Válasz mtz1221 #134. hozzászólásáranem tudom, zöld búza nem szórja azt ki, olyat én még nem láttam, hogy rozs kiszúrta volna. lucerna ki tudja, ha nagyon vastag tuskós száraz, de szerintem az se jellemző. nem tudom, tekertwsd a bálázóba rendesen, de csak telekapod és kidobod. hálót ne tekertess a vállára, az full szopás. legalábbis én úgy bontom, hogy talpára állítom, függőlegesen félbe kettévágom a foliát, lehúzom róla két oldalra a hálót meg letekerem körbe. ha van a vállán, akkor ugye az alászorul, akkor úgy szabod le, aztán bemászol gépbe, fölemeled, kimászol, leszed az aljáról azt a kevés hálót, újra bemászol, és bedobod, és ezt eljátszod naponta háromszor. vagy nem, és akkor lesz, hogy akompaktorod összeszedi a mezőn ezeklet a hálódarabokat. szóval véletlenül se kerüljön a vállára, kegaábbis én így csinálom.
Válasz envagyok2 #133. hozzászólásáraMitől függ melyik bálázó tesz kevés hálót az oldalára is ? Itt is volt buzánál, hogy kiszúrta 1-2 szál valamiért, a sarkokon. Bálázóba nem lehetne valamit rakni, hogy a sarkokat le gömbölyitse, megnyomkodja ?
Válasz mtz1221 #132. hozzászólásárarárakom persze, sőt, 17-18-at, mikro hogy sikerül. aspla eco plus vagy mineve amit használok, nem tudom többihez képest mennyibe kerül, de ez jól tapad, nem fújja le róla a szél.
Válasz mtz1221 #130. hozzászólásáraattól függ. mondom, van ennek a hibajavító ragasztója, olyan mint a szigetlő szalag, csak széles. ha csak ki van repedve, ragaszd be, tedd vissza csomngolóra, és tekerj rá párat, hogy ragasztót eltakarja, ne mossa le az eső. ha fél oldala leszakaft, akkor persze, teljes újra csomagolás.
Válasz envagyok2 #129. hozzászólásáraNekem 1el hátrébb van, jó volt úgy is. 1 bálát kellett újra csomagolni, nem mentem rendesen előre, levette az előtti Oldaláról a nejlont 16 kört rárakod ?
Válasz mtz1221 #115. hozzászólásáraén így használtam, lehet gyárba így rakták össze, vagy mi raktuk így össze anno, fogalmam sincs már. azt se tudom mi lenne, ha nem ebbe lenne, közelebb, távolabb, így elfordul az asztal, az biztos, hogy jobb lenne-e másikba, fogalmam sincs. de szeitrntem nincs sok jelentősége, esetleg ha nagyobb a bála, akkro a távolabi kellhet, hogy elférjen rajta, ne guruljon vissza az asztalhoz, és ne szabja ki a fóliát az asztal pereme...
Válasz envagyok2 #122. hozzászólásáraKép csal. Hevederes claast kell neked is venned. Amit az csinált itt tegnap ezekkel a 1.5 napos vizes vacakkal, öröm volt nézni.
Válasz mtz1221 #118. hozzászólására" jobb oldalt vissza kellett állítanom, kert 7gye egyik felére rakom s billentő miatt a bálát, és mikor billentettem a szly miatt pont ellenkezőleg vissza fordult a szelep miatt." - és én beszélek mellé. hahahahha. de semmi baj, élj ezzel a tudattal, hahaha.
hirdomotr elmegy nyomáshatároló szelep nélkül? persze, az, amit 300 bár üzemi nyomásra terveztek, az elmegy a 175 báros nyomással. de amit 120 bár üzemi nyomásra, az nem fog a 175 báron- tetszik érteni? a hidromotr nem megy el nyomáshatároló nélkül. azok ezért vannak ott.
mi lenne ha a tömlőket fölcserélnéd, és nem lefelé, hane fölfelé nyonád a kart, abba az irányba nem beakadós.
Válasz mtz1221 #118. hozzászólásáraHa van ráérő ember, akkor nem használod a vágót, amikor kész elvágja, és rálapítja a bálára. A következőnél meg beleköti a háló szélébe.
Válasz MrPoke #119. hozzászólásáraIlyen újszerű hadznált gépem még nem volt mióta meg vagyok. Tető alatt áll leojazova. Testek majd egy 2es lyukú ködrabot a gyorscsatlskozóba és jó lesz, nem helikoptet ez. Sok az mtz Olaja, rakov8cát kellett volna elhozonom, ott csak 40 literes pumpa van.
Válasz mtz1221 #118. hozzászólásáraRendelsz aliról egy hidraulika nyomásmérő készletet, aztán pontosan tudod hangolni. Van hozzá mindenféle csatlakozó.
Egyszer kell azt is megvenni.
Válasz mtz1221 #117. hozzászólásáraNa megy ez mint 20 éves qrvának a sex. Viszont nem értem sz ehészet, ha ráteszem az új bálát a fóliára, akad a kerékben meg a vágóban is néha. Jobb ha ott ál valaki, és az első félkörben megemeli. Szelep jól működik, meg az éjjel rájöttem mellé beszélsz. Hidromotor működne dzelepek nélkül is, ezek csak a fékerő miatt vannak ott. A jobb oldalt vissza kellett állítanom, kert 7gye egyik felére rakom s billentő miatt a bálát, és mikor billentettem a szly miatt pont ellenkezőleg vissza fordult a szelep miatt. De irányába fasza lett, akármekkora gázon elengedem, nem blokkol, hanem fordul még a lendülettől negyed kört.
