Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Kukorica gyomirtása

Létrehozta: Cowboy , 2008-04-15 14:19:12

Kedvencekhez Segítség
9028 hozzászólás
Nincs profilkép
#8428 ZsocaJD
2023-05-10 21:19:34

Válasz uff #8423. hozzászólásáraEl fogja vinni, 250 grammal még a 30 centis acatot is lecsavarja.

Nincs profilkép
#8427 mocsencsi1
2023-05-10 10:15:14

Igen

Nincs profilkép
#8425 mocsencsi1
2023-05-10 09:48:09

Válasz apuci #8420. hozzászólására130000-140000 Ft között vesztegetik.

#8424 ZZ
2023-05-10 08:53:12

Válasz ZsocaJD #8419. hozzászólásáraViszont nagy előnye a lumaxnak hogy fogja a magról kelő egyszikűeket!!!!

Nincs profilkép
#8423 uff
2023-05-10 07:13:39

Válasz ZsocaJD #8419. hozzászólásáraa dikamba mekkora fejlettségig viszi a szerbtövist?, elhúzódó kelés miatt szeretném kitolni a kukorica 6 leveléig, de már van 6 leveles szerbtövisem a táblán..

#8422 apuci
2023-05-09 22:24:13

Válasz Rabó001 #8421. hozzászólásáraKöszönöm,hátha még valaki használja!

Nincs profilkép
#8421 Rabó001
2023-05-09 22:01:45

Válasz apuci #8420. hozzászólásáraNem.
Árlista szerint 170000Ft 5hektárra.

#8420 apuci
2023-05-09 21:45:19

Dinirógold csomagot használ valaki,mennyiért lehet venni most?

Nincs profilkép
#8419 ZsocaJD
2023-05-09 19:29:44

Válasz ZZ #8418. hozzászólásáraÉn nem fújnék Lumaxot, ha fenyércirok gondod van, egyszikűre és cirokra is legerősebb a Monsoon Active. Kétszikűekre is jó megoldás, szulákot meg acatot annyira nem szereti, de ha jól elkapod viszi azt is. Én a cirokhoz időzíteném a Monsoont, aztán ha véletlenül marad kétszikűd, akkor egy dikamba és kész. Viszont ha már a nikoszulfuron+rimszulfuront is kineveti a cirok, el kell gondolkodni a Duo System-en.

#8418 ZZ
2023-05-09 15:49:52

Illetve lumax után majd valami egyszikű irtó is kell az évelő fenyercirok miatt


Melyik lenne erre legjobb???

Csak nikoszulfuron hatóanyag szerintem már rég felejtős...gyenge....
Principalban levő Niko+rimszulfuron már az is gyenge...

#8417 ZZ
2023-05-09 14:35:23

Lumaxot hány leveles kukorica állapotig lehet kifujni??

Nincs profilkép
#8416 Balázs.
2023-05-08 19:37:06

Válasz kemgab #8415. hozzászólásáraKarate,Full5 Cs ugyanaz csak olcsóbb. Vagy mospilan felszívódó, felénk ezeket használják. Később coragen

Nincs profilkép
#8414 Balázs.
2023-05-08 19:23:09

Válasz kemgab #8413. hozzászólásáraMost vagy később gondoltad?

Nincs profilkép
#8413 kemgab
2023-05-08 17:47:27

Kukorica bogár ellen. valami szert nem tud valaki?

#8412 GREVEN
2023-05-08 14:35:41

Bingo Gold gyomirtóval van tapasztalata valakinek?

Nincs profilkép
#8411 Sz_Pisti
2023-05-07 18:32:56

Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólására Magról kelő vagy évelő a cirok? Érzékeny-e az egyszikű irtókra? Milyen hibridet vetettél?

Nincs profilkép
#8410 k-roy90
2023-05-07 15:49:30

Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraPrincipal plus + Successor 1liter (hogy legyen tartam hatas)

Nincs profilkép
#8409 mocsencsi1
2023-05-07 15:20:23

Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraLaudis 3 l/ha, talán egy picit megfogjasmile laugh

Nincs profilkép
#8407 Balázs.
2023-05-07 10:51:21

Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraÉn is a Moson acitvot mondom, tavaly használtuk először, de be vált.

