Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66411 hozzászólás
Nincs profilkép
#64561 Praetor
2026-01-07 13:20:53

Válasz Gumóka #64557. hozzászólásáraOk, tegyük fel, hogy elhiszem, hogy szerszámmal úgy beleálltál, hogy megtartott, és más testrészed nem ért le. smile wink
No, de hogy jöttél ki belőle úgy, hogy további nyomok nélküli kép készülhessen. smile confused smile devil

Nincs profilkép
#64560 Igazi Földönfutó
2026-01-07 13:12:26

Válasz mtz1221 #64559. hozzászólásáraAzért láttam már kutyábbat is. 53-ban születtemsmile lol

#64559 mtz1221
2026-01-07 13:04:25

Válasz Igazi Földönfutó #64550. hozzászólásáraNézd meg jobban a képet. Szerintem születésed óta.smile lol

#64558 mtz1221
2026-01-07 13:01:55

Válasz Gumóka #64549. hozzászólásáraEz AI szerint is csak 35mm.

#64556 hasutas1
2026-01-07 12:38:56

Válasz mjj #64552. hozzászólásáraNagyon változó. 2 cm porhó, kb 1 mm.
Vizes tapadó hó 1 cm akár 2-3 mm is lehet.

Nincs profilkép
#64555 Praetor
2026-01-07 12:31:45

Válasz Gumóka #64549. hozzászólásáraAzért ehhez kellett némi akrobatika. Se has, se lábnyomok. smile laugh

#64554 Gatti
2026-01-07 12:31:11

Válasz Igazi Földönfutó #64547. hozzászólásáraAzt igen, de a fakban, szőlőben és a fügékbe okozhat károkat.

Nincs profilkép
#64552 mjj
2026-01-07 12:15:23

25-30 cm hó csapadékban(mm) mennyit jelent?

#64551 apuci
2026-01-07 12:11:12

Válasz hasutas1 #64541. hozzászólásáraAz elmúlt két napban kiolvasztva 26mm,kiolvasztás nélkül kb 10 cm maradt!

Nincs profilkép
#64550 Igazi Földönfutó
2026-01-07 12:02:35

Válasz Gumóka #64549. hozzászólásáraAz már kemény lehet.Na de erre vágytunk már évek óta.

#64549 Gumóka
2026-01-07 11:34:44

smile lol

#64548 Devyd
2026-01-07 11:20:32

Zala megye Sormás.
Változó a hóvastagság, széljárás van, 30-40 cm között is lehet mérni.
30 cm az átlag.

Nincs profilkép
#64547 Igazi Földönfutó
2026-01-07 11:16:48

Válasz Gatti #64546. hozzászólásáraNálunk eddig 14cm .A kalászos vetést már csak megvédi.Ide -18 -at jósolnak szerencsére csak egy napra

#64546 Gatti
2026-01-07 10:34:43

itt 18cm jelenleg.

Pénteken a dunától keletre -20 fok is lehet, az sok növénynek odavághat.

#64545 fexco
2026-01-07 10:12:59

Válasz hasutas1 #64541. hozzászólásáraÜdv Hasutas! Köszönjük a sok infòt!!!

#64544 hasutas1
2026-01-07 09:29:42

Válasz tomigan #64543. hozzászólásáraAkkor kell az a 20 centi feletti vonalzó, mert még nincs vége felétek smile biggrin

Nincs profilkép
#64543 tomigan
2026-01-07 09:09:46

Válasz tomigan #64542. hozzászólásáraA vonalzó hosszabb 20 centinèlsmile thumbupde a hètfö esti esö miatt csak ennyi hò van erre.

#64541 hasutas1
2026-01-07 08:48:46

Kiolvasztva ennyi esett:


Centizgetve nálatok mennyi?