Válasz envagyok2 #116. hozzászólására1/4ES KÖRT AKARTAM ÍRNI, VAGY 1/5-ÖT IS LEHET. ZÁRTSZELVÉNYT LEHET 3-4 LYUKNYI BERAKNI, AZOKAT KÉRDEZEM, MELYIKBEN LEGYEN. HOGY A BILLENTŐ MENNYIRE LEGYEN A HENGERTŐL.
Válasz mtz1221 #115. hozzászólásárapersze hogy megy még 4 kört, ha elgyengíted a hgidromotort, hogy ha a 170 bár ehelyett csak 10 bárt emngedsz, az a fölötti nyomást meg elengeded a visszatérő ágba. azért kulcsot majd vigyél ki magaddla, mikor belerakod a bálát, és hiába nyomod a kart, nem indítja meg, amilyen nyomással gurul még 4 kört, az kurva kevés ahhozt, hogy megindítsa. de akár meg is indíthatja, igen, tudom, lehet ezzel játszani, tulképpen erre is lehet használn, ilyen céllal is, de az egy nyomáshatérolóü szelep. csak épp a nyomást levetted nem tudom mennyire, lehet nullára. majd kiderül.
nem tudom az a vágó működik-e, biztos van video, amin működik, mi sose használtuk. nézz meg valmi videot, kiderül, hogy hova kell megállni vele, és hogy kell beakasztani a fóliát, gondolom aztán egy felet tekersz vele, hátrakerül, és a ígya fóli ott lesz keresztbe a gépen, és arra rakod rá. hogy féllel többet kell-e, biztos, nem tudom.
kettő cdapot kell berakni hátra, ha ez a kérdés, egyiket a furatba, másik abba a félköríves nűtba, ugye mikor billentesz ki, akkor ott megtörik a szerelvény, tehát a billentő marad a földön vízszointesen, a gép alját meg emeled föl. illetve az elejét emeled föl, ugye ezért törik be. ezt kérded?
Válasz envagyok2 #105. hozzászólásáraBal oldali a forgásirányt, jobb Oldali az ellentétes irányt állítja. Nagyon faczán be lehet vele, nem rakod uszóba, mégis akarod akkor 4 körz megy még, ha skarod fél kört. Viszont bajba vagyok ha villával rakom bele akkor nem bírom a fóliavágóját használni, akkor kötni és vágn7 kell, hogy a billentő miatt, fél körrel többet rakjak rá ? Hány lyuk látszódjon ki hátul a billentő rámáján, hogy egyből jó legyen ?
Válasz szanberg #113. hozzászólásáraItt vettem egyik fórumtársunktól, nagyon jutányos áron. Nem akarom kiírni, nehogy megharagudjon. 1000-2000 euró körül szokták őket hirdetni. Meglesz az ára, írj egy privát üzenetet, egyik ismerős akarna venni, csak van e kedve utazgatni érte, azt nem tudom.
Válasz mtz1221 #99. hozzászólásáraEzt mennyiért vetted csávó?
Nekem is van egy ugyanilyen, állattartás felszámolása miatt nem lesz már használva, lehet eladnám.
Válasz envagyok2 #109. hozzászólásáravan itt 5 hektár körül, nyáron megtárcsáztam, ősszel kikelt szépen meghagytam. Egyik darab búza, másik árpa. ma láttam 1-2 kalászt. most vettem észre, nem volt kedvem 50 kmert menni a dobért, meglássuk üt e. Ránézek, de ha méltóztattnál vibert csinálni, ott mindig elérhető vagyok.
Válasz Drisa #101. hozzászólására1650 m-es fóliából emlékeim szerint 30+ 120-as bála kijön, 33-34 talán, de nem biztos. úgy kell nézzed, hogy jól megy-.e a fóülia, hogy mikor tekerteted, akkor egyrészt látod, hogy kb. fél fóliaszélesség megy átfedésbe. ha ettől sokkal kevesebb, akkor rosszul van a csomagoló beállítva, 500-as fóliához van állítva, és azért fordít kicsit a bálán. ha ez jó, akkor azt figyeld, hogy elkezded tekertetni, és számolod, hogy hány fordulat alatt fordul a bála felet, ugye ha felet fordul a bála, akkor éppen befedte a fólia. szóval mikor éppen befedte a fólia, akkor nézd meg a számlálót, vagy számold, és látod, hogy 7 vagy 8 vagy 9, attól függ mekkora a bála, mennyit csúszik az asztalon, mennyire kemény, mekkora átfedéssel dolgozik a csomagoló. a lényeg, hogy ennyi fordulattal van meg "egyszer". és a lényeg, hogy ennek a fordulatnak az egész számű többszörösét érdemes rátenni, atótl függ mennyi réteget akarsz. ha 9 fordulattal ért körbe "egyszer", akkor vagy 18-at, vagy 27-et érdemes rátenni, 23-at nem, mert akkor a bála felét 3-szor, másik felét 2-szer tekerted be, annak mi értelme? szóval ha 7, akkor 14+valami ráadás, hogy a flesőt a szé llefőújja, rakodáskor lejön, ha 8 akkor 16+, ha 9 akkor 18+, és így tovább. ha jól van beállítva, és jól viszi a bálát, akkor ez 4 réteg, mert ugye egyszeri körbeérésnél a fele átfedés miatt, kétszer tekered, ennyit mondanak, hogy 4-et mindenképp, a többi nem tudom. ebből következik, hogy 3 vagy 5 vagy 7 ráéteget ugye nem lehet tekerni, csak párosat.
