Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.36 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66407 hozzászólás
#64057 Gatti
2025-10-05 13:40:36

Jövőheti csapadék anomália, jól látszik hogy a medence ismét kimarad.

#64056 Gatti
2025-10-05 12:10:46

Válasz SzikiSzokeveny #64055. hozzászólásáraide a tiszántúlra minden modell ilyen 1-3mm mutatott, végülis a 1,5mm meg is lett :D

Nincs profilkép
#64055 SzikiSzokeveny
2025-10-05 10:50:25

Válasz Gatti #64054. hozzászólásáraMutatott 8at, lett 1. De még a reggeli frissítés is esőtt mutatott, mégis csak egy pár csepp volt.

#64054 Gatti
2025-10-05 09:23:36

Válasz Ohaza63 #64053. hozzászólásáraItt se egyszerű, de ez van. Közeljövőben nagyobb eső nem várható.

#64053 Ohaza63
2025-10-05 09:15:27

Válasz Gatti #64050. hozzászólásáraÜdv!

Ott legalább belemegy a tárcsa a földbe és nem keresztbe fordul és gurul utánam.

Nálam van 3-4 cm por, majd alatta olyan kemény föld, hogy a 8 mm hegyes gömbvasat csak kalapáccsal tudom leütni.
A április 15 vetésem nyomai jól látszanak, ahol a vetőtárcsa elment, most ott egy 5-6 cm széles és 30-40 cm mély repedések vannak.

Szóval nem sok értelme van tönkre tenni a gépeket, majd bármit is belevetni abba szürke talajba.

#64051 FERGA 5455
2025-10-05 09:09:10

Ilyen a világon nincsen????????????

#64050 Gatti
2025-10-05 09:01:49

ez pl kelet bulgária.

#64049 Gatti
2025-10-05 09:00:04

Válasz Ohaza63 #64047. hozzászólásáraEz már bő egy hete látszott hogy ide nem hoz érdemi csapadékot, mivel nem érint minket a pályája. Ellenben a balkánt szépen meglocsolja.
Marad továbbra is a száraz ősz, tehát haladhatnak az őszi munkák, nem kell kapkodni.
Jövőhét végéig biztos hogy anticiklon hatás lesz.

Egyébként nem csak nálunk van nagy aszály, ahol barna részt látunk ott mindenhol kevesebb a talajnedvesség tartalma mint az átlag. Igaz most a balkánon mérséklődött.

#64048 FERGA 5455
2025-10-05 08:43:12

A radart megnèzve komoly csapadék tömb jön dny felől, de ahogy elèri a határt mintha köddè válnasmile sad Ki èrti ezt??? Mi lehet az oka? Máskor ez dny felől bejön az országba, ès azèrt hagy itt nagyobb mennyisègeket issmile surrender

#64047 Ohaza63
2025-10-05 08:16:39


Már a ciklonokban sem lehet bízni, tavaly a Borisz legalább hozott 50 mm esőt, ez az idei Amy nevű csak 1 mm -t tudott magából kiizzadni.smile cursingsmile sweatdrop

Na ettől sem fog megpuhulni a beton keménységű földem.smile cursingsmile sweatdrop

Már a ciklonok sem a régiek! smile sweatdrop

#64046 medikus
2025-10-04 17:05:42

Válasz Sk Laci #64043. hozzászólásáraKüldhetsz akár 100-at is!smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#64045 kajszi_71823
2025-10-04 16:17:16

Válasz Sk Laci #64042. hozzászólásáraIde sem kell egy csepp sem. Szója még mindig 14es. smile hammer

#64044 Gatti
2025-10-04 10:55:23

Úgy látszik még ráérünk a búza vetésével, egy jó ideig még nem fog kikelni smile oops

Nincs profilkép
#64043 Sk Laci
2025-10-03 21:27:25

Válasz Sk Laci #64042. hozzászólásáraDe amint nézem, hozzám 50-et mutat, ami jelenleg nem hiányzik.

Nincs profilkép
#64042 Sk Laci
2025-10-03 21:26:21

Válasz Gatti #64040. hozzászólásáraJó lenne, ha ez a jóslatod bejönne.

#64041 JDFERI
2025-10-03 19:33:42

Válasz SzikiSzokeveny #64035. hozzászólásáraPont ez mutatja hogy mekkora gond van. Soha nem beszélnek róla , mist meg hír. Lokálisan persze volt itt a környéken is eső. De hát nem 4 meg 6 mm kéne már hanem 46. Vagy inkább 64.

#64040 Gatti
2025-10-03 18:33:00

október 19 ig, úgy látszik marad a száraz idő a medencében.

Nincs profilkép
#64039 $HMP$
2025-10-02 21:04:55

Itt is jok a talajok fent 310 körül mozgunk nem is tárcsázok hagyom szívja ki a zöld keléssmile lol

#64037 Gumóka
2025-10-02 19:45:00

Válasz mtz1221 #64034. hozzászólásáraNálunk is van egy pénzes-tó elnevezésű terület, a T.Sz-ben arra mondta mindig az agronómusunk, hogy az vagy pénzes, vagy tó.
Azóta már majd egyik sem.

Nincs profilkép
#64035 SzikiSzokeveny
2025-10-02 19:05:47

Most mondja a hírekben, hogy elég nedves a talaj az őszi vetéshez.

#64034 mtz1221
2025-10-02 18:34:51

Nagyszüleim tanya helye. 30 éve itt tó volt, fürödtem benne. Most meg azt nézem be kéne menni a közepébe és megtárcsázni. Ahol állok ott meg nádas amerre a szem ellát, abból sem marad 200m2 sem.smile crying

#64033 mtz1221
2025-09-29 20:51:12

????