Nincs profilkép
#64540 $HMP$
2026-01-07 08:42:05

Kinek milyen kalandja volt ejjel hohelyzet vane robban a net .....smile aikido

#64539 mtz1221
2026-01-07 01:02:00

Kéne lassan műtrágyát menni szórni, csak mászni is alig bírok.smile sweatdropsmile cursing

#64538 Gumóka
2026-01-06 23:04:33

Itt még nem estünk el, de 15 centi már megvan!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#64537 tomigan
2026-01-06 18:53:16

Úgynèzki elfogyott.itt a 30 40 centiböl van vagy 2cm.igaz a tegnap esti az ònos esö volt elèg sok mert a kapu az ugy befagyott hogy meg se mozdult.mostmàr 5 centibe bízok hogy bàr a vetèseket betakarja rendesen ha vèletlen ideèr a hètvègi hideg.

Nincs profilkép
#64535 Lali05
2026-01-06 17:07:13

Válasz Igazi Földönfutó #64533. hozzászólásáraKecskemét mellett is kb 6 cm, délután +1 fok volt, most kezdet el szállingózni, de majd reggelre meglatjuk

Nincs profilkép
#64534 ZZ.ZZ
2026-01-06 15:32:33

Lesz ebből a hatalmas havazásból valami, Bács Kiskun déli részén?

Esett 2-3 cm... aztán ennyi...????

Vagy várható még valami??

Nincs profilkép
#64533 Igazi Földönfutó
2026-01-06 11:57:31

Nálunk 6 cm jött össze, nyirség.

#64532 Maszek Zs
2026-01-05 19:55:03

Válasz t.romsics #64516. hozzászólásáraNekem már kezd de nem bánom!smile thumbup

#64531 Gumóka
2026-01-05 19:40:01

Dél óta folyamatosan esiksmile cool

Nincs profilkép
#64530 t.romsics
2026-01-05 16:41:39

Válasz medikus #64529. hozzászólásáraKacsazsír van kéznél! smile pimp Esett már kb. 3 centi, de már a népek biliárdoznak az autóikkal a városban…

#64529 medikus
2026-01-05 16:35:56

Válasz t.romsics #64516. hozzászólásáraFújd be szilikonnal!!!!!!!!!!!!

#64528 medikus
2026-01-05 16:32:46

Térkép szerint esik a hó itt középen,de NEMESIK!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#64527 5465
2026-01-05 12:56:37


Évek óta nem tudtam ilyen képeket lőni.
Tetszik smile thumbup

#64526 Gatti
2026-01-05 11:42:29

Szombatig smile thumbup

Nincs profilkép
#64525 Igazi Földönfutó
2026-01-05 09:22:34

Válasz hasutas1 #64524. hozzászólásáraBe is baxna ha ez bejönne. Még a fele is sok.Már csak azért mert itt vagyok a környékensmile lol

#64524 hasutas1
2026-01-05 09:17:21

Azért ez így nem semmi. Persze ez még nem szentírás, de már vannak ilyen kimenetelek:
Nyírwgyháza január 19.-e este 7 óra a diagramm szerint -28,8 fok smile ohmy

Nincs profilkép
#64523 t.romsics
2026-01-05 09:01:02

Válasz Igazi Földönfutó #64521. hozzászólásáraEgyelőre még én sem látok, de bizakodó vagyok. Majd meglátjuk.

Nincs profilkép
#64522 Ares 826
2026-01-05 08:32:32

Válasz Ohaza63 #64514. hozzászólásáraMi még 2025-ben is szánkóztunk meg holnap is fogunk de lehet már ma délután is!smile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#64521 Igazi Földönfutó
2026-01-05 08:23:47

Válasz t.romsics #64516. hozzászólásáraA pillanatnyi felhőképből nem látok egy egetverő havazást.De én teljesen laikus vagyok.

