Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

JD kukoricavetőgép

Létrehozta: Laci , 2008-04-07 21:10:38

Kedvencekhez Segítség
953 hozzászólás
#853 barazdabetyar.
2021-05-14 21:00:42

Válasz F-A-R-M-E-R \ #852. hozzászólásáraJó talajba jó a török vetőgép is.Amit felraktam attól csak rosszabb talajok vannak.

#850 barazdabetyar.
2021-05-14 19:34:30

18-as vákuummal egyáltalán nem duplázott.

#849 barazdabetyar.
2021-05-03 21:32:55

Válasz F-A-R-M-E-R \ #848. hozzászólásáraAlapkezelést nem szoktam.Gyúkhúr ami ellepi.Grúber nem ment mélyen,és akkor nem is olyan tiszta.Lehet kap egy olcsó gyomirtást,aztán diniro goldot.Vetettem 9,8-al is,az is szép.De ez nem sima őszi szántás.Van,hogy alig lehet megülni a traktorba.

#848 F-A-R-M-E-R \
2021-05-03 21:25:47

Válasz barazdabetyar. #847. hozzászólásáraMajd teszek fel èn is kèpeket amit 1760-1770 el vetettünk, 10.5km-el kukoricát.
Amúgy mièrt ilyen gazos már most, alapkezelès nem sikerült??

#847 barazdabetyar.
2021-05-03 20:55:51

Válasz F-A-R-M-E-R \ #846. hozzászólására7,6-8 km.sebesség.Most sorolgat tőtáv pontosságról később.De nem lesz rossz az se.Kivéve ahol a nyúl belekajál.Kukorica az szépen kel.14-15 vákuummal.

#846 F-A-R-M-E-R \
2021-05-03 20:50:15

Válasz barazdabetyar. #845. hozzászólásáraMekkora sebességgel vetetted??
Tőtáv mennyire egyenletes??

#845 barazdabetyar.
2021-05-03 19:05:06

Meg vagyok elégedve a vetőgéppel.18 as vákuummal elvétve duplázott.

#844 RkTomi
2021-04-29 03:53:11

Válasz Gazda 59 #843. hozzászólásáraKöszönöm a nagy értelmű és sok tudást sejtető hozzászólást. Igaz hogy nem gyári de van benne esztergályos munka, oxigénnel hegesztés. Valaki ennek a feléhez hozzá sem tudna szagolni. Ezen kívül:
- nekünk ez vált be, így jobb a nyelése mintha a gyári helyre menne.
- a 7810-ről örökölte a vetőgéppel együtt ott tette a dolgát és itt is.
- bevált dolgokon ne változtass.
-így a 8R kivételével jó mindegyik gépünkhöz ha át kellene akasztani.
- ki mit mer az az ő dolga valaki csak vasárnap a levest.
- köszönöm mégegyszer az építő hozzászólást.

Nincs profilkép
#843 Gazda 59
2021-04-28 20:13:29

Válasz RkTomi #840. hozzászólásáraInkább ezt a képet fel se mertem volna tenni, amikor ott van mellette a visszafólyó ág gyári helye, minek ilyen gányolás?smile confused

#842 RkTomi
2021-04-28 20:08:48

Válasz bandigh #841. hozzászólásáraSajnos nem. A másik kettő is ezzel a beállítással megy és nem pittyegnek. 78-84 között ugrál a 80 ezres vetéshez.

#841 bandigh
2021-04-28 18:59:56

Válasz RkTomi #839. hozzászólásáraNem valamelyik határérték van kicsire állítva, és a rossz tőszámot pittyegi minden soron?

#840 RkTomi
2021-04-28 10:46:54

Valaki kért fotót régebben , jogy 6R-nél hogyan van megoldva a visszafolyó ág a beöntő sapkánál. A zsírzógomb ki van herélve az a szuszogója:

#839 RkTomi
2021-04-28 10:40:32

A vetőgép Computer Trac 350-es monitorja amikor számolja fel a sorokat minden sorváltásnál csipog kettőt. Ki lehet ezt kapcsolni? Ezt eddig nem csinálta.

Nincs profilkép
#838 biro0506
2021-04-21 12:42:46

Nem. Munkahelyzezben log a két széle.

#837 RkTomi
2021-04-21 05:37:43

Válasz biro0506 #835. hozzászólásáraSúlyozni kell a vázat. A traktorok táskasúlyainak vannak gyárilag kialakított helyei.

