Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66386 hozzászólás
Nincs profilkép
#64236 Praetor
2025-11-13 12:25:56

Válasz UE-28 #64235. hozzászólásáraItt meg szántani sem lehet, amíg ilyesmi esők nem jönnek le.

#64235 UE-28
2025-11-13 12:17:03

Válasz Gatti #64221. hozzászólásáraJajj, csak szántsunk ki.
Nem bánnám, ha ebből most kimaradnánk...

Nincs profilkép
#64234 ..,-:)
2025-11-13 11:27:46

Azért ezek elég magas számok……komolyan kell/lehet ezeket venni !?


#64233 Gatti
2025-11-13 09:29:57

Válasz medikus #64232. hozzászólásáraKaptunk észak nyugatról is, nem olyan kiadós eső volt mint délről de végi vonult az országon és ledobott 8-10mmt.
tessék, egy radarkép régről:

#64232 medikus
2025-11-13 08:51:58

Válasz Gatti #64231. hozzászólásáraMi esőt mindig,régen is az Adriáról kapunk!

#64231 Gatti
2025-11-13 08:28:40

Válasz .Richard. #64227. hozzászólásáraValamint észak nyugat, mindig hozott normális országos csapadékot.
Manapság is jönnek arról frontok, de azokból már csak a Dunántúl egy része kap, máshol semmi. A mi részünk nagyobb esőt már csak délről vagy délnyugatrol tud kapni.

#64230 szanberg
2025-11-13 06:57:28

Válasz $HMP$ #64222. hozzászólásáraAmúgy kéne, egész télen szépen csendesen esegethetne és töltődhetne a talaj, mert kevés a tartalék benne!
Viszont a teteje saras mancsos, egész nap szitál a köd és fel sem száll napok óta, meg ugye esett is az utóbbi időben többször kevés de ilyenkor már nem szárad. Szóval cseppet várhatna még, maradt még főleg szolgáltatásba aratni való, meg ezek között nekem is egykét apró tábla még, illetve talajmunkák, ahol is a sár felhordás lesz a nagyobb gond már...

Nincs profilkép
#64229 V.L.
2025-11-13 06:26:50

Közép-Békésben jelenleg 6-7 cmre van átázva a talaj. Most kezdtek megpattanni az október közepén elvetett búzák a hétvégi 10-15 mm eső után. Az altalaj viszont teljesen száraz. Szántani egyáltalán nem lehet, de a lazító is vödör nagyságú rögöket hoz fel, úgyhogy várjuk az esőt, nagyon. Itt az idei évben 250 mm csapadék volt. Tehát nem vicc, hogy 200 mm nyugodtan elférne a talajban, mert a nélkül a következő évi tavaszi vetésekhez nem érdemes hozzá fogni!!!!

Nincs profilkép
#64227 .Richard.
2025-11-12 22:00:46

Válasz Gatti #64226. hozzászólásáraAzt hittem,olyan mint a múltkori. Amúgy, 2ezres èvekig,nagyrèszt Èszak felöl jöttek a felhők,mèg nyáron is. CSakk azt senki nem tudja, legalábbis akkor nem volt radarkèp,amin lehetett volna látni,hogy akkor Dèlről mièrt nem jött. Soha nem Dèlről jött.

#64226 Gatti
2025-11-12 21:33:26

Válasz .Richard. #64224. hozzászólásáraDél nyugatról észak kelet felé mozogna. Csak kérdés pályája, északabbra vagy délebbre megy e majd.

Nincs profilkép
#64225 tomigan
2025-11-12 21:16:11

Válasz Gatti #64221. hozzászólásáraCsak egyszer èrne màr ide...

Nincs profilkép
#64224 .Richard.
2025-11-12 21:16:01

Válasz Gatti #64221. hozzászólásáraMost èppen mi történik,hogy Kelet felöl jön?

#64221 Gatti
2025-11-12 21:05:30

Válasz tomigan #64220. hozzászólásáraMeg bizonytalan de jó eséllyel lejohet 30-40mm a jövőhét folyamán több hullámban.

Nincs profilkép
#64220 tomigan
2025-11-12 20:06:42

Válasz Gatti #64215. hozzászólásáraÜdv.mit làttok jövö7re?kapunk mèrhetö mennyisègü esöt itt dèlen?

