Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraValószínű fajta érzékenység. Van durum búzám is, azon sem látszik semmi. Kíváncsi vagyok,van egy tábla Cellule, ami nem kapott semmit, csak 15 km-re van és még nem tudtam megnézni. Kíváncsi leszek. Évek óta van Cellule, még sosem volt gond vele.
Válasz bandigh #21718. hozzászólásáraÉn még kimenni se tudtam még, nem láttam sajna, a bogár miatt is érdekes lenne, de lassan nem terepjárót kell venni, hanem csónakot, aztán vannak nálam rosszabb helyek is sajna.
Fohászkodtunk az esőért, de mostmár kéne a meleg is, minden növény le van maradva.
Válasz bandigh #21718. hozzászólásárahacsak meg nem jön a 30 fok, ami hiú remény a kukoricának, nagy baj nem lehet én azért kiraktam zászlóslevélre tegnap, de már nálam is megindultak a kalászok
Válasz Gumóka #21710. hozzászólásáraDettó, kiromboltunk tegnap mint valaki, de zászlós előttiből kifutottunk, kezdi tolni kifelè sokhekyen, mondom azért kár kifújni hogy ne legyen benne a kannában, szóval virágzáskor fogunk támadni, előtte nem értünk oda egyszerűen. De nagy gond -eddig- nem látszik még.
Válasz kukaccsosz #21716. hozzászólásáranem ugyanaz ez igaz, de remélem a hatásában ugyanaz lesz, vagy van esetleg vélemény, hogy kevésbé jó, mint a Prosaro? mert akkor kicseréltetem
Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraNálunk pont a genius az ha rá sprickolsz valamit akkor onnantól folyamatosan követeli a gyógyítást. Legalább jut nekem a cellule-ból.Egyenlőre nem találtam a területeimre jobban passzoló bármilyen évjáratban megbízható búzát ezen kívül…(pedig próbáltam sokmindent)
Ez Nov.12-i vetés
Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraAz lesz az. Nekem van egy táblában Avenue basmati ingenio meg faladó vető magnak. Minden a legjobbat kapta, mégis az LG-nek beteg a levele.
Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraBízok én is a geniusba, idáig 1x volt benne permetező rovar-gyom-gomba-levéltrágya kombóval április elején, mikorra kéne megint gombázni, azóta esik, de mindig csak egy kicsi, néha több. Mostmár szerintem csak kalászra lesz gomba, a zászlósból kicsúsztam.
Nitrogént kapott 1x 3q-t, 1x meg 1,5-et...
Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraFajta érzékenység csak azt kellene kitalálni mire.Egy pár éve volt pont ilyen cellue búzám.Semmit nem kapott gyomirtón kívül.Gazdatárs tanácsára gyors lefújtam gömba ölővel.Semmit nem javult.Mellette a génius 1 mázsával többet adott semmi műtrágyával.Cellue egy része kapott márciusba nitrosolt.Szóval nekem nem kell többet cellue.
Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraTebusa lesz az !
Írtam itt pár hete/hónapja, hogy egy évben hatóanyag alapján vettem a vegyszereket, nem márkanév alapján…..többet sosem. Van aki még a másik kárán sem akar tanulni……
Válasz B.laca #21703. hozzászólásáraLehet, hogy szer toxicitás, bár ez elég ritka.
Valószínű fajta érzékenység is bejátszik.
A Tebusha meg azért nem a növényvédő szer gyártás csúcsa, főleg nem a formulációjuk.
Márpedig a formuláció majdnem, de lehet hogy ugyan olyan fontos mint a hatóanyag.
Vashiányra ha kiszórsz egy csomó szeget a földre valószínű nem fog hatni, illetve néhány évtized múlva talán, pedig elég magas a vastartalma
Válasz B.laca #21700. hozzászólásáraNekem volt ilyen 2015-ben a Cellule Zantara után és nekem is volt kontrollba Basmati, azon nem látszott semmi. Két lehetőségre gondoltam akkor:
- érzékeny a fajta a gombaölő egyik vivőanyagára,
- vagy erős rozsdafertőzést kapott, melyet a korai, tünetmentes fázisban megállított a gombaölő, de nem tudta megakadályozni a fertőzött levélrészek elhalását.
Válasz B.laca #21703. hozzászólásáraTebushát én max futáriumra adnék.
Nekem kapott ápr 30.án donqt. Meg most pár bapja revycaret. Aztán még kapni fog falcon prot. Azon semmi tünet nincs.
Sziasztok . Véleményetekre lennék kíváncsi.Gombaölővel és levéltrágyával permeteztem a búzámat (zantara és plonvit gabona).A permetezést befejezve,hogy teljes legyen a boldogság el kezdett szemerkélni az eső. Kb. nem volt 1 mm.-nél több, de azért a búza vizes lett rendesen . Azért reménykedhetek,hogy valamennyi felszívódott a kiszórt cuccból vagy ennyivel tartoztam az ördögnek?
Válasz Sk Laci #21691. hozzászólásáraNálam is megjelentek, tömegesen rajzanak, és így már biztos vagyok benne, hogy ez egy bársonylégy fajta. Mindenen rajta vannak.
Ezen az elég rosszul sikerült képen a hím és a nőstény is látható, a hím ugyanaz, mint amit te is fotóztál.
Válasz otis #21687. hozzászólásáraAmit én találtam a fritlégyről az nem volt túl bíztató.
Amiért nem hagyott nyugodni a dolog, az , hogy egyfolytában a kalászon voltak, mintha petéztek volna a kalászra.
Ma amikor permeteztem, néha még az ablaktörlőt is bekapcsoltam, hogy lezavarjam őket az első szélvédőről. Ennyi "legyet" még nem láttam.
Válasz Bárány #21678. hozzászólásáraMa lehúztam Karatéval.
Tegnap elkültem egy ismerősömnek ugyan ezt a képet. Vegyszeres, de azért átvette délmorvaországrészen levő kollégáival. Olyan választ kaptam, hogy 50%-ra lehet, meg nem is muszály annak lennie. Állitólag sok ilyen hasonló légyfaj van már.
Nem lettem sokkal okosabb.
Válasz Sk Laci #21662. hozzászólásáraNagyjából 20 Bársonylégy faj fordul elő a Kárpát-medencében, de egyik sem veszélyes kártevő. A képen valószínű egy Tavaszi/Márciusi bársonylégy hím látható. Az imágó nem károsít, a lárva sem igazán, hiszen korhadék fogyasztó. Szóval ha van elhalt szerves anyag/szármaradvány a talajban akkor nem fanyalodik rá a kultúrnövény gyökerére. Ez amúgy is inkább a Kerti bársonylégyre jellemző. Szóval emiatt nem kell rovarölőznöd.
Barany amit linkelt lehet az van neki több faja 1hete fujtam a fenyőt és millió darab volt rajta jól emlékszem ehhez hasonlóak
De gabonaban nem láttam pedig mellette van 50meterre
Ezt írja
A felnőttek gyümölcsfák virágainak nektárjával és különösen az ernyős növények virágaival táplálkoznak; gyakran tavasszal tömeges járatokban vergődik. A felnőttek fontos beporzók . A lárvák fontos szerepet játszanak a humusz talajban való képződésében és felhalmozódásában. Egyes lárvák súlyos növényi kártevők, különösen a legelőn és más agronómiai növényeken, beleértve a gabonanövényeket, a zöldségféléket, a takarmánynövényeket és sok más növény palántáját
27874 hozzászólás
Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraValószínű fajta érzékenység. Van durum búzám is, azon sem látszik semmi. Kíváncsi vagyok,van egy tábla Cellule, ami nem kapott semmit, csak 15 km-re van és még nem tudtam megnézni. Kíváncsi leszek. Évek óta van Cellule, még sosem volt gond vele.
Múltkor láttam decemberi vetésről képet. Ez mai fotó, egyik ismerősöm december első napjaiban vetette, ma bogaraztam:

