Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Hamisított kínai láncfűrész és egyéb minden...

Létrehozta: jancsi & , 2009-12-11 20:34:25

Kedvencekhez Segítség
1334 hozzászólás
#484 Tomi81
2016-08-27 19:59:04

Válasz VTR-es #483. hozzászólásáraÉs valóban! Néztem már egy videót hogy néz ki egy ilyen karbi (azelőtt kellett volna, hogy pofázok)
Ha jól látom itt a membrán látja el a feladatát az úszónak meg a tűszelepnek...
Úgyhogy okoskodás helyett itt egy cikk.
http://www.lancfuresz.gportal.hu/gindex.php?pg=34997185&nid=6200914

#483 VTR-es
2016-08-27 19:10:03

Válasz Tomi81 #482. hozzászólásáraÉn sem, de hogy pont a karbi nem hasonlít az MZ és simsonéhoz az tutismile thumbup

#482 Tomi81
2016-08-27 18:29:34

Válasz Pici #480. hozzászólásáraÉletemben nem szedtem még szét láncfűrész karbit,de simsont meg mz rengeteget. Gondolom a karbi hasonló. Abból amit leírsz vagy a tűszelep nem zár el vagy a benzinszint magas. Ami biztos hogy sok üzemanyagot kap.

Nincs profilkép
#481 Richard.
2016-08-27 17:31:50

Válasz Pici #480. hozzászólásáraNem vagyok mágus. Tipp. Túl sok benzin,forgattyûhàz tömìtetlen,szimering,vagy blokk tömìtès hiba,Amùgy,ilyenkor inkább be sem indul.karburátor alap beàllìtàsàval kène kezdeni,hogy ne dőljön bele a benzin,màr,ha a membrànoknàl minden a helyén vane.. Elősürìtèse vane,? Talán darabokra kène szedni ezek miatt,akkor làtni,hogy mennyire kuka az egèsz. Neme csak időpocsèkolàs. Aztán az èpìtès.

#480 Pici
2016-08-27 16:27:04

Láncfűrész mágusoktol szeretnék kérdezni ! Kaptam egy lancfureszt Oleo mac 938 , lyukas volt a membrán megcsináltam kitakaritottam midnent uj gyertya ! És ne makarja az igazat ! fröccsköl kifelé a benzin a légszűrőnél alapjáraton meg full gázon akarna menni , amig huzom neki a gázt megy is , közbe tekergetem de semerre ne mjavul ! Kezdetben 1:25 ös arányu üzemanyagot adtam neki erre azt modnták hogy az tul sok mert elég az 1:50 ...... Lehet sok volt neki az olaj és megragadozik vagy már nem tudom mit nézzek rajta a karbi 25 ször volt levéve meg kitisztitva és semmi baja se a szűrőnek se a membránoknak mert ujjak ! Ötlet valaki ?

Nincs profilkép
#479 a2457
2016-06-28 19:01:55

Válasz Gerimur #478. hozzászólásárasajnos ragasztani nem volna tanácsos, mert aluminium és itt van hőterhelés, a hőtágulás miatt ugyse bírná.
aluminium hegesztés bevállhat, de azt még meg is kell munkálni utánna.

#478 Gerimur
2016-06-28 10:25:41

Egyik ismerősöm hozott hozzám egy sthil láncfűrészt olyan problémával,hogy ömlik az olajtartályából az olaj.Nos, szétszedés után láttam, hogy a tartályból hiányzik egy darab.
Ezt csere nélkül,hogy tudnám javítani?

Nincs profilkép
#477 a2457
2016-06-13 20:52:51

Válasz Radocz #476. hozzászólásáratraktorral hajtott 70 es billenővályús körfűrész. 20 erdei köbméter akácot 4 óra alatt vágtam vele kuglira, cigi és kávészünettel együtt.

#476 Radocz
2016-06-13 09:08:14

A tüzifa hasgatásról kaptam a múltkorában egy linket.

