Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Kinek milyen a repce, illetve a búza?

Létrehozta: drifter23 , 2009-07-03 19:33:43

Kedvencekhez Segítség
27874 hozzászólás
#21724 B.laca
2021-05-23 15:57:50

Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraValószínű fajta érzékenység. Van durum búzám is, azon sem látszik semmi. Kíváncsi vagyok,van egy tábla Cellule, ami nem kapott semmit, csak 15 km-re van és még nem tudtam megnézni. Kíváncsi leszek. Évek óta van Cellule, még sosem volt gond vele.

Nincs profilkép
#21723 .!?@
2021-05-23 15:56:46

Múltkor láttam decemberi vetésről képet. Ez mai fotó, egyik ismerősöm december első napjaiban vetette, ma bogaraztam:

Nincs profilkép
#21722 Sz_Pisti
2021-05-23 15:49:27

Válasz bandigh #21718. hozzászólására Itt is ez van, lecsökkentettem a dózist, így akkor el leszek virágzásig, és akkor úgyis megyek újra

#21721 Gumóka
2021-05-23 15:42:29

Válasz bandigh #21718. hozzászólásáraÉn még kimenni se tudtam még, nem láttam sajna, a bogár miatt is érdekes lenne, de lassan nem terepjárót kell venni, hanem csónakot, aztán vannak nálam rosszabb helyek is sajna.

Fohászkodtunk az esőért, de mostmár kéne a meleg is, minden növény le van maradva.

#21719 Gandhy
2021-05-23 14:44:42

Válasz bandigh #21718. hozzászólásárahacsak meg nem jön a 30 fok, ami hiú remény a kukoricának, nagy baj nem lehet smile smile én azért kiraktam zászlóslevélre tegnap, de már nálam is megindultak a kalászok

#21718 bandigh
2021-05-23 14:38:20

Válasz Gumóka #21710. hozzászólásáraDettó, kiromboltunk tegnap mint valaki, de zászlós előttiből kifutottunk, kezdi tolni kifelè sokhekyen, mondom azért kár kifújni hogy ne legyen benne a kannában, szóval virágzáskor fogunk támadni, előtte nem értünk oda egyszerűen. De nagy gond -eddig- nem látszik még.

#21717 Gandhy
2021-05-23 14:33:44

Válasz kukaccsosz #21716. hozzászólásáranem ugyanaz ez igaz, de remélem a hatásában ugyanaz lesz, vagy van esetleg vélemény, hogy kevésbé jó, mint a Prosaro? mert akkor kicseréltetem

#21716 kukaccsosz
2021-05-23 14:31:49

Válasz Gandhy #21715. hozzászólásáraNem ugyan az csak a hatóanyag összetétele azonos!

#21715 Gandhy
2021-05-23 14:21:03

Válasz Nyomasek Bobo #21704. hozzászólásárakalászra én nem teszek, csak levélre Falcon Pro-t, arra a Prosaro jobb, igaz idén Jade lesz, azt mondták ugyanaz, csak olcsóbb

Nincs profilkép
#21712 Bobo77
2021-05-23 13:35:57

Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraNálunk pont a genius az ha rá sprickolsz valamit akkor onnantól folyamatosan követeli a gyógyítást. Legalább jut nekem a cellule-ból.Egyenlőre nem találtam a területeimre jobban passzoló bármilyen évjáratban megbízható búzát ezen kívül…(pedig próbáltam sokmindent)
Ez Nov.12-i vetés

#21711 mtz1221
2021-05-23 12:44:31

Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraAz lesz az. Nekem van egy táblában Avenue basmati ingenio meg faladó vető magnak. Minden a legjobbat kapta, mégis az LG-nek beteg a levele.smile cursing

#21710 Gumóka
2021-05-23 12:00:09

Válasz barazdabetyar. #21709. hozzászólásáraBízok én is a geniusba, idáig 1x volt benne permetező rovar-gyom-gomba-levéltrágya kombóval április elején, mikorra kéne megint gombázni, azóta esik, de mindig csak egy kicsi, néha több. Mostmár szerintem csak kalászra lesz gomba, a zászlósból kicsúsztam.
Nitrogént kapott 1x 3q-t, 1x meg 1,5-et...

#21709 barazdabetyar.
2021-05-23 11:20:37

Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraFajta érzékenység csak azt kellene kitalálni mire.Egy pár éve volt pont ilyen cellue búzám.Semmit nem kapott gyomirtón kívül.Gazdatárs tanácsára gyors lefújtam gömba ölővel.Semmit nem javult.Mellette a génius 1 mázsával többet adott semmi műtrágyával.Cellue egy része kapott márciusba nitrosolt.Szóval nekem nem kell többet cellue.

