Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.61 Ft USD 309.5 Ft CHF 382.56 Ft GBP 409.67 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96444 hozzászólás
Nincs profilkép
#66194 Lala5995
2019-11-16 14:37:12

Válasz erik18 #66193. hozzászólásáraValószinűleg drágább lesz az átalakítás!Egy jó szakkönyv segíthet a gyári beállításában! Nem bonyolult az sem!

Nincs profilkép
#66193 erik18
2019-11-16 14:29:09

Nem megbízható, kevesen értenek a javításához mtz alkatrész olcsóbb és beszerezhetőbb

Nincs profilkép
#66192 Lala5995
2019-11-16 14:24:01

Válasz erik18 #66191. hozzászólásáraVezérlőtömbbel együtt, szabályosan szerelve működhet! De miért nem jó az eredeti rendszer?

Nincs profilkép
#66191 erik18
2019-11-16 14:07:47

egy 16045 zetorra szeretnénk ráépíteni vezértömbbel eggyütt.Csak a hidraulikaszivattyú marad az eredeti.

Nincs profilkép
#66190 Lala5995
2019-11-16 14:03:42

Válasz erik18 #66189. hozzászólásáraErre a kérdésre nem lehet egyértelmű választ adni! Ahhoz a gép tipusát, hidraulika rendszerét ismerni kell! Az erőszabályzó egy olyan szelep, amely a vezérlőtömbbel kapcsolatban működik! Vezérli a nyomást. Hasonlóan működik, mint a vezérlőtömb egy szekciója!Csak nincs egybeépítve. Több információ szükséges a válaszhoz!

Nincs profilkép
#66189 erik18
2019-11-16 13:52:48

Üdv.abban kérnék segítséget h mtz erőszabályzó beépíthető e más tralktorba 3pont süllyesztés és emelés céljából?

Nincs profilkép
#66188 gatorhaz0101
2019-11-16 05:43:00

Válasz szg2 #66186. hozzászólására én nem ülök a traktorban csak kb. évi 120-170 órát, az is inkább kaszálás, sodrás, bálázás. Viszont az is igaz, hogy 120 kg. vagyok. Erősen matekozom, de ha kiszámolom, hogy esetleg 10 évet kibír a Grammer, az évi 25-30000 forintra jön ki, annyit meg szerintem megér a kényelem.

Nincs profilkép
#66187 szg2
2019-11-15 13:56:42

Válasz gatorhaz0101 #66185. hozzászólásáraGumiban én a Taurust javaslom..

Nincs profilkép
#66186 szg2
2019-11-15 13:55:38

Válasz gatorhaz0101 #66185. hozzászólásáraGrammert vegyél ha csak teheted. Ha én hamarabb vettem volna nem kellene minden nap gyógyszerrel kelnem-feküdnöm. Most is van annyi előnye még hogy egyáltalán etetni tudok, a sajátomat meg tudom csinálni igaz bérmunkát már nem vállalok.

Nincs profilkép
#66185 gatorhaz0101
2019-11-15 11:21:20

Üdv mindenkinek! Mi a véleményetek a 120-150 ezer foritos levegős ülésekről, érdemes bennük gondolkodni, vagy inkább egy jobb mechanikust vegyek? Valamint milyen gumi márkát ajánlotok ami ár érték arányban jó?

Nincs profilkép
#66183 Lala5995
2019-11-14 17:44:41

Válasz Lala5995 #66182. hozzászólásáraPVX PB-2 8X1,5 PLASTIC a gyári cikkszáma. Habiban vehetsz méterben. De máshol is árulnak.

Nincs profilkép
#66182 Lala5995
2019-11-14 17:40:53

Válasz vén cigány #66180. hozzászólásáraÜzemanyagcső műanyag 8mm/1,5mm fm
Cikkszám: 31116
Gyári cikkszám: 8MM/1,5MM CSŐ
Amelynek a külső átmérője 11 mm.

Nincs profilkép
#66181 Lala5995
2019-11-14 17:32:12

Válasz Tom250 #66177. hozzászólásáraA régi JUMZ traktorok maximális nyomása 16MPa a hidraulikus rendszerben. Ahogy az MTZ-nél is, a JUMZ-nál is megemelték a nyomást 19,5 +5 MPa-ra. Amely 200 Barnak megfelelő nyomás. Ha tudod mérd meg! Beállítani sem nehéz! Amennyiben a fülke hátsó falán van a vezérlőtömb.Utána felemel, amit kell!

#66180 vén cigány
2019-11-14 13:49:04

MTZ 80-asnál, mi mérete az adagolónál a PVC csöveknek?
8/12 vagy 8/11 mm

Nincs profilkép
#66179 .Richard.
2019-11-14 13:13:12

Válasz mtz1221 #66178. hozzászólásáraAkitől a tornyot kaptam kölcsönbe'82ese van. De a munkahenger tarto bak ha gyenge kiszabja a csavarokat. Hát igy járt. Vagy segédemelő vagy nagyobb munkahenger a nehéz géphez. Segédemelő azért a munkahenger bakot tehermentesiti'igy 1pont a javára. Csak drága.

