Sziasztok! Ki mivel védekezik a magasan vágott szár elleni? Milyen házilagos megoldást csináltatok a traktor elejére. Sajnos nem szárzúzós asztallal vágják.
Válasz trikolor5 #8724. hozzászólásáraCsak ez lehet a helyes irány,én is így jártam el,feltöltöttem ,a többi növényt ő intézi el a területen,és -SZEBB JÖVŐT-!
Ma bevittem személyesen a nyomtatványt a vármegyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Igazgatóságára.
Hivatalosan 8 nap az eljárás, de azt mondták, igyekeznek 3 napon belül megküldeni ügyfélkapura.
Az osztályvezető elmondta, a kereskedők tévesen értelmezik a jogszabályt, nem kérhetnék vásárláskor ezt a regisztrációs adatlapot (ez nem engedély!)
Az engedélyt a kérdéses szerek forgalmazásáról a kereskedők / forgalmazók kérték és kapták meg a NÉBIH-től.
A vásárláshoz a termelőnek vény kell (meg lóvé).
A leigazolt adatlap a termelőnek kell ellenőrzés esetére.
Válasz Pont #8715. hozzászólásáraHát a nebih szerint e-papiron 60 nap a határidö, de inkább keresd a megyei növény és talajvédelmi osztályt úgyis nekik kell aláírni.
Válasz Batka #8711. hozzászólásáraAzt lehet tudni mennyi a határidő a válaszra, mert lassan meg kellene rendelni a szereket, és ha nem hagyják jóvá akkor elég sok pénz megy a levesbe.....
Válasz tomi91 #8705. hozzászólásáraRemelem ezt jovo evtol bevezetik minden egyes vegyszeres kezelesre.
Milyen folog, hogy pecsetes papir nelkul permetezgetunk???
Válasz kukaccsosz #8704. hozzászólásáraTermelői regisztrációs űrlapot kell kitölteni ès jóváhagyatni a területileg illetékes növényvédelmi felügyelővel. A Syngenta ma küldött körlevelet ezzel kapcsolatban.
Válasz 5465 #8701. hozzászólásáraA kormányhivatalhoz viszont be kell adni egy formanyomtatványt, amin meg kell jelölni a kezelésre szánt területeket, majd ezzel a papirral mehetsz a kereskedőhöz az anyagért, e nélkül nem szolgálhatnak ki.
Válasz 5465 #8701. hozzászólásáraNem kell semmit, mert a növényvédő kamara és a Gosz megkérte az engedélyt és meg is adták szeptember 21-ig.
Minden tudnivaló az adott szer eseti engedélyében megtalálható.
Szép napot Mindenkinek!
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a dikvát hatóanyagú szerek állományszárításra való engedélyeztetéséhez melyik nyomtatványt kell a NÉBIH-nek beküldeni és milyen adatokat kell megadni?
Köszi
Válasz barazdabetyar. #8694. hozzászólásáraSzép! Kukoricád van ugyanezzel a technológiával? Napraforgó nekem is műtrágya nélkül van évek óta. Kukoricát még nem mertem kipróbálni.
10440 hozzászólás
Válasz Gatti #8739. hozzászólásáraJa és még egy K*csög kolléga végig taposta a szélét nagy géppel. Még szerencse hogy ott hiányosan kelt.


Ilyen a Sureli.



Itt válik el a szomszédétól, balra ő LE25 öt vetett.
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-08-28 13:14:57
Válasz kisgazda15 #8736. hozzászólásáraRakj az elejére keresztbe egy csövet ami le nyomja,de mindig azonos irányba mész mint a kombájn akkor nincs gond!
Sziasztok! Ki mivel védekezik a magasan vágott szár elleni? Milyen házilagos megoldást csináltatok a traktor elejére. Sajnos nem szárzúzós asztallal vágják.
Holnap kezdjük vágni… aki eddig vágta annak 15 mázsa körül adta. 6-os víz. CsCs megye.
Válasz Agrokópé #8733. hozzászólására135.700 100 T felett Békés m. IKR
Válasz lala #8731. hozzászólására137 ma Somogy
Válasz lala #8731. hozzászólásáraHO 139 re szerződtünk pénteken.
Ki mit hallott árakról
tegnap13 ma 12,7
Válasz barazdabetyar. #8729. hozzászólásáraIgen. Ha 2t fölött lesz az átlag akkor már bőven nem minuszos. Ha meglesz a 3t pezsgőt bontok ????
Válasz trikolor5 #8724. hozzászólásáraNem a mázsának kell eldönteni.A mateknak.Sokszor a kevesebb a több.
Válasz trikolor5 #8724. hozzászólásáraCsak ez lehet a helyes irány,én is így jártam el,feltöltöttem ,a többi növényt ő intézi el a területen,és -SZEBB JÖVŐT-!
Válasz CirokMan #8721. hozzászólásáraDe hülye vagy.


Válasz CirokMan #8725. hozzászólásáraÁprilis 23.
Válasz trikolor5 #8724. hozzászólásáraMikor lett vetve?
Full extenzív napraforgó. Műtrágya, gyomírtó nélkül. 1szer sorközművelve. Majd a mázsa eldönti jó e az irány.

