Lehet hogy ideis az kéne,az adapteren nem csináltam semmit kivételesen minden jo rajta ugy van ahogy tavaj is ment.De a lécek hegesztve vannak idáig jo volt most ugy tünik bajos lessz a kuki vágás.
Ezért kapott a mienk új léceket, mert látszik, hogy vannak olyan csövek amik lemennének a régik között. Mentem ki itatni, akkor láttam, hogy tréningezel. Meg hogy meg meg állsz benne. Amit vágni akarunk a héten, ott nem lesz zöld szár én úgy néztem
Ja mondom megprobálom.Párat kerültem hogy bejárassam a gépezetet kb egy utánfutonyit szedtem le olyan 30-as vizzel,már mentis egyenst a daráloba a joszágoknak.Elsö rálátásra jobb mint vártam.Az már tuti hogy a törölécekekkel variálni kell soron belül is vannak akkora különbségek.lenne nagy lábas joszág franko szárat lehetne nekik csinálni a zöldböl de majd a sertések benyomatják.
Találtam tálcát közel, holnap vagy hétfőn megnézem, s ha jó utána döntök, csinálom. A motollám 6csillagos, de ahogy nézem leszedem a csillagokat, s csinálok rá 3-ast?
Baranyában is teljes munkaügyi,tűzvédelmi és rendőrségi ellenőrzés van most is a telephelyeken...kedden idultak és nem állnak meg...Íííírány nyaralni...na csáóóó "bambinóóók"
Gumilap van nekünk,és elfogadják.Poroltót minden olyan üzletbe(álltalában)érvényesítenek,ahol árulnak.Körbenézi,átfordítja,meghalgatja benne a por hangját,és rányomja a matricát 800ft-ért.De 6000 körül kapsz újat.
Válasz #4142. hozzászólásra
Nekem 6mm-es műanyag lapból van az akku fedél ezt el fogadták.Eredetit én sem kaptam.A traktorra is 6-kg,os készülék kell.A bevizsgálás,kb negyed óra készülékenként.Itt a közelben van egy tűzvédelemmel foglalkozó KFT-én oda szoktam vinni.
most akkor miből maszekoljak a 16éves kombájnokra????
gumilap nemjó mert éghető.... vagy az nehezen éghetőnek számít esetleg???
Földkábelnek pedig a lánc a legjobb megoldás, ha vékony sodronyt raksz rá az le sem ér a fődre menetközben ha erőset azmeg összehúzza a töreket gazt esetleg...
Görgőslánc a legjobb bizony! Az nem szakad meg sehol bármerre mozog a fémek folyamatosan érintkeznek.
Traktorra is 6kg-os porraloltó szükséges???
Bevizsgálás milyen gyorsan van meg??? hol végzik mondjuk miskolcon???
Az akku fedelének kell nehezen éghető anyagból lenni.Volt régen egy CLAAS MATADOR kombájnom.Annak lemez akku fedele volt gyárilag.Ez a gép kigyulladt az új gazdájánál a fedél miatt mert félre csúszott és zárlatot okozott.2-ha,gabona égett le.Bár az is igaz,hogy még nálam volt a gép nem történt vele ilyen!
Nem a villám miatt kell rá. A sok izgő mozgó dörzsölődő alkatrész miatt statikusan feltöltődik a kombájn és mikor letesszük az asztalt vagy csak leszállunk róla akkor ez ívet húzhat és tüzet okozhat a tarlón.
A domin nekem is az volt mikor megvettem bár tavaly tettünk egy 10-es sodronyt mellé de még jó hogy hosszabbat szabtam mert nagyon kopik és utána kell engednem rajta kicsit
Érdekes, külföldön a kombájnokon még nem láttam földelő kábelt.
Lehet,hogy ott nincs villám?
Vagy leszerelik róla mielőtt eladják használtként?
Miért nem teszik rá gyárilag,ha annyira fontos?
Válasz #4132. hozzászólásra
De akkor a Dominatorokon miért volt abból ? meg lehet az magasabbra is tenni nem csak úgy rádobni . nem kötekedni akarok veled csak nem értem hogy bizonyos dolgokat egy két jogalkotó hogy tud kifosni az agyából .
Válasz #4130. hozzászólásra
És miért nem jó a fém akku doboz ? Bár szerintem ezt ők maguk sem tudják . A lánc is érdekes 40 éve jó a lánc földelésnek most pár éve kifosta valami barom az agyából hogy nem jó és erre nagyon rá vannak állva most .
Válasz #4126. hozzászólásra
Egy 6-kg,os porral oltó kötelező több lehet.Nekem habbal oltó van a kombájnomon,meg egy porral oltó.Minden évben érvényesíteni kell a készülékeket,5,évesen közép ellenőrzés,10,évesen teljes körű ellenőrzés,20,évesen selejt.
Üdv!A földelő kábel folytonos anyagból kell,hogy legyen.Nekem lágy drótkötélből van 8-as átmérőjű,és a vázhoz van csavarozva.Azt mondják azért nem jó a lánc,mert különálló szemekből van,és esetleg nem érintkeznek az egyes szemek,vagy ívet húz.Akkumulátor fedél mindenképpen kötelező,nehezen,vagy nem éghető anyagból,fém nem jó.A gépszemle házilag is elvégezhető,csak 8-nappal előtte be kell jelenteni az illetékes tűzoltóságnál hivatalos bejelentő lapon és a gépszemle jegyzőkönyvet ki kell tölteni és az utasítások szerint elvégezni a szemlét,tanú jelenlétében.
Csak a nagy porralpltót fogadják el???
Trakikban kicsi kézi van ami elfér kényelmesen a kabinokban és nemfoglal helyet. Kombájnokon nagyok vannak de egyik szerintem már levan járva.
Fogok venni jópár darabot muszály lesz hogy frissítsük őket.
Olajok nem folynak, akksik rögzítve vannk igaz ezeken a gépeken nincsen fedelük, traktorokon igen.
Minden apróság ha eszedbe jut írd már meg legyélszíves hagy okuljunk ezekből és ne tanulópénz formájában helyszínen esetlegesen
Nállunk is volt egy kombájnál ilyen ellenörzés.Amúgy meg rákényszerítsenek ezzel,hogy ne termeljünk.Aztán majd,ha nem lesz az ellenörnek mit enni,majdcsak engednek belőle.
8416 hozzászólás
Ez teccik+!!!!
http://geppiac.agroinform.com/hasznalt,843690,John-Deere-9560-Wts-kombajn.html#!prettyPhoto[1]/7/
Válasz #4170. hozzászólásra



