Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#76950 rigás
2021-11-19 17:45:02

Válasz kis Zombi #76948. hozzászólásáraNekem is mondták már, hogy ki kell azt belezni, én meg inkább tartok egyet a polcon tartalékba.
Nem véletlen találta azt ki az orosz.
Persze bosszúságot okoz mert időnként széthullik vagy csúszik ha kell hanem, de inkább a támaszt szerelem mint az első hidat.smile rolleyes

Nincs profilkép
#76949 B.Bali
2021-11-19 17:39:32

Válasz kis Zombi #76948. hozzászólásáraGyárilag az 1025 MTZ -n nincs is malac.
Nem mondom hogy egyiken sem, mert az oroszoknál sose lehet tudni. Szerintem ugyanaz az első híd van a 892,.952.4 - es típusoknál is.

Nincs profilkép
#76948 kis Zombi
2021-11-19 17:29:56

Válasz B.Bali #76946. hozzászólásáraIsmerősnek kellett màr szétszedni az első hidat ezért. Örüljél, hogy neked még nem okozottt gondot.

Nincs profilkép
#76947 ND
2021-11-19 11:01:17

Válasz Praetor #76935. hozzászólásáraSzerinted mennyi cukor van manapság a narancsszörpben?

Nincs profilkép
#76946 B.Bali
2021-11-19 09:22:00

Válasz kis Zombi #76943. hozzászólásáraKi van próbálva nálam is, másnál is. Sok éve így mennek gond nélkűl.

#76945 Gumóka
2021-11-19 08:11:13

Válasz mtz1221 #76941. hozzászólásáraVan ott egy kis kardáncsukló a rzdazaton, annak a kopása is meg szokta kavarni a rendszert. Az nem lehet?

#76944 atisgyulai
2021-11-19 08:05:30

Válasz mtz1221 #76941. hozzászólásáraSzerintem nem kopás, mert egyik pillanatról a másikra jött.
Illetve, a szabàlyozó N és elölre tolt àllásánál működik az elosztó, egyedül hátra tolva, munka helyzetben nincs a kihelyezettekre nyomás.
Tárcsánál a vonólapot ( h.sz. elölre) és a kiemelő munkahengert is úszóban használom. Forduláskor csak a kihelyezettet emelem.
De volt hogy kiemelés közben ráhúztam a hsz-t is, akkor az emelés megállt, de amint N- be engedtem, emelt tovább.
Folyt. köv. smile cowboy

Nincs profilkép
#76943 kis Zombi
2021-11-19 07:12:23

Válasz B.Bali #76942. hozzászólásáraEgy esetleges túlterhelésnél ( elfelejti kikapcsolni az elejét kövesuton) pedig valami törni fog az elejében, mivel ki van iktatta a kuplung.

Nincs profilkép
#76942 B.Bali
2021-11-18 21:59:33

Válasz mtz1221 #76940. hozzászólásáraIgen ki kell dobni belőle mindent, és a hátsó részébe is a az első rész bordás tengelye kell

#76941 mtz1221
2021-11-18 21:56:51

Válasz atisgyulai #76938. hozzászólásáraAz elosztónál forog az olaj, ha a helyzetszabályozód neutrálban van. Ha meg előretolod a karját akkor a meg a szabályzóban forog. Az a gond neked valahol megkopott és már ott forog.

#76940 mtz1221
2021-11-18 21:53:39

Válasz B.Bali #76937. hozzászólásáraHa megcsinálod fixesre akkor a lamellákat tartó tengely ki lesz dobva, és csak az első közdarab fog lifegni hátul is ???

#76939 mtz1221
2021-11-18 21:51:32

Válasz atisgyulai #76938. hozzászólásáraA vékony csövön jön vissza a résolaj az elosztó karjainak a részéből, csak valamennyi van a helyzetszabályozónak is azért van oda vezetve. Egyik csövön megy az olaj a szabályozóhoz a pumpától, a másik csövön meg jön vissza. Ha átdolgozik a helyzet szabályozó akkor simán visszaküldi a nyomást az olajtartályba az elosztón keresztül. A helyzet szabályozó az első rangú, ha ott nincs zárás, akkor a kihelyezettek sem működnek.