Kb. 80 cm átmérőjű tőkére tett eg külső gumi köpenyt.
Ezt nagy fejszével rövid idő alatt felhasgatta.

Most egy linket találtam, ami igen ötletes.

https://www.youtube.com/watch?v=EwnWJx-8mf8

https://www.youtube.com/watch?v=EwnWJx-8mf8

Mi úgy szoktuk, hogy a sorba rakott rönköt láncfűrésszel méretre vágjuk.
Volt rá eset, hogy még a kisteherautón összevágtuk, és a kész kuglit raktuk a helyére.

Mindenki másképp csinálja, és másra esküszik.
Akinek szalag fűrésze van, azt találja a legjobb módszernek.

smile cowboy

#475 Radocz
2016-05-13 23:02:36

Válasz a2457 #474. hozzászólásáraA fiuk FS 490 ismerik.

Az jó. Én Husqvarna 545 fx vagy RX-et vettem.
Az talán jobb, mint az FS 490-es.

Rákeresek egy tipusra.

Köszönöm szépen.

Ha veszek csak újat és könnyűt, mert öregből és nehézből már van kettő.

smile cowboy

Nincs profilkép
#474 a2457
2016-05-13 16:47:52

Válasz Radocz #473. hozzászólásáraegyik lehetőség az Oleo-Mac GS410 C.
ezt tudom ajánlani, jól indul, erős, jó általános gép otthonra.
husiból is van de nagyon drága dolog lenne otthonra.
ez az oleo sem olcsó, de legalább biztosan jó és sokáig jó.
eleve 2 gyűrűs a dugattyúja, jó erős nyomatékos a motor.
eddig közel egy miska értékben vettem oleomac gépet, és nagyon ipari használatban vannak, azt kell mondjam hogy roppant elégedett vagyok velük. kasza most van túl 4 nap folyamatos tuskósarj leverésen, 3 ágú pengével. rezzenéstelenül bírja, pedig 410 fs stihl kaszák szöghajtása nem bírta ugyanezt. fűrészt ipari alkalmazásban nem próbáltam, de a motorikus alapja mindennek ugyanaz a konstrukció oleomac-nál. és egy jó robosztus , kezes motor.

viszont végeredményben a te pénzed, te döntésed. volt/jelenlegi melósaim közül is próbálkoztak ilyen 30-50 ezres fűrészekkel amik egy rövid ideig sok boldogságot okoztak, de aztán végül csak-csak maradtak oleomac-nál, vagy tőlem vettek olyan gépet amit selejteztem. 2 évente szoktam félár körül eladni ami van, de csak saját embereknek.

#473 Radocz
2016-05-13 08:10:02

Egyik ismerősöm vette a LEK feliratút.

Már megkereste vele az árát.

Egy ehhez hasonló husqvarna melyik tipus lenne?
Hiszek neked.
A lényeg, hogy könnyen lehessen berántani, és ne álljon le.

smile cowboy

Nincs profilkép
#472 a2457
2016-05-12 15:37:38

Válasz Radocz #471. hozzászólásárajajj... dehogy van ebben bármi husqvarna..
ez pontosan ugyanaz a kínai motorfűrész mint..

ez

sima kínai motorfűrész 1001 edik variáció ugyanarra.
csak vn ahol be merik vallani hogy vacak kínai utángyártott cucc, máshol meg nem.

legalábbis ha rám hallgatsz akkor nem veszed meg, ez .. nem igazán jó semmire.

#471 Radocz
2016-05-11 18:01:55

Válasz Radocz #466. hozzászólásáraMég nem vettem meg, mert az eladó nem mondott olyat, hogy ....

Viszont belül van husqvarna felirat, ami az én olvasatomban nem jelent semmit.
Az tény, hogy a vevő meg van elégedve a fűrésszel.

