Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 308.55 Ft CHF 386.7 Ft GBP 411.52 Ft

Fórum

Fortschritt E-514 kombájn

Létrehozta: Vendég , 2008-02-16 21:05:54

Kedvencekhez Segítség
14068 hozzászólás
#14068 rtamas1976
2026-06-08 18:36:39

Válasz medikus #14067. hozzászólásáraVáltó faszalett!smile thumbupcool
Viszont a másik végè a variátor zörög.
A tengelyen a variátor mozog.
A következő javítás az lessz.
A nyarat már így letudom vele.
A kérdés, a variàtor a tengelyre perselyezve vagy anyagában van?
A tengely elbírja a felhegesztést?

#14067 medikus
2026-06-06 07:16:53

Válasz rtamas1976 #14066. hozzászólásáraAz kijön fentről is! Nem igényel váltó levételt!

#14066 rtamas1976
2026-06-05 22:41:36

Válasz medikus #14065. hozzászólásáraKöszönöm.
A belső tárcsáig jutottam.
A nyelestengely csapágya zörög, meglátom mittudok kezdeni vele.
Remélem nemkell a vàltót szétborítani!smile sweatdropsmile sweatdrop

#14064 medikus
2026-06-05 19:24:07

Válasz rtamas1976 #14063. hozzászólásáraKiveszed a 3csavart a variátor közepéből( váltón) akkor lelazul a szíj! Ha előtte levariáltál,akkor le is akasztható!Szét veszed a bordástengelyt a két fékdob között! Zégerek fogják! Utána kiveszed a sok kiscsavart a bordás hüvelyből,ami a fékdobon van! Utána kiveszel 6 csavartM10 Ami a fékdob közepét fogja a fékdobra! Van egy M12 csavar ami a bordástengely vonalában van bent a lyukban! A fékdob agy addig nem jön le,amíg azt ki nem veszed!!!!!!!!!!!!Utána szétválasztod a fékdobot és az agyrészét! Két oldala íves!!!!! Azt úgy fordítod,hogy a kuplung szíjtárcsa íve mellett le tudd húzni!Utána csak a fékdobot kell levenni,úgy hogy szíj nélkül összenyomod a szíjtárcát,közte meg kifér a dob!A fék szerkezet lemezét 6db imbusz csavar fogja!Ha azokat kivetted a lemezt egy drótra akasztva engedd le csak annyira hogy a variátor lehúzásakor ne legyen útba! Féket NE kösd ki! Ez után a variátor csavarokat ha leengedted,le emeled a rugót a nyomó lapjával együtt!Marad egy zéger középen,bent a furatban a nyelestengelyen!Ha azt levetted utána egy 3 körmös lehúzóval le tudod húzni a komplett kuplungot!!! A külső tárcsát persze előtte le húzhatod! A menetvariátort csak az M24x1,5 anya fogja a tengelyre!!!!!! Röviden ennyi!smile sweatdrop

#14063 rtamas1976
2026-06-05 16:31:32

Hali!
A menetvariátort és a kuplungot hogyan kell levenni?
Szíj lentvan, féket bontom.

#14062 medikus
2026-05-20 18:21:05

Válasz szelindi1965 #14061. hozzászólásáraOrvos szerint elég egy rossz fordulat A csont függőlegesen tart! Köszönöm a jókívánságot!{:smile thumbup

#14061 szelindi1965
2026-05-20 15:15:40

Válasz medikus #14060. hozzászólásáraCombcsont törés/?/,csak úgy,az ok-okozat nélkül nem megy,ha jól emlékszem a súlyunk hétszeresére van tervezve. Vigyázz magadra , jobbulást.

#14060 medikus
2026-05-20 12:54:10

Válasz 44claasgarantos #14059. hozzászólásáraCombnyak alatt tört,tehát nem került belém protézis! Bízom benne hogy kukira már jó lesz!

Nincs profilkép
#14059 44claasgarantos
2026-05-20 10:29:47

Jó meg jártad kombányolás végleg letudva te már nagyon nem mászol oda fel Egy örők mozgonak egy övön aluli ütés

#14058 medikus
2026-05-20 08:17:52

Válasz 44claasgarantos #14057. hozzászólásáraCombnyak alatti törés! Csak ugy hogy észre sem vettem,mi érte!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#14057 44claasgarantos
2026-05-19 21:00:34

Válasz medikus #14056. hozzászólásáraJó doki mi volt a baj ha nem titok Melyik mentösök vittek be vigyáz magadra jobbulást

Nincs profilkép
#14055 Magyar lajoska
2026-05-18 22:38:42

Válasz rtamas1976 #14053. hozzászólásáraÜdv! az hanyas nekem van egy pár méretű?smile blush

#14053 rtamas1976
2026-05-18 17:41:42

Repcerostája nincs felesleges borsod környékén?

