Válasz ZsocaJD #8419. hozzászólásáraa dikamba mekkora fejlettségig viszi a szerbtövist?, elhúzódó kelés miatt szeretném kitolni a kukorica 6 leveléig, de már van 6 leveles szerbtövisem a táblán..
Válasz ZZ #8418. hozzászólásáraÉn nem fújnék Lumaxot, ha fenyércirok gondod van, egyszikűre és cirokra is legerősebb a Monsoon Active. Kétszikűekre is jó megoldás, szulákot meg acatot annyira nem szereti, de ha jól elkapod viszi azt is. Én a cirokhoz időzíteném a Monsoont, aztán ha véletlenül marad kétszikűd, akkor egy dikamba és kész. Viszont ha már a nikoszulfuron+rimszulfuront is kineveti a cirok, el kell gondolkodni a Duo System-en.
Válasz dzozi #8401. hozzászólásáraAcatra mindenképp hormon (dikamba), az egyszikűre meg olyat, amiben van legalább 60 g nikoszulfuron. Mondjuk Principal Plus Gold.
Válasz dzozi #8401. hozzászólásáraAcatra dikamba kell, az viszi azt tudom, lehet hogy más is jó rá, de csak állományban. Mellé kell egyszikűírtó is, a Principal Plus például komplett , és asszem van 1 hektáros kiszerelésben is. Aztán a Principal Plus Gold, meg a PP Pyton.
Válasz JD 4630 #8399. hozzászólásáraIgazából szója meg kukorica…
Szójára vettem, de pont úgy jött ki, h maradt a kukoricára is pont annyi azért nyomtam rá
Válasz JD 4630 #8397. hozzászólásáraFlumioxazin és S-metolaklór hatóanyagok mentek ki
Talaj le volt hengerezve, van egy gyengébb homokos rész, többi normál, jó vízgazdálkodású
Szerves anyagot nem tudom sajnos
Befejeztem a permetezést, rá 2-3 órára eredt meg, pár csepp aztán hirtelen zuhé jéggel.
Válasz Ganajos #8396. hozzászólásáraMi volt a készítmény?
Milyen a talajod?
Szerves anyag tartalom?
Csapadék eloszlása?(rögtön szakadt vagy volt előtte pár mm rendes bemosó)
Előtte volt e csapadék a kijuttatás és az özönvíz között?
Ezek mind befolyásolják a választ.
Saját tapasztalatom adengóval volt hasonló szituáció és végül is a rizómás cirok miatt kellett csak felülkezelni, mellette -ahova folyt az anyag- a napraforgó viszont 6-8 sor az megszívta, jóformán semmi nem lett azokon a sorokon.
Válasz colika19836 #8384. hozzászólásáraAszatnak a dezormonyka a legjobb, öt kg nitrogén műtrágya /karbamin, ammonnitrát,ammonszulfát/ némi trend/vivolt stb. déli legmelegebb napsütés és kettő nap múlva lóg füle-farka, vége.
Válasz Ganajos #8391. hozzászólásáraNem vagyok növényyvédős szaki, én még csak most kezdem, de szerintem ez nem bemosó csapadék lett, hanem elmosó.
Itt felénk is volt olyan, mikor elmosta a dombolalt, a szomszédét meg el is rendezte, mert átfolyott oda a gyomírtós sár.
Folyó vízzel szerintem elúszik sajnos.
Válasz boldizsár1988 #8386. hozzászólásáraIgaz napraforgóban, de két menet sorközműveléssel aratásra elenyésző a gyom nálam. Évelő gyomoknál pl aszat, folyóka már neccesebb. Kukorica nem olyan jól zár, de ott belelehet menni sokáig, akár 4szer is. Viszont ha nem ökos területről van szó egyszerűbb a vegyszeres gyomírtás.
Válasz MrPoke #8383. hozzászólásáraKöszönöm a válszt!Én max 1 nap vetés után gondoltam fújni és az aszat miatt szeretném kezelni 3l/ha adaggal.Akkor még az eső sem gond?
Üdv mindenkinek.Kukorica vetés után kelés előtt totális gyomirtóval lefújhatom a táblàt,és ha lehet milyen dózissal?Tájfun forte a gyomirtó.Köszönöm válaszukat.
Válasz RARGAkèny #8378. hozzászólásáraIgazából utánna úgy is bele kell menni valami egyszikű irtoval, de nagy segítség lenne ha ha ezért valamennyire fogná a lumax a magról kelő egysikűből....