Itt a tipusa:

Láncfűrész

http://www.szerszambirodalom.hu/604-lancfureszek/72893-lek-benzinmotoros-lancfuresz-45cm3-18-kw-25-le-lancvezeto-0325-15-mm-72-szem-most-ingyenesen-hazhoz-szallitjuk.html


Láncfűrész http://www.szerszambirodalom.hu/604-lancfureszek/72893-lek-benzinmotoros-lancfuresz-45cm3-18-kw-25-le-lancvezeto-0325-15-mm-72-szem-most-ingyenesen-hazhoz-szallitjuk.html

Ha nem lesz róla negatív kritika, akkor rendelek egy 10 literes lánckenőt is, ami 650 Ft/liter árban nekem baráti.

smile cowboy

#470 zt tomi
2016-05-09 06:53:58

Válasz Bandita29 #457. hozzászólásáraA 461-nek van egy típus hibája.A főtengelyen.és a blokkban idővel megforgatja a csapágyat.Jó ahhoz kell egy kis idő,
de ez tuti.

Nincs profilkép
#469 a2457
2016-05-08 21:37:38

Válasz Radocz #468. hozzászólásáraaz egy spéci mérőszalag, beakasztják a fa végébe, és ágazás közben egyúttal hosztolnak is. miközben ágaz, csak jelöli a méretet, visszafele meg darabol.
szóval nálam 1 favágó egyben a döntő, ágazó,hosztoló.
senki nem vár senkire, nincsen olyan hogy a döntő várja a vontatót, a placcon várják a vontatót, vagy a vontató vár a placcra vagy a döntő vár a vontatóra, és így tovább.
az így -tőmellett feldolgozott- fát valamelyik darus géppel szedem össze, saját tempómban.

amúgy az 550xp az egyik favoritom.
217 bruttó most, de ha párban veszem sokat lehet belőle alkudni.
ezek ipari gépek, otthonra nincsen értelmük, a videót csak azért mutattam hogy lehessen tudni mit jelent a svéd lepke ágazás, és hogy miért ezeket a tulajdonságokat nézem egy ágazó fűrésznél.
a videón igazából univerzális fűrész van, mivel dönt, ágaz és darabol is.

#468 Radocz
2016-05-08 20:19:38

http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=6584

Br 283 000 Ft

Úgy láttam Oregon veztővel dolgozott a Husqvarna 560

a "madzag" amit húz maga után a fűrészes az minek is van?

smile cowboy

Nincs profilkép
#467 a2457
2016-05-06 22:12:29

Válasz Radocz #466. hozzászólásáragallyazóval kapcsolatban nekem a személyes elvárásaim..
-könnyen induljon /minden űrészre igaz/
-keskeny felépítés hogy jobban lehessen manipulálni /tőmellett dolgozunk mindíg, így fontos hogy ne akadjon el, könnyű legyen törzsre fektetni/
-gázadásra jól reagáljon /svéd lepke figurával ágazunk, a fiukat is erre tanítom mindíg, ott fontos hogy minnél gyorsabban pörögjön fel/
-tömegeloszlás, rövid lappal legyen a kormánynál a tömegközéppont, akkor kell a legkevesebbet dolgozni. kényelmi szempont.
-legyen baró érzékeny rajta a láncfék, ágazás közben fordulhat elő a legtöbbször hogy heggyel elkap valamit és dob magán.
-legyen könnyű, minnél könnyebb annál jobb.

ezeket a szempontokat nézem ha gallyazó fűrészt nézek. biztos vannak más szempontok is, én a munkatechnikánkból adódóan ezeket szoktam leginkább figyelni.

valahogy így.

annyi különbséggel hogy hengersimára gallyazunk, mert aki nem azt nyakonvágom.

#466 Radocz
2016-05-06 04:19:24

Ismerősöm, most vett 35 000 Forintért egy "jót".

Hétfőn lesz időm és veszek én is egy ilyet.

Ha meg veszem, akkor leírom az adatait.

Már megkereste vele az árát.
Husqvarna alkatrész van benne, más nonem név alatt.
Nekem gallyazónak kellene és könnyen indul.

smile cowboy

Nincs profilkép
#465 Berente Antal
2016-04-29 21:02:07

Válasz Bandita29 #463. hozzászólásáraÁllítsd be a gyújtást és jó lesz.

