Válasz trikolor5 #2762. hozzászólásáraOkvetlen számolj be az eredményről. Mert az az ügyvéd, aki ezt neked az itteni tanácsok szerint megcsinálja....az egy zseni.
Válasz trikolor5 #2762. hozzászólásáraHa teljesen ujj hrsz ot akarsz akkor az modja amit már leirtam egyszer .
Keresel egy földméröt általában a földhivatalban tudnak ajánlani.
Majd kell egy ügyvéd is
Majd megkell keresned a társtulajdonosokat és az ő beleegyezésükkel kiméretheted
Ha töbségi tulajdonos vagy akkor eldöntheted egyedül is hogy hova akarod méretni.ha ök vannak töbségben akkor beleszolhatnak.
Meg kb 200-300 ezer ft kell. De majd jön valaki aki biztos jobban tudja mint én
Válasz Tézé #2758. hozzászólásáraTöbbi tulajdonos beleegyezése nem csak akkor kell ha az osztatlan közösben akarom megművelni a saját részem? Én teljesen új hrsz-t akarok.
Válasz Tézé #2758. hozzászólásáraNekem nemrég azt mondta egy ügyvéd, hogy hiába vagyok többségi tulaj (50 százalék fölött), a többinek akkor is alá kell irni, hogy elfogadja, hogy a terület melyik része lesz az enyém. (Illetve ha nem veszi át a hivatalos levelet amiben megkeressük, akkor belegyezettnek kell tekinteni.)
Válasz trikolor5 #2756. hozzászólásáraKeresel egy földméröt általában a földhivatalban tudnak ajánlani.
Majd kell egy ügyvéd is
Majd megkell keresned a társtulajdonosokat és az ő beleegyezésükkel kiméretheted
Ha töbségi tulajdonos vagy akkor eldöntheted egyedül is hogy hova akarod méretni.ha ök vannak töbségben akkor beleszolhatnak.
Meg kb 200-300 ezer ft kell.
De majd jön valaki aki biztos jobban tudja mint én
Válasz trikolor5 #2756. hozzászólásáraHa már volt eljárás a területen, akkor már van egy osztási irány.
Ha nem, akkor nem tudom hogy mehet, de földmérő biztos tudja.
Ha gondolod tudok egy egrit aki szerintem ebben is eljárhat.
Válasz Cs(erdoagro58@gmail.com) #2750. hozzászólásáraElküldtem az örökösnek az értesítő levelet és mint kiderült, hogy kiskorú méghozzá nem is magyar állampolgárú... az alábbi két esetben szerinted vonatkozik rá valami más jogszabály?:
1. ha elfogadja az értesítő levélben szerepelt értékbecslési ajánlatot,
2. vagy ha nem válaszol, akkor a bírósági letétbe helyezésre vonatkoznak e rá más jogszabályok?
A Nemzet Erdőjogásza vállalt végre osztatlan közös erdő felszámolását Csarodán. Nagy falatnak tűnik. Kíváncsi vagyok az eredményre. Ha esetleg valaki érintett, és problémája lesz, jelezze.......
Válasz VW passat #2752. hozzászólásáraA kivett mocsár nem mezőgazdasági hasznosítású föld, így az Foktftv. rendelkezései nem vonatkoznak rá, ez alapján nem osztható meg. A Ptk. nyújotta lehetőségek közül lehet válogatni. A dolog ott lett elcseszve, hogy az állami megosztás előtt nem csináltatok használati rendet.
Lehet hogy már volt kérdés, de lenne-e lehetőségem arra, hogy egy osztatlan közösben (művelés alól kivett mocsaras terület), az állami ingyenes kimérés során egy tulajdonos tag kimérette a területét, mi meg elfelejtettük beadni kimérésre.
Van rá lehetőség hogy a sajátomat kiméressem mellette? Bekebelezni nem szeretnék mert egy semmire való föld, csak a sajátomhoz hozzá jutni.
