Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 348.55 Ft USD 300.66 Ft CHF 379.22 Ft GBP 403.06 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66313 hozzászólás
Nincs profilkép
#65013 tomigan
2026-03-27 20:55:50

Válasz Gatti #65012. hozzászólásáraAmúgy èn is èrtem volna 10milivel.de nagyon kivagyok àbràndulva ezekkel az àbràkkal.10ève nem tartott itt a technològia ès ha volt egy model azèrt pontosabban eltalàltàk.ezèrt se nincs èrtelme hosszab tàvokba bocsàjtkozni.dunatisza köze,tiszàntùl lesz ahogy lesz...jòcskàn negatívba tovàbbra is

#65012 Gatti
2026-03-27 20:41:04

Válasz tomigan #65011. hozzászólásáramajd talán holnap már csendesedik, de szélcsend nem lesz.

Nincs profilkép
#65011 tomigan
2026-03-27 20:32:39

Válasz Gatti #65007. hozzászólásáraSzèp mese.csak úgy ordít a szèl...

#65010 Gatti
2026-03-27 20:03:40

Válasz Bzs2 #65008. hozzászólásáraIgen.
Főleg vasárnap és hétfőre.
Aztán majd kiderül mi lesz, már egy 8 mm nek is nagyon örülnék.

#65009 Gandhy
2026-03-27 19:47:33

Válasz envagyok2 #64978. hozzászólásáraKérdés: melyik meteorológus unokája színezte ki a fenti képet? .

Nincs profilkép
#65008 Bzs2
2026-03-27 19:46:38

Válasz Gatti #65007. hozzászólásáraEz jövő hét keddig mutatja?!

#65007 Gatti
2026-03-27 19:42:53

hopp, friss ecm. Na kíváncsi leszek mi lesz belőle.

Nincs profilkép
#65006 szöcske76
2026-03-27 19:38:05

Ha esetleg valaki szeretne egy ingyenes meteorológia állomást a kertjébe.
Meteorológiai hálózat építése

Nincs profilkép
#65005 csuti0
2026-03-27 17:59:04

Válasz Ohaza63 #65004. hozzászólásáraSzia!
Azért az sem túl okos, aki egy előre jelzett havazásnál a ághálót kinyitva tartja!
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#65003 pumpedli72
2026-03-27 16:56:24

Válasz csuti0 #65000. hozzászólásáraEzt én is így érzem. Sztem többre mennénk egy békával.

#65002 Sanyee
2026-03-27 16:37:04

Vártuk ide is a mai 20mm-ert.
Nem jött talán 2mm.

Ezek a csapadék jelzések már csak arra vannak, hogy kihúzzák még a gazda szebéből az input árát.

Az idei évet aszályosnak gondolom.
Már nem szórunk a búzára se semmit ilyen himli-humli csapadék előrejelzésekre alapozva.

Kukorica aszályos tőtávra vissza lesz véve. Fele műtragyával.
Idei év csak a veszteség csökkentésre megy. Magasabb energiaárak és kamu csapadékra alapozva nem szórjuk azt a keveset. smile censored


Nyari-idojaras-2026-el-nino-la-nina

#65001 Gatti
2026-03-27 16:13:53

Válasz csuti0 #65000. hozzászólásáraMert korábban volt 1-2 hetente eső, nagyon ritka volt hogy hónapok mentek ki eső nélkül.
Sajnos megváltozott az éghajlat, ezért gyakorivá vált hogy hónapokig nincs csapadék.
Manapság szinte csak a mediterrán ciklonokba lehet bízni, amik nagyon szeszélyesek, ez régen is igy volt.
Nagyon nehéz megjósolni hogy mi várható, amikor mostanság a sivatagokba több eső esik mint európába, változik a klíma. Ezt el kell fogadni, egy hamar nem lesz jobb. Bár ki tudja meddig tart a mostani periódus, akár még rosszabb is lehet pár éve múlva, de akár jobb is.

Mindenesetre itt a mezőgazdaság nagyon nehéz helyzetben lesz

Nincs profilkép
#65000 csuti0
2026-03-27 16:09:05

Sziasztok!
A napokban bízva a "jóslásokban" kapkodva elvetettem a facéliát, persze nemigen hittem el a 40-50mm-ert, de azt azért nem hittem volna, hogy 2 nap alatt 1,5mm csepeg össze, a szél meg elvitt 5-őt.
Az előrejelzések kezdenek bohózatnak tűnni, komolyan mondom, amíg nem voltak ezek a hiper szuper számítógépes modellek, addig sokkal pontosabban megmondták mi várható.
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#64999 $HMP$
2026-03-27 14:23:06

Egy het szelet ir ugyhogy viszlat ez a par mm
....fasza lesz szorni is stbstb smile aikido

#64998 Gatti
2026-03-27 13:28:31

Válasz VMisi #64997. hozzászólásáraA pétisó pár hetet kibír a felszínen, nincs is még nagy meleg. Sőt többet is kibír csak 2-3 hét után már van veszteség.

