Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 351.37 Ft USD 306.56 Ft CHF 379.36 Ft GBP 405.02 Ft

Fórum

T-16M traktor

Létrehozta: Vendég , 2008-01-29 12:30:36

Kedvencekhez Segítség
7217 hozzászólás
Nincs profilkép
#3217 dávidka234567
2014-04-03 20:56:55

egy kérdés em lenne be akasztom a kéziféket és berakom ötödikbe a traktort és rá engedem a kuplungot és áll a traki ilyenkor mit kell csinálni vagy mit kell cserélni vagy volt e már esetleg valakinek ilyen problémálya és hogyan orvosólta?

Nincs profilkép
#3216 a2457
2014-03-28 22:27:10

maximálisan egyet kell hogy értsek.
inkább sanszos hogy LEFELE fog menni a fogyasztás, épp amit írtak is.
hengerenként lehet belőni pontosan.

hagyd azt a szegény ördögöt, keress egy adagolós embert.

#3215 Maszek Zs
2014-03-28 22:01:20

Válasz #3212. hozzászólásra
Az hűlyeség amit mondott!!!!A fogyasztást úgy állitod ahogy akarod!!!!!Az árra meg nekem az ismerősöm 15000ft-ot mondot.Nehagyd ennyibe!!smile hammersmile biggrin

#3214 stefi69
2014-03-28 20:24:27

Válasz #3212. hozzászólásra
smile biggrin Az az ember nem adagolós!!!

Nincs profilkép
#3213 mucsijani
2014-03-28 18:20:59

Hello.
Az adagolós félre beszél,nem fog többet enni az 50-es adagolóval,viszont jobban indul,egyenletesebben jár a motor.az sem utolsó szempont,hogy 30 ezerből meg lehet úszni a cserét.

#3212 Myrrdin
2014-03-28 18:08:14

Sikerült konzultálnom az adagolóssal és szerinte nem érdemes foglalkozni az mtz50 adagolóval mert az ő véleménye az hogy a fogyasztás megnő ? véleménysmile hammersmile hammer nem hiszem el mert ennél hengerenklnt tudná belöni mennyit nyomjon be neki

Nincs profilkép
#3211 Gyoszor
2014-03-26 21:49:05

Válasz #3210. hozzászólásra

Igazából ezt az LS+ olajat a husky láncfűrészembe használom, de kap majd belőle a traki meg a motor is. Meglátjuk. Bár ezért nem fogom levenni a leömlőt megnézni és remélem nem tervezetten se kell :)

Nincs profilkép
#3210 a2457
2014-03-26 01:55:08

Válasz #3207. hozzászólásra

az jó olaj, roszabbat ne vegyél.
gondold el, 50 literbe egy deci. most vettél egy litert 3 ezerért, az 500 literhez elég. 6 forint literenként.

ennyi kormot nem fog leszedni, de sokkal tisztább a motor tőle.
főleg a kipuffogó gyűjtőjénél látszik az eredmény.

Nincs profilkép
#3209 szeki 2
2014-03-25 21:13:55

Válasz #3208. hozzászólásra Akkor sajna tanácstalan vagyok..

Nincs profilkép
#3208 Gyoszor
2014-03-25 20:36:35

Válasz #3202. hozzászólásra

Azon az üreges csavaron elég kis luk van, ez nekem is feltűnt így mondás nélkül is. De nem pont ez a lényeg? Hogy ha azt nagyobbra cserélem, akkor belepumpálja az AC a szűrőbe az üzemanyagot, majd ugyan azzal a lendülettel visszapisil a tankba..

Emlékszem, hogy a régi T-16on a kétcsöcsű szűrő tetején légtelenítettük a rendszert, ezen meg végülis nem kell sehol, csak pumpálod és lelégtelenedik.

Másik, mikor légtelenítettem befogtam azt a furatot a szűrő tetején amire a zöld nyilam mutat, és az adagoló baloldali nagynyomású kimenetén megjelent a gázolaj. Ez előfordulhat normál körülmények között, vagy tényleg valami kehe van az adagolómnak?

Aztán meg forgattam a motort kurblival (megfelelő forgásirányba) padlógázon és csak a jobb nagynyomású kimeneten jött a gázolaj spricc a baloldaliból nem. Meg nem mondom most ez most 1es vagy 2es henger meg hogy első vagy hátsó mert ezt mindig keverem.

