Válasz JOSEY #2429. hozzászólásáraKöszönöm, de az oldaladon nem található konkrét gép, konkrét árral, mint régebben ami oldalad volt.
NH 7040 traktorhoz milyen agrisem késes lazítót ajánlanál?
3m szélesen gondolkodok, 5 vagy 6 késsel.
Vagy jobb lenne a 3 m-en a szélesebb 4 kés?
Válasz Mtz 550E #2426. hozzászólásáraIh kések, amikről a képet betettem, ilyen sima kés volt rajta, mikor megvettük, ahogy elkopott utánna lett szárnyas, volt olyan is, hogy mi szárnyaltuk fel, de volt olyan ekevas, amiből a szárnyat csináltuk, ami nem igazán volt házasítható vele, gyakran letört róla(vagy nem volt a két anyag kompatibilis, vagy az elektróda nem volt jó hozzájuk).
Válasz JOSEY #2405. hozzászólásáraSzia Josey!
Megadnád a céged internetes oldalad címét, ahol az általad gyártott gépek vannak esetleg árak?
Konkrétan az agrisem rendszerü lazítóidról érdeklődnék.
Lehet őket használni lezárás nélkül tavasziak alá?
Szármaradvány mennyi % hagyják fent?
Egyenlőre csak nézelődöm, mert SK-ban olyan törvény lép érvénybe, hogy a 7% feletti lejtőket nem lehet lessz megdolgozni, tarló vagy takarónövénynek kell lennie a terület min. 80 %.
Sajnos a területeim 2/3 domboldalakon van, és ha napraforgót szeretnék tavasszal vetni, hoppon maradok a jelenlegi gépparkommal.
Csak akkor szabad bedolgozni a parcella teljes felületét, ha 2 héten belül el van vetve.
A kötött talajokon a tavaszi talajmunka mélyen belenyúlva felejtős.
Sajnos még tarlóhántást se szabad lessz csinálni, ami hiányában fellép a glifoszát használata, csak azt nem tudom megérteni, hogy így 2030-ra hogyan akarják elérni a növényvédőszerek 30 % csökkentését.
Én a tarlóhántást az aratással együtt végzem /ahol a kombájn arat, ott a tárcsa is dolgozik/ tüzveszély elkerülése érdekében.
Válasz Mtz 550E #2421. hozzászólásáraSzívesen.
Ezt az orrbetétet vagy 4 éve vettük(gyártattuk Putnokon), ment vagy 150 hektárt, de még vagy 100at kibír, egész jó minőségű.
Válasz A.I. #2419. hozzászólásáraKöszönöm szépen segítséged! Mèg én is alulra azt a bontókést akarok rà venni és így cserélhetőként megoldani mert nekem rugólap van felheggesztve!
Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraSzia, lefotóztam, meg rámértem a talajmaró kés alja kb 33-35 cm(nem betonon álltam), én kb 45-50 cm mélyen húzom.(úgy a kés felhegesztett része sincs ki a földből)
Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraHolnap lefotózom, meg meg is mérem, de kb 35 cm körül van, megmérem.
Hegeszd, nem azért, mert elgyengül azzól a 2 vadabb 8-10 mmes furattól, hanem a csavar kiáll, az meg kopik is.
Válasz Mtz 550E #2411. hozzászólásáraTalajmaró kapa, mi úgy vettük annó, hogy az van ráhegesztve.
Lassan elfogy, bár csak nálunk van már benne vagy 6-800 hektár és nem volt új, ahogy elhoztuk akkor sem.
Válasz Bigiboy77 #2402. hozzászólásáraAz aprók közt van egy egész jóképű 2. gen. Helti 2 késes lazító. Azt biztos tudod húzni 70cm mélyen. Gerenda magassága annak 95cm ha jól mértem. Az enyém 3 késes, de második generációs az is.
Válasz JOSEY #2403. hozzászólásáraAkkor meglett a kés mérete... Tehát minimum 1000mm.
Köszi.
Már csak valami költséghatékony megoldás kell. Nem tud valaki ilyen késsel 1-2-3 késes lazítót?
Válasz Bigiboy77 #2400. hozzászólásáraértem, végül is az az 50 mm nem oly nagy dolog, és az egyenes kés kialakitás sem . ez mondjuk alapból szölőművelésre lett kitalálva
Válasz JOSEY #2399. hozzászólásáraOtt van tomorodott réteg. Szőlő telepítés elé, viszont nem szabadna forgatom. Lent szerkezet nélküli homok van. 120 ló van.