#64997 VMisi
2026-03-27 13:26:14

Válasz Gatti #64996. hozzászólásáraDe legalább a kalászosok gyökréhez került a műtrágya, nitrosol. Itt a levegőbe.

#64996 Gatti
2026-03-27 13:23:56

Válasz VMisi #64995. hozzászólásáraEgyébként kíváncsi vagyok a dunántúli lehullott csapadékból mennyit vitt el a viharos szél, szerintem 1/3 a biztos oda. És még pár napig fújni fog, holnap reggeltől talán csendesül kicsit.

#64995 VMisi
2026-03-27 13:17:03

Válasz HektárHarcos #64994. hozzászólásáraJó Nekek! Itt csak a szél. 8 mm maga a csoda lenne.

#64994 HektárHarcos
2026-03-27 13:06:01

Somogy, Buzsák kemény 8mm a szél 50-80 között . Fonyód 115.

#64993 TeljesenMindegy
2026-03-27 12:41:52

Válasz Gatti #64986. hozzászólásáraNem érte el, de legalább az nem illant el. Remélem bírja még egy ideig a most kiszórt, mert hamarosan óriási esőzéseknek nézek elébe. smile biggrin

Nincs profilkép
#64992 $HMP$
2026-03-27 12:20:56

Sár mindenhol 6mm hova tesz ennyi vizet a talaj

#64991 kulakman
2026-03-27 11:58:05

Hajdú észak, bő 50 -es szél az eső nem tudjuk ,hogy néz ki!

#64990 VESZTES. :)
2026-03-27 11:23:16

Válasz zsoltrs #64975. hozzászólására12 helyett szinte mérhetetlen mennyiségsmile karateka

#64989 mtz..1221
2026-03-27 11:12:02

Válasz TeljesenMindegy #64985. hozzászólásáraÜdv a klubban, itt is lett 2.5 lier, most fú a szél mint az állat. Dél Szerbiában meg havazik.smile cursing

#64987 FERGA 5455
2026-03-27 11:01:12

Válasz JDFERI #64984. hozzászólásáraValami 5 részletben, 2nap alatt, záporokból 9mm.
Csak bosszant hogy 40-50mm-t jósoltak vasárnapig.
Habár még csak péntek vansmile biggrin
Műtrágya talán elolvadt, gyökérzónába kétlem hogy elértsmile hammer

#64986 Gatti
2026-03-27 11:00:44

Válasz TeljesenMindegy #64985. hozzászólásáraÉs az a 6mm elérte a gyökeret? Mert itt 4 mm volt március elején mielőtt kiszórtuk de az nem érte el a gyökeret. Viszont a felszínről eltűnt, csak itt ott látszik 1-2 fehér folt.

#64985 TeljesenMindegy
2026-03-27 10:45:29

Válasz ZZ.ZZ #64976. hozzászólásáraÉn is kiszórtam az árpára, búzára a második adag műtrágyát. Eddig nulla mm lett a nagy mennyiségű csapadékból. Az első adag február közepén ment ki, az kapott hat millimétert, az volt az utolsó eső.

#64984 JDFERI
2026-03-27 10:36:09

Válasz FERGA 5455 #64980. hozzászólásáraÜdv. Aztán mi lett végül ? Ide 6-ot fújt össze a szél eddig.

Nincs profilkép
#64983 Anyuska
2026-03-27 10:14:02

Szórtuk a műtrágyát, és csapadék 0. Szél az lett orkán erejű. Még azt a kis nedvességet is kifújja a földből. Összeveri a növény leveleit. Ez az év sem a miénk!!! A beigért csapadék nem ért ide, csak a szél.

#64982 Gatti
2026-03-27 09:50:24

Válasz FERGA 5455 #64980. hozzászólásáraAzért erre ne rakj fel sok pénz smile sweatdrop

#64981 Gumóka
2026-03-27 09:48:00

Válasz FERGA 5455 #64980. hozzászólására3mm lett nálunk reggelre.
Legalább esett smile sweatdrop

#64980 FERGA 5455
2026-03-27 09:40:34

Lesz itt még utánpótlás, még bele is fulladunk, (lehet hogy a porba) mint most.smile hammersmile hammer

#64979 Gatti
2026-03-27 08:43:13

Válasz envagyok2 #64978. hozzászólásáraígy van. Annyi történt még hogy délebbre húzódott a ciklon, valamint kimélyült egy kicsit.

Nincs profilkép
#64978 envagyok2
2026-03-27 08:10:47

terv

tény

én nem látok olyan nagy különbséget

#64977 Gatti
2026-03-27 08:09:19

Ami még szomorúbb hogy a medi ciklon után újabb anticiklon várható, hideggel. (mint azt már korábban írtam)Szóval lehet az április nagy része is kimegy csapadék nélkül.

