Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.61 Ft USD 309.5 Ft CHF 382.56 Ft GBP 409.67 Ft

Fórum

Challenger traktorok

Létrehozta: jólaci , 2008-09-23 20:26:32

Kedvencekhez Segítség
1244 hozzászólás
#1144 szanberg
2024-10-25 07:14:28

Válasz kajszi_71823 #1143. hozzászólásáraMost is volt, igaz mind tavasz végi talajmunkába, hát elég szarul indult, 5-7 tonna között lett.
Euralis/ most már Lidea hibrideket szereti a piac is, nálunk is a Foehn volt a legjobb, csak ide már az hosszú. Így az Armorik-ot vetjük. Volt ebből is 100q korábban, de inkább 8tonnás(normális körülmények között)
A 12% feletti lejtőkre vonatkozó szabályok miatt vetem, mert ugye kapás kultúra nem vethető ezekre a helyekre, csak direktben, vagy réteg vonalasan, magyarul keresztbe az ódalgósra...

Nincs profilkép
#1143 kajszi_71823
2024-10-25 06:55:25

Válasz szanberg #1140. hozzászólásáraHa már neten vagy.
Koeábban termeltél cirkot ha jól emlékszem. Tudnál ajánlani fajtát?
Megpróbálnánk egy 30ha ön Tsz utóddal. smile hammer

Nincs profilkép
#1142 kajszi_71823
2024-10-25 06:54:05

Válasz szanberg #1140. hozzászólásáraEz az úgymond jobbik rész. smile confused
Tudom, miről beszélsz, van sárga agyagom is, de ki nem szántom senki kedvéért. smile censored

#1141 szanberg
2024-10-25 06:38:58

Válasz Peti 8310 #1138. hozzászólásáraDe hogy tudok erre ráállni?
Gondolom kell bele egy mobil netes SIM kártya.
Másik rendszeren duál SIM, egyet át dobok belőle, de hogy nyissam meg ezt amit mondtál?

#1140 szanberg
2024-10-25 06:37:17

Válasz kajszi_71823 #1139. hozzászólásáraEz sem az az igazi agyag még!!! Ez agyagos vályog

#1138 Peti 8310
2024-10-25 02:00:05

Válasz szanberg #1134. hozzászólásáraOFF

Szia!
Ingyen Rtk jelre egy próbát megér, nekem MG működik így:
caster.ntrip.eu.org
port: 2101
user: mindegy
password: ez is mindegy
V nevű bázis, ezzel a beállítással elvileg a legközelebb lévő bázishoz csatlakozik.
(Gunics Balázsnak köszönet a munkájáért!smile flowers)
Az előfizetésnél hosszú távon olcsóbb egy saját bázist feltenni valami magasabb épületre, golyó 2 írta korábban, hogy 8db kormányzása megy a saját ~200ezres bázisáról akár 35km távolságról.
Bázis ügyben keresd Gunics Balázst.
Itt írtak róla.

#1137 mtz1221
2024-10-25 00:51:07

Válasz envagyok2 #1136. hozzászólásáraÉn még életemben nem láttam agyagot. Igaz baszhatom, mert újabban esőt sem.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#1136 envagyok2
2024-10-24 23:38:33

Válasz mtz1221 #1135. hozzászólásáraveszélyes játék, ha elkened az agyagot a késsel, akkor ott fog kinyílni jövő nyáron fél méter mélyen, 10 cm szélesen. szeirntem ezt csak ott lehet megcsinálni, ahol szerkezetes a talaj.

#1135 mtz1221
2024-10-24 23:20:26

Válasz szanberg #1134. hozzászólásáraErre kíváncsi leszek nagyon. Kicsiben is meglehetne oldani egy 70-es osztású lazítóval, és egy tárcsával. smile sweatdrop

#1134 szanberg
2024-10-24 23:08:53

Válasz mtz1221 #1133. hozzászólásáraEgyik táblán direkt a soron mentem, amit rtk-val vetettünk, úgy fogtam egyenest. Nem fizettem elő az rtk-jelet erre a gépre talajozni, de végig szépen tartotta a sort.
Mellette másik táblát szögben húztam le. Kíváncsi leszek, látszik e valami difi, ha igen, akkor veszek rá korrekciós jelet. Igazából nem olyan sok az, de azért 500ezer lenne 3 évre, aztán valahol sajnálom alapművelőnek, sem vetés, sem striptill.... Na de majd még másik táblát is húzok sorjára, azt jövőre látom jobb e az úgy.
Szerintem, nem lesz ott semmi különbség.

