Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
Nincs profilkép
#47150 Mtz 550E
2016-12-05 21:42:15

Válasz VTR-es #47143. hozzászólásáraHogyan lehetne végig járni a hibát megkeresni az olajnyomással? Ha összejön szeretnék rá tenni turbót is!

Nincs profilkép
#47149 Mtz 550E
2016-12-05 21:38:23

Válasz mtz1221 #47145. hozzászólásáraMondjuk a vízmelegítő házikészitésünek néz ki a papírja szerint 700W-os van ráírva!

Nincs profilkép
#47148 csontii
2016-12-05 21:36:05

Válasz Mtz 550E #47142. hozzászólásáraMa reggelre -11 fok volt. 40 percig ment a vízmelegítő és pöcre indult a muszka.

#47147 Bandita29
2016-12-05 21:34:34

Válasz Mtz 550E #47141. hozzászólásáraAzt elfelejtettem,hogy az olajnyomásért a szivattyú,és az olajnyomás határoló (vagy mi a bánat a neve) felelős.A szűrő,ha beleszól az olajnyomásba,ott már baj van.

#47146 csoppika
2016-12-05 21:31:50

Válasz Mtz 550E #47142. hozzászólására40 fokos motornak pöccre kéne indulnia...

#47144 Bandita29
2016-12-05 21:31:16

Válasz Mtz 550E #47141. hozzászólásáraÜdv.

Volt ez a kérdés itt már többször felvetve, én nem cserélném le semmi pénzért a centrifugál szűrőt,hanem inkább pluszban a "patronos",hogy maradjon az eredeti.
A másik kérdés,arra figyelni kell,hogy a termosztát jó legyen,mert különben gravitációsan becirkulál a hűtő fele a meleg víz,és szépen hűti magát. De amugy is,40 fok bőven elég,hogy elinduljon.

#47143 VTR-es
2016-12-05 21:29:27

Válasz Mtz 550E #47141. hozzászólásáraIgen, ugyan olyan mint előtte.Még mindig ezen rugózol?

Nincs profilkép
#47142 Mtz 550E
2016-12-05 21:23:19

Másik dolog vízmelegítő 2-3 óra üzemeltetés után is csak 40ºC-os a hűtővíz. Miért nem melegíti fel jobban?

Nincs profilkép
#47141 Mtz 550E
2016-12-05 21:21:08

Üdv nektek!
Valaki cserélte már a centrifugálszűrőt az újfajta patronosra? Hogyan viselkedik olajnyomás milyen vele?

#47140 VTR-es
2016-12-05 20:53:05

Válasz Vinkó75 #47133. hozzászólásáraAzt nem tudom , viszont én Fuchs-ot használok az egyik gépbe , vagy 4 olajcsere óta , szép tiszta az olajbeöntő belseje, csere előtt már igazi feketésbarna de nem fog, tisztára törölhető a kézről, árban jó szóval bejött nekem ,. A másikba olcsó Hard megy ,ez öregebb szergely, olajnyomást ezzel tartja legjobban viszont mocskos fekete benne az az igazi alig letörölhető, az olajbeöntő belsejét sokáig kell törölni hogy alu szine legyen. Hajtóműbe szintén fuchs, van EP szaga, míg a Hardt-nak semmi.

Nincs profilkép
#47139 csontii
2016-12-05 20:52:40

Válasz a2457 #47137. hozzászólásáraNem én állítottam be,egy volt tsz-es szaki. Hogyan kellene állnia?

#47138 mtz1221
2016-12-05 20:39:29

Válasz Vinkó75 #47136. hozzászólásáraAkkor felejtős,mi volt a gond vele?Q8-at nálunk csak postán bírnék rendelni,ami van nálunk az lukoil avangard,ez az agip meg valami texako.

Nincs profilkép
#47137 a2457
2016-12-05 20:34:29

Válasz csontii #47135. hozzászólásáraaz excenteres csavar cucc hogyan áll rajta?
elvileg megtudod magad szivatni vele, és akkor nemigen van holtjáték aközött hogy fékez e vagy hajt.

#47136 Vinkó75
2016-12-05 20:31:21

Válasz mtz1221 #47134. hozzászólásáraAz Agip...Már vagy 10 éve nem használjuk. Nem jött be.