9028 hozzászólás
Válasz uff #8423. hozzászólásáraEl fogja vinni, 250 grammal még a 30 centis acatot is lecsavarja.
Igen
Válasz mocsencsi1 #8425. hozzászólásáraKöszönöm,ez+fa?
Válasz apuci #8420. hozzászólására130000-140000 Ft között vesztegetik.
Válasz ZsocaJD #8419. hozzászólásáraViszont nagy előnye a lumaxnak hogy fogja a magról kelő egyszikűeket!!!!
Válasz ZsocaJD #8419. hozzászólásáraa dikamba mekkora fejlettségig viszi a szerbtövist?, elhúzódó kelés miatt szeretném kitolni a kukorica 6 leveléig, de már van 6 leveles szerbtövisem a táblán..
Válasz Rabó001 #8421. hozzászólásáraKöszönöm,hátha még valaki használja!
Válasz apuci #8420. hozzászólásáraNem.
Árlista szerint 170000Ft 5hektárra.
Dinirógold csomagot használ valaki,mennyiért lehet venni most?
Válasz ZZ #8418. hozzászólásáraÉn nem fújnék Lumaxot, ha fenyércirok gondod van, egyszikűre és cirokra is legerősebb a Monsoon Active. Kétszikűekre is jó megoldás, szulákot meg acatot annyira nem szereti, de ha jól elkapod viszi azt is. Én a cirokhoz időzíteném a Monsoont, aztán ha véletlenül marad kétszikűd, akkor egy dikamba és kész. Viszont ha már a nikoszulfuron+rimszulfuront is kineveti a cirok, el kell gondolkodni a Duo System-en.
Illetve lumax után majd valami egyszikű irtó is kell az évelő fenyercirok miatt
Melyik lenne erre legjobb???
Csak nikoszulfuron hatóanyag szerintem már rég felejtős...gyenge....
Principalban levő Niko+rimszulfuron már az is gyenge...
Lumaxot hány leveles kukorica állapotig lehet kifujni??
Válasz kemgab #8415. hozzászólásáraKarate,Full5 Cs ugyanaz csak olcsóbb. Vagy mospilan felszívódó, felénk ezeket használják. Később coragen
Válasz Balázs. #8414. hozzászólásáraMost gondoltam,
Válasz kemgab #8413. hozzászólásáraMost vagy később gondoltad?
Kukorica bogár ellen. valami szert nem tud valaki?
Bingo Gold gyomirtóval van tapasztalata valakinek?
Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólására Magról kelő vagy évelő a cirok? Érzékeny-e az egyszikű irtókra? Milyen hibridet vetettél?
Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraPrincipal plus + Successor 1liter (hogy legyen tartam hatas)
Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraLaudis 3 l/ha, talán egy picit megfogja
Válasz Balázs. #8407. hozzászólásáraKöszönöm szépen
Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraÉn is a Moson acitvot mondom, tavaly használtuk először, de be vált.
Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraÉn a monsoon active javaslom, az megfogja.
Sziasztok!
A kukoricám nagyon fenyercirkos mit tudnátok ajánlani?
Köszi
Köszönöm a válaszotokat!
Válasz dzozi #8401. hozzászólásáraAcatra mindenképp hormon (dikamba), az egyszikűre meg olyat, amiben van legalább 60 g nikoszulfuron. Mondjuk Principal Plus Gold.
Válasz dzozi #8401. hozzászólásáraAcatra dikamba kell, az viszi azt tudom, lehet hogy más is jó rá, de csak állományban. Mellé kell egyszikűírtó is, a Principal Plus például komplett , és asszem van 1 hektáros kiszerelésben is. Aztán a Principal Plus Gold, meg a PP Pyton.
Sziasztok!
Ki milyen gyomirtót választana erősen gyomfertőzött (acat, gabona árvakelés,) kukoricára?
Válasz JD 4630 #8399. hozzászólásáraIgazából szója meg kukorica…
Szójára vettem, de pont úgy jött ki, h maradt a kukoricára is pont annyi azért nyomtam rá
Válasz Ganajos #8398. hozzászólásáraFlumioxazint nem használtam soha , a s-metolaklór meg alapból gyenge szokott lenni.
Ez most szotyi? (kukoricára van sokkal jobb szer ebben az árban, igaz nálam szotyiban sem merült fel soha)
Mert akkor a gyengébb részeken izgulós lehet.