Lehet hogy ideis az kéne,az adapteren nem csináltam semmit kivételesen minden jo rajta ugy van ahogy tavaj is ment.De a lécek hegesztve vannak idáig jo volt most ugy tünik bajos lessz a kuki vágás.
Válasz #4169. hozzászólásra
Amit vágni akarunk a héten, ott nem lesz zöld szár én úgy néztem 
Ezért kapott a mienk új léceket, mert látszik, hogy vannak olyan csövek amik lemennének a régik között. Mentem ki itatni, akkor láttam, hogy tréningezel. Meg hogy meg meg állsz benne.
Válasz #4167. hozzászólásra


Ja mondom megprobálom.Párat kerültem hogy bejárassam a gépezetet kb egy utánfutonyit szedtem le olyan 30-as vizzel,már mentis egyenst a daráloba a joszágoknak.Elsö rálátásra jobb mint vártam.Az már tuti hogy a törölécekekkel variálni kell soron belül is vannak akkora különbségek.lenne nagy lábas joszág franko szárat lehetne nekik csinálni a zöldböl de majd a sertések benyomatják.
Válasz #4167. hozzászólásra
nem lehetett rekord...
Másfél órája láttam röfik kollégát, már etette az 514-est kukoricával, kíváncsi vagyok mennyit szedett le.
Válasz #4164. hozzászólásra

Hanem a tuljától?Mozdulj rá az mf-re szerintem azzal képlékenyebb lesz
Válasz #4163. hozzászólásra
Az nem a munkától függ hanem sajnos teljesen mástól!
Válasz #4162. hozzászólásra
Vedd meg napraforgó után...akkor már nem lesz annyi munkája és azt már bírnia kell egynek is
Válasz #4161. hozzászólásra
mert az nem eladó most
Moderálta: ermike (2235) 2012-08-17 22:53:46
Szanberg tc56-a miért nem jó?Das ist csak 6,5-be kostet...
Válasz #4158. hozzászólásra
sok túúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúl sok!
Válasz #4157. hozzászólásra
nékem pont passzolna!!! MAjd megyek szlovákba vágni ezerrel!
aprpó szét nézhetnél ott nékem egy MF 32 vagy 34 után!!!
Hátha!
Válasz #4156. hozzászólásra
Was kostet das?
Válasz #4156. hozzászólásra

rendes nagy dögöt vegyé ne ilyen túlárazott kertet aratókat
itt túlméretezni köll máma mindent
na ma szétnéztem kis hazánkban és a használt gép piacon! Kombájn terén hát őszintén jobbra számítottam!