Válasz bandigh #21718. hozzászólására Itt is ez van, lecsökkentettem a dózist, így akkor el leszek virágzásig, és akkor úgyis megyek újra
Válasz bandigh #21718. hozzászólásáraÉn még kimenni se tudtam még, nem láttam sajna, a bogár miatt is érdekes lenne, de lassan nem terepjárót kell venni, hanem csónakot, aztán vannak nálam rosszabb helyek is sajna.
Fohászkodtunk az esőért, de mostmár kéne a meleg is, minden növény le van maradva.
Válasz envagyok2 #21706. hozzászólásáraA falcon tavalyi
Válasz bandigh #21718. hozzászólásárahacsak meg nem jön a 30 fok, ami hiú remény a kukoricának, nagy baj nem lehet
én azért kiraktam zászlóslevélre tegnap, de már nálam is megindultak a kalászok
Válasz Gumóka #21710. hozzászólásáraDettó, kiromboltunk tegnap mint valaki, de zászlós előttiből kifutottunk, kezdi tolni kifelè sokhekyen, mondom azért kár kifújni hogy ne legyen benne a kannában, szóval virágzáskor fogunk támadni, előtte nem értünk oda egyszerűen. De nagy gond -eddig- nem látszik még.
Válasz kukaccsosz #21716. hozzászólásáranem ugyanaz ez igaz, de remélem a hatásában ugyanaz lesz, vagy van esetleg vélemény, hogy kevésbé jó, mint a Prosaro? mert akkor kicseréltetem
Válasz Gandhy #21715. hozzászólásáraNem ugyan az csak a hatóanyag összetétele azonos!
Válasz Nyomasek Bobo #21704. hozzászólásárakalászra én nem teszek, csak levélre Falcon Pro-t, arra a Prosaro jobb, igaz idén Jade lesz, azt mondták ugyanaz, csak olcsóbb
Válasz barazdabetyar. #21713. hozzászólására