#66178 mtz1221
2019-11-14 12:12:38

Válasz Tom250 #66177. hozzászólásáraNe félj tőle.Nekem kamion téglát leszedtek vele úgy ahogy Ricsi írja,le volt fixálva a munkahenger.Ásóboronára meg veszel 200 euróért 125-ös munka hengert rá és kész.

#66177 Tom250
2019-11-14 11:52:49

Válasz .Richard. #66176. hozzászólásáraAkkor ez rendben lesz, Köszi!

Még az ásóboronám miatt aggódom egy kicsit, a súlyát nem tudom.

De ha jól mértem a szélességét akkor 3m-es, 3 sor kapával és egy sor rögtörővel.

Nincs profilkép
#66176 .Richard.
2019-11-14 11:16:32

Válasz Tom250 #66168. hozzászólásáraMunkahenger csak tartja a tornyot. Vagy beakasztod a tehermentesítőt.akkor csak a torony Munkahenger dolgozik az meg 3tonnát is elbir. Ha az mtz szivattyuja nyomja az olajat. Az elejére 300 kiló súly és le veheted vele nem esik hanyatt.. Óvatos mozgás annyit kibírhat minden.

#66175 Gepi
2019-11-14 10:11:41

Válasz Sanyee #66172. hozzászólásáraAnnyit még hozzátennék hogy az olajozásra figyelj majd oda.

Nincs profilkép
#66174 Mtz 550E
2019-11-14 10:02:52

Válasz csferri #66158. hozzászólásáraAlkatrész rajzba ott nem hoz tömitést! Meg a habinàl se találtam! Akkor marad az O-gyürű!

#66173 gjoni
2019-11-14 09:38:57

Válasz Sanyee #66172. hozzászólásáraAkkorát nem.pörög mint 80 adagoló,de elmegy vele tuti

#66172 Sanyee
2019-11-14 09:15:23

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Mtz 80-asra fel lehetne tenni 50-es adagolót, amivek menne is a motor? Illetve fordítva is működne?
Pl. csak azért ha esetleg tönkremenne az egyiken akkor még egy napig tudna potkocsizni.

Nincs profilkép
#66171 Lala5995
2019-11-14 09:15:10

Válasz Lala5995 #66170. hozzászólására200 bar az üzemi nyomás a rendszerben. Gyári érték. Ha ezt nem tudja, nem emel nagy terhet.

Nincs profilkép
#66170 Lala5995
2019-11-14 09:08:06

Válasz Tom250 #66168. hozzászólásáraA 80-as, 82-es tipusok még annyit sem emlnek, mint a JUMZ! Gondold végig: Ugyanaz a munkahenger, azonos nyomás, azonos függesztőszerkezet.A munkahenger szárának az átmérőjét vond le a hasznos munkafelületből! Ez a 80-as tipus. Míg a JUMZ a teljes felületen végez munkát! Nekem is JUMZ van. Közel 1000 üzemórával.Olajfolyás nélkül. Orbitos kormányművel.

#66168 Tom250
2019-11-13 21:30:11

Válasz .Richard. #66167. hozzászólásáraOtt vagyok hogy kéne vennem egy második gépet a Jumz mellé, eredetileg egy ugyanilyet szerettem volna, de az összes értelmes hirdetést elkapkodták..

B verzió egy 80-as MTZ lenne, de nem tudom hogy ha úgy adódik akkor letudom e vele venni a tonnás Bigbeget a teherautóról, a jumz éppenhogy letudta venni

Nincs profilkép
#66167 .Richard.
2019-11-13 21:18:51

Válasz Tom250 #66164. hozzászólásáraFél raklap 38as tégla. Ugyan ennyi csak cserépből. Sulyát nem tom. Tallán 600lehet. 2 kerékre áll tőle.

#66166 mtz1221
2019-11-13 21:18:05

Válasz medikus #66165. hozzászólásáraAkkor a Feri is csuklani fog.smile lolsmile lolsmile lol

#66165 medikus
2019-11-13 21:14:27

Válasz mtz1221 #66163. hozzászólásáraAz hétvégi téma lesz!!smile lolsmile lolsmile lol

#66164 Tom250
2019-11-13 21:13:57

Egy 80-as mtz targonca toronnyal mekkora súlyt tud megemelni?