#64520 FERGA 5455
2026-01-04 22:19:57

Válasz $HMP$ #64519. hozzászólásáraŐrülj neki, meHecc szánkózni, lessz annyi hó, hogy összetolhatsz magadnak 1 saját HECCségetsmile lolsmile thumbup

Nincs profilkép
#64519 $HMP$
2026-01-04 22:04:44

Meneküljünk mindenki békésből északra ónos 40centi hó lesz végünk van
Mi lesz a sziklakert szántásainkból nagyon nedvesek leszneksmile lol

Nincs profilkép
#64518 .Richard.
2026-01-04 17:52:52

Válasz Ohaza63 #64514. hozzászólásáraAz biztos,hogy nem ebben a pár èvben hal ki Magyarország. Az,hogy termelni nem lehet sok helyen öntözès nèlkül,az előfordulhat,de víznek akkor is lenni kell. Addig meg nem kell öntözni. Amúgy ha lesz ott vizpára,lehet a frontok is máskèppen alakulnak. smile thumbup

Nincs profilkép
#64516 t.romsics
2026-01-04 17:31:32

Válasz Bán Zsolt #64515. hozzászólásáraKalocsai vagyok. Ellenőriztem a műanyaglapátomat, már majdnem megette a rozsda, megdörzsöltem, hogy jobban csússzon. Nagy durranásra számítok, remélem, izomlázam lesz… smile thumbup

#64515 Bán Zsolt
2026-01-04 17:04:22

Válasz hasutas1 #64512. hozzászólásáraKecskeméti vagyok, akkor holnap elmegyek venni egy hólapátot.
Jó pár évig nem kellett

Köszönöm az elörejelzést

#64514 Ohaza63
2026-01-04 17:01:28

Válasz .Richard. #64513. hozzászólásáraÜdv!

Lesz itt hó, csak győzzük takarítani.smile smile

Utoljára 2008 ban volt számottevő hó itt felénk, akkor vettem a hómarómat, mert napokig esett és nem győztük kiásni az autóinkat az udvar végén lévő garázsokból.smile blinksmile scared

Minden évben november végén előveszem a hómarót és járatom egy fél órát, hátha kell - hát eddig nem kellett, de a tavaly ősszel babonából nem vettem elő, így most biztosan sok hó fog esni.smile w00tsmile w00t

Lehet, hogy miattam van az aszály???smile confusedsmile confusedsmile confused

Nincs profilkép
#64513 .Richard.
2026-01-04 16:27:46

Válasz hasutas1 #64512. hozzászólásárasmile thumbup köszönjük! Azèrt ha az Alföld kap,az isteni csoda. Amúgy ez ha Megtörtènik,bekerül a törtènelemkönyvekbe,hiszen vagy 15ève hó sem esett..

#64512 hasutas1
2026-01-04 16:10:14

Holnap reggel dél felől havazás kezdődik. Ami a nap folyamán terjeszkedik észak felé.
Az északi, ény-i országrészbe ér a legkésőbb, és ott is várható a legkevesebb csapadék.
A legtöbb csapadék az Alföld déli-középső részén lehet, illetve a dél-dunántúlon.
Kedd reggelig, kiemelten a már említett részeken akár 15-20 cm friss hó is hullhat. Máshol inkább ezalatt, minél északabbra haladva a mennyiség csökken.
Illetve nagyjából a Kelebia-Berettyóújfalu vonaltól keletre, dk-re a nap folyamán a hó átválthat havasesőbe, esőbe, illetve ónos esőbe.
Veszélyes szituációkra is lehet készülni a közlekedésben ezeken a területeken, de másutt is téli útviszonyokra kell készülni.
Majd kedden napközben csapadék szünet, de nem lesz tartós. Kedd este újabb csapadékmező jöhet dél felől, újabb jelentős havazás érkezhet!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Az Alföld egyre inkább elveszíti vizes jellegét, sivatagosodás jelei látszanak.
Eladó anyajuh
Eladó anyajuh

70.000 Ft

MBP 6, 5 t billenős pótkocsi
MBP 6, 5 t billenős pótkocsi

1.350.000 Ft

Ventilátorok
Ventilátorok

70.000 Ft

Borászati lapszűrő 20x20-as
Borászati lapszűrő 20x20-as

240.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]