Válasz Bobo77 #21712. hozzászólására
Az idén a rustic a befutó.
Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraNálunk pont a genius az ha rá sprickolsz valamit akkor onnantól folyamatosan követeli a gyógyítást. Legalább jut nekem a cellule-ból.Egyenlőre nem találtam a területeimre jobban passzoló bármilyen évjáratban megbízható búzát ezen kívül…(pedig próbáltam sokmindent)
Ez Nov.12-i vetés
Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraAz lesz az. Nekem van egy táblában Avenue basmati ingenio meg faladó vető magnak. Minden a legjobbat kapta, mégis az LG-nek beteg a levele.
Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraBízok én is a geniusba, idáig 1x volt benne permetező rovar-gyom-gomba-levéltrágya kombóval április elején, mikorra kéne megint gombázni, azóta esik, de mindig csak egy kicsi, néha több. Mostmár szerintem csak kalászra lesz gomba, a zászlósból kicsúsztam.
Nitrogént kapott 1x 3q-t, 1x meg 1,5-et...
Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraFajta érzékenység csak azt kellene kitalálni mire.Egy pár éve volt pont ilyen cellue búzám.Semmit nem kapott gyomirtón kívül.Gazdatárs tanácsára gyors lefújtam gömba ölővel.Semmit nem javult.Mellette a génius 1 mázsával többet adott semmi műtrágyával.Cellue egy része kapott márciusba nitrosolt.Szóval nekem nem kell többet cellue.
Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraTebusa lesz az !
Írtam itt pár hete/hónapja, hogy egy évben hatóanyag alapján vettem a vegyszereket, nem márkanév alapján…..többet sosem. Van aki még a másik kárán sem akar tanulni……
Válasz B.laca #21703. hozzászólásáraLehet, hogy szer toxicitás, bár ez elég ritka.

Valószínű fajta érzékenység is bejátszik.
A Tebusha meg azért nem a növényvédő szer gyártás csúcsa, főleg nem a formulációjuk.
Márpedig a formuláció majdnem, de lehet hogy ugyan olyan fontos mint a hatóanyag.
Vashiányra ha kiszórsz egy csomó szeget a földre valószínű nem fog hatni, illetve néhány évtized múlva talán, pedig elég magas a vastartalma
Válasz Nyomasek Bobo #21704. hozzászólásáraa donq plusz revikár összesen nem adja ki az elátust pl?
Válasz B.laca #21700. hozzászólásáraNekem volt ilyen 2015-ben a Cellule Zantara után és nekem is volt kontrollba Basmati, azon nem látszott semmi. Két lehetőségre gondoltam akkor:
- érzékeny a fajta a gombaölő egyik vivőanyagára,
- vagy erős rozsdafertőzést kapott, melyet a korai, tünetmentes fázisban megállított a gombaölő, de nem tudta megakadályozni a fertőzött levélrészek elhalását.
Válasz B.laca #21703. hozzászólásáraTebushát én max futáriumra adnék.
Nekem kapott ápr 30.án donqt. Meg most pár bapja revycaret. Aztán még kapni fog falcon prot. Azon semmi tünet nincs.
Válasz Gandhy #21702. hozzászólásáraKét hete kapott 1 liter Tebusha 25 EW-t, még mellé Rapid CS-t
Válasz B.laca #21700. hozzászólásárazászlóslevél mit kapott gomba ellen?
Válasz B.laca #21700. hozzászólásáraMit kapott eddig?
Balra SY Moisson, jobbra Cellule. Moissonnak semmi baja, Cellule viszont ilyen. Mi lehet a baja?


