Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 309.41 Ft CHF 383.44 Ft GBP 409 Ft

Fórum

OVP-20 régi szovjet gyártmányú magtiszítógép...

Létrehozta: alesi1982 , 2010-07-05 21:13:58

Kedvencekhez Segítség
104 hozzászólás
Nincs profilkép
#54 barthasandor55
2015-01-13 20:46:41

Válasz #45. hozzászólásra

Engem érdekel a 25-ös is:)

Nincs profilkép
#53 barthasandor55
2015-01-13 20:43:37

Válasz #44. hozzászólásra

Szia, nem tudom megvan e még, de engem érdekelne. 06303824628

Nincs profilkép
#52 barthasandor55
2015-01-10 08:22:28

Válasz #50. hozzászólásra

Üdv.Hol vagy helyileg, lehetne erről az ovp-ről fotót feltenni?

Nincs profilkép
#51 bubu57
2014-06-29 12:18:45

A kép lemaradt

Nincs profilkép
#50 bubu57
2014-06-29 12:16:39

Üdv!
Van egy OVP-20 magtisztítóm milyen súlyú lehet?
El szeretném adni olyan 60 Ft kg áron

#49 Ádám Zoltán
2014-02-07 18:50:39

Válasz #48. hozzászólásra

egy db 300/nap
az OVP 25 váza erősebb mint a 20-é és a fordulatok sem egyformák és ha jól megnézzük a gép sem.

hogy nem pocsékol-e tisztításkor, hát aki rostált már életében az tudja, hogy minden magtisztító berendezés ahogy etetik úgy szór, ha a teljesítményhez képest optimálisan van etetve akkor szinte egyiksem szór. az Ovp finoman beállítható gép, sokat lehet játszani az elszívással, ami a nullától a mag teljes felemeléséig állítható

#48 Mézga
2014-02-07 17:48:37

Válasz #47. hozzászólásra

egy vagy kettő tud 300 mázsa szotyát naponta? miben különbözik a 20-tól? nem pocsékol szotya tisztításakor?

#47 Ádám Zoltán
2014-02-07 17:44:18

Válasz #46. hozzászólásra

tavaj egy nagy Petkust 527-est állítottúnk be és előtte 2 db OVP25 ment
én csak naprát rostáltam velük, meg a vetőmag búzát, ehez vannak berostázva, új rostát vettem Ózdról, de megvan minden rostálya mind a kettőnek.
gyakorlatilag ha billentenek elébe azzonal tud rostálni

#46 Mézga
2014-02-06 20:47:29

Válasz #45. hozzászólásra

mi lesz helyette? milyen rosták vannak hozzá?

#45 Ádám Zoltán
2014-02-06 20:29:06

nekem az újabbik OVP 25 van eladó napi 300 mázsa napraforgót tud kitisztítani előnye odamegy a csomóhoz és helyben tisztít a port törtszemet zsákba gyűjti

#44 Bécó
2013-02-17 21:52:57


Üdv!

Lenne egy OVP 20as magtisztítóm eladásra!
Ha esetleg valakit érdekel szóljon rám! smile thumbup

#43 Hús Futár
2013-02-14 21:02:43

Válasz #42. hozzászólásra
majd valami ilyesmi lesza vége

#42 Zoli 63
2013-02-14 20:57:55

Válasz #41. hozzászólásra

Daráló ciklon lábra állitva, és leválasztaná a zöme dudvát a zsákolóba, fent már kifújható por maradna.

#41 Hús Futár
2013-02-14 20:49:28

Válasz #40. hozzászólásra
50 centi vastag kistégla fal vétek lenne a kibontani

#40 Zoli 63
2013-02-14 20:47:21

Válasz #38. hozzászólásra

Vagy irányában kiütöd a falat, és kidugod a csövet.

#39 Zoli 63
2013-02-14 20:43:50

Válasz #33. hozzászólásra

Lehet, de a benne lévő dudva szállitása lehet gond, a csőben lerakódhat és eldugul, nekem ajtó irányában állt, és a pótkocsit a csápjai majdnem végig érték, jó 1m-nyire álltam a póttal h az óldal lenyitáskor ne takarja be a csápokat mert nem bir elindulni, aztán szedte fel és tolatott közelebb h szedje a halmot. Ahogy fogyott túrtuk le lapáttal a többit h folyamatosan szedje, de ne zabáljon be a felszedő mert a többletet nem engedi a rostákra, és fent kitúrja ami a kapcsolószekrényre potyog, kb 100q/h is tud a gabonával, mert a 60q/h csiga nem győzte elhordani a tiszta magot.

#38 Hús Futár
2013-02-14 20:42:58

Válasz #37. hozzászólásra
akkor vagy ciklont szerzek hozzá vagy marad a kalmár

Nincs profilkép
#37 ÖregDömperes
2013-02-14 20:38:33

Nálunk locsoló csövet tettünk rá.20.méter.az sok neki.

