Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 309.41 Ft CHF 383.44 Ft GBP 409 Ft

Fórum

Kukorica várhatóan........!

Létrehozta: Mitya , 2008-07-06 22:30:48

Kedvencekhez Segítség
25561 hozzászólás
#20211 Gumóka
2020-11-13 10:08:51

Válasz Sk Laci #20200. hozzászólásáraAz idén nem foglalkoztam ezzel, de jövőre mintázok szerintem.

Csak itt többen is írták, hogy ősszel tesznek ki alá műtrágyát, én eddig nem tettem.

Tavasszal kapott 3q nitrogént, meg ekézéskor 1-et,+ vetéskor 2q npk, aztán a 70 ezres tőszámhoz adott 7,2t/ha átlagot. Mondjuk van benne egy nagy árok, annak a két partján nincs termőréteg, keresztbe megy át a földön. Mondta a kombájnos is, hogy sorhiányos volt, az árok alja meg minden éven vadkáros. Ekézéskor se volt egyöntetű, méteres külömbségek voltak, volt ahol 2 leveles volt, máshol meg derékig érő.

Bosszant, az idei évhez többet vártam.
Tavaly ugyanez az input ment a kuknak, kivéve a vetéskori +npk-t, mondjuk nem ebbe a földbe, itt búza előveteményem volt. De tavaly kis hibával 48 ezer/ha-val lett vetve, szarabb év is volt, az adott 6,5t/ha-t. Ott kuk volt az elővetemény is.

Most ebbe a földbe kuk is megy vissza, csak valahogy kéne jövőre egy jobbat termelni.

Mondjuk idén kws, tavaly dekalb mag lett vetve.

Nincs profilkép
#20210 foldesi.mihaly671
2020-11-13 09:52:33

DKC 5068 fajtát vetettem az idén 38 ha-n és egy hektáron Pioneert. A DKC nagyon leszerepelt a 38-42 ak talajon. 4,5-8,2 t/ha mennyiséget arattunk, míg ugyanazon technológiával a PIONEER 12,5 t-át produkált. Hasonló eredménye volt-e valakinek a DKC-val? Miért adott ilyen keveset 0 65 ezeres vetésszám? (Borzasztó gyenge és egyenetlen volt a kelés. Persze a tavaszi időjárás nem kedvezett semminek, ugyanakkor a PIONEER ennek ellenére hozta a formáját.)

Nincs profilkép
#20209 Anonym
2020-11-13 09:30:10

Válasz Pilátus" #20199. hozzászólásáraIgen, katalógus alapján Fao 530-540 és DKC 5542 a fajta.
8 ha volt tavaly belőle, silónak vetettük, emiatt törekedtünk egy alacsonyabb bekerülési költségen. Vetőmag netto 28300 volt. Gabona elővetemény.
Elég késői vetés volt ekkora Fao számnál, viszont ahogy gondolom nagyon sok más helyen is, február közepe óta szinte 0 csapadék. Áprilisban is semmi, mondani mondta és inkább vártunk vele, de aztán április végén porba vetettünk csont száraz földbe.
Azt bánom, hogy közvetlen szomszédos területekről nem csináltam képeket. Szinte az összes szeptember közepére már teljesen le volt száradva és fele ekkora. Persze ott fajtákat és hogy mivel etették őket nem tudom.
Jövőre 35 ha teszteljük egy korai vetésben bízva es szemesnek meghagyva smile thumbupsmile thumbup

#20207 erni
2020-11-13 05:35:40

Válasz venegoor #20206. hozzászólásáraMilyen fajta volt?
Ez p0217 volt. 3 hétig így nézett ki, nem nőtt semmit. Gondolom emiatt lett magasabb a vize.

Nincs profilkép
#20206 venegoor
2020-11-12 23:38:25

Válasz erni #20205. hozzászólásáraÉn elhiszem, az enyém is így nézett ki, 149 q lett 23,8-as vízzel

#20205 erni
2020-11-12 21:56:16

Elhiszi valaki hogy ez a kukorica bruttó 14t/ha adott? Víz 22%

Nincs profilkép
#20204 Pilátus"
2020-11-12 21:31:06

Válasz medikus #20203. hozzászólásáraSzerintem 80 biztosan megvan!

