Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356.76 Ft USD 314.86 Ft CHF 387.15 Ft GBP 414.08 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66400 hozzászólás
#64650 Gatti
2026-01-22 08:50:54

Válasz Igazi Földönfutó #64649. hozzászólásáraBefelhősödött.
Most enyhülés látszódik, átlag feletti hőmérséklettel, valamennyi csapadék is mozgolódik.

Nincs profilkép
#64649 Igazi Földönfutó
2026-01-22 08:37:18

Válasz hasutas1 #64645. hozzászólására Mi ez a hirtelen enyhülés?Ma reggelre az időkép hozzánk -14 fokot jelzett,-4 lett belőle.

Nincs profilkép
#64648 komarmihaly1209
2026-01-22 08:22:58

Válasz hasutas1 #64645. hozzászólásáraSzia. Hó végére mi várható? Lesz még hideg?

#64647 medikus
2026-01-19 09:40:38

Válasz .Richard. #64643. hozzászólásáraHa Piroska napján fagy, 40 napig el nem hagy!smile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdrop

Nincs profilkép
#64646 Igazi Földönfutó
2026-01-18 18:50:41

Válasz hasutas1 #64645. hozzászólására Na az nem hiányzik.-10-nél megállhatna

#64645 hasutas1
2026-01-18 18:47:08

Válasz Igazi Földönfutó #64644. hozzászólásáraNem jön annyi hideg keletről mint azt előzetesen várták. De azért a -20 meg lehet.

Nincs profilkép
#64644 Igazi Földönfutó
2026-01-18 14:28:02

Válasz hasutas1 #64642. hozzászólásáraMost viszont elég jól visszavettek a hidegből legalábbis amit én nézegetek konkrétan az időkép

Nincs profilkép
#64643 .Richard.
2026-01-17 11:06:35

Válasz hasutas1 #64642. hozzászólásáraKöszönjük! A hírekben már március közepère teszik a tavaszi enyhe idöt. smile lol már a tavaszt várják,mert Volt egy hèt hideg. Gyagyák. Azt nem tudom mièrt,hiszen nyáron meg valószínűleg aBalatonba is lehet majd fürödni. Így jó esèllyel meleg lehet a július is. smile lol

#64642 hasutas1
2026-01-15 20:26:03

Nem változtak sokat az előrejelzések jövő hétre, bár kissé mozdultak az enyhébb verzióba, de azt gondolom, hogy a minimum hőmérsékletek majd a hétvégén realizálódnak a jövő hét elejére, közepére.
Szerintem ennek a télnek a minimum hőmérsékletét még NEM értük el.
Jó eséllyel pályázhat erre az Alföld északi, illetve keleti része, illetve az északi középhegység völgyei, valamikor a jövő hét közepe-vége felé.
Csapadék esélye konvergál a 0-hoz, igazi kontinentális hideg lehet ez.

#64640 Gatti
2026-01-15 14:16:54

Bő 1 hét múlva újabb erős hidegbetörés jöhet. Az viszont látszik hogy egy ideig marad a hótakaró, hétvégétől újra fagyni fog nappal is.

Nincs profilkép
#64639 Gyula.,
2026-01-15 08:05:31

Válasz hasutas1 #64638. hozzászólásáraGyakorlatias emberek vagyunk..mennyi esett ,milyen hideg van, sütni fog a nap, mennyire fúj a szél és ezt még
10napra előre is.
Tàmpont a tervezéshezsmile rolleyes



#64638 hasutas1
2026-01-15 07:45:40

Válasz Gyula., #64637. hozzászólásáraAz előző hozzászólásomban ott a magyarázat.
Ne csak nézz, láss is smile rolleyes

Nincs profilkép
#64637 Gyula.,
2026-01-15 07:16:02

Válasz hasutas1 #64632. hozzászólására
Köszönjük szépen,jó részletes...smile thumbupcoolsmile rolleyes






Nincs profilkép
#64634 .Richard.
2026-01-14 22:33:09

Válasz hasutas1 #64632. hozzászólásáraAkkor ez valós lesz. Echte Tèl.

Nincs profilkép
#64633 Praetor
2026-01-14 22:11:14

Válasz hasutas1 #64632. hozzászólásáraAkkor vélhetően jön még egy hideghullám?

#64632 hasutas1
2026-01-14 21:59:19

Szép


#64631 Gumóka
2026-01-13 20:55:50

Válasz kulakman #64630. hozzászólásáraNekem 1,5 éve epilepsziás lett a kutyám, azóta tudom, mikor lesz időjárás változás.

