Üdv!
Na én márt jártam így, de ott a búvárcsőnél fel kapott valamit. Meg olyan is volt, hogy a dúrva szürönél a befolyásnál át folyik egy lukas lemezen közvetlen a luknál fel dugúl rozsdával. A következő eset nem T16-on történt, elvolt repedve az egyik cső nem szivágott nem könnyezett. De mégis néha leált. Mire rá jöttűnk, hogy csak egy picit el van repedve addigra mindent kicseréltünk. szerintem meg kezd a kályhánál! Nézd meg a szintet és menj végig ataleljes rendszeren.
Ez nem olyan viccesám! 46éves egyedülálló ismerősöm,tavaly mályusban panaszolta,hogy ilyen drága benzin mellett ő nem autózik. Apuci picai fia,zsir új Toyota akármi..... mondta,tankolt okt végén,még van benne ,pár hetet még kibir. ketten voltunk az irodájában,mikor ezt mondta,hát nem szóltunk Semmit. Én ugy gondolom,akinek kocsija sincs,az is több benzit elfüstöl,mint ez az illető.Az új autóknak,milyen nagy tankja leht mi??
Szép estét mindenkinek!
Jártatok már úgy, hogy menet közben hatodikban, egyenletes gázadásnál elkezdett hullámozni a motor...
Lelassult a járgány majd újra gyorsult, majd megint újra és újra..????
Mi lehet ez??? levegősödik a rendszer?
Három hónapja kitakarítottam az üzemanyag rendszert, utána nem volt semmi ilyen.
most kezdte, de csak néha csinálja!!
Ilyenkor elmegy az erő is..
nem füstöl, és nem eszi az olajat, és nem is melegszik, az olajnyomás 3,5 Bar.
Szerintetek? Én az üzem anyag szivattyúra gondolok..vagy levegősödésre..
Kész lett, kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá. Magához a melóhoz, meg a videóhoz is. Itt megtekinthető a youtubeon
Vagy ha így működik, akkor azonnal nézhető.
Üdv!
Ez csak egy sima műtrágya szorás volt. Amikor szortuk ez a része nagyon vízes volt. Ígyhát nem maradt más elhalasztottuk. Csak az ide szántat is elszortuk. Sikerült olcsóbban szereznem és nem kellett sok így egy kirándúlás keretében megoldottuk. Mire fel tettük volna a szorót annyi Idő allatt meg volt a szorás. Kép nem lett a legjobb de nem hagyhattam ki
történt itt ilyesmi, közös tulajdonban levő kaszálót az értelmesebb tulaj okosan felszórta sitt töremlékkel mert összevesztek 1 darab bálán. páratlan számúra jött ki a bálázás, és ez, na EZ mindenre feljogosította az okosabbikat.
kaszálhatatlan, tönkreteszi az eszközt.
had ne mondjam a tulajok tesvírek, szagosbőrűek, nem napon bamultak, és rendszeresen kérdezik nincse hulladékvasam.
természetesen mindenki tudja hogy amúgy eszkimók.
Most fellelkesítettetek, csinálok majd valamit, csak az asszony a gépen néz tévét aztán le vagyok tiltva Igyekszem jövő héten valami oszkár díjas vágást összerittyenteni
az én t16 traktorom hoz is van permetezőm elöl van egy 600l műanyag tartály a plató helyén hypró szivatyu van a tratály alat amit a gardán hajt és hátul van egy három pont amin egy 6m eres keret van azt enyi
Válasz #4175. hozzászólásra
Nekem lenne ötletem...:-)))))))))) Nyakon csípsz két semmire kellőt és össze kötteted velük.. motivációnak meg elég lenne, ha neki pofoznád őket..
Holnap csinálok képet úgy jó?? A tartály 1000L-es Novor forma elől alul gyárilag picit rövidítve, hogy beleférjen a vázba. A vegyszer kijuttatása Hipro szivattyúval történik 12m szórókerettel. Ha a haver otthon lesz csinálom a képet, és felrakom.
Ezzel a kérdéssel én is így vagyok, ha meg lehet oldani olcsóbban akkor úgy, még ha lassabb is..
A lényeg az, hogy a munka minősége ne romoljon, vagy csak egy kicsit az még belefér a toleranciába...
7217 hozzászólás
Válasz #4216. hozzászólásra
És a végére nem irtam oda az összes csövet fulyasd meg levegövel úgy mikor teljsen levan véve.
Válasz #4207. hozzászólásra
szerintem meg kezd a kályhánál! Nézd meg a szintet és menj végig ataleljes rendszeren.
Üdv!
Na én márt jártam így, de ott a búvárcsőnél fel kapott valamit. Meg olyan is volt, hogy a dúrva szürönél a befolyásnál át folyik egy lukas lemezen közvetlen a luknál fel dugúl rozsdával. A következő eset nem T16-on történt, elvolt repedve az egyik cső nem szivágott nem könnyezett. De mégis néha leált. Mire rá jöttűnk, hogy csak egy picit el van repedve addigra mindent kicseréltünk.
Válasz #4201. hozzászólásra