Aztán feltettem a nyomócsöveket és arra feltettem egy porlasztót amelyikből jött a gázolaj a másikon csak a nyomócső volt üresen. Akkor nem porlasztott a porlasztó hanem a másik csőből spriccelte az olajat amelyiken nem volt porlasztó.

Nem értek az adagolókhoz ez így normális lehet ennél az adagolónál?

De a traki küllőre beindult összeszerelés után meg jár is mindkét henger tehát csak kap valamit :)

Nincs profilkép
#3207 Gyoszor
2014-03-25 20:25:18

Válasz #3204. hozzászólásra

Tehát végülis a husquarna LS+ amit most ilyen 3000 forintért árulnak az a jó, az ilyen hyper tuning cuccokat mint pld re-cord 2T ásványi 860Ft/ liter azt kár beletenni? :)

Tegnap eszembe jutott, hogy a motorkerékpáromban is 105ös dugó van, csinálni kellett volna olyan képet, hogy ez a dugó feszít a T-16 hengerben :)

Az ilyesmi kokszot is letakarítná a jó 2T olaj? Benzines karbis a gép.

Nincs profilkép
#3206 Gyoszor
2014-03-25 20:17:27

Válasz #3205. hozzászólásra

Majd lehet, hogy egyszer leszerelem az adagolót és elviszem valami menőmanóhoz, hogy nézze meg.

Az olajat meg sűrűbben cserélem azt csókolom. Annyira nem veszélyes nekem még. Előtöltést is meg kéne nézni, a helyi Pro talán odaadja a kapilláris csövét.

#3205 stefi69
2014-03-25 19:04:07

Válasz #3199. hozzászólásra

Az adagoló nyomó eleme a rossz !!! De ha kicseréled újra az sem lesz tartós. MTZ adagolót kell rá rakni.smile thumbupcoolsmile thumbupsmile thumbupcool És tartós lesz ,v a soros kéthengeres adagolót. Katt a nevemre és meglátod az MTZ adagolós motorokat,van fent 2 is.

Nincs profilkép
#3204 a2457
2014-03-25 16:50:10

Válasz #3200. hozzászólásra

én használok, husqvarna xp olajat.
ami nem fékezett füstölésű azt kár beletenni, amúgy csak jót tudok mondani róla.
50 liter gázolajba elég egy deci, úgy tapasztaltam hogy az már tisztán tartja a motort. régi masinákon csak annyi a jelentősége hogy nem tapad le a korom.
újakon amiknek vellanyos üzemanyag szivattyúja van meg nagyon nagy nyomású az üzemanyag ellátás a legalapabb dolognak tartom.
benzines autós pajtásaimnak is be lett ajáénlva, nekik is bejön, használják is.

#3203 Maszek Zs
2014-03-25 16:06:45

Válasz #3190. hozzászólásra

Jó valóba igazad van!!!! :)

Nincs profilkép
#3202 szeki 2
2014-03-24 22:56:22

Válasz #3199. hozzászólásra Nekem is ilyen a szűröm a zöld nyilnál lévö csavar nem volt átjárható nem a csövek gyárilag a csavar belsö furata van beszükitve nálam az volt a hiba nem a csövezeték...

Nincs profilkép
#3201 Gyoszor
2014-03-24 22:42:52

Ja és 170 körülre állította a helyi Pro a porlasztókat, azt mondta, hogy az jó lesz. Szerintem jó így, szépen jár. Keményebben mint eddig, de olyan jó dízeles.

Nincs profilkép
#3200 Gyoszor
2014-03-24 22:30:37

Használ valaki 2ütemű motorolajat a gázolajba öntve? Több embertől hallottam már, hogy érdemes, kamionos, terepjárós, személyautós, munkagépes stb emberkék mondták, hogy öntik a gázolajba a 2T olajat.

Nincs profilkép
#3199 Gyoszor
2014-03-24 22:28:07

Válasz #3198. hozzászólásra

Igen, olvastam már régebben amit írtál, eszembe is jutott ezért leszedtem mindent ami résolajcső. Főleg azt amit sárga nyíllal jelöltem, azt az írásod nélkül nem bontottam volna meg, elég xar volt leszedni.
A sárga nyilas ami az adagoló motor felőli részén van, fölötte megy be a gázolaj a szűrőből, az alsón meg megy vissza a tápszivattyúra menő szívócsőre. Az a cső kiválóan tiszta, folyik át rajta a gázolaj.

