Az miért van, hogy eGN-ben a BISS jogosultságot/kötelezettséget nem tudom hozzáadni a táblákhoz? De a Jogosultságok és kötelezettségek fülön van ilyen során, de az érintett táblák száma 0. Ugyanitt a Nitrátérzékeny területen történő gazdálkodás (NET) sorban jól szerepel a tábláim száma.
A termőhelyek fülön nem lehet hozzáadni a BISS-t. Hiába nyomom meg a "+" jelet, a legördülő menüben ott a BISS és a NET, de szürke, nem lehet rákattintani.
Ugyanazok a tábláim, mint tavaly voltak.
Válasz jaromiv #2613. hozzászólásáraGyepre fát a szomszéd erdőből. Max. néhány hét, takarítás és vége. De ez a szöveg szerint bejelentés köteles.
Gondoltam, hogy kirajzoljuk ezt a részt, de végülis egész nyáron művelve (kaszálva, gyűjtve) lesz. Távlatilag sem volna szerencsés, bár a 2025. év lezárva, kifizetve, a referenciaév már rendben van.
"Nem minősül nem mezőgazdasági célra ideiglenesen használt területnek
- szántóterület bejelentett kultúra szerinti vegetációs időszakán belüli ideiglenesen más célú használata"
A másik dolog, hogy ki is lehet hagyni azt a területet a támogatás igénybevételéből. Sosem értettem, hogy miért kell sarkától – sarkáig, minden tízed négyzetméterre támogatás igényelni.
Ez csak lehetőség, és nem kötelező.
Jobb ötlet híján itt teszem fel a kérdést:
A 60 napot meg nem haladó "mezőgazdasági célon kívüli hasznosítást" a megkezdéstől számított 10 napon belül be kell jelenteni a Kincstár felé. (15/2024. AM rend. 13.§)
Erre alapból az EK felület szolgálna, de idei évre olyan még nincsen, és mire lesz, addigra letelik a 10 nap. Az Egységes kérelem elektronikus benyújtás Felhasználói Kézikönyv 1 - Keretrendszer van leírva a módja.
Vagyis az elsődleges kérdés, hogy mi a menete a bejelentésnek, amíg nincsen rögzített és beadott tárgyévi EK?
Másodlagosan: Kell-e rögzíteni ilyenkor valamit az e-naplóba, és ha igen, hogyan?
Harmadlagosan: célszerű-e megosztani a nagy táblát akkor, ha csak a szélén egy kis területet használnánk rövid ideig más célra? (Azt gondolom, a műholdak miatt nem célszerű elsumákolni a bejelentést még akkor sem, ha május 15-re előreláthatóan megszűnik a más hasznosítás. De ha gond van, nem akarnánk a teljes táblát terhelni, csak a valóban érintett részét.)
Én ma tudtam írni bele, felvittem a növényvédelmet. Viszont tudja valaki hogy a bokrosító hengerezést hogy kell? Az agrotechnikai műveleteknél ki sem tudok választani semmi olyat. Lehet hogy hagyom a p...ba
Válasz Rabó001 #2608. hozzászólásáraA hozzászólás elküldése után csak megpróbáltam, és létre is hozta a 2026-os naplót, áthozta a a 25-ösben létrehozott következő évi növényeket, a hozzá felvett műveletekkel. Egyelőre ennyi, írni még úgyse írok bele.
Beléptem az eGN-be. Nekem a 2025 gazdálkodási évet még aktívnak állapotúnak írja. Rég nem írtam már bele, amióta elkészetettem. Tudja valaki, hogy mikor fog lezártra váltani? Van ennek jelentősége?
A 2026 évi naplót mikortól meddig lehet létrehozni? Nekem még ráér, viszont kifutni se akarok valami határidőből, ha van olyan.
Válasz Attila000 #2605. hozzászólásáraHa jól értem, az nem az idei napló. Azt külön lehetett most márciusban létrehozni 2026-ra. Az átveszi az előzőből a "következő évi kultúrát". Abba lehet rögzíteni a jan 1 utáni műveleteket.
