Jól látod, nincs rajta tartó kerék.
Nekem most csak ezek a kapák vannak hozzá+adott a tulaj 6db szárnyas kapát mert azok kopottak!
Kíváncsi leszek rá meg arra hogy hogy fogom tudni beállítani mer mint már írtam még nem dolgoztam ilyennel!
Neked hogy van a vlagyin a kerék távolság akkor amikor kultizol? ki szoktad forgatni a kerekeket?
Úgy látom nincs a gerendának tartó kereke, ha nem csinálsz házilag hozzá, akkor a munka előtt a munkahenger mélységszabályozójával állítsd be a gerenda magasságot. Ne hagyd a fővázat ráterhelni a kocsikra.
A feszítő lakatokat nem szoktam ilyenkor megfeszíteni így nulla a kivágás.
Én 5 kocsisat húzok a Vlagyival (tartó kerék nélkül), próbáltam saraboló ill. lúdtalpkapákkal is, nekem az utóbbi vált be.
Tervezem ,hogy csinálok hozzá töltögető kapákat, azzal "teljesen" gyommentesre lehet munkálni majd a területet.
Terep 3-ban húzom, de kezdésnek azért lassabban próbáld ki.
1éve én is így jártam.1közre metszettem 2 sort nem is juttottam ki a sor végére húzáskor,csak kb a feléig aztán tolathattam vissza mögöttem a kupaccal.Új volt a terület is meg a gép is akkor,idén már más lesz.Ki kell tapasztalni.Akartam én is mondani hogy még tegyél merevitéseket, az enyémet is agyomerevitették,0 tapasztalattal nem is tudtam benne kárt tenni, mondjuk vastag anyagokból van összerakva.Ahogy mondtad majd "vallatáskor" kiderül.Szép időt és jó egészseget a használatához!Majd kérünk beszámolót!
Hálaistennek nincs felénk köves terület, nem is szeretném egyszerre kihúzni mert 217m 1sorom hossza. Így is minden közre szórom a venyigét mert a nagy traktorok sem birják kihúzni ha 2sort egy közre metszek.
Még ide rakok merevítést.
Szia.
Ettől én is félek mert nem valami erős a falubéliekéhez képest. Nem sok munkám volt vele mert szinte csak a három pont felfüggesztést kellett ráhegeszteni. Egy 55mm átmérőjű 4mm vastag falú csőből készült kővágó gép asztal volt eredetileg. Az egyik kolegának 60*40-es zártszelvényből van és ő sem győzi hegeszteni. Vallatáskor majd kiderül.
Szia Bucó!
Nagyon jól néz ki, megszólalásig hasonló az enyém is szerkezetében, azzal a különbséggel hogy az ényemet az elöző tulaj hulladék vasakból rakta össze,csak sajnos most képem nincs.Attól függően hogy mekkora területen használod hamar vissza fogja hozni az árát.Ha nem vagyok túl kíváncsi mennyiből jön ki nagyjából?
Légfékrendszeres Vlagyisok!
Olyantól szeretnék egy képet kérni, akinek a légfékrendszere esetleg gyári és a traktor bal oldalán a lépcső és a kuplungharang között van elhelyezve a légtartály!
A T-25-ösömön volt légfékrendszer és oda volt rakva a tartály, de arra lennék kíváncsi, hogy a be- és kimenet hogyan helyezkedhetett el rajta + az óra mutató csöve hogyan jött a tartályból.
Sziasztok.
Tegnap csináltam takarót a ventilátor elé. Ma kipróbáltam kocsizás közben és nagyon jó, mert már az első kanyarnál felmelegedett 45 fokra.
Melegen sokkal simább a motor hangja is + jobban is reagál a gázadásra, na meg abszolút nem füstöl.
Már rég megkellet volna csinálnom.
25351 hozzászólás
Válasz #13304. hozzászólásra
Nincs kifordítva.
Válasz #13302. hozzászólásra