Nincs profilkép
#464 a2457
2016-04-29 20:05:37

Válasz Bandita29 #463. hozzászólásárahusqvarnaban lehet bízni, csak nem az olcsóbb kis hobbi masinákban. a profi gépek közt (amik drágák mint a penész) meglehetősen kitartó és jó gépezet.

#463 Bandita29
2016-04-29 07:04:05

Köszönöm a választ a2457 és Radocz uraknak!

Igazából,nem is tudom,hogy miért kellene nekem ekkora fűrész,mint amire lejebb rákérdeztem,valószínű,hogy megmozdultak a bogarak a fejemben az ára miatt,meg szeretek túlméretezni mindent,mert nem tudni mit hoz a jövő...
Valószínű,hogyha veszek,akkor újat fogok venni,de nem létkérdés,mert szalmával,és faaprítékkal tüzelek,ha nagyon hideg van akkor meg megy mellé a méterfa.(idén télen egy darabot sem tettem rá) Ugyhogy az a 10-15 köbméter kuglizás,meg 8-10nap munka....lehet 10 év alatt sem jönne össze. Amire használnám,az a földek végein a susnyások irtása...kb 15 centiig bele a darálóba,felette meg méterbe.
A márkákat tekintve eddig a husqvarnától is ódzkodtam (nemtudom miért),az oleo mac....hát nem is tudom. Nem egy elterjedt valami még.
Alszom rá egyet....kettőt még. És lehet az lesz a vége,hogy marad a jó öreg 028-as... Még megszakítós a gyújtása,ha minden igaz 78-as. Közbe gondol egyet,elkezd rángatózni,durrant párat,majd visszafele megy a lánc rajt. smile lol Megállítom,újraindítom és akkor egy darabig megint jó...

Köszönöm a választ mégegyszer!

#462 colizoli
2016-04-27 19:57:34

Válasz efen12 #461. hozzászólásárakicsit lapozz már lejjebb és ott van egy nagyon jó eszmefuttatás pont neked.

Nincs profilkép
#461 efen12
2016-04-27 19:44:28

Sziasztok !

Láncfűrész vásárlás előtt állok évente kb.5köbméter tüzelő meg 8-10 fa kidöntése várható a géppel.A kérdéseim:

Husqvarna 236 és Husqvarna 135 között mi a különbség a súlyon kívül?
Makita EA3500F40B jó választás lenne ?
Stihl MS 180 esetleg ?

Még mi jöhet szóba? 75ezerFt környékén ! Köszi a segítséget. smile whistling

Nincs profilkép
#460 a2457
2016-04-26 22:17:52

Válasz Radocz #459. hozzászólásáravannak azért univerzális gépek is,
pl. 562 xp huszki. csakhát ha megnézed az árát dobsz egy hátast ha nem ipari célra kell.

#459 Radocz
2016-04-26 06:17:22

Ismerős által felujított láncfűrészt vettem.

Az egyik Sthil, amihez üzemanyagon kívül, más új alkatrészt nem kapni. Pedig a karburátorba kellene.

A másik egy Husqvarna. Ezt könnyű gallyazónak gondoltam, de a legkisebb ipari lett belőle.

Ezzel voltak apróbb hibák, de remélem legalább annyira beválik mint a másik felújított.

Egyik szervizes azt mondta, hogy el kell döntenem, milyen célra kell.
Ettől egy kicsit nagyobbat vegyek, de csak iparit.