Évben!

Nincs profilkép
#20202 B.Bali
2020-11-12 21:23:01

Válasz Gumóka #20198. hozzászólására8-24-24 szoktuk, de tavasszal is ugyanolyan jó kiszórni

Nincs profilkép
#20200 Sk Laci
2020-11-12 21:18:01

Válasz Gumóka #20198. hozzászólásáraTalajminta eredmények szerint kellene kitenni mütrágyát.
Nálam a foszfor kevés.
Nálam tavaly őszel 2 q amofos ment ki, tavaszal magágykészitéskor 2 q 10/26/26, majd vetéskor és sorközmüveléskor Karbamidot raktam ki.
Kukorica 3x ment egymás után.

Nincs profilkép
#20199 Pilátus"
2020-11-12 20:53:35

Válasz Anonym #20197. hozzászólásáraEz egy 600-as kukorica és mint ilyen a töszámhiányt kompenzálja!
14 tonna szem biztosan, "szemre"...

#20198 Gumóka
2020-11-12 20:35:43

Kukorica után kukorica lesz vetve tavasszal. Ilyenkor ősszel, szántás előtt milyen és mennyi műtrágyát érdemes kiszórni?

Nincs profilkép
#20197 Anonym
2020-11-12 11:56:44

Sziasztok!
Szeretnék egy fajtát bemutatni, ezt mennyire saccolnátok?
Szeptember 12-13 silóztuk az állományt.
Hagyományos szántásos technológia, komplex nélkül, tavasszal 300 kg péti és ennyi.
Késői vetésre sikeredett, Ápr 25.
8-10 Ak föld.
88.000 tő/ha , persze tavaszi aszály miatt sok nem kelt ki, 10 % körül biztos.

Nincs profilkép
#20196 Bigyófelügyelő
2020-11-10 20:47:18

Válasz őszapó58 #20194. hozzászólásáraEléggé vontatottan... Szó szerint! Egy ürítés mehet a kocsira a kombájn mellett a földön, továbbiak az út járható részén meg állva! Utána az egyetlen kitaposott 50-80 centis nyomban valahogy ki jutunk a már járható részig, sokszor segítséggel! De van olyan kukorica amit csak akkor tudunk levágni ha levágja a szomszéd, mert a sáros, kijárt nyomból nem tud be fordulni a kombájn... nálunk már húzták a kombájnt is, húzták a rakott szerelvényt, de hallottam felborított kocsikról is...

#20195 Gepi
2020-11-10 20:26:59

Válasz őszapó58 #20194. hozzászólásáraNem túl jól teli vannak a szárítók nem veszik át a környéken akkor a balkezemben meg ott a vontató kötél mert szinte mindig elássa magát a traki és lehet pótkocsit leakasztani rákötni a munkatárs trakira kihúzni akkor vissza akasztani a pótót szóval nem lehet unatkozni.

Nincs profilkép
#20194 őszapó58
2020-11-10 17:36:51

Csak kérdezem, hogy megy nálatok ,felétek az aratás ebben az időben?

#20193 Gandhy
2020-11-10 10:38:32

tegnap lefogyott nekem is, 13 tonnás átlaggal, és 20-as vízzel, de az az érzésem, hogy nálam megint megverte a 9415-ös a 9903-ast

#20192 Apáé
2020-11-09 22:48:51

Válasz Sk Laci #20184. hozzászólásáraNem a legjobbak.
Viszont kapják a szerves trágyákat és elég sok mütrágyát is.
Egyik évben kipróbáltam a 0216-ot mütrágya nélkül,egy kicsit ritkábban 21cm-en. Nagyon szépen megkötött meg minden oké volt,csak a csövek elfelejtettek megnöni,szóval gyér lett.
Sok tápanyag kell neki,de ugy ez természetes minél sürübb,nagyobb a töszám annál több tápanyag kell és viz is.
Na ezzel se mondtam ujat,max az hogy ezek az uj,modern hibridek is tudnak szarul teremni szegény földben,mütrágya nélkül. Ezek talán jobban meg is érzik,ha nincs alattuk mint a régi magok.