#36 Hús Futár
2013-02-14 20:36:41

Válasz #34. hozzászólásra
petkust keresnék kicsit de nem nagyon találok

#35 Hús Futár
2013-02-14 20:36:17

Válasz #34. hozzászólásra
pont a porolás miatt akarok másik rostát az öreg kalmár rosta helyett

#34 Gergő1220
2013-02-14 20:32:51

Válasz #33. hozzászólásra
Lehet, hogy egy idő után a nehezebb részek összegyűlnek a csőben és bedúgul. Nemtom.

#33 Hús Futár
2013-02-14 20:24:28

Válasz #31. hozzászólásra
20 métert elfújja szerinted ?

#32 Zoli 63
2013-02-14 20:24:08

Válasz #30. hozzászólásra

8m körüli volt a cső, azon ment ki a zöld léha-dudva is amit kikapott a magból.

#31 Gergő1220
2013-02-14 20:22:10

Válasz #30. hozzászólásra
Én is szippantócsővel csinálom, meg még azt ha kell megtoldom 2 darab locsolócsővel ez összesen kb 15 méter, ezen még simán kifúj.

#30 Hús Futár
2013-02-14 20:14:02

Válasz #28. hozzászólásra
kb milyen messzire tudta kifúlyni a port ?

#29 Hús Futár
2013-02-14 20:13:04

Válasz #27. hozzászólásra
4,2 méter magas az ajtóm benn meg 5,4 méter a szabad belmagasság

#28 Zoli 63
2013-02-14 20:07:39

Válasz #26. hozzászólásra

Én szippantó tömlőt kötöttem a kifúvó részhez, és kivezettem a raktárból. smile biggrin

#27 Zoli 63
2013-02-14 20:04:36

Válasz #25. hozzászólásra

Arra figyelj h kb 310-320cm magas, beférjen a raktárba.

Nincs profilkép
#26 ÖregDömperes
2013-02-14 20:03:57

Öcsisajt mindenre választ adott neked.Ette a port a kezelöje rendesen.

#25 Hús Futár
2013-02-14 18:54:43

Válasz #24. hozzászólásra
Pont ilyenre utazok jelenleg

Nincs profilkép
#22 öcsisajt
2013-02-13 22:29:35

Válasz #21. hozzászólásra

Nem volt azokkal szinte semmi gond, nagyon egyszerű szerkezet.
Nálunk is volt amikor a szárító után ment éjjel-nappal.
A szelelőt a rosta részt és a magkihordó láncot egy 5,5kw-os motor hajtotta.
A behordóláncokat ha jól emlékszem 3 vagy 3,5kw-os.
A járószerkezetet 1kw-os motor, 2 sebességes hajtóművel, amit még variátoros ékszíjtárcsával hajtott.
A tisztítás minősége a megfelelően kiválasztott rostákon és a jó beállításon múlik.

#21 Hús Futár
2013-02-13 22:00:31

Válasz #20. hozzászólásra
az összehúzó része és a felvonója mennyire kényes ?

Nincs profilkép
#20 ÖregDömperes
2013-02-13 21:50:19

Nos OVP.Nálunk a Tsz-ben volt kettö.amik ÉJJEL NAPPAL mentek.nem 100.mázsákat hanem 10.ezer mázsákat tisztitottunk vele.forgatuk a terményt ha melegedet.töltöttük vele a zsáritót.kocsikat pakoltunk vele.

#19 Hús Futár
2013-02-13 21:16:42

ha arra jó hogy 400-500 mázsa takarmányt le tudjon tisztítani amit nem is kell egyszerre akkor nekem jó .

olyat keresek ami felszedős szerintetek érdemes abban gondolkodni ?

#18 Gergő1220
2013-02-13 19:38:48

Válasz #16. hozzászólásra
Ilyen van nekünk is, viszonylag egyszerű könnyen javítható gép azt leszámítva, hogy alkatrészt tényleg nem kapsz hozzá, de nincs is sok nagyon specializált egység benne.
Ez arra jó, hogy ha vetőmagot, kisebb tételeket kell néha tisztítani otthon az megoldható vele.
Komoly helyekre nem való, pusztán a koruk miatt sem, meg azért sem mert nem tisztít olyan jól mint a modern gépek.

Nincs profilkép
#17 öcsisajt
2013-02-13 19:21:17

Válasz #16. hozzászólásra

Heló!

Mire vagy kíváncsi ezzel a géppel kapcsolatban?
10 évig TSZ-ben dolgoztam és ezeket a gépeket is javítottuk. Szerintem megfelelő hozzáértéssel nagyon jó gépek és strapabírók.
Alkatrészeket nem hiszem, hogy lehet hozzá kapni, de bármit meg lehet oldani.