Nincs profilkép
#64976 ZZ.ZZ
2026-03-27 08:03:40

Nesze semmi, fogd meg jól.... mindenki szórta a fejtràgyàt, de inkább csak a pénzét, velem együtt.....
Sikerült O,8 mm-nek összenyomorogni a jósolt özönvízből.....bezzeg a tomboló szél az megjött....smile crying

#64975 zsoltrs
2026-03-27 07:41:27

Válasz VESZTES. :) #64963. hozzászólásáraSztem jót mentek, nálam csak 2mmt tévedtek. 2 őt irtak 0 lett.

#64974 Ohaza63
2026-03-27 07:26:20

Válasz Nagy Péter 40 #64969. hozzászólásáraÜdv Péter!

Ami a legszomorúbb, hogy ide is kb. 35 mm ígértek és eddig 0 mm esett.

Tegnap kombinátoroztam a nagy esők előtt Én kis naiv, semmi vizes föld, csak szürke a gép nyomában.

A felső 10 cm már száraz.
A búzák még jól mutatnak, de már ott is kezd repedezni a föld.

#64973 colizoli
2026-03-27 07:15:39

Válasz pumpedli72 #64971. hozzászólásáraaz még jó. Erre 27-t igértek még tegnap reggel, aztán eddig 0,00, még annyi se, hogy az aszfalt megnedvesedjen, ahhoz 0,5 is elég.smile censoredsmile censored

Nincs profilkép
#64972 cs.janek
2026-03-27 07:09:50

Nem beszélve arról hogy a Tiszát is engedik el. Talajvíz 0 kanálisok 0!!!smile hammer

Nincs profilkép
#64971 pumpedli72
2026-03-27 06:40:07

Kaposvár mellett. Ide is 20-30mm írt lett 5mm összeszötymörgött. Egy kicsit benézték ismét.

Nincs profilkép
#64970 Igazi Földönfutó
2026-03-27 06:36:23

Válasz Gatti #64961. hozzászólásáraMinden esetre ezt megszivtuk,itt már vetésig semmi sem lesz.

Nincs profilkép
#64969 Nagy Péter 40
2026-03-27 06:14:59

Válasz csabahegeszt #64968. hozzászólásáraGyuricza nem szántunk Csaba.

Azért az nem semmi hogy 4 nappal ezelőtt még árvizet jósoltak az egész országra és ebből jóformán az ország háromnegyedén egy nagy nulla lett....
Ez már tényleg meteurológia...

Nincs profilkép
#64968 csabahegeszt
2026-03-27 05:44:59

Válasz SzikiSzokeveny #64967. hozzászólásáraKi az a gycs?
Mert én is az vagyok.
Gy Cs
De én biztos nem mondom smile thumbup

Nincs profilkép
#64967 SzikiSzokeveny
2026-03-27 05:34:32

Tegnap megmostam a kocsit, hajnalban otthon volt is 5 csepp pocsolya.... hál istennek itt vannak a választások, szoba sem kell kerülnie, hogy az ország egyes részein az elmúlt 6 hónapban 100mm csapadék sem volt. De majd jön GyCs és elmondja, hogy ennyiből is lehet gabonát termelni, csak rosszul dolgozunk.

Nincs profilkép
#64965 glajos1990
2026-03-26 21:30:40

ECMWF 72mm írt még reggel Szeged környékére. Holnap estig 33mm-el dobálózik. Szerintem eldőlt hogy ez nem úgy forog és nem annyi csapadékot ad mint amit vártak. Nincs ezzel gond csak annyi hogy ma reggel jelezték ma estig! Köszönjük!

#64964 mtz1221
2026-03-26 21:28:55

Válasz Gumóka #64956. hozzászólásáraItt eddg lett 3 vagy 5 csepp. El sem híszem, hogy van ilyen. smile hammersmile hammersmile hammer

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
20 év a magyar mezőgazdaság szolgálatában
20 év a magyar mezőgazdaság szolgálatában
A francia hátterű RAGT vetőmagcég fennállásának 20. évfordulóját ünnepli...
Elfolyt a drága víz: ismeretlenek szabotálják a gazdák aszály elleni védekezését
Elfolyt a drága víz: ismeretlenek szabotálják a gazdák aszály elleni védekezését
Újabb rongálás vízügyi területen: ismeretlenek avatkoztak be a műtárgyak...
ESCHLBÖCK csipeszes rönkvonszoló
ESCHLBÖCK csipeszes rönkvonszoló

460.000 Ft

JCB 55 Z-1 / 2018 / 4 412 h üzemóra / Lízing 20%-tól
JCB 55 Z-1 / 2018 / 4 412 h üzemóra /...

26.900 EUR

Miskolc, Rácz György utcán nagypolgári lakás eladó
Miskolc, Rácz György utcán nagypolgári...

68.500.000 Ft

JCB 48Z-1 / 2018 / 2.173 üzemóra / Lízing 20%-tól
JCB 48Z-1 / 2018 / 2.173 üzemóra /...

24.900 EUR

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]