Válasz Facsar Bálint #7772. hozzászólásáraEgy darabot vágtunk le a loupiacból, jó talajon, sok esővel 12,2 tonna a fizető súly, de a vize 24-25 volt sajnos. Kétszer megkalapálta a jég, ahol kevesebb jeget kapott 14-16 tonna között is mutatott a kombájn hozammérője.
Nem tudom kiemlékszik még arra mikor búzát a kukoricát 5-6ezerét adták de inkáb tárolta és jot az új termés otvolt a régi ez hajol emlékszem 90-s évek végefele volt akor befürotek nagygazdák meg a kisebekis
Mennyire publikus az itt beírt termések települése !?
Már csak azért, mert az idei évben az esők miatt voltak azért szélsőségek, amik kihatottak a termés eredményekre is.
Nekem mindegy csak lehet másoknak fura számokat látnak és csak a tisztán látás miatt jó lenne tudniuk.
Válasz jani13 #7766. hozzászólásáraBizzunk benne ,hogy felfelé.! Évek óta ment a lehúzás.Én most betároltam.Ha ráfázok fázzak rá rendesen.
Végül is ha a vetőmag nincs,akkor termés is kevesebb.Nagy a hisztéria a mag piacon. De hogy mégegyszer nem adok 60-70 e ft egy zsák magért az is biztos.
Fornád- Loupiac kinek milyen lett??? .Hivott a kités s rendeltem mert ki akarom próbálni.A többi olyan lesz amilyen.
Majd ha lement a hiszti. Kiderül az is hogy van e mag vagy nincs.S a terménynek is egy irányt ad...
Válasz kiskertész #7764. hozzászólásáraVegyes volt az az az esés. Szerintem messze még az új termés.Amikor a napra elment 135 be jónak tünt most 140'alap ahogyhallom de nagy tétel felette van .Több hónapja tartmár a kipukkanás várása .De fújodik még.Én úgy látom van még vágatlan kukorica. Nekem nem sok van.Inkább búza és napra volt amit nem kell szárítani. Jobbára az àllatoknak lett vetve meg pár ha eladásra. De azért 1-2 havi minimálbér rá tudna rakódni ha emelkedne. Szerintem ha beáll 5 körül áll be. Mi indokolná újra a 20 éves árakat? ? .Elvileg a nejlon zacskókat kiváltandó biológiailag lebomló új anyag is kukorica keményítő alapanyagból lesz. Ideje lenne ennek a kukoricának is egy 5x re beállni .Nagyon drága minden. Néztem a magokat 70-80x...S elfogyott a java,Meg nincs elvileg. Akkor a mi termésünk miért érne 4x et meg miért lenne sok?
Szerintem alap hogy betakaritáskor kissebb az ár.
Válasz szanberg #7757. hozzászólására Aha az uszályok üresek mert a Szerbeknél 6000ft/q a kuki ár nálunk meg tapsolnak az 5300ft/q s mégsem telik az uszály akkor mire is kell figyelni itt valakik nagyon betárolnak meg minek is egy biztos akinek nem fontos az ne adja el várjon úgy néz ki megéri...
Válasz szanberg #7756. hozzászólásáraPont ezt írtam, hogy lehet addig marad ilyen az ár, amíg nem lesz mit - az uszályokra - rátenni. Aztán ha beindul...
Válasz GREVEN #7753. hozzászólásáraPl: Romániában mennyi heki ment a levesbe ???
Pl: Kína éhes mindenre.
Pl: magyarban kukibol készül az Ethanol, nyugaton búzából.
Pl: végre egyszer talán mindenki jól járhat az országban az árak és a termés miatt.
Pl: 370 az €, ebben is van bőven áremelés de ennek másik oldalon meg is fogjuk fizetni az árát.....ha csak inputra is gondolok akkor csak a vegyszer, műtrágya ára is menni fog.....
Meg lesz itt az átlag kukorica mennyiség országos tekintetben is, viszont az idő ami ide be játszik most.
Tavasszal már alig tudtál őszi elszállításra kötni, mert nem volt hely, már a novemberi transzport lehetősége is éppen csak volt szerződhető.
Viszont nem tudtunk aratni, a kukoricák háromnegyede lábon, bent állnak az uszályok, menne az irányvonal....ha volna mit rátenni
Ez most már alakul, mert mindenfelé zúgnak a kombájnok, figyelni kell!!!
Meg lesz itt az átlag kukorica mennyiség országos tekintetben is, viszont az idő ami ide be játszik most.
Tavasszal már alig tudtál őszi elszállításra kötni, mert nem volt hely, már a novemberi transzport lehetősége is éppen csak volt szerződhető.