Válasz CirokMan #8721. hozzászólásáraAz. Koordinálnám én őket szívesen…
friss árakat tud valaki Borsod ,Szabolcs vármegye.Ma 130-at ígértek simára:
Válasz Bárány #8719. hozzászólásáraKellene egy foispan koordinacios operativ torzs...
Válasz Bárány #8719. hozzászólásáraÉs ez elég baj…
Válasz 5465 #8718. hozzászólásáraMásik megyében meg mást mondtak.
Ahogy azt megszokhattuk...
Ma bevittem személyesen a nyomtatványt a vármegyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Igazgatóságára.
).
Hivatalosan 8 nap az eljárás, de azt mondták, igyekeznek 3 napon belül megküldeni ügyfélkapura.
Az osztályvezető elmondta, a kereskedők tévesen értelmezik a jogszabályt, nem kérhetnék vásárláskor ezt a regisztrációs adatlapot (ez nem engedély!)
Az engedélyt a kérdéses szerek forgalmazásáról a kereskedők / forgalmazók kérték és kapták meg a NÉBIH-től.
A vásárláshoz a termelőnek vény kell (meg lóvé
A leigazolt adatlap a termelőnek kell ellenőrzés esetére.
Válasz Batka #8714. hozzászólásáraMég elég...
Válasz Pont #8715. hozzászólásáraHát a nebih szerint e-papiron 60 nap a határidö, de inkább keresd a megyei növény és talajvédelmi osztályt úgyis nekik kell aláírni.
Válasz Batka #8711. hozzászólásáraAzt lehet tudni mennyi a határidő a válaszra, mert lassan meg kellene rendelni a szereket, és ha nem hagyják jóvá akkor elég sok pénz megy a levesbe.....
Válasz CirokMan #8713. hozzászólásáraSzükséghelyzeti engedélyes szerekre kell ez a papír! A többire elég a zöldkönyv és a vény.
Válasz tomi91 #8705. hozzászólásáraRemelem ezt jovo evtol bevezetik minden egyes vegyszeres kezelesre.


Milyen folog, hogy pecsetes papir nelkul permetezgetunk???
Válasz Batka #8711. hozzászólásáraNagyon köszi!
Válasz 5465 #8710. hozzászólásáraNeked EZ kell!!
Válasz 5465 #8709. hozzászólásárahttps://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/902378/Kerelem_szukseghelyzeti+eng_NEM+ENG+KESZITMENY+V+HA.pdf/42ce1f8a-e5bf-48ba-b79c-2a1295213291
Ezért kérdeztem, hogy melyik kell:Ezért kérdeztem, hogy melyik kell:
Válasz Batka #8707. hozzászólására
Válasz kukaccsosz #8704. hozzászólásáraItt az írás, bár mi nem ezt az eljárásrendet követtük ami itt részletezve van. kérdezz rá a növényvédelmi felügyelőre!
Válasz tomi91 #8705. hozzászólásáraKöszi,
Válasz kukaccsosz #8704. hozzászólásáraTermelői regisztrációs űrlapot kell kitölteni ès jóváhagyatni a területileg illetékes növényvédelmi felügyelővel. A Syngenta ma küldött körlevelet ezzel kapcsolatban.
Válasz Batka #8703. hozzászólásáraEz hol van közzé téve mert az engedélyekben nincs erre semmi utalás?
Válasz 5465 #8701. hozzászólásáraA kormányhivatalhoz viszont be kell adni egy formanyomtatványt, amin meg kell jelölni a kezelésre szánt területeket, majd ezzel a papirral mehetsz a kereskedőhöz az anyagért, e nélkül nem szolgálhatnak ki.
Válasz 5465 #8701. hozzászólásáraNem kell semmit, mert a növényvédő kamara és a Gosz megkérte az engedélyt és meg is adták szeptember 21-ig.
Minden tudnivaló az adott szer eseti engedélyében megtalálható.
Szép napot Mindenkinek!
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a dikvát hatóanyagú szerek állományszárításra való engedélyeztetéséhez melyik nyomtatványt kell a NÉBIH-nek beküldeni és milyen adatokat kell megadni?
Köszi
Válasz trikolor5 #8699. hozzászólásáraVan.Keress vissza,tettem fel a kukoricás topikba.
Válasz barazdabetyar. #8694. hozzászólásáraSzép! Kukoricád van ugyanezzel a technológiával? Napraforgó nekem is műtrágya nélkül van évek óta. Kukoricát még nem mertem kipróbálni.
Válasz Gepi #8696. hozzászólásáraNem.Ma már kombájn járt a határba.Próbavágás,deszikálás nélkūl.
Válasz barazdabetyar. #8694. hozzászólásáraRitka szép napraforgók :)
Válasz barazdabetyar. #8695. hozzászólásáraDeszikálta?!
Földszomszéd,szántva és műtrágyázva.

2 éve 0 mûtrágya.
Min till-be.
Válasz Kuzo #8692. hozzászólásáraEz a hatóanyag minden akg - ban engedélyezett.
Válasz Koczka József #8689. hozzászólásáraAmelyik területet berakod akg-ba, azon vannak vegyszerek amik használata nem engedélyezett. Köztük ez is.
Válasz Bárány #8690. hozzászólásáraOk. Köszi.