#1133 mtz1221
2024-10-24 22:50:25

Válasz szanberg #1132. hozzászólásáraJut eszembe jövőre a lazítók nyomába lesz majd a vetősor, vagy ahogy kijön ??? Elsétál annyit hogy ha akarnád sem lehetne oda rakni ???

#1132 szanberg
2024-10-24 21:13:08

Nézegettem a 800-as szériás gépeket korábban, de örülök, hogy nem az lett. Egyrészt az után nem lett volna 3.5 millából neki való Discripper, másrészt ahogy látszik, az jelentősen torkosabb lehet, főleg a kisebb üzemi körülmények között.

#1131 szanberg
2024-10-24 19:58:11

Na. Kukorica földeket csináltam ma, 507 liter nafta, 33ha, 3 darabban.

Bommba

#1130 mtz1221
2024-10-24 13:10:30

Válasz ..,-:) #1129. hozzászólásáraÚgy is lehet nézni. smile thumbup Jobban belegondolva nálam is 12.18 liter az, mélyen húzva. 7x1.74=12.18smile sweatdrop

Nincs profilkép
#1129 ..,-:)
2024-10-24 13:06:09

Válasz mtz1221 #1128. hozzászólásáraAz egész lap ki van fizetve…….smile biggrin

#1128 mtz1221
2024-10-24 12:27:47

Válasz ..,-:) #1127. hozzászólásáraCsal a kép telefonon. Azt akartad vele hogy min 20 centi mélyen húzod ??? Akkor meg jó az a 15 literes fogyasztás.smile thumbup

Nincs profilkép
#1122 Praetor
2024-10-24 06:44:27

Válasz cimbike. #1116. hozzászólásáraÚgy tűnik te kaptad Szanberg korábbi telefonját. smile blink

Nincs profilkép
#1121 ..,-:)
2024-10-24 06:41:57

Válasz cimbike. #1118. hozzászólásáraKb cm/liter !? Vagy milyen mélyen megy tartósan ?

#1120 szanberg
2024-10-24 06:40:34

No mára vannak 5.5+8+3 hektáros táblák, ezek után délután egy motorolaj csere, majd holnap állok bele egy dombos nagy táblába, kötött is, ragadós is. Tanktol tankig meglátom mennyi az annyi.

#1119 szanberg
2024-10-24 06:36:59

Válasz cimbike. #1116. hozzászólásáraTegnap egy partos táblán néztem felfelébe, enyémnek csak 76 liter a fullpull fogyasztása óránként. Dehát a tied 580 lovas, ez meg "csak" 405

#1118 cimbike.
2024-10-24 06:31:53

Válasz ..,-:) #1117. hozzászólásáraIgen. De fralaznál is hasonlóan az értékek.

#1114 mtz1221
2024-10-23 23:37:11

Válasz _NB_ #1113. hozzászólásáraMátéét keveslem, Szabiét meg sokkalom. smile sad

#1113 _NB_
2024-10-23 22:55:14

Válasz mtz1221 #1097. hozzászólásáraHirtelen nem jön le, hogy sokallod vagy kevesled a fogyasztást, de ez nem sima x tárcsa.

A lazítók


A kaparók

Nincs profilkép
#1112 hashtag
2024-10-23 22:14:50

Válasz kajszi_71823 #1111. hozzászólásáraLáttam, csak megjegyeztem mint érdekesség.

Nincs profilkép
#1111 kajszi_71823
2024-10-23 21:35:08

Válasz hashtag #1110. hozzászólásáraNézd vissza melyik hszra reagáltam. smile devil

Nincs profilkép
#1110 hashtag
2024-10-23 21:20:11

Válasz kajszi_71823 #1109. hozzászólásáraEstleg annyi van még, hogy ő 11 literből még meg is lazítja 25+ centire, az 4 litert megér

Nincs profilkép
#1109 kajszi_71823
2024-10-23 21:05:39

Válasz szanberg #1104. hozzászólására

Kb. 7liter/ ha.
Jah, a tárcsa közel 10 tonna, de kell is. smile hammer

Nincs profilkép
#1108 ..,-:)
2024-10-23 18:00:27

Válasz szanberg #1107. hozzászólására

Joker……… még messze van a tábla vége…….smile sweatdrop

#1107 szanberg
2024-10-23 14:00:34

Válasz ..,-:) #1105. hozzászólására6meteres 6tonnás 560 csipkés lapos Rt...

