Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

Kukorica gyomirtása

Létrehozta: Cowboy , 2008-04-15 14:19:12

Kedvencekhez Segítség
9028 hozzászólás
#8378 RARGAkèny
2023-04-28 06:04:04

Válasz ZZ #8377. hozzászólásáraÜdv. Viszi még a nagy kifejlett gyomokat is, legyen az vaddohány, 25-30 cm magas libatop, tőlevélrózsás acat, vagy jól elterebéjesedett tyúkhúr. Szóval visz mindent, kezelés útán 2 hét kb. és látványos lessz meglátod. Viszont ha nem kap bemosót eleget, akkor nálunk fenyércirok magról kelő sajnos utólag előjön benne.

#8377 ZZ
2023-04-27 21:33:49

Lumax mennyire fejlett kétszikű gyomokkal bír el?

Nincs profilkép
#8376 schbalázs92
2022-11-19 23:38:24

Sziasztok!

Gumiujjas kapák beszerzésén gondolkodom. Valakinek van benne tapasztalata? Melyik céget ajánlanátok ár-érték viszonylatban?

#8375 Gandhy
2022-06-18 09:54:24

Válasz Gandhy #8374. hozzászólásáratavaly glifozáttal permetezték ezeket a táblákat, de idén olyan sűrű volt, mint a pázsit

#8374 Gandhy
2022-06-18 09:52:56

Válasz #bandi #8373. hozzászólásáramegkérdezhetem a szomszédot, Ő fújta, talán mondta is, de nem ragadt be smile smile
először sárgul, majd vöröses-bordóra vált és a vége száraz-barna, az utolsó nagy eső le is takarította, nyomár sem látni, csak a tiszta talajfelszín maradt

viszont az tutibiztos, hogy permetezés után egy héttel nagyon tele volt a nadrág, mert a szer képviselőjét is kihívták, hogy mi történt a napraforgóval smile laugh

#8372 Gandhy
2022-06-18 08:06:51

Válasz gergő07 #8370. hozzászólásáraa környéken napraforgóból irtják, a permetezés utáni első szakaszban mintha elszáradna a napraforgó, rémes látvány, majd egy hónap és kitakarította az utolsó szálat is a pázsitsűrűségű cirokból, a napraforgó most szép zöld, 20-40 centivel kisebb, mint kezeletlen társai

Nincs profilkép
#8371 ME109G14
2022-06-18 04:02:41

Válasz gergő07 #8370. hozzászólásáraBács észak nálunk is kialakult a rezisztencia a cirok a 80-100 gramm 2-2.5 liter-hektár nikoszulforon hatóanyag se viszi ki.

#8370 gergő07
2022-06-17 21:32:21

Válasz B.Bali #8367. hozzászólásáraBács déli részén Laudist szórunk, többi gyomirtó nem ér semmit már lassan be sem sárgul tőlük. Ez sem viszi ki, de kifehéríti és lent tartja a cirkot.

Nincs profilkép
#8368 Bigyófelügyelő
2022-06-17 14:05:54

Válasz B.Bali #8367. hozzászólásáraMonsoon, monsoon active, Principal....

Nincs profilkép
#8367 B.Bali
2022-06-17 13:46:26

Válasz Mézga #8366. hozzászólásáraKösz, nem tudod melyik gyomirtó viszi ?

Nincs profilkép
#8365 B.Bali
2022-06-17 11:49:42

Sziasztok! A lumax viszi a fenyércirkot?

#8364 Apáé
2022-06-16 09:28:37

Nicosulfuron hatóanyag nagy dózisban viszi a tarackot? Mert ugy látom jelenleg,hogy sárgul,enyén vörösödik szóval fogja.
Kérdés ki e viszi,mert eddig még sosem sikerült nicosulfuronnal megtisztinani a területet,de nem is fujtam még ennyit soha.smile lol

#8363 Ganajos
2022-06-15 16:59:27

Válasz Blaise1995 #8362. hozzászólására2-4 kg/ha
De én ha lombtrágyáznám a kukit, amalgerol vagy rhizomagic…

Nincs profilkép
#8362 Blaise1995
2022-06-14 20:14:25

Sziasztok kukoricában plantafol 20 20 20
Hány kg kell hektáronként ?
A válaszokat előre köszönöm.

