Fórum
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- Vizet a tájba új
- AKG támogatás új
- Életképek a gazdálkodás mindennapjairól új
- Üzemanyag fogyasztás / gázolaj- és benzináremelés új
- Cirok termesztése új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Napraforgó-termesztés új
- Kukorica várhatóan........! új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
Cikkajánló

Szemrevételezés helyett algoritmusok: Szegeden fejlesztik a jövő automatizált növényfigyelőjét
Már akkor jelzi a nitrogénhiányt, amikor az emberi szem még semmit sem lát – így...
Sajtóközlemény


869 hozzászólás
Válasz GREVEN #718. hozzászólásárakeress case ih maxxumot 6 hengerest annak ugyan az a paramétere mindenben.
hátha több infó van róla
Válasz horvath.agro #717. hozzászólásáranézegetném a paramétereit,de ez a tractordata oldal teljesen össze visszaságot ír.
Válasz GREVEN #715. hozzászólásáraez ugyan az mint a 6145, ezen is 140es program van, a potot viszi a farkan szerintem, a grubert meg neked kell tudnod, itt nekem a 215 keves a 3m gruber elé.
Válasz GREVEN #715. hozzászólásáraJobban megnézve annyira nem vészesen messze van. Nem sok mindenbe lehet belekötni. A félelmet az adja,hogy nagyon szarul indul az év felénk az elmúlt pár napot látva, fölötte van egy 5össel a büdzsének.
Válasz horvath.agro #714. hozzászólásáraKurva messze van. Inkább a 6145 körül keresgélnék,mert ezt a kamionkocsi kineveti felénk. Gondolom a 3 méteres prontó az nem lenne neki kihívás, de a 3 méteres karát már sok lenne.
Ez 40 vagy 50es váltóval van?
Egyébként akár még jó is lehetne.
Válasz GREVEN #711. hozzászólásáraezt nezd meg.
https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/traktor-45-le-felett/steyr-6125-profi-multicontroller/h_7213207?ref=d5cdbf53
Válasz GREVEN #711. hozzászólásáraa ih és steyer egyforma:a kézigázon van rárakva a kapcsoló(k)és van egy sima váltókar amivel a lassú-gyorsat váltod átt.
a nh-nál:a kézigáz egy sima kiskar,itt pedig a váltókarra rakták rá azokat a kapcsolókat amik a másik kettőn a kézigázon van.
pluszba van még egy másik helyen(ha esetleg ez jobban kézre esne)3 gomb,amivel nyomkodod a fokozatokat,és váltod a csoportot.
Válasz GREVEN #711. hozzászólásáraAlapesetben a gázkar kézigázként működik, és nyúlbékával lehet kapcsolgatni. Van automata lehetőség is, akkor úgy mint a CVT-nél a gázkar sebességet állít és a fokozatokat automatikusan kapcsolgatja. Egyébként valóban Steyr-volt az első aki nagy szériában kezdte forgalomba hozni a CVT-t, de már akkor is a CNH csoport tagja volt, így hamar átkerült IH-ba, NH-ba is. Ja és valójában ZF gyártmány, nyilván együtt fejlesztették a Steyr-el, de kis túlzással, Steyr gyárban még egy eszterga sincs.....
Válasz horvath.agro #707. hozzászólásáraÉs ami nem CVT váltós azoknak hogy mükszik a váltója? Mert a kar ugyan olyannak tűnik bennük.
Válasz mtz1221 #709. hozzászólásáraa stájerok nem kispályások, van egy gyáruk Graz-ban a Steyr Magna, ahol, Mercedes G, Jaguar, Toyota, Fisker, Aston Martin, Chrysler, BMW fajtákat gyártottak, gyártanak.
Válasz horvath.agro #707. hozzászólásáraJól van na, csak azt hittem a szerelőszalagon a steyrok csapágyait stb részeit, egy fekete hajú szűzlány körbe csókolgassa előbb.
Válasz mtz1221 #706. hozzászólásáraMég élek. Nekem van még hijja., mivel igazából péntek óta vagyok benne. Láz elmúlt. Kicsi köhögés, orrfolyás. Kb ennyi.