Válasz #4201. hozzászólásra

Válasz #4201. hozzászólásra Príma...
Válasz #4211. hozzászólásra
46éves egyedülálló ismerősöm,tavaly mályusban panaszolta,hogy ilyen drága benzin mellett ő nem autózik. Apuci picai fia,zsir új Toyota akármi..... mondta,tankolt okt végén,még van benne ,pár hetet még kibir. ketten voltunk az irodájában,mikor ezt mondta,hát nem szóltunk Semmit. Én ugy gondolom,akinek kocsija sincs,az is több benzit elfüstöl,mint ez az illető.Az új autóknak,milyen nagy tankja leht mi??
Ez nem olyan viccesám!
Válasz #4210. hozzászólásra





Minek, tavaly tettem bele gázolajat...
Válasz #4209. hozzászólásra

mielőtt még szétszeded az üzemanyag rendszert, a gázolaj szintet nézted már?
Válasz #4208. hozzászólásra
Jó játék lesz kideríteni a hiba okát, mert sehol sem könnyezik a gázolaj..porszáraz minden..
Válasz #4207. hozzászólásra
Az tuti hogy gázolaj hiány miatt csinálja ezt. Valahol sikerül neki falsot szívni vagy a tápszivattyú adta meg magát.
Szép estét mindenkinek!

Jártatok már úgy, hogy menet közben hatodikban, egyenletes gázadásnál elkezdett hullámozni a motor...
Lelassult a járgány majd újra gyorsult, majd megint újra és újra..????
Mi lehet ez??? levegősödik a rendszer?
Három hónapja kitakarítottam az üzemanyag rendszert, utána nem volt semmi ilyen.
most kezdte, de csak néha csinálja!!
Ilyenkor elmegy az erő is..
nem füstöl, és nem eszi az olajat, és nem is melegszik, az olajnyomás 3,5 Bar.
Szerintetek? Én az üzem anyag szivattyúra gondolok..vagy levegősödésre..
Válasz #4201. hozzászólásra


Válasz #4200. hozzászólásra
Köszönöm!
Válasz #4201. hozzászólásra

Kész lett, kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá. Magához a melóhoz, meg a videóhoz is.
Itt megtekinthető a youtubeon
Vagy ha így működik, akkor azonnal nézhető.
Válasz #4198. hozzászólásra
A T16-os motor 7L+1L a légszüröbe váltó 8,5L
MTZ-be 20L abból jut a légszüröbe is meg marad egy kevés. Vàltóba meg 40L körül.
Üdv!

Ez csak egy sima műtrágya szorás volt. Amikor szortuk ez a része nagyon vízes volt. Ígyhát nem maradt más elhalasztottuk. Csak az ide szántat is elszortuk. Sikerült olcsóbban szereznem és nem kellett sok így egy kirándúlás keretében megoldottuk. Mire fel tettük volna a szorót annyi Idő allatt meg volt a szorás. Kép nem lett a legjobb de nem hagyhattam ki
Hello!
Tudom hogy volt már róla szó, de meg írná valaki mennyi hajtómű és mennyi motorolaj kell a paripába, ugyanezt MTZ 80-ba is.
Előre is köszönöm!!
Válasz #4192. hozzászólásra



Én először azt gondoltam egérvadászat, a platóról jobban látni hol szalad az egér! Aztán fater futás gyíííííííííííííí.
Válasz #4194. hozzászólásra

Azért sok meló lehetett, teleszorni csekmettel, ráadásul ,ingyen! Igazi àldozatot hozott.
Válasz #4191. hozzászólásra