#8406 Gepi
2023-05-07 10:23:20

Válasz markocsaba5 #8405. hozzászólásáraÉn a monsoon active javaslom, az megfogja.

Nincs profilkép
#8405 markocsaba5
2023-05-07 10:09:46

Sziasztok!
A kukoricám nagyon fenyercirkos mit tudnátok ajánlani?
Köszi

#8404 dzozi
2023-05-02 20:51:20

Köszönöm a válaszotokat!

Nincs profilkép
#8403 ZsocaJD
2023-05-02 20:18:34

Válasz dzozi #8401. hozzászólásáraAcatra mindenképp hormon (dikamba), az egyszikűre meg olyat, amiben van legalább 60 g nikoszulfuron. Mondjuk Principal Plus Gold.

Nincs profilkép
#8402 Rabó001
2023-05-02 20:17:19

Válasz dzozi #8401. hozzászólásáraAcatra dikamba kell, az viszi azt tudom, lehet hogy más is jó rá, de csak állományban. Mellé kell egyszikűírtó is, a Principal Plus például komplett , és asszem van 1 hektáros kiszerelésben is. Aztán a Principal Plus Gold, meg a PP Pyton.

#8401 dzozi
2023-05-02 19:57:43

Sziasztok!
Ki milyen gyomirtót választana erősen gyomfertőzött (acat, gabona árvakelés,) kukoricára?

#8400 Ganajos
2023-04-30 11:01:59

Válasz JD 4630 #8399. hozzászólásáraIgazából szója meg kukorica…
Szójára vettem, de pont úgy jött ki, h maradt a kukoricára is pont annyi azért nyomtam rá

Nincs profilkép
#8399 JD 4630
2023-04-30 09:30:38

Válasz Ganajos #8398. hozzászólásáraFlumioxazint nem használtam soha , a s-metolaklór meg alapból gyenge szokott lenni.

Ez most szotyi? (kukoricára van sokkal jobb szer ebben az árban, igaz nálam szotyiban sem merült fel soha)

Mert akkor a gyengébb részeken izgulós lehet.

#8398 Ganajos
2023-04-30 09:16:06

Válasz JD 4630 #8397. hozzászólásáraFlumioxazin és S-metolaklór hatóanyagok mentek ki
Talaj le volt hengerezve, van egy gyengébb homokos rész, többi normál, jó vízgazdálkodású
Szerves anyagot nem tudom sajnos
Befejeztem a permetezést, rá 2-3 órára eredt meg, pár csepp aztán hirtelen zuhé jéggel.

Nincs profilkép
#8397 JD 4630
2023-04-30 08:57:20

Válasz Ganajos #8396. hozzászólásáraMi volt a készítmény?
Milyen a talajod?
Szerves anyag tartalom?
Csapadék eloszlása?(rögtön szakadt vagy volt előtte pár mm rendes bemosó)
Előtte volt e csapadék a kijuttatás és az özönvíz között?
Ezek mind befolyásolják a választ.

Saját tapasztalatom adengóval volt hasonló szituáció és végül is a rizómás cirok miatt kellett csak felülkezelni, mellette -ahova folyt az anyag- a napraforgó viszont 6-8 sor az megszívta, jóformán semmi nem lett azokon a sorokon.

#8396 Ganajos
2023-04-30 08:15:45

Válasz JD 4630 #8394. hozzászólásáraMikre gondolsz pontosan?
Hát kíváncsi leszek

Nincs profilkép
#8395 mocsencsi1
2023-04-29 21:37:18

Válasz colika19836 #8384. hozzászólásáraAszatnak a dezormonyka a legjobb, öt kg nitrogén műtrágya /karbamin, ammonnitrát,ammonszulfát/ némi trend/vivolt stb. déli legmelegebb napsütés és kettő nap múlva lóg füle-farka, vége.

Nincs profilkép
#8394 JD 4630
2023-04-29 21:21:34

Válasz Ganajos #8393. hozzászólásáraSok tényezőn múlik én nem temetném teljesen.

