Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#66350 Gumóka
2019-11-23 18:34:10

Válasz .Richard. #66349. hozzászólásáraGondolom Te is olvastad lentebb, mi volt az előzménye. Ez lett az eredménye.

Egyébként ez egy idős bácsié volt, gondos tulaja volt a gépnek, ezt leszámítva mindene korrektül működik neki.
Itt-ott vannak apróságok, de hát melyiken nem.

Erre azért figyeltek, meglátszik rajta, de szerintem ez elkerülte a figyelmüket.
Ha meg már így is, úgy is szét kell szedni, legyen rendben, nekem 25 hektárhoz elég és nem megy annyit évente, hogy sokat kelljen javítani.

Ennek most alászaladtam én is, gondolkodhattam volna előbb, úgy megelőzhettük volna a bajt.

De hát minden éremnek két oldala van, előnye és hátránya is.

Nincs profilkép
#66349 .Richard.
2019-11-23 18:14:54

Válasz Gumóka #66345. hozzászólásáraJa ok lehet jövőre másért kéne szétszedni. Igy megelőzöd. Ha a csavarok meg vannak huzva akkor nem repedhet el.'inkább 2kerékre áll. Azt valaki már elkrta anno. Te csak megszivtad. Amugy kormánymű'hengerfej'munkahengertarto'hűtő'fűtés vezetékek'inditomotor'hidraulika'tengelyszárr'gumik fék'sorolhatnám'a javitásokat'ez nekeem mind az első tulaj 13 év gondos gazdája adta át. Agyrém. Kár'hogy az mtzt csak leharcolják.

#66348 gazda001
2019-11-23 17:35:27

Válasz kurusa #66347. hozzászólásáraFehér, vagy fekete füst?

#66347 kurusa
2019-11-23 16:51:10

Sziasztok olyan problémám van szívó MTZ 80 assal hogy döl belöle a füst alapjáraton is fordulaton is nagyon. de ha meglazitom a második henger nyomócsôvét teljesen megszünik a füst fordulat nem változik!
Miért nem ègeti el a gázolajat???
Porlasztók,szelephézag jó!

#66346 Gumóka
2019-11-23 16:45:58

Válasz atisgyulai #66342. hozzászólásáraTegnapelőtt este azr hiszem ide írtam le, miért lett ilyen.
Némileg az én hanyagságom is, csírájában még meg lehetett volna folytani, most cserés lett.

#66345 Gumóka
2019-11-23 16:44:26

Válasz .Richard. #66340. hozzászólásáraFel is lesz újítva a hátulja, ha már darabokra szedjük.
Én látom azt, miért nem érdemes ezt már hegedülni, meg rápakolni még 40 kiló lemezt.
Az sem érné meg jobban, időben meg kb. Ugyanannyi.

Ma cca.7 óra alatt körbeszedtem amit lehet, lent a fülke, holnap délután már szét lesz tolva.
Felesleges azért ezt összegányolni, ha 40-50 ezerért van egy bontott, nem is öreg gépből.

Elvégre ez 42 évet kibírt.

Béke poraira.

Az újba majd beolvasszák.

#66344 csoppika
2019-11-23 16:03:56

Válasz vén cigány #66343. hozzászólásáraErrefelé akksiboltban nincs.. smile huh

#66343 vén cigány
2019-11-23 16:02:59

Válasz medikus #66339. hozzászólásáraLegközelebb 6-voltosakat veszek...

#66342 atisgyulai
2019-11-23 15:55:44

Válasz Gumóka #66337. hozzászólásáraTeljesen igazad van.
Egyébként sem játék függesztett gépet vinni. Ilyenben nem bízhat az ember.
Egyébként lehet tudni mi okozta.
Másik oldali csavar nem volt feltágulva?

Nincs profilkép
#66341 .Richard.
2019-11-23 15:19:01

Válasz medikus #66339. hozzászólásáraMindegy de akkor is eszt vettem nem 2 db6ost. Mert mindenhogy kellett egy doboz és így meg volt a késztetés,hogy megcsináljam. smile tongue nem kell A hatos

Nincs profilkép
#66340 .Richard.
2019-11-23 15:11:59

Válasz Gumóka #66337. hozzászólásáraHát,újra is épitheted!

#66339 medikus
2019-11-23 15:09:43

Válasz .Richard. #66329. hozzászólásáraA 2 hatos is annyit tud,mint az egy 210Ah!smile lol

#66337 Gumóka
2019-11-23 14:49:00

A bal oldala felrepedt a fedélig. Ami azt jelenti, hogy meg is nyílott, de látszik is.
Erre már kár elektródát pocsékolni, hegeszthetem én ezt önténnyel, vagy akár savállóval is, mellette el fog repedni ugyanúgy, kiég a széntartalma is, hiába erősítem ki, akkor is feszülni fog.
Mire ezzel elkészülnék, kicseréltem a tokot is, aztán nincs taknyolva.

