Válasz ICE #3843. hozzászólásáraJa igen! Az új L200-nál a kéziváltósnak nagyon jó hosszú 6. fokozata van, az nem sokat pörög pályán sem, míg az automata jelentősen rövidebb!!!
Múltkor ültem egy ilyenbe, a leg fullosabb verzióba akkor beszéltem a gazdájával akinek van egy másik ilyen is, az a kéziváltós.
Válasz fexco #3848. hozzászólásárahát nem is sok...
de félreérted, útra kellene közlekedni mindennapokra, meg nagy trélert húzni, terepre itt vannak a régi Nissanok azok rombolók
Válasz szanberg #3845. hozzászólásárapedig azé 181 paci azé nem kevés.nekem meg amugy ford soha se jön a portára.felfvannak fújva mint a lufik,oszt neki megy egy gallynak szétthullik mint egy papirzsepi.l200 instyle:2160 kiló.ezekkel a alterrain pacskerokkal meg NO.1a gyárilag dunloppal jönnek,azok se rosszak....
MITSUBISHI L 200 2.4 DI-D Instyle Navi AT, jó motor, szép kasztni, automata váltó, szuper select is van benne, felező, difizár, bőrülések, navigáció, tolató kamera, sávelhagyás figyelő, stb.
Válasz szanberg #3841. hozzászólásáraNeked x osztály kell az nem sok van a környéken!
Merci motoros, ha már leharcoltad van elég cigány aki majd átveszi a menő csillagos autót jó pénzért, pont úgy szeretik mint a BMVt!
Válasz kori01 #3840. hozzászólásáraKuuva jók ezek az újak, a 2.3-as Renault Master motor van bennük, jobb mint az előzőek voltak. Rögtön ezt venném ha volna belőle nagyobb motorral szerelt verzió, csak hát nincs.
Fordokból még van a 3,2-es de abból meg rengeteg van mindenhol, még a végén összekeverném a parkolóban őket hehe Az új Raptor meg már csak 2.0 duplaturbós lesz, igaz 218 lóval és 500Nm-nyomatékkal, valamint nagyon bitang kinézettel de kicsinylem a motort benne, én vontatni is szoktam.
Amarok nagyon snassz, nem is tudom hogyan jellemezzem a kinézetét de szerintem a kettesgolf is fickósabbat mutatott anno, meg úgy eleve hányok a VW konszerntől...
Így marad az X350d Merci, csak ez meg pont a duplájába kerül mint egy N-guard Navara pl... de csak ez a zsilett most
Hát lekellett vennem a hengerfejet is, mert nem volt kompresszió...
Mind a 3 szívó szelepet elverte a dugó. Kb. 3 foggal ugrott át a vezérlés egyébként...
xar VW motor, hogy a fene egye meg...
Holnap vihetem hengerfejeshez. Nem nagy meló de azért összességében jól körbe kellett bontani.
Arra gondoltam összerakom a vezérlést, majd ha kész minden átforgatom a motort többször is, aztán megnézem mennyire van kitolva az új feszítőpatron dugattyúja. Teszem azt 20mm-re az új vezérlés szettel, akkor vissza levenném a feszítő patront és előtte 2mm-el beszúrnék egy zégergyűrűnek hornyot ebbe, valamint kapna egy ilyen gyűrűt is. Így nem tudna visszafelé hajtás során sem teljesen visszanyomódni és a lánc belazulni.
Válasz kori01 #3830. hozzászólásáraAz itthon újonnan vásárolt autók felében 10évesen 100-150ezer lehet, de a másfelében meg 3-400ezer, nagyon kis %-ban néhány 10ezer, amit nagyon hétvégi boltba járósnak vesznek nyugdíjasok pl.
Valamikor a 150ezer feletti km futású autót nem lehetett eladni, mára azért változott a dolog és tényleg megjelentek az eladható 300ezret futott de faxa állapotú kocsik is, megfelelő áron ha korrekt a szeker, meg is fogják venni.
Egyébként bárki tud még mostis variálni a km-ekkel, pl nekünk a V40-es 6éves 240párezer van benne, az évi 40ezres átlagfutás, műszaki vizsgánként 80ezerrel ugrik az óra de az lehetne 20-30 is akár, meg gondolom ezt meg is csinálják sokan, én nem fogom pedig újszerű a kocsi a mai napig és hibátlan.