A másik, nekem újfajta finomszűrőm van. ilyen
Nem az a régifajta szűrőház ami "kétcsöcsű" :) Nekem a sivatagi szűrőm az önindító felett van, nem a finomszűrő mellett. Ezen a szűrőházon nincs is légtelenítő csavar, a régin úgy emlékszem van.


Felül a zöld nyílnál van a finomszűrőn egy "túlfolyó" szerűség (légtelenítő csavar helyett), innen indul egy résolajcső és belecsatlakozik a porlasztók résolajcsövébe (ami szintén tiszta, kimostam) majd ez megy vissza a tankba (ezt meg megfújattam kompresszorral és a levegő jött ki a tanksapkán.

Hol lehet még a baj?

Nincs profilkép
#3198 szeki 2
2014-03-24 22:05:11

Válasz #3196. hozzászólásra Az ingadozó alapjárat és az adagoló gázolajjal való feltöltödés oka a résolaj és az adagoló vissza fojó ág részbeni dugulása okozza mivelhogy megváltozik az adagoló alapnyomása , lentiekben már irtam róla ...

Nincs profilkép
#3197 Gyoszor
2014-03-24 21:55:28

Tehát:
Szelephimba szerelt kpl 2667 HUF:
HULLADÉK
szelephimba
Gázolajnyomócső (most nem tudom mennyi volt majd megnézem)
HULLADÉK
gazolajcso
Frissen levett záró műanyag kupak a kép előterében.

A szelepvezetőkről meg már említettem, hogy mennyire jók. Végülis jó lett a gép.

Nincs profilkép
#3196 dávidka234567
2014-03-24 20:27:32

ugyan ez volt nekem a baj meg még mostis meg nekem most elkezte hogy ilyen hullámozva jár a motor nekem fejszelepet kellet cserélni már kétszer cseréltem szerintem most is az lesz a baj

Nincs profilkép
#3195 Gyoszor
2014-03-24 20:06:42

Válasz #3194. hozzászólásra

Enyém is átenged, de változó. Van amikor egész sokat elmegy úgy, hogy nem folyik semmi ha kitekerem a nívócsavart, néha meg 10-20 üzemóra után már elég sok lefolyik a nívón. Akkor olajat cserélek.

Mennyibe kerül felújíttatni?

Egyébként sem vagyok megelégedve az adagolómmal. Ha leveszem az alapjáratot, akkor majdnem megáll a motor és a röpsúly akkor odacsutkázhatja neki a kakaót, felpörgetni a motort kormol akkora feketét, hogy a közelben kihal a növényzet is. És ennyi akkor megint leengedi meghalás határig majd megint gáz.

Egész magas egyenletes alapjáratot lehet beállítani. Ez miért lehet?

#3194 Gerimur
2014-03-24 19:18:36

Válasz #3192. hozzászólásra
Az adagoló elem át enged!

#3193 Gerimur
2014-03-24 19:16:38

Válasz #3192. hozzászólásra
Szia!
Én 35-40 üzemóránként lecserélem az olajat.{jó adagoló esetén} ha jobban átenged akkor előbb tanácsos.

Nincs profilkép
#3192 dávidka234567
2014-03-24 18:17:41

egy kérdésem lenne hogyha az adagolom mindig feltelik gázolajal olyankor mit kell vele csinálni?

Nincs profilkép
#3190 a2457
2014-03-23 22:40:23

Válasz #3186. hozzászólásra

dehogy kell :)
van a szivattyúnak egy átfolyási mennyisége meg egy max. nyomása.
a tömbnek mindkettőben magasabb értékeket kell tudnia, és akkor nem kell cserélni.
99% ban 250 bar max nyomású tömb van minden traktoron, ami 180 bar körül van üzemeltetve (némi eltéréssel, mondhatni 120 tól 200 bar ig fordul elő, ami ebből kiesik az naggggyon ritka)
azthiszem talán a t-16 os 120 bar-os rendszerű, de lehet tévedek.
szinte bármelyik másik trakié megteszi, ennek okán.
nemsokról tudok ami kevesebben dolgozna 160 bar-nál, ami ezeken a gépeken van szivattyú az meg eleve elég kicsi, talán valami nagyon mini exkavátor tömbje tudhat csak kisebb átfolyxási mennyiséget.

amik csak simán munkagép tömbök (3 állás / művelet, magától visszatér a kar középre ahol zár mindkét irányba) általában 250 bar és 40-60 liter köztiek, ha rendes helyről van akkor a nyomáshatároló 160 barra belőve.

