Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Kukorica várhatóan........!

Létrehozta: Mitya , 2008-07-06 22:30:48

Kedvencekhez Segítség
25582 hozzászólás
Nincs profilkép
#25082 hashtag
2025-08-23 15:51:23

Válasz fattyú #25079. hozzászólásáraJó hát ez azért nem az átlag engedélyes terv smile laugh
Építés mennyi volt benne? Többsége mobil rendszer gondolom

Nincs profilkép
#25081 fattyú
2025-08-23 15:25:21

Válasz Rabó001 #25077. hozzászólásáraAkkor van normális vízhozam. Ezzel már érdemes foglalkozni, gondolkozni rajta.

Nincs profilkép
#25080 fattyú
2025-08-23 15:23:16

Válasz Kémlelő #25075. hozzászólásáraA 190 méter hosszú szivornya a Tisza-tóból veszi a vizet, emeli át a gáton és tölti a 15 km csatornát. Ebből már a gép saját szivattyúja veszi ki a vizet és juttatja ki a földre.

Nincs profilkép
#25079 fattyú
2025-08-23 15:04:24

Válasz hashtag #25070. hozzászólásáraNálam 395 hektárra 11 millió volt a költség minden előzetes vizsgálatra és engedélyeztetésre. De az öntözési közösség pályázat ennek 90%-át visszaadta.

Nincs profilkép
#25078 hashtag
2025-08-23 09:29:07

Válasz Csabesz555 #25076. hozzászólásáraHacsak nem volt valami extrém bonyolult az egész történet, akkor elég jól megkérték az árát, mert én is akkoráról beszéltem smile blink

Nincs profilkép
#25077 Rabó001
2025-08-23 08:52:21

Válasz fattyú #25073. hozzászólásáraFúrt kút. Franc tudja a regiek milyen melyek, de ilyen 12m körüli, max. 15.
2db nagy Bauert (125x300) is simán elbir. Egynek a vizigenye papír szerint 40-120m3/óra.

Nincs profilkép
#25076 Csabesz555
2025-08-23 08:02:30

Válasz hashtag #25070. hozzászólásáraEz eléggé területfüggő. 2 évvel ezelőtt 20 ha ra 2 millió forintos árajánlatot kaptam ezekre. smile oops

#25075 Kémlelő
2025-08-23 00:43:10

Válasz fattyú #25074. hozzászólásáraEz hogy néz ki na gyakorlatban?

A csatornából szivornya veszi ki a vizet a föld végén levő csatornába vagy árokba?
És onnan működik a szivattyú?

Melyik csatorna, ami felétek van?

smile cowboysmile cowboysmile cowboy

Nincs profilkép
#25074 fattyú
2025-08-22 20:03:49

Válasz Rabó001 #25071. hozzászólásáraKút engedélyeztetésben nem vagyok jártas. Mi szivornyásan emelünk ki és csatornából öntözünk. De a MAR módszernek is érződik így a hatása.

Nincs profilkép
#25073 fattyú
2025-08-22 20:01:56

Válasz Rabó001 #25071. hozzászólásáraMennyi a kút hozama? Az általam használt gépek 60-110 köbméter közötti igényűek óránként.
Ha a kút átmérője 2 méter és van benne 5 méter mély víz, akkor azt negyed óra alatt kirántja. Ha 60 méter mély a kút és van benne 50 méter víz, az már másfél-két órára elég. De ha az óránkénti hozama nincs minimum 60 köbméter, akkor nem bír ki egy napot sem.

Nincs profilkép
#25072 Nagy Péter 40
2025-08-22 18:18:24

Válasz hashtag #25070. hozzászólásáraAkkor ha megjön egyszer a víz nekiállok.
Köszi szépen neked és fattyú kollégának a hasznos infokat.

Nincs profilkép
#25071 Rabó001
2025-08-22 17:46:07

Válasz fattyú #25068. hozzászólásáraÉs ez működne szerinted egy régi kútról is? Azon dátum előtt fúrt kútról, ami akkor készült amikor nem kellett hozzá semmi. Most nem keresem meg a pontos szöveget, 2024 január 1. előtti, vagy 20022. Úgy értem a hivatalos engedélyezés része.

Nincs profilkép
#25070 hashtag
2025-08-22 17:30:24

Válasz Nagy Péter 40 #25069. hozzászólásáraA tervező! Maszek cégek elvégzik a talajmintát, elkészítenek egy 20 oldalas tervdokumentációt, meccselnek a hatóságokkal, intézik a hiánypótlásokat, 6-800k között megvan, bár gondolom valamennyire projektméret függő.

