Válasz kajszi_71823 #1143. hozzászólásáraMost is volt, igaz mind tavasz végi talajmunkába, hát elég szarul indult, 5-7 tonna között lett.
Euralis/ most már Lidea hibrideket szereti a piac is, nálunk is a Foehn volt a legjobb, csak ide már az hosszú. Így az Armorik-ot vetjük. Volt ebből is 100q korábban, de inkább 8tonnás(normális körülmények között)
A 12% feletti lejtőkre vonatkozó szabályok miatt vetem, mert ugye kapás kultúra nem vethető ezekre a helyekre, csak direktben, vagy réteg vonalasan, magyarul keresztbe az ódalgósra...
Válasz szanberg #1140. hozzászólásáraHa már neten vagy.
Koeábban termeltél cirkot ha jól emlékszem. Tudnál ajánlani fajtát?
Megpróbálnánk egy 30ha ön Tsz utóddal.
Válasz Peti 8310 #1138. hozzászólásáraDe hogy tudok erre ráállni?
Gondolom kell bele egy mobil netes SIM kártya.
Másik rendszeren duál SIM, egyet át dobok belőle, de hogy nyissam meg ezt amit mondtál?
Szia!
Ingyen Rtk jelre egy próbát megér, nekem MG működik így:
caster.ntrip.eu.org
port: 2101
user: mindegy
password: ez is mindegy
V nevű bázis, ezzel a beállítással elvileg a legközelebb lévő bázishoz csatlakozik.
(Gunics Balázsnak köszönet a munkájáért!)
Az előfizetésnél hosszú távon olcsóbb egy saját bázist feltenni valami magasabb épületre, golyó 2 írta korábban, hogy 8db kormányzása megy a saját ~200ezres bázisáról akár 35km távolságról.
Bázis ügyben keresd Gunics Balázst. Itt írtak róla.
Válasz mtz1221 #1135. hozzászólásáraveszélyes játék, ha elkened az agyagot a késsel, akkor ott fog kinyílni jövő nyáron fél méter mélyen, 10 cm szélesen. szeirntem ezt csak ott lehet megcsinálni, ahol szerkezetes a talaj.
Válasz mtz1221 #1133. hozzászólásáraEgyik táblán direkt a soron mentem, amit rtk-val vetettünk, úgy fogtam egyenest. Nem fizettem elő az rtk-jelet erre a gépre talajozni, de végig szépen tartotta a sort.
Mellette másik táblát szögben húztam le. Kíváncsi leszek, látszik e valami difi, ha igen, akkor veszek rá korrekciós jelet. Igazából nem olyan sok az, de azért 500ezer lenne 3 évre, aztán valahol sajnálom alapművelőnek, sem vetés, sem striptill.... Na de majd még másik táblát is húzok sorjára, azt jövőre látom jobb e az úgy.
Szerintem, nem lesz ott semmi különbség.
Válasz szanberg #1132. hozzászólásáraJut eszembe jövőre a lazítók nyomába lesz majd a vetősor, vagy ahogy kijön ??? Elsétál annyit hogy ha akarnád sem lehetne oda rakni ???
Nézegettem a 800-as szériás gépeket korábban, de örülök, hogy nem az lett. Egyrészt az után nem lett volna 3.5 millából neki való Discripper, másrészt ahogy látszik, az jelentősen torkosabb lehet, főleg a kisebb üzemi körülmények között.
No mára vannak 5.5+8+3 hektáros táblák, ezek után délután egy motorolaj csere, majd holnap állok bele egy dombos nagy táblába, kötött is, ragadós is. Tanktol tankig meglátom mennyi az annyi.
Válasz cimbike. #1116. hozzászólásáraTegnap egy partos táblán néztem felfelébe, enyémnek csak 76 liter a fullpull fogyasztása óránként. Dehát a tied 580 lovas, ez meg "csak" 405
Válasz ..,-:) #1103. hozzászólásáraAnnyiért meg kell a tiédet is csináltattni, hagy kopjon az övé. Én holdját is csak jó ismerősnek megyek el ennyiért.
Válasz szanberg #1104. hozzászólásáraLehet itt méricsgélni egymás farkát, úgy is te győző……
Húzgáltam én carriert 4-5 liter/ha fogyasztással de az olyan is volt….. Azt ha maxra bele erőltettem sem evett 8-at meg. Ég és föld különbségek vannak RT és RT közt.
Amúgy mire én azt az 5 liter különbséget betankolom abba a 35-40 milla felárba…..hát köszönöm de nem kell.
Válasz mtz1221 #1097. hozzászólásáraMajd mikor teli tankkal megyek ki, és egy műszak után vissza tankolom, akkor megmondom mennyit csal, vagy nem csal a műszer. Annyi, hogy ő csak a beállított hidraulika kiadó szelep működtetésére számol, magyarul munka közben a területen, így a többi időben, vele együtt a forgások alatti nafta fogyást nem adja hozzá, így ez nagyon nettó, nagy táblán kevesebb, több kis tábla után több a sallang fogyasztás. Minden esetre kedvezőnek tűnik.
Válasz $HMP$ #1095. hozzászólásáraAz, hogy minden ősszel a sárban szopunk. Amíg volt szója, és lehetett szeptemberben is alap művelni -nem tiltotta a hmka- addig nagyon jól szuperált, de októberre mindig sár van már. Nyers agyagon kukorica után nem lehet sávozni...
1244 hozzászólás
Válasz kajszi_71823 #1143. hozzászólásáraMost is volt, igaz mind tavasz végi talajmunkába, hát elég szarul indult, 5-7 tonna között lett.
Euralis/ most már Lidea hibrideket szereti a piac is, nálunk is a Foehn volt a legjobb, csak ide már az hosszú. Így az Armorik-ot vetjük. Volt ebből is 100q korábban, de inkább 8tonnás(normális körülmények között)
A 12% feletti lejtőkre vonatkozó szabályok miatt vetem, mert ugye kapás kultúra nem vethető ezekre a helyekre, csak direktben, vagy réteg vonalasan, magyarul keresztbe az ódalgósra...
Válasz szanberg #1140. hozzászólásáraHa már neten vagy.
Koeábban termeltél cirkot ha jól emlékszem. Tudnál ajánlani fajtát?
Megpróbálnánk egy 30ha ön Tsz utóddal.
Válasz szanberg #1140. hozzászólásáraEz az úgymond jobbik rész.