Válasz Cs(erdoagro58@gmail.com) #2750. hozzászólásáraSzuper, köszi.
Közben felhívtam a földhivatalt is és ott is megerősítetek abban hogy elég csak az örököst felkeresnem.
Köszi a segítséget még egyszer, ha lesz újra fejleményem az ügyről ami kérdést von maga után jelentkezek.
Válasz Andor. #2749. hozzászólásáraHa az örökös reagál, és megjelöli a kifizetés módját, akkor azt teljesíted, és a korábbi papírokkal együtt megint benyújthatod. Ebben az esetben a letétet visszakéred a bíróságtól, de a kérelemhez mellékeld a földhivatali végzés másolatát.
Válasz Cs(erdoagro58@gmail.com) #2748. hozzászólásáraKöszi a tippet.
Ha megvan az örökösnek a válasza, akkor újra benyújthatom szerinted a többi tulajdonos papírjaival együtt a földhivatalhoz? vagy mindenkit újra kell értesítenem, szóval minden indulhat elölről?
Válasz Andor. #2747. hozzászólásáraA 3. alcím szerinti eljárásnál az iratok földhivatalhoz történő benyújtása előtt mindig le kell kérni egy friss tulajdoni lapot, nins-é valami változás.
Ki kell küldeni az örökös (ök)nek az értesítést. A töbieknek nem. Ha átveszik, és meghatározzák a kifizetést, akkor egyszerű a történet. Ha nem, akor a végzéssel alátámasztva beadsz még egy letéti kérelmet, nem kéred a letét ls az illeték visszautalását, arra hivatkozva, hogy az új kérelmnél azt a bíróság vegye figyelembe.
Leírnám mi történt velem hátha valakinek van tippje mi tévő legyek...
Elindítottam egy bekebelezést, volt értékbecslős, és volt bírósági letétes is, egyszóval volt minden.
Eljutottam oda hogy szerintem minden oké így már beadhatóm a bekebelezési nyilatkozatomat a földhivatalnak, igen ám de jött a fekete leves... kapom a végzést tőlük hogy elutasítva, azért mert az egyik személy akinek bírósági letétbe helyeztem a pénzt már nem tulajdonosa az ingatlannak mert közbe megörökölte az örököse a tulajdonrészét, amiről értesítést se kaptam a földhivataltól pedig ilyenkor elvileg kellene hogy küldjenek a változásról tulajdonlapot...
Amikor én beadtam a bekebelezési nyilatkozatomat a földhivatalhoz abban a tudatban voltam hogy nincsen tulajdonosi változás.
A földhivatal hivatkozik valamelyik törvényre (akit érdekel megkeresem és leírom) hogy az számít amikor beadtam nekik, akkor ki volt a tulaja.
Utána fogok érdeklődni, de hátha van tippetek azzal kapcsolatban hogy ilyenkor az egész bekebelezést újra el kell indítanom, mindenkit újra értesíteni kell stb...? vagy feltudom használni az újra beadandó bekebelezési nyilatkozatomhoz a földhivatal felé őket (+természetesen az új tulajdonos értesítő levelével és annak válaszával együtt) a már begyűjtött nyilatkozatokat?
Válasz Anyuska #2745. hozzászólásáraEz kezd egyre értelmezhetetlenebbé válni.
Földbérleti szerződéseket nem lehet figyelmebe venni, csak használati rendet. Az alap esetben minden tulajdonostársnak önálló terület lett kijelölve. Ebben az esetben viszont nem keletkezhetett a megosztás során osztatlan közös tulajdon. Ha a használati rend úgy lett kialakítva, hogy több tulajdonostárs ugyan annak adta használatba a tulajdoni hányadát, így nekik egy részterület lett kialakítva a használati megosztásban, úgy már esetleg lehetséges, hogy osztatlanba maradtak.