#64630 kulakman
2026-01-13 20:27:08

Válasz tomigan #64628. hozzászólására20-a után pálfordúlás van! természetes folyamat télen, népi megfigyelések ugyan naphoz kötötték, de tudjuk, hogy ezeket a dátumokat, ( legfőképpen a leghíresebbet a Médárdot ) csak a jobb megjegyezhetőség miatt kötötték nagyszüleink jeles napokhoz, hisz nemhogy ifonjuk még néha egy kalendárium sem volt a tanyában, ezért így jobban megjegyezték! A másik az ,hogy végülis nem voltak az öregek olyan elveszettek, mert rengeteg jelből tudtak időt jósolni, elég csak az állatok viselkedését figyelni, az manapság is segít!

#64629 hasutas1
2026-01-13 20:13:13

Válasz tomigan #64628. hozzászólásáraSokan azt gondolják, hogy ez a tél ennyi volt, szerintem ezt még nem kellene leírni.
Olyan hidegdepó van a környéken, amit az elmúlt 10 évben nem tapasztalhattunk meg. Ehhez párosul az ék felől folyamatosan szivárgó szibériai hideg.
És ugye jól tudjuk, nem mindegy milyen körülmények között jut el /vagy egyáltalán eljut hozzánk/, hideg hófelszin, vagy enyhe talajfelszinen.
Érdemes elgondolkodni azon is, hogy ilyenkorra gyengülni szokott az atlanti ciklonális tevékenység, és ezek a ciklonok kevesebb óceáni levegőt kevernek közép európa fölé.
Ez is jól látszik a mai időjáráson.
Itt a Dél-Dunántúlon eléggé átkeveredett a levegő, fel is ment a hőmérő +10 fokig, de nagyjából a somogyi, tolnai, baranyai dombokig jutott el. Majd a hétvégére "felhigul", kicsit kiegyenlítődik ez a nagy különbség, újból leáll ez a nyugati drift, és hétvégétől megint csökkeni kezd a hőmérséklet.
Persze nő a bizonytalanság, de a jövő héten inkább már a hideg oldalon találjuk magunkat újból.
Modell szinteken: aifs, gfs akár kemény vonalas tél is lehet. Icon már hétfőtől egész napos fagy. Ecmwf is folyamatosan hűt. Kicsit különutas gem, de a végére ő is télbe megy.
Hát így állunk, véleményem szerint vasárnaptól minimum 3-4 napos fagyosabb idő.
Majd a jövő hét közepétől nagy bizonytalanság mellett én most a hideg mellett teszem le a voksomat, de ez nagyon üveggömb....

Nincs profilkép
#64628 tomigan
2026-01-13 15:34:11

Válasz hasutas1 #64611. hozzászólására20.a utàn újra lehűl?hogy làtszik?

Nincs profilkép
#64627 Zoli1437
2026-01-13 12:15:38

Válasz Zoli1437 #64625. hozzászólásáraKellett vagy egy óra, hogy három nap múlva lehűlésre módosítsanak.
Ennyi idő alatt még a hó sem olvad el.

Nincs profilkép
#64626 kajszi_71823
2026-01-13 11:17:04

Észak-Kelet (Ómagyarország).
-10 fok, hóesés.


A hó mint csapadék nem hiányzik, dehát január van, így szép. smile devil

Nincs profilkép
#64625 Zoli1437
2026-01-13 08:17:49

Itt délen már tegnap 22h óta enyhül. Reggelre -2C-ig emelkedett és egy hétre előre nem is jeleznek alacsonyabbat. Napközben viszont +10C-t is.

#64624 hasutas1
2026-01-12 19:11:26

Holnap reggel ék-en lehet komolyabb fagy, főleg az éjszaka, de felhőzet függő a helyzet.
Hajnalban már felhősebb idő mellett enyhülhet valamennyit.
Egy-két helyen azért benézhet -20 fok, főleg a szatmári részeken.

Nincs profilkép
#64623 .Richard.
2026-01-12 18:22:03

Válasz medikus #64622. hozzászólásáraAzt mondják,hogy egy hèt múlva szètesik a hideg Èszakon,ès itt ennèl is hidegebb lesz.majd akkor bogarássz. smile lol Majd Hasutas addig talán javasol hozzá 30centi havat is. smile thumbup

#64622 medikus
2026-01-12 17:28:35

Válasz Gumóka #64621. hozzászólásáraKöpőlégy tegnap ült a falon,ahogy odasütött a nap!smile cursing

#64621 Gumóka
2026-01-12 13:18:19

Válasz mtz1221 #64620. hozzászólásáraEgyébként én áldom ezt az időt.
Inkább lapátolok havat, mintbköltöm a pénzt növényvédő szerre.

