Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96434 hozzászólás
#87732 medikus
2024-04-22 18:38:17

Válasz Gumóka #87719. hozzászólásáraJÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!

#87731 medikus
2024-04-22 18:36:40

Válasz mtz1221 #87729. hozzászólásáraEste 10-kor már mást csinál!!!!!!!!!!!
smile lolsmile lolsmile lol

#87730 mtz1221
2024-04-22 17:13:05

Válasz Gumóka #87728. hozzászólásáraEgyre inkább egy kínai traktor felé húzok én is. Csak ez a rothadt alkatrész ne lenne ilyen beteges hozzá. 12 éveshez nincs porlasztó, még házastól sem. smile hammersmile hammersmile hammer

#87729 mtz1221
2024-04-22 17:09:10

Válasz Horváth Róbert_55088 #87727. hozzászólásáraNem vagy elfelejtve, csak kintről nem tudom belinkelni, este 10kor meg elfelejtem. Megkérnélek írj rám este 10kor.

#87728 Gumóka
2024-04-22 15:32:32

Válasz mtz1221 #87726. hozzászólásáraKörül kell nézni igaz, rengeteg minden van, meg sok cég árulja ugyanazt, de én már elég sok mindent vettem onnan és meglepően jók a minőségek.

Vettem késélező követ pl. Itthon majd 20E-ért reklámozza a fószer, kintről megjött ugyanaz 5-ért, csak nincs hozzá saját márkás fa tartó...smile sweatdrop

Nincs profilkép
#87727 Horváth Róbert_55088
2024-04-22 15:22:20

Válasz mtz1221 #87726. hozzászólásáraTisztelt Kolléga!
Érdeklődnék a vajdasági traktorszerelők tellefonszámáért.

#87726 mtz1221
2024-04-22 15:05:56

Válasz Gumóka #87720. hozzászólására jobb mint a 8xárú nyugati.

#87724 rtamas76
2024-04-22 14:52:09

Válasz mtz1221 #87723. hozzászólásáraVan ilyen nálunk is.
Egy nagyképű majom.
De nincsis neki normális embere! Hülyegyerekeket vesz fel, aztán törnek zúznak.
Egy pár ember kivételével átjáróház az egész.
Megis érdemli!
Alapjában nemrossz ember, ha olyan kedve van az inget is odaadja magáról.
De mikor barom, legszívesebben ferúgná az ember.smile sweatdropsmile nonono

#87723 mtz1221
2024-04-22 14:28:35

Válasz rtamas76 #87722. hozzászólásáraGondoltam hogy ott is ez a helyzet.smile sweatdrop Itt is vannak már cégvezetők, akik rendes országban wc-t pucolnának.

#87722 rtamas76
2024-04-22 13:45:39

Válasz mtz1221 #87721. hozzászólásáraJó szakembert nehéz találni!
Gépész aki nem iszik, nem lop,megbízható. És tudja dolgát nehéz.
Akármibe besem akarnak ülni.
Aki tudja a dolgát azt megbecsűlik.
Szerelni viszont senki nem akar.
És vannak a vándorlelkek de azok nemáljákmeg a helyüket.

#87721 mtz1221
2024-04-22 13:10:57

Válasz rtamas76 #87718. hozzászólásáraÉrtem.smile thumbup Akarom már régóta kérdezni felétek is szakember hiány van ???

#87720 Gumóka
2024-04-22 13:08:34

Válasz Gumóka #87719. hozzászólásáraJa, meg gondolom, ha a kapcsolt áramot teszem a biztosítékra, a gyári kötegből az oda kötött kivezetést le kell kötni, jól értem?

#87719 Gumóka
2024-04-22 12:49:02

Válasz medikus #87669. hozzászólásáraMondjuk 30- ampermérő
87- biztosíték
85-test
86- kapcsoló
Jó ez így?

#87718 rtamas76
2024-04-22 11:23:25

Válasz mtz1221 #87717. hozzászólásáraMindhárom megoldás jó.
Keresztmetszeti rajz.
Tehát a D nél a domború a tengelynél a V nél és a másiknál is az él van a tengelynél.
A jobboldalit ugyanúgy mint a szimeringet. Bentről ne engedjen kifelé.

#87717 mtz1221
2024-04-22 11:15:23

Válasz rtamas76 #87716. hozzászólásáraHa jól értem akkor a középsőn a V betűk alja fog a nyelestengellyel érintkezni, és az fogja az olajat elzárni ??? A jobb oldalin balról vagy jobbról kell az olajnak lennie ???

#87715 rtamas76
2024-04-22 10:25:15

Válasz mtz1221 #87713. hozzászólásáraIstenigazából nemis a klasszikus karmantyú kialakítás hanem a gumigyűrű helyet tömítés. Lehet D vagy ékes alakú. A középső nyelestengely tömítő felület mérete kell nekik. A lógással nefoglakozz a lófasz is lóg és mégsem esik le.smile lolsmile lol

#87714 rtamas76
2024-04-22 10:12:58

Válasz mtz1221 #87713. hozzászólásáraBeviszed a tömítés gyártóknak ők fogják tudni.
Egyébként a gumigyűrű méretét ha mondod azalpján megcsinálják.
De a fészket mérjék meg.
A fészek szélességére gondolok. Mert a ruszki nembiztos ,hogy méretpontos.

