Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#94650 mtz1221
2025-11-15 13:10:52

Válasz jaromiv #94647. hozzászólásáraÉn csak ajánlottam nézzen szét menyibe kerülne haza, nem vagyok tisztában a ti vámolási dolgaitokkal viszont porlasztó állító hozzátok 60 euróban ért oda, hozzánk meg 160 lett volna. Lehet a főtengely is belefér 150be ha az is valami cseh osztrák magyar raktárban van, mint porlasztó állító.

Nincs profilkép
#94649 jaromiv
2025-11-15 10:27:32

Válasz Gumóka #94648. hozzászólásáraIgen, tudom, hogy nem eus. Ezért is írtam.

Jelenleg a 150 Eur alatti értékű árú, vámmentes. Csak áfát fizet.
Volt, de már megszűnt, a 45 eur alatti áruk áfamentessége.

Jelenleg a 150 -700 Eur közötti érték után 2,5% vámot kell fizetni + a vámkezelés díja, 1-2 ezer forint. Minden 700 Eur feletti behozatal vámtarifaszám besorolás szerint fizeti a vámot.

Erről a 2,5 % -ról nincs infó, hogy megmarad -e, vagy sem.

#94648 Gumóka
2025-11-15 10:20:47

Válasz jaromiv #94647. hozzászólásáraAzt hiszem, talán 12% a maximum vám, attól függ, melyik csoportba esik.
Rolinak más teljesen a díjszabás, mert Ő nem Eu tagállamból vásárol.

Nincs profilkép
#94647 jaromiv
2025-11-15 10:12:48

Válasz mtz1221 #94646. hozzászólásáraApró dolgokra működik ez. De nálunk 150 Eur, a vámmentes határ. Ez alatt csak az áfát kell megfizetni. Tehát 60 ezer forint, alatt még megéri, de fölötte az áru értéke, a szállítás, a vám, az áfa többre jön ki, mintha itthoni nagykertől veszi meg az ember.

Azoknak akik olvassák!
Megszűnik a 150 eurós vámmentes behozatal. Nincs még rendelet. Tehát nem tudni, hogy ez 2026. jan. 1-től, vagy később következik be. Amit tudunk, hogy 2026 - 2028.01.01 -ig ideiglenes vámeljárás lesz. Az egyszerűsített, postai vámkezelés megmarad 1000 eur -ig.

Tehát vásároljatok be, amíg vámmentesen megtehetitek!

#94646 mtz1221
2025-11-15 09:49:57

Válasz jaromiv #94645. hozzászólásáraÍrd be az Alira hogy mtz belarus.smile wink Adagolójuk nyugatival vetekszik.smile thumbup Én porlasztóbeztéteket vettem bascolint onnan, 200 munkaóra után még jók.smile thumbup

Nincs profilkép
#94645 jaromiv
2025-11-15 09:21:11

Válasz mtz1221 #94635. hozzászólásáraViccnek szántad az AliExpress -t, de hidd el, hogy Horton a Belarus márkakereskedőnél van kínai és indiai főtengely is. A kötelező garancia mellett valamiért csak bevállalják a kereskedők, ezeket is. Lehet, hogy már a gyárban is kínai alkatrészeket raknak a gépbe. Nem tudhatjuk. Lásd, a festék jelentős részét, Dunakeszin gyártják a Belarushoz !

Nincs profilkép
#94644 K3N7
2025-11-15 09:09:14

Válasz .Richard. #94641. hozzászólására AZPI porlasztók voltak benne. "Eredeti" Russia. Nem csodálkoznék már semmin. 3000 üó-a, nálam 10 év. A történtek ismeretében még örülhettem is volna, ha addig bírja a gép komolyabb meghibásodás nélkül. Köszönöm Richard. Megyek most tönkreteszem az öreg 82 - est is. Valakinek húzni kell az ekét.

#94643 mtz1221
2025-11-15 08:40:25

Válasz Gumóka #94642. hozzászólásáraSzerintem így másképp tart rá a rudatat rugója, és pont nem úgy érzed lábbal. Enyém is morog, már évek óta.

