Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.86 Ft USD 312.6 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.86 Ft

Fórum

Műtrágya árak

Létrehozta: , 2009-01-24 13:10:17

Kedvencekhez Segítség
14472 hozzászólás
#9272 Gandhy
2021-12-10 11:53:33

Válasz bandigh #9271. hozzászólására sok minden megváltozott ott is az elmúlt évtizedben, nagyobb a baj, mint azt gondolod

#9271 bandigh
2021-12-10 11:53:26

Válasz Földönfuto #9273. hozzászólásáraAz országra értettem. Hidd el, itt is van akinek a világbajnok rezsicsökkentett rezsi sem megy.

Nincs profilkép
#9270 Földönfuto
2021-12-10 11:50:48

Válasz bandigh #9271. hozzászólásáraTéves elképzelés,hogy németben csak gazdag emberek élnek.Ott is meg van az a réteg amelyik máról holnapra tengődik.

Nincs profilkép
#9269 Sk Laci
2021-12-10 11:42:57

Válasz CornHunter #9259. hozzászólásáraMerrefelé van ez a helyi cég?
Elérhetőség?

#9268 bandigh
2021-12-10 11:41:18

Válasz Gandhy #9269. hozzászólásáraSzerintem soká fogunk a tvben vacogó németet látni, nem pont egyforma bukszából gazdálkodnak mint mi.

Nincs profilkép
#9267 k-roy90
2021-12-10 11:27:37

Válasz Gandhy #9263. hozzászólásáraMaximum a fűtési szezon után fog lentebb menni az ára, de akkor sem egyből, hanem lassan fokozatosan, véleményem szerint. (most a gáz ára miatt magas, ha az konszolidálódni fog akkor meg jön a hiány, mert a piacon nagyon kevés gyár üzemel és lesz az a tőke, akinek semmi sem lesz drága)

#9266 Gandhy
2021-12-10 11:22:41

Válasz bandigh #9267. hozzászólásáraszerintem februárban már újra melegek lesznek a radiátorok az NSZK-ban smile lol

#9265 Vinkó
2021-12-10 11:21:30

Válasz bandigh #9267. hozzászólásáraAugusztusban majd jön az előrendelési,addig nem hinném,hogy változik.

#9264 bandigh
2021-12-10 11:18:44

Válasz Gandhy #9265. hozzászólásáraAddigra elvetünk, szerintem smile sweatdrop

#9263 Vinkó
2021-12-10 11:17:38

Válasz Gandhy #9265. hozzászólásáraJelenleg szerintem a készletet is szeretnék kitolni,mi magasabb önköltségen készül. Ilyenkor egy gázárcsökkenés majd most kivárunk alapon,nem működik. Egyrészt max másfél hónap van az első szórásig...kb.

#9262 Gandhy
2021-12-10 11:12:47

Válasz Vinkó #9264. hozzászólásáraviszont az új német kormány erősen Északi Áramlat párti, a volt kancellárjuk Schröder is ott van egy igazgatói poszton a Putyinnal, ezt a leggyorsabban szeretnék megoldani.

#9261 Vinkó
2021-12-10 11:08:45

Válasz CornHunter #9259. hozzászólásáraÉszaki áramlat 2 engedélyezését,igyekeznek kitolni,gondolom a gáz így pláne nem fog lemenni. Attól nem kell félni hogy rárohad,volt már hasonló mikor építőipari cég is seftelt műtrágyával,akkor az ment nem a cement. Szóval a ráragadt műtrágyát megvették a beton udvaron kiöntötték-megtaposták. Újracsomagolták. Oszt ennyi ! Nem hinném hogy az ár bezuhanna,aki akar vesz-vett. Aki akar az majd vesz valamennyit.