#87713 mtz1221
2024-04-22 09:58:12

Válasz rtamas76 #87712. hozzászólásáraRajzold már le, milyen alakú kéne bele, és merre nézzen. Lifeg is ott valamennyit a nyelestengely, arra is számolj.

#87711 Gumóka
2024-04-22 05:45:29

Válasz mtz1221 #87710. hozzászólásáraIgen ott van a szimmering, jobbik esetben az kuka, rosszabbikban lehet letolni a váltónál.
A baj az, hogy üzemóra se nagyon ment ezekbe, terhelve meg végképp nem voltak, aztán itt van e.
Csak a széthúzás 50, aztán még semmit nem csinált a szaki, mondjuk így ne is nyúljon bele.

#87710 mtz1221
2024-04-21 23:32:43

Válasz rtamas76 #87707. hozzászólásáraNálunk a külsőt csőtengelynek mondják, itt keveredtem meg.

#87709 mtz1221
2024-04-21 23:31:34

Válasz rtamas76 #87708. hozzászólásáraBele a csőtengelybe is ???

#87708 rtamas76
2024-04-21 22:37:37

Válasz rtamas76 #87707. hozzászólásáraGumigyűrű helyére a hidraulikások tudnak karmantyút csinálni.

#87707 rtamas76
2024-04-21 22:33:58

Válasz mtz1221 #87705. hozzászólásáraA 2között gumigyűrű.
De a külső nyelestengely a csúszóhüvelynél szerintem szimering. Hála Isetnek az enyémet nemláttam.
Vagy 10éve csináltam a régi cégest én úgyemlékszem szimering a külső.
Ha a gumigyűrű lenne a szerkezetbe menne az olaj.

Nincs profilkép
#87706 .Richard.
2024-04-21 22:31:20

Válasz mtz1221 #87705. hozzászólásáraAz enyèmben meg olajos zsír van. A leeresztőn úgy folyik,mint a mèz. Ez viszont sehol nem folyik. smile lolmindennek van előnye. Hátránya meg itt nincs. Hozzáteszem,így vettem.

#87705 mtz1221
2024-04-21 22:20:27

Válasz rtamas76 #87704. hozzászólásáraEnyémben nincs nyelestengely szimering, csak 2 O gyűrű. Szerintem a tiédben sincs.

#87704 rtamas76
2024-04-21 22:15:30

Válasz Gumóka #87701. hozzászólásáraAnno a fasirt hf alól nemszivárgott,ömlött a víz.
Akkor nemvolt normális hf tömítés.
Megmelegítettem bele a hűtőtömítő még a tömítés kinem égett az nemfolyt.
Ezért nemszedném szét!
A nyelestengely szimering a tegely megvan kopva, szélesebb vagy keskenyebbet rakok.
Ha nemlehet akkor a rugóból szoktam kivágni.

#87703 rtamas76
2024-04-21 22:04:13

Válasz .Richard. #87696. hozzászólásáraEzekszerint nem.
Télen vettem.10-12évet ált tető alatt.
Soksebből vérzett 1.5napot dolgozott, vetettem vele.
Most belenéztem.
Amihez hozzányúltak szarrávált.
Szerintem igénysem volt a javításra. Csak menyen.
Igaz ha meglett volna csinálva nemtudtam volna enyiért megvenni. Egyrejobban tetszik!

#87702 Gumóka
2024-04-21 21:25:12

Válasz mtz1221 #87700. hozzászólásáraItt már régóta lemeztetős mind, egy időben jött ide 2 cirill feliratos, azok voltak talán üvegszálasok, erőszabályzó nélkül szövetkárpittal.
Olyan '98-'00 körül.

A többit meg lehet így kérte a kereskedő? Vagy olcsóbb készletes volt, gondolom a kék-barna is úgy szabadult be hozzánk.

#87701 Gumóka
2024-04-21 21:15:02

Válasz mtz1221 #87698. hozzászólásáraHa kinyomta a szimmeringet, márpedig folyik a dereka, azzal már nem tud mit mást csinálni.
Itt a kék 80-as, ugyanígy jártunk, nekem nem volt rá időm, ezt is szaki csinálta, aztán folyik megint, csak nem annyirasmile sweatdrop
Ja meg a motorja is ott készült, kifelé szivárog a víz. 200 üo kb.
Ugyanott készült a másik 82 is, abba új kuplung lett, 20 üzemóránál meg szétesett a nyomcsapágy, mert az nem lett cserélve. 13-nál meg elveszett a hátramenet a csapágyak miatt.

Ennyit erről. Nem szánod rá magad, vagy megcsinálják rendesen, vagy nem...
A kék.



Meg a másik

#87700 mtz1221
2024-04-21 21:09:00

Válasz Gumóka #87699. hozzászólásáraAz ismerős két éves 820-sa, amelyikkel szenvedek itt a vetésben.