Válasz mtz1221 #108. hozzászólásáraha dobja a kalászát, akkor már elkéstél. de miért kaszálsz ilyet? rozson kétszer akkora hozam van, miért nem azt vetsz? tartalékba meg tirtikálét, ha rozs nem elég, akkor egy hét múlva azt még lecsapjatod, ha elég, akkor azt meg meg tudod hagyni szemesnek, nem dől össze, mint a rozs.
ez a hegesztés mekkorát fog ütni?
tök más, emilt olvasol most? ha küldök képet, rá tudsz most nézni?
Válasz Drisa #101. hozzászólására16 sor azt most hogy kell érteni? Annyiszor fordítsd körbe a balat? Ha jól emlékszem nekem olyan 22-23 balára elég egy tekercs, 130 As bála
Válasz mtz1221 #103. hozzászólásáraamit leírtak a szelepekről, és nem ezt mint én, akkor az hülxeség. de tudom, a hidromotornak is van nyelése meg apám fasza, az nyomáshatároló szelep, mind a két ágra, ezét duál krossz, két ág között keresztbe, egyikből átengedi a nyomást a másikba ha sok. ennyi. nincsenek csodák. persze hogy blokkol, úszó és a nyomott állás között is ott a semmi, mikor átlököd, mégha gyorsan is teszed, úgy látszik ennyi elég neki, hogy megakadjon az olaj. azért én gyorsan nem baszkurálánám, cseréltem én már láncot, havertól azóta ezt minden évben 10szer hallom vissza. lassan kell indítani, lassan kell megállítani, és mondom, ott a gázpedál, vagy kösd bele a rakodó tömbjébe a dzsojsztikra, azzal tudsz nem beakadósan gyorsítani. de akkor meg a fóliát fogja szabkodni, szóval ez sem idegbetegeknek való.
közbe látom a képen ja, ott a billentő, ne gyorsan azt se, ha gyorsan felkapod, úgy repül ki hátrafelé a bála, a mozgási energia a sebesség négyzetével arányos, így kell ezt tervezni, látni fogod. azért elég magasra fel kell emelni az elejét, hogy kiguruljon, ott van egy kar, amit nem tudom, vagy be kell akasztani vagy ki, látni fogod, meg van egy lánc a gép elején, az határolja a billenést, azt is látni fogod. mondom, én azt találtam ki, arra jöttem rá, hogy kicsit túl kell fordítani, ha mondjuk jobbra billented le, a hengerek ne merőegesen álljanak a gépre, hanem mitomén 95 fokba, tudja faszom, látni fogod, hogy a bála ne totál rágulruljon a billentőre, hanem már kicsit féloldalasan. jah meg azt is, hogy aszem az a szabály, hogy ha jobbra billented, és abála elmászik oldalra a csomagolón, akkor ahova elmászott, annak az oldalnak kell jobbra lennie, tehát akkor modnjuk 18,5-et tekersz rá. érted. mert ha elmászik, és azt hagyod bal oldalon, és emeled, akkor akkor a bála ugye nem azon az oldalon van, ahoiva billented, még csak nem is középen, hanem a másik oldalon, kvázi magasan, és onnan zuhan le. látni fogod, ha elmászik, akkor figyelj erre.
ha felbillented, nekem meg szokta lökni kicsit aki a fóliát vágja, én nem értek vele egyet, mert van hogy ész nélkül túllöki, és átbillen oldalára a bála, szerintem ha nem nyúlna hozzá, akkro jó lenne, szerinte nem, feladtam, nem vitatkozok, csináld.
van ilyen széles szigetelő szalag szerű ragasztó, minimum 10 centi széles, vagy tudja tököm, olyan anyaga van, mint a szigetelő szalagnak, olyat vegyél pár tekerccsel, az legyen nálad, amelyik kiszakad, azt be tudd azonnal ragasztani. aztán meg majd rakodás után is átnézni, ragsztani. ragasztásnál figyelj arra, hogy a legutolsó kör fóliát a szél le fogja szabkodni, tehát letetted a helyére, látod a repedést, megnézed, hogy az nem-e a legutolsó fóliára került, akkor azt fordítsd le róla, vágd is le a földnél, és úgy raghaszd be a lyukat. érted ezt is, bonyolult így, de ha odaérsz, látni fogod.
Válasz mtz1221 #103. hozzászólásáraBillentőnél van valami trükk, vagy minden estben seggre esik ? Van kidobott silótakaróm, rakjak alá 2 réteget belőle ?
Válasz envagyok2 #102. hozzászólásáraVan billentő. Valami nincs vele rendben mert ha előre felé nyomva a kart forgattatam, és egy ből úszóba löktem, akkor is blokkolt. De leírták pontosan melyik szelep mire szolgál, nem sokára foglalkozom vele, mert kellene lassan a búza árvakellseimet kaszálni.