Jól látod, nincs rajta tartó kerék.
Nekem most csak ezek a kapák vannak hozzá+adott a tulaj 6db szárnyas kapát mert azok kopottak!
Kíváncsi leszek rá meg arra hogy hogy fogom tudni beállítani mer mint már írtam még nem dolgoztam ilyennel!
Neked hogy van a vlagyin a kerék távolság akkor amikor kultizol? ki szoktad forgatni a kerekeket?
Válasz #13300. hozzászólásra
Nálunk gyümölcsös van, az annyiban jobb hogy az hegyen van. Ha teljesen elolvad a hó akkor utána 2 nap múlva oda már lehet menni metszeni.
Válasz #13299. hozzászólásra
Úgy látom nincs a gerendának tartó kereke, ha nem csinálsz házilag hozzá, akkor a munka előtt a munkahenger mélységszabályozójával állítsd be a gerenda magasságot. Ne hagyd a fővázat ráterhelni a kocsikra.
A feszítő lakatokat nem szoktam ilyenkor megfeszíteni így nulla a kivágás.
Én 5 kocsisat húzok a Vlagyival (tartó kerék nélkül), próbáltam saraboló ill. lúdtalpkapákkal is, nekem az utóbbi vált be.
Tervezem ,hogy csinálok hozzá töltögető kapákat, azzal "teljesen" gyommentesre lehet munkálni majd a területet.
Terep 3-ban húzom, de kezdésnek azért lassabban próbáld ki.
Most hogy ilyen az idő legalább meg csináltam a munkahengert.
Válasz #13297. hozzászólásra
Én meg szőlőket néztem nem tudom hogy lesz meg csinálva a metszések,pedig már javába dolgoztam benne.
Ma vettem egy sorközművelő kultit! Kíváncsileszek hogy hogy fogy dolgozni. Még soha nem húztam ilyet!
Válasz #13293. hozzászólásra

Ma néztem a vetéseimet és azon is szépen áll a víz!
Kíváncsi leszek hogy mi lesz belőle....
Kellemes húsvéti unnepeket kivánok minden kedves
kollegának,sok szeretettel Kiskér.
Válasz #13294. hozzászólásra
Volt már víz sajnos de akkor jöttek vadkacsák kb 6db.
Sanyi!

Sürgősen vegyél bele kacsát
Válasz #13291. hozzászólásra
Pedig fel volt szántva.
Válasz #13277. hozzászólásra

Szívesen máskor is!
Válasz #13289. hozzászólásra

Látom kezd feljönni a kis Balaton a kert végében......
Sziasztok!
Nincsen valakinek jó állapotú, de nem használt 1,9-2,0 m munkaszélességű tárcsája? Esetleg ismerősének?
Cserébe felajánlanám az én nem használt a képen látható robogómat. Már évek óta nem használom, mindössze 1000 km-t futott. Ép hogy be lett járatva.
Köszönöm.
Válasz #13286. hozzászólásra
Magas művelésnél bele van tárcsázva,a hagyományosnál össze van kötve kévébe és én is fűtök vele.
1éve én is így jártam.1közre metszettem 2 sort nem is juttottam ki a sor végére húzáskor,csak kb a feléig aztán tolathattam vissza mögöttem a kupaccal.Új volt a terület is meg a gép is akkor,idén már más lesz.Ki kell tapasztalni.Akartam én is mondani hogy még tegyél merevitéseket, az enyémet is agyomerevitették,0 tapasztalattal nem is tudtam benne kárt tenni, mondjuk vastag anyagokból van összerakva.Ahogy mondtad majd "vallatáskor" kiderül.Szép időt és jó egészseget a használatához!Majd kérünk beszámolót!
Válasz #13283. hozzászólásra
Hali.
Nálunk ha kivan húzva akkor bebálázzák és elviszik tüzelni.
Válasz #13284. hozzászólásra

