Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

Altalajlazitó házilag

Létrehozta: Roland , 2009-04-08 22:15:30

Kedvencekhez Segítség
2882 hozzászólás
Nincs profilkép
#2432 Sk Laci
2022-12-03 17:51:09

Válasz JOSEY #2429. hozzászólásáraKöszönöm, de az oldaladon nem található konkrét gép, konkrét árral, mint régebben ami oldalad volt.
NH 7040 traktorhoz milyen agrisem késes lazítót ajánlanál?
3m szélesen gondolkodok, 5 vagy 6 késsel.
Vagy jobb lenne a 3 m-en a szélesebb 4 kés?

#2431 Moderátor
2022-12-03 16:50:29

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-05-30 10:34:28

#2430 JOSEY
2022-12-03 09:55:42

Válasz JOSEY #2429. hozzászólására tarló után
szántott talajban
zöldben

#2429 JOSEY
2022-12-03 09:27:16

Válasz Sk Laci #2427. hozzászólásáraszia!Sylvinoservices
elméletileg igen, mivel a talajszerkezetet függőlegesen emeli, nincs vulkán formájú nyitás. a pengék élének nincs romboló hatása.

Nincs profilkép
#2428 A.I.
2022-12-02 21:10:04

Válasz Mtz 550E #2426. hozzászólásáraIh kések, amikről a képet betettem, ilyen sima kés volt rajta, mikor megvettük, ahogy elkopott utánna lett szárnyas, volt olyan is, hogy mi szárnyaltuk fel, de volt olyan ekevas, amiből a szárnyat csináltuk, ami nem igazán volt házasítható vele, gyakran letört róla(vagy nem volt a két anyag kompatibilis, vagy az elektróda nem volt jó hozzájuk).

Nincs profilkép
#2427 Sk Laci
2022-12-02 19:49:53

Válasz JOSEY #2405. hozzászólásáraSzia Josey!
Megadnád a céged internetes oldalad címét, ahol az általad gyártott gépek vannak esetleg árak?
Konkrétan az agrisem rendszerü lazítóidról érdeklődnék.
Lehet őket használni lezárás nélkül tavasziak alá?
Szármaradvány mennyi % hagyják fent?

Egyenlőre csak nézelődöm, mert SK-ban olyan törvény lép érvénybe, hogy a 7% feletti lejtőket nem lehet lessz megdolgozni, tarló vagy takarónövénynek kell lennie a terület min. 80 %.
Sajnos a területeim 2/3 domboldalakon van, és ha napraforgót szeretnék tavasszal vetni, hoppon maradok a jelenlegi gépparkommal.
Csak akkor szabad bedolgozni a parcella teljes felületét, ha 2 héten belül el van vetve.
A kötött talajokon a tavaszi talajmunka mélyen belenyúlva felejtős.

Sajnos még tarlóhántást se szabad lessz csinálni, ami hiányában fellép a glifoszát használata, csak azt nem tudom megérteni, hogy így 2030-ra hogyan akarják elérni a növényvédőszerek 30 % csökkentését.
Én a tarlóhántást az aratással együtt végzem /ahol a kombájn arat, ott a tárcsa is dolgozik/ tüzveszély elkerülése érdekében.

Nincs profilkép
#2426 Mtz 550E
2022-12-02 19:32:06

Ilyen IH bontókést használtok lazítón? Ilyet vettem ezt szeretném az enyémre rászabni!

Meg a talajmaró kapát a kés eleje felé vagy középre is lehet tenni már úgy értve a kés szélességében! Köszönöm!

#2425 Cajg
2022-11-30 14:05:06

Válasz Mtz 550E #2423. hozzászólásárahttps://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/alkatresz/talajmuvelo-gep-alkatreszek/dondi-kapa-jobb-akcio/h_7054239
Szerintem ez olcsóbb.

Nincs profilkép
#2424 A.I.
2022-11-30 12:11:25

Válasz Mtz 550E #2423. hozzászólásáraValami ilyesmi van rajta.
Szerintem megteszi!

Nincs profilkép
#2423 Mtz 550E
2022-11-30 11:34:24

Válasz A.I. #2422. hozzászólásáraEzt a kapát néztem rá szerinted? Bolgár talajmaróé!

Nincs profilkép
#2422 A.I.
2022-11-29 18:25:39

Válasz Mtz 550E #2421. hozzászólásáraSzívesen.
Ezt az orrbetétet vagy 4 éve vettük(gyártattuk Putnokon), ment vagy 150 hektárt, de még vagy 100at kibír, egész jó minőségű.

Nincs profilkép
#2421 Mtz 550E
2022-11-29 18:10:26

Válasz A.I. #2419. hozzászólásáraKöszönöm szépen segítséged! Mèg én is alulra azt a bontókést akarok rà venni és így cserélhetőként megoldani mert nekem rugólap van felheggesztve!