#20191 mtz1221
2020-11-09 22:06:42

Válasz bandigh #20175. hozzászólásáraLehet kínai kosárkás a párja.smile lolsmile lolsmile lol

#20190 mtz1221
2020-11-09 22:04:51

Válasz Apáé #20173. hozzászólásáraA 0725 1-2 zsák 1 zmájon.De a 224-es agyon tuningolva mert 6-8 zsákkal kezdtem.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#20189 Sk Laci
2020-11-09 21:19:51

Válasz Pilátus" #20186. hozzászólásáraHozzám a P 0216 már magas FAO. Láttam tsz-eknek vetve, de csak 1-2 parcella próbaképpen. Minálunk ideális a 330-360 Fao. 400-asal már kicsit túllőtem az erre a vidékre való ideális FAO számot, de eddig szerencsém volt, szeptemberi fagyok elkerültek, ami nálunk nem ritkaság ha beköszönt.
Idén 66 000 vetettem a FAO 400 kukoricát, és a csövek jóval rövidebbek voltak. Előtte az elmult 3 évben nem egészen 64 000 mag volt vetve, a csövek szép nagyok voltak. Idén a termésem kevesebb volt ugyan azon a parcellákon, mint előző években. /3. volt ugyan oda vetve kukorica/.
Régebben 72-74 000 mag/ha volt vetve 350-360 Fao hibridekkel 5-8 tonna / ha volt.
Lehet évjárat, hibridválasztás, más talajmunkák, mint az utóbi években.
Úgymond mindig tanulok valamit /jót-rosszat egyaránt/.

Nincs profilkép
#20188 blsjela
2020-11-09 21:15:30

Válasz Apáé #20159. hozzászólására19 es lett az átlag víz.

Nincs profilkép
#20187 blsjela
2020-11-09 21:08:58

Válasz Apáé #20160. hozzászólásáraA 9363 és az új 9978 elég masszív és nem morzsolódik annyira.

Nincs profilkép
#20186 Pilátus"
2020-11-09 20:48:37

Válasz Apáé #20181. hozzászólásáraSK Laci itt egész Baranyában is ennyivel vetik a 0216-os(z)t (talán nálad is menne ez)

Nincs profilkép
#20185 sanyi1965
2020-11-09 20:33:01

Válasz Sk Laci #20183. hozzászólásáraPontosan de erős szárú volt,nem potyogott túléretten sem,kitelelt ha úgy jött ki a lépés.Levelet nem dobta el,itt a semmi közepén egy jószágtartónak többet értek e tulajdonságai mintha pár mázsával többet tudott volna.

Nincs profilkép
#20184 Sk Laci
2020-11-09 19:59:06

Válasz Apáé #20181. hozzászólásáraJó földeken gazdálkodsz, hogy ezeket a késeieket így besürited.....

Nincs profilkép
#20183 Sk Laci
2020-11-09 19:58:01

Válasz sanyi1965 #20170. hozzászólására2376 nálam gyenge volt. Nem tudtam vele elérni a 10 tonnát. Akárhogyan nyomtam neki a kaját 9 tona és kész. /Igaz ilyenek voltak a többi régi fajta hibridek más vetőház kínálatából is/.

#20181 Apáé
2020-11-08 21:45:44

Válasz határjáró #20180. hozzászólásáraNa ez érdekes! Mennyivel szoktad vetni a 9911-et?
Mi a 0216 és 0412-öt 75 000/ha vagyis 19cm tötáv.

Nincs profilkép
#20180 határjáró
2020-11-08 21:33:42

Válasz Apáé #20179. hozzászólásáraDe igen, nagy különbség van. Mi is próbáltuk a 0216-ost de nem tudtuk szedni csövesen. A 9911-et meg simán.

#20179 Apáé
2020-11-08 21:29:46

Válasz bandigh #20178. hozzászólásáraJa énis.Kinek melyik fajta paszol a termöföldre.
Évek óta van 0412,0216 ami jó,de csötörésnél morzsolódik bármennyire korán is csináljuk és ugyan 9911 még nem volt,de gondolom hogy nincs külömbség?!

#20178 bandigh
2020-11-08 21:23:11

Válasz Apáé #20177. hozzászólásáraÉn meg olyat is tudok, aki csak azt vet. Kinek mi tetszik.. smile sweatdrop
Visszatérve, ha neked a pio van becsípődve, a 9911-el kb azt kapnád amit keresel. Vagy a Sy Octeon, feleannyiért.