Ez röviden ugyanaz, mint az előttem levő írás.

smile cowboy

Nincs profilkép
#458 a2457
2016-04-25 20:17:12

Válasz Bandita29 #457. hozzászólásáraa stihl nagyon jó gép, elterjedt a fakitermelők közt.
arról kevésbé esik szó hogy akármilyen profi is egy gép, igazi ipari körülmények közt 1-2 év és sajnos felújításra szorul.
ez nem kritika, az én kedvelt márkám sem másabb, nagyjából 1500 üzemóra amit kibír a henger/dugattyú páros.

sokan csinálják úgy hogy megvesznek egy zsírúj fűrészt és hajszolják , aztán még amikor nincsen vele gond akkor eladják.
de rövid idő alatt is sok üzemóra megy bele, és vannak tipikus hibák minden márkánál. hogy miért azt nemtudom, de ténylegesen vannak.

hogy ne legyek részrehajló a kedvencemmel kezdeném, husqvarna és az olajozó szivattyú dugulása. teljesen tipikus hiba.
stihl nél a karburátor membránok idő előtti öregedése és persze a nem annyira jó hidegindítás is ilyen.
van még sok a listában de most ez nem szerves része a tárgynak.

a 451 es egy kifejezetten jó fűrész, azt kell mondjam. jó a nyomatéka a motornak, ezt ki is szokták zsarolni azzal hogy egy nagyobb lánchajtókereket tesznek rá és akkor arányosan gyorsabban kénytelen hajtani a láncot, emiatt a 660 assal együtt a profi favágók zöménél ez a két típus lenne a szokásos felszerelés alappillére.
evvel egyben elárultam azt is miért találni még garanciális darabokat fél illetve harmad áron.

namost az én személyes véleményem szerint nem kísérleteznék vele.
ha nem kifejezetten ipari munkára kell fűrész, hanem otthon összevégni a tüzelőt meg itt-ott hébe-hóba egy-egy fát kivágni akkor inkább egy oleo-mac fűrészre voksolnék.
egy gs440 essel szerintem nemigen lehet melléfogni évi 10-15 köbméter tüzifa kuglizás meg 8-10 nap egyébb munka mellett.
ami mellette szól a két gyűrűs dugattyú és a robosztus kialakítás, és tényleg bazi könnyen indul. példátlanul könnyen, azt kell mondjam ebben a tekintetben a 3 nagy nevet simán utoléri.

namost nekem nem kedvenc márkám amúgy az oleo-mac. de van ráció benne, a következő miatt:
gondold végig, ha autót vennél, és lenne hirdetve egy fullos mercedes-benz , még közel 1 évig garis, és kerülne mondjuk annyiért mint egy vadi új opel. felmerülne a kérdés mit kaphatott az élettől a merci hogy ilyen olcsó, és hogy nem lenne e jobb egy kevésbé jó , de legalább ténylegesen új opel ?

van egy árkategória ami alatt egyszerűen a nagy nevek nemtudnak minőséget adni.
remek példa erre a 236 os husqvarna, többre tartom a 10 ezer forintos kínait is mint azt a hulladékot. mert semmire se jó.
de ettől még a profi gépei a huskinak jók, de nem is abban az árkategóriában vannak.

szóval az ilyen hirdetéseket kerülném.
ha van 100-120 ezer közt fűrészre akkor inkább egy gs440 as fűrészt vennék.
ha van ettől több pénzed, akkor már inkább profi kategóriát is megnézném újban.
ha pedig 80 alatt van rá pénzed akkor meg inkább spórolj még hozzá.
mert megéri.

#457 Bandita29
2016-04-25 08:04:41

Üdv az uraknak! Van egy régi 028-as stihlem amivel természetesen mindig akkor van probléma mikor használni szeretném.... Ezért venni szeretnék valami komolyabbat.
Itt az apróban hirdetnek egyet: http://www.agroinform.com/aprohirdetes_adatlap/gep/erdeszeti-gepek/stihl-ms-461-lancfuresz-kozel-1-ev-garanciaval-alkalmi-aron/h_6616463?ref=e0db638e

ő lenne az...csak miért hirdetik 1/3 áron? Miről,hogyan lehet felismerni,ha hamisított,nem eredeti stihl gyártmány?
461-esről jókat írnak,amennyit én használnám életem végéig kiszolgálna...ára is jó...
Aki találkozott ilyennel,kérem írja meg,hogy mi a buktató!smile helpsmilie