De akkor a helyi "tsz" milyen új használati megosztást alakított ki? Ha olyat, hogy úgy osztotta meg az osztatlanban maradt önálló, új földrészletet, hogy egyrészről van amit ők művelnek, és van amit ti, akkor az miért nem felel meg?
Nem rosszindulatból mondom, de az az alapvető probléma, hogy egy egyszerű történetet sem tudtok érthetően klaviatúrára vetni....
Válasz Csaba(Quercus) #2744. hozzászólásáraA kiméréskor figyelembe vették a földbérleti szerződéseken alapuló földhasználatokat is. Ugyan azt a földet műveljük évek óta. Készült már használati megállapodás azóta, a helyi Tsz. részéről. Viszont annak az iktató számára nem lehet hivatkozni. Tehát számomra értelmetlen módon újat kell beadni. Változás nem lesz, mert mindenki ott művel, ahol évek óta. A tulajdonosoktól kell beleegyezést kérni, hogy mint földbérlő xy-tól ennyi meg ennyi összegért, bizonyos időre .... Ha nagyságú földet bérelhessek. Rosszul fogalmaztam, ez már nem hosszabbítás, hanem szerződés módosítás! Természetesen tudom, hogy hatósági jóváhagyáshoz kötött. Az ügyintéző tájékoztatására csinálom, csak a számítást nem értettem. Azt meg már nem mertem mondani, hogy ugyan mondja már meg konkrétan, mekkora területet is írjak a szerződésbe? Így, ha minden igaz, akkor szerződés módosítás és hosszabbítás is lesz.
Válasz Anyuska #2742. hozzászólásáraErről beszélek. Ez már nem csak a szerződés meghosszabítása, hanem a szerződés jelentős mértékű módosítása. Amit követhet a szerződés meghosszabítása. A használati rend kialakítása nem bonyolult, feltéve, hogy meg lesz az egyszerű, vagy ha szükséges 2/3-os többség. Már csak az a lényeges kérdés maradt tisztázatlan, ugyan azt a területet kapjátok-é, amit korábban műveltetek.
Azt meg csak halkan jegyzem meg, az Foktftv. az államilag finanszírozott osztatlan felszámolások esetében nem mondja ki, hogy a földhasználati szerződések tovább élnek.
Válasz Csaba(Quercus) #2740. hozzászólásáraA szerződés meghosszabbításához kérik a használati rend megállapodást! Régebben is osztatlan volt, ahhoz készült használati megállapodás. Most nem fogadják el, mert Hrsz. változás is és tulajdontárs változás is lett. Elég bonyolult, de működik. Legalább is már adtam be ilyen hosszabbítást. Ahány vármegye, annyi variáció!!!
Válasz Anyuska #2737. hozzászólásáraHa persze, hogy változott, akkor ezt a persze hogy változást kellene először rendbe tenni. Mert miután a haszonbérleti szerződés meghosszabbítása hatósági jóváhagyáshoz kötött, továbá a terület is változott, így nehéz lesz. De meg lehet próbálni.
Válasz Tézé #2734. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!! Most már majdcsak boldogulok. Ugyanis használati megosztást kell csinálni, és a többi tulajdonos területe is kell. Lehet szorozni, osztani. Még egyszer köszönöm!!
Sziasztok!
Tudnátok segíteni a következő ügyben: osztatlan közös tulajdonú földhaszonbérleti szerződést szeretnék meghosszabbítani. A problémám a következő: A bérelni kívánt föld 6382/67094 tulajdoni hányad. Az össz.szántó terület 38,1375 Ha és 658,97 AK. Addig értem, hogy a tulajdoni hányadot osztom( 6382/67094 és ez ugye 0,09512 ha) Itt akadtam el, hogy a tulajdoni hányad osztó része (67094) nagyobb, mint a föld AK értéke (65897). Az eredeti szerződés kötésekor a föld AK értéke egyenlő volt a tulajdoni hányad osztó részével! Kimérés történt, és valami oknál fogva ez az érték csökkent!! Valaki tudnál, hogy miként kapom, meg a Ha nagyságát? Előre is köszönöm, ha valakinek van megoldása!