#94642 Gumóka
2025-11-15 08:28:03

Válasz mtz1221 #94639. hozzászólásáraEgyébként az mitől lehet, állítottam a rudazaton, kicsit messze volt a csapágy a villáktól, azóta ha kicsit csúsztatósabban engedem fel a kuplungot, morogni kezdett...
Azelőtt meg nem csinálta.
Igazából jó, működik, de nem jöttem rá, mi lehet a baja.
Akkor zsíroztam is.

Papámé ugyanilyen volt, aztán évekig úgy használtuk gond nélkül.

Csak jó lenne tudni, mitől lehet ez.

Nincs profilkép
#94641 .Richard.
2025-11-15 06:36:44

Válasz K3N7 #94633. hozzászólásárasmile wackohát,szar ügy. A porlasztó ennyi oranután,mitől szart be, ? Lehet van köze a törèshez,mert üti zuhálja, hasonlóan hat rá,mint mikor az adagoló nem egyenlő mennyisèget ad. Sőt rosszabb,mert attól mèg ,hogy nagyobb a nyomás,de nem üti zuhálja a szar ègès miatt. Èn csak boltot tudok,de,hogy neme biciklivázbol van főtengely,azt nem tudom. ismerősnèl 3000nèl dugattyú törött.

#94639 mtz1221
2025-11-14 22:15:55

Válasz nagyd781 #94638. hozzászólására"PPárhuzamosra"a síkját a kinyomócsapágyra. smile pinch

Nincs profilkép
#94638 nagyd781
2025-11-14 19:57:17

Az erősitett szerkezetnèl mennyire kell állitani a kinyomo villákat?

Nincs profilkép
#94636 K3N7
2025-11-14 19:34:12

Válasz mtz1221 #94634. hozzászólására Sok reményem nincs velük kapcsolatban , de teszek egy próbát természetesen.


#94635 mtz1221
2025-11-14 19:33:23

Válasz mtz1221 #94634. hozzászólásáraÉn lehet rendelnék az alibabáról vagy AliExpress ről. Eldőn biztos van, láttam. Lehet jobb már a kínai mint az orosz. Agrobázis elég korekt Szegeden.egy telefont megérnek hogy mit mondanak . Mond hogy a vajdasági Roland ajánlotta őket.smile wink

#94634 mtz1221
2025-11-14 19:29:36

Válasz K3N7 #94633. hozzászólásáraEzt az eladó felé kéne jelezni. Nálunk 3 darab 820ast tudok, akinél garancia után cserélte a forgalmazó a főtengelyt. Állítólag volt egy gyári hibás széria, pont 3-4 évesek azok is.smile cursing

Nincs profilkép
#94633 K3N7
2025-11-14 17:36:33

Üdvözlök mindenkit! Elsősorban Richard -nak, és mtz 1221-nek, de másnak is akit érdekel. Pár hete írtam egy hirtelen a motorból kopogó hangot kiadott 1025 -ről. Ma meglett a hang okozója. Kettétört a főtengely. Porlasztócsúcsokat cserélni kellett, adagolóval nem volt gond. A motor megbontása után szembesültünk a ténnyel, miszerint egy 3 éves nem egészen 1000 üó-s gép is tud ilyet. Esetleg ha tudtok ajánlani olyan kereskedőt, aki megbízható, (nem feltétlenül eredeti - lásd a példámat) jó minőségű Mtz alkatrészeket forgalmaz , megköszönném ha leírnátok.

#94632 mtz1221
2025-11-14 17:21:26

Válasz Gepi #94630. hozzászólásáraVan 2 öntvény belül, simán kilehet egy csntivel ls vinklivel mérni. Nem sokat, 6-7 mm-ert. De én ruszdisk vagy lukon kívül, már mást nem fogok belerakni.smile thumbup 1x kell, és utánna 4-5000 órát el van felejtve ez a része.

#94631 Gumóka
2025-11-14 17:11:32

Válasz Gepi #94630. hozzászólásáraFelül kétoldalt az öntvénybenyúlást, ha jól emlékszem.

#94630 Gepi
2025-11-14 17:06:20

Válasz mtz1221 #94629. hozzászólásáraAzt tudod hogy hol és mennyire?

#94629 mtz1221
2025-11-14 08:44:54

Válasz nagyd781 #94628. hozzászólásáraLuk-ot.smile thumbup Erősitetthez köszörüoni kell a házat.

Nincs profilkép
#94628 nagyd781
2025-11-13 20:57:46

MTZ 80 bá milyen kuplung szerkezetét èrdemes venni simát vagy erősitettet?