Viszont nem tudtunk aratni, a kukoricák háromnegyede lábon, bent állnak az uszályok, menne az irányvonal....ha volna mit rátenni
Ez most már alakul, mert mindenfelé zúgnak a kombájnok, figyelni kell!!!
Válasz GREVEN #7753. hozzászólásáraFelénk kevesebbet vetettek, mi is,csak ebben a megyében 1400 ha-al,a vetésből se mindenütt lett normális kukorica azonfelül ez az íróasztaltól történő termésbecslés is elavultnak tűnik,az hogy ezek tetejébe Ukrajna beintett Európának s ennek mintájára a hazai termelők elkezdtek tevőlegesen gondolkodni az integrátoraik kijátszásán,várható volt,így az árut nem tudták blokkolni,hála az időjárásnak.Ez az odaköpök és 10t terem sem igaz mindenütt.
Válasz ME109G14 #7741. hozzászólásáraEz így már a 7000 ezret elfogja érni és sajnos jövöre nem lesz senki olyan bolond(mint én) hogy szóját vessen.
A 140es netto szója ár sem versenyképes többé a 7000 ezres kukoricával...
Miniszter úr nagyon szépen megkérem tessék már eltörölni a kötelező fémzárolt vetőmag használatot a fehérjetámogatásnál ha meg van a leigazolt szója termés mennyiség hektáronként hiszen ez a végső cél!
Neem!??
(Igen,pontosan! saját visszafogott szója magot akarok elvetni ugyanúgy mint a gabonatermelők nagy száma!)
Zöldítesben is vissza kell hozni hogy 100 százalekban legyen elszámolva ismét az elvetett szója terület!
Most jött el az ideje annak hogy ne a vetőmag lobbit hanem minket tessék támogatni ebben is!
Mindenki láthatta eddig is hogy én igazán tiszetelettudóan és türelmesen próbálok szólni mindenkihez...
Hát nemtudom, de Sk-ban nem akarják követni ezeket az árakat, amiket ide beírtok. Jóval alatta vagyunk.
Egyenlőre még nincsen árról infóm, miért veszi meg a kereskedő amit bettem hozzá, de remélem nem lessz túl negatív meglepetés.
Válasz Bán Zsolt #7734. hozzászólásáraMa egy ismerőssel beszéltem aki azt mondta hogy vissza ment 5600-ra az ár,meg még hogy aki az 5200 árat mondta egy kis alkudozás és telefonálás után tudott 5500 as árat is ajánlani!
15433 hozzászólás
Válasz Tobszi #7780. hozzászólásáraVárjuk a szebb jövőt. A vantól nem kell most félni. Tárolás. Meszze a jövő évi betakaritás! .Az Euro meg az egekben
Sziasztok!Tud valaki friss kuk árat Békés M-ben,Orosháza környékén?Üdv mindenkinek gazdatársak!
Válasz Tobszi #7780. hozzászólásáraSzesz gyár már 55 a vizes, ezt az új infó!
Kinél merre mozdult?
Válasz Facsar Bálint #7772. hozzászólásáraEgy darabot vágtunk le a loupiacból, jó talajon, sok esővel 12,2 tonna a fizető súly, de a vize 24-25 volt sajnos. Kétszer megkalapálta a jég, ahol kevesebb jeget kapott 14-16 tonna között is mutatott a kombájn hozammérője.
Válasz szantofold22 #7776. hozzászólásáratudom hogy milyen kiszerelésű, mivel azt vetettem tavaly. meg hogy 40 alatt, azt is, de mennyiért vetted?
Válasz Facsar Bálint #7772. hozzászólásáraaz szép! mennyit etetted?
Válasz sgaguitars #7771. hozzászólására40 alatt.50 e szemes.
Pio n01 40 be 80 e
Nem tudom kiemlékszik még arra mikor búzát a kukoricát 5-6ezerét adták de inkáb tárolta és jot az új termés otvolt a régi ez hajol emlékszem 90-s évek végefele volt akor befürotek nagygazdák meg a kisebekis
Mennyire publikus az itt beírt termések települése !?
Már csak azért, mert az idei évben az esők miatt voltak azért szélsőségek, amik kihatottak a termés eredményekre is.
Nekem mindegy csak lehet másoknak fura számokat látnak és csak a tisztán látás miatt jó lenne tudniuk.
dkc 4943 bruttó : 143,7 g/ha nettó: 135,4 g/ha
17,6 víz
Válasz sgaguitars #7771. hozzászólásáraNekem loupiac 11t lett 16,2-os vízzel
Válasz szantofold22 #7770. hozzászólásáraloupiac 8,9t lett idén, 17,5 vízzel. mennyiért ajánlották neked zsákját most?