Válasz Moderátor #2727. hozzászólásáraNa kkor figyelj, kicsihuszár. Amíg ez a fannika/misike it lesz, adig lesz munkád gazdagon. De legalább megdolgozol a pénzedért, nem lopod a napot.....
3120 hozzászólás
Válasz hegylakó nyugger #2768. hozzászólásáraÉn igy csináltam tavaj és müködött uj hrsz 1/1 tulajdon
Válasz hegylakó nyugger #2767. hozzászólásáraFogalmam sincs
Nekem a földmérő és ügyvéd intézte az ilyeneket de biztos valamelyik papiron rajta kell lenie
Válasz Tézé #2766. hozzászólásáraLegalább százszor le lett már írva itt.....
Válasz Tézé #2766. hozzászólásáraMevárom míg leírod, hogy mely törvény szerinti eljárásban szüntették meg az osztatlan közös tulajdonod.
Válasz hegylakó nyugger #2764. hozzászólásáraVagy ha te jobban tudod akkor légyszives oszd meg velünk .
Mint irtam is biztos lesz aki jobban tudja
Válasz hegylakó nyugger #2764. hozzászólásáraTavaly mérettem ki a földemet és igy müködik
Válasz trikolor5 #2762. hozzászólásáraOkvetlen számolj be az eredményről. Mert az az ügyvéd, aki ezt neked az itteni tanácsok szerint megcsinálja....az egy zseni.
Válasz trikolor5 #2762. hozzászólásáraHa teljesen ujj hrsz ot akarsz akkor az modja amit már leirtam egyszer .
Keresel egy földméröt általában a földhivatalban tudnak ajánlani.
Majd kell egy ügyvéd is
Majd megkell keresned a társtulajdonosokat és az ő beleegyezésükkel kiméretheted
Ha töbségi tulajdonos vagy akkor eldöntheted egyedül is hogy hova akarod méretni.ha ök vannak töbségben akkor beleszolhatnak.
Meg kb 200-300 ezer ft kell. De majd jön valaki aki biztos jobban tudja mint én
Válasz Tézé #2758. hozzászólásáraTöbbi tulajdonos beleegyezése nem csak akkor kell ha az osztatlan közösben akarom megművelni a saját részem? Én teljesen új hrsz-t akarok.
Válasz A.I. #2757. hozzászólásáraOké köszi. Ha a hivatalban nem ajánlanak valakit akkor majd jó lenne.
Válasz BélaNB #2759. hozzászólásáraPersze hogy alá kell irnia minden tulajdonosnak . De akkor ön válasthatja ki hogy hol legyen a terület helye.
Válasz Tézé #2758. hozzászólásáraNekem nemrég azt mondta egy ügyvéd, hogy hiába vagyok többségi tulaj (50 százalék fölött), a többinek akkor is alá kell irni, hogy elfogadja, hogy a terület melyik része lesz az enyém. (Illetve ha nem veszi át a hivatalos levelet amiben megkeressük, akkor belegyezettnek kell tekinteni.)
Válasz trikolor5 #2756. hozzászólásáraKeresel egy földméröt általában a földhivatalban tudnak ajánlani.
Majd kell egy ügyvéd is
Majd megkell keresned a társtulajdonosokat és az ő beleegyezésükkel kiméretheted
Ha töbségi tulajdonos vagy akkor eldöntheted egyedül is hogy hova akarod méretni.ha ök vannak töbségben akkor beleszolhatnak.
Meg kb 200-300 ezer ft kell.
De majd jön valaki aki biztos jobban tudja mint én
Válasz trikolor5 #2756. hozzászólásáraHa már volt eljárás a területen, akkor már van egy osztási irány.
Ha nem, akkor nem tudom hogy mehet, de földmérő biztos tudja.
