Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

HW 6011 vagy HW 8011-es pótkocsi

Létrehozta: Traktoros Jani , 2009-06-28 20:42:38

Kedvencekhez Segítség
1452 hozzászólás
#702 csoppika
2016-07-23 07:09:38

Válasz Claaastra #701. hozzászólásáraMajd kiderül mit bírnak...
Viszont előnye, hogy huszas darabja... Idén az első aratási fuvarom -80e... 1 gumit kivágott vmi... Azért az a buci gumi sem rossz, ha a nagyobb teherbírású van fent... Amit vett a spori, az papíron 3075kg-ot tud...

Nincs profilkép
#701 Claaastra
2016-07-23 06:58:51

Válasz csoppika #700. hozzászólásáraazért ne hasonlíts egy lefutott vágott(lehet vásznas rohadt stb) gumit egy újhoz,

#700 csoppika
2016-07-23 06:42:15

Válasz erdőmérnök #693. hozzászólásáraHaver kocsiján egy régebbi 100e ftos gumikból álló szett van, azt 4.5-re lehet fújatni... Szerintem elkapkodtad a vételt.... ha 60e/gumi volt az ár... Annyiért van kamion szett új felnivel, komplett használt vágott gumikkal...

#699 csoppika
2016-07-23 06:38:58

Válasz ..MZ/X.. #698. hozzászólására129ezerpárszáz a felni. A gumi papírmentes 96ezerpárszáz (szelep is 1800 darabja)

#698 ..MZ/X..
2016-07-23 01:04:11

Válasz csoppika #697. hozzászólásáraPríma!smile thumbup
Mennyiben állt meg végül a szett? Melyik felni lett a befutó és honnan vetted?
Gondolkodom rajta én is, pufi gumik vannak most rajta amik kukásak. Árban majdnem ugyan ott lennék mindkettővel.

#697 csoppika
2016-07-22 20:49:58

Az a helyzet...nincs idő még kerekezni se... De haver mbpjén meg kellett nézni hogy áll:-)))

#696 csoppika
2016-07-22 10:05:03

Válasz erdőmérnök #693. hozzászólásáraMennyi a súlyindexe? 148 felett már elmegy...

Nincs profilkép
#693 erdőmérnök
2016-07-22 08:41:41

Válasz csoppika #692. hozzászólásáraKöszönöm a gyors választ. Nem tudom eldönteni hogy a gumin szereplő 3,5 bár nyomásértékként nem a szerelési nyomást adták e meg.Ezért annyira nem merem fújni, 2,5 bárt tettem bele.Szerintetek elég lesz bele?

Amikor használtan vettem akkor is 16/70*20-as gumik voltak rajta, e nagyon rosszak voltak azért cseréltem ki. A rugókötegekbe 1-1 rugólapot beraktunk még közvetlenül a főlap alá. Kb. 25-30 km sebességgel húzom egy 100LE-s traktorral terhelten és teher nélkül is. A melegedést nem tapasztaltam sem a gumin sem a kerékagynál.
Köszi.

#692 csoppika
2016-07-22 06:20:47

Válasz erdőmérnök #691. hozzászólásáraAz egyik véleményem az, hogy lehet bele fog érni a vázba a gumi. A másik, hogy ha a gyártó annyit adott meg...az annyi... Nem tudom, hogy az NDK gumin mennyi volt az eredeti megengedett nyomás. 80 q alatt melegedni fog... Ezeknek a gumiknak a sebesség az ellenség.
Amúgy példa: DDR asztalszállító kocsi: eredeti 15" pneumant gumi, max nyomás 6bar. Voltyre 10/75x15.3 max nyomás 3.5bar... Tegnap éjjel néztem pumpálás közben
..

Nincs profilkép
#691 erdőmérnök
2016-07-21 23:48:42

Tisztelt Fórumtársak!

Véleményetek szerint egy HW6011 kocsi alatt lévő négy vadiúj 16/70*20 Delporshina abronccsal vadiúj belsővel szerelt gumikat mekkora guminyomásra kell fújni???
A gumin az ukrán gyártó max 3,5 bár nyomást adott meg.
A lényeg hogy 80-85 mázsa terményt és a kocsi 30 mázsa önsúlyát biztonságosan elbírja és a nyári hőségben se melegedjen! Köszönöm

#690 csoppika
2016-07-21 00:03:28

Válasz Claaastra #689. hozzászólásáraEzért vettem a tcséből a régit...ott van plusz merevítés...