Ez király!
történt itt ilyesmi, közös tulajdonban levő kaszálót az értelmesebb tulaj okosan felszórta sitt töremlékkel mert összevesztek 1 darab bálán. páratlan számúra jött ki a bálázás, és ez, na EZ mindenre feljogosította az okosabbikat.
kaszálhatatlan, tönkreteszi az eszközt.
had ne mondjam a tulajok tesvírek, szagosbőrűek, nem napon bamultak, és rendszeresen kérdezik nincse hulladékvasam.
természetesen mindenki tudja hogy amúgy eszkimók.
Válasz #4192. hozzászólásra










Nem műtrágya szórás félig kézi félig gépi!!!!!
Válasz #4191. hozzászólásra
mi volt az elképzelés? Kék bogárpacskoló,mert bogaras a szomszéd,aztán törmeléket buritatok a kaszálójára?
vagy a látszat csal?????
Mai meló!!
Válasz #4189. hozzászólásra
De mára kidőltem, majd folytatom vmikor.. 
Készül a videó!!! Annyit meg merek kockáztatni így előljáróban, hogy jó lesz!!
Válasz #4188. hozzászólásra
Igyekszem jövő héten valami oszkár díjas vágást összerittyenteni 
Most fellelkesítettetek, csinálok majd valamit, csak az asszony a gépen néz tévét aztán le vagyok tiltva
Válasz #4185. hozzászólásra

majd én is teszek fel
had lássuk!
kiváncsi vagyok arra a videóra
Válasz #4185. hozzászólásra
Naná!
Ma ez volt a program. Tegyek fel videjót?

az én t16 traktorom hoz is van permetezőm elöl van egy 600l műanyag tartály a plató helyén hypró szivatyu van a tratály alat amit a gardán hajt és hátul van egy három pont amin egy 6m eres keret van azt enyi
Válasz #4181. hozzászólásra
Nem találom..
Válasz #4181. hozzászólásra

Nem erre gondoltam. Az egy rendesen összerakott volt 2db 300L tartállyal volt szerelve, talán 700 kértek érte.
Válasz #4180. hozzászólásra
http://www.agroinform.com/aprohirdetes_adatlap/gep/traktor-45-le-alatt/t16-permetezo-traktor/h_6513336?ref=0afa017e
Válasz #4179. hozzászólásra
Igen? Mikor. hol engem érdekelne!!!!!!!!!!!!!
Válasz #4174. hozzászólásra

Most jut eszembe itt is hirdettek egy T-16 felszerelve permetezővel 600 literes tartállyal kerettel.
Válasz #4176. hozzászólásra

Az a legolcsóbb leggyorsabb megoldás.
Válasz #4176. hozzászólásra





Válasz #4175. hozzászólásra

Nekem lenne ötletem...:-)))))))))) Nyakon csípsz két semmire kellőt és össze kötteted velük.. motivációnak meg elég lenne, ha neki pofoznád őket..
Válasz #4173. hozzászólásra


De mondjuk,ha tudnál egy jó megoldást a venyige bálázásához.Nem lenne rossz!
Válasz #4173. hozzászólásra





Köszi !!!!
Minden jó megoldás érdekel.Mert lehet találok megoldást akár egy másik dologhoz is!!!!
Válasz #4172. hozzászólásra



Holnap csinálok képet úgy jó?? A tartály 1000L-es Novor forma elől alul gyárilag picit rövidítve, hogy beleférjen a vázba. A vegyszer kijuttatása Hipro szivattyúval történik 12m szórókerettel. Ha a haver otthon lesz csinálom a képet, és felrakom.
Válasz #4171. hozzászólásra



Mondjuk 1-et
Válasz #4161. hozzászólásra



Pedig van, mennyit mutassak ezzel a megoldással???? Van még ezzel a 600 L megoldással is szerelve, de több van 1000L Novor tartállyal!
Válasz #4169. hozzászólásra


Ezzel a kérdéssel én is így vagyok, ha meg lehet oldani olcsóbban akkor úgy, még ha lassabb is..

A lényeg az, hogy a munka minősége ne romoljon, vagy csak egy kicsit az még belefér a toleranciába...
Tavaly vetettük a Búzát a mi szerelvényünk ért 500000Ft
a szomszéd földön igaz 10 szer gyorsabban vetett
100 szór annyiba került!!!!