#64620 mtz1221
2026-01-12 11:43:10

Válasz Gumóka #64618. hozzászólásáraitt meg -15.4 volt reggel 7 kor, amikor ment a gyerek az iskolába. 2014-ben volt utoljára ilyen hideg, és rendes hó. Úgy látszik tényleg változik itt 10 éves ciklusokkban az időjárás. Csak legyen 5-6 év rendes termés most, legalább bírunk ismét kukoricával tüzelni, mert eladhatattlan lesz. smile hammersmile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#64617 Igazi Földönfutó
2026-01-12 10:23:20

Válasz Gatti #64612. hozzászólásáraMa reggel nálunk/nyirség/már csak -8 fok volt,de biztos nagy a szórás helyenként

#64615 hasutas1
2026-01-12 09:43:52

Nincs profilkép
#64614 .Richard.
2026-01-12 09:26:48

Válasz Gatti #64612. hozzászólásáraHát,van ahol több fokkal hidegebb van mint a kèpen. Pus

#64612 Gatti
2026-01-12 08:47:32

Mai minimumok

#64611 hasutas1
2026-01-12 07:34:01

Válasz .Richard. #64610. hozzászólásáraMég hiszen ez sem olvadt el.
A dunától keletre jók az esélyek, hogy a héten kitart.
Aztán 20.-a körül lehet újabb változás, de ez még odébb van.

Nincs profilkép
#64610 .Richard.
2026-01-11 22:32:53

Válasz hasutas1 #64603. hozzászólásáraKöszönjük! Aztán mire mindenki beszerzi a szánkokat,mert ugye hiány van,arra lesz majd mèg hó?.lehet rá esèly tavaszig,? Tudjuk,4havonta van csapadèk,de hátha.smile thumbup

Nincs profilkép
#64609 Igazi Földönfutó
2026-01-11 14:11:35

Válasz Gatti #64608. hozzászólásáraNa azt még kibirom valahogy aztán remélem vége.

#64608 Gatti
2026-01-11 14:07:55

Válasz Igazi Földönfutó #64607. hozzászólásáraott kedd hajnalba lehet még erősebb fagy, aztán enyhülés előreláthatólag.

#64605 Gatti
2026-01-11 13:40:41

A holnap reggel is hideg lehet egy két helyen, most inkább dél nyugaton.

Nincs profilkép
#64604 Igazi Földönfutó
2026-01-11 13:25:21

Nálunk ma reggel volt eddig a leghidegebb -15 fok.Remélem feljebb már nem megy.Mámint minuszba.

#64603 hasutas1
2026-01-11 12:07:12

Holnap reggel a dél Dunántúlon a szezon leghidegebb reggele lehet.
Nagy területen csökkenhet -15 fok köré, de egyes számítások szerint, Zala- Somogy egyes helyein, főleg a völgyekben, esetleg a Dráva mentén -20 fok köré várható, illetve ettől 1-2 fokkal hidegebb is lehet.
Nagy valószínűséggel ezzel a hideggel a dél Dunántúlon vége is a hideg periódusnak. Ott keddtől jelentős enyhülés jöhet.
Másutt, főleg keleten még napokig kitarthat a fagy, és bizonytalan ott az enyhülés is.
Illetve ahogy haladunk előre az időben már jobban láthatjuk, a légmozgás mennyire tudja átkeverni a magasban érkező enyhe levegőt, a lentebbi rétegekben tapasztalható hideggel.
Egyes számítások szerint beállhat a köd, de dny-on erre kicsi az esély.

Nincs profilkép
#64602 Koczka József
2026-01-11 10:55:30

Válasz Gatti #64600. hozzászólásáraJól nézünk ki lehet megint boltból venni ha ott is lesz egyáltalán.

Nincs profilkép
#64601 kovacsviktoraggtelek
2026-01-11 09:58:10


Aggtelek

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Országos figyelmeztetés: sok benzinkút zárva lesz pénteken
Országos figyelmeztetés: sok benzinkút zárva lesz pénteken
Tiltakozó akcióra készülnek a családi tulajdonú kutak, az autósokat előrehozott...
Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
A melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt jelentősen megnőtt a...
Új SEBAL - Bau 300 gépszállító utánfutó (2700kg) akciósan 1.990.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új SEBAL - Bau 300 gépszállító utánfutó...

1.990.000 Ft

Új SEBAL - Bau 260 - gépszállító utánfutó (2700kg) akciósan 1.590.000 Ft - akár kiszállítva is
Új SEBAL - Bau 260 - gépszállító...

1.590.000 Ft

IH,  Kühne 4,2 méteres nehéztárcsa
IH, Kühne 4,2 méteres nehéztárcsa

2.550.000 Ft

Eladó Volvo S-900 kombájn
Eladó Volvo S-900 kombájn

1.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]