Hálaistennek nincs felénk köves terület, nem is szeretném egyszerre kihúzni mert 217m 1sorom hossza. Így is minden közre szórom a venyigét mert a nagy traktorok sem birják kihúzni ha 2sort egy közre metszek.
Még ide rakok merevítést.
Válasz #13281. hozzászólásra
Köves területeken vigyázni, 1 közt nem kötelező egyszerre kihúzni.
Válasz #13278. hozzászólásra
Szia.Én bele tárcsázóm a talajba.
Válasz #13280. hozzászólásra
Szia eddig kb 20 szál 3.25-ös elektródámba, 2db vágókorongomba került.Na meg az áram és egy napomba.
Válasz #13279. hozzászólásra
Szia.
Ettől én is félek mert nem valami erős a falubéliekéhez képest. Nem sok munkám volt vele mert szinte csak a három pont felfüggesztést kellett ráhegeszteni. Egy 55mm átmérőjű 4mm vastag falú csőből készült kővágó gép asztal volt eredetileg. Az egyik kolegának 60*40-es zártszelvényből van és ő sem győzi hegeszteni. Vallatáskor majd kiderül.
Szia Bucó!
Nagyon jól néz ki, megszólalásig hasonló az enyém is szerkezetében, azzal a különbséggel hogy az ényemet az elöző tulaj hulladék vasakból rakta össze,csak sajnos most képem nincs.Attól függően hogy mekkora területen használod hamar vissza fogja hozni az árát.Ha nem vagyok túl kíváncsi mennyiből jön ki nagyjából?
Válasz #13278. hozzászólásra

Legyen szerencséd, hogy bevetés után egy darabban kerüljön haza.
Sziasztok.

Ma új eszközt készítettem a vlagyihoz, venyige kihúzót.
ÖSzabi
Köszi a méreteket, és a fáradozást.
Légfékrendszeres Vlagyisok!
Olyantól szeretnék egy képet kérni, akinek a légfékrendszere esetleg gyári és a traktor bal oldalán a lépcső és a kuplungharang között van elhelyezve a légtartály!
A T-25-ösömön volt légfékrendszer és oda volt rakva a tartály, de arra lennék kíváncsi, hogy a be- és kimenet hogyan helyezkedhetett el rajta + az óra mutató csöve hogyan jött a tartályból.
Válasz #13273. hozzászólásra
Válasz #13273. hozzászólásra
Szia!
Nekünk a ventilátoron kívül van felcsavarozva egy műanyag lap :) 10cm kör van kivágva a közepén.
Eddig bevált.
Sziasztok.
.
Tegnap csináltam takarót a ventilátor elé. Ma kipróbáltam kocsizás közben és nagyon jó, mert már az első kanyarnál felmelegedett 45 fokra.
Melegen sokkal simább a motor hangja is + jobban is reagál a gázadásra, na meg abszolút nem füstöl.
Már rég megkellet volna csinálnom
Válasz #13271. hozzászólásra
Poroszló :)
Alattyánra nősültem, Abádszalóki vagyok.
Válasz #13269. hozzászólásra
Ismerem Andit :)
Válasz #13268. hozzászólásra
Egy haverom oda nősült ,jobban mondva onnan származik a felesége. Besze Andinak hívják.
Válasz #13266. hozzászólásra
Bucó!
Igen.
sziasztok
váltórol nem tudna valaki robantott ábrát felteni???
Válasz #13265. hozzászólásra
Pakesz te Alattyán laksz?
Itt látszik:

Válasz #13263. hozzászólásra
Látóm ezen a fotón is,hogy hol van.
Válasz #13262. hozzászólásra
Ez abban van. De majd lefotózom.
Válasz #13260. hozzászólásra
Ott egy hajtásház található a fordulat számmérőnek.
Válasz #13259. hozzászólásra
Köszönöm.
Még nem volt szelephézag, porlasztó ellenőrzése mióta nálunk van.
Válasz #13258. hozzászólásra
Szia Sanyi!
A motor olaj beöntőnél van.
Válasz #13257. hozzászólásra

Szépen ketyeg a gépezet!
Válasz #13257. hozzászólásra
Szia Néztem a videót jó lett.Üzemóra számlálod az adagolónál van hogy ha jól tudom?
Amatőr vagyok a videózásban
De egy kis bemutató 1 percben.
https://www.youtube.com/watch?v=VhtBSVnuP9s
Válasz #13255. hozzászólásra
Köszönöm Gábor!
Már nézem is!