Nincs profilkép
#21708 .!?@
2021-05-23 10:49:49

Válasz kukaccsosz #21707. hozzászólásáraTebusa lesz az !
Írtam itt pár hete/hónapja, hogy egy évben hatóanyag alapján vettem a vegyszereket, nem márkanév alapján…..többet sosem. Van aki még a másik kárán sem akar tanulni……

#21707 kukaccsosz
2021-05-23 10:43:48

Válasz B.laca #21703. hozzászólásáraLehet, hogy szer toxicitás, bár ez elég ritka.
Valószínű fajta érzékenység is bejátszik.
A Tebusha meg azért nem a növényvédő szer gyártás csúcsa, főleg nem a formulációjuk.
Márpedig a formuláció majdnem, de lehet hogy ugyan olyan fontos mint a hatóanyag.

Vashiányra ha kiszórsz egy csomó szeget a földre valószínű nem fog hatni, illetve néhány évtized múlva talán, pedig elég magas a vastartalmasmile devil

Nincs profilkép
#21706 envagyok2
2021-05-23 10:42:17

Válasz Nyomasek Bobo #21704. hozzászólásáraa donq plusz revikár összesen nem adja ki az elátust pl?

Nincs profilkép
#21705 ruckertp
2021-05-23 10:29:46

Válasz B.laca #21700. hozzászólásáraNekem volt ilyen 2015-ben a Cellule Zantara után és nekem is volt kontrollba Basmati, azon nem látszott semmi. Két lehetőségre gondoltam akkor:
- érzékeny a fajta a gombaölő egyik vivőanyagára,
- vagy erős rozsdafertőzést kapott, melyet a korai, tünetmentes fázisban megállított a gombaölő, de nem tudta megakadályozni a fertőzött levélrészek elhalását.

#21704 Nyomasek Bobo
2021-05-23 10:18:00

Válasz B.laca #21703. hozzászólásáraTebushát én max futáriumra adnék.
Nekem kapott ápr 30.án donqt. Meg most pár bapja revycaret. Aztán még kapni fog falcon prot. Azon semmi tünet nincs.

#21703 B.laca
2021-05-23 06:38:40

Válasz Gandhy #21702. hozzászólásáraKét hete kapott 1 liter Tebusha 25 EW-t, még mellé Rapid CS-t

#21702 Gandhy
2021-05-22 22:35:31

Válasz B.laca #21700. hozzászólásárazászlóslevél mit kapott gomba ellen?

#21700 B.laca
2021-05-22 20:07:07

Balra SY Moisson, jobbra Cellule. Moissonnak semmi baja, Cellule viszont ilyen. Mi lehet a baja?

Nincs profilkép
#21698 krokodil007
2021-05-22 16:39:41

Búza
Nov1 vetés

#21697 mtz1221
2021-05-22 14:39:56

Grand árpa,basmati utolsó falado. Nem a faladóé lesz ez az év.

#21696 gazda001
2021-05-22 11:54:19

Válasz mentosdenes #21695. hozzászólásáraAz a biztos ha egy óra eltelik.

Nincs profilkép
#21695 mentosdenes
2021-05-22 10:41:22


Sziasztok . Véleményetekre lennék kíváncsi.Gombaölővel és levéltrágyával permeteztem a búzámat (zantara és plonvit gabona).A permetezést befejezve,hogy teljes legyen a boldogság el kezdett szemerkélni az eső. Kb. nem volt 1 mm.-nél több, de azért a búza vizes lett rendesen . Azért reménykedhetek,hogy valamennyi felszívódott a kiszórt cuccból vagy ennyivel tartoztam az ördögnek?

Nincs profilkép
#21694 Sk Laci
2021-05-21 22:37:55

Válasz Bárány #21693. hozzászólásáraNálam vörös nem volt csak szürkésfeketék.
Ha ez mind hím volt, akkor nálam valami "melegpartit rendezhettek"smile laugh

#21693 Bárány
2021-05-21 22:29:45

Válasz Sk Laci #21691. hozzászólásáraNálam is megjelentek, tömegesen rajzanak, és így már biztos vagyok benne, hogy ez egy bársonylégy fajta. Mindenen rajta vannak.
Ezen az elég rosszul sikerült képen a hím és a nőstény is látható, a hím ugyanaz, mint amit te is fotóztál.

Nincs profilkép
#21692 Sk Laci
2021-05-21 22:26:05

Válasz otis #21687. hozzászólásáraAmit én találtam a fritlégyről az nem volt túl bíztató.
Amiért nem hagyott nyugodni a dolog, az , hogy egyfolytában a kalászon voltak, mintha petéztek volna a kalászra.
Ma amikor permeteztem, néha még az ablaktörlőt is bekapcsoltam, hogy lezavarjam őket az első szélvédőről. Ennyi "legyet" még nem láttam.