#20177 Apáé
2020-11-08 21:15:49

Válasz bandigh #20175. hozzászólásáraItt a legnagyobb gazda azt mondta nekem,hogy a kws szar! Nem tudom,miért mondja,nem hiszem hogy minden fajtáját kipróbálta. De oké,ha ezt mondja.Egyébként természetesen piot vet minden éveben.

#20176 Apáé
2020-11-08 21:12:06

Válasz bandigh #20175. hozzászólásáraDehogy volt jó,abban az évben annyi tápanyaggal egy nagy szar volt.
Le lettek morzsolva,pontosan már nem emlékszem talán 8 tonna/ha megvolt,de amilyen idö volt hát inkább ne...
Hiába van 22sorja,ha csak max 15cm a hossz.

#20175 bandigh
2020-11-08 21:01:42

Válasz Apáé #20174. hozzászólásáraDe jól adta? Vagy a hosszú vékony jobban bejön? smile lol

#20174 Apáé
2020-11-08 20:52:35

Válasz bandigh #20169. hozzászólásáraVolt 2018-ban Kws konfites,jó esös idö,trágyás,mütrágyás földben.
De ennek ellenére nagyon kis csöveket nevelt,viszont 22 sorosak voltak.
Azóta nem mertem többet venni belöle.


#20173 Apáé
2020-11-08 20:41:17

Válasz mtz1221 #20075. hozzászólásáraA pio 0725 is morzsolódik vagy esetleg a 1241-et próbáltad már?

#20172 Apáé
2020-11-08 20:38:09

Válasz bandigh #20169. hozzászólásáraA pioneer kései fao 600+ hibridjei is morzsolódnak?
Bár ár igaz a magyar oldalakon fel sincsennek tüntetve,szóval gondolom csak a siló hibridek vannak forgalomban.

#20171 Sanyee
2020-11-08 20:26:43

Válasz Gatti #20166. hozzászólásáraRégi Pio N1. Egészséges csövekkel.
Vize 20-22% közt talán. Pontos súlyt majd holnap a folytatásnál tudnék csak.

Nincs profilkép
#20170 sanyi1965
2020-11-08 20:20:03

Válasz Apáé #20160. hozzászólásáraSzerb-horvát-szlovén KWS hibrid bemutató videókat/korábbiakat/ fusd át,ott hagyománya van a górézásnak.Egy kollégának ajánlottam vagy tíz éve a 2376-ot ilyen célra,de az már nincs.

#20169 bandigh
2020-11-08 20:09:46

Válasz Apáé #20160. hozzászólásáraPróbálj olyan nemesítőt, amit eleve nehéz lemorzsolni, éretten is
Sy, kws, stb

#20166 Gatti
2020-11-08 18:30:00

Válasz Sanyee #20164. hozzászólásáraszép csöveket nevelt, milyen fajta? a vize mennyi?

#20164 Sanyee
2020-11-08 18:02:39

Ezt mennyire saccolnátok?
18 soros, 60 ezerrel vetve.

Pio

Nincs profilkép
#20163 blsjela
2020-11-06 12:59:38

Válasz Apáé #20159. hozzászólásáraEz a föld egyszer volt szántva utánna mar csak tárcsa meg lazítás. Most 11ha kukorica nem lesz szánt a . Csak tarcsa meg tavasszal tárcsa és ásó borona.
Eddig a szántót földön ugyan az a fajta 1t tudott többet. De akkor majd leírom azt is . Meg megjött az elszámolás is.

Nincs profilkép
#20162 határjáró
2020-11-05 20:37:23

Válasz Apáé #20160. hozzászólásáraNekünk a 9911 jött be erre a célra.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
A Magyar Államkincstár közzétette a 2026/2027-es támogatási év baromfi...
Sárgabarack nagy tételben eladó
Sárgabarack nagy tételben eladó

700 Ft

Munkagép eladó
Munkagép eladó

900.000 Ft

Vágóbárány eladó
Vágóbárány eladó

1.800 Ft

Racka juh
Racka juh

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]