Tudom, miről beszélsz, van sárga agyagom is, de ki nem szántom senki kedvéért.
Válasz Peti 8310 #1138. hozzászólásáraDe hogy tudok erre ráállni?
Gondolom kell bele egy mobil netes SIM kártya.
Másik rendszeren duál SIM, egyet át dobok belőle, de hogy nyissam meg ezt amit mondtál?
Válasz kajszi_71823 #1139. hozzászólásáraEz sem az az igazi agyag még!!! Ez agyagos vályog
Válasz mtz1221 #1137. hozzászólására


Tessék.
Válasz szanberg #1134. hozzászólásáraOFF
)
Szia!
Ingyen Rtk jelre egy próbát megér, nekem MG működik így:
caster.ntrip.eu.org
port: 2101
user: mindegy
password: ez is mindegy
V nevű bázis, ezzel a beállítással elvileg a legközelebb lévő bázishoz csatlakozik.
(Gunics Balázsnak köszönet a munkájáért!
Az előfizetésnél hosszú távon olcsóbb egy saját bázist feltenni valami magasabb épületre, golyó 2 írta korábban, hogy 8db kormányzása megy a saját ~200ezres bázisáról akár 35km távolságról.
Bázis ügyben keresd Gunics Balázst.
Itt írtak róla.
Válasz envagyok2 #1136. hozzászólásáraÉn még életemben nem láttam agyagot. Igaz baszhatom, mert újabban esőt sem.
Válasz mtz1221 #1135. hozzászólásáraveszélyes játék, ha elkened az agyagot a késsel, akkor ott fog kinyílni jövő nyáron fél méter mélyen, 10 cm szélesen. szeirntem ezt csak ott lehet megcsinálni, ahol szerkezetes a talaj.
Válasz szanberg #1134. hozzászólásáraErre kíváncsi leszek nagyon. Kicsiben is meglehetne oldani egy 70-es osztású lazítóval, és egy tárcsával.
Válasz mtz1221 #1133. hozzászólásáraEgyik táblán direkt a soron mentem, amit rtk-val vetettünk, úgy fogtam egyenest. Nem fizettem elő az rtk-jelet erre a gépre talajozni, de végig szépen tartotta a sort.
Mellette másik táblát szögben húztam le. Kíváncsi leszek, látszik e valami difi, ha igen, akkor veszek rá korrekciós jelet. Igazából nem olyan sok az, de azért 500ezer lenne 3 évre, aztán valahol sajnálom alapművelőnek, sem vetés, sem striptill.... Na de majd még másik táblát is húzok sorjára, azt jövőre látom jobb e az úgy.
Szerintem, nem lesz ott semmi különbség.
Válasz szanberg #1132. hozzászólásáraJut eszembe jövőre a lazítók nyomába lesz majd a vetősor, vagy ahogy kijön ??? Elsétál annyit hogy ha akarnád sem lehetne oda rakni ???
Nézegettem a 800-as szériás gépeket korábban, de örülök, hogy nem az lett. Egyrészt az után nem lett volna 3.5 millából neki való Discripper, másrészt ahogy látszik, az jelentősen torkosabb lehet, főleg a kisebb üzemi körülmények között.
Na. Kukorica földeket csináltam ma, 507 liter nafta, 33ha, 3 darabban.
Bommba
Válasz ..,-:) #1129. hozzászólásáraÚgy is lehet nézni.
Jobban belegondolva nálam is 12.18 liter az, mélyen húzva. 7x1.74=12.18
Válasz mtz1221 #1128. hozzászólásáraAz egész lap ki van fizetve…….
Válasz ..,-:) #1127. hozzászólásáraCsal a kép telefonon. Azt akartad vele hogy min 20 centi mélyen húzod ??? Akkor meg jó az a 15 literes fogyasztás.
Válasz mtz1221 #1114. hozzászólására
Válasz Praetor #1122. hozzászólására