#94627 Gumóka
2025-11-11 06:08:58

Válasz mtz1221 #94626. hozzászólásárasmile lol
Ennyi év alatt megtaníthattad szerelnismile lol

#94626 mtz1221
2025-11-10 21:56:10

Válasz Gumóka #94625. hozzászólásáraKüld el viberen a linkeket. Asszony faszbukjáról többet nem írok, mert pár hete nem néztem melyikkel vannak bejelentkezve, és segítettem szerelni valakinek. Aztán meg azt hitték az asszony hordja nálunk a nadrágot. smile lolsmile lolsmile lol

#94625 Gumóka
2025-11-10 21:49:05

Válasz mtz1221 #94623. hozzászólásáraAsszony facebookján meg nézzél rá az MT3 OK és a Slovak-MTZ- oldalakra.
Hihetetlen, mik vannak náluk és milyen jó dolgok, megoldások, hozzánk meg semmi.

#94624 rtamas1976
2025-11-10 20:16:11

Válasz Pásztor Zoltán #94622. hozzászólására16.9xr38 gumim van ha kell valakinek.

#94623 mtz1221
2025-11-10 20:14:26

Válasz Pásztor Zoltán #94622. hozzászólásáraGond nélkül rárakhatod a 15.5ös felnijére is. 3 centi a különbség, nem fog meglátszani. Meg amúgy is a külsőket 0.5 bárral kevesebbre kell fújni, pont úgy lenne jó.smile wink

Nincs profilkép
#94622 Pásztor Zoltán
2025-11-10 19:55:52

Sziasztok ! Van valakinek 2db MTZ hátsó felni eladó 16,9 R38 méretű gumihoz ? Dupla keréknek kellene ! Csak a felnikre lenne szükségem, súlyok nélkül !

#94621 Gumóka
2025-11-10 19:06:25

Válasz medikus #94620. hozzászólásáraNem az már ez sem, mint amiket a 90-es években és előtte raktak be gyárilag.
Nincs már ilyenekből csak utángyártott.
Viszont arra már nem emlékszem, ezek hogy voltak behelyezve, lassan 11 éve nem láttam közelről tatrát.

#94620 medikus
2025-11-10 18:34:06

Válasz Gumóka #94618. hozzászólásáraMegérkeztek a lámpák!Hitvány valami,annyi pénzért!Egy kérdés! Hol van rajta a bekötési pont! Én nem találok semmit!

#94619 mtz1221
2025-11-10 09:40:37

Válasz rtamas1976 #94609. hozzászólásáraUaz van nyugatiban is, az jó bele.

#94618 Gumóka
2025-11-10 08:23:20

Válasz rtamas1976 #94609. hozzászólásáraElekton, de az embargo miatt nem hiszem, hogy kapni, vagy uaz, de az se biztos
Audi TX30 87D 70809172, ebbe viszont kell esztergálni egy hornyot, hogy jól zárjon
Mercedes Actros Unix 489187
Wahler 4150.79D50, ennek csak a pereméből kell levenni, hogy beérjen
Igazából bármilyen autóét bele lehet tenni, csak mérni kell, melyik az, ami jól illik bele.
Nekem a 1221-é van benne, de már nem kapható, az viszont 7 éve jól működik.

Nincs profilkép
#94617 .Richard.
2025-11-10 07:58:32

Válasz rtamas1976 #94616. hozzászólásáraEzt. Ha már probáltad, akkor ezt a leg egyszerűbb.

#94615 rtamas1976
2025-11-10 07:20:57

Válasz .Richard. #94614. hozzászólásáraDe épp azt nézegettem.
Vagy megybele a dacia termosztát vissza.

Nincs profilkép
#94614 .Richard.
2025-11-10 07:16:36

Válasz rtamas1976 #94613. hozzászólásáraAz IFA w 50 az nem gumicsőben szerelt műanyag ház bilincsel? 6tonnás targoncába is a motor IFA ,az olyan.

#94613 rtamas1976
2025-11-10 07:07:36

Válasz .Richard. #94612. hozzászólásáraAzért vettem újat mert a régiből efogyott az alu.
Minél újjabb annál szarabb.
A 952.4ben ilyen volt, a pucut kicsíptem belőle sasszeget tettem bele mint ebbe, és tartotta a 80⁰ot.
Valami zetorét kellene nézni bele.
Azok híresen jó termosztátok.
A krisztus is -10ben is 80⁰ és +40⁰ban is.