Válasz mtz1221 #100. hozzászólásáraezt megbeszéltük, nem? ez egy ilyen szelep, nyomást állítasz vele, kvázi nyomáshatároló, mind a két oldalról. ha pörgeti a bálát, akkor sztem nincs teendő vele. 120-as bálát szoktunk csinálni, ha jó a bála, akkro elég nehéz az, nem kell attól nagyobb. azért áll meg egyből, meg elzárod az olaj útját, s ha az olaj nem tud folyni, akkor ugye a rotor se tud pörögni. igen, jól érzed, el fogod szabni a láncot, és kurva szar meló összerakni, ott a közepébe turkjálni. biztos vagyok beszéltünk már erről, ha úszóba lököd, akkor nagy kérdés, hogy menynit pördül még utána, namost ha félúton áll meg, akkor őjra meg kell indítani, újra meg kell fékezni, szóval még két láncszakadási lehetőséget ráteszel ezzel. lassan engedd vissza a kart, látod lefordulja a 16-ot, lassítasz, 17, és a 18aknál megállítod, de szép lassan. ugyan ez induláskor is, szép lassan indítod meg. mtz-n úgy szoktam csinálni, hogy alapjáraton megindítom karral, és nem kart nyomom jobban, mert egyszer csak bekattan a tiolazttzyú, hanem a gázpedállal gyorsítom meg lassítom. gondoltam arra is, hogy a rakodó tömjébe dugom be, és adzsojsztikkal finomabban tudom adagolni.
hátulra bálabillentőd van hozzá? szerezz, kurva jó dolog, nem a tarlóra dobod ki, pláne nem lucernát, de mindennek jó, ha talpra áll. kicsit túl szoktuk fordítani, hogy ne a talprafordító közepére guruljon ki, és ott libikükézzon, meg ha onnan vágódik oldalra, akkor nagyot vágódik, hanem kicsit szögbe gurul rá, így azonnal fordul is talpra szép lassan, nem úógy vágódik, és kíméletesebben teszi földre. a fólivágót szedd le, úgyse használod, másrészt arra mindig visszagurul a bála, kibassza az összeset.
Válasz mtz1221 #99. hozzászólásáraÉs kérdeznék is. Mekkora a max átmérőjű bála amivel elbánik, és a hidromotoron mit lehet állítani a két műanyag védő alatt ? Miért van az hogy egyből megáll ha eleresztem a hidraulika kart, nem kéne hogy tovább forogjon ? Attól félek így elszaggatja előbb utóbb a láncot. Mtzén ha úszóba lököm a kart akkor magától áll meg, de az armán nincs úszó helyzet, ott egyből megfogja a hidromotor. Nem lehet valamit állítani rajta, hogy ne blokkoljon ?
Válasz barazdabetyar. #96. hozzászólásáraMi mindig a telepen csomagolunk, minél kevesebb legyen a csomagolás sérülésének esélye. A pótkocsiról pedig le kell venni akkor már teheti a csomagolóra. Csomagolóról pedig végére billentve megy a tiszta terepre sorba.
Válasz barazdabetyar. #91. hozzászólásáraÉn nekem a lengyelen van bálla billentő. Valamint fólia vágó. Az esetek nagy részében nem kell beavatkozni. Csak pakolni rá a bálát.
Persze vannak profibbak de azok nem 500eFt... Ár érték.
Válasz envagyok2 #87. hozzászólásáraBármi azért nem jó.Tavaly bérbe jöttek lengyellel.Lengyelhez kellet egy ami odahordta,egy belerakta,plusz egy ember aki rátette a fóliát.Három gép négy ember.Ugyanezt ,egy gép egy ember.
Válasz mtz1221 #89. hozzászólásáramár amelyik a feladó részen várakozik, arra a bálára gondolsz, hogy hibás? amelyiken a háló nem olyan sarkos? nem lesz annak sem baja, ha egyébként tömör, ennyi nem fog múlni semmi. könnyebb lesz leszedni róla a hálót, én nem szeretem, ha a palástra kicsúszik a háló, szar leszedni, a háló széle körbeszakad, aztán emelheted fel a bálát, mászhatsz ki gépből, leszeded, és mászahtsz vissza... nem kell több fólia, teljesen fölösleges, nem a fólia tartja eyben, az csak szigetel, nem kell rá több.
138 hozzászólás
Válasz mtz1221 #136. hozzászólásáraszerintem ez nincs kiszőúrva. de ha észreveszed, tenyerelj rá, és kész. de azért ettől még aludj nyugton.
Válasz mtz1221 #136. hozzászólásáraLehet kapni hozzá ragasztó szalagot.De ha nem mozgatod,nem fogja kiszúrni!Akkor szokott ilyent,mikor már kalászol.
Válasz envagyok2 #135. hozzászólására
Válasz mtz1221 #134. hozzászólásáranem tudom, zöld búza nem szórja azt ki, olyat én még nem láttam, hogy rozs kiszúrta volna. lucerna ki tudja, ha nagyon vastag tuskós száraz, de szerintem az se jellemző. nem tudom, tekertwsd a bálázóba rendesen, de csak telekapod és kidobod. hálót ne tekertess a vállára, az full szopás. legalábbis én úgy bontom, hogy talpára állítom, függőlegesen félbe kettévágom a foliát, lehúzom róla két oldalra a hálót meg letekerem körbe. ha van a vállán, akkor ugye az alászorul, akkor úgy szabod le, aztán bemászol gépbe, fölemeled, kimászol, leszed az aljáról azt a kevés hálót, újra bemászol, és bedobod, és ezt eljátszod naponta háromszor. vagy nem, és akkor lesz, hogy akompaktorod összeszedi a mezőn ezeklet a hálódarabokat. szóval véletlenül se kerüljön a vállára, kegaábbis én így csinálom.