Válasz jani13 #7766. hozzászólásáraBizzunk benne ,hogy felfelé.! Évek óta ment a lehúzás.Én most betároltam.Ha ráfázok fázzak rá rendesen.
Végül is ha a vetőmag nincs,akkor termés is kevesebb.Nagy a hisztéria a mag piacon. De hogy mégegyszer nem adok 60-70 e ft egy zsák magért az is biztos.
Fornád- Loupiac kinek milyen lett??? .Hivott a kités s rendeltem mert ki akarom próbálni.A többi olyan lesz amilyen.
Majd ha lement a hiszti. Kiderül az is hogy van e mag vagy nincs.S a terménynek is egy irányt ad...
Válasz Gabesz78 #7768. hozzászólásáraAusztriába visszik
Válasz pityesz2014 #7767. hozzászólásáraKi ad érte ennyit?
Válasz jani13 #7766. hozzászólásáraGyMS 6000+komp még mindig
Üdv!
Szerintetek merre fog mozdulni a kukorica felvásárlási ára a mostani kismértékű árcsökkenés után rövidebb, hosszabb távon?
Válasz kiskertész #7764. hozzászólásáraVegyes volt az az az esés. Szerintem messze még az új termés.Amikor a napra elment 135 be jónak tünt most 140'alap ahogyhallom de nagy tétel felette van .Több hónapja tartmár a kipukkanás várása .De fújodik még.Én úgy látom van még vágatlan kukorica. Nekem nem sok van.Inkább búza és napra volt amit nem kell szárítani. Jobbára az àllatoknak lett vetve meg pár ha eladásra. De azért 1-2 havi minimálbér rá tudna rakódni ha emelkedne. Szerintem ha beáll 5 körül áll be. Mi indokolná újra a 20 éves árakat? ? .Elvileg a nejlon zacskókat kiváltandó biológiailag lebomló új anyag is kukorica keményítő alapanyagból lesz. Ideje lenne ennek a kukoricának is egy 5x re beállni .Nagyon drága minden. Néztem a magokat 70-80x...S elfogyott a java,Meg nincs elvileg. Akkor a mi termésünk miért érne 4x et meg miért lenne sok?
Szerintem alap hogy betakaritáskor kissebb az ár.
Válasz szantofold22 #7762. hozzászólásáraChichago meg a Matif is esik ...
Válasz GREVEN #7753. hozzászólásáraNem semmi homokórád lehet hogy még az is tudja a 10 tonnát...
A mérvadó Chichagoin meg emelkednek az előjegyzésekhttps://www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn.html
Válasz szantofold22 #7726. hozzászólására NAK minek van hogy fizessünk???


Válasz szanberg #7757. hozzászólására Aha az uszályok üresek mert a Szerbeknél 6000ft/q a kuki ár nálunk meg tapsolnak az 5300ft/q s mégsem telik az uszály akkor mire is kell figyelni itt valakik nagyon betárolnak meg minek is egy biztos akinek nem fontos az ne adja el várjon úgy néz ki megéri...


Válasz szanberg #7756. hozzászólásáraPont ezt írtam, hogy lehet addig marad ilyen az ár, amíg nem lesz mit - az uszályokra - rátenni. Aztán ha beindul...
Válasz GREVEN #7753. hozzászólásáraPl: Romániában mennyi heki ment a levesbe ???
Pl: Kína éhes mindenre.
Pl: magyarban kukibol készül az Ethanol, nyugaton búzából.
Pl: végre egyszer talán mindenki jól járhat az országban az árak és a termés miatt.
Pl: 370 az €, ebben is van bőven áremelés de ennek másik oldalon meg is fogjuk fizetni az árát.....ha csak inputra is gondolok akkor csak a vegyszer, műtrágya ára is menni fog.....
Meg lesz itt az átlag kukorica mennyiség országos tekintetben is, viszont az idő ami ide be játszik most.
Tavasszal már alig tudtál őszi elszállításra kötni, mert nem volt hely, már a novemberi transzport lehetősége is éppen csak volt szerződhető.
Viszont nem tudtunk aratni, a kukoricák háromnegyede lábon, bent állnak az uszályok, menne az irányvonal....ha volna mit rátenni
Ez most már alakul, mert mindenfelé zúgnak a kombájnok, figyelni kell!!!
Meg lesz itt az átlag kukorica mennyiség országos tekintetben is, viszont az idő ami ide be játszik most.