Nincs profilkép
#456 a2457
2016-04-12 18:26:42

Válasz Radocz #454. hozzászólásáraegy jó ideje nem kapni tiszta benzint.
csak etanolosat. az meg megromlik.

szóval üzemanyag le, karbi kitisztít. akkor is ha úszós. közben kuksizni ahogy írta a kolléga, motort körbeforgatni. ha 4 ütemű olajat lecserélni.
s majd utánna lehet műsorozni is :)
egyből ráindítani sose, mert ha van valami huncutság aztán összekarcolja a hengerfalat az rosz vicc.

Nincs profilkép
#455 Richard.
2016-04-12 08:09:33

Válasz Radocz #454. hozzászólásárarobikapa nem is Honda! Szerintem a kapagép karbiban úszó van,nem membrán,tehát,ha ismert az eredete,nem fosos benzin van,volt benne,akkor a benzincsap kinyit,szívató,azt egy fél perc mulva indítás. Nincs megszorulva tűszelep,elindul. Gyertyánál meg meg kéne nézni,hogy nix e valami a hengerben. Kétütemű,akkora kipufogónál be lehet látni,meg forgatni. 4Ütemű ha körbefordul,ott is benézni a gyertyánál,azt ha nix benne semmi,megrángat,gyertya vissza azt mehet. ha ismeretlen mocskos kacat,akkor inkább a szétszedés....

#454 Radocz
2016-04-12 07:52:16

Bocsika, de

Nem kínai, hanem Honda. Nem láncfűrész, hanem robi kapa. De a lényeg, hogy 1 évig nem volt becsavarva a gyújtó gyertya.

1. Én azt javasoltam szét kellene szedni és megnézni.
2. Másik javaslat, előbb próbáljuk indítani, aztán nézzük meg a belsejét.

Az természetes, hogy előbb a "beszáradt" karburátorral kezdjük.

Szerintetek 1 vagy 2.

smile cowboy

Nincs profilkép
#453 gyorigabor222
2016-04-11 22:27:14

Válasz a2457 #452. hozzászólásáraúj gyertya, új gyújtás szerkezet, és a lendkerék is cserélve volt az összes többi alkatrész melett!


Nincs profilkép
#452 a2457
2016-04-11 22:05:33

Válasz gyorigabor222 #451. hozzászólásáratöbbet érne neki egy jó gyujtás.
egy dolog hogy működik ami rajta van, de van ami csak működik, meg van ami jó is.
meghát az impeller is vacak, ahogy melegszik a gépezet rengeteget veszít a mágnese az erőből, érdemes megnézni hidegen milyen szikrát ad, meg melegen :D
sokat gyengül közben.
és szerintem pontatlan is.

a jó égéshez egy dolog a jó porlasztás, de ha nincsen szikra.. össze lehet lapátolni vizet, szenet, kalciumot, egyéb elemeket, de isteni szikra nélkül abból nem lesz élőlény :D

Nincs profilkép
#451 gyorigabor222
2016-04-11 20:07:02

Válasz nyilasmisi1 #450. hozzászólásáranem akarok minden áron, csak azok a komolyabb karburátorok.

Nincs profilkép
#450 nyilasmisi1
2016-04-11 18:32:45

Válasz gyorigabor222 #449. hozzászólásáraHa minden áron primer pumpás karburátort akarsz akkor átalakíthatod az egész gépet pumpásra. Ki kell a tankot cserélni, pumpát, csöveket beiktatni és kész.