#8393 Ganajos
2023-04-29 20:24:21

Válasz Gumóka #8392. hozzászólásáraTartok tőle én is….hát kíváncsi leszek…pár hét múlva kiderül…sajna nincs mit tenni

#8392 Gumóka
2023-04-29 20:14:05

Válasz Ganajos #8391. hozzászólásáraNem vagyok növényyvédős szaki, én még csak most kezdem, de szerintem ez nem bemosó csapadék lett, hanem elmosó.
Itt felénk is volt olyan, mikor elmosta a dombolalt, a szomszédét meg el is rendezte, mert átfolyott oda a gyomírtós sár.
Folyó vízzel szerintem elúszik sajnos.

#8389 Ganajos
2023-04-29 19:06:48

Alap gyomirtó 10 perc alatt kap 19 milit az mennyire gázos?smile sadsmile sad

Nincs profilkép
#8388 trikolor5
2023-04-29 09:12:47

Válasz boldizsár1988 #8386. hozzászólásáraIgaz napraforgóban, de két menet sorközműveléssel aratásra elenyésző a gyom nálam. Évelő gyomoknál pl aszat, folyóka már neccesebb. Kukorica nem olyan jól zár, de ott belelehet menni sokáig, akár 4szer is. Viszont ha nem ökos területről van szó egyszerűbb a vegyszeres gyomírtás.

Nincs profilkép
#8387 MrPoke
2023-04-29 08:45:39

Válasz boldizsár1988 #8386. hozzászólásáraNincs jelentős ára a gyomírtásbak, kár megspórolni. Jó vége ritkán van.

Nincs profilkép
#8386 boldizsár1988
2023-04-29 08:40:02

valaki próbálta már CSAk sorközműveléssel a gyomírtást?milyen eredmény lett?

Nincs profilkép
#8385 MrPoke
2023-04-29 08:37:09

Válasz colika19836 #8384. hozzászólásáraNem. Ha csak nem valami felhőszakadás jön azonnal.

Nincs profilkép
#8384 colika19836
2023-04-28 21:40:10

Válasz MrPoke #8383. hozzászólásáraKöszönöm a válszt!Én max 1 nap vetés után gondoltam fújni és az aszat miatt szeretném kezelni 3l/ha adaggal.Akkor még az eső sem gond?

Nincs profilkép
#8383 MrPoke
2023-04-28 21:01:23

Válasz colika19836 #8382. hozzászólásáraAmíg ki nem bújt. Kivéve ha 1 napon belül csapadék várható ami lemossa a szert a növényig.
Gyomoktól függ 1-4L/ha ig...

Nincs profilkép
#8382 colika19836
2023-04-28 20:54:16

Üdv mindenkinek.Kukorica vetés után kelés előtt totális gyomirtóval lefújhatom a táblàt,és ha lehet milyen dózissal?Tájfun forte a gyomirtó.Köszönöm válaszukat.

#8381 ZZ
2023-04-28 18:47:13

Válasz RARGAkèny #8378. hozzászólásáraIgazából utánna úgy is bele kell menni valami egyszikű irtoval, de nagy segítség lenne ha ha ezért valamennyire fogná a lumax a magról kelő egysikűből....

Nincs profilkép
#8380 mocsencsi1
2023-04-28 10:27:54

Válasz Bzsr #8379. hozzászólásáraMehet nyugodtan, de ha jól emlékszem kedvező árban van " nekivaló" párja, callam néven.

Nincs profilkép
#8379 Bzsr
2023-04-28 09:06:30

Sziasztok

Duo-s kukoricánál kétszikű gyomírtásra mehet 2.4 D vagy "csak" dikamba? Csak az egyszikű technológia eltérő?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Mi lenne velünk fungicidek nélkül? Jobb, ha nem próbálod ki...
Mi lenne velünk fungicidek nélkül? Jobb, ha nem próbálod ki...
Egy szakember szerint ezek nélkül nem lehetne ellátni a világ népességét.
MTZ 820
MTZ 820

5.750.000 Ft

Mbp 6,5
Mbp 6,5

2.450.000 Ft

Napos csibe, előnevelt csibe eladó
Napos csibe, előnevelt csibe eladó

1.500 Ft

Tyúk eladó
Tyúk eladó

2.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]