Tényleg, megvolt az első műszaki hibája neki, múltkor mondja az asszonykám, hogy a kuplung pedál olyan furcsa. és tényleg, a pedálút felső végállásánál volt egy kis "holtjáték" de amúgy működött rendesen, csak ott úgy lábbal vissza tudtad húzni az utolsó centiken, előtte kiugrott teljesen. Megnéztem és picit olajködös volt a felső kuplung henger rudazatánál, kezdett ereszteni a karmantyúja hát kicseréltem egyik délután.
Majd vezérlést fogok most cserélni még rajta, már meg is vettem a készletet hozzá.
Válasz kori01 #3827. hozzászólására240-300az ideàlis. Mert ugye 500ezek elgurulnak. ja nèha beugrik itt is hirdetèsben 15èves 400felett. Ugy tűnik őhazudik egyedül. A többi valòs! Aztànmeg lengőkarok szilentek cserèsek. Akkor kèrdem èn'itteni valòs 200ezer kmes auton szilentek lengőkarok jok. Akkor a lengőkar cserèsek pl. Magyarnàl szarabb utakon jàrtak eddig azon ette meg 200er alatt vagy jo az ut csak kapott màr 500at? Valami nem koser. Ismerős A3 ja'vagy 4'mittudomèn 260al vette'turbo taknyol a szivoba'kuplung krva nehèz'lengőkaros'folyamatos elektronika hiba'mindig bsztat valamit rajt. Bal hâtso sàrvèdőperem felhojagosodott 'rohad . Vizcsőrepedt. Folyat. Szervo folyat valahol. Ez kb. 16èv körül lehet most. Ezt teszi 15 èv meg 260 ezer?lofszt. Szerintem elhagyta az 500at az.
Válasz szanberg #3829. hozzászólásáraA valós még mindig kicsi nagyon.
Enyémbe 317van de újszerű szinte biztosan ha eladom csak szörnyűlködnek aztán megvesznek helyette egy 500ről visszatett 150ezrest.
Válasz kori01 #3827. hozzászólásáraPár éve még 100ezer felett is alig volt 10 éves kocsikban kilométer a hirdetések esetében, most legalább akadnak valós futott kilométerek is kiírva hehe
Válasz Mf-es? #3821. hozzászólásáraCsináltam már ilyet párszor de nem ezzel
1000es papírral bő vízzel megcsiszolod mindig vizes legyen.de nem kell sokáig csiszolni pár simítás utána rámégy polír pasztával. Vagy próbáld ki simán fogkrémek csak.azt is csak vizessen.
Ma elvittem egy szervizbe megnézettem az előtöltést . És műszerrel megnézték és beállították. Úgy,hogy most JÓ!!!! De mindjárt meg nézettem azt is amid idáig csináltam. És azt mondta a szerelő minden a legnagyobb rendben.
Válasz szanberg #3806. hozzászólásáraHát én bizony nem szerelem,kell a pénz az autó szerelőnek is.
Így hirtelen tovább gondolva annyi munkája van,hogy ha nem sürgős lehet egy hónap várakozás is nála.
Rossz szakmát választottam.
Válasz máris szomszéd #3797. hozzászólásáraXopat a F Fabia. A minap megbontottam megnézni a lánc elugrását valóban az e a gond. Az nyilván.
Aztán körbebontottam holnap jön a cucc hozzá mondom összerakom hagy menjen. Vazzeg a vezérmű lánc fedele nem jön le róla. A motor hátoldalánál két csavar között van egy stiftje neki úgy látszódik így kívülről és az lehet össze gyógyulva, mert minden csavart kiszedtem körbe, mozog is az oldal fedél rendesen de ott alul-hátul semmi. Ütöttem is keményen fújkáltam hátha ázalog be egy kis lazító spray de semmi. Még a kartert is levettem, hogy alulról kifelé valahogy hátha jobban tudok koppintani rajta, hát tudok is de féltem jobban verni mert szerintem eltörne ha ettől jobbat vernék rá. Volt már hasonló más autónál de ennyit nem kellett püfölni és szétpattant, hát ez nem akar. Félek el fog törni a fedél, de már azt sem bánnám komolyan mondom, nagyon felidegesített, egy kis meló úgy elhúzódik ilyen szenvedés végett, hogy ihajj…
No majd holnap törik vagy lejön, de valami lesz... Annyi, hogy még rá melegítek holnap hátha ereszt a fedél.