Nincs profilkép
#836 Batka
2021-04-20 21:50:00

Válasz biro0506 #835. hozzászólásáraKiemeléskor van lejjebb a két széle?

Nincs profilkép
#835 biro0506
2021-04-20 21:34:14

Üdvözlök mindenkit! Olyan kérdésem lenne, hogy 1770-es vetőgépnel olyan hiba nem jelentkezett valakinel, hogy a váz v betűre hasonló állapotban van? A két széle sokkal lejebb van.

#834 Berkó_
2021-04-19 13:38:37

Köszönöm mindenkinek! Árajánlat kérése folyamatban a lent említett cégektől.

#832 Peti 8310
2021-04-19 12:52:29

Válasz Berkó_ #829. hozzászólásáraAgroderner még a JDTechnikánál is olcsóbb ajánlatot adott JD alkatrészre nemrég.

#831 bandigh
2021-04-19 12:42:13

Válasz Berkó_ #829. hozzászólásáraEsetleg még agrogalaxy, wyxabo, agropark

#830 barazdabetyar.
2021-04-19 11:45:44

Válasz Berkó_ #829. hozzászólásáraJD technikától szoktam mindent.

#829 Berkó_
2021-04-19 11:44:27

Alkatrészeket ki honnan szokta venni? Csak a Kite létezik, vagy van más cég is aki esetleg olcsóbban forgalmazza hozzá a cuccokat? Gondolok itt például a hátsó tömörítő kerekek gumi gyűrűjére, meg az egész műanyag részre.

#828 barazdabetyar.
2021-04-19 11:12:47

Válasz lac* #817. hozzászólásáraNa 2 sort megnéztem.16-os vákuumon,még sok volt a kihagyás.20-as vákuumon volt a legjobb.24-esen kezdte duplázni,de nem jelentős.Monitorra lehet hagyatkozni,minél kevesebb a sorok közti eltérés,annál jobb.

#827 bandigh
2021-04-19 10:13:24

Válasz Kis_Ede #824. hozzászólásáraÚgy is síkporozhatsz, hogy kibontod a zsákot, kicsit teszel rá, megkevered, aztán beleöntöd és utána megint

#825 barazdabetyar.
2021-04-19 07:49:39

Válasz Kis_Ede #824. hozzászólásáraUtóbb már én is úgy csinálom,kifele menet bekapcsolom a tlt.
Otthon teszem bele a magot egy zsákra teszek 3 púpos evőkanál síkport.Ezt a kanállal jól átkeverem.

Megtaláltam a kukucskáló lyukat is.A magvezető cső helyén lehet látni a tárcsát.Ehhez kell egy borotválkozós tükör is.smile lol

#824 Kis_Ede
2021-04-19 07:31:21

Válasz barazdabetyar. #818. hozzászólásáraAhogy én csinálom:

1. Még kifelé az úton, 10-15 perccel a vetés kezdete előtt beindítom a szivattyút, hogy melegedjen az olaj, ne kelljen annyit állítani a vetés elején, mire felmelegszik.

2. Beleöntöm a tartályba a vetőmag kb. 1/3-át max. felét, a sarki ABC-ben vásárolt Trompy babahintőporból valamennyit (sokkal kevesebb kell, mint amit gondol az ember) rászórok a tetejére, kézzel átkeverem, majd rászórom a másik felét, és ugyanez. Tökéletesen rá lehet így vinni. Ha még üres a tartály, akkor egy vödörben keverek annyit, ami a tartály aljába befolyik, ahova kézzel nem lehet benyúlni. Utántöltéskor nyilván ez már nem szükséges. Pár doboz elég 100ha vetéshez.

3. A vákkum beállítás mindössze annyi, hogy beállítom a láncáttétellel a kívánt magszámot, majd a monitoron figyelem az AVG magmennyiséget. Ugrálni fog valamennyit fel-le. Ha többet vet mint kellene, nyilván dupláz. Ha kevesebbet, akkor kihagy. Secc-perc alatt be lehet lőni a kívánt vákuumot. Ez utóbbi persze fajtánként változik. Pl. LE25 és HE133 is picit más volt.

4. A munkasebesség nálam 10 km/h. Szerintem ez jó kompromisszum a minőség-haladás tekintetében.

Nincs profilkép
#823 kis Zombi
2021-04-19 06:45:51

Válasz lac* #822. hozzászólásáraÉn cyclo 800- hoz használom napraforgóhoz.