Válasz mtz1221 #704. hozzászólásáraezek a tények, ezen nincs mit magyarázni. ettől függetlenül egy rohadt jó traktor a steyr cvt és senki nem bánja meg a megvételét
Válasz GREVEN #705. hozzászólásáraHogy állsz a karanténnal, én holnap szabadulok ???
2 napig úgy köhögtem hogy alighanem kijött a 20 év cigi maradvány.
Válasz mtz1221 #704. hozzászólásáraEzek mozgóképpel alátámasztott tények egyenlőre

Válasz GREVEN #703. hozzászólásáraMajd jön mindjárt horvát úr, és közétek b@sz a sok áll hírért.


Válasz GREVEN #702. hozzászólásáraSzóval ugyan azt veszed a burkolat alatt bármit is választasz. A csilli villi sallangokban van eltérés csak.
Válasz fexco #697. hozzászólásáraNincs több kérdésem bíró úr...
Válasz fexco #700. hozzászólásáraaz ih gyárba is látni kéket...
Válasz GREVEN #698. hozzászólásáranem.
Válasz GREVEN #696. hozzászólásáraszerintem senki se tudja.a video elején kb 1:40 nél látod a fülkéket.nemcsak kéket.
4:20 nál a festőrobotok ott nem kéket fujnak---az orrsúly szerint.....
Válasz fexco #697. hozzászólásáraEz most halál komoly hogy az IH is ott készül a NH gyárba? Gondolom ami piros karosszériás az nem NH.
Válasz GREVEN #696. hozzászólásárahttps://www.youtube.com/watch?v=rkr98Tz-ATchttps://www.youtube.com/watch?v=rkr98Tz-ATc
Válasz fexco #695. hozzászólásáraÉs a váltó az kié akkor?
Mert steyr azt mondja saját fejlesztésű a CVT-je, de gondolom a többi is így vélekedik a saját bemutató videójában.
Válasz GREVEN #694. hozzászólásárat4,t5,t6,t7
farmal,luxxum ,maxxum,puma
kompakt,multi,prfofi-nemtudom (azthiszem cvt??)
at5és t6 közé bedobtak még egy kategoriát,amit t5xxx nek neveztek
aluxxum és a maxxum közé bedobtak mégegy kategoriát,amit vestrumnak neveztek el.
a multi és a profi közé bedobtk még egy kategorát amit expertnek neveztek el.
továbba a t7-puma-és a steyernek ebbe a szériába további kategoriák vannak.
ezek mind-mind azonosak.az összesre csak az van ráirva,hogy cnh.ami fekete.
a sallang ami nem fekete,hanem kék,bordó és pros-fehér na ott vannak némi eltérések.
Válasz fexco #693. hozzászólásáraaz IH-nál megtaláltam a fülke hasonlóságot,de a Nyuszinál melyik típus/széria amivel megegyezik?
ja,még 3-4 éve váltottam pár szót az agrotippel valamelyik kiállitáson,rafináltan,mintha aztsetudnám,mifán terem a dió....rákérdeztem,hogy ugyhallottam,hogy egyformák ezek mind a 3an...kékre a válasz:ááá,dehogy,nincsenek egylapon se,stb....
most meg már mind a 3 szint árulják. kiváncsi lennék most mit mondana.....
ugyanez a verzio a auertknik is.
azonos felszereltséget kell nézni,lesznek meglepetések.
sőt:1pont a kék javára:ennél megtudod venni a full alap verziót,ha arra van igény.
Válasz GREVEN #689. hozzászólásáraVagyél nh ot az ugyanaz az kb barhol elérhető ha már ennyire tetszik nagy különbség nincs case nh meg steyr közt max a szine meg minimális árkülönbségek
Válasz horvath.agro #690. hozzászólásáraŐk is elég messze vannak. Mondjuk egyenlőre nem is nagyon találok olyat amilyet szeretnék, elég keveset hirdetnek még európa szinten is. Vagy alacsony az eladott darabszám vagy nem akarják eladni. Ki tudja
Válasz GREVEN #685. hozzászólásárafarmergép szervíz békéscsaba, nekem ők szervizelik az agro-tippes gépeimet már 7. éve.
Válasz Agrárteenager #688. hozzászólásáraNagyon messze vannak, 150 km legalább.