Válasz Bigiboy77 #2397. hozzászólásáraszia! első nagy kérdés, miért szükséges oly mélyen lazítani? mekkora teljesítményű traktorod van hozzá? ez a változatunk 950mm magas gerendellyel rendelkezik és pozicionálhatók a kései
Válasz Bigiboy77 #2397. hozzászólásáraszerintem ha 80 cm én akarsz lazítani kevés a 100 cm és kés én 90 cm és késsel lazitok 50 cm mélyen zuzott napraforgó utan és úgyis néha összeszedi a szàrat .
Keresek 1-2esetleg 3 késeslazitot amivel tudnak lazítani 70-80 cm mélységben. Melyik gyártónak van ilyen? Használt is jó lenne! Mindenképpen egyenes késsel!
A kés hosszának kb 100cm kellene lennie, lehetőleg hengerrel vagy mélységtartó kerékkel.
Válasz atisgyulai #2391. hozzászólásáraJaa pont az a határeset, hogy a 2 majdnem kicsi, a 3 meg sok…
Sekélyen meg sztem nincs értelme lazítani, arra ott a gruber
Válasz Zsolesz100 #2390. hozzászólására400 vagy 450 volt, valamelyik a kettő közül az tuti. Fórumtárstól vettem.
Szerintem az enyémbe se volt sokkal több, a hengerében még annyi sem. Meglepően sok festék volt rajta
Válasz Ganajos #2388. hozzászólásáraAkkor az kb. Mtz méretű munkagépet tud felvenni/elvinni.
3 kés szerintem sok lesz. Vagy csak nagyon sekélyen.
Ezért nem vágtam én sem bele a quivogne legkisebb 3 késesébe sem.
Válasz Ganajos #2386. hozzászólásáraSúlya mekkora?
Én is néztem egy lazítót. Mondja a srác, hogy 115-ös nyuszival húzza.
Aha! 6 hengeres, 56q önsúllyal.
Nem mai szerkezet!
Válasz Ganajos #2383. hozzászólásáraMár csak 1,5.
De szerintem ha letenné valaki az 1,3- at odaadná.
Én 2 késsel gondoltam egy 920-as mtz-vel.
Beszéltem anno vele.
A lényeg nálam, hogy nem kupec.
2882 hozzászólás
Válasz JOSEY #2429. hozzászólásáraKöszönöm, de az oldaladon nem található konkrét gép, konkrét árral, mint régebben ami oldalad volt.
NH 7040 traktorhoz milyen agrisem késes lazítót ajánlanál?
3m szélesen gondolkodok, 5 vagy 6 késsel.
Vagy jobb lenne a 3 m-en a szélesebb 4 kés?
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-05-30 10:34:28
Válasz JOSEY #2429. hozzászólására tarló után
szántott talajban
zöldben
Válasz Sk Laci #2427. hozzászólásáraszia!Sylvinoservices
elméletileg igen, mivel a talajszerkezetet függőlegesen emeli, nincs vulkán formájú nyitás. a pengék élének nincs romboló hatása.
Válasz Mtz 550E #2426. hozzászólásáraIh kések, amikről a képet betettem, ilyen sima kés volt rajta, mikor megvettük, ahogy elkopott utánna lett szárnyas, volt olyan is, hogy mi szárnyaltuk fel, de volt olyan ekevas, amiből a szárnyat csináltuk, ami nem igazán volt házasítható vele, gyakran letört róla(vagy nem volt a két anyag kompatibilis, vagy az elektróda nem volt jó hozzájuk).
Válasz JOSEY #2405. hozzászólásáraSzia Josey!
Megadnád a céged internetes oldalad címét, ahol az általad gyártott gépek vannak esetleg árak?
Konkrétan az agrisem rendszerü lazítóidról érdeklődnék.
Lehet őket használni lezárás nélkül tavasziak alá?
Szármaradvány mennyi % hagyják fent?
Egyenlőre csak nézelődöm, mert SK-ban olyan törvény lép érvénybe, hogy a 7% feletti lejtőket nem lehet lessz megdolgozni, tarló vagy takarónövénynek kell lennie a terület min. 80 %.
Sajnos a területeim 2/3 domboldalakon van, és ha napraforgót szeretnék tavasszal vetni, hoppon maradok a jelenlegi gépparkommal.
Csak akkor szabad bedolgozni a parcella teljes felületét, ha 2 héten belül el van vetve.