Válasz envagyok2 #133. hozzászólásáraMitől függ melyik bálázó tesz kevés hálót az oldalára is ? Itt is volt buzánál, hogy kiszúrta 1-2 szál valamiért, a sarkokon. Bálázóba nem lehetne valamit rakni, hogy a sarkokat le gömbölyitse, megnyomkodja ?
Válasz mtz1221 #132. hozzászólásárarárakom persze, sőt, 17-18-at, mikro hogy sikerül. aspla eco plus vagy mineve amit használok, nem tudom többihez képest mennyibe kerül, de ez jól tapad, nem fújja le róla a szél.
Válasz envagyok2 #131. hozzászólásáraDe alapból rárakod 16 kör ajánlottat, vagy kevesebbet ? 75 centisről beszélünk.
Válasz mtz1221 #130. hozzászólásáraattól függ. mondom, van ennek a hibajavító ragasztója, olyan mint a szigetlő szalag, csak széles. ha csak ki van repedve, ragaszd be, tedd vissza csomngolóra, és tekerj rá párat, hogy ragasztót eltakarja, ne mossa le az eső. ha fél oldala leszakaft, akkor persze, teljes újra csomagolás.
Válasz envagyok2 #129. hozzászólásáraNekem 1el hátrébb van, jó volt úgy is. 1 bálát kellett újra csomagolni, nem mentem rendesen előre, levette az előtti Oldaláról a nejlont 16 kört rárakod ?
Válasz mtz1221 #115. hozzászólásáraén így használtam, lehet gyárba így rakták össze, vagy mi raktuk így össze anno, fogalmam sincs már. azt se tudom mi lenne, ha nem ebbe lenne, közelebb, távolabb, így elfordul az asztal, az biztos, hogy jobb lenne-e másikba, fogalmam sincs. de szeitrntem nincs sok jelentősége, esetleg ha nagyobb a bála, akkro a távolabi kellhet, hogy elférjen rajta, ne guruljon vissza az asztalhoz, és ne szabja ki a fóliát az asztal pereme...

Válasz envagyok2 #127. hozzászólásáraEz igen, szépen eltört, küld el az egyetemre. Mié ez ? Itt a bálázó e ?

Válasz mtz1221 #126. hozzászólásáramondom hogy komprima

Válasz envagyok2 #122. hozzászólásáraKép csal. Hevederes claast kell neked is venned. Amit az csinált itt tegnap ezekkel a 1.5 napos vizes vacakkal, öröm volt nézni.
Válasz Gumóka #120. hozzászólásárainkább tartalék láncot vegyen, meg patent szemeket, hahahahah
Válasz mtz1221 #118. hozzászólására" jobb oldalt vissza kellett állítanom, kert 7gye egyik felére rakom s billentő miatt a bálát, és mikor billentettem a szly miatt pont ellenkezőleg vissza fordult a szelep miatt." - és én beszélek mellé. hahahahha. de semmi baj, élj ezzel a tudattal, hahaha.
hirdomotr elmegy nyomáshatároló szelep nélkül? persze, az, amit 300 bár üzemi nyomásra terveztek, az elmegy a 175 báros nyomással. de amit 120 bár üzemi nyomásra, az nem fog a 175 báron- tetszik érteni? a hidromotr nem megy el nyomáshatároló nélkül. azok ezért vannak ott.
mi lenne ha a tömlőket fölcserélnéd, és nem lefelé, hane fölfelé nyonád a kart, abba az irányba nem beakadós.
Válasz mtz1221 #118. hozzászólásáraHa van ráérő ember, akkor nem használod a vágót, amikor kész elvágja, és rálapítja a bálára. A következőnél meg beleköti a háló szélébe.
Válasz mtz1221 #118. hozzászólásáraneked is ilyen hordó alakú a bálakamrád?
Válasz MrPoke #119. hozzászólásáraIlyen újszerű hadznált gépem még nem volt mióta meg vagyok. Tető alatt áll leojazova.
Testek majd egy 2es lyukú ködrabot a gyorscsatlskozóba és jó lesz, nem helikoptet ez. Sok az mtz Olaja, rakov8cát kellett volna elhozonom, ott csak 40 literes pumpa van.
Válasz mtz1221 #118. hozzászólásáraRendelsz aliról egy hidraulika nyomásmérő készletet, aztán pontosan tudod hangolni. Van hozzá mindenféle csatlakozó.
Egyszer kell azt is megvenni.
Válasz mtz1221 #118. hozzászólásáraNekem egyszerűbb dolgom volt, a hidraulika körön van mennyiség szabályozás így finomabban lehetett vele dolgozni :D
De nyomjátok amíg bírja :D
Válasz mtz1221 #117. hozzászólásáraNa megy ez mint 20 éves qrvának a sex. Viszont nem értem sz ehészet, ha ráteszem az új bálát a fóliára, akad a kerékben meg a vágóban is néha. Jobb ha ott ál valaki, és az első félkörben megemeli. Szelep jól működik, meg az éjjel rájöttem mellé beszélsz.
Hidromotor működne dzelepek nélkül is, ezek csak a fékerő miatt vannak ott. A jobb oldalt vissza kellett állítanom, kert 7gye egyik felére rakom s billentő miatt a bálát, és mikor billentettem a szly miatt pont ellenkezőleg vissza fordult a szelep miatt. De irányába fasza lett, akármekkora gázon elengedem, nem blokkol, hanem fordul még a lendülettől negyed kört.