de az árak nem eföldiek! jövőhéten döntés lesz belőle4!!!
van egy TC56 hydro plus R32 kerékkel 3 dobos, kifényezett de úgy sacra belül egyben levő kis gép de az árrrrrrrrrrrrrrra!
Válasz #4154. hozzászólásra












Kb ez olyan ígéret, mint a vajdánk 3 gyerek 300 heki állami föld.......................
Válasz #4148. hozzászólásra



Olyan országos 600-700 azt mondom!!


Azért ennyi nem lesz mint ami a filmeken van, ennyit nem jósolok!!
Válasz #4148. hozzászólásra






Ha igazi vizes esztendő lesz 2013 akkor hova fizetsz be nyaralni családostól, kinéztem a Maldiv- szigeteket, befizetsz akkor????????????
Válasz #4151. hozzászólásra
És milyen tálcák ,keskeny sorfüggetlen, vagy széles? Melyik lehet a jobb ?Valamit nekünk is ki kéne találni.
Válasz #4150. hozzászólásra


Találtam tálcát közel, holnap vagy hétfőn megnézem, s ha jó utána döntök, csinálom. A motollám 6csillagos, de ahogy nézem leszedem a csillagokat, s csinálok rá 3-ast?
Czanik Sanyi, hol tartasz a napraforgó tálcákkal? Miben látsz jó megoldást?
Tengeri aratások...........de régen volt már 2010 de Józan Sanyi szerint jövőre csapadék lesz
http://www.youtube.com/watch?v=dKvNHGUeUNA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8YTEOmpxGsc&feature=related
Válasz #4135. hozzászólásra
Nincs is,az elvtársak találták ki...
Baranyában is teljes munkaügyi,tűzvédelmi és rendőrségi ellenőrzés van most is a telephelyeken...kedden idultak és nem állnak meg
...Íííírány nyaralni...na csáóóó "bambinóóók"
Válasz #4142. hozzászólásra
Gumilap van nekünk,és elfogadják.Poroltót minden olyan üzletbe(álltalában)érvényesítenek,ahol árulnak.Körbenézi,átfordítja,meghalgatja benne a por hangját,és rányomja a matricát 800ft-ért.De 6000 körül kapsz újat.
Válasz #4142. hozzászólásra
Nekem 6mm-es műanyag lapból van az akku fedél ezt el fogadták.Eredetit én sem kaptam.A traktorra is 6-kg,os készülék kell.A bevizsgálás,kb negyed óra készülékenként.Itt a közelben van egy tűzvédelemmel foglalkozó KFT-én oda szoktam vinni.
Gyárilag sincsen fedő minden gép akksiján!!!!
most akkor miből maszekoljak a 16éves kombájnokra????
gumilap nemjó mert éghető.... vagy az nehezen éghetőnek számít esetleg???
Földkábelnek pedig a lánc a legjobb megoldás, ha vékony sodronyt raksz rá az le sem ér a fődre menetközben ha erőset azmeg összehúzza a töreket gazt esetleg...
Görgőslánc a legjobb bizony! Az nem szakad meg sehol bármerre mozog a fémek folyamatosan érintkeznek.
Traktorra is 6kg-os porraloltó szükséges???
Bevizsgálás milyen gyorsan van meg??? hol végzik mondjuk miskolcon???
Válasz #4131. hozzászólásra
Az akku fedelének kell nehezen éghető anyagból lenni.Volt régen egy CLAAS MATADOR kombájnom.Annak lemez akku fedele volt gyárilag.Ez a gép kigyulladt az új gazdájánál a fedél miatt mert félre csúszott és zárlatot okozott.2-ha,gabona égett le.Bár az is igaz,hogy még nálam volt a gép nem történt vele ilyen!
Ilyen kombájnt láttatok-é már?