Nincs profilkép
#64219 Sk Laci
2025-11-10 08:38:54

Válasz t.romsics #64216. hozzászólásáraNekem is szépen kikeltek a búzák és az árpa repce utánn.
Viszont a napraforgó utánni extrémen kötött perctalajon nagyon csunyán kel, azt is foltokban.
Ilyen kelés nagyon régen volt.
November végére meglátom, de nagyon jó lenne, ha kikelne rendesen. Jelenleg 30-40 % van kikelve foltokban.

#64217 colizoli
2025-11-09 10:52:35

3,5 mm ezzel elértük a 268 mm az idei évben, smile censored

Nincs profilkép
#64216 t.romsics
2025-11-09 10:48:19

Válasz Sk Laci #64212. hozzászólásáraJóindulattal erős 1,5 mm. De nincs okom az elkeseredésre, igaz, csak a saját nevemben szeretnék nyilatkozni. Ez a fotó pár napos árpa, 3 ha az összes, reszkessen a világpiac: smile laugh



Október 24.-én kapott minden kalászosom kb. 25 mm csapadékot, szépen kisorolt minden, még a repce is végre. Biztató.

#64215 Gatti
2025-11-09 10:09:59

Válasz SzikiSzokeveny #64214. hozzászólásáraA vártnál keletebbre ment a csapadéksáv, a modellek úgy jelezték hogy kb a karcag-debrecen vonalnak kellet volna fölöttünk jönni.

Nincs profilkép
#64214 SzikiSzokeveny
2025-11-09 08:38:26

Válasz Bzs2 #64213. hozzászólásáraMegint Túr környéke maradt ki. Nálam az utóbbi három eső 10-5-5 volt. Nagylaposi kite mérőnél 12-6-8. Tőlem 4kmre a gátőrnél 14-12-12.

Nincs profilkép
#64213 Bzs2
2025-11-09 08:02:22

Törökszentmiklóson 5,5 mm lett a vége.

Nincs profilkép
#64212 Sk Laci
2025-11-08 20:50:52

Mai nap ki mennyire volt szerencsés csapadék terén?
Nálam 8 mm jött le.

Nincs profilkép
#64211 SzikiSzokeveny
2025-11-08 20:49:49

Válasz Gatti #64206. hozzászólásáraÚgy látom megint a legrosszabb jött be. Itt 5-6 milinél megállt a tudomány.

Nincs profilkép
#64210 Moderátor
2025-11-08 02:42:21

Moderálási elveink miatt törölve: 2025-11-10 14:45:17

Nincs profilkép
#64209 .Szabi.
2025-11-07 10:42:27

Válasz szanberg #64208. hozzászólásáraKöszönjük! Várjuk nagyonsmile loveye

#64208 szanberg
2025-11-07 10:08:22

Válasz $HMP$ #64207. hozzászólásáraNem nem!
Én ezt felajánlom az aszalyosabb területekre!

Nincs profilkép
#64207 $HMP$
2025-11-07 09:07:52

Válasz Gatti #64206. hozzászólására1db q mm se köll idesmile lol

#64206 Gatti
2025-11-07 09:06:22

3 fő model, mind3 jó lenne nekünk.

Nincs profilkép
#64205 SzikiSzokeveny
2025-11-06 15:06:35

Válasz Gatti #64202. hozzászólásáraPont kérdezni akartam, mert van amelyik már mérhető csapadékot ígér ide.

Nincs profilkép
#64203 Sk Laci
2025-11-06 11:40:46

Válasz Gatti #64202. hozzászólásáraMilyen irányba fog mozogni a belinkelt csapadék?
Csak azért kérdezem, mert a képnek szélébe vagyok, jön e felém...
Multkori 3 frontból kimaradtam, ha az egyszeri 1 mm-t nem számoljuk.

#64202 Gatti
2025-11-06 10:00:08

hétvége, bárcsak így lenne.

Nincs profilkép
#64201 Sam88
2025-11-03 15:52:14

A tiszantúlra nem jut el az eső. A buza nem tud kikelni. A repce meg már nem fog. De jó van ez így. A legjobb lenne ha nem is esne vagy 10 évig mert akkor nem kellene kisérletezni a vetésekkel csak abbahagyni még mindig kisebb a bukás.

#64200 Ohaza63
2025-11-02 21:27:05

Válasz szikszaipeter72 #64197. hozzászólásáraÜdv!

Akkor Ti ladikból gazdálkodtatok, nekem az ez évi 250 mm-ből az első 3 hónapban volt 125 mm.