#1106 mtz1221
2024-10-23 13:08:02

Válasz ..,-:) #1103. hozzászólásáraAnnyiért meg kell a tiédet is csináltattni, hagy kopjon az övé. Én holdját is csak jó ismerősnek megyek el ennyiért.

Nincs profilkép
#1105 ..,-:)
2024-10-23 12:58:37

Válasz szanberg #1104. hozzászólásáraLehet itt méricsgélni egymás farkát, úgy is te győző……smile lolsmile lolsmile lolsmile lol
Húzgáltam én carriert 4-5 liter/ha fogyasztással de az olyan is volt….. Azt ha maxra bele erőltettem sem evett 8-at meg. Ég és föld különbségek vannak RT és RT közt.
Amúgy mire én azt az 5 liter különbséget betankolom abba a 35-40 milla felárba…..hát köszönöm de nem kell.

#1104 szanberg
2024-10-23 11:20:34

Válasz ..,-:) #1099. hozzászólására936 Varió a 6méteres Rt-vel fél állásban 5 litert eszik, tankolastol tankolásig

Nincs profilkép
#1103 ..,-:)
2024-10-23 10:59:50

Válasz mtz1221 #1102. hozzászólásáraMár mint 10.000.- huf/ha-ért csaltak tárcsázni…..????

#1102 mtz1221
2024-10-23 09:49:56

Válasz ..,-:) #1101. hozzászólásáraSzerintem sok. 10 eurót akarsz fizetni hektárja után, ha beleülök a traktorodba ? smile tongue Meggondolandó. smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#1101 ..,-:)
2024-10-23 09:35:29

Válasz mtz1221 #1100. hozzászólásáraNem tudom, hogy sokaljam-e vagy jó ez !?
Aztán kérdés: 10-ért gyüsszzz tárcsázni, mert tetszik ????!!!!!smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#1099 ..,-:)
2024-10-23 08:06:03

Válasz mtz1221 #1097. hozzászólásáraJoker, maxra beleengedve 15 liter, kb fél állásban 10 liter.

#1098 szanberg
2024-10-22 23:00:56

Válasz mtz1221 #1097. hozzászólásáraMajd mikor teli tankkal megyek ki, és egy műszak után vissza tankolom, akkor megmondom mennyit csal, vagy nem csal a műszer. Annyi, hogy ő csak a beállított hidraulika kiadó szelep működtetésére számol, magyarul munka közben a területen, így a többi időben, vele együtt a forgások alatti nafta fogyást nem adja hozzá, így ez nagyon nettó, nagy táblán kevesebb, több kis tábla után több a sallang fogyasztás. Minden esetre kedvezőnek tűnik.

#1097 mtz1221
2024-10-22 22:30:13

Válasz szanberg #1094. hozzászólásáraNem semmi fogyasztású nagy dög lesz akkor. smile thumbup Itt ennyivel tárcsázik mindenki mélyebben. smile sweatdrop

#1096 szanberg
2024-10-22 21:55:12

Válasz $HMP$ #1095. hozzászólásáraAz, hogy minden ősszel a sárban szopunk. Amíg volt szója, és lehetett szeptemberben is alap művelni -nem tiltotta a hmka- addig nagyon jól szuperált, de októberre mindig sár van már. Nyers agyagon kukorica után nem lehet sávozni...

Nincs profilkép
#1095 $HMP$
2024-10-22 21:50:36

Válasz szanberg #1094. hozzászólásáraOszt mi lett a strip till vonallal he?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hatalmi belviszály, vagy valódi botrány? Konfliktus a növényorvosi kamarában
Hatalmi belviszály, vagy valódi botrány? Konfliktus a növényorvosi kamarában
Feszült légkör, elnapolt napirendi pontok és a MANOK Kft. ügye árnyékolták be a...
Megnyitották a tározót: vizet kap egy fontos mellékfolyónk, de takarékosan
Megnyitották a tározót: vizet kap egy fontos mellékfolyónk, de takarékosan
Megkezdődött a vízpótlás a Mátraverebélyi-tározóból, hogy a Zagyvában a nyári...
CLASS QUADRANT 2200
CLASS QUADRANT 2200

4.200.000 Ft

Vágóasztal szállító kocsi és gabona vágóasztal eladó
Vágóasztal szállító kocsi és gabona...

820.000 Ft

Öntöződob
Öntöződob

2.000.000 Ft

Ládás simító
Ládás simító

1.299.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]