#16 Hús Futár
2013-02-13 12:32:42

vélemények érdekelnének eme orosz csodáról ?

#15 .Feco.
2010-09-05 22:05:27

Válasz #14. hozzászólásra

nem azt mondom, hogy nem lehet, hanem hogy én nem gondolkodok benne...

amúgyis én az égetéses megújulóenergiákban nem hiszek, a biogáz viszont látókörömben van kb. 10 éve, előbb utóbb elérhető közelségbe kerül. Ha alternatív energiaforrással akarok szárítani, inkább biogáz.

Nincs profilkép
#14 tm155
2010-09-05 22:00:18

Válasz #13. hozzászólásra
amit én láttam az patentul működik (kwa),igaz hogy ez kb 3 hónapig ment egyfolytában.

#13 .Feco.
2010-09-05 21:53:46

Válasz #11. hozzászólásra

faapríték: nem, két okból:
1, túl gyorsan, és túl koncentráltan van szükség a hőenergiára, gyors indításra, azonnali leállításra, ezt marha nehéz fával megoldani, és óriási többletköltséget igényel
2, komoly problémának látom a fűtőanyag tárolását, mozgatását, töltését. Akár faapríték, akár szalma esetén egy ködös, esős hideg napon nem könnyű odavarázsolni egy 2,4 MW-os szőnyegégő teljesítményét...

#12 .Feco.
2010-09-05 21:49:51

Válasz #11. hozzászólásra

Szártóban nekem az alfa és az Omega a Stella, de egy szövevényes ügy végén Tornum-ot építünk.

Rostából attól függ, hogy mit akarsz rostálni, és milyen célra. Szárító mellé nekem legszimpatikusabb a Kongskilde hengerrostája, de az minden csak nem univerzális. Emiatt első körben nekünk Westrup került beépítésre, de ki van hagyva a helye a második rostának a Kongskilde-nek.

Amúgy ez is pénz kérdése. Teljesítmény kell, vagy finomhangolás, 3 és 30 milla között bármi kisakkozható belőlük, szóval....smile confusedsmile confused

Nincs profilkép
#11 tm155
2010-09-05 21:42:55

Válasz #9. hozzászólásra

Neked melyik tetszik? Faapríték tüzelésesben nem gondolkodsz?

#9 .Feco.
2010-09-05 21:27:40

Válasz #8. hozzászólásra

most érdekes területre tévedtél!

ha magabiztosan akarsz dönteni szánd rá a következő két évet, mélyedj bele a témába, és a végén úgy sem lesz határozott véleményed!

Szerintem ebben nincs okos, mert a használók rendszerint csak azt látják, amik nekik van, a kereskedő pedig úgy is a sajátját dícséri. Válassz amelyik szimpatikus a végén, és kész. Ha nem jól választottál, úgysem jössz rá soha.

(kivéve ha valamivel nagyon mellé nyúlsz, de az azért nem gyakori szerintem)

Nincs profilkép
#8 tm155
2010-09-05 21:22:35

középkategóriás magtisztítógépben szerintetek melyek a jobbak? És szárítóban?

Nincs profilkép
#7 szoltán
2010-09-04 13:15:28

Válasz #1. hozzászólásra

Üdv! Az ékszíjat a MOLTECH-nél kérdezted már?Képet nem tudnál feltenni,hogy honnan hiányoznak lánckerekek,meg szíjtárcsák?Egy ismerősömnek van egy erősen bontott gépe,talán rajta van még amit keresel.

#6 jozef19
2010-09-04 12:49:32

Válasz #5. hozzászólásra

Szolnokon lesz,de nem tudom hol...

#5 Gergő1220
2010-09-04 09:38:07

Válasz #4. hozzászólásra
Látom a jászságból írsz, tudod, hogy melyik telepen van? Engem érdekelne!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Óriási gabonatűz Vasban: a traktorok is harcba szálltak
Óriási gabonatűz Vasban: a traktorok is harcba szálltak
Vas vármegyében 50 hektár gabona és 10 hektár erdő került veszélybe egy pusztító...
Ezért nem rajongunk a gyors ukrán csatlakozásért
Ezért nem rajongunk a gyors ukrán csatlakozásért
Ukrajna csatlakozása az EU-hoz leginkább az agrártámogatások szempontjából...
Új SEBAL - Tieflader 400 autószállító utánfutó (2000kg) akciósan bruttó 1.499.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új SEBAL - Tieflader 400 autószállító...

1.499.000 Ft

Új SEBAL - Tieflader 350 autószállító utánfutó (1800kg) akciósan bruttó 1.199.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új SEBAL - Tieflader 350 autószállító...

1.199.000 Ft

W20PRO Forgókotró
W20PRO Forgókotró

5.700.000 Ft

Új SEBAL - 264 laprugós utánfutó akciósan bruttó 619.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új SEBAL - 264 laprugós utánfutó...

619.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]