Válasz envagyok2 #116. hozzászólására1/4ES KÖRT AKARTAM ÍRNI, VAGY 1/5-ÖT IS LEHET. ZÁRTSZELVÉNYT LEHET 3-4 LYUKNYI BERAKNI, AZOKAT KÉRDEZEM, MELYIKBEN LEGYEN. HOGY A BILLENTŐ MENNYIRE LEGYEN A HENGERTŐL.
Válasz mtz1221 #115. hozzászólásárapersze hogy megy még 4 kört, ha elgyengíted a hgidromotort, hogy ha a 170 bár ehelyett csak 10 bárt emngedsz, az a fölötti nyomást meg elengeded a visszatérő ágba. azért kulcsot majd vigyél ki magaddla, mikor belerakod a bálát, és hiába nyomod a kart, nem indítja meg, amilyen nyomással gurul még 4 kört, az kurva kevés ahhozt, hogy megindítsa. de akár meg is indíthatja, igen, tudom, lehet ezzel játszani, tulképpen erre is lehet használn, ilyen céllal is, de az egy nyomáshatérolóü szelep. csak épp a nyomást levetted nem tudom mennyire, lehet nullára. majd kiderül.
nem tudom az a vágó működik-e, biztos van video, amin működik, mi sose használtuk. nézz meg valmi videot, kiderül, hogy hova kell megállni vele, és hogy kell beakasztani a fóliát, gondolom aztán egy felet tekersz vele, hátrakerül, és a ígya fóli ott lesz keresztbe a gépen, és arra rakod rá. hogy féllel többet kell-e, biztos, nem tudom.
kettő cdapot kell berakni hátra, ha ez a kérdés, egyiket a furatba, másik abba a félköríves nűtba, ugye mikor billentesz ki, akkor ott megtörik a szerelvény, tehát a billentő marad a földön vízszointesen, a gép alját meg emeled föl. illetve az elejét emeled föl, ugye ezért törik be. ezt kérded?
Válasz envagyok2 #105. hozzászólásáraBal oldali a forgásirányt, jobb Oldali az ellentétes irányt állítja. Nagyon faczán be lehet vele, nem rakod uszóba, mégis akarod akkor 4 körz megy még, ha skarod fél kört. Viszont bajba vagyok ha villával rakom bele akkor nem bírom a fóliavágóját használni, akkor kötni és vágn7 kell, hogy a billentő miatt, fél körrel többet rakjak rá ? Hány lyuk látszódjon ki hátul a billentő rámáján, hogy egyből jó legyen ?


Válasz szanberg #113. hozzászólásáraItt vettem egyik fórumtársunktól, nagyon jutányos áron. Nem akarom kiírni, nehogy megharagudjon. 1000-2000 euró körül szokták őket hirdetni. Meglesz az ára, írj egy privát üzenetet, egyik ismerős akarna venni, csak van e kedve utazgatni érte, azt nem tudom.
Válasz mtz1221 #99. hozzászólásáraEzt mennyiért vetted csávó?
Nekem is van egy ugyanilyen, állattartás felszámolása miatt nem lesz már használva, lehet eladnám.
Válasz mtz1221 #111. hozzászólásáramindjár tküldöm
Válasz envagyok2 #109. hozzászólásáravan itt 5 hektár körül, nyáron megtárcsáztam, ősszel kikelt szépen meghagytam. Egyik darab búza, másik árpa. ma láttam 1-2 kalászt. most vettem észre, nem volt kedvem 50 kmert menni a dobért, meglássuk üt e. Ránézek, de ha méltóztattnál vibert csinálni, ott mindig elérhető vagyok.
Válasz Drisa #101. hozzászólására1650 m-es fóliából emlékeim szerint 30+ 120-as bála kijön, 33-34 talán, de nem biztos. úgy kell nézzed, hogy jól megy-.e a fóülia, hogy mikor tekerteted, akkor egyrészt látod, hogy kb. fél fóliaszélesség megy átfedésbe. ha ettől sokkal kevesebb, akkor rosszul van a csomagoló beállítva, 500-as fóliához van állítva, és azért fordít kicsit a bálán. ha ez jó, akkor azt figyeld, hogy elkezded tekertetni, és számolod, hogy hány fordulat alatt fordul a bála felet, ugye ha felet fordul a bála, akkor éppen befedte a fólia. szóval mikor éppen befedte a fólia, akkor nézd meg a számlálót, vagy számold, és látod, hogy 7 vagy 8 vagy 9, attól függ mekkora a bála, mennyit csúszik az asztalon, mennyire kemény, mekkora átfedéssel dolgozik a csomagoló. a lényeg, hogy ennyi fordulattal van meg "egyszer". és a lényeg, hogy ennek a fordulatnak az egész számű többszörösét érdemes rátenni, atótl függ mennyi réteget akarsz. ha 9 fordulattal ért körbe "egyszer", akkor vagy 18-at, vagy 27-et érdemes rátenni, 23-at nem, mert akkor a bála felét 3-szor, másik felét 2-szer tekerted be, annak mi értelme? szóval ha 7, akkor 14+valami ráadás, hogy a flesőt a szé llefőújja, rakodáskor lejön, ha 8 akkor 16+, ha 9 akkor 18+, és így tovább. ha jól van beállítva, és jól viszi a bálát, akkor ez 4 réteg, mert ugye egyszeri körbeérésnél a fele átfedés miatt, kétszer tekered, ennyit mondanak, hogy 4-et mindenképp, a többi nem tudom. ebből következik, hogy 3 vagy 5 vagy 7 ráéteget ugye nem lehet tekerni, csak párosat.