Válasz Sk Laci #3796. hozzászólásáraA Volvo-k nagyon jó teknikák, sokkal jobbak mint az említett németek. Az E Merci nekem is teccik de kevesebb bizodalmam van benne mint egy Volvoban.
Nekünk a családban van több skandináv is, mindegyik faxa egyik S40-el voltak apróbb gondok ami nem kiszámítható volt de nem vészes dolgok, többivel jóformán semmi, pedig ha összeadom a bennük lévő kilométereket akkor bőven millió felett kell gondolkodni.
Én magamnak egy S90-est vennék leg szívesebben csak azt nem tudom elszámolni családi gazdaságban úgy ahogy azt kéne...
Válasz Maszek Zs #3798. hozzászólásáraMennyire lenne bonyolult kiforgatni a porlasztòt meg a nyomòcsövet,egy jò meg egy gyengélkedő hengerét. Ztán indítva forgattatni,hogy milyen a Porlasztási kép. Vagy,kisebb nyomàsra bűvölni a porlasztòt.
Válasz Maszek Zs #3798. hozzászólásáraEz előtöltésen lehet állítani az adagolón valahogy ?? Én ott adnák neki nagyobb előtöltést egy próba erejéig legalább.Hány fogas az adagoló bordás szíjkereke ?? Nem létezik hogy előtte már ott el volt téve egy fogat a szíj,ugyanezek az okok miatt ??
6301 hozzászólás
Válasz ICE #3843. hozzászólásáraJa igen! Az új L200-nál a kéziváltósnak nagyon jó hosszú 6. fokozata van, az nem sokat pörög pályán sem, míg az automata jelentősen rövidebb!!!
Múltkor ültem egy ilyenbe, a leg fullosabb verzióba akkor beszéltem a gazdájával akinek van egy másik ilyen is, az a kéziváltós.
De én automatát vennék, így ezért is kilőve.
Válasz fexco #3848. hozzászólásárahát nem is sok...
de félreérted, útra kellene közlekedni mindennapokra, meg nagy trélert húzni, terepre itt vannak a régi Nissanok azok rombolók
Válasz ICE #3844. hozzászólásárasaturn??
Válasz szanberg #3845. hozzászólásárapedig azé 181 paci azé nem kevés.nekem meg amugy ford soha se jön a portára.felfvannak fújva mint a lufik,oszt neki megy egy gallynak szétthullik mint egy papirzsepi.l200 instyle:2160 kiló.ezekkel a alterrain pacskerokkal meg NO.1
a gyárilag dunloppal jönnek,azok se rosszak....
Válasz ICE #3846. hozzászólásáraJól meghajtod rögtön hengerfejes
Válasz szanberg #3845. hozzászólásáraMitsubishi jobb, mint a Nissan...
Válasz ICE #3843. hozzászólásáraNekem micu sosem kellene.


Nagy motoros az amit keresek, de ha kicsi lesz akkor én Nissant veszek, most is azok vannak.
3,2-es Ford a legjobb ár-érték arányú gépezet, úgylátom Ermike értette a célzást hehe
Válasz ICE #3843. hozzászólására

Válasz szanberg #3839. hozzászólásáraAjánlom a Mitsubishi L200-at, szerintem nagyon jó, nekem idáig nagyon tetszik.
MITSUBISHI L 200 2.4 DI-D Instyle Navi AT, jó motor, szép kasztni, automata váltó, szuper select is van benne, felező, difizár, bőrülések, navigáció, tolató kamera, sávelhagyás figyelő, stb.
Válasz szanberg #3841. hozzászólásáraNeked x osztály kell az nem sok van a környéken!





Merci motoros, ha már leharcoltad van elég cigány aki majd átveszi a menő csillagos autót jó pénzért, pont úgy szeretik mint a BMVt!