A kötött talajokon a tavaszi talajmunka mélyen belenyúlva felejtős.
Sajnos még tarlóhántást se szabad lessz csinálni, ami hiányában fellép a glifoszát használata, csak azt nem tudom megérteni, hogy így 2030-ra hogyan akarják elérni a növényvédőszerek 30 % csökkentését.
Én a tarlóhántást az aratással együtt végzem /ahol a kombájn arat, ott a tárcsa is dolgozik/ tüzveszély elkerülése érdekében.
Ilyen IH bontókést használtok lazítón? Ilyet vettem ezt szeretném az enyémre rászabni!

Meg a talajmaró kapát a kés eleje felé vagy középre is lehet tenni már úgy értve a kés szélességében! Köszönöm!
Válasz Mtz 550E #2423. hozzászólásárahttps://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/alkatresz/talajmuvelo-gep-alkatreszek/dondi-kapa-jobb-akcio/h_7054239
Szerintem ez olcsóbb.
Válasz Mtz 550E #2423. hozzászólásáraValami ilyesmi van rajta.
Szerintem megteszi!
Válasz A.I. #2422. hozzászólásáraEzt a kapát néztem rá szerinted? Bolgár talajmaróé!

Válasz Mtz 550E #2421. hozzászólásáraSzívesen.
Ezt az orrbetétet vagy 4 éve vettük(gyártattuk Putnokon), ment vagy 150 hektárt, de még vagy 100at kibír, egész jó minőségű.
Válasz A.I. #2419. hozzászólásáraKöszönöm szépen segítséged! Mèg én is alulra azt a bontókést akarok rà venni és így cserélhetőként megoldani mert nekem rugólap van felheggesztve!
Válasz A.I. #2419. hozzászólásáraÉs még egy, mert nem engedte egyben.
Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraSzia, lefotóztam, meg rámértem a talajmaró kés alja kb 33-35 cm(nem betonon álltam), én kb 45-50 cm mélyen húzom.(úgy a kés felhegesztett része sincs ki a földből)

Válasz A.I. #2417. hozzászólásáraattól a 2 darab, telefon dolgozik
Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraHolnap lefotózom, meg meg is mérem, de kb 35 cm körül van, megmérem.
Hegeszd, nem azért, mert elgyengül azzól a 2 vadabb 8-10 mmes furattól, hanem a csavar kiáll, az meg kopik is.
Válasz Mtz 550E #2415. hozzászólásáraNekem amekkora kés van a heltin, még ha két 16-os furatot tennék rá, se hiszem, hogy attól törne ketté.
Válasz A.I. #2413. hozzászólásáraKépet esetleg csinálnàl róla? Meg milyen magasságba kell rakni azt a kapát?
Meg ha sikerűl én meg csinálnám átmenőfurattal! Csak nem tudom hogy úgy nem e gyengíteném a lazítókést!
Én ezt tenném rá
Gaspardora való..
Válasz Mtz 550E #2411. hozzászólásáraTalajmaró kapa, mi úgy vettük annó, hogy az van ráhegesztve.
Lassan elfogy, bár csak nálunk van már benne vagy 6-800 hektár és nem volt új, ahogy elhoztuk akkor sem.
Válasz Mtz 550E #2411. hozzászólásáraTalajmarókapa.
Hali!
Altalajlazítóra olyan oldal kést vagy kapát miből szoktatok rakni? Vagy olyan beszerezhető? Így azzal jobban megemeli a földet? Köszönöm!
Válasz JDfan90 #2406. hozzászólásáracsak 800 mm, még 98-ban terveztem , először magasabb volt, de nem volt ideális az mtz kategóriához
Válasz JDfan90 #2408. hozzászólásáraEzt én is el tudtam olvasni, mit írtál, azért írtam, hogy a késtartóig.
Válasz Gumóka #2407. hozzászólásáraGerendamagasság nem egyenlő a késhosszal.
70cm-ig húzható ez biztos.
Válasz JDfan90 #2406. hozzászólására75 centi a késtartóig.
Válasz Bigiboy77 #2402. hozzászólásáraAz aprók közt van egy egész jóképű 2. gen. Helti 2 késes lazító. Azt biztos tudod húzni 70cm mélyen. Gerenda magassága annak 95cm ha jól mértem. Az enyém 3 késes, de második generációs az is.