Válasz mtz1221 #108. hozzászólásáraha dobja a kalászát, akkor már elkéstél. de miért kaszálsz ilyet? rozson kétszer akkora hozam van, miért nem azt vetsz? tartalékba meg tirtikálét, ha rozs nem elég, akkor egy hét múlva azt még lecsapjatod, ha elég, akkor azt meg meg tudod hagyni szemesnek, nem dől össze, mint a rozs.
ez a hegesztés mekkorát fog ütni?
tök más, emilt olvasol most? ha küldök képet, rá tudsz most nézni?
Válasz envagyok2 #105. hozzászólásáraElméletben már értem.
Búza árpa ha dobja a kalászát, annak is neki rögtön kaszával ?

Válasz Drisa #101. hozzászólásáraEz függ a bála nagyságától és a gép beállításától!A lényeg 3-szor tekerd be minimum!!!
Válasz Drisa #101. hozzászólására16 sor azt most hogy kell érteni? Annyiszor fordítsd körbe a balat? Ha jól emlékszem nekem olyan 22-23 balára elég egy tekercs, 130 As bála
Válasz mtz1221 #103. hozzászólásáraamit leírtak a szelepekről, és nem ezt mint én, akkor az hülxeség. de tudom, a hidromotornak is van nyelése meg apám fasza, az nyomáshatároló szelep, mind a két ágra, ezét duál krossz, két ág között keresztbe, egyikből átengedi a nyomást a másikba ha sok. ennyi. nincsenek csodák. persze hogy blokkol, úszó és a nyomott állás között is ott a semmi, mikor átlököd, mégha gyorsan is teszed, úgy látszik ennyi elég neki, hogy megakadjon az olaj. azért én gyorsan nem baszkurálánám, cseréltem én már láncot, havertól azóta ezt minden évben 10szer hallom vissza. lassan kell indítani, lassan kell megállítani, és mondom, ott a gázpedál, vagy kösd bele a rakodó tömbjébe a dzsojsztikra, azzal tudsz nem beakadósan gyorsítani. de akkor meg a fóliát fogja szabkodni, szóval ez sem idegbetegeknek való.
közbe látom a képen ja, ott a billentő, ne gyorsan azt se, ha gyorsan felkapod, úgy repül ki hátrafelé a bála, a mozgási energia a sebesség négyzetével arányos, így kell ezt tervezni, látni fogod. azért elég magasra fel kell emelni az elejét, hogy kiguruljon, ott van egy kar, amit nem tudom, vagy be kell akasztani vagy ki, látni fogod, meg van egy lánc a gép elején, az határolja a billenést, azt is látni fogod. mondom, én azt találtam ki, arra jöttem rá, hogy kicsit túl kell fordítani, ha mondjuk jobbra billented le, a hengerek ne merőegesen álljanak a gépre, hanem mitomén 95 fokba, tudja faszom, látni fogod, hogy a bála ne totál rágulruljon a billentőre, hanem már kicsit féloldalasan. jah meg azt is, hogy aszem az a szabály, hogy ha jobbra billented, és abála elmászik oldalra a csomagolón, akkor ahova elmászott, annak az oldalnak kell jobbra lennie, tehát akkor modnjuk 18,5-et tekersz rá. érted. mert ha elmászik, és azt hagyod bal oldalon, és emeled, akkor akkor a bála ugye nem azon az oldalon van, ahoiva billented, még csak nem is középen, hanem a másik oldalon, kvázi magasan, és onnan zuhan le. látni fogod, ha elmászik, akkor figyelj erre.
ha felbillented, nekem meg szokta lökni kicsit aki a fóliát vágja, én nem értek vele egyet, mert van hogy ész nélkül túllöki, és átbillen oldalára a bála, szerintem ha nem nyúlna hozzá, akkro jó lenne, szerinte nem, feladtam, nem vitatkozok, csináld.
van ilyen széles szigetelő szalag szerű ragasztó, minimum 10 centi széles, vagy tudja tököm, olyan anyaga van, mint a szigetelő szalagnak, olyat vegyél pár tekerccsel, az legyen nálad, amelyik kiszakad, azt be tudd azonnal ragasztani. aztán meg majd rakodás után is átnézni, ragsztani. ragasztásnál figyelj arra, hogy a legutolsó kör fóliát a szél le fogja szabkodni, tehát letetted a helyére, látod a repedést, megnézed, hogy az nem-e a legutolsó fóliára került, akkor azt fordítsd le róla, vágd is le a földnél, és úgy raghaszd be a lyukat. érted ezt is, bonyolult így, de ha odaérsz, látni fogod.
Válasz mtz1221 #103. hozzászólásáraBillentőnél van valami trükk, vagy minden estben seggre esik ? Van kidobott silótakaróm, rakjak alá 2 réteget belőle ?
Válasz envagyok2 #102. hozzászólásáraVan billentő. Valami nincs vele rendben mert ha előre felé nyomva a kart forgattatam, és egy ből úszóba löktem, akkor is blokkolt. De leírták pontosan melyik szelep mire szolgál, nem sokára foglalkozom vele, mert kellene lassan a búza árvakellseimet kaszálni.