Ha gondolod tudok egy egrit aki szerintem ebben is eljárhat.
Ösztatlan közösben sikerült vásárolni területet. Egy részét szeretném kiméretni új hrsz számmal. Mi a menete? Én mondom meg melyik végéről mérjék ki?
Válasz Cs(erdoagro58@gmail.com) #2750. hozzászólásáraElküldtem az örökösnek az értesítő levelet és mint kiderült, hogy kiskorú méghozzá nem is magyar állampolgárú... az alábbi két esetben szerinted vonatkozik rá valami más jogszabály?:
1. ha elfogadja az értesítő levélben szerepelt értékbecslési ajánlatot,
2. vagy ha nem válaszol, akkor a bírósági letétbe helyezésre vonatkoznak e rá más jogszabályok?
Válaszodat előre is köszönöm.
A Nemzet Erdőjogásza vállalt végre osztatlan közös erdő felszámolását Csarodán. Nagy falatnak tűnik. Kíváncsi vagyok az eredményre. Ha esetleg valaki érintett, és problémája lesz, jelezze.......
Válasz VW passat #2752. hozzászólásáraA kivett mocsár nem mezőgazdasági hasznosítású föld, így az Foktftv. rendelkezései nem vonatkoznak rá, ez alapján nem osztható meg. A Ptk. nyújotta lehetőségek közül lehet válogatni. A dolog ott lett elcseszve, hogy az állami megosztás előtt nem csináltatok használati rendet.
Lehet hogy már volt kérdés, de lenne-e lehetőségem arra, hogy egy osztatlan közösben (művelés alól kivett mocsaras terület), az állami ingyenes kimérés során egy tulajdonos tag kimérette a területét, mi meg elfelejtettük beadni kimérésre.
Van rá lehetőség hogy a sajátomat kiméressem mellette? Bekebelezni nem szeretnék mert egy semmire való föld, csak a sajátomhoz hozzá jutni.
Válasz Cs(erdoagro58@gmail.com) #2750. hozzászólásáraSzuper, köszi.
Közben felhívtam a földhivatalt is és ott is megerősítetek abban hogy elég csak az örököst felkeresnem.
Köszi a segítséget még egyszer, ha lesz újra fejleményem az ügyről ami kérdést von maga után jelentkezek.
Válasz Andor. #2749. hozzászólásáraHa az örökös reagál, és megjelöli a kifizetés módját, akkor azt teljesíted, és a korábbi papírokkal együtt megint benyújthatod. Ebben az esetben a letétet visszakéred a bíróságtól, de a kérelemhez mellékeld a földhivatali végzés másolatát.
Válasz Cs(erdoagro58@gmail.com) #2748. hozzászólásáraKöszi a tippet.
Ha megvan az örökösnek a válasza, akkor újra benyújthatom szerinted a többi tulajdonos papírjaival együtt a földhivatalhoz? vagy mindenkit újra kell értesítenem, szóval minden indulhat elölről?
Válaszodat előre is köszönöm.
Válasz Andor. #2747. hozzászólásáraA 3. alcím szerinti eljárásnál az iratok földhivatalhoz történő benyújtása előtt mindig le kell kérni egy friss tulajdoni lapot, nins-é valami változás.
Ki kell küldeni az örökös (ök)nek az értesítést. A töbieknek nem. Ha átveszik, és meghatározzák a kifizetést, akkor egyszerű a történet. Ha nem, akor a végzéssel alátámasztva beadsz még egy letéti kérelmet, nem kéred a letét ls az illeték visszautalását, arra hivatkozva, hogy az új kérelmnél azt a bíróság vegye figyelembe.
Sziasztok,
Leírnám mi történt velem hátha valakinek van tippje mi tévő legyek...
Elindítottam egy bekebelezést, volt értékbecslős, és volt bírósági letétes is, egyszóval volt minden.