Nincs profilkép
#25069 Nagy Péter 40
2025-08-22 15:04:16

Válasz fattyú #25068. hozzászólásáraA talajvédelmi,talajvízvédelmi és öntözési tervet ki csinálja? A vízügyi osztály szakembere?
Mármint értem hogy nekem kell csakhogy ennek mi a menete.


Nincs profilkép
#25068 fattyú
2025-08-22 14:31:21

Válasz Nagy Péter 40 #25067. hozzászólásáraHa ott a víz a földed végén, akkor egy öntözési üzemelési engedély kell. Ehhez kell egy talajvédelmi és egy talajvíz védelmi terv és egy öntözési tervet benyújtani a szakhatósághoz (eddig a katasztrófavédelem, most a megyei kormányhivatal vízügyi osztálya), ha nem védett a területed. A védettség csak tovább bonyolítja.
Kell továbbá egy szerződés, ami alapján neked a vízügy vagy a csatorna üzemeltetője biztosítja a vizet.
Az egész kb 3-6 hónapos átfutású ügyintézés. Az engedélyt kérheted akár 20 évre is, a vízszolgáltatási szerződést általában évente vagy 5 évente újítjuk meg vízigény függvényében.
Ezután már csak napi adminisztráció van (öntözési napló vagy gépüzemnapló vezetése, vízigény bejelentés, éves statisztika elkészítése).

Nincs profilkép
#25067 Nagy Péter 40
2025-08-22 14:15:58

Válasz fattyú #25066. hozzászólásáraEz okés csak nálunk még nincs víz és szerintem még évek még mire ideérhet.Kútat meg már nem is nagyon akarnak engedni furatni.
Nyílván ha itt lenne a víz nem gondolkodnék mert itt most már arra kell beállni hogy minden második év aszályos lesz de lehet minden év..
Nem kellett volna most se 4x40mm 3x40mm is bőven elég lett volna csak akkor amikor kell neki.
Most is ha június végén július elején megjött volna az eső nem lett volna nagy gond csak hát nem jött meg...

Ha már így benne vagy az öntözési témába: tegyük fel itt a víz,megvan az öntözöm mi a teljes menete hogy öntözhessek is ?

Nincs profilkép
#25066 fattyú
2025-08-22 13:45:41

Válasz Nagy Péter 40 #25065. hozzászólásáraNe sajnáld rá a pénz, többet hoz, mint bármilyen más gép vagy beruházás!
Vetésforgótól függően 50-90 hektárt tudsz egy géppel kiszolgálni. (napi teljesítmény 4,5-5 hektár 40-45 milliméterrel)

De vegyünk két egyszerű példát.
Idén nálunk az öntözetlen kukorica 0-5 tonnát terem. A nullás termésűn van minimum 250-300 ezer forint veszteség. A 5 tonnás esetleg nulláz vagy nulla alatt zár. Az öntözött kapjon 4x40 mm-nyit vizet, ami kb 80 ezer Ft költség az előállításon és 20 ezer a szállításon. Tehát az öntözött kerüljön 500 ezer forintba hektáronként. Magyarán 6,3 t/ha-nál nullázik 8000-es felvásárlási árnál. De nekem az elmúlt 6 évben csak egyszer volt 10 t/ha alatt; 2022-ben 8,7t/ha , de akkor 13500 volt a felvásárlási ár. Az idén 10 t/ha termésátlag azt jelentené, hogy kb 250-300 ezres nyereség hektáronként. A 300 ezer veszteség és a 300 ezer ft nyereség között 600 ezer Ft/ha a különbség!!!
Magyarán 1 hektár a gép árának kb. 1%-át hozza vissza 1 év alatt. Ha 50 ha-t öntözöl vele, akkor a harmadik évben már nyereséged van.

Idén kipróbáltam a kölest is öntözött és száraz körülményekkel.
Száraz költsége nettó 145 ezer/ha, az öntözötté nettó 200 ezer/ha. Szárazon termett 1,7 tonnát, öntözötten 3,1-et. A felvásárlási ár 120 000 Ft/tonna. Azaz 55 ezer többletköltség mellett 115 ezerrel több nyereség.

Nincs profilkép
#25065 Nagy Péter 40
2025-08-22 13:03:54

Válasz fattyú #25064. hozzászólásáraAz igen.
Gondolkozok én is rajta hogyha ne adj isten egyszer elhozzák felénk is a vizet de 30 misi túlzás.
19 körül láttam használtan de azt is soknak éreztem de ezek után..