Nincs profilkép
#2420 A.I.
2022-11-29 16:31:35

Válasz A.I. #2419. hozzászólásáraÉs még egy, mert nem engedte egyben.3

Nincs profilkép
#2419 A.I.
2022-11-29 16:28:16

Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraSzia, lefotóztam, meg rámértem a talajmaró kés alja kb 33-35 cm(nem betonon álltam), én kb 45-50 cm mélyen húzom.(úgy a kés felhegesztett része sincs ki a földből)12

Nincs profilkép
#2418 A.I.
2022-11-28 21:00:15

Válasz A.I. #2417. hozzászólásáraattól a 2 darab, telefon dolgozik smile lol

Nincs profilkép
#2417 A.I.
2022-11-28 20:58:54

Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraHolnap lefotózom, meg meg is mérem, de kb 35 cm körül van, megmérem.
Hegeszd, nem azért, mert elgyengül azzól a 2 vadabb 8-10 mmes furattól, hanem a csavar kiáll, az meg kopik is.

#2416 Gumóka
2022-11-28 20:55:21

Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraNekem amekkora kés van a heltin, még ha két 16-os furatot tennék rá, se hiszem, hogy attól törne ketté.

Nincs profilkép
#2415 Mtz 550E
2022-11-28 20:53:15

Válasz A.I. #2413. hozzászólásáraKépet esetleg csinálnàl róla? Meg milyen magasságba kell rakni azt a kapát?

Meg ha sikerűl én meg csinálnám átmenőfurattal! Csak nem tudom hogy úgy nem e gyengíteném a lazítókést!

#2414 KISMASZEK77
2022-11-28 20:52:25

Gaspardo
Én ezt tenném rásmile thumbup
Gaspardora való..

Nincs profilkép
#2413 A.I.
2022-11-28 20:30:54

Válasz Mtz 550E #2411. hozzászólásáraTalajmaró kapa, mi úgy vettük annó, hogy az van ráhegesztve.
Lassan elfogy, bár csak nálunk van már benne vagy 6-800 hektár és nem volt új, ahogy elhoztuk akkor sem.

Nincs profilkép
#2411 Mtz 550E
2022-11-28 19:58:24

Hali!
Altalajlazítóra olyan oldal kést vagy kapát miből szoktatok rakni? Vagy olyan beszerezhető? Így azzal jobban megemeli a földet? Köszönöm!

#2410 JOSEY
2022-09-26 10:44:55

Válasz JDfan90 #2406. hozzászólásáracsak 800 mm, még 98-ban terveztem , először magasabb volt, de nem volt ideális az mtz kategóriához

#2409 Gumóka
2022-09-26 10:32:20

Válasz JDfan90 #2408. hozzászólásáraEzt én is el tudtam olvasni, mit írtál, azért írtam, hogy a késtartóig.

Nincs profilkép
#2408 JDfan90
2022-09-26 10:16:54

Válasz Gumóka #2407. hozzászólásáraGerendamagasság nem egyenlő a késhosszal.
70cm-ig húzható ez biztos.

Nincs profilkép
#2406 JDfan90
2022-09-26 09:45:03

Válasz Bigiboy77 #2402. hozzászólásáraAz aprók közt van egy egész jóképű 2. gen. Helti 2 késes lazító. Azt biztos tudod húzni 70cm mélyen. Gerenda magassága annak 95cm ha jól mértem. Az enyém 3 késes, de második generációs az is.

#2405 JOSEY
2022-09-25 14:32:09

Válasz Bigiboy77 #2404. hozzászólásáraönreklám , nálunk lehet rendelni smile thumbup

Nincs profilkép
#2404 Bigiboy77
2022-09-25 14:27:23

Válasz JOSEY #2403. hozzászólásáraAkkor meglett a kés mérete... Tehát minimum 1000mm.
Köszi.
Már csak valami költséghatékony megoldás kell. Nem tud valaki ilyen késsel 1-2-3 késes lazítót?

#2403 JOSEY
2022-09-25 13:27:34

Válasz Bigiboy77 #2402. hozzászólására950mm+50mm irtam, nem 50 cm! Nem mérünk cm-ben smile biggrin olyan kicsi kést még véletlenül sem ajánlanék

Nincs profilkép
#2402 Bigiboy77
2022-09-25 13:17:59

Válasz JOSEY #2401. hozzászólására50cm nem nagy dolog... Nekem 70-80cm kell! Tehet a kés kb 100cm hosszú kell legyen. És erős váz ami bírja.

#2401 JOSEY
2022-09-25 10:24:50

Válasz Bigiboy77 #2400. hozzászólásáraértem, végül is az az 50 mm nem oly nagy dolog, és az egyenes kés kialakitás sem . ez mondjuk alapból szölőművelésre lett kitalálvabull

Nincs profilkép
#2400 Bigiboy77
2022-09-25 08:13:58

Válasz JOSEY #2399. hozzászólásáraOtt van tomorodott réteg. Szőlő telepítés elé, viszont nem szabadna forgatom. Lent szerkezet nélküli homok van. 120 ló van.