Eljutottam oda hogy szerintem minden oké így már beadhatóm a bekebelezési nyilatkozatomat a földhivatalnak, igen ám de jött a fekete leves... kapom a végzést tőlük hogy elutasítva, azért mert az egyik személy akinek bírósági letétbe helyeztem a pénzt már nem tulajdonosa az ingatlannak mert közbe megörökölte az örököse a tulajdonrészét, amiről értesítést se kaptam a földhivataltól pedig ilyenkor elvileg kellene hogy küldjenek a változásról tulajdonlapot...
Amikor én beadtam a bekebelezési nyilatkozatomat a földhivatalhoz abban a tudatban voltam hogy nincsen tulajdonosi változás.
A földhivatal hivatkozik valamelyik törvényre (akit érdekel megkeresem és leírom) hogy az számít amikor beadtam nekik, akkor ki volt a tulaja.
Utána fogok érdeklődni, de hátha van tippetek azzal kapcsolatban hogy ilyenkor az egész bekebelezést újra el kell indítanom, mindenkit újra értesíteni kell stb...? vagy feltudom használni az újra beadandó bekebelezési nyilatkozatomhoz a földhivatal felé őket (+természetesen az új tulajdonos értesítő levelével és annak válaszával együtt) a már begyűjtött nyilatkozatokat?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Válasz Anyuska #2745. hozzászólásáraEz kezd egyre értelmezhetetlenebbé válni.
Földbérleti szerződéseket nem lehet figyelmebe venni, csak használati rendet. Az alap esetben minden tulajdonostársnak önálló terület lett kijelölve. Ebben az esetben viszont nem keletkezhetett a megosztás során osztatlan közös tulajdon. Ha a használati rend úgy lett kialakítva, hogy több tulajdonostárs ugyan annak adta használatba a tulajdoni hányadát, így nekik egy részterület lett kialakítva a használati megosztásban, úgy már esetleg lehetséges, hogy osztatlanba maradtak.
De akkor a helyi "tsz" milyen új használati megosztást alakított ki? Ha olyat, hogy úgy osztotta meg az osztatlanban maradt önálló, új földrészletet, hogy egyrészről van amit ők művelnek, és van amit ti, akkor az miért nem felel meg?
Nem rosszindulatból mondom, de az az alapvető probléma, hogy egy egyszerű történetet sem tudtok érthetően klaviatúrára vetni....
Válasz Csaba(Quercus) #2744. hozzászólásáraA kiméréskor figyelembe vették a földbérleti szerződéseken alapuló földhasználatokat is. Ugyan azt a földet műveljük évek óta. Készült már használati megállapodás azóta, a helyi Tsz. részéről. Viszont annak az iktató számára nem lehet hivatkozni. Tehát számomra értelmetlen módon újat kell beadni. Változás nem lesz, mert mindenki ott művel, ahol évek óta. A tulajdonosoktól kell beleegyezést kérni, hogy mint földbérlő xy-tól ennyi meg ennyi összegért, bizonyos időre .... Ha nagyságú földet bérelhessek. Rosszul fogalmaztam, ez már nem hosszabbítás, hanem szerződés módosítás! Természetesen tudom, hogy hatósági jóváhagyáshoz kötött. Az ügyintéző tájékoztatására csinálom, csak a számítást nem értettem. Azt meg már nem mertem mondani, hogy ugyan mondja már meg konkrétan, mekkora területet is írjak a szerződésbe? Így, ha minden igaz, akkor szerződés módosítás és hosszabbítás is lesz.
Válasz Anyuska #2742. hozzászólásáraEgyébként mikor zajlott le ez az osztatlan közös megszüntetése? És volt használati megosztás?
Válasz Anyuska #2742. hozzászólásáraErről beszélek. Ez már nem csak a szerződés meghosszabítása, hanem a szerződés jelentős mértékű módosítása. Amit követhet a szerződés meghosszabítása. A használati rend kialakítása nem bonyolult, feltéve, hogy meg lesz az egyszerű, vagy ha szükséges 2/3-os többség. Már csak az a lényeges kérdés maradt tisztázatlan, ugyan azt a területet kapjátok-é, amit korábban műveltetek.