Válasz krokodil007 #21698. hozzászólásáraMiért nem nő kroki?
Búza



Nov1 vetés
Grand árpa,basmati utolsó falado. Nem a faladóé lesz ez az év.
Válasz mentosdenes #21695. hozzászólásáraAz a biztos ha egy óra eltelik.
Sziasztok . Véleményetekre lennék kíváncsi.Gombaölővel és levéltrágyával permeteztem a búzámat (zantara és plonvit gabona).A permetezést befejezve,hogy teljes legyen a boldogság el kezdett szemerkélni az eső. Kb. nem volt 1 mm.-nél több, de azért a búza vizes lett rendesen . Azért reménykedhetek,hogy valamennyi felszívódott a kiszórt cuccból vagy ennyivel tartoztam az ördögnek?
Válasz Bárány #21693. hozzászólásáraNálam vörös nem volt csak szürkésfeketék.
Ha ez mind hím volt, akkor nálam valami "melegpartit rendezhettek"
Válasz Sk Laci #21691. hozzászólásáraNálam is megjelentek, tömegesen rajzanak, és így már biztos vagyok benne, hogy ez egy bársonylégy fajta. Mindenen rajta vannak.

Ezen az elég rosszul sikerült képen a hím és a nőstény is látható, a hím ugyanaz, mint amit te is fotóztál.
Válasz otis #21687. hozzászólásáraAmit én találtam a fritlégyről az nem volt túl bíztató.
Amiért nem hagyott nyugodni a dolog, az , hogy egyfolytában a kalászon voltak, mintha petéztek volna a kalászra.
Ma amikor permeteztem, néha még az ablaktörlőt is bekapcsoltam, hogy lezavarjam őket az első szélvédőről. Ennyi "legyet" még nem láttam.
Válasz Bárány #21678. hozzászólásáraMa lehúztam Karatéval.
Tegnap elkültem egy ismerősömnek ugyan ezt a képet. Vegyszeres, de azért átvette délmorvaországrészen levő kollégáival. Olyan választ kaptam, hogy 50%-ra lehet, meg nem is muszály annak lennie. Állitólag sok ilyen hasonló légyfaj van már.
Nem lettem sokkal okosabb.
Így állunk most...

Válasz Sk Laci #21662. hozzászólásáraNagyjából 20 Bársonylégy faj fordul elő a Kárpát-medencében, de egyik sem veszélyes kártevő. A képen valószínű egy Tavaszi/Márciusi bársonylégy hím látható. Az imágó nem károsít, a lárva sem igazán, hiszen korhadék fogyasztó. Szóval ha van elhalt szerves anyag/szármaradvány a talajban akkor nem fanyalodik rá a kultúrnövény gyökerére. Ez amúgy is inkább a Kerti bársonylégyre jellemző. Szóval emiatt nem kell rovarölőznöd.
Válasz lazar.r #21684. hozzászólásáramehet
Ja es menne bele 2deci sumi alfa is
Udv Urak.
Falcon pro menne 200L vizzel buzara. Mehet hozza 10kg karbamid es 5kg keseruso?
Válasz Bárány #21681. hozzászólásáraJaja de mondom azért be másokon amit írt a Wikipédia
Lényeg hogy imagok nem bántják a búzát
Nem de?!
Válasz krokodil007 #21680. hozzászólásáraNa, az kb. épp annyira pintos, mint egy fotó alapján kitalálni. Vagy még annyira sem.
Válasz krokodil007 #21679. hozzászólásáraDe ezek már imágók! Most rajzanak.
Van egy olyan applikáció vagy valami hogy lefenykepezed aztán oda be és kidobja milyen àllat
Barany amit linkelt lehet az van neki több faja 1hete fujtam a fenyőt és millió darab volt rajta jól emlékszem ehhez hasonlóak
De gabonaban nem láttam pedig mellette van 50meterre
Ezt írja
A felnőttek gyümölcsfák virágainak nektárjával és különösen az ernyős növények virágaival táplálkoznak; gyakran tavasszal tömeges járatokban vergődik. A felnőttek fontos beporzók . A lárvák fontos szerepet játszanak a humusz talajban való képződésében és felhalmozódásában. Egyes lárvák súlyos növényi kártevők, különösen a legelőn és más agronómiai növényeken, beleértve a gabonanövényeket, a zöldségféléket, a takarmánynövényeket és sok más növény palántáját
Válasz Sk Laci #21677. hozzászólásáraÚgy keress rá: bibio marci!
Vagy itt van ez, angolul a Wikipedián.
De azért egy fotó alapján könnyű mellélőni, nagyon nem szeretnék még egyet belédrúgni én is!
Próbálj helyben keresni valami hozzáértőt!
Válasz Bárány #21674. hozzászólásáraMegkérhetlek, betennél ide egy képet a galagonya légyről?
Nekem a google kereső nem talál semmi képet.
Válasz Bárány #21674. hozzászólásáraIgazad van az lesz inkább
Hát akkor úgy látom nem lettünk okosabbak. Én vasárnap fújtam az őszi zabot, ma mégis találtam rajta ilyesmi élőlényt, igaz nem sokat itt-ott csak.