#66163 mtz1221
2019-11-13 21:08:15

Válasz medikus #66161. hozzászólásáraVagy mér előbb beszívta a pumpa,és majd lehet azt is cserélni.smile sweatdrop

#66162 Gumóka
2019-11-13 21:06:26

Válasz medikus #66161. hozzászólásáraKövetkező napi kérdés a tartály kiszedésének módjai lesznek smile lol

#66161 medikus
2019-11-13 20:59:12

Válasz Mtz 550E #66157. hozzászólásáraBiztos beesett a tartályba!!smile whistlingsmile whistlingsmile whistling

#66160 medikus
2019-11-13 20:59:10

Válasz Mtz 550E #66157. hozzászólásáraBiztos beesett a tartályba!!smile whistlingsmile whistlingsmile whistling

Nincs profilkép
#66159 .Richard.
2019-11-13 20:43:45

Válasz Lala5995 #66151. hozzászólásáraElengedi! Speckos csap!Sajna ha fogni kell neki akkor fog. Még nem törött. Szántòföldön birnia kell. Ott Kanyarodni bekapcsolva szinte lehetetlen. Aki azt nem veszi észre az sokat ivott.smile lol amugy a ragasztott zöld tárcsa birja. Szegecseltet szétszabta szántáskor. Szinte szétkente az egészet.

#66158 csferri
2019-11-13 20:42:47

Válasz Mtz 550E #66157. hozzászólásáraMilyen a tömítés??kb 1mm vastag meg 4-5mm széles kör.smile sweatdrop, de mondom jó oda o gyűrű is csak passzosan menjen a szűrőházra 3-as vagy 4 -es nem emlékszem már.

Nincs profilkép
#66157 Mtz 550E
2019-11-13 20:35:32

Válasz csferri #66148. hozzászólásáraMilyen tömités mert nem talàltam olyat!

#66155 medikus
2019-11-13 20:32:29

Válasz B.J. #66154. hozzászólásáraMinden valamire való traktoros boltban kell hogy legyen! OK!
smile thumbup

Nincs profilkép
#66154 B.J.
2019-11-13 20:29:31

Válasz medikus #66153. hozzászólásáraJól van!! Én LAIKUS vagyok, nem medikus!:)

#66153 medikus
2019-11-13 20:26:18

Válasz B.J. #66152. hozzászólásáraA sarki fűszeresnél nem!smile lol

Nincs profilkép
#66152 B.J.
2019-11-13 20:18:09

Válasz csferri #66146. hozzászólásáraKöszi, onnét jön valami kattogó hang!
Lehet ezt venni valahol?

Nincs profilkép
#66151 Lala5995
2019-11-13 20:01:31

Válasz .Richard. #66144. hozzászólásáraCsak egyszer felejtsd bekapcsolva a levegőst! Féktárcsa KO! De lehet nagyobb baj is! ,, Könnyű" kiszedni a bordás tengelyvéget a differenciálműből! Türelemjáték, mágnes és szerencse kell hozzá!Megtapasztaltam. De akinek a levegős kell, szerelje! Levegőelzáró csap zárt állásban engedje el a levegőt! Más csap nem jó!

#66150 medikus
2019-11-13 20:01:09

Válasz csferri #66146. hozzászólásáraHa "nagy" műszerfalas,akkor van ott 2 relé is!Az egyik az izzító,BUS relé!Azon keresztül kap testet a mellette levő rendes indító relé áramot!A nagy relé megy tönkre általában!Nem ad ki testet!smile nonono

#66148 csferri
2019-11-13 19:57:01

Válasz Mtz 550E #66145. hozzászólásáraNe pasztázzál ott semmit! tömítés jár alá, de O gyűrű is jó.

#66147 medikus
2019-11-13 19:56:49

Válasz Mtz 550E #66145. hozzászólásáraBakker!!Te most valami nagy generálban vagy,vagy csak szórakoztatsz itt embereket!Csak azért,mert folyamatosan javítasz,április óta,de mikor lesz vége?smile confusedsmile confusedsmile confusedsmile sweatdrop

#66146 csferri
2019-11-13 19:55:26

Válasz B.J. #66143. hozzászólásáraA bal oldali műszerfal burkolat alatt fölül vannak a relék valamelyik az lesz.

Nincs profilkép
#66145 Mtz 550E
2019-11-13 19:53:52

A hidraulika papírbetétes szűrőnek a külső fémház peremét szoktàtok pasztázni ahogy belefekszik a hidraulika tartályba!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hatalmi belviszály, vagy valódi botrány? Konfliktus a növényorvosi kamarában
Hatalmi belviszály, vagy valódi botrány? Konfliktus a növényorvosi kamarában
Feszült légkör, elnapolt napirendi pontok és a MANOK Kft. ügye árnyékolták be a...
Megnyitották a tározót: vizet kap egy fontos mellékfolyónk, de takarékosan
Megnyitották a tározót: vizet kap egy fontos mellékfolyónk, de takarékosan
Megkezdődött a vízpótlás a Mátraverebélyi-tározóból, hogy a Zagyvában a nyári...
CLASS QUADRANT 2200
CLASS QUADRANT 2200

4.200.000 Ft

Vágóasztal szállító kocsi és gabona vágóasztal eladó
Vágóasztal szállító kocsi és gabona...

820.000 Ft

Öntöződob
Öntöződob

2.000.000 Ft

Ládás simító
Ládás simító

1.299.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]