Azt meg csak halkan jegyzem meg, az Foktftv. az államilag finanszírozott osztatlan felszámolások esetében nem mondja ki, hogy a földhasználati szerződések tovább élnek.
Válasz Csaba(Quercus) #2740. hozzászólásáraA szerződés meghosszabbításához kérik a használati rend megállapodást! Régebben is osztatlan volt, ahhoz készült használati megállapodás. Most nem fogadják el, mert Hrsz. változás is és tulajdontárs változás is lett. Elég bonyolult, de működik. Legalább is már adtam be ilyen hosszabbítást. Ahány vármegye, annyi variáció!!!
Válasz Anyuska #2732. hozzászólásáraJuj. Van baj.
Válasz Anyuska #2738. hozzászólásáraHa új használati rendet akarsz kialakítani, akkor milyen szerződést akarsz meghosszabítani?
Válasz Anyuska #2737. hozzászólásáraHa persze, hogy változott, akkor ezt a persze hogy változást kellene először rendbe tenni. Mert miután a haszonbérleti szerződés meghosszabbítása hatósági jóváhagyáshoz kötött, továbá a terület is változott, így nehéz lesz. De meg lehet próbálni.
Válasz Tézé #2734. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!! Most már majdcsak boldogulok. Ugyanis használati megosztást kell csinálni, és a többi tulajdonos területe is kell. Lehet szorozni, osztani. Még egyszer köszönöm!!
Válasz Csaba(Quercus) #2736. hozzászólásáraPersze, hogy változott!!!
Válasz Anyuska #2732. hozzászólásáraFogadjunk, hogy a helyrajzi szám is változott.......
Válasz Anyuska #2732. hozzászólására1 tulajdoni hányad =5,6841négyzetméter
Ezt szorzod 6382 el=
36276,496 négyzetméter
Válasz Anyuska #2732. hozzászólásáraA 381375 ÷67094 majd az eredményt megszorzod a 6382 vel
Válasz Anyuska #2732. hozzászólására3.6276 hektár
Sziasztok!
Tudnátok segíteni a következő ügyben: osztatlan közös tulajdonú földhaszonbérleti szerződést szeretnék meghosszabbítani. A problémám a következő: A bérelni kívánt föld 6382/67094 tulajdoni hányad. Az össz.szántó terület 38,1375 Ha és 658,97 AK. Addig értem, hogy a tulajdoni hányadot osztom( 6382/67094 és ez ugye 0,09512 ha) Itt akadtam el, hogy a tulajdoni hányad osztó része (67094) nagyobb, mint a föld AK értéke (65897). Az eredeti szerződés kötésekor a föld AK értéke egyenlő volt a tulajdoni hányad osztó részével! Kimérés történt, és valami oknál fogva ez az érték csökkent!! Valaki tudnál, hogy miként kapom, meg a Ha nagyságát? Előre is köszönöm, ha valakinek van megoldása!
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-24 08:54:35
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-24 08:54:31
Válasz agrohelp101 #2728. hozzászólásáraÜdv!
Tiltottam a viselkedéséért!
Modi.
Válasz Moderátor #2727. hozzászólásáraNa kkor figyelj, kicsihuszár. Amíg ez a fannika/misike it lesz, adig lesz munkád gazdagon. De legalább megdolgozol a pénzedért, nem lopod a napot.....
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-17 08:48:23
Válasz kulakman #2725. hozzászólásáraDe lehet, csak előtte el kell takarítani a szemetet. Én így szoktam......
Emberek , á dehogy vagytok ti emberek!
Valami értelmeset, fontosat nem lehetne?????????
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-17 08:49:02
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-17 08:49:21
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-17 09:01:37
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-17 08:55:27