Nincs profilkép
#3189 ÖregDömperes
2014-03-23 21:12:01

Mivel probléma mentes vagyok igy hallgatok,de figyelek minden nap.Nekem csak hobi a traki.egy plató gallyat vsmile thumbupitt ki az idén.Semmi több.

Nincs profilkép
#3188 ÖregDömperes
2014-03-23 21:08:29

Válasz #3187. hozzászólásra

ITT VAGYOK.Élek,figyelek.Jol esik a kérdésed.smile hammersmile hammersmile hammer

#3187 Maszek Zs
2014-03-23 20:49:16

Mi van Dömperes merre vagy ???????

#3186 Maszek Zs
2014-03-23 20:48:31

Válasz #3182. hozzászólásra
Ha tömböt is cserélnél (másik fajtára) akkor szívatyút is cserélni kell!!!!

#3185 Maszek Zs
2014-03-23 20:46:46

Válasz #3184. hozzászólásra
Pedig én szerintem ide irtam,hogy csináltatttam.(Méretre!!!!!!!)smile hammersmile hammer

#3184 Myrrdin
2014-03-23 17:39:12

Válasz #3183. hozzászólásra

Sajnálattal olvasom pedig bíztam benned , mivel ezidáig nem találtam bowden szervízt ahol legyártattam volna egy egész sorozatot így maradt ez a lehetőség a spirálgondhoz nem kell más mint 2db spirálsmile thumbupcool+ egy emberke aki megforrasztjasmile thumbup . az egyikből levágod a szükséges hosszuságot ami kell és már szinte kész is vansmile tongue, csak az elvezetésre figyelj majd mert ha megvan több helyen is törve mint amit én akartam hogy a gyári helyen vezetem el akkor a mutató ugrál majd. és azóta is csak megy és pörög bele az üzemóra smile thumbupcool

#3183 mz/x
2014-03-22 21:26:54

Válasz #3180. hozzászólásra

Sajnos már nincs meg a kipufogó csonkom. A spirált hogy sikerült megoldani, mert sajnos nem kapok eredetit és így csak a kormány alá vagy az aksi mellé tudom kötni az üzemórát és permetezéskor élég rossz nézegetni, mert néha lejtős területen elkezd esni a fordulat permetezés közben.

Nincs profilkép
#3182 Gyoszor
2014-03-21 20:39:18

Válasz #3181. hozzászólásra

Szupi :(( Akkor van a boltban olaj, még nem veszélyes az ügy. Tekerek egy rongyot a kar tövére, hogy ne spriccoljon a cipőmre, meg a kuplung pedálra, mert úgy csúszik :)

Nincs profilkép
#3181 a2457
2014-03-21 19:56:54

Válasz #3178. hozzászólásra

rövid időre megoldást jelent, de a tömböd cserés leszen.
kis barkács munkával mtz tömböt be tudod tenni helyette ha kell + művelet.

utángyártott hydrosila tömböt csak ha nagyon sóher a kassza és a szükség nagy úr, akkor nézegessed csak. sajnos egy rakás sz*rt sem érnek.

más gépé is jó bele, max. tömlőket kell gyártatni. drága, de ha normális tömböt tudsz venni akkor örök élet +1 hét.

#3180 Myrrdin
2014-03-21 18:55:41

Megoldottam a spirál problémát ezidáig a teszteken jól szerepel, MZ/X nincs netán kipufogó csonk alkatrészed(újabb fajta amin 4db csavarral kell a hangtompítót felszerelni)?
1

#3179 Maszek Zs
2014-03-21 13:24:26

Válasz #3178. hozzászólásra
Üdv
Ha ott spricel az szerintem baj de egy próbát meg ér.
Ott nyomásnak nem kéne lenni.persze,ha kell a gép akkor muszály
valahogy megoldani.smile whistling

Nincs profilkép
#3178 Gyoszor
2014-03-20 23:39:14

Helló urak!

Ha a hidraulika vezérlőtömbből a karoknál kispriccol az olaj mikor mozgatom a kart, akkor szét kell szedni az egész vezérlőtömböt, vagy csak azt a 6 csavart kell kiszedni és ott azokat a gumikat kell kicserélni ami a kar tengelyén van?