2011-ben 330 mm esett, most megdől ez a negatív csúcs!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#64199 Bzs2
2025-11-02 21:14:05

Válasz Gatti #64198. hozzászólásáraÉn 294 mm-nél járok... Katasztrófa és semmi talajvíz.

#64198 Gatti
2025-11-02 21:06:28

Válasz szikszaipeter72 #64197. hozzászólásáraén 268mm-t mértem, lófütyi.

Nincs profilkép
#64197 szikszaipeter72
2025-11-02 20:54:23

Válasz Ohaza63 #64190. hozzászólásáraNállunk 420 mm eső volt idén ez idáig!

#64195 Gatti
2025-11-02 20:30:54

Válasz SzikiSzokeveny #64194. hozzászólásáraHa beleavatkozásról lehet szó akkor valószínűleg mi csak egy mellékhatása vagyunk valami másnak, hiszen jelentéktelen országok vagyunk. Ha egy nagyobb országnál belenyúlnak, az lehet ránk nézve negatív hatással lehet.
Valamint nagyon megváltoztak a ciklonok pályái, valószínűleg a klíma változás miatt( emelkedett az óceánok hőmérséklete, lassultak az tengermélyi áramlatok) és mi eléggé szo*ó ágra kerültünk ez miatt.
De valószínűleg az se tesz jót hogy rendesen megnövekedett a légiforgalom hogy ukrajnát elkerüljék.

Nincs profilkép
#64194 SzikiSzokeveny
2025-11-02 20:15:31

Válasz Ohaza63 #64188. hozzászólásáraÉs miért pont ebben a gazdaságilag jelentéjtelen, pártízezer négyzetkilóméteren csináltak sivatagot? Mi húztuk a rövidebbet?

Nincs profilkép
#64193 Praetor
2025-11-02 20:08:28

Válasz Gatti #64186. hozzászólásáraAzért az is érdekes, hogy az ukrán front vonalában is szárazabb terület van. Hiába, nyakig érő dagonyában nem lehet háborúzni. smile whistling

#64192 Gatti
2025-11-02 20:05:08

1 méteres mélységben pedig már országos gondok vannak.

#64191 Gatti
2025-11-02 20:03:06

Válasz szikszaipeter72 #64189. hozzászólásáraSzerintem a táblázat még a multheti esők készülhetett.
Melyik részen vagy? Csak mert az omsz oldalán is az ország nagy részében a felső 50cm es rétegben alig van nedvesség.

#64190 Ohaza63
2025-11-02 19:53:06

Válasz szikszaipeter72 #64189. hozzászólásáraÜdv!

Én az ásót sem tudom lenyomni még 10 cm-re sem, pedig 85 kg vagyok.

Nincs profilkép
#64189 szikszaipeter72
2025-11-02 19:44:37

Válasz Ohaza63 #64188. hozzászólásáraEz diagram sem releváns én is a barna résznél túrom a földet, és az ekével forgatott főldet lehet gyurmázni!

#64188 Ohaza63
2025-11-02 19:31:21

Válasz Gatti #64186. hozzászólásáraÜdv!

Nagyon világos barna az a rész, ahol Én lakom, talán sokkal sötétebbre kellett volna színezni, és 0-565 cm-ig megadni a határokat, nem 0-40 cm-ig.

Most felrakom az alusisakot!!!

Érdekes, hogy a Horvát, Szerb, Bosnyák találkozás csücskében van az MTZ1221 gazdatárs szerint a Tesla Torony, mi úgy hívjuk, hogy HAARP radar, talán nem is véletlenen az a barnaság erre felé!smile confusedsmile scaredsmile crying
Nem is feltűnő az egész???!!!smile confusedsmile sweatdrop

Februárban, mikor jött Trump, az egyik szintén alusisakos komám szerint majd Trump elcsavarja potmétert és akkor lesz eső megint, szóval az Orbán spanja elég rossz irányba tekergette azt a kurva gombot.smile madsmile sneakysmile cursing


Nincs profilkép
#64187 Bzs2
2025-11-02 19:12:28

Válasz Gatti #64186. hozzászólásáraEbben is szépen kilógunk....

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
Öntözéshez való Bauer cső eladó
Öntözéshez való Bauer cső eladó

20 Ft

Bauer öntöző dob
Bauer öntöző dob

2.500.000 Ft

Iveco 6hengeres motoros öntözőszivattyú eladó
Iveco 6hengeres motoros öntözőszivattyú...

1.600.000 Ft

1 éves tyúkok eladók
1 éves tyúkok eladók

700 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]