#64032 hasutas1
2025-09-29 07:05:27

Válasz colizoli #64025. hozzászólásáraAzért bőven 5 napon túl van/volt.
Nincs lövésük, az elvárások is nagyok.

#64031 FERGA 5455
2025-09-28 22:00:45

Válasz Gumóka #64030. hozzászólásáraIgen néztem kite appot, kicsit nyugatabbra viszont voltak 10-20mm-eksmile sweatdrop
Tőlem is kb 10km-re 15 mm mutat a mérő, de látom észak felől jön utánpótlás, ugyanazon a pályán..

#64030 Gumóka
2025-09-28 21:53:18

Válasz FERGA 5455 #64029. hozzászólásáraA szélvédőről lemosta a bogártemetőtsmile sweatdropsmile laugh
Nem esett mérhető mennyiségsmile unsure

#64029 FERGA 5455
2025-09-28 21:42:17

Válasz Gumóka #64026. hozzászólásáraNa mi lett a vége arra?? Villámfényből nincs hiány itt semsmile laugh

#64028 Gumóka
2025-09-28 20:46:06

Válasz Borosta #64027. hozzászólásárawindy.com
Van telefonos applikáció is

#64027 Borosta
2025-09-28 20:02:49

Válasz Gumóka #64026. hozzászólásáraEz milyen nevű , mennyire publikus oldal/ előrejelzés ?

#64026 Gumóka
2025-09-28 19:45:09

Remélem leszakadsmile love

#64025 colizoli
2025-09-28 16:29:29

Válasz hasutas1 #64023. hozzászólásáraTehát lövésük sincs a jövő hétről.

#64024 colizoli
2025-09-28 16:26:39

Válasz JDFERI #64020. hozzászólására280 az nem is rossz, erre még a 250-t se értük el. Délután báláztuk volna a szárat, de abból se lesz semmi, mert megázott. Persze mikor nem kéne akkor esik.

#64023 hasutas1
2025-09-28 10:35:41

Van baj rendesen:

Nincs profilkép
#64022 Praetor
2025-09-28 08:43:58

Válasz JDFERI #64020. hozzászólásáraEz a valósággyár. De azért a hatóság szeptember elejére csak elfogadta határozatban, hogy aszálykár történt.

#64021 rtamas1976
2025-09-28 08:41:10

Konteo, vagy mégsem?

https://vm.tiktok.com/ZNdG1kyuq/

#64020 JDFERI
2025-09-28 08:38:19

Válasz Gatti #64007. hozzászólásáraMivel a médiában már azt hangoztatják ,hogy az ország jelentős részén már teljesen jól alakul az éves csapadék , csak kisseb kiterjedésü vidéken a délkeleti országrészben van még szükség esőre , én teljesen gyugodt vagyok. Hát ha megmondták akkor így van. De az a fránya matek azért csak b@szkurál ,hogy azé" mégse 280 -nál kéne tartsunk Tolnában....

Nincs profilkép
#64019 MPéter90
2025-09-28 08:07:11

Válasz Gatti #64007. hozzászólásáraVisonta is be tesz nekünk, mióta pozitív kutat fúrtak azóta a talajvíz is lentebb ment minimum 1 métert. Jászságnak még ez is bejött pluszban

Nincs profilkép
#64018 tomigan
2025-09-27 21:02:50

Válasz hasutas1 #64014. hozzászólásáraMostmàr belekapaszkodok itt dèlensmile thumbup

#64016 hasutas1
2025-09-27 20:11:22



#64015 hasutas1
2025-09-27 20:09:32

A ciklon még mindegyiken ott van, a pályája nem ismert. Ezért van nagy bizonytalanság.

#64014 hasutas1
2025-09-27 20:04:28

Válasz tomigan #64011. hozzászólásáraMég egy hangyaf@sznyi esély van rá!

#64013 colizoli
2025-09-27 12:24:37

Válasz tomigan #64011. hozzászólásáraErre lehúztak mindent is.

Nincs profilkép
#64012 F. Bálint
2025-09-27 10:38:46

Válasz mtz1221 #64010. hozzászólásáraÍgy most nem tudom ki lehet az ,

Nincs profilkép
#64011 tomigan
2025-09-27 10:29:58

Válasz hasutas1 #63982. hozzászólásáraÜdv.jövö heti esö remènyböl nem maradt semmi?

#64010 mtz1221
2025-09-26 23:13:48

Válasz F. Bálint #64009. hozzászólásáraFalu szélén lakott, nagy zetor vagy zts volt a fő gép. Nem is az övé volt, hanem valakinek dolgozik a gépekkel, csak nála parkolnak.

Nincs profilkép
#64009 F. Bálint
2025-09-26 22:39:29

Válasz mtz1221 #64008. hozzászólásáraTőlem nem , de van itt sok gazdálkodó

#64008 mtz1221
2025-09-26 19:59:38

Válasz F. Bálint #64005. hozzászólásáraKunmadaras ? Nem tőletek vettem pár éve egy vogel ekét ?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Erre készül a kormány a hőhullám idején: sorra jönnek a rendkívüli intézkedések
Erre készül a kormány a hőhullám idején: sorra jönnek a rendkívüli intézkedések
A történelmi hőség miatt átfogó védekezési tervet léptetnek életbe. Az...
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Egyedi 1FN-500 utánfutó
Egyedi 1FN-500 utánfutó

350.000 Ft

Tz4k14b kistraktor mezőgazdasági gép kerti traktor munkagép MT8 kistraktor
Tz4k14b kistraktor mezőgazdasági gép...

876.544 Ft

Mbp 6.5 billencs pótkocsi eladó
Mbp 6.5 billencs pótkocsi eladó

2.000.000 Ft

Márkháza, Petőfi út 3
Márkháza, Petőfi út 3

1.500.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]