#66336 vén cigány
2019-11-23 14:26:21

Válasz .Richard. #66335. hozzászólásáraVagy tenni bele erősebb segédmunkahengerket és kihagyni a gyárit.

Nincs profilkép
#66335 .Richard.
2019-11-23 13:37:46

Válasz Gumóka #66332. hozzászólásáraIgazuk van. Mennyire lenne badarság a munkahenger alatti nagy fedelet is vastagabb anyagbol csinálni'azt pedig a hátso függőleges kazánlaphoz amit az elöttem szolo irt lecsavarozott állapotban a hid tetején egy darabba hegeszteni? Esetleg belül is a csavarfuratoknál megeròősiteni keresztben ha van hely. Kevesebb munka lenne meg erősebb lenne mint gyárilag.

Nincs profilkép
#66334 9020
2019-11-23 13:27:38

Válasz Gumóka #66332. hozzászólásáraRepedés 2 végét elfúrni, begyökölni, öntvény pálcával megheggesztetni olyannal aki ért is hozzá

Nincs profilkép
#66333 moll1983
2019-11-23 13:06:11

Szerintem ez még javítható,legalább is én megpróbálnám,meghegeszteném a repedéseket,raknék rá egy 20mm kazánlemezt azt egyszer le csavaroznám utánna lehegeszteném a hídhoz,3s arra raknám a felfogatást.

#66332 Gumóka
2019-11-23 12:24:00

Itt a hiba...Kép

#66331 mtz1221
2019-11-23 11:45:29

Válasz atisgyulai #66330. hozzászólásáraÚgy ahogy írod.smile thumbupHa beragad akkor is lükvercbe lehet kidobatni,meg nem ártana pár kört menni az udvarban hátrafelé és taposni közbe a féket,hogy összekopjon kicsit.

#66330 atisgyulai
2019-11-23 11:42:54

Válasz colizoli #66316. hozzászólásáraTapasztalatom szerint a párától felületi rozsdát kapnak a fém tapadó felületek, és az új ferodolok surlódás helyett egyből odatapadnak.
Elinduláskor 1 vagy rükvercbe próbáld megvasalni. Olyan finoman nyomni, hogy ne kapja el, és ha már csúszik (nem a kerék hanem a tárcsa a szerkezetben)akkor odataposni.
Főleg közuton közlekedés előtt ajánlott, mert az egyoldalas satu felboríthatja a trakit.
Majd ha kicsit megkopik, meg megég a ferodol, akkor abbahagyja.

smile wink

Nincs profilkép
#66329 .Richard.
2019-11-23 11:35:41

Válasz Attikaa #66328. hozzászólásáraMivel ugye a nagy nem fér be'inkább vettem egy nagyot valami 200fölötti ahs'meg oldalt egy dobozban van. Csak egy 10essel volt drágább mint 2 6voltos. Ez bika. A régi inditoval mert a kicsi már zárlatos lett. smile cursingez mondjuk ugy teker mintha nem lenne kompressszio. smile lolpedig van.

#66328 Attikaa
2019-11-23 11:08:37

Úgy nèz ki a 82 esembe az akksik megadják magukat. Milyet érdemes venni? Úgy értem inkább 2 kisebb akksit vagy esetleg elég lehet egy 150Ah-s? Áttételes önindító van rajta.

#66325 medikus
2019-11-23 08:51:00

Válasz colizoli #66322. hozzászólásáraA fékdob mélységéből kiveszed a szerkezet,és a tárcsák vastagságát!!Meg kapod hány milliméter hézagod van! smile sweatdrop

Nincs profilkép
#66324 .Richard.
2019-11-23 08:22:23

Válasz colizoli #66316. hozzászólásáraVálts irányt!akkor odaadja. Lehet megoldás lenne belül 5milis kazánlappal kihézagolni a tárcsa meg a difiház felöli oldalt 'hogy a szerkezet kevesebbet nyiljon szét. Mert az a baj. De ezt én nem probáltam.

#66323 rigás
2019-11-23 07:54:07

Válasz colizoli #66320. hozzászólásáraMaga a nyomólap is tudja ezt hozni, akkor is ha nem látszik rajta semmi különös golyók bezsírozva stb...

Nemrég beszéltem egy szerelővel ő mondta, hogy az új nyomólapok közül is minden 3. jó a többi ragad satuzik.
Vagyis ha valami új, az nem feltétlen jó!