Nincs profilkép
#25064 fattyú
2025-08-22 12:55:53

Válasz Nagy Péter 40 #25063. hozzászólására73 ezer euró nettó + szállítás olaszból

Nincs profilkép
#25063 Nagy Péter 40
2025-08-22 12:38:15

Válasz fattyú #25062. hozzászólásáraHa nem titok milyen árban volt idén?

Nincs profilkép
#25062 fattyú
2025-08-22 12:14:42

Válasz Rabó001 #25061. hozzászólásáraIrrimec MF3 MP kompakt gépeket használok.
Több gépem van, a legöregebb 6 éves, a legújabbat idén vettem.

Nincs profilkép
#25061 Rabó001
2025-08-22 10:58:40

Válasz fattyú #25060. hozzászólásáraCsak felteteleztem.
Ez nálad amúgy milyen gép és kb. hány éves?

Nincs profilkép
#25060 fattyú
2025-08-22 10:10:26

Válasz Rabó001 #25055. hozzászólásáraNálam az üzemóránként kijuttatott vízmennyiség 85 köbméter.
Költségek:
- gépamortizáció 1400
- üzemanyag 1680 (jövedéki és áfa levonás után)
- üzemeltetés-személyzet 540 (járulékokkal)
- üzemeltetés-gép 400
- karbantartás 175
- vízdíj 850 (ez most ingyenes)
- csatornadíj 85 (a csatorna és a szivornya saját, csak a karbantartásra számoltam)
- engedélyeztetés, egyebek 110

Mindösszesen : 4390Ft/óra Azaz köbméterenként 52 forint. Harmada-hatoda a hozzászólásban említettnek. Egy hektáronkénti 40 mm-es öntözés 18800 Ft.
Mit hagytam ki?

#25059 colizoli
2025-08-22 10:00:54

Válasz Bekre Pál #25057. hozzászólásáraPersze, várható az ukrán kukorica megjelenése, főleg ha elszaladnak az árak. Mondjuk akkor még lehet kérdezni a méhészpistát, hogy , hogy is van ez.

#25058 Gandhy
2025-08-22 08:39:17

Válasz V.L. #25054. hozzászólásáraJogos, elkerülted a bukást. smile thumbupcool

Nincs profilkép
#25057 Bekre Pál
2025-08-22 08:25:11

Válasz colizoli #25056. hozzászólásáraAnno 15e volt a max. HB-ban, de az is BAZba ment, utána beszakadt. Most szerintem már van vészhelyzeti megoldás a korszerűbb árak elkerülésére->átbárcázott ukrán fínomság.

#25056 colizoli
2025-08-22 08:05:38

Válasz Bekre Pál #25053. hozzászólásáranem igen halucináltam, mikor ki kellett fizetni.

Nincs profilkép
#25055 Rabó001
2025-08-22 07:44:51

Válasz fattyú #25021. hozzászólásáraValahol ott lehet ám. Csak nem biztos, hogy te minden költséget beleszamolsz.

Nincs profilkép
#25054 V.L.
2025-08-22 07:07:52

Válasz Gandhy #25051. hozzászólásáraIgen. Ahogy említettem értékmentés. Amikor eldöntöttük, hogy kukoricát vetünk, akkor hoztunk egy rossz döntést, ezután sok munkával, költséggel, próbáltuk menteni a menthetőt!!

Nincs profilkép
#25053 Bekre Pál
2025-08-22 06:24:39

Válasz colizoli #25044. hozzászólására16-20 között? Ezer Ft/q Nekem is kell abból a cuccból, ami neked ilyen halukat okoz. Nem mondom, az akkori maxon, 14e-nél most én is kiszállnéksmile whistlingsmile thumbupsmile cowboy

#25051 Gandhy
2025-08-21 21:44:17

Válasz V.L. #25049. hozzászólásáraAkkor pont kijössz nullára?

Nincs profilkép
#25050 V.L.
2025-08-21 21:39:32

Válasz fattyú #25021. hozzászólásáraEnnyiért öntöznek nálunk szolgáltatásban. Gázolaj, munkabér, járulék, ÉCS.

Nincs profilkép
#25049 V.L.
2025-08-21 21:37:20

Válasz Attikaa #25017. hozzászólásáraÍgy kb 80-90 q várható. Nem nagyon fér bele a 300 000 Ft-os öntözés, de itt a 0 öntözés, 0 termés, 250 000 Ft veszteség és a 300 000 Ft öntözés 80 q kukorica között kellet dönteni.