Én is nyugodtabb leszek ha parkolok!
Válasz kori01 #3840. hozzászólásáraKuuva jók ezek az újak, a 2.3-as Renault Master motor van bennük, jobb mint az előzőek voltak. Rögtön ezt venném ha volna belőle nagyobb motorral szerelt verzió, csak hát nincs.

Fordokból még van a 3,2-es de abból meg rengeteg van mindenhol, még a végén összekeverném a parkolóban őket hehe Az új Raptor meg már csak 2.0 duplaturbós lesz, igaz 218 lóval és 500Nm-nyomatékkal, valamint nagyon bitang kinézettel de kicsinylem a motort benne, én vontatni is szoktam.
Amarok nagyon snassz, nem is tudom hogyan jellemezzem a kinézetét de szerintem a kettesgolf is fickósabbat mutatott anno, meg úgy eleve hányok a VW konszerntől...
Így marad az X350d Merci, csak ez meg pont a duplájába kerül mint egy N-guard Navara pl... de csak ez a zsilett most
Válasz szanberg #3839. hozzászólásáraTe nehogy navarát vegyél.
Új Nissan navara automata van esetleg valakinek itt?
Autópályás menetben mondjuk 140-nél mekkora motorfordulattal szaladnak ezek?
Válasz kori01 #3836. hozzászólásáraMa értem vissza a skodához, hogy hozzá tudjak nyúlni.
Hát lekellett vennem a hengerfejet is, mert nem volt kompresszió...
Mind a 3 szívó szelepet elverte a dugó. Kb. 3 foggal ugrott át a vezérlés egyébként...
xar VW motor, hogy a fene egye meg...
Holnap vihetem hengerfejeshez. Nem nagy meló de azért összességében jól körbe kellett bontani.
Arra gondoltam összerakom a vezérlést, majd ha kész minden átforgatom a motort többször is, aztán megnézem mennyire van kitolva az új feszítőpatron dugattyúja. Teszem azt 20mm-re az új vezérlés szettel, akkor vissza levenném a feszítő patront és előtte 2mm-el beszúrnék egy zégergyűrűnek hornyot ebbe, valamint kapna egy ilyen gyűrűt is. Így nem tudna visszafelé hajtás során sem teljesen visszanyomódni és a lánc belazulni.
Sikeres auto vásárlás volt :)
Volkswagen bora 1,6 ost sikerült vásárolnom :)
Válasz szanberg #3835. hozzászólásáraJah értem.
Válasz kori01 #3834. hozzászólásáraÁ megvettem kompletten a főhengert, abból is azt ami volt benne gyárilag, nem egy nagy összeg volt tizenpár ezer...
Válasz szanberg #3833. hozzászólásáraJa gondolom volt egy 1000es a karmantyú.
Válasz kori01 #3830. hozzászólásáraAz itthon újonnan vásárolt autók felében 10évesen 100-150ezer lehet, de a másfelében meg 3-400ezer, nagyon kis %-ban néhány 10ezer, amit nagyon hétvégi boltba járósnak vesznek nyugdíjasok pl.
Valamikor a 150ezer feletti km futású autót nem lehetett eladni, mára azért változott a dolog és tényleg megjelentek az eladható 300ezret futott de faxa állapotú kocsik is, megfelelő áron ha korrekt a szeker, meg is fogják venni.
Egyébként bárki tud még mostis variálni a km-ekkel, pl nekünk a V40-es 6éves 240párezer van benne, az évi 40ezres átlagfutás, műszaki vizsgánként 80ezerrel ugrik az óra de az lehetne 20-30 is akár, meg gondolom ezt meg is csinálják sokan, én nem fogom pedig újszerű a kocsi a mai napig és hibátlan.
Tényleg, megvolt az első műszaki hibája neki, múltkor mondja az asszonykám, hogy a kuplung pedál olyan furcsa. és tényleg, a pedálút felső végállásánál volt egy kis "holtjáték" de amúgy működött rendesen, csak ott úgy lábbal vissza tudtad húzni az utolsó centiken, előtte kiugrott teljesen. Megnéztem és picit olajködös volt a felső kuplung henger rudazatánál, kezdett ereszteni a karmantyúja hát kicseréltem egyik délután.