Válasz Bigiboy77 #2404. hozzászólásáraönreklám , nálunk lehet rendelni
Válasz JOSEY #2403. hozzászólásáraAkkor meglett a kés mérete... Tehát minimum 1000mm.
Köszi.
Már csak valami költséghatékony megoldás kell. Nem tud valaki ilyen késsel 1-2-3 késes lazítót?
Válasz Bigiboy77 #2402. hozzászólására950mm+50mm irtam, nem 50 cm! Nem mérünk cm-ben
olyan kicsi kést még véletlenül sem ajánlanék
Válasz JOSEY #2401. hozzászólására50cm nem nagy dolog... Nekem 70-80cm kell! Tehet a kés kb 100cm hosszú kell legyen. És erős váz ami bírja.
Válasz Bigiboy77 #2400. hozzászólásáraértem, végül is az az 50 mm nem oly nagy dolog, és az egyenes kés kialakitás sem . ez mondjuk alapból szölőművelésre lett kitalálva
Válasz JOSEY #2399. hozzászólásáraOtt van tomorodott réteg. Szőlő telepítés elé, viszont nem szabadna forgatom. Lent szerkezet nélküli homok van. 120 ló van.
Válasz Bigiboy77 #2397. hozzászólásáraszia! első nagy kérdés, miért szükséges oly mélyen lazítani? mekkora teljesítményű traktorod van hozzá?
ez a változatunk 950mm magas gerendellyel rendelkezik és pozicionálhatók a kései
Válasz Bigiboy77 #2397. hozzászólásáraszerintem ha 80 cm én akarsz lazítani kevés a 100 cm és kés én 90 cm és késsel lazitok 50 cm mélyen zuzott napraforgó utan és úgyis néha összeszedi a szàrat .
Keresek 1-2esetleg 3 késeslazitot amivel tudnak lazítani 70-80 cm mélységben. Melyik gyártónak van ilyen? Használt is jó lenne! Mindenképpen egyenes késsel!
A kés hosszának kb 100cm kellene lennie, lehetőleg hengerrel vagy mélységtartó kerékkel.
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-05-30 10:36:49
milyen jó, hogy olyan gépet konstruáltam, amin pozicionálni lehet a késeket
Válasz atisgyulai #2391. hozzászólásáraJaa pont az a határeset, hogy a 2 majdnem kicsi, a 3 meg sok…
Sekélyen meg sztem nincs értelme lazítani, arra ott a gruber
Válasz Ganajos #2386. hozzászólásáraElső kúp kerék törésre.
Válasz Zsolesz100 #2390. hozzászólására400 vagy 450 volt, valamelyik a kettő közül az tuti. Fórumtárstól vettem.
Szerintem az enyémbe se volt sokkal több, a hengerében még annyi sem. Meglepően sok festék volt rajta
Válasz Ganajos #2388. hozzászólásáraAkkor az kb. Mtz méretű munkagépet tud felvenni/elvinni.
3 kés szerintem sok lesz. Vagy csak nagyon sekélyen.
Ezért nem vágtam én sem bele a quivogne legkisebb 3 késesébe sem.
Válasz Zsolesz100 #2389. hozzászólásáraSzerintem az enyémet eladom, igaz 3*60as Helti.
150ha van benne maximum.
Válasz Gumóka #2382. hozzászólásáraMost, 2millió felett van az új ára nettóban, csillaggyűrűs hengerrel.
Válasz atisgyulai #2387. hozzászólására45q ha jól tudom…
Hát igen régiekben még bent az anyag….
Válasz Ganajos #2386. hozzászólásáraSúlya mekkora?
Én is néztem egy lazítót. Mondja a srác, hogy 115-ös nyuszival húzza.
Aha! 6 hengeres, 56q önsúllyal.
Nem mai szerkezet!
Válasz atisgyulai #2385. hozzászólásáraAz már barátibb…
Én kést nem akarok levenni, nem tudom a 90 es landini mire menne vele….
Válasz Ganajos #2383. hozzászólásáraMár csak 1,5.
De szerintem ha letenné valaki az 1,3- at odaadná.
Én 2 késsel gondoltam egy 920-as mtz-vel.
Beszéltem anno vele.
A lényeg nálam, hogy nem kupec.
Válasz Gumóka #2382. hozzászólásáraAz nem volt drága akkor
Válasz atisgyulai #2381. hozzászólásáraNekem még így is vészes kicsit, ha egyre gondolunk..1,7 misi nettó
Milyen géppel húztad volna?