Nincs profilkép
#21691 Sk Laci
2021-05-21 22:22:23

Válasz Bárány #21678. hozzászólásáraMa lehúztam Karatéval.
Tegnap elkültem egy ismerősömnek ugyan ezt a képet. Vegyszeres, de azért átvette délmorvaországrészen levő kollégáival. Olyan választ kaptam, hogy 50%-ra lehet, meg nem is muszály annak lennie. Állitólag sok ilyen hasonló légyfaj van már.
Nem lettem sokkal okosabb.

Nincs profilkép
#21690 olasz_kapo
2021-05-21 21:57:06

Nincs profilkép
#21689 horvath.agro
2021-05-21 20:25:14

Így állunk most...

#21687 otis
2021-05-20 21:53:08

Válasz Sk Laci #21662. hozzászólásáraNagyjából 20 Bársonylégy faj fordul elő a Kárpát-medencében, de egyik sem veszélyes kártevő. A képen valószínű egy Tavaszi/Márciusi bársonylégy hím látható. Az imágó nem károsít, a lárva sem igazán, hiszen korhadék fogyasztó. Szóval ha van elhalt szerves anyag/szármaradvány a talajban akkor nem fanyalodik rá a kultúrnövény gyökerére. Ez amúgy is inkább a Kerti bársonylégyre jellemző. Szóval emiatt nem kell rovarölőznöd.

Nincs profilkép
#21685 lazar.r
2021-05-20 19:05:24

Ja es menne bele 2deci sumi alfa is

Nincs profilkép
#21684 lazar.r
2021-05-20 19:04:04

Udv Urak.

Falcon pro menne 200L vizzel buzara. Mehet hozza 10kg karbamid es 5kg keseruso?

Nincs profilkép
#21683 krokodil007
2021-05-19 22:43:09

Válasz Bárány #21681. hozzászólásáraJaja de mondom azért be másokon amit írt a Wikipédia
Lényeg hogy imagok nem bántják a búzát
Nem de?!

#21682 Bárány
2021-05-19 22:07:56

Válasz krokodil007 #21680. hozzászólásáraNa, az kb. épp annyira pintos, mint egy fotó alapján kitalálni. Vagy még annyira sem.

#21681 Bárány
2021-05-19 22:06:44

Válasz krokodil007 #21679. hozzászólásáraDe ezek már imágók! Most rajzanak.

Nincs profilkép
#21680 krokodil007
2021-05-19 22:01:51

Van egy olyan applikáció vagy valami hogy lefenykepezed aztán oda be és kidobja milyen àllat

Nincs profilkép
#21679 krokodil007
2021-05-19 22:00:19

Barany amit linkelt lehet az van neki több faja 1hete fujtam a fenyőt és millió darab volt rajta jól emlékszem ehhez hasonlóak
De gabonaban nem láttam pedig mellette van 50meterre
Ezt írja
A felnőttek gyümölcsfák virágainak nektárjával és különösen az ernyős növények virágaival táplálkoznak; gyakran tavasszal tömeges járatokban vergődik. A felnőttek fontos beporzók . A lárvák fontos szerepet játszanak a humusz talajban való képződésében és felhalmozódásában. Egyes lárvák súlyos növényi kártevők, különösen a legelőn és más agronómiai növényeken, beleértve a gabonanövényeket, a zöldségféléket, a takarmánynövényeket és sok más növény palántáját

#21678 Bárány
2021-05-19 21:24:40

Válasz Sk Laci #21677. hozzászólásáraÚgy keress rá: bibio marci!
Vagy itt van ez, angolul a Wikipedián.
De azért egy fotó alapján könnyű mellélőni, nagyon nem szeretnék még egyet belédrúgni én is!smile sweatdrop
Próbálj helyben keresni valami hozzáértőt!

Nincs profilkép
#21677 Sk Laci
2021-05-19 21:16:38

Válasz Bárány #21674. hozzászólásáraMegkérhetlek, betennél ide egy képet a galagonya légyről?
Nekem a google kereső nem talál semmi képet.

Nincs profilkép
#21676 Bobo77
2021-05-19 20:45:46

Válasz Bárány #21674. hozzászólásáraIgazad van az lesz inkább smile thumbup

#21675 gazda001
2021-05-19 20:11:03

Hát akkor úgy látom nem lettünk okosabbak. Én vasárnap fújtam az őszi zabot, ma mégis találtam rajta ilyesmi élőlényt, igaz nem sokat itt-ott csak.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európai agrárium: a külföldi munkások tartják életben?
Európai agrárium: a külföldi munkások tartják életben?
Az európai agrárium alapja ma már a vendégmunkások tömege.
Újabb településeken vezetnek be vízkorlátozást
Újabb településeken vezetnek be vízkorlátozást
A klímaváltozás miatt egyre gyakoribb hőhullámok nehezítik a vízellátást.
Őszibarack cefrének
Őszibarack cefrének

198 Ft

Regisztercső, hűtők és egy gázkazán
Regisztercső, hűtők és egy gázkazán

250.000 Ft

Telepvezető
Telepvezető

600.000 Ft

Tehén
Tehén

550.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]