Tavasszal már alig tudtál őszi elszállításra kötni, mert nem volt hely, már a novemberi transzport lehetősége is éppen csak volt szerződhető.
Viszont nem tudtunk aratni, a kukoricák háromnegyede lábon, bent állnak az uszályok, menne az irányvonal....ha volna mit rátenni
Ez most már alakul, mert mindenfelé zúgnak a kombájnok, figyelni kell!!!
Válasz GREVEN #7753. hozzászólásáraFelénk kevesebbet vetettek, mi is,csak ebben a megyében 1400 ha-al,a vetésből se mindenütt lett normális kukorica azonfelül ez az íróasztaltól történő termésbecslés is elavultnak tűnik,az hogy ezek tetejébe Ukrajna beintett Európának s ennek mintájára a hazai termelők elkezdtek tevőlegesen gondolkodni az integrátoraik kijátszásán,várható volt,így az árut nem tudták blokkolni,hála az időjárásnak.Ez az odaköpök és 10t terem sem igaz mindenütt.
Válasz siskos #7745. hozzászólásáraVásárhely 5200 Ft+ komp.
Válasz krokodil007 #7751. hozzászólásáraMitől van 10%-al kevesebb kukorica amikor idén a homokórába is 10 tonnás termett? Ez kacsa.
Válasz Szabi. #7748. hozzászólásáraRENGÉK SZABADEGYHÁZA
Válasz TYLLA46 #7746. hozzászólásáraNem lesz pukk unióba -10%al kevesebb idén a kukorica
Nálunk etanol meg izocukor is sokat meg zabal
"Most jött el az ideje annak hogy ne a vetőmag lobbit hanem minket tessék támogatni ebben is!" nem most de már nagyon elég belőlük

Válasz ME109G14 #7741. hozzászólásáraEz így már a 7000 ezret elfogja érni és sajnos jövöre nem lesz senki olyan bolond(mint én) hogy szóját vessen.
A 140es netto szója ár sem versenyképes többé a 7000 ezres kukoricával...
Miniszter úr nagyon szépen megkérem tessék már eltörölni a kötelező fémzárolt vetőmag használatot a fehérjetámogatásnál ha meg van a leigazolt szója termés mennyiség hektáronként hiszen ez a végső cél!
Neem!??
(Igen,pontosan! saját visszafogott szója magot akarok elvetni ugyanúgy mint a gabonatermelők nagy száma!)
Zöldítesben is vissza kell hozni hogy 100 százalekban legyen elszámolva ismét az elvetett szója terület!
Most jött el az ideje annak hogy ne a vetőmag lobbit hanem minket tessék támogatni ebben is!
Mindenki láthatta eddig is hogy én igazán tiszetelettudóan és türelmesen próbálok szólni mindenkihez...
"Egy ideig"!
Válasz ME109G14 #7741. hozzászólásáraFöldvár vagy Szabadegy !?
Válasz TYLLA46 #7746. hozzászólásáraKözel 370ft-os €-nál annyira nem fog ez könnyen pukkadni.......

Van olyan érzésem hogy ezek a 6.000 Ft körüli árak olyan lufik, amik félő, hogy egyszer - lehet nem is soká - ki fognak pukkanni...
Szeged, 5100+komp. Tud valaki jobb árat Cson grád megyében?
Hát nemtudom, de Sk-ban nem akarják követni ezeket az árakat, amiket ide beírtok. Jóval alatta vagyunk.
Egyenlőre még nincsen árról infóm, miért veszi meg a kereskedő amit bettem hozzá, de remélem nem lessz túl negatív meglepetés.
Vajdaságban már 63000-et adnak most is. Nagyon nagy a kereslet, nagyban zajlik a kivitel
Etanolgyár mai kőtés decemberi szállitásra 64000ft január 65000ft szárizottra vonatkozo beszállitott nettó ár Ez már azért nem ROSSZ ÁR
A karcagi cargill, 55.000/T mondott mai nap.
Válasz zeli39 #7738. hozzászólásáraBÁCS kiskun 59000 60000 nettő
Békés megye Trigo tud valaki árat mondani,,,
Válasz Bán Zsolt #7734. hozzászólásáraMa egy ismerőssel beszéltem aki azt mondta hogy vissza ment 5600-ra az ár,meg még hogy aki az 5200 árat mondta egy kis alkudozás és telefonálás után tudott 5500 as árat is ajánlani!
Somogy megye 5700+komp mai szerződéssel.
Nem emlékszek ekkora különbségekre....
Válasz apuci #7723. hozzászólásáraItt is maximum 10km lehet a két felvásárló között a távolság és 1000Ft/q a különbseg