Nincs profilkép
#47135 csontii
2016-12-05 20:30:37

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. 80-ban kicseréltem a tlt hajtást erősített változatra. Már akkor is csak úgy tudtuk beállítani,hogy a motor járása közben is igen lassan,de forgott. Szárzúzok vele és már 2-3 cm vastag bokrok is megfogják a zúzót. Mit lehetne kezdeni vele,hogy ne csússzon meg és kikapcsolt helyzetben se forogjon?

#47134 mtz1221
2016-12-05 20:24:29

Ha már olajokról van szó.Ilyent használ-e valaki?Mit jelenthet az hogy elsősorban városi és rövid távú fuvarokat lebonyolító teherautók és kishaszon járművek részére?Most találtam meg nagyon jó árban,3euró/liter. http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/eni/i-sigma-performance-e7-15w-40-20l-p180698027/

#47133 Vinkó75
2016-12-05 20:14:27

Kinél hogy muzsikált a Q8. Mivel még valamikor talán a nyár végén beszélgettünk róla.

Nincs profilkép
#47131 kori01
2016-12-05 08:19:12

Válasz prütyi #47121. hozzászólásárajó lesz az bele,jobb a hidegoldali viszkozitása
télen jobb ennyi

Nincs profilkép
#47130 kori01
2016-12-05 08:17:48

Válasz Gergő80 #47125. hozzászólásáraigen azt
sőt jobb az olajnyomásom valamiért mint a johni olajtól.
nem is mertem gondolni,de én kellemesen csalódtam benne.
ha valamelyik motor ezt az olajat megeszi akkor más olajat is eszik.
a gyűrű nem válogat hogy milyen olaj márka van benne ha kopott akkor ugyis elmegy ott.

#47129 prütyi
2016-12-05 07:37:18

Válasz Gergő80 #47126. hozzászólásáraAz mmz 5 gyűrűs hüvely,dugó,gyűrű szettet fogok bele tenni mert a habinál 15e helyett már csak 11e-be kerül.

#47128 prütyi
2016-12-05 07:32:50

Válasz a2457 #47123. hozzászólásáraAz a gond, hogy az olaj már megvan. Megfogom vele probálni főleg így télen. Van itthon még sae30 olaj is de azt télire bejáratos motorba nem akarok tenni.

#47127 mtz1221
2016-12-04 23:08:36

Válasz prütyi #47121. hozzászólásáraMiért ne tehetnél,az emberek egyszerűen lusták rákeresni az olaj számozásának jelentésére.A 10w40-es még jobb is a 15w40estől,100 C fokon a viszkozitása majdnem megegyezik a 15-40esel,de viszont 0 C foknál sokkal kevesebb a 15-40estől-ami sokkal könnyebb hideg indítást tesz lehetővé.

#47126 Gergő80
2016-12-04 22:43:38

Válasz prütyi #47121. hozzászólásárainkább 20W-50 az mtz-be minden illesztés olyan oroszos
ha teheted zetor gyűrűkkel rakd össze

#47124 Gergő80
2016-12-04 22:31:05

Válasz csoppika #47115. hozzászólásáraaz agip nem rossz még a csepelbe használtam

Nincs profilkép
#47123 a2457
2016-12-04 22:28:53

Válasz prütyi #47121. hozzászólásáraszerintem nem elég szoros az illesztése ennek a motornak ilyen olajhoz.
inkább néznék bele 15w-set.

#47122 csoppika
2016-12-04 22:14:44

Válasz kori01 #47118. hozzászólásáraGenerál lesz, ha meglesz hozzá az idő is...

#47121 prütyi
2016-12-04 21:58:38

Egy teljesen felújított mtz motorba ami teljesen kivan pucolva abba tehetek caterpillar 10w40 olajat vagy túl híg lenne az mtz motornak? 5 gyűrűs dugattyúk lesznek benne.

Nincs profilkép
#47120 kori01
2016-12-04 21:53:34

Válasz a2457 #47119. hozzászólásáraVagy tiszta a motor.
cseréltem egymas után vagy 3szor olajat.
mindegyik összeszedi a kormot ha van benne.
nem válogat.