Válasz szanberg #1119. hozzászólásáraCsak 520.
Válasz ..,-:) #1121. hozzászólására20-22 cm, LD kapákkal.
Válasz Praetor #1122. hozzászólására





Válasz cimbike. #1116. hozzászólásáraÚgy tűnik te kaptad Szanberg korábbi telefonját.
Válasz cimbike. #1118. hozzászólásáraKb cm/liter !? Vagy milyen mélyen megy tartósan ?
No mára vannak 5.5+8+3 hektáros táblák, ezek után délután egy motorolaj csere, majd holnap állok bele egy dombos nagy táblába, kötött is, ragadós is. Tanktol tankig meglátom mennyi az annyi.
Válasz cimbike. #1116. hozzászólásáraTegnap egy partos táblán néztem felfelébe, enyémnek csak 76 liter a fullpull fogyasztása óránként. Dehát a tied 580 lovas, ez meg "csak" 405
Válasz ..,-:) #1117. hozzászólásáraIgen. De fralaznál is hasonlóan az értékek.
Válasz cimbike. #1116. hozzászólásáraMit húz !? TD ?
Válasz ..,-:) #1108. hozzászólására
Válasz mtz1221 #1114. hozzászólásáraOk
Válasz _NB_ #1113. hozzászólásáraMátéét keveslem, Szabiét meg sokkalom.
Válasz mtz1221 #1097. hozzászólásáraHirtelen nem jön le, hogy sokallod vagy kevesled a fogyasztást, de ez nem sima x tárcsa.


A lazítók
A kaparók
Válasz kajszi_71823 #1111. hozzászólásáraLáttam, csak megjegyeztem mint érdekesség.
Válasz hashtag #1110. hozzászólásáraNézd vissza melyik hszra reagáltam.
Válasz kajszi_71823 #1109. hozzászólásáraEstleg annyi van még, hogy ő 11 literből még meg is lazítja 25+ centire, az 4 litert megér
Válasz szanberg #1104. hozzászólására

Kb. 7liter/ ha.
Jah, a tárcsa közel 10 tonna, de kell is.
Válasz szanberg #1107. hozzászólására

Joker……… még messze van a tábla vége…….
Válasz ..,-:) #1105. hozzászólására6meteres 6tonnás 560 csipkés lapos Rt...
Válasz ..,-:) #1103. hozzászólásáraAnnyiért meg kell a tiédet is csináltattni, hagy kopjon az övé. Én holdját is csak jó ismerősnek megyek el ennyiért.
Válasz szanberg #1104. hozzászólásáraLehet itt méricsgélni egymás farkát, úgy is te győző……



Húzgáltam én carriert 4-5 liter/ha fogyasztással de az olyan is volt….. Azt ha maxra bele erőltettem sem evett 8-at meg. Ég és föld különbségek vannak RT és RT közt.
Amúgy mire én azt az 5 liter különbséget betankolom abba a 35-40 milla felárba…..hát köszönöm de nem kell.
Válasz ..,-:) #1099. hozzászólására936 Varió a 6méteres Rt-vel fél állásban 5 litert eszik, tankolastol tankolásig
Válasz mtz1221 #1102. hozzászólásáraMár mint 10.000.- huf/ha-ért csaltak tárcsázni…..????
Válasz ..,-:) #1101. hozzászólásáraSzerintem sok. 10 eurót akarsz fizetni hektárja után, ha beleülök a traktorodba ?
Meggondolandó. 


Válasz mtz1221 #1100. hozzászólásáraNem tudom, hogy sokaljam-e vagy jó ez !?





Aztán kérdés: 10-ért gyüsszzz tárcsázni, mert tetszik ????!!!!!
Válasz ..,-:) #1099. hozzászólásáraEz az.
Válasz mtz1221 #1097. hozzászólásáraJoker, maxra beleengedve 15 liter, kb fél állásban 10 liter.
Válasz mtz1221 #1097. hozzászólásáraMajd mikor teli tankkal megyek ki, és egy műszak után vissza tankolom, akkor megmondom mennyit csal, vagy nem csal a műszer. Annyi, hogy ő csak a beállított hidraulika kiadó szelep működtetésére számol, magyarul munka közben a területen, így a többi időben, vele együtt a forgások alatti nafta fogyást nem adja hozzá, így ez nagyon nettó, nagy táblán kevesebb, több kis tábla után több a sallang fogyasztás. Minden esetre kedvezőnek tűnik.
Válasz szanberg #1094. hozzászólásáraNem semmi fogyasztású nagy dög lesz akkor.
Itt ennyivel tárcsázik mindenki mélyebben. 
Válasz $HMP$ #1095. hozzászólásáraAz, hogy minden ősszel a sárban szopunk. Amíg volt szója, és lehetett szeptemberben is alap művelni -nem tiltotta a hmka- addig nagyon jól szuperált, de októberre mindig sár van már. Nyers agyagon kukorica után nem lehet sávozni...
Válasz szanberg #1094. hozzászólásáraOszt mi lett a strip till vonallal he?