Én még nem, legalábbis élőben nem.
Válasz #4131. hozzászólásra
Üdv!3-hete volt az ellenőrzés ott ahol egyszer szemben arattuk egymással a kukoricát,Öregmajornál.
Válasz #4135. hozzászólásra
Nem a villám miatt kell rá. A sok izgő mozgó dörzsölődő alkatrész miatt statikusan feltöltődik a kombájn és mikor letesszük az asztalt vagy csak leszállunk róla akkor ez ívet húzhat és tüzet okozhat a tarlón.
Válasz #4131. hozzászólásra
Nem akku dobozt kérnek!Letakarni a tetejét fixen.Nehogy valami ráessen,és zárlatot okozzon.
Válasz #4133. hozzászólásra
Nem tudok akkor .
A domin nekem is az volt mikor megvettem bár tavaly tettünk egy 10-es sodronyt mellé de még jó hogy hosszabbat szabtam mert nagyon kopik és utána kell engednem rajta kicsit
Érdekes, külföldön a kombájnokon még nem láttam földelő kábelt.
Lehet,hogy ott nincs villám?
Vagy leszerelik róla mielőtt eladják használtként?
Miért nem teszik rá gyárilag,ha annyira fontos?
Válasz #4132. hozzászólásra
De akkor a Dominatorokon miért volt abból ? meg lehet az magasabbra is tenni nem csak úgy rádobni . nem kötekedni akarok veled csak nem értem hogy bizonyos dolgokat egy két jogalkotó hogy tud kifosni az agyából .
Az uj Johni kombájnok mind láncos földeléssel készülnek tudtom szerint
Akkor most hogy van ez 
Válasz #4131. hozzászólásra

A fém vezeti az elektromosságot, mikor az akksisarukat csavarom és a kulcs miatt véletlen áthúz az szépen szikrázik- gondolom én, ezért.
Válasz #4130. hozzászólásra
És miért nem jó a fém akku doboz ? Bár szerintem ezt ők maguk sem tudják . A lánc is érdekes 40 éve jó a lánc földelésnek most pár éve kifosta valami barom az agyából hogy nem jó és erre nagyon rá vannak állva most .
Mikor kaptad az ellenőrzést ?
Válasz #4126. hozzászólásra
Egy 6-kg,os porral oltó kötelező több lehet.Nekem habbal oltó van a kombájnomon,meg egy porral oltó.Minden évben érvényesíteni kell a készülékeket,5,évesen közép ellenőrzés,10,évesen teljes körű ellenőrzés,20,évesen selejt.
Válasz #4127. hozzászólásra
Üdv!A földelő kábel folytonos anyagból kell,hogy legyen.Nekem lágy drótkötélből van 8-as átmérőjű,és a vázhoz van csavarozva.Azt mondják azért nem jó a lánc,mert különálló szemekből van,és esetleg nem érintkeznek az egyes szemek,vagy ívet húz.Akkumulátor fedél mindenképpen kötelező,nehezen,vagy nem éghető anyagból,fém nem jó.A gépszemle házilag is elvégezhető,csak 8-nappal előtte be kell jelenteni az illetékes tűzoltóságnál hivatalos bejelentő lapon és a gépszemle jegyzőkönyvet ki kell tölteni és az utasítások szerint elvégezni a szemlét,tanú jelenlétében.
Válasz #4126. hozzászólásra

Nem kell új csak ujból kell érvényesíteni
Válasz #4119. hozzászólásra
Ja igen földelő vezeték akkor miből kéne hogy legyen????
görgőslánc???
Csak a nagy porralpltót fogadják el???
Trakikban kicsi kézi van ami elfér kényelmesen a kabinokban és nemfoglal helyet. Kombájnokon nagyok vannak de egyik szerintem már levan járva.
Fogok venni jópár darabot muszály lesz hogy frissítsük őket.
Olajok nem folynak, akksik rögzítve vannk igaz ezeken a gépeken nincsen fedelük, traktorokon igen.
Minden apróság ha eszedbe jut írd már meg legyélszíves hagy okuljunk ezekből és ne tanulópénz formájában helyszínen esetlegesen
Válasz #4119. hozzászólásra
Amúgy nállunk van előzetes szemle háznál.Aki a szemlét végzi,megvan a mobilszám,és kéri,ha ellenörzés van hívjuk.
Válasz #4119. hozzászólásra

Nállunk is volt egy kombájnál ilyen ellenörzés.Amúgy meg rákényszerítsenek ezzel,hogy ne termeljünk.Aztán majd,ha nem lesz az ellenörnek mit enni,majdcsak engednek belőle.
Válasz #4122. hozzászólásra
Üdv!Júniusban.