Nincs profilkép
#822 lac*
2021-04-19 06:28:37

Válasz kis Zombi #821. hozzászólásáraigen, az eset tárcsákhoz ez ajánlott.
Egyébként a monitoron azonnal látni,ha nincs síkpor a vetőmagon

Nincs profilkép
#821 kis Zombi
2021-04-19 06:25:57

Válasz lac* #819. hozzászólásáraA síkpor = talkumpor ? Grafitport minek hozzà ?

Nincs profilkép
#820 kis Zombi
2021-04-19 06:23:34

Válasz barazdabetyar. #818. hozzászólására60 literes fedeles műanyag hordóba beleborítod a zsák napraforgót, ráborítasz 2-3 dl talkumport, összerázod. Grafitport a láncra hasonlóképpen lehet felvinni úgy gondolom.

Nincs profilkép
#819 lac*
2021-04-19 06:22:30

Válasz barazdabetyar. #818. hozzászólására20% grafitpor a síkporhoz,és összerázod.

Nincs profilkép
#817 lac*
2021-04-18 20:38:09

Válasz zotya4755 #816. hozzászólásáraBízom benne,h meg fogod találni a megoldást,a lesodró előtti és utáni állapot szemrevételezésére.
Sok sikert.

Nincs profilkép
#816 zotya4755
2021-04-18 20:32:55

Válasz lac* #815. hozzászólásáraOk, holnap ezt megvizsgálom, mert eddig ez elkerülte a figyelmem, hogy a zárt vákuum házba hogy, vagy hol lehet beleskelődni és látni a tárcsán a magok helyzetét.

Nincs profilkép
#815 lac*
2021-04-18 20:09:52

Válasz zotya4755 #814. hozzászólásáraLevetted,kézbevetted a vetőegységet? Nem fogom itt bizonygatni,meg fényképezni a dolgokat, ez van.

Nincs profilkép
#814 zotya4755
2021-04-18 19:59:33

Válasz lac* #813. hozzászólásáraBocsi, hol van rajta az a rés ahol ezt látod, mármint a tárcsán a magokat? Én 20 éve vetek 1760, most 1770 em van, de ez tényleg érdekelne! Köszi.

Nincs profilkép
#813 lac*
2021-04-18 19:11:38

Válasz barazdabetyar. #812. hozzászólásáraNa ne hülyéskedj már, kézbe veszed ,teszel minden sorba magot,ráadod a a 10-es vákumot és megforgatod,látod a tárcsát látod mennyi marad rajta... és az esetek 90%-nem kell a vákumon állítani.
Viszont grafittal kevert síkport kell használni a singularitás miatt,és így nagyon jó a system

Nincs profilkép
#811 lac*
2021-04-18 18:59:11

Válasz barazdabetyar. #809. hozzászólásáravetés előtt le kell venni egy sorról a tartályt,kézbe veszed a vetőegységet,és látsz mindent amit kell,ennél jobbat még nem láttam

Nincs profilkép
#810 lac*
2021-04-18 18:56:58

Válasz lac* #808. hozzászólásáraja,és a lesodrója tökéletes,ezen nem kell állítani semmit(nem is lehet)

#809 barazdabetyar.
2021-04-18 18:56:55

Válasz lac* #807. hozzászólásáraMikor döntesz úgy,hogy most jó a vákuum?Ha nem látsz bele?

Nincs profilkép
#808 lac*
2021-04-18 18:55:03

Válasz barazdabetyar. #806. hozzászólásáraÉs napraforgónál 18-as vákummal mész? Azthiszem 10 a jó

Nincs profilkép
#807 lac*
2021-04-18 18:54:45

Válasz barazdabetyar. #806. hozzászólásáraÉs napraforgónál 18-as vákummal mész? Azthiszem 10 a jó

Nincs profilkép
#805 horvath.agro
2021-04-18 17:27:49

Válasz lac* #804. hozzászólásáranalam volt demoba pp rendszer és nagyon tetszett.

Nincs profilkép
#804 lac*
2021-04-18 17:07:45

Válasz horvath.agro #803. hozzászólásáraaz eset is pp, meg is vagyok elégedve vele,nem kell tökölni a beállításokkal,és a végeredmény nagyon jó

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]