#2399 JOSEY
2022-09-25 07:36:33

Válasz Bigiboy77 #2397. hozzászólásáraszia! első nagy kérdés, miért szükséges oly mélyen lazítani? mekkora teljesítményű traktorod van hozzá? bull ez a változatunk 950mm magas gerendellyel rendelkezik és pozicionálhatók a kései

Nincs profilkép
#2398 R Sándor
2022-09-25 07:10:49

Válasz Bigiboy77 #2397. hozzászólásáraszerintem ha 80 cm én akarsz lazítani kevés a 100 cm és kés én 90 cm és késsel lazitok 50 cm mélyen zuzott napraforgó utan és úgyis néha összeszedi a szàrat .

Nincs profilkép
#2397 Bigiboy77
2022-09-25 06:59:05

Keresek 1-2esetleg 3 késeslazitot amivel tudnak lazítani 70-80 cm mélységben. Melyik gyártónak van ilyen? Használt is jó lenne! Mindenképpen egyenes késsel!
A kés hosszának kb 100cm kellene lennie, lehetőleg hengerrel vagy mélységtartó kerékkel.

#2396 Moderátor
2022-08-17 12:14:48

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-05-30 10:36:49

#2395 JOSEY
2022-08-09 16:44:51

milyen jó, hogy olyan gépet konstruáltam, amin pozicionálni lehet a késeketbull

#2394 Ganajos
2022-08-09 15:17:44

Válasz atisgyulai #2391. hozzászólásáraJaa pont az a határeset, hogy a 2 majdnem kicsi, a 3 meg sok…
Sekélyen meg sztem nincs értelme lazítani, arra ott a gruber

#2393 mtz1221
2022-08-08 22:00:26

Válasz Ganajos #2386. hozzászólásáraElső kúp kerék törésre.smile sweatdrop

#2392 Gumóka
2022-08-08 21:50:55

Válasz Zsolesz100 #2390. hozzászólására400 vagy 450 volt, valamelyik a kettő közül az tuti. Fórumtárstól vettem.
Szerintem az enyémbe se volt sokkal több, a hengerében még annyi sem. Meglepően sok festék volt rajtasmile laugh

#2391 atisgyulai
2022-08-08 21:46:19

Válasz Ganajos #2388. hozzászólásáraAkkor az kb. Mtz méretű munkagépet tud felvenni/elvinni.
3 kés szerintem sok lesz. Vagy csak nagyon sekélyen.
Ezért nem vágtam én sem bele a quivogne legkisebb 3 késesébe sem.

Nincs profilkép
#2390 Zsolesz100
2022-08-08 21:19:56

Válasz Zsolesz100 #2389. hozzászólásáraSzerintem az enyémet eladom, igaz 3*60as Helti.
150ha van benne maximum.

Nincs profilkép
#2389 Zsolesz100
2022-08-08 21:17:01

Válasz Gumóka #2382. hozzászólásáraMost, 2millió felett van az új ára nettóban, csillaggyűrűs hengerrel.

#2388 Ganajos
2022-08-08 21:05:25

Válasz atisgyulai #2387. hozzászólására45q ha jól tudom…
Hát igen régiekben még bent az anyag….

#2387 atisgyulai
2022-08-08 19:58:15

Válasz Ganajos #2386. hozzászólásáraSúlya mekkora?
Én is néztem egy lazítót. Mondja a srác, hogy 115-ös nyuszival húzza.
Aha! 6 hengeres, 56q önsúllyal.
Nem mai szerkezet!

#2386 Ganajos
2022-08-08 19:21:20

Válasz atisgyulai #2385. hozzászólásáraAz már barátibb…
Én kést nem akarok levenni, nem tudom a 90 es landini mire menne vele….

#2385 atisgyulai
2022-08-08 18:01:10

Válasz Ganajos #2383. hozzászólásáraMár csak 1,5.
De szerintem ha letenné valaki az 1,3- at odaadná.
Én 2 késsel gondoltam egy 920-as mtz-vel.
Beszéltem anno vele.
A lényeg nálam, hogy nem kupec.

#2383 Ganajos
2022-08-08 14:03:16

Válasz atisgyulai #2381. hozzászólásáraNekem még így is vészes kicsit, ha egyre gondolunk..1,7 misi nettó
Milyen géppel húztad volna?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
Charolais üszők eladó
Charolais üszők eladó

600.000 Ft

Burgonya
Burgonya

10 Ft

MTZ 80 alkatrésznek üzemképes
MTZ 80 alkatrésznek üzemképes

65 Ft

MTZ 50-es traktor
MTZ 50-es traktor

570.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]