Nincs profilkép
#689 Claaastra
2016-07-20 20:44:16

Válasz Mf-es? #688. hozzászólására1986-ig vastag alváz és 3 lépcsős henger volt a 60-11-en utána vékony alváz és 2 lépcsős emelőhenger

#688 Mf-es?
2016-07-20 18:34:05

Válasz bobo77 #687. hozzászólásáraKöszi!Érdekes ez,mert vettem 6011 karmantyú készletet,és az 60-75-92 átmérő volt.Rendeltem 6011 munkahengert,az 2 lépcsős volt csak,meg hosszabb is,mint az előző háza.Vissza is küldtem(keletagró).

Nincs profilkép
#687 bobo77
2016-07-20 17:59:52

Válasz Mf-es? #667. hozzászólásáraSikerült végre megmérnem 60-80-100 munkahenger van a 6011 esünkön...De azt mondják a hozzáértők hogy ez 8011 esé!

#686 csoppika
2016-07-19 14:54:20

PLES márkanevű magyar acélfelnit használ valaki HW8011-hez?

#685 _NB_
2016-07-18 23:07:21

Válasz csoppika #684. hozzászólásáraItt elég sok kerék méret fent van(Goodyear-t néztem ott volt "Diameter" átmérő megadva.
385mm-en elvileg 77mm az átmérőkülönbség /55 és /65 között.
Kerék méretek, adatok

#684 csoppika
2016-07-18 21:04:32

Válasz bessenyeicsaba00 #682. hozzászólásáraMég jó... Már megijedtem, hogy a szomszédban van:-))) Jómagam Győrtől 25km-re vagyok az osztrákok felé...smile tonguep
Lenne itten 15-25között...ha éppen lenne...1db-ot tudtak prezentálni mutatóba...
Ha lesz időd megpróbálhatnád lemérni az átmérőt pumpált állapotban...mert a kiszorzósdi mást mutat, mint a gumiváltó kalkulátor... Kösz.

Nincs profilkép
#683 Bendáv
2016-07-18 20:37:26

Válasz csoppika #678. hozzászólásáraRendben van én végig a HW 8011-re gondoltam.
HW 6011-re jó a 315/70R22,5 vagy a 385/55R22,5.
Habár nekem azokon is a 385/65R22,5 méret van,
de dupla gumicsöcsökkel és 8 lapos rugóköteggel.

Nincs profilkép
#682 bessenyeicsaba00
2016-07-18 20:36:06

Válasz csoppika #680. hozzászólásáraÚjfehertó
Tóbànal van 25 ft /db
Vàgva bizonylattal

#680 csoppika
2016-07-18 20:33:40

Válasz bessenyeicsaba00 #679. hozzászólásáraAzért lesz olyan
..ha találok 30-40e alatt gumit...

Nincs profilkép
#679 bessenyeicsaba00
2016-07-18 20:30:51

Válasz csoppika #678. hozzászólásáraNekem 6t hw 385 55 22.5 tökèletes
Billentèskoris .smile thumbup

#678 csoppika
2016-07-18 19:15:48

Válasz Bendáv #677. hozzászólására6 tonnás ifára sem kicsi...(privát vélemény)
De nekem 9tonnás bss-re kellene... A 104cm átmérőjű 14.5/80-18 beleér a billentőfülbe...
A havernak a 385/65r22.5 a hw6011-en beleér billentésnél(máskor nem tudom) a billentőfülbe... 315/70-eset tesz majd fel...

Nincs profilkép
#677 Bendáv
2016-07-18 18:19:06

Válasz csoppika #675. hozzászólására385/65R22,5 gumit vegyél rá, mivel a /55 kicsi lesz
átmérőben.

#675 csoppika
2016-07-18 17:00:55

Válasz Bendáv #672. hozzászólásáraFene... a 385/55r22.5 nem annyira gyakori méret, mint gondoltam:-(((

Nincs profilkép
#674 bobo77
2016-07-18 16:26:53

Válasz Mf-es? #673. hozzászólásáraHolnap megnézem megmérem aktuális még neked.

Nincs profilkép
#672 Bendáv
2016-07-16 10:05:44

Válasz csoppika #668. hozzászólásáraNincs, vettem már vagy 20 db-ot.
11,75 x 22,5 0ET 8 lyukas kell neked.
Műbizonylatot kérjél róla és nincs probléma a
műszakin.