Válasz Praetor #2604. hozzászólásáraElvileg igen! 25 aratás után következö évi kultúra ( búza után búza) ebbe engedte is jegyezni bármilyen műveletet Dec 31ig!
Válasz berenyil2 #2600. hozzászólásáraSzerintem csak simán várj a berögzítéssel, amíg nem lesz 2026-os napló. A rágcsálóirtást nem kell "naprakészen" vezetni.
PocokTox kezelés történt búzatáblánkon. Hogyan kell ezt most jelenteni ha nem tudok idei évre létrehozni bejegyzést? A 2025-ös naplóban fel van véve a napraforgó után a búza mint következő évi fővetés, de így is csak 2025.12.31 ig lehet felvenni bármi tevékenységet.
Új napló pedig még nincs ugyebár.
Válasz Rabó001 #2591. hozzászólásáraha jelölöd, a rendszer dob rá hibát, mert nem vittél fel növényvédelmet, csak ennyi, és akkor nem is tekinti beadottnak, legalábbis ezt írta ki
Válasz A.I. #2588. hozzászólásáraIgen, csak így lehet, jövőre majd átírom. A legjobb, hogy az ellenőrzésre még hibát ír, a már törölt növényre, azt írja a hibalistát egy nap múlva frissíti, pont időben.
Válasz Gandhy #2586. hozzászólásáraSzia.
Esetleg csávázás?
Az is növényvédelem, ha volt, akkor (már valami hivatalos) volt növényvédelem is.
Nálam is hasonló a cipő, igaz a tavaszi vetéseknél. Kaptak egy tarcsát meg egy lazítást, hát ott nem volt növényvédelem.
Búza csávázott, meg jó részt gyomirtott is, szóval az meg igen lett.
Az a baj, nem engedi üresen hagyni, ha igen van jelölve. Hibának hozza!
Majd tavasszal visszakapcsoljuk permetezettre.
Kicsit logikátlannak tűnik nekem, de nem érdekel, így jó, akkor így csinálom.
Válasz Gandhy #2585. hozzászólásáraÉrtem. A 2025-ös naplóban következő évi növény.
Én anno megcsináltam Aztán mikor itt olvastam ezt a jelölgetősdit, akkor a következő évi növényeket átraktam "nem történt növényvédelmi kezelésre", letöltöttem, kinyomtattam, elraktam a többihez, azóta nem láttam.
Válasz Gandhy #2585. hozzászólásáraBár nem, mert csak év végéig töltöm, de mivel nem permeteztem még a búzát, ezt most úgy értelmezem:
Növényvédőszeres kezelés nem történik a Hasznosításon
és jövőre majd megváltoztatom.
Válasz termelo #2578. hozzászólásáraaha, felismertem, nem új termőhelyen vettem fel az őszi búzát, hanem a tavalyi alá, mindig van új az eGN-ben. Töröltem, felvettem, mint új, felvittem a búzát, de még mindig írja a hibát a tavalyi táblára, hogy növényvédelmi kezelés nem történt, az újra már nem. Talán lassan szinkronizálnak, vagy mi
Válasz FERGA 5455 #2564. hozzászólásáraKedves Ferga!
Nagyon örülök, hogy vannak ilyen megbízható, törvénytisztelő, kötelességtudó polgárok is, mint Te.
Nem tartom magam trehánynak, de úgy gondolom, amíg a határidő le nem telik, az egész rendszernek jól kellene működnie, hogy ne az ideget együk, hanem dolgozhassunk.
Csak hogy tudjad: tavaly nyár óta és idén januárban is többször hiába próbáltam érdemi munkát végezni, akadt akadály. Ezért excelben és papíron dolgoztam. Arra gondoltam, a határidő környékén már olajozottabban fog működni minden.
Amióta ez az elktronikusdi létezik, még nem találkoztam sehol másutt azzal, hogy a Kft.-vel nem enged belépni jogosultság hiányában, csak a NÉBIH felületén. Azt mondanám, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de tegnap érdeklődtünk, más jogi személyeknek is volt ilyen problémája. Ma választ kaptam a NÉBIH-től a tegnap írt levélre, leírták, hogyan kell belépni: azaz, úgy, mint eddig. De akkorra, ma reggel 6 után elsőre be tudtam lépni a szokásos módon.