Válasz mtz1221 #100. hozzászólásáraezt megbeszéltük, nem? ez egy ilyen szelep, nyomást állítasz vele, kvázi nyomáshatároló, mind a két oldalról. ha pörgeti a bálát, akkor sztem nincs teendő vele. 120-as bálát szoktunk csinálni, ha jó a bála, akkro elég nehéz az, nem kell attól nagyobb. azért áll meg egyből, meg elzárod az olaj útját, s ha az olaj nem tud folyni, akkor ugye a rotor se tud pörögni. igen, jól érzed, el fogod szabni a láncot, és kurva szar meló összerakni, ott a közepébe turkjálni. biztos vagyok beszéltünk már erről, ha úszóba lököd, akkor nagy kérdés, hogy menynit pördül még utána, namost ha félúton áll meg, akkor őjra meg kell indítani, újra meg kell fékezni, szóval még két láncszakadási lehetőséget ráteszel ezzel. lassan engedd vissza a kart, látod lefordulja a 16-ot, lassítasz, 17, és a 18aknál megállítod, de szép lassan. ugyan ez induláskor is, szép lassan indítod meg. mtz-n úgy szoktam csinálni, hogy alapjáraton megindítom karral, és nem kart nyomom jobban, mert egyszer csak bekattan a tiolazttzyú, hanem a gázpedállal gyorsítom meg lassítom. gondoltam arra is, hogy a rakodó tömjébe dugom be, és adzsojsztikkal finomabban tudom adagolni.
hátulra bálabillentőd van hozzá? szerezz, kurva jó dolog, nem a tarlóra dobod ki, pláne nem lucernát, de mindennek jó, ha talpra áll. kicsit túl szoktuk fordítani, hogy ne a talprafordító közepére guruljon ki, és ott libikükézzon, meg ha onnan vágódik oldalra, akkor nagyot vágódik, hanem kicsit szögbe gurul rá, így azonnal fordul is talpra szép lassan, nem úógy vágódik, és kíméletesebben teszi földre. a fólivágót szedd le, úgyse használod, másrészt arra mindig visszagurul a bála, kibassza az összeset.
Ki hogy számol? Egy tekercs fólia 750x1500-as hány bálára elég? Nekünk 16 sort ajánlottak tekerni.
Válasz mtz1221 #99. hozzászólásáraÉs kérdeznék is. Mekkora a max átmérőjű bála amivel elbánik, és a hidromotoron mit lehet állítani a két műanyag védő alatt ? Miért van az hogy egyből megáll ha eleresztem a hidraulika kart, nem kéne hogy tovább forogjon ? Attól félek így elszaggatja előbb utóbb a láncot. Mtzén ha úszóba lököm a kart akkor magától áll meg, de az armán nincs úszó helyzet, ott egyből megfogja a hidromotor. Nem lehet valamit állítani rajta, hogy ne blokkoljon ?

Megjött ez is, ezúton szeretném megköszönni MrPoke-nak a türelmét es a becsületességét, az egész tranzakció során.



Válasz barazdabetyar. #91. hozzászólásáraaz a szudánis video? az mondjuk elég gáz meló volt, itt még a fülia sincs megfeszítve...
Válasz barazdabetyar. #96. hozzászólásáraMi mindig a telepen csomagolunk, minél kevesebb legyen a csomagolás sérülésének esélye. A pótkocsiról pedig le kell venni akkor már teheti a csomagolóra. Csomagolóról pedig végére billentve megy a tiszta terepre sorba.
Válasz MrPoke #92. hozzászólásáraAz a baj,hogy pakolni kell rá.
Válasz mtz1221 #93. hozzászólásáraAz olcsó kategóriás kidobja magából a tojás alakút.Ez is,ha gyorsan forgatta.
Válasz MrPoke #92. hozzászólásáraÁra ? Viber szám van ?
Válasz envagyok2 #90. hozzászólásáraIgen arra. Akkor ezekszerint nem kell tökéletes henger alakú bála, ha nem figyelek akkor is jó lesz csomagolni ?
Válasz barazdabetyar. #91. hozzászólásáraÉn nekem a lengyelen van bálla billentő. Valamint fólia vágó. Az esetek nagy részében nem kell beavatkozni. Csak pakolni rá a bálát.
Persze vannak profibbak de azok nem 500eFt... Ár érték.
Különben van egy alig használt lengyel eladó :D
Válasz envagyok2 #87. hozzászólásáraBármi azért nem jó.Tavaly bérbe jöttek lengyellel.Lengyelhez kellet egy ami odahordta,egy belerakta,plusz egy ember aki rátette a fóliát.Három gép négy ember.Ugyanezt ,egy gép egy ember.
Válasz mtz1221 #89. hozzászólásáramár amelyik a feladó részen várakozik, arra a bálára gondolsz, hogy hibás? amelyiken a háló nem olyan sarkos? nem lesz annak sem baja, ha egyébként tömör, ennyi nem fog múlni semmi. könnyebb lesz leszedni róla a hálót, én nem szeretem, ha a palástra kicsúszik a háló, szar leszedni, a háló széle körbeszakad, aztán emelheted fel a bálát, mászhatsz ki gépből, leszeded, és mászahtsz vissza... nem kell több fólia, teljesen fölösleges, nem a fólia tartja eyben, az csak szigetel, nem kell rá több.
Válasz barazdabetyar. #86. hozzászólásáraAZ ILYEN hibás bálának sem lesz baja, vagy több nejlont ráraksz az ilyenre ?