Majd vezérlést fogok most cserélni még rajta, már meg is vettem a készletet hozzá.
Válasz .Richard. #3831. hozzászólásáraJa az simán elhagyta
Válasz kori01 #3827. hozzászólására240-300az ideàlis. Mert ugye 500ezek elgurulnak.
ja nèha beugrik itt is hirdetèsben 15èves 400felett. Ugy tűnik őhazudik egyedül. A többi valòs! Aztànmeg lengőkarok szilentek cserèsek. Akkor kèrdem èn'itteni valòs 200ezer kmes auton szilentek lengőkarok jok. Akkor a lengőkar cserèsek pl. Magyarnàl szarabb utakon jàrtak eddig azon ette meg 200er alatt vagy jo az ut csak kapott màr 500at? Valami nem koser. Ismerős A3 ja'vagy 4'mittudomèn 260al vette'turbo taknyol a szivoba'kuplung krva nehèz'lengőkaros'folyamatos elektronika hiba'mindig bsztat valamit rajt. Bal hâtso sàrvèdőperem felhojagosodott 'rohad . Vizcsőrepedt. Folyat. Szervo folyat valahol. Ez kb. 16èv körül lehet most. Ezt teszi 15 èv meg 260 ezer?lofszt. Szerintem elhagyta az 500at az.
Válasz szanberg #3829. hozzászólásáraA valós még mindig kicsi nagyon.
Enyémbe 317van de újszerű szinte biztosan ha eladom csak szörnyűlködnek aztán megvesznek helyette egy 500ről visszatett 150ezrest.
Válasz kori01 #3827. hozzászólásáraPár éve még 100ezer felett is alig volt 10 éves kocsikban kilométer a hirdetések esetében, most legalább akadnak valós futott kilométerek is kiírva hehe
Válasz Mf-es? #3819. hozzászólásáraWD40 és egy puha rongy ugyanaz.
Most nézem a használtautó.hu hihetetlen hogy szinte minden autó kb 300000km ig megy.
A sok hülye meg eszi.
Válasz Plútó #3825. hozzászólásáraEbben kicsit több cucc van mint 2nedves törlőkendő
Válasz Mf-es? #3818. hozzászólásárafényszóró polírozó szett
Válasz Mf-es? #3818. hozzászólásáraWD 40 Specialist, szürke spray. Youtuben vannak videók. Előtte lakkbenzinnel törölgettem.
Válasz Mf-es? #3821. hozzászólásáraMi v 2éve políroztuk pasztával a Yarison.
Kicsit javult, de nem tartós.
Meg nem volt öröm v 2órán át símogatni
Válasz Mf-es? #3821. hozzászólásáraCsináltam már ilyet párszor de nem ezzel
1000es papírral bő vízzel megcsiszolod mindig vizes legyen.de nem kell sokáig csiszolni pár simítás utána rámégy polír pasztával. Vagy próbáld ki simán fogkrémek csak.azt is csak vizessen.
Válasz ND #3820. hozzászólásáraHa nem lesz itt jobb tanács,kipróbálom.
Válasz Mf-es? #3819. hozzászólásáraEz túl szépnek tűnik ahoz h igaz legyen, de ha kipróbálod írd már le milyen.
Válasz Mf-es? #3818. hozzászólásárahttps://clear-lights.net/?gclid=CjwKCAiAyMHhBRBIEiwAkGN6fOVCy5kbLGQInAWgvZodRvbrDUmYRiy_ZMFrSpDwZlpO53N75BnKLhoCjDcQAvD_BwE
Matt fényszóró búrát,mivel lehet kifényesíteni?
Válasz agrárproletár #3816. hozzászólásáramár működik
https://szuf.magyarorszag.hu/
ügyintézés-közig, jog
Lehet már pontosan tudni, hogy mikor indul ez a rendszer, ahol le lehet majd ingyen kérdezni a használt autók adatait?
És most mindenikek szeretném meg köszönni a segítséget!!!!





Válasz mtz1221 #3802. hozzászólásáraÜdv!