#3175 Maszek Zs
2014-03-20 20:11:41

Válasz #3174. hozzászólásra
Akkor próbáld meg úgy meg csinálni mint az UNH 750-es markoló.Van neki 4 talpa és csinálnál előre egy olyan húzó részt amivel tudnád tolni.Neked meg előre van vezetve kardán azzal meg tudnád hajtani a szivattyút. Amikor messzebbre vonulsz olyankor hátul húznádsmile whistling

Nincs profilkép
#3174 Gyoszor
2014-03-19 23:00:04

kész lett a trakim felújítása, majd írok róla, képekben mert borzalom. Mármint az alkatrészek "minősége". Egyébként jó lett, 12 szelepvezetőből sikerült 4et választani. Pontos precíz minden, nem lógnak a szelepek.

Az első verzión nagyon tetszik az első sárvédő, de egyáltalán nem értem miért előre rakta a markolót.

A második meg nagyon príma úgy lenne a frankó, hogy önrakós, de ha megbuggyantom kakival a gépet, szerintem valahol reccs lesz :)

#3172 Maszek Zs
2014-03-17 20:10:22

Válasz #3171. hozzászólásra
Ehhez a megoldáshoz mit szólsz?

Nincs profilkép
#3171 Gyoszor
2014-03-16 21:38:30

Válasz #3170. hozzászólásra

Most alakul is a téma, mert a faluban talán lesz még egy eladó azon kívül amit már ismertem.

Talpalás lesz természetesen, különben biztosan károsodna a T-16 váza. UNHZ talpa rövidebb mint a gyári markolóé, de azon agyalok, hogy nem olyan magasra kéne rakni a forgógém alját, hanem beültetni a váz közé, vagy még lejjebb, hogy talajt tudjon fogni az UNHZ talpa.

Kakarakás, nem túl nehéz farönk pakolás, ilyesmire jó lenne. A szomszéd a kerítésem mellé nyomja ki a birkák meg a disznók alól a cuccot, teljesen jó lenne, tőlem át lehetne nyúlni, most meg ő kénytelen kitalicskázni mert annyira be van építve, hogy nem tudok beállni semmivel.

#3170 prütyi
2014-03-15 23:24:33

Válasz #3169. hozzászólásra

Szerintem az unhz-500 simán elbírja ha van talpalás!

Nincs profilkép
#3169 Gyoszor
2014-03-15 22:39:45

A gyárin kívül milyen markolót lehetne felrakni a T-16 vázára? Valami könnyebb fajta KCR és hasonló társai? Ötlet valakinek? Olyan kellene ami kapható. Pld kcr 3000ret tudnék szerezni 200ért működőképeset jó állapotút, de az borzasztó nehéz szerintem

Van egy UNHZ 500 a faluban jó állapotban, csak lelopták róla a szivattyút ez is 200 lenne. Viszont közelről sosem láttam még unhz 500at, de biztos fel lehetne barkácsolni a T-16ra. Vagy nem? :)

Nincs profilkép
#3168 Gyoszor
2014-03-14 23:09:50

Válasz #3165. hozzászólásra

Frankó!

Gyárilag valahogy így gondolták:

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Nem fizetik meg a szép kajszit? Ez a következménye!
Nem fizetik meg a szép kajszit? Ez a következménye!
Rohamosan csökken a felvásárlóknak átadott kajszitételek homogenitása, minősége....
Már 50 országban várják a magyar agrártermékeket: új külpiaci kapuk nyíltak meg a gazdák előtt
Már 50 országban várják a magyar agrártermékeket: új külpiaci kapuk nyíltak meg a gazdák előtt
A NAK Külpiaci Támogató Portálja újabb célországokkal bővült, így a magyar...
Kuhn 265cmes disces fűkasza
Kuhn 265cmes disces fűkasza

2.199.999 Ft

Pöttinger 460cmes rendsodró
Pöttinger 460cmes rendsodró

1.299.999 Ft

9x15.3 felni (161/205/6xA2 ET 0, 8 mm)
9x15.3 felni (161/205/6xA2 ET 0, 8 mm)

19.800 Ft

Class disco 3méteres disces fűkasza
Class disco 3méteres disces fűkasza

1.499.999 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]