Nincs profilkép
#449 gyorigabor222
2016-04-11 18:17:44

Válasz a2457 #448. hozzászólásárajolvan köszönöm a segítséget!
-csak azért gondoltam rá hogy azt kéne rá rakni mert már vettem egy szatyor rávaló sima karbit, de már eleve szar volt mikor megvettem.
egyébként nem csinálok nagy kárt ha veszek eggyet mert a másik gépem, pont ilyen primer pumpás karbit használ, max megmarad neki ha a sajátja bekrafál. :)
-a beforrasztott csövet meg kiforrasztom és ugyan olyan lessz.smile thumbupcool

Nincs profilkép
#448 a2457
2016-04-11 00:03:55

Válasz gyorigabor222 #447. hozzászólásáramost hétvégén megnéztem csak neked pár karbit amin van primer pumpa.
nem lehet őket csak leforrasztani.
bár a kérdéses típusból nekem nincsen.

szóval nagy valószínűséggel ahogy leírtad úgy nem fog menni.

Nincs profilkép
#447 gyorigabor222
2016-04-06 21:40:08

Válasz a2457 #446. hozzászólásáraköszönöm az oktató jellegű választ!- leszűrtem belőle az érdemlegest!
de ez mégsem a kérdésemre volt válasz!
-én nagyon szeretem a láncfűrészeket! -ezért vagyok ebben a topikban. -és tudom a + költségeket stb... de szerintem elég egyértelműen feltettem a kérdésem-et! arra keresem a választ!
köszönöm mégegyszer!

Nincs profilkép
#446 a2457
2016-04-06 21:26:36

a nagy helyzet az hogy egy kétütemű 1 hengeres motor, az maga a csoda.
lenyűgöző az egyszerűsége.
minimális számú alkatrészt tartalmaz, nemigen lehet rajta egyszerűsíteni, ezért egyfelől kifinomult dolog.

de ennek van ára is.
most ugye, ezek a motorok mind kivétel nélkül nem szívó, hanem kompreszoros, kényszerfeltöltésű motorok. maga a dugattyú egyben -alulról nézve- a kompresszor dugattyúja, másrészt -felülről nézve- a munkaütemet végző dugattyú, és ez még nem minden. mivel gyakorlatilag maga a "szelep" is egyben.

olyan berendezés az ilyen motor, amiben 1-1 alkatrész több funkciót is elláthat egyszerre. és nem feltétlen egyedül. mivel maga a kipuffogó sem csak kipuffogó. térfogata és alakja hozzájárul a motor müködéséhez, nyomaték és ezáltal teljesítmény karakterisztikájához is nagyban köze van. Még a kipuffogó gáz sem csak melléktermék, a nyomása egyben egyfajta "szelep" maga is. (ugye az expanziós térben hirtelen leesik a nyomása, utánna a szűkítés végett egy visszafeleható lökéshullám alakul ki ami "benntartja" a benzingőzös friss töltetet a hengerben amíg végül a dugattyú nem zárja a kipuffogó felé vezető portot)

ezt csak azért írom le hogy azért tisztában legyünk vele a kínai motorfűrésznek nem az anyaga a legnagyobb gyengéje. hanem a geometriája. volt aki próbálkozott jobb gyújtást és karburátort rátenni meg találtak valami rávaló normálisabb berántó oldali fedelet, de lényegi előrelépés nem volt. az egész motor egy nagy és összetett rezonátor, ahhoz hogy jó legyen úgy kell komponálni mint ahogyan egy operát írnak. A harmónia a legfontosabb.

egyetlen elem kismértékű javításával sajnos nem fogunk sikert elérni, ha javul is, az maximum érzéki csalódás.
legföljebb membránokat érdemes a karburátorában cserélni, utána stabil alapjáratot lehet neki csinálni és gázadásra is elvárhatóan fog reagálni, de az hogy 2-3 ezer forintnál többet ráköltsön az ember egyszerűen nem értelmes dolog, hacsak nem hobbiból, saját megelégedésére és szórakoztatására csinálja az ember.

ezeket a masinákat nem tervezik.
elnagyolva lemásolnak valamit, azt sem pontosan mivel 99% hogy nem értik a működését.