Nincs profilkép
#8361 tiszai10
2022-06-14 09:23:53

Válasz Borz #8360. hozzászólásáraElég sok van vegyszerre már nem költök szerintem.
Talajfertőtlenítőt, hogy szokták kijuttatni, és milyet?
Csak szétszórva egy rakás pénz...
Az megoldás lehet, hogy egy évet pihentetni és kukorica helyette pl napraforgót?

Nincs profilkép
#8360 Borz
2022-06-14 08:35:00

Válasz tiszai10 #8359. hozzászólásáraIgen ez kukorica bogár lárva, elrágja a tartó gyökereket és az első szél kidönti. De szerintem a leveleken már kifejlett rovar kártérel is látszik. Ha beletudsz még menj bele valami rovarölővel, de igazából már csak tűzoltás, de jövő évi nyomást csökkentheted. A lárvák ellen nem tudsz már mit tenni. Majd jövőre talajfertőtlenítő.

Nincs profilkép
#8359 tiszai10
2022-06-14 08:07:48

Ide is beteszem hátha valaki tud segíteni.
Kukoricabogár lárvái tették?
Lehet valamit tenni ellene?
kukorica

Nincs profilkép
#8357 danci19
2022-06-13 09:10:44

Válasz kajszi_71823 #8355. hozzászólásáraAkkor itt-ott kukorica se leszsmile smile

Nincs profilkép
#8355 kajszi_71823
2022-06-13 06:38:16

Sziasztok!
Itt-ott éppen bújó kukoricába ramehetnek meg glifóval? Szikleveles állapot.smile rolleyes

Nincs profilkép
#8354 Géza15
2022-06-08 12:30:53

Válasz Rabó001 #8352. hozzászólásáraNem mindegyikbe lett rakva dikamba, csak az aszottasba.

Nincs profilkép
#8353 mtzfanful1
2022-06-08 12:27:24

Válasz Géza15 #8350. hozzászólásáraSzia!
Dikamba 480 Sl + Nichos 4 SC smile thumbup

Nincs profilkép
#8352 Rabó001
2022-06-08 10:47:56

Válasz Géza15 #8350. hozzászólásáraDe ha van benne dikamba hatóanyag, akkor annak is vinni kellene a kétszikűeket, nem? Mert a felsoroltak dikamba tartalmúak, ha jól látom. Vagy a fél adag kevés hozzá?

Nincs profilkép
#8351 Sz_Pisti
2022-06-08 10:23:57

Válasz Géza15 #8350. hozzászólására Nem rezisztencia, inkább a száraz időben viaszosabb a levele. Ezért szokták mellé ajánlani a terbutilazin készítményeket, mert ott van valami szinergista hatás is, hogy segíti egymást a 2 cucc

Nincs profilkép
#8350 Géza15
2022-06-08 09:44:04

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Hosszú évek óta laudis vegyszert használunk és hogyha van a táblában folyófű, aszott, vagy szúrós szerbtövis keverünk hozzá fél adag cash-t, bikát, vagy soló-t. De az idén feltűnt, hogy a sima laudis nem viszi ki a paréj-t és sajon eléggé fertőzöttek a tábláink. Lehet ez már a rezisztencia jele?
Jövőre mit javasoltok mire kellene átállnunk?

#8349 Gandhy
2022-06-07 23:20:47

Válasz fexco #8348. hozzászólásáraidén én is ezzel mentem megint, ha korábbra mond csapadékot 2 liter Successor-t tettem volna bele 5 levélig, de a szárazság miatt kivártam a 6-7 levelet és így már csak 1 literrel mertem, viszont még aznap este megázott smile pimp

#8348 fexco
2022-06-07 23:01:20

Válasz Gandhy #8346. hozzászólásáraTermészetesen.
Jó cucc az biztos.
Annyi,hogy az egérszar lehetne folyadék.beönteni a gépbe,azt aggyneki.....

