06-10 10:02:32

Mind korábban kérdeztem a két földemet körbe akarom húzni vilanypásztorral! De a két földet elválszatja az út! Ha a földkábelt rákötöm a kerítésnél a zsinórra és az út másik oldalán is a kerítés zsinórra akkor az úgy működik vagy úgy jó lesz?

#704 mtz1221
2026-06-03 08:24:55

Válasz Törppapa #703. hozzászólásáraNa nálunk olyan nem található használtban, de jó ötlet. Elejében madzagot használtam, de azt 2 év alatt megette a nap, damil meg van már 4 éves is fent. Egyet nem értek, damil hidegre nyúlik meg, melegre feszül. Nem fordítva kéne ?

#703 Törppapa
2026-06-03 07:47:21

Válasz Mtz..1221 #700. hozzászólásáraErre felénk használt csöpi szalagot használnak jelzésnek a drót mellé.
Abszolúte UV álló és van dögivel,egy hektárba kell4-6 km csöpi szalag és egy évet bír max., mert eldugul.
Jól bírja a húzást,rugalmasnak is mondható.

#702 Mtz..1221
2026-06-02 23:35:01

Válasz envagyok2 #701. hozzászólásáraHogy majd lássák a kicsik, ha oda kerülnek. 1.2es co drótot nem fogják észre venni.

Nincs profilkép
#701 envagyok2
2026-06-02 23:25:42

Válasz Mtz..1221 #700. hozzászólásárade minek a damil? az nem vezeti az áramot. akkor meg minek?

#700 Mtz..1221
2026-06-02 23:22:14

Válasz envagyok2 #698. hozzászólásáraAddig még 5x átkerül, mire megcsinálok valamit, átervezem az egészet. Tetejére meg majd kap műanyag fedőt. Trimer damil, az bírja az uv-ét. 2 kmes tekercset vettem 100 euróért.

Nincs profilkép
#699 envagyok2
2026-06-02 23:02:37

Válasz mtz1221 #694. hozzászólásáraa tetejét meg szögbe vágkjuk le, hogy a víz lefolyjon róla, ne bele

Nincs profilkép
#698 envagyok2
2026-06-02 23:02:09

Válasz mtz1221 #694. hozzászólásárate most látom ezeket a képeket, ik ezek a piros meg zöld szarok? vagy ez villanypásztor szinőr, és mellette kihőztad a cohuzalt is? vagy mit kell ezen látni?
a saorkra meg baszki nem így kötjük fel, van sarokszigetelő, lehet még olcsóbb is mint ez, és biztos nem szakad le, ez a körszigetelő ha nem erősített, akkor ennek ak özepébe nincs U alakba a vas, csak a végénél van, ahol a menet van, annak a máanyag része nem tart így. az agácot meg lekérgwezzük, sokkal tovább tart.

Nincs profilkép
#697 envagyok2
2026-06-02 22:58:23

Válasz Mtz..1221 #696. hozzászólásáraúgy, hogy körbesétálsz egyik végével a fődön ahonnan elindultál 3 fát, és így nem érnek össze.
de ezen a néven is te vagy? azt hittem cvalaki baszakodik a képeddel.

#696 Mtz..1221
2026-06-02 22:47:03

Válasz envagyok2 #695. hozzászólásárahogy tegyem a 100 méteres kábel 2 végére, a multiméterem ?

Nincs profilkép
#695 envagyok2
2026-06-02 22:06:17

Válasz mtz1221 #694. hozzászólásáramivel baszki, műszerrel. mivel szoktáél villanyt keresni? jahjistrenem, ott az omega jel, arra hajtsad, két végére teszed, és kiírja... de arra azért figyelj, hogy a 100 m az le legyen tekerve meg kihúzva, ne zárjön rövidre mondjuk fél méternél...

#694 mtz1221
2026-06-02 21:48:21

Válasz envagyok2 #693. hozzászólásáraMivel mérjek, csóró vagyok ? Van 1 méteres falba való 4mm2es rézkábelem, azt szoktam rárakni, ha 2 centiről hangosan szikrázik a földnek, akkor jó.

Nincs profilkép
#693 envagyok2
2026-06-02 21:36:15

Válasz mtz1221 #692. hozzászólásáramérd meg az ellenállását, tekerj le 100 métert, és mérj rá. kurva kiuvéncsi vagyok rá.

#691 Mtz..1221
2026-06-02 15:29:20

Válasz envagyok2 #673. hozzászólásáraMennyit eszik az ilyen csomó hurkolód ? Nekem elég lesz egyszerőbben is hurkolni, fele vagy 3ad ekkora erővel. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#690 Igazi Földönfutó
2026-06-02 07:44:48

Válasz mtz1221 #689. hozzászólásáraNekem körbe van 8 ha a teszter mindenütt maxit mutat.

#689 mtz1221
2026-06-01 22:00:11

Válasz Igazi Földönfutó #688. hozzászólásáraCsak így nem annyi áram van a pásztornál, mint a vezeték végén. Ha földjét körbe veszi, akkor a drót mindkét végét rábírja kötni. Lehet amúgy nem nagy pénzért, tesztert venni rá.

Nincs profilkép
#688 Igazi Földönfutó
2026-06-01 19:04:04

Válasz mtz1221 #686. hozzászólásáraEzt hogy érted, higy mind a két fele rá lenne kötve?Egy helyen kell rácsatlakozni és mindenütt van áram.

Nincs profilkép
#687 Igazi Földönfutó
2026-06-01 19:00:15

Válasz Mtz 550E #685. hozzászólásáraKözvetlenül a kerités mellé érdemes tenni.

#686 mtz1221
2026-06-01 13:25:21

Válasz Mtz 550E #685. hozzászólásáraLegjobb lenne ha közepén lenne, vagy ha körbe érne, és mind két fele rálenne kötve ?

Nincs profilkép
#685 Mtz 550E
2026-06-01 12:54:43

A villanypásztor tecnika rákötése a kerítésre befolyásolja milyen távolságra van a kerítéstől?

Nincs profilkép
#684 Moderátor
2026-06-01 10:50:07

Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 12:17:42

Nincs profilkép
#682 envagyok2
2026-05-24 23:11:47

Válasz Igazi Földönfutó #678. hozzászólásáraez akkor zsinőr, és nem huzal. huzal az acél huzal, azt mondjuk annak sztem.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
20 év a magyar mezőgazdaság szolgálatában
20 év a magyar mezőgazdaság szolgálatában
A francia hátterű RAGT vetőmagcég fennállásának 20. évfordulóját ünnepli...
Elfolyt a drága víz: ismeretlenek szabotálják a gazdák aszály elleni védekezését
Elfolyt a drága víz: ismeretlenek szabotálják a gazdák aszály elleni védekezését
Újabb rongálás vízügyi területen: ismeretlenek avatkoztak be a műtárgyak...
HÖDL 165 kétdobos fűkasza
HÖDL 165 kétdobos fűkasza

360.000 Ft

Új SEBAL - HOCHLADER 250 - alsókerekes utánfutó (2000kg) akciósan 1.259.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új SEBAL - HOCHLADER 250 - alsókerekes...

1.259.000 Ft

PÖTTINGER Cat Disc 17 diszkes fűkasza
PÖTTINGER Cat Disc 17 diszkes fűkasza

780.000 Ft

Új 1500kg-os,  alsókerekes utánfutó (253x153x41cm) most 1.390.000 Ft helyett 1.159.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új 1500kg-os, alsókerekes utánfutó...

1.159.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]