#671 csoppika
2016-07-16 08:58:33

Válasz .Szabi. #670. hozzászólásáraKérdeztem kb 7-8 helyen... A Bükkhegyi a legolcsóbb...de az nem biztos, hogy jantsa... A fehérvári cég idáig a befutó...

Nincs profilkép
#670 .Szabi.
2016-07-16 08:30:16

Válasz csoppika #668. hozzászólásáraJó,nekem anno a gumis szerezte be a felniket is,ott próbálkozz.

Nincs profilkép
#669 fecee
2016-07-16 08:28:52

Üdv gazdatársak!

Valakinek nincs eladó 8011 silómagasítója eladó?

#668 csoppika
2016-07-16 08:19:06

Hali.
Jantsa felnire volt már valakinek panasza???

#667 Mf-es?
2016-07-15 10:16:25

6011,8011 munkahengernek mik a méretei?+ lépcsős mindkettő?60,75,92 munkahenger átmérő,az melyiké?

#665 csoppika
2016-07-14 22:44:16

Hali!
Hw 22.5-ös kamion gumis felnit ki hol szerezte be? Publikus árakat is írhatnátok... Köszi..smile helpsmilie

#664 Jakabjóska
2016-03-03 08:34:11

Válasz rsándor #666. hozzászólásáraA plató elején, a jobb helyzetjelző környékén keresd

#663 Bandika86
2016-03-02 18:57:36

Válasz rsándor #666. hozzászólásáraJobb első kerék fölött a vázban beütve vagy szemből a rúd felől nézve a bal sarka felé

Nincs profilkép
#662 rsándor
2016-03-02 18:40:04

Jó etét, egy hl 60 02-es pótkocsi van egy ismerösömnek nem találjuk benne az alvázszámot tudna ebben nekem valaki sgíteni hogy hol kerssem, hol van gyárilag ?

Nincs profilkép
#661 Celtises
2016-02-14 09:24:14

Válasz csoppika #664. hozzászólásáraNem mondom.hogy mindenképp kell. Sok használatnál érdemes,mert később nyúlik ki a köteg.

#660 csoppika
2016-02-14 08:36:48

Válasz Celtises #663. hozzászólásáraSzerintem a plusz lap felesleges... Itt úgyis a gumibak viszi a súlyt...

Nincs profilkép
#659 Celtises
2016-02-14 08:27:37

Válasz osztro.m #660. hozzászólásáraMeg kell íveltetni a rugokat rugókováccsal,ha van rá keret. Szoktak beletenni +lapot is. 10 000 körüli összeg a + lap /darab. Üresen a gumibak és ruģó közt kell lenni 2-3cm-nek minimum. Az se baj, ha több.

#658 csoppika
2016-02-14 00:04:13

Válasz osztro.m #660. hozzászólásáraÜresen, ha nincs kinyúlva, minimálisan felette van sík placcon(csak pepecselős műszaki vizsgahelyen foglalkoznak vele)... Amúgy ráül... Itt nem a laprugó viszi a súly nagy részét, hanem a gumibak... A rugó inkább csillapít(lengést) főleg ha üres...

Nincs profilkép
#656 osztro.m
2016-02-12 19:33:49

Nem rég vettem egy hw 6011 es pótkocsit, mennyire normális hogy a gumituskók rajt ülnek a laprugón?
Eltörve nincs egyik rugó se. Ha kivan nyúlva a laprugó kilehet kovácsoltatni valahol?

#655 Laci0723
2016-02-11 20:43:56

Válasz david777 #656. hozzászólásáraElnézést a késői válaszért, de mostanában nem jártam erre.
Itt helyben hajtották a lemezeket. Pontosan Hajdúnánáson de Nyíregyházán is hajtanak ha az közelebb van.

Nincs profilkép
#654 b.á.
2016-02-11 20:20:04

Sziasztok hw-60 as hoz keresek billentő munkahengert 2db,fékmunkahengert 2db,gumi 800-900 ast.köszi.

#653 baryll
2015-12-26 12:00:56

Üdv! Vett mostanában valaki a fórumozók közül újonnan HW 8011-es pótkocsit? Az újakkal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. Kellemes Ünnepet!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró
Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró

2.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]