#8347 fexco
2022-06-07 22:47:19

Válasz Gandhy #8344. hozzászólásáraEz is kiment ugyanez miatt,a mag 9415!smile cowboy

#8346 Gandhy
2022-06-07 22:44:47

Válasz Gandhy #8345. hozzászólásáraSuccessor-T is ment mellé természetesen smile pimp

#8345 Gandhy
2022-06-07 22:43:26

Válasz fexco #8335. hozzászólásáraa folyamatos esők miatt nem tudtam rámenni előbb, és akkor úgy voltam vele, hogy a gyomosodás nagyobb rizikó, mint a mellékhatása és most is kitenném, ha hasonló helyzetben lennék

#8344 Gandhy
2022-06-07 22:38:44

Válasz fexco #8335. hozzászólásáraén szórtam már 9+ levelesbe, egy táblában volt 2 fajta, a P9415 észre sem vette, hozta a kötelezőt, a P9903-ast viszont visszavágta úgy 60%-ra

tavaly 9903-at Diniro Gold Plus után felülkezeltem Laudissal 8-9 levelest, hát azzal is úgy járt, hogy 65q, míg a kezeletlen, a hidegben sokkal gyengébben induló 9363 leadta a 10 tonnát mellette

na idén mår nem vettem a 9903-ból, mert nem csak a szárazságot nem bírja, hanem a szélsőséges vegyszer felhasználást sem smile lol

#8343 #bandi
2022-06-07 21:40:40

Válasz gcastle #8341. hozzászólásáraMeg akkoriban dől el, hány szemsor lesz, tehát nem érdemes stresszelni

Nincs profilkép
#8342 gcastle
2022-06-07 16:48:24

Válasz barazdabetyar. #8340. hozzászólásáraHacsak nem tudsz levél alá...

Nincs profilkép
#8341 gcastle
2022-06-07 16:46:59

Válasz barazdabetyar. #8340. hozzászólásáraNikoszulfuront 7 levélig írják... Utána azért nem jó már semmi, mert sokat fog fel a kukorica, árnyékol, nem jut le elég hatóanyag a gyomnövényhez.

#8340 barazdabetyar.
2022-06-07 16:21:40

Meddig fújható biztonságosan a nicosh gyomirtó?

Nincs profilkép
#8338 Dög
2022-06-06 21:50:14

Nem egészséges! Előbb Monsoon, kb1 hétre rá, a lombtrágya. A Monsoon fogja rendesen a kukorit, ne gyötörd.

Nincs profilkép
#8337 Blaise1995
2022-06-06 20:24:43

Sziasztok monsoon active és plantafol 30 10 10 mehet egymenetben ? A válaszokat előre köszönöm.

Nincs profilkép
#8336 Sz_Pisti
2022-06-05 23:17:28

Válasz fexco #8335. hozzászólására Felejtős, meg fog látszódni a csöveken. Alul 16-18 sor, és a kezelés után a felső rész 12-14 sor. Nem véletlen szerepel a 7 levél az engedély okiratban.

#8335 fexco
2022-06-05 21:43:17

Üdv mindenkinek!principál plus -t szortatok e már 8-9 leveles kukoricára?
Azthiszem a max 7 vagy 8 ig irja.

#8334 Apáé
2022-06-05 21:39:31

Válasz Ganajos #8332. hozzászólásáraElég zöldnek néz ki,ugy tünik kezdi kiheverni! Szerintem ideje intézkedni!

#8333 Josku
2022-06-05 21:24:59

Válasz erik18 #8286. hozzászólásáraFornet 40 vagy 60, max dózis+hormon 2-4D max dózis+lombtrágya, az kicsípi.

#8332 Ganajos
2022-06-03 21:56:05

Üdv!
Diniro gold 2 hét után ezt már nem fekteti meg ugye?



Igazából egy 0,3 ha, amit idén vettem hozzá, gondolom gyökérváltás után volt már a gyom.
Többit szépen takarította

Nincs profilkép
#8329 ..,-:)
2022-05-30 17:23:43

Válasz Ganajos #8327. hozzászólásáraIdén elég bajos a DG…….smile wink

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]