Én úgy gondolom, hogy az nem normális dolog, hogy egy nap elmegy a semmire. Senkinek sincs ennyi kidobi való ideje.
Én 76 évesen még könyvelek. Azért nagyon érdekes lenne, ha pl. január 20-án vagy május 31-én nem működne valamelyik felület és emiatt nem tudnánk határidőre teljesíteni. Ha előfordul akadályoztatás a szolgáltató részéről, akkor a NAV kitolja a határidőt.
És azért a NAV-nál 1-3 napos késedelem esetén a NAV mérlegel, hogy bírságol vagy nem. Nem tudom, hogy szokott-e élni ezzel a jogával, mert nincs benne tapasztalatom. Nyílvánvaló, hogy egy igazolási kérelemre, ha az indok alapos, nem bírságolnak.
A NAV-nál azért olyan is van, ha valamit elrontunk, lehet önrevízióval korrigálni.
Azt kiemelem, hogy a NAV programjai elég jól használhatók, sokkal felhasználó-barátabbak, mint az eGN programja.
Az eGn-ben még most is sok hiányosság van, bár én csak azokat a részeket "ismerem", ami a mi tevékenységünkhöz kell. Az "ismerem" azért idézőjeles, mert így a végén a lányom segít, mert a körömre ég és nem lennék kész.
Mivel nekem nincs időm január 20. előtt az eGN-be mindent rögzíteni, de utána is van egyéb sok vacak, a maradó időnek akadálymentesnek kellene lennie. De nem volt az tavaly sem, az idén sem.
Asszem, egyedülálló, hogy jogosultság hiányában ne tudjon az ember belépni, miközben jövőre jár le a most érvényben lévő.
Egy biztos, ha az égiek is úgy akarják, az idén az EK után elkezdem az eGN-t és folyamatában rögzítem, nem akarok mégegyszer ennyi idegességet.
Most be van küldve a Kft. is, a csg is. Jelzem, nem volt muszáj beküldeni, mert nem volt permetezés, a nemleges nyilatkozatokat tegnap beküldtük. De így, nem kell külön vacakolni a nitrátjelentéssel. Lesz addigra bőven más munka!
Válasz Ádám05 #2576. hozzászólásáraFalugazdászt nem kérdezted meg?
Szerintem ilyenkor már nem tudsz módosítani.
Bár az AÖP-ös dolgokat decemberben is fellehetett vinni,de most már kicsúsztál minden határidőből szerintem.
Az a lényeg hogy a kérelemben meg a naplóban ugyanaz legyena dátum .. idén nem nagyon lesz vizsgálgatás..
Válasz termelo #2573. hozzászólásáraAzt sem használom, de az EK-ban amúgy is fel kell tölteni határidőn belül, ha vállalás és gondolom a permetezési naplóban is rögzíteni kell.
Sajnos az első válaszom erősen korlátozódott a saját felhasználásomra, de ezt jeleztem is akkor. Nálam pedig sem trágya, se kegyszerek nincsenek jelen.
sziasztok
tudna valaki segíteni abban, hogyan tudnám a 1949-es állatos excellt gazdálkodási naplóba nébih e-gn felületre felölteteni helyesen? nincs szoftverem meg ilyesmi és nem volt ilyenem eddig.
köszi
Válasz petsudo821 #2571. hozzászólásáraHát erre nem is gondoltam, mert nincs trágyám, ezért nem volt teljes a válaszom, de szerencsére kiigazítottad, így most teljes a válasz.
Válasz kisspeter591 #2568. hozzászólásáraAha, ha eGN-ben vezetsz mindent, akkor a nitrát jelentésed is megvan, hisz felviszed az összes műtrágyád(de azt lehet másképp is), a Permetezési Naplót viszont kötelezően ott kell.
Válasz Gandhy #2565. hozzászólására eGN-ben van vezetve a gazdálkodási napló, akkor nem kell külön nitrát jelentést és permetezési naplót feltölteni. Vagy rosszul tudom????