#25048 colizoli
2025-08-21 21:28:52

Válasz TeljesenMindegy #25045. hozzászólásáranekem oszt tök mindegy, magamnak termelem a kukoricát, takarmányozásra. megvan az a 80-100 mázsa/ha, a többit meg leszarom.

#25046 apuci
2025-08-21 20:51:07

Válasz Ohaza63 #25043. hozzászólásáraSzia,felőletek jössz a faluba,a falu előtt van egy tanya előtte egx dűlő az a kukorica volt becsöpizve a múlt héten szedte ki belőle a tulaj.

#25045 TeljesenMindegy
2025-08-21 20:24:50

Válasz colizoli #25044. hozzászólásáraAzt te csak szeretnéd. Hamarosan indul a miniszter Ukrajnába és kuncsorog nekünk néhány millió tonna kiváló minőségű kukoricát, melyet ukrán kollégájával karöltve, szemenként válogatnak át.

#25044 colizoli
2025-08-21 17:40:12

Válasz TeljesenMindegy #25039. hozzászólásáraAz a filléres kukorica 22-ben 16-20 volt, most is akörül fog alakulni. Bács, Csongrád, Békés, Pest elesett kukorica ügyileg. Dunántúl se teljesít fényesen. Amúgy lehet válsztani az első 2 két, vagy a harmadik.

#25043 Ohaza63
2025-08-21 17:00:24

Válasz apuci #25042. hozzászólásáraÜdv apuci!

Merre csinálnak ilyet felénk?

#25042 apuci
2025-08-21 16:42:10

Válasz Ares 826 #25040. hozzászólásáraFelénk (Orosháza alatt)csinálják kb.:30-40 ha-on,de lehet több!

Nincs profilkép
#25040 Ares 826
2025-08-21 16:01:21

Válasz Ohaza63 #25037. hozzászólásáraNa ezt csinálja meg valaki 50-100 hektáron!smile blinksmile blinksmile blinksmile blink

#25039 TeljesenMindegy
2025-08-21 10:48:39

Válasz Ohaza63 #25037. hozzászólásáraEz kis területen se működik, az értelmesebbek, (ha már kukorica) inkább csemegét vetnek és azt öntözik, mint a filléres takarmány kukoricát.

#25038 rtamas1976
2025-08-21 08:28:03

Válasz Ohaza63 #25031. hozzászólásáraEz semmimásról nemszól csak az idióta szabàlyzásról.
Én veled megegyezek, kinek miköze hozzá?
És vannak szemétládák akik rámennek a máséra.

Nincs profilkép
#25035 Nagy Péter 40
2025-08-20 21:44:59

Válasz Ohaza63 #25031. hozzászólásáraNem is a bérleti díj a lényeg csak hogy emlegetted hogy nem kell már a föld meg hogy adogatják vissza a bérleteket.
Én azt látom hogy mindig lesz rá kereslet ha 100 mázsát terem a kukorica akkor is meg akkor is ha nullázik.Valaki mindig lát benne fantáziát.

Na mindegy,bő kukorica termést azoknak akiknél még nem dőlt el hogy mennyi az annyismile cowboy

Nincs profilkép
#25034 R Sándor
2025-08-20 21:35:38

Válasz szanditulok #25032. hozzászólásáraGondolom ez valami késői vetés

#25033 Gumóka
2025-08-20 17:33:14

Válasz mjj #25023. hozzászólásáraCargill vette 8-ért meg talán a malom is aratások előtt, nálunk már hallottam 8500-at is.
Toxin mindegy, mert igazából nincs us más már sztem.
Itt idén 2 hónapot tudtunk menni takarmánygyártásra, a többi megy biogáz vagy égető üzemekbe.
Aztán az idén se jobb a kilátás...

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Az Alföld egyre inkább elveszíti vizes jellegét, sivatagosodás jelei látszanak.
Fókuszban az őszi mák: nő a vetésterület, de sok a kockázat
Fókuszban az őszi mák: nő a vetésterület, de sok a kockázat
A mák érzékenysége miatt a termesztés sikerét alapvetően az időjárás határozza...
Kanca ló
Kanca ló

550.000 Ft

Rozs eladó
Rozs eladó

7.000 Ft

Garshua fokhagyma vetőmag
Garshua fokhagyma vetőmag

1.200 Ft

Piros ribizli eladó
Piros ribizli eladó

1.500 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]