Nincs profilkép
#47119 a2457
2016-12-04 21:50:21

Válasz kori01 #47118. hozzászólásáraaz ha sokáig tiszta marad egy olaj.. nem feltétlen jelent ám jót.
leginkább azt jelenti hogy nem oldotta fel a kormot meg a szutykot.

Nincs profilkép
#47118 kori01
2016-12-04 21:46:45

Válasz csoppika #47115. hozzászólásáraMiert gyártja?
megy bele a viz?
elég tiszta a trakiba a hardt olaj amugy,meglepően.

Nincs profilkép
#47117 a2457
2016-12-04 21:45:18

aki vállalkozó az vásárolhat nagykertől úgy, hogy nyilatkozik róla hogy véghasználó és nem viszonteladó.
jobb árakat kapsz és sokkal kevésbé eshet meg hogy hamisítványt kapsz.
aki lusta rá az bármelyik mol kúton rendelhet közvetlen mol-os olajat, ami ugyan közelsem a legjobb, viszont így tutira nem hamisítvány.
aki nem vállalkozó annak csak van vállalkozó ismerőse.

a mol olaj is bóvli, de még midíg sokkal jobb mint valami hamisítvány.

aki nagyon gazdag vagy perverz kimoshatja a motort frankón és nézhet fullszintetikus olajat. megkockáztatom ha új gépet vennék egyszer és kérhetném úgy hogy majd ÉN elvégzem a bejáratást akkor ez volna amit használnék.

#47116 csoppika
2016-12-04 21:39:58

Válasz Gergő80 #47112. hozzászólásáraAz tény, hogy elég érdekes színe van...

#47115 csoppika
2016-12-04 21:38:28

Válasz Gergő80 #47112. hozzászólásáraMost a Zetorba hardt van...ugyanis gyártja az emulziót apránként... Amúgy Agip(eni) használok mostanában...Ugyan nem tudom, hamis-e... a csomagolás alapján nem... de manapság ki tudja?

Nincs profilkép
#47114 kori01
2016-12-04 21:03:25

Válasz Gergő80 #47112. hozzászólásáraÉn olyat használok de semmi nem eszi.
johniban van.

Nincs profilkép
#47113 kori01
2016-12-04 21:02:02

Válasz csoppika #47111. hozzászólásáraA higabbat jobban eszi a motor

#47112 Gergő80
2016-12-04 20:44:55

Válasz csoppika #47109. hozzászólásáraa hardt oil csak csúszó felülete ecsetel történö olajzására használható szerintem egyszer hozott belőle öcsi után töltésre mert megadta magát az órára menő cső 3 liter körül öntöttem bele másnap reggel olaj szint ellenőrzés 2 liter hiány következő nap 4 utána állt be normál állapotba
én tatra 148-ba 82-es 52-es turbós mtzébe használom nem szereti egyik se olaj fogyás nem igen jellemző max ami elcsöpög

#47111 csoppika
2016-12-04 20:35:17

Válasz kori01 #47110. hozzászólásáraSzerintem azért ette jobban, mert sűrű volt...
Ezt meg a favoritot jobban csipegette, mint más drágábbat...

Nincs profilkép
#47110 kori01
2016-12-04 20:31:47

Válasz csoppika #47109. hozzászólásárapedig ha azt csipegette akkor mit csinálhatott a 15w 40el?
amugy én hardt olajat használok teljesen jó

#47109 csoppika
2016-12-04 20:27:10

Válasz Gergő80 #47108. hozzászólásáraA 20w50 nem túl híg, az biztos... Elég olcsó... Ezt a viszkozitást és márkát a kombájn Ifa moci nagyon szerette csipegetni...
A hardt oil van vele szerintem egy szintben...