Válasz Buki #2556. hozzászólásáraIgen jelöld be!Ezt fogod átvinni majd 2026-ra.Igazság szerint a nemből bármikor tudsz igent csinálni,de itt van az hogy mi van ha netán nem tudsz valami oknál fogva!Jelöld be.Biztos ami biztos alapon.Rosszat azzal nem teszel.
2665 hozzászólás
Az miért van, hogy eGN-ben a BISS jogosultságot/kötelezettséget nem tudom hozzáadni a táblákhoz? De a Jogosultságok és kötelezettségek fülön van ilyen során, de az érintett táblák száma 0. Ugyanitt a Nitrátérzékeny területen történő gazdálkodás (NET) sorban jól szerepel a tábláim száma.
A termőhelyek fülön nem lehet hozzáadni a BISS-t. Hiába nyomom meg a "+" jelet, a legördülő menüben ott a BISS és a NET, de szürke, nem lehet rákattintani.
Ugyanazok a tábláim, mint tavaly voltak.
Válasz jaromiv #2613. hozzászólásáraGyepre fát a szomszéd erdőből. Max. néhány hét, takarítás és vége. De ez a szöveg szerint bejelentés köteles.
Gondoltam, hogy kirajzoljuk ezt a részt, de végülis egész nyáron művelve (kaszálva, gyűjtve) lesz. Távlatilag sem volna szerencsés, bár a 2025. év lezárva, kifizetve, a referenciaév már rendben van.
Válasz gergansz #2612. hozzászólásáraPontosan mit csináltál? Biztos, hogy jelentésre kötelezett vagy?
Gyepre pakoltál kőhalmot?
A 13§ (3) a) pontja
"Nem minősül nem mezőgazdasági célra ideiglenesen használt területnek
- szántóterület bejelentett kultúra szerinti vegetációs időszakán belüli ideiglenesen más célú használata"
A másik dolog, hogy ki is lehet hagyni azt a területet a támogatás igénybevételéből. Sosem értettem, hogy miért kell sarkától – sarkáig, minden tízed négyzetméterre támogatás igényelni.
Ez csak lehetőség, és nem kötelező.
Üdv!
Jobb ötlet híján itt teszem fel a kérdést:
A 60 napot meg nem haladó "mezőgazdasági célon kívüli hasznosítást" a megkezdéstől számított 10 napon belül be kell jelenteni a Kincstár felé. (15/2024. AM rend. 13.§)
Erre alapból az EK felület szolgálna, de idei évre olyan még nincsen, és mire lesz, addigra letelik a 10 nap. Az Egységes kérelem elektronikus benyújtás Felhasználói Kézikönyv 1 - Keretrendszer van leírva a módja.
Vagyis az elsődleges kérdés, hogy mi a menete a bejelentésnek, amíg nincsen rögzített és beadott tárgyévi EK?
Másodlagosan: Kell-e rögzíteni ilyenkor valamit az e-naplóba, és ha igen, hogyan?
Harmadlagosan: célszerű-e megosztani a nagy táblát akkor, ha csak a szélén egy kis területet használnánk rövid ideig más célra? (Azt gondolom, a műholdak miatt nem célszerű elsumákolni a bejelentést még akkor sem, ha május 15-re előreláthatóan megszűnik a más hasznosítás. De ha gond van, nem akarnánk a teljes táblát terhelni, csak a valóban érintett részét.)
Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz Szacsi77 #2610. hozzászólásáraHengerezes. Vagy az egyéb, és beirod amit akarsz, ha van még ez a lehetőség.
Én ma tudtam írni bele, felvittem a növényvédelmet. Viszont tudja valaki hogy a bokrosító hengerezést hogy kell? Az agrotechnikai műveleteknél ki sem tudok választani semmi olyat. Lehet hogy hagyom a p...ba
Válasz Rabó001 #2608. hozzászólásáraA hozzászólás elküldése után csak megpróbáltam, és létre is hozta a 2026-os naplót, áthozta a a 25-ösben létrehozott következő évi növényeket, a hozzá felvett műveletekkel. Egyelőre ennyi, írni még úgyse írok bele.