#9260 Gandhy
2021-12-10 11:02:46

Válasz Ares 826 #9257. hozzászólásáraa félelem nagy úr, ez volt a múlt év tavaszán is az első Covid záráskor, bementem a hipermarketbe(este 8) és nem volt olaj, liszt, meg cukor, másnap ugyanez, aztán pár nap múlva minden visszatért a megszokotthoz, csak közben a boltok benyeltek egy váratlan extra profitot smile pimp

azon elmélkedtem, hogy vajon mit kezd majd a proli a felmázsa lisztjével a 10-en

Nincs profilkép
#9259 ..,-:)
2021-12-10 11:02:08

Válasz bandigh #9254. hozzászólásáraDe olcsóbb !smile biggrin
Azok a kereskedők akik anno vettek 110-300 közt össze vissza, a legjobb, legolcsóbb reklámmal most tudnak kiszállni. Van/-nak aki/-k ezt érti/-k(ők vannak kevesebben). És van az olcsóbb, akciósabb oldal. Ezek meg tanítják, terjesztik az igét…..smile biggrin

#9257 bandigh
2021-12-10 11:00:03

Válasz Földönfuto #9255. hozzászólásáraMert gondolom van neki még a nyári 20 ezresből pár kocsival. Az a biznisz alátenni a mostani árnak egy hajszállal. De ha rendelnél tőle 20 kamionnal most, nem tudom mennyiért kapnád.

Nincs profilkép
#9256 CornHunter
2021-12-10 10:59:29

Most kérdeztem árakat helyi cégnél:
mas 190
amm nitrát 240
karbamid 280
nitrosol 210
plusz áfa persze, szerintetek érdemes bevásárolni?

#9255 Sanyee
2021-12-10 10:25:20

Válasz Földönfuto #9255. hozzászólásáraMégis csak akció, mert egy hónapja 80Eur alatt a gáz, most meg megint 100 felett (~március végéig).

Nincs profilkép
#9254 Ares 826
2021-12-10 10:22:24

Válasz Selvin #9250. hozzászólásáraEz az ár szerintem is csak pszihikai hadviselés hogy nem lesz, dehogynem lesz csak akit most meg lehet ijeszti azt fejni is az fizet mint a "katonatiszt"!smile thumbupcoolsmile thumbupcool

#9253 Gandhy
2021-12-10 10:21:03

Válasz Földönfuto #9255. hozzászólásáraszerintem meg az a célja a Bigének, hogy határon belül lekösse a kapacitását, ezért riogat, hogy nem lesz, ezért az akció, amiben csak az akciós ár a buga smile laugh
nálunk 218000 áron hetek óta halmokban áll a péti és nem csak Genezis, kereskedővel megegyeztünk, ha akció van hív, nem hívott, náluk ez a 100 ft/q érthető okokból nem számít akciónak smile lol

Nincs profilkép
#9252 Földönfuto
2021-12-10 09:48:32

Válasz bandigh #9254. hozzászólásáraKamiontételben árul,bárhová.Úgyhogy ez a nagy akció egy jó nagy felfújt lufi.

#9251 bandigh
2021-12-10 09:38:24

Válasz Földönfuto #9248. hozzászólásáraKérdések:
a tünde tudja ezt orazágosan, kamiontételben?
A 215-ös péti meg gyakorlatilag ugyanannyi, ilyen 1% különbségek arra jók, hogy legyen miről beszelni

Nincs profilkép
#9250 Zoli1437
2021-12-10 09:37:21

Válasz Földönfuto #9248. hozzászólásáraFolyamatosan nő az ár. Gyár a pillanatnyi árhoz viszonyít. Kereskedő meg a vásárláskori árhoz.

#9249 Bárány
2021-12-10 09:20:38

Válasz Ares 826 #9242. hozzászólásáraDehogynem, magamra is értettem.smile biggrin

Nincs profilkép
#9248 Földönfuto
2021-12-10 09:15:50

Válasz Selvin #9250. hozzászólásáraKezd átverés íze lenni az egésznek.

Nincs profilkép
#9247 Selvin
2021-12-10 09:04:36

Válasz bubu13 #9246. hozzászólásáraEnnél alapból van olcsóbb azonnali szállítással, utólagos fizetéssel.