#47108 Gergő80
2016-12-04 19:38:41

Válasz DZSIMI #47069. hozzászólásáranekem segített az új orosz betét garnitúra de az alsót félbe bontottam meg 20W-50 motor olaj a szűrőbe ismeg a motor ba is

én ezt használom a termék ismertető szerint jó régi típusú erőgépek turbós motojához

#47107 Gergő80
2016-12-04 19:18:17

Válasz csoppika #47104. hozzászólásárapedig benne volt én is kiszedtem belőle sőt a malacot is fixre tettem mivel az enyém gyárilag ötvenes volt kellett a szabadon futós kardán hogy lejjebb kerüljön és ne érjen bele az olajteknőbe annak a gyári 13-as csapját át cseréltem 12-es 8,8 csavarra eddig egyszer szakadt el mikor nagyot kapott és más nem sérült csak kaszálásnál szedem ki a csavar és nem szedi fel a füvet
a 82-eséböl meg azért vettem ki ezt e funkciót mert menet közbe gondolt egyet és bekapott morrant és mintha fékeztem volna lassult a gép állandóan lazultak a kardán csavarok rendesen nyúltak az utolsó csepp az volt a pohárba amikor a morranás után nem a lassulás tapasztaltam hanem azt,hogy a kardán elhagyta a fedélzetet ezt 80 százalékba úgy szokta elő adni.hogy viszi az olajteknő egy részét is magával én meg úsztam helyette 3 méteres árokból jó térdig érő vízből szedtem ki a kardánt
éngem többet nem szopat meg ez a találmány
DE MINDENKINEK SAJÁT DÖNTÉSE EGYSZERŰSÍTI VAGY MARAD AZ EREDETI MEGOLDÁS MELLETT

#47106 atisgyulai
2016-12-04 19:16:28

Válasz csizizoli #47089. hozzászólásáraNa látod ezt mondom. Olyan vagy mint a kis elefánt!

Ha jól működik az automata, akkor ezt bekacsolva belemész a kuburcba, a hátulja kapar kb. 20cm-t, a görgők beszorulnak, hajt az eleje.
Amint kiértél a keményre, a hátulja többet megy mint az eleje, és megtolja a görgős részt. Az automatikusan kiold, (nem kell semmit tolatgatni, és ilyenkor simán ki is kapcsolható) és mindaddig nem hajt az eleje amig a hátulja újra meg nem kapar.
Földmunkánál meg ez úgy működik,pl. tárcsázásnál már elinduláskor rug annyit a hátulja hogy befog az eleje, és az befogva is marad mert a hátsó nem tudja "megtolni" az elejét. Ha esetleg mégis akkor old, majd újra fog ha kell.
Ezt te manuálisan soha nem fogod tudni másolni.
Persze ezt is jól be kell állítani, meg persze idővel kopik is, és javítani kell, főleg ha a váltóban hosszabb ideig kisebb az olajszint a kelleténél, mert ide csak felhordva kerül olaj.
De ahogy írtad, kinek a pap,...
nekem inkább a papné!!smile biggrin

#47105 Gergő80
2016-12-04 18:50:26

Válasz t-16m #47093. hozzászólásárasimán fel lehet szabályozni de ugyan annyit le kell szedni a külső peremből min amennyit levesztek a belsejéből a lendkerékbe maradhatnak repedések csak ne legyen üveges meg hullámos a felület a nyomó lap meg cserés jó minőségű tárcsa be osz mehet tovább

#47104 csoppika
2016-12-04 18:37:30

Válasz t-16m #47093. hozzászólásáraAmikor még lehetett 52-es osztóműbe fogaskereket venni a keletagrónál, ott a képen egy nagyjából sima fogaskerék volt látható...nem látszott rajta a szabadonfutós hókuszpókusz...

Nincs profilkép
#47102 csizizoli
2016-12-04 18:13:26

Válasz Büresz #47101. hozzászólására.És most mi a problémád?


#47101 Büresz
2016-12-04 17:37:46

"Hali szedd le az oldal lehajtást szedd szét dobd ki belöle a görgöket meg a rugokat lesz egy ki be kapcsolás fixen soha nem lesz vele gondod" Ezt írtad pontosan... de ha előre hajt akkor pont hogy jó a szabadonfutó.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Öntöződob szórókocsi
Öntöződob szórókocsi

100.000 Ft

Eladó bárányok
Eladó bárányok

400.000 Ft

Néma kiskacsa eladó
Néma kiskacsa eladó

700 Ft

Disces,  tárcsás kasza eladó
Disces, tárcsás kasza eladó

730.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]