Beléptem az eGN-be. Nekem a 2025 gazdálkodási évet még aktívnak állapotúnak írja. Rég nem írtam már bele, amióta elkészetettem. Tudja valaki, hogy mikor fog lezártra váltani? Van ennek jelentősége?
A 2026 évi naplót mikortól meddig lehet létrehozni? Nekem még ráér, viszont kifutni se akarok valami határidőből, ha van olyan.
Válasz Praetor #2606. hozzászólásáraSzia! Köszi! Lehet ez lesz a gond! Rálásek! ;)
Válasz Attila000 #2605. hozzászólásáraHa jól értem, az nem az idei napló. Azt külön lehetett most márciusban létrehozni 2026-ra. Az átveszi az előzőből a "következő évi kultúrát". Abba lehet rögzíteni a jan 1 utáni műveleteket.
Válasz Praetor #2604. hozzászólásáraElvileg igen! 25 aratás után következö évi kultúra ( búza után búza) ebbe engedte is jegyezni bármilyen műveletet Dec 31ig!
Létrehoztad az idei naplót?
Válasz Attila000 #2602. hozzászólásáraMàrmint úgy értem hogy 25/26 következő évi kultúrára? Ugye volt egy bizonyos tavaszi gyomirtàs és kettő fejtràgya
Sziasztok! 2026-os dátumokat tud màr valaki felvinni?
Válasz berenyil2 #2600. hozzászólásáraSzerintem csak simán várj a berögzítéssel, amíg nem lesz 2026-os napló. A rágcsálóirtást nem kell "naprakészen" vezetni.
Sziasztok!
PocokTox kezelés történt búzatáblánkon. Hogyan kell ezt most jelenteni ha nem tudok idei évre létrehozni bejegyzést? A 2025-ös naplóban fel van véve a napraforgó után a búza mint következő évi fővetés, de így is csak 2025.12.31 ig lehet felvenni bármi tevékenységet.
Új napló pedig még nincs ugyebár.
Üdv,
Laci
Válasz kisspeter591 #2598. hozzászólásáraKöszönöm!
Válasz Praetor #2597. hozzászólásáraMajd automatikusan, központilag létrehozzák, legalábbis tavaly így volt. Türelem...
Csak én nem tudom létrehozni a 2026 évi naplót, vagy van más is így?
Nincs hibaüzenet a '25-ösben.
Válasz margitradnai50 #2595. hozzászólásáraIgaz!
Válasz petsudo821 #2594. hozzászólásáraNem a MÁK-nak?
Válasz Gandhy #2577. hozzászólásáraMajd mikor már beadtad a NAK-nak a 2026-os kérelmedet.
Az utolsó 20 percben elég gyors volt
Válasz Rabó001 #2591. hozzászólásáraha jelölöd, a rendszer dob rá hibát, mert nem vittél fel növényvédelmet, csak ennyi, és akkor nem is tekinti beadottnak, legalábbis ezt írta ki
Válasz Gandhy #2590. hozzászólásáraSzerintem szólni nem szólnának ezért a bejelölésért vagy nem jelölésért.
Válasz A.I. #2588. hozzászólásáraIgen, csak így lehet, jövőre majd átírom. A legjobb, hogy az ellenőrzésre még hibát ír, a már törölt növényre, azt írja a hibalistát egy nap múlva frissíti, pont időben.
Válasz Rabó001 #2587. hozzászólásáraEzt a megoldást választottam én is.
Válasz Gandhy #2586. hozzászólásáraSzia.
Esetleg csávázás?
Az is növényvédelem, ha volt, akkor (már valami hivatalos) volt növényvédelem is.
Nálam is hasonló a cipő, igaz a tavaszi vetéseknél. Kaptak egy tarcsát meg egy lazítást, hát ott nem volt növényvédelem.
Búza csávázott, meg jó részt gyomirtott is, szóval az meg igen lett.
Az a baj, nem engedi üresen hagyni, ha igen van jelölve. Hibának hozza!
Majd tavasszal visszakapcsoljuk permetezettre.