#87699 Gumóka
2024-04-21 21:06:54

Válasz mtz1221 #87697. hozzászólásáraA kék?
Belpiacos lett volna.

#87698 mtz1221
2024-04-21 21:06:00

Válasz Gumóka #87694. hozzászólásáraAttól hogy van benne 60-70 liter, még nem lesz széthúzós. smile wink

#87697 mtz1221
2024-04-21 21:00:59

Válasz .Richard. #87689. hozzászólásáraPoros volt, el van ez már újkora óta, több helyen is. smile hammersmile hammersmile hammerMeg valami nem kóser. Első csizmákban nincs rugó, lemez a fülke tető és ukrán kardán van rajta. Hova a fenébe készülhetett, vagy honnan veszi a kereskedőnk el se tudom találni. smile cursing

Nincs profilkép
#87696 .Richard.
2024-04-21 20:55:50

Válasz rtamas76 #87690. hozzászólásárasmile scaredde összerakás után első induláskor sem tűnt fel senkinek ,?

#87695 gandalfcappy
2024-04-21 20:17:55

Válasz Gumóka #87694. hozzászólásáraCsodálkoztam is, nincs olaj alatta, oszt 2 havonta, kéri az olajat. Mivel nem használom, csak itt-ott ,az akkuja gyengusz, dombon álltam meg, hogy guruljon, hátha bepöccen. Erre látom ömlik az olaj. Tulajdon képen, meg akartam csinálgatni, de nincs rá energia és szabadidő se.

#87694 Gumóka
2024-04-21 19:57:24

Válasz gandalfcappy #87693. hozzászólásáraIgen, rossz a szivattyú, de ha a dereka is folyik, az széthúzós buli lesz+ olajcsere.

#87693 gandalfcappy
2024-04-21 19:55:41

Szerintetek az létezhet, hogy a hidraulika olaj beszivárog a hajtóműbe 50-esnél? Nem győzöm önteni bele az olajat, pedig jó formán nem is használom a gépet, feszt eltűnik belőle, viszont ma kicsit orral lefelé álltam meg dombon, és folyt a kuplung harangból a tiszta olaj. A szivattyú annyira kikophat?

Nincs profilkép
#87692 Balázs.
2024-04-21 19:51:07

Válasz Gumóka #87691. hozzászólásáraAz 50 MTZ kemény mint a kád sarkasmile thumbup

#87690 rtamas76
2024-04-21 16:30:43

Ma délután nekiugrotunk a kuplungnak. A multkor kérdezetem milehet vele? Keményvolt mint a beton.
Megvan a baj!smile sweatdrop
A "mesterúr" úgy állította be a villákat,hogy alaphelyzetben a csúszóhüvely végétől 5mmre volt a nyomcsapágy. Tehát bentvoltak a villák.
Beállítottam zsírkirály.
Ránézésre új kuplungszerkezet és tárcsa van benne.
De hamár összekentem magam, a fiamnak egykis továbbképzés!
Töltés állítás. Eztis a gyerekkel csináltattam. Előtte nagy fordulaton kopogott hangosvolt. Most mint amit most raktak össze a gyárban.
Szelepállítás na azt is megcsináltattam vele, hagy tanuljon!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#87689 .Richard.
2024-04-21 15:05:26

Válasz mtz1221 #87686. hozzászólásáraA tegnap betett kèpen nem volt mèg eltörve. Most elfordítva van ahhoz kèpest?smile scared

Nincs profilkép
#87688 .Richard.
2024-04-21 15:04:06

Válasz mtz1221 #87686. hozzászólásáraAmúgy jövő hèten biztosan letörik,már most repedt a merevitője. smile cursing jó anyag.

#87687 Gumóka
2024-04-21 14:59:43

Válasz mtz1221 #87686. hozzászólásáraA doboz meg szigetel, nem fog kifújni, meg ha valamiért le kell venni, nem fogod átkozni a pillanatot smile laugh
Mondjuk én passzosra csináltam az összeillesztést, szépen beérte a doboz.
A savállóhoz már nem kellett.

#87686 mtz1221
2024-04-21 14:38:20

Válasz Gumóka #87684. hozzászólásáraDe meglett a baj. Az új gyárinak mondott csonk hosszabb 6 milivel, és felül ráül a kipufogó . Most feljebb emeltem, és úgy szorítottam rá. Eszemmegáll a sok szarrtól mostmár.smile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#87685 .Richard.
2024-04-21 12:11:01

Válasz Gumóka #87683. hozzászólására2bevágás,ha jól rakod szorít. A 4bevágáson nem szorít csak 2oldalt. Ha elosztod a vágást jobb,de a kèpen nem úgy van.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
Optigép NAS, Opticorn kapcsolókeret Claas Lexion/Tucano
Optigép NAS, Opticorn kapcsolókeret...

200.000 Ft

Giant derékba csuklós rakodó gép
Giant derékba csuklós rakodó gép

5.700.000 Ft

Szőlészeti gyomirtózó eladó
Szőlészeti gyomirtózó eladó

240.000 Ft

Forrás permetező eladó
Forrás permetező eladó

1.860.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]