Nincs profilkép
#9246 falugazdász22
2021-12-10 09:04:25

Majd hoz A Jakab Pista Bácsi olcsobbat de helyette hergeli a gazdákat !!!!!44

Nincs profilkép
#9245 Földönfuto
2021-12-10 09:01:19

Válasz bubu13 #9246. hozzászólásáraÉs ebbe mi az akció?Karbamid pl. Vargáné Tünde kft-nél 333000/román/ ma délig.Már nem értem az egészet.Pétisót 215-ért vettem tegnap.

Nincs profilkép
#9244 Gabi 07
2021-12-10 08:34:43

Ma délig
Am.nitrát 273
Karbamid 370

Nincs profilkép
#9243 bubu13
2021-12-10 08:33:28

psó 217000
nitrosol 241000
kénes psó 221000
amnitrát 273000
karbamid 370000

+ Áfasmile censored

Nincs profilkép
#9242 Gabi 07
2021-12-10 08:28:42

Válasz k-roy90 #9231. hozzászólásáraHa már nem őszel szántás előtt került ki a P és K, akkor mindenképpen vetőgéppel sor mellé és alá, mert így találkozik vele a gyökérzet. Ha csak bedolgozod kombinátorral, a művelt rétegbe kerül, kb 0-8cm-re, és mivel egyik elem sem mobilis a talajban (kivéve homok) nem nagy része találkozik a gyökérzettel, nem hasznosul. Ellenben a bekombinátorozott nitrogén a csapadékkal mosódik lefelé a gyökerekhez.

Nincs profilkép
#9241 lala
2021-12-10 08:25:09

SEnkinek nincs infója?

Nincs profilkép
#9240 lala
2021-12-10 08:11:49

Mik a mai árak?

Nincs profilkép
#9239 Ares 826
2021-12-10 07:58:02

Válasz Bárány #9241. hozzászólásáraÉn csak kérdeztem, már azt sem lehet????????

#9238 Bárány
2021-12-10 07:24:48

Válasz Ares 826 #9240. hozzászólásáraBandigh jól leírta a #9238-ban: amikor valaki vegetál, az úgy él, mint egy növény. (Pl. ágyban fekve, magatehetetlenül.)
Innen eredhet a jelentés negatív változata.
Az eredeti meg az él, fejlődik.

Csak sikerült egy újabb témával is szétoffolni ezt a topicot...smile sweatdropsmile lol

Nincs profilkép
#9237 Ares 826
2021-12-10 07:12:23

Válasz Bárány #9236. hozzászólásáraAz 1. megfogalmazás terem nő, a 2. pont vegetál= tengődik sanyarog ! A két megfogalmazás homlok egyenest ellentétes! Valami nagy gond lett a szó értelmezésével átvételébe a magyar szóhasználatban!smile wackosmile wackosmile wackosmile wacko

Nincs profilkép
#9236 Sachsen
2021-12-10 07:07:24

Karbamidnak mi a mai ára a Bigénél? Azt állítólag mára ígérte.

#9235 bandigh
2021-12-10 07:00:38

Válasz Bárány #9236. hozzászólásáraIgen, alapból terem, nő, tenyészik. Az emberi vegetál pedig: “A ma általános jelentése a német vegetieren igével együtt került nyelvünkbe, s bizonyára így értődik: ‘úgy él, mint a növény, nem emberi életet él’. “

#9234 Bárány
2021-12-10 06:55:49

Válasz Bárány #9236. hozzászólásáraAmúgy meg mezőgazdasági szakkifejezés. Üsd be a Googlebe, hogy vegetációs időszak!smile smile

#9232 bandigh
2021-12-10 06:48:00

Válasz gcastle #9230. hozzászólásáraHa nálad jól ellátottak a talajok, az frankó, én csak arra céloztam hogy ahol mondjuk pont nem, ott jól jöhet. Mert csak a szemterméssel kivesszük azt a kiszórt 15-20 kilót, de ha a szalmát is leviszed, már inkább 30.