Kicsit logikátlannak tűnik nekem, de nem érdekel, így jó, akkor így csinálom.
Válasz Gandhy #2585. hozzászólásáraÉrtem. A 2025-ös naplóban következő évi növény.
Én anno megcsináltam Aztán mikor itt olvastam ezt a jelölgetősdit, akkor a következő évi növényeket átraktam "nem történt növényvédelmi kezelésre", letöltöttem, kinyomtattam, elraktam a többihez, azóta nem láttam.
Válasz Gandhy #2585. hozzászólásáraBár nem, mert csak év végéig töltöm, de mivel nem permeteztem még a búzát, ezt most úgy értelmezem:
Növényvédőszeres kezelés nem történik a Hasznosításon
és jövőre majd megváltoztatom.
Válasz Rabó001 #2584. hozzászólásáraValójában igen, mert az őszi búza az 2026-os növény
Válasz Gandhy #2583. hozzászólásáraTe már a 2026-os naplót töltöd?
Válasz Gandhy #2582. hozzászólásáraAz új 2026-os évi növénynél melyik opció helyes, ha nincs növényvédelem, vagy ha van. Idén nem volt, jövőre lesz
Válasz termelo #2578. hozzászólásáraaha, felismertem, nem új termőhelyen vettem fel az őszi búzát, hanem a tavalyi alá, mindig van új az eGN-ben. Töröltem, felvettem, mint új, felvittem a búzát, de még mindig írja a hibát a tavalyi táblára, hogy növényvédelmi kezelés nem történt, az újra már nem. Talán lassan szinkronizálnak, vagy mi
Válasz FERGA 5455 #2564. hozzászólásáraKedves Ferga!
Nagyon örülök, hogy vannak ilyen megbízható, törvénytisztelő, kötelességtudó polgárok is, mint Te.
Nem tartom magam trehánynak, de úgy gondolom, amíg a határidő le nem telik, az egész rendszernek jól kellene működnie, hogy ne az ideget együk, hanem dolgozhassunk.
Csak hogy tudjad: tavaly nyár óta és idén januárban is többször hiába próbáltam érdemi munkát végezni, akadt akadály. Ezért excelben és papíron dolgoztam. Arra gondoltam, a határidő környékén már olajozottabban fog működni minden.
Amióta ez az elktronikusdi létezik, még nem találkoztam sehol másutt azzal, hogy a Kft.-vel nem enged belépni jogosultság hiányában, csak a NÉBIH felületén. Azt mondanám, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de tegnap érdeklődtünk, más jogi személyeknek is volt ilyen problémája. Ma választ kaptam a NÉBIH-től a tegnap írt levélre, leírták, hogyan kell belépni: azaz, úgy, mint eddig. De akkorra, ma reggel 6 után elsőre be tudtam lépni a szokásos módon.
Én úgy gondolom, hogy az nem normális dolog, hogy egy nap elmegy a semmire. Senkinek sincs ennyi kidobi való ideje.
Én 76 évesen még könyvelek. Azért nagyon érdekes lenne, ha pl. január 20-án vagy május 31-én nem működne valamelyik felület és emiatt nem tudnánk határidőre teljesíteni. Ha előfordul akadályoztatás a szolgáltató részéről, akkor a NAV kitolja a határidőt.
És azért a NAV-nál 1-3 napos késedelem esetén a NAV mérlegel, hogy bírságol vagy nem. Nem tudom, hogy szokott-e élni ezzel a jogával, mert nincs benne tapasztalatom. Nyílvánvaló, hogy egy igazolási kérelemre, ha az indok alapos, nem bírságolnak.
A NAV-nál azért olyan is van, ha valamit elrontunk, lehet önrevízióval korrigálni.
Azt kiemelem, hogy a NAV programjai elég jól használhatók, sokkal felhasználó-barátabbak, mint az eGN programja.
Az eGn-ben még most is sok hiányosság van, bár én csak azokat a részeket "ismerem", ami a mi tevékenységünkhöz kell. Az "ismerem" azért idézőjeles, mert így a végén a lányom segít, mert a körömre ég és nem lennék kész.