Válasz JD 4630 #8397. hozzászólásáraFlumioxazin és S-metolaklór hatóanyagok mentek ki
Talaj le volt hengerezve, van egy gyengébb homokos rész, többi normál, jó vízgazdálkodású
Szerves anyagot nem tudom sajnos
Befejeztem a permetezést, rá 2-3 órára eredt meg, pár csepp aztán hirtelen zuhé jéggel.
Válasz Ganajos #8396. hozzászólásáraMi volt a készítmény?
Milyen a talajod?
Szerves anyag tartalom?
Csapadék eloszlása?(rögtön szakadt vagy volt előtte pár mm rendes bemosó)
Előtte volt e csapadék a kijuttatás és az özönvíz között?
Ezek mind befolyásolják a választ.
Saját tapasztalatom adengóval volt hasonló szituáció és végül is a rizómás cirok miatt kellett csak felülkezelni, mellette -ahova folyt az anyag- a napraforgó viszont 6-8 sor az megszívta, jóformán semmi nem lett azokon a sorokon.
Válasz JD 4630 #8394. hozzászólásáraMikre gondolsz pontosan?
Hát kíváncsi leszek
Válasz colika19836 #8384. hozzászólásáraAszatnak a dezormonyka a legjobb, öt kg nitrogén műtrágya /karbamin, ammonnitrát,ammonszulfát/ némi trend/vivolt stb. déli legmelegebb napsütés és kettő nap múlva lóg füle-farka, vége.
Válasz Ganajos #8393. hozzászólásáraSok tényezőn múlik én nem temetném teljesen.
Válasz Gumóka #8392. hozzászólásáraTartok tőle én is….hát kíváncsi leszek…pár hét múlva kiderül…sajna nincs mit tenni
Válasz Ganajos #8391. hozzászólásáraNem vagyok növényyvédős szaki, én még csak most kezdem, de szerintem ez nem bemosó csapadék lett, hanem elmosó.
Itt felénk is volt olyan, mikor elmosta a dombolalt, a szomszédét meg el is rendezte, mert átfolyott oda a gyomírtós sár.
Folyó vízzel szerintem elúszik sajnos.
Válasz Gumóka #8390. hozzászólásáraAzt mondod?
Válasz Ganajos #8389. hozzászólásáraEzt szerintem buktad
Alap gyomirtó 10 perc alatt kap 19 milit az mennyire gázos?



Válasz boldizsár1988 #8386. hozzászólásáraIgaz napraforgóban, de két menet sorközműveléssel aratásra elenyésző a gyom nálam. Évelő gyomoknál pl aszat, folyóka már neccesebb. Kukorica nem olyan jól zár, de ott belelehet menni sokáig, akár 4szer is. Viszont ha nem ökos területről van szó egyszerűbb a vegyszeres gyomírtás.
Válasz boldizsár1988 #8386. hozzászólásáraNincs jelentős ára a gyomírtásbak, kár megspórolni. Jó vége ritkán van.
valaki próbálta már CSAk sorközműveléssel a gyomírtást?milyen eredmény lett?
Válasz colika19836 #8384. hozzászólásáraNem. Ha csak nem valami felhőszakadás jön azonnal.
Válasz MrPoke #8383. hozzászólásáraKöszönöm a válszt!Én max 1 nap vetés után gondoltam fújni és az aszat miatt szeretném kezelni 3l/ha adaggal.Akkor még az eső sem gond?
Válasz colika19836 #8382. hozzászólásáraAmíg ki nem bújt. Kivéve ha 1 napon belül csapadék várható ami lemossa a szert a növényig.
Gyomoktól függ 1-4L/ha ig...
Üdv mindenkinek.Kukorica vetés után kelés előtt totális gyomirtóval lefújhatom a táblàt,és ha lehet milyen dózissal?Tájfun forte a gyomirtó.Köszönöm válaszukat.
Válasz RARGAkèny #8378. hozzászólásáraIgazából utánna úgy is bele kell menni valami egyszikű irtoval, de nagy segítség lenne ha ha ezért valamennyire fogná a lumax a magról kelő egysikűből....
Válasz Bzsr #8379. hozzászólásáraMehet nyugodtan, de ha jól emlékszem kedvező árban van " nekivaló" párja, callam néven.
Sziasztok
Duo-s kukoricánál kétszikű gyomírtásra mehet 2.4 D vagy "csak" dikamba? Csak az egyszikű technológia eltérő?