Nincs profilkép
#9231 Ares 826
2021-12-10 06:47:47

Válasz Bárány #9233. hozzászólásáraMiért mondják szerinted meg te is a növény fejlődési idejére hogy "vegetációs" időszak?????????? A vegetál szó az azt jelenti nem növekszik nem fejlődik valami vagy csak épp van de nem nő mert nem megfelelőek a körülmények a fejlődéshez! Miért is van ez így a mezőgazdaságban megfogalmazva??????????? smile blinksmile blinksmile blinksmile blinksmile blink

#9230 Bárány
2021-12-10 06:38:36

Válasz k-roy90 #9231. hozzászólásáraMindegyiknek van előnye és hátránya.
Sor mellé rakottnál erőteljesebb a kezdeti fejlődés, ami átlagos években előny, viszont mivel kevésbé mélyre nyúló gyökérzetet nevel a növény, ez pl. az idei aszályban visszaütött.
Ezen kívül némi munkaszervezésbeli, meg gépesítésbeli különbség is van, amit meg mindenki a maga gazdaságában tud értelmezni. Pl. van-e segítség, mikor és hogyan készül magágy, van-e műtrágyaszórós vetőgép, elbírja-e a traktor, stb.

NPK esetén azért mindenképp érdemes mérlegelni, hogy valóban a tavaszi kijuttatás-e a megfelelő. P és K feltöltésre az őszi bedolgozás a jobb, a növény N igényét meg nyilván a vegetáció során kell fedezni.

Nincs profilkép
#9229 lala
2021-12-10 06:36:27

hol lehet megnézni az akciót?smile aikido

Nincs profilkép
#9228 k-roy90
2021-12-10 05:39:01

Ha már így felhozódott a prillezett és granulátom Petiso akkor nekem lenne ehhez egy kérdésem.
Granulatomot irjak tobben alaptragyazasra. Melyik a jobb megoldas, kiszorni es bedolgozni vetes elott vagy sor mellé rakni és az Npk-t kiszorni (kukorica es napraforgo)?

Nincs profilkép
#9227 gcastle
2021-12-10 02:41:43

Válasz bandigh #9205. hozzászólásáraNem, huszonéve talajtanosok, amikor az első támogatott gyümölcstelepítésekhez bevizsgálták a talajmintákat. Ez 98-99 környékén volt, akkor még nem járt erre a LAT üzletkötője... Az öntéstalajaink nem igazán igénylik.

Nincs profilkép
#9226 Praetor
2021-12-10 00:13:15

Válasz dnsv #9228. hozzászólásáraMeg lehet némi kation cserélés is a további jótékony hatása, ami némileg mérsékli a talaj magas magnézium tartalom eredményezte fizikai tulajdonságokat.

Nincs profilkép
#9225 dnsv
2021-12-09 23:49:13

Válasz Géza15 #9227. hozzászólásáraLeírta, nincs szüksége Mg-re, mert van neki bőven. A Pétisó pedig dolomitot tartalmaz.
A kénes meg ként is pótol, jobb a nitrogén hasznosulás.

Nincs profilkép
#9224 Géza15
2021-12-09 23:41:57

Válasz MrPoke #9220. hozzászólásáraÉs mivel jobb a kénes műtrágya mint a sima péti?

Nincs profilkép
#9223 Praetor
2021-12-09 23:12:02

Válasz MrPoke #9225. hozzászólásáraHja, értem. Így tiszta sor.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Hittner kistraktor 40 LE Lombardini olasz motorral, kevés üzemórával, rendezett okmányokkal, 2022-es kalapácsos szárzúzóval eladó, csere érdekel autó, traktor stb.
Hittner kistraktor 40 LE Lombardini...

8.250.000 Ft

Scania R650 V8 NGS | Retarder | Euro 6 / 2020 / Lízing 20%-tól
Scania R650 V8 NGS | Retarder | Euro 6 /...

105.900 EUR

Merlo TF 30.9 – G / 2023 / 651 üzemóra / Lízing 20%-tól
Merlo TF 30.9 – G / 2023 / 651 üzemóra /...

66.900 EUR

Gyro vontatott szecskázó rendfelszedő szárzúzó
Gyro vontatott szecskázó rendfelszedő...

345.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]