Mivel nekem nincs időm január 20. előtt az eGN-be mindent rögzíteni, de utána is van egyéb sok vacak, a maradó időnek akadálymentesnek kellene lennie. De nem volt az tavaly sem, az idén sem.
Asszem, egyedülálló, hogy jogosultság hiányában ne tudjon az ember belépni, miközben jövőre jár le a most érvényben lévő.
Egy biztos, ha az égiek is úgy akarják, az idén az EK után elkezdem az eGN-t és folyamatában rögzítem, nem akarok mégegyszer ennyi idegességet.
Most be van küldve a Kft. is, a csg is. Jelzem, nem volt muszáj beküldeni, mert nem volt permetezés, a nemleges nyilatkozatokat tegnap beküldtük. De így, nem kell külön vacakolni a nitrátjelentéssel. Lesz addigra bőven más munka!
Ugye, van egy másik szemüveg is?
Válasz Ádám05 #2576. hozzászólásáraFalugazdászt nem kérdezted meg?
Szerintem ilyenkor már nem tudsz módosítani.
Bár az AÖP-ös dolgokat decemberben is fellehetett vinni,de most már kicsúsztál minden határidőből szerintem.
Az a lényeg hogy a kérelemben meg a naplóban ugyanaz legyena dátum .. idén nem nagyon lesz vizsgálgatás..
Válasz termelo #2578. hozzászólásáramármint 2026 nyarán mert a 2025-ösbe vagy
Válasz Gandhy #2577. hozzászólásárajövő nyáron
a következő évi kultúrát hogy lehet EK szinkronizálni?
Utólagosan Ek-ban miként tudok, egyáltalán tudok e vetést módosítani? Elterelődött a figyelem és későbbi lett a számla a cuccról mint a vetés.
Válasz termelo #2573. hozzászólásáraAzt sem használom, de az EK-ban amúgy is fel kell tölteni határidőn belül, ha vállalás és gondolom a permetezési naplóban is rögzíteni kell.
Sajnos az első válaszom erősen korlátozódott a saját felhasználásomra, de ezt jeleztem is akkor. Nálam pedig sem trágya, se kegyszerek nincsenek jelen.
sziasztok
tudna valaki segíteni abban, hogyan tudnám a 1949-es állatos excellt gazdálkodási naplóba nébih e-gn felületre felölteteni helyesen? nincs szoftverem meg ilyesmi és nem volt ilyenem eddig.
köszi
Válasz Gandhy #2565. hozzászólásáraSzerintem is így van de az AÖP mikrobiológia és növénykondival mi van, az nem növényvédelem?
Válasz petsudo821 #2571. hozzászólásáraHát erre nem is gondoltam, mert nincs trágyám, ezért nem volt teljes a válaszom, de szerencsére kiigazítottad, így most teljes a válasz.
Válasz Gandhy #2570. hozzászólásáraEz így igaz!Én leragadtam a szerves trágyánál,mivel ezt kell külön felvinni a trágya naplóba.
Válasz kisspeter591 #2568. hozzászólásáraAha, ha eGN-ben vezetsz mindent, akkor a nitrát jelentésed is megvan, hisz felviszed az összes műtrágyád(de azt lehet másképp is), a Permetezési Naplót viszont kötelezően ott kell.
Válasz kisspeter591 #2568. hozzászólásáraTrágya felhasználást igen"trágya napló"!
Válasz Gandhy #2565. hozzászólására
eGN-ben van vezetve a gazdálkodási napló, akkor nem kell külön nitrát jelentést és permetezési naplót feltölteni. Vagy rosszul tudom????
Válasz Gandhy #2565. hozzászólásáraÉn kitöltöttem, beadtam az EGN-t. Maradok a rossz szokásoknál.
Csak a kapott email- hoz írtam egy gondolatot.
Válasz Buki #2556. hozzászólásáraIgen jelöld be!Ezt fogod átvinni majd 2026-ra.Igazság szerint a nemből bármikor tudsz igent csinálni,de itt van az hogy mi van ha netán nem tudsz valami oknál fogva!Jelöld be.Biztos ami biztos alapon.Rosszat azzal nem teszel.