Nincs profilkép
#94612 .Richard.
2025-11-10 06:39:18

Válasz rtamas1976 #94609. hozzászólásáraAzt nem írtad,hogy az újfajta van benne. Tegyèl règit,azt lehet.

Nincs profilkép
#94610 .Richard.
2025-11-10 03:17:33

Válasz rtamas1976 #94609. hozzászólásáraFazèkban a gázon a hátso kis csavarral állitsd be a nyotást,amit akarsz. Aztán leforrasztod ès kèsz. smile thumbup

#94609 rtamas1976
2025-11-09 23:25:50

Valami értelmes termosztátot tudtok mtzhez?
Van 87⁰az kinyit 65⁰nál
A 80⁰os 58⁰nál
Csak visszakell tenni a dacia termosztàtot?

#94608 medikus
2025-11-09 21:00:36

Válasz Gumóka #94603. hozzászólásáraMtz szerelő lámpából van kettő is!smile lol

Nincs profilkép
#94607 Rabó001
2025-11-09 21:00:21

Válasz Gumóka #94604. hozzászólásáraTermoszt elvileg minden szovjet géphez adtak, a gepkonyvukben is benne van a tartozékoknal. De szerintem egy idő után megtakaritottak, vagy már otthon kiloptak a ruszkik. Egyszer úgy a 80-as évek második felében több gépet hoztak a tsz-be az agrokertol, pár traktoros nagyon elszánt volt hogy szereznek új termoszt, de komoly borravalóért se sikerült nekik. Nekem még van itthon.

#94606 Jakabjóska
2025-11-09 20:55:29

Válasz Gumóka #94603. hozzászólásáraÉn üldözöm őket, ezek miatt járom a börzéket, meg lesem a hirdetéseket. Csak lassan már én sem tudom, hogy mi van itthon.
Majd jövő héten összerakok mindent, és lefotózom.

#94605 Jakabjóska
2025-11-09 20:52:04

Válasz medikus #94602. hozzászólásáraTudom, pár ilyen ládát szétszedtünk gyújtósnak.
Most már csak azt kellene összeszögelnem, a többi megvan (szerszámok, emelő, termosz, motortakaró, csatlakozók, hézagmérő, olajpumpa 5db, gépkönyvek).
Ami még hiányzik, és szerintem nem is lesz, a Tungsram elektronikus irányjelző megszakító.

#94604 Gumóka
2025-11-09 20:45:27

Válasz medikus #94602. hozzászólásáraOlyan kabátot méhág nem is láttam.

A termoszra emlékszek, azt még fogtam a kezembe, csak nem tudtam, hogy ezekhez adták.

#94603 Gumóka
2025-11-09 20:44:09

Válasz Jakabjóska #94600. hozzászólásáraTéged szerintem üldöznek ezek a régi szerszámoksmile laugh

Nekem még egy gyári lada szerelőlámpám van, meg az autó szerszámai.
De van made in ussr nagy villáskulcsom talán 34-36.

#94602 medikus
2025-11-09 20:24:38

Válasz Jakabjóska #94600. hozzászólásáraAnno még adtak a géppel egy faláda szerszámot,csatlakozókat,szűrőket,meg még kabátot is!smile thumbup

#94601 Ohaza63
2025-11-09 17:29:19


Érdekes videó egy gazdától:
Avagy egy szerviz utóélete!!!!smile scaredsmile cryingsmile cursing

https://www.tiktok.com/@tancoskert/video/7570313248705121558?_r=1&_t=ZN-91Fid3uaH8Y

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Az Alföld egyre inkább elveszíti vizes jellegét, sivatagosodás jelei látszanak.
Kerti traktor pótkocsi
Kerti traktor pótkocsi

65.000 Ft

Metal-Fach bálázó
Metal-Fach bálázó

2.800.000 Ft

Gardena Classic 13 mm 1/2" locsolótömlő Gardena kerti tömlőkocsival
Gardena Classic 13 mm 1/2" locsolótömlő...

19.900 Ft

Mtz Belarus 552E traktor 2664 üzemórával
Mtz Belarus 552E traktor 2664 üzemórával

2.990.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]