Nincs profilkép
#14052 44claasgarantos
2026-05-16 22:36:42

Medikus kórházban voltál ki műtött Dr Boda

#14050 Buvargabi
2026-05-06 15:03:46

Válasz medikus #14049. hozzászólására A kombajnon van szalmazùzó,szecskázól

#14049 medikus
2026-05-06 10:29:57

Válasz Buvargabi #14047. hozzászólására17liter. Mi a zúzós? Mérd ki a dugattyú kiállást!smile sweatdrop

#14047 Buvargabi
2026-05-06 05:50:37

Üdv!514 motorfelujítast csinálok.lenne pár kérdésem:mekkora az előgyújtási fok,adagoló beállítási értéke-zúzós,forgyttyúsház és a hüvelyblokk közé 2fajta tömítésem van,egyik vékony papír a másik vastagabb anyagból ,1-2 mmes.hány liter olaj megy a motorban?
Köszönöm!

#14046 VESZTES. :)
2026-04-10 08:06:11

Válasz szelindi1965 #14043. hozzászólásáraVan egy fölös kamerám de nem tudom hogy össze tudom e hozni a kijelzővel, na de ami késik nem múlik smile sweatdrop

#14045 medikus
2026-04-10 07:57:25

Válasz VESZTES. :) #14042. hozzászólására Lényeg hogy haladjon előre! Az enyémbe csak a gyári műszer van meg az orrom!smile lol

#14044 rtamas1976
2026-04-10 05:22:54

Válasz VESZTES. :) #14038. hozzászólásáraA havernak megvolt hasonlóan csinálva, erre eladta.
Akkor még eszem ágában nemvolt a kombájn vásárlása, kihagytan.
Most a mit vettem, már annak is örúlnék ha sikerülne úgy megkalapálni, hogy müködjön gond nélkül.
Én az egyszerűség híve vagyok, de ezek nagy segítség ha valami szarakodik!smile thumbupcool

#14043 szelindi1965
2026-04-10 04:51:20

Válasz VESZTES. :) #14041. hozzászólásáraAkkor még két ötletem lenne,füstérzékelőket és kamerát bele hogy a követődrón képeit is lásd aratás közben.smile thumbup

#14042 VESZTES. :)
2026-04-09 20:47:18

Válasz medikus #14039. hozzászólásáraAz alkotás öröme téged már nem is boldogítsmile biggrin

#14041 VESZTES. :)
2026-04-09 20:46:22

Válasz szelindi1965 #14040. hozzászólásáraNálam a csukott ajtó a minimum a klíma miatt. Az első 514-ben is volt.
Nem bírom már a meleget, így hát rá vagyok kényszerülve az érzékelőkre.
Szlippen is jelez már , úgy hogy nagy segítség lesz.

#14040 szelindi1965
2026-04-09 19:42:21

Válasz VESZTES. :) #14038. hozzászólásáraNem az elsőt használjuk,egyiken sem modernizáltam semmit,nekem az eredetit megközeltő állapot megfelelő lenne.Egy-két aranyszabály van,az ajtó mindig legyen elhúzva, és legyen a gépen 2 db tükör.Elektromosság pedig minimálisra korlátozva.

#14038 VESZTES. :)
2026-04-09 18:55:18

Lassan de biztosan végéhez érek a vas "modernizálásának"

#14037 medikus
2026-03-26 12:40:22

Válasz kajszi_71823 #14028. hozzászólásáraBaxhatod! Ezen a gépen szinte minden szíj nem jó irányba van spanolva! Eltörik egy szezonban!smile cursing

#14035 rtamas1976
2026-03-26 08:05:39

Válasz kajszi_71823 #14034. hozzászólásáraEzen is van 2, de nemműködik!smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#14034 kajszi_71823
2026-03-26 07:24:40

Válasz rtamas1976 #14033. hozzászólásáraHagyjadmán magad, az enyémen is két villogó van, és még hasznalom js rendeltetésszerűen! smile tongue

#14033 rtamas1976
2026-03-26 06:57:44

Válasz kajszi_71823 #14029. hozzászólásáraNemakarlak porig alázni a sztárkombajnoddal!smile lolsmile lolsmile lol

#14032 rtamas1976
2026-03-26 06:56:25

Válasz Sk Laci #14027. hozzászólására50ből 40hektárt kell aratni általában.
Csak kibírja!?