#66322 colizoli
2019-11-23 07:38:02

Válasz medikus #66321. hozzászólásáraMelyik lenne a jó? Mondjuk mind a 4 lett egyszerre cserélve és a másik oldali az jó.

#66321 medikus
2019-11-23 07:07:43

Válasz colizoli #66320. hozzászólásáraKülönböző vastagságú betétek vannak!Lehet vékony van benne!Ki kell mérni!

#66319 colizoli
2019-11-23 05:58:47

Válasz gjoni #66318. hozzászólásáraEz is lett cserélve, mert szépen be volt már repedezve.

#66317 gjoni
2019-11-23 05:47:29

Válasz colizoli #66316. hozzászólásáraSzerkezetét cserélték?Maga a fékdob is kopik azért is lehet

#66316 colizoli
2019-11-23 05:34:08

Sziasztok

Mitöl ragad fel az MTZ fékje? Nem régen lett cserélve a féktárcsa, zsirozva a golyók benne és neha úgy felragad, hogy 5 percig rugdosom a féket, mert nem tudok elindulni. Meg egyböl satuzik, nincs átmenet, hogy finoman fékezen.

#66315 vén cigány
2019-11-23 00:16:34

Válasz csoppika #66308. hozzászólásáraNálam is az egyik MTZ-én a fellépő mellett van aksi viszont ahogy tapasztaltam a rezonancia véget előbb tönkre mennek az akkumulátorok.

#66314 vén cigány
2019-11-23 00:14:53

Válasz S Robi #66304. hozzászólásáraNe zavarjuk össze a kérdezőt.
A két 6 voltos akkumulátor autóvillamossági szempontból a legjobb megoldás. (főleg, hogy az aksi tartó erre van tervezve)

#66313 vén cigány
2019-11-23 00:10:47

Válasz mtz1221 #66311. hozzászólásáraOlyan olajszivattyú nincs, amit rá lehet tolnia tlt tengelyre?

#66312 mtz1221
2019-11-22 22:33:36

Válasz medikus #66310. hozzászólásáraVagy csak nem mtz és tudnak a mm-es tűrés helyett században is számolni.smile sweatdrop30 éves rakovicánk 4 hengeres jugoszláv perkinsel,90 Ah-os aksi -15 ben gond nélkül mindig.

#66311 mtz1221
2019-11-22 22:28:43

Válasz Balu86 #66286. hozzászólásárabalos.De csapágyazás nélkül rá ne tedd a kardánt mert egy napig fog elmenni.vagy keres olyan pumpát ami ékszíj meghajtásra van tervezve,annak csapágy van a meghajtás felől nem persely.

#66310 medikus
2019-11-22 21:52:55

Válasz csoppika #66309. hozzászólásáraSok henger eleve könnyebben indul!

#66309 csoppika
2019-11-22 21:35:55

Válasz mocsencsi1 #66306. hozzászólásáraA crystal erdekes... Tavaly augusztus óta pár nap után a feszmérő 11Voltot mutat, de még mindig indul(t)...

#66308 csoppika
2019-11-22 21:34:33

Válasz csoppika #66307. hozzászólásáraNekem a 80asban úgy van. Az első garnitura bírt kb 5 évet... Az 50esbe hirtelen felindulásból (meg lista voltam kábelt eszkábálni)újra busz akksi ment a fellépő mellé...

#66307 csoppika
2019-11-22 21:32:08

Válasz mocsencsi1 #66306. hozzászólásáraGondolom a rövidebb karikán levőt jobban megtölti...

Nincs profilkép
#66306 mocsencsi1
2019-11-22 21:16:32

Párhuzamos kötésnél a töltés /tároló kapacitás/ Ah összeadódik, ezért is szeretik sokan. Vezetéknek jóféle hegesztőkábel a legjobb.

#66305 gabika82
2019-11-22 20:55:39

Üdv! Egy olyan kérdesem lenne felétek milyen órabérbe dolgozbak a mtz szerelők?

Nincs profilkép
#66304 S Robi
2019-11-22 19:38:05

Válasz Gergő80 #66295. hozzászólásáraSzia Én 2db 12V 100A tettem bele (simán befér hátra), áttételes önindítóval jó párosítás. mindig stabilan indul

#66302 vén cigány
2019-11-22 17:33:43

Válasz szg2 #66300. hozzászólásáraInkább a Habinál vennék, amit korábban linkeltem.

#66301 medikus
2019-11-22 14:32:37

Válasz vén cigány #66299. hozzászólásáraHosszú! Ezért 50négyzet milliméteres kell hozzá!smile thumbup

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Piros ribizli eladó őstermelőtől
Piros ribizli eladó őstermelőtől

400 Ft

Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]