Nincs profilkép
#445 nyilasmisi1
2016-04-06 19:44:07

Válasz gyorigabor222 #443. hozzászólásáraEz ugyan olyan mint a kínai karburátor csak van rajta primer pumpának csatlakozó. Az enyém (budget) is ilyen volt, csak meguntam, hogy a pumpa egy hibalehetőség és semmivel nem indul könnyebben ezért vettem egy sima karburátort és egy pumpa nélküli üzemanyag tankot.
A zalaegerszegi országos vásárban 2500-ért adták az új karburátort. Egyébként a bulimoci a legdrágább.

http://epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezogazdasag/kerti_mezogazdasagi_gepek/alkatresz_kiegeszito/lancfuresz_alkatresz/lancfuresz_karburator_kinai_2226953465.html

Nincs profilkép
#444 a2457
2016-04-06 15:35:08

Válasz gyorigabor222 #443. hozzászólásáraszerintem csak pénz pocsékolás volna,
rá lehet tenni ha minden igaz. a primer pumpa helyét szerintem nem jó ha beforrasztod.
bár nem ismerem ezt a karburátort.

nem kísérleteznék vele megmondom őszintén.

https://kertmotor.hu/hu/alkatreszek/kinai_lancfuresz_karburator_123_krb

ez utángyártott kínaira, 3-4 ezer között mozog.
érdekesmódon sokkal jobb minőségű mint a gyári karburátora.

Nincs profilkép
#443 gyorigabor222
2016-04-06 06:54:39

ezt fel lehet rakni egy kínai láncfűrészre?

http://bulimoci.hu/index.php?act=termek&id=4290&page=5

ez egy Einhell gép karbija 49ccm-es re való, én egy 52 ccm-es kinaira akarom rakni mert ez komolyabb. illetve, a primer pumpa helyét be akarom forrasztani rajta, mert a kína-in nincs primer pumpa. így működhet a dolog?
köszi

Nincs profilkép
#441 a2457
2016-03-30 20:12:17

Válasz gyorigabor222 #436. hozzászólásáramagas kicsit az alapjárat.
használtabb gépnél még a röpsúlyvisszahúzó rugó gyengülése okoz ilyet, de mivel ez új gép nem erre gyanakszunk.

Nincs profilkép
#440 gyorigabor222
2016-03-30 10:49:53

Válasz gyorigabor222 #439. hozzászólásáraesetleg hogy érdemes használni, mien benzinnel? olajjal stb.. jellemző hibák, ilyenekre vagyok kiváncsi.

Nincs profilkép
#439 gyorigabor222
2016-03-30 10:47:10

sziasztok ismeri valaki a Forest lánfűrészeket?
-most szereztem eggyet és nemtudok róla semmit.
-köszönöm.

Nincs profilkép
#438 bécy
2016-03-27 20:24:34

Válasz gyorigabor222 #417. hozzászólásáraIgen Gábor,teljes mértékben igazad van. Én személyszerint mindig így keverem be , de én csak Makita adalékot használok.smile thumbupcool

Nincs profilkép
#437 gyorigabor222
2016-03-22 07:39:53

Válasz gyorigabor222 #436. hozzászólásáraja és kiprobáltam úgy is ,hogy levettem a láncdeknit, és beindítottam, üresen.
-akkor is hajt a csillagkerék, csak lassan és meg is bírtam fogni kézzel akkor is ment tovább szépen.
-lehet hogy mégiscsak karburátor dugulás?

Nincs profilkép
#436 gyorigabor222
2016-03-22 07:33:18

következő a kérdésem!
-az új kis stihl-em olyat csinál munka közben, hogy a láncot néha jóval tovább pörgeti mint elejébe.
nem mindig áll le szinte rögtön a lánc.
mi okozhatja ezt?
-én a kuplung-ra gondoltam hogy nagyon felmelegedhet?
-a másik meg amire gondoltam, a karburátor dugulás?
köszi előre!

Nincs profilkép
#435 gyorigabor222
2016-03-13 11:14:14

Válasz BélaNB #434. hozzászólásáraerdedetileg a kinai-val akartam azt a munkát elvégeztetni, de abba szerintem már nem tudok életet lehelni.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]