Nincs profilkép
#14031 kajszi_71823
2026-03-26 06:39:01

Válasz Sk Laci #14030. hozzászólásáraPróba cseresznye.
Tomi haverja ajanlotta nekem is, állítása szerint a gyári cikkszamos szíjaktól 2-3x annyit bír. smile hammer

Nincs profilkép
#14030 Sk Laci
2026-03-26 06:35:49

Válasz kajszi_71823 #14028. hozzászólásáraEzzel a márkával még nem találkoztam.

Nincs profilkép
#14029 kajszi_71823
2026-03-26 06:35:26

Válasz Sk Laci #14027. hozzászólásáraNáluk annyira nincs, de leget, hogy feltéved hozzám egyszer. smile devil

Nincs profilkép
#14028 kajszi_71823
2026-03-26 06:34:26

Válasz Sk Laci #14026. hozzászólásáraNem rossz a Tagex sem, de ha tartósat akarsz, akkor Gates. smile thumbupcool

Nincs profilkép
#14027 Sk Laci
2026-03-26 06:29:30

Válasz rtamas1976 #14025. hozzászólására4 hengeres IFA motor?
Ha igen, fogja érezni a szecskázót, főleg ha dombok is vannak.

Nincs profilkép
#14026 Sk Laci
2026-03-26 06:28:01

Válasz rtamas1976 #14024. hozzászólásáraJelenlegi Case 2388 kaszameghajtására először Optibelt tettem. 2. szezon közepén megadta magát. Felhívtam az üzletet, nincsen e Tagex ékszíj, mert az Optibelen kívül mást is szeretnék kipróbálni a minőségi gyártmányokból. Tagex és SKF megerendelésre volt. 2 napot vártam a Tagexre/ami nem zavart, mert éppen esett aratás közben/, de nem bántam meg.

#14025 rtamas1976
2026-03-24 21:42:46

Válasz Sk Laci #14023. hozzászólásáraSzeckázót megvettem hozzá, a hàtulját rendbe kell tenni hozzá.
Hazajött lábán, a motorja jónaklátszik.
A többit meglátjuk, megcsináljuk.

#14024 rtamas1976
2026-03-24 21:35:17

Válasz Sk Laci #14023. hozzászólásáraKöszönöm!smile thumbupcool
Kb 10évet dolgoztunk egy 514el.
Igaz kb 20éve.
Az skf jó csapágy indokolatlanul drága.
Koyót használjuk az activához.
Ha nincs akkor ina vagy spéci nehezen javítható helyekre csak minőségi csapágyat rakunk.
A tagexról nem hallottam még, de köszi az iránymutatástsmile thumbupcool
Rég ugye optibelt használtuk, igaz azis román lett.
Volt sava is menetvariátoron, bírta igaz mondom 20éve.

Nincs profilkép
#14023 Sk Laci
2026-03-24 21:04:47

Válasz rtamas1976 #14022. hozzászólásáraGratulálok a géphez. Sok hibamentes órát kívánok!
Nekem régebben amikor még E kombájnjaim voltak ékszíjakból a Tagex-ek váltak be. Amit kicseréltem Tagexre, oda már nem kellett ékszíjat venni. Csapágyakból az SKF-et ajánlanám, ha netalán tán Timken lenne az kiválló. PFI amerikai csapágyakat kerüljed !!!!! Szereléskor volt már, hogy a kezemben szétszóródott, úgy, hogy meg se ütöttem kalapácsal. Meglepően sz@r minőség.
Casen a szalmaterítőn 100 - 150 óránként cserélem, mert szétszóródnak. Mihánt elfogy ez a gagyi márka a készletről, SKF-re váltok.

#14022 rtamas1976
2026-03-24 19:30:43

Vasárnap hazakerült a repcetoldat oldalkaszával, tegnap meg a gépsárkány!

Lesszrajta mit faragni!smile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdrop

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Kapásnövények: elfelejthetjük a régi sortávokat?
Kapásnövények: elfelejthetjük a régi sortávokat?
2020 után egy sor olyan kutatás látott napvilágot, amelyek azt sugallják, más...
Spórolnak a vízügyesek: lesz ez még rosszabb is
Spórolnak a vízügyesek: lesz ez még rosszabb is
A szakemberek jelenleg nem a mának, hanem a kritikus késő nyári időszaknak...
TZ4K 14 B kistraktor
TZ4K 14 B kistraktor

1.350.000 Ft

Törpe nyuszik eladók
Törpe nyuszik eladók

5.000 Ft

Toyota LWE 180 elektromos targonca
Toyota LWE 180 elektromos targonca

400.000 Ft

Toyota LPE 200 elektromos targonca
Toyota LPE 200 elektromos targonca

400.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]