De mindjárt meg nézettem azt is amid idáig csináltam. És azt mondta a szerelő minden a legnagyobb rendben. 


Neked lett igazad az előtöltés nem volt jó.
Ma elvittem egy szervizbe megnézettem az előtöltést . És műszerrel megnézték és beállították. Úgy,hogy most JÓ!!!!
Gyűjtsétek a lóvét az árverésre.
https://hvg.hu/cegauto/20190102_bmw_5os_e34_pajtalelet
Ezek is tudják mi nem hagyja ott őket.
Válasz szanberg #3808. hozzászólásáraAz
Egy új yaris vegyél
Csak nem tanulsz.
Válasz szanberg #3806. hozzászólásáraHát én bizony nem szerelem,kell a pénz az autó szerelőnek is.
Így hirtelen tovább gondolva annyi munkája van,hogy ha nem sürgős lehet egy hónap várakozás is nála.
Rossz szakmát választottam.
Válasz kori01 #3807. hozzászólásáraEladtam, kellett gyorsan autó így ez lett belőle. Nem volt aki megcsinálja, karosszériához én nem értek.

Szóval ennyi. Majd kicserélem ezen a láncszettet és jó lesz még egy darabig.
Aztán hozok neki egy új Fiestát 1.0 Ecoboost
Válasz szanberg #3806. hozzászólásáraCsináltasd meg a yarist
Válasz máris szomszéd #3797. hozzászólásáraXopat a F Fabia. A minap megbontottam megnézni a lánc elugrását valóban az e a gond. Az nyilván.
Aztán körbebontottam holnap jön a cucc hozzá mondom összerakom hagy menjen. Vazzeg a vezérmű lánc fedele nem jön le róla. A motor hátoldalánál két csavar között van egy stiftje neki úgy látszódik így kívülről és az lehet össze gyógyulva, mert minden csavart kiszedtem körbe, mozog is az oldal fedél rendesen de ott alul-hátul semmi. Ütöttem is keményen fújkáltam hátha ázalog be egy kis lazító spray de semmi. Még a kartert is levettem, hogy alulról kifelé valahogy hátha jobban tudok koppintani rajta, hát tudok is de féltem jobban verni mert szerintem eltörne ha ettől jobbat vernék rá. Volt már hasonló más autónál de ennyit nem kellett püfölni és szétpattant, hát ez nem akar. Félek el fog törni a fedél, de már azt sem bánnám komolyan mondom, nagyon felidegesített, egy kis meló úgy elhúzódik ilyen szenvedés végett, hogy ihajj…
No majd holnap törik vagy lejön, de valami lesz... Annyi, hogy még rá melegítek holnap hátha ereszt a fedél.
Válasz Sk Laci #3796. hozzászólásáraA Volvo-k nagyon jó teknikák, sokkal jobbak mint az említett németek. Az E Merci nekem is teccik de kevesebb bizodalmam van benne mint egy Volvoban.
Nekünk a családban van több skandináv is, mindegyik faxa egyik S40-el voltak apróbb gondok ami nem kiszámítható volt de nem vészes dolgok, többivel jóformán semmi, pedig ha összeadom a bennük lévő kilométereket akkor bőven millió felett kell gondolkodni.
Én magamnak egy S90-est vennék leg szívesebben csak azt nem tudom elszámolni családi gazdaságban úgy ahogy azt kéne...
Válasz Maszek Zs #3798. hozzászólásáraMennyire lenne bonyolult kiforgatni a porlasztòt meg a nyomòcsövet,egy jò meg egy gyengélkedő hengerét. Ztán indítva forgattatni,hogy milyen a Porlasztási kép. Vagy,kisebb nyomàsra bűvölni a porlasztòt.
Válasz mtz1221 #3802. hozzászólásáraPersze hogy lehet vagy adagolót dönteni vagy kereken lehet forditani
Válasz Maszek Zs #3798. hozzászólásáraEz előtöltésen lehet állítani az adagolón valahogy ?? Én ott adnák neki nagyobb előtöltést egy próba erejéig legalább.Hány fogas az adagoló bordás szíjkereke ?? Nem létezik hogy előtte már ott el volt téve egy fogat a szíj,ugyanezek az okok miatt ??