Nekünk a magtár kft lenne a kézenfekvő, de akkor inkább nem választom ezt a márkát,még ha nagyon tetszik is.
Válasz GREVEN #685. hozzászólásáraAgro tipp, profi csapat, alkatrész és szerviz..
Válasz GREVEN #685. hozzászólásáraAgroTipp
Válasz GREVEN #682. hozzászólásárapl AUER TECHNIK Kft.
Válasz Dvili #683. hozzászólásáraNem lettem sokkal boldogabb.
Attól félek ha véletlen venne az ember egyet és bánat éri kihez lenne szabad fordulni javíttatás szempontjából?
Válasz GREVEN #682. hozzászólásárafelszereltség, váltó, súly, a cvt a csúcs, alatta a profi, alatta a profi classic.
kb a profi classic az M-es jd fapad
profi egy jobban felszerelt M a cvt meg az R-es jd.
Válasz GREVEN #682. hozzászólásáraGiga-farm is
Ezeknél a 6 hengeres Steyr profi/ profi classic/profi CVT-nél mik a különbségek?
Magtáron kívül ki foglalkozik még Steyr-rel?
Válasz balazoooo #680. hozzászólásáraKöszönöm a gyors választ!
Válasz Zsolesz83 #679. hozzászólásárahttps://steyr.tractorerrorcode.com/19022-code
6145 profinál beadta a 19022 hibakódot.Villogott az adblue szint melletti "fektetett fagyi jel a hőmérővel",majd a piros stop el kezdett villogni,sípolni.Az adblue szint 52%-on van.Hol keressem a hibát?
Sziasztok steyr 8080 8090 bontódik e valakinek? Kúp és homlokfogaskerék pár kellene nekem
Válasz Mötözö #676. hozzászólásárabla, bla, bla...
Válasz horvath.agro #671. hozzászólásárane okoskodj nem áll jól..hiába mantrázod attól még botorságokat irkálsz..teljesen fingod sincs valamiről de nyomatékosan ismételgetsz..hagyd abba,járj utánna majd kérj elnézést
Válasz bandigh #672. hozzászólásárana pont ez a kapcsolós bohócdoboz miatt adta meg itt egy jd8230 magát, gyorsan ki is dobták belőle a francba...
Válasz Bárány #673. hozzászólásáraszinte gondoltam hogy te ehez is hozzá tudsz szólni... bravúros.
rakd tele akkor ezekkel a szarokkal a traktorod, aztán ha széthullott ne lepődj meg...
Válasz horvath.agro #671. hozzászólásáraMár ne haragudj, te te akkora marhaságokat tudsz írni, hogy az ember azt se tudja, sírjon, vagy röhögjön. Ezekkel amúgy semmi baj nem lenne, ha csak magadat szivathatnád velük, de ha itt is leírogatod, másokat is félrevezethetsz.
Pl. ezt a mostani okosságot szinte biztos, hogy a márkaszervizesed, vagy a kereskedőd mondta neked, te meg gondolkodás nélkül továbbadod.
Olvasgass utána, és meg fogsz lepődni, de elég komoly specialista cégek foglalkoznak motorok optimalizálásával, aminek egyébként meglátod majd, hogy többféle lehetősége és célja is van. Nyilván itt is vannak kóklerek, a márkaszervizek természetesen az ő horrorsztorijaikkal példálóznak, de vannak régóta a piacon levők is, aki folyamatosan bizonyítanak.
Válasz horvath.agro #671. hozzászólásáraVan a kapcsolós tuningdoboz, meg már más is, eltelt pàr év a kettő között. A “gyári” program csak annyival jobb, hogy akkor jàr hozzá a motorgarancia elvileg.
Válasz Mötözö #670. hozzászólásáraolyan hogy profi tuning nem létezik, ez mind csak kókányolás, mindenféle hosszútávú tapasztalat nélkül.
ezek több kárt okoznak mint hasznot.
elálligatnak ezt azt és jobb lesz szerintük, aztán 1000 óra múlva széthullik valami a traktoron, persze nem az ő hibájukból...
volt pár poszt már erről fb-n.
Válasz horvath.agro #662. hozzászólásáraazért ehhez a butaságodhoz egy néhény profi tunningosnak lenne szava