#76938 atisgyulai
2021-11-18 21:05:43

Válasz mtz1221 #76934. hozzászólásáraAz a vékony cső, ami az elosztót, és a hsz-t összeköti, az mit csinál?
Ha mindkét irányba megy az olaj, akkor hogy van nyomás egyiknél, ha másikon kertesztül el tud menni?
Alapból, semmit sem működtetve hol forog az olaj? Az elosztón, vagy a hsz-n keresztül?

Gyerek korom óta bütykölöm az mtz-ket, szinte minden részét ismerem, de ennek a pontos működése még nem tiszta. Nehogy már kifogjon rajtam! smile nonono

Nincs profilkép
#76937 B.Bali
2021-11-18 20:27:28

Válasz Zsoltia #76932. hozzászólásáraCsúsznak a lamellák a malacban.Persze ha még benne vannak. Ha már nagyon fog csúszni, húzni fog kelleni a szorító anyán.
Vagy megcsinálni fixesre.

#76936 medikus
2021-11-18 20:02:49

Válasz Zsoltia #76932. hozzászólásáraCsúszik a malac kuplung!

Nincs profilkép
#76935 Praetor
2021-11-18 19:39:48

Válasz SzSzilvike #76930. hozzászólásáraA tömény cukoroldat 116,5 fok hőmérséklet körül a sziruposodik. Tovább melegítve idő kérdése és karamellizálódik, akár oda is ég.

Ha nincs a motorban ilyen hőmérséklet lokálisan sem, akkor majdnem biztos, hogy az a híg oldat elkering a rendszerben. Max a hűtő tetejében fog a cukor kikristályosodni. A fagyálló amúgy is édeskés ízű, így tovább javít valamennyire az ízén. smile devil Csak meg ne idd.

#76934 mtz1221
2021-11-18 19:35:43

Válasz atisgyulai #76933. hozzászólásáraNe a pumpára tedd, hanem a pumpáról ami jön ki elosztó a tömb és a helyzet szabályozó felé, oda csavarj be egy záró csavart. Vagy a helyzetszabályozóba a pumpától menő csövet zárd le egy behegesztett végű üreges csavarral.

#76933 atisgyulai
2021-11-18 19:23:52

Válasz mtz1221 #76929. hozzászólásáraMa annyi időm volt, hogy lekötöttem a helyzetszabályozó nyomó ágát, és tettem rá egy órát.
Tehát a szivattyútól az elosztó, és az óra kapott olajat.
Beindítottam, de semmi. Ha az elosztót működtettem akkor sem.
Holnap egy az egybe a szivattyúra kötöm az órát, és óvatosan meghajtatom csak indítózva. Ha semmi, akkor beindítom a motort is, lesz ami lesz.

Nincs profilkép
#76932 Zsoltia
2021-11-18 19:07:01

Szép estét ! Van egy 952.4 es Belarusunk és olyat csinál hogyha bekapcsolom a 4x4et akkor mintha nyikorogna valami a malacból de ez nem biztos ha kivan kapcsolva semmi jele nincs a nyikorgásnak.. Illetve mostanában nagyon berezeg a traktor hogy műszerfal is rezeg “kissé” ez mitől lehetséges? Köszönöm a válaszokat

#76931 mtz1221
2021-11-18 18:57:15

Válasz SzSzilvike #76930. hozzászólásáraMi baja lenne. Csak mérd meg hány fokos lett a végén. Van éjjeliőr ismerős aki egyik nap benzinnel, harmadnap naftával önti fel már 20 éve.

Nincs profilkép
#76930 SzSzilvike
2021-11-18 18:41:48

Ma szántás közben elszakadt az ékszijjam.Túlfolyón ki gőzőlt egy kicsit.Szerencsére észre vettem idejében.Volt pótszij felraktam de a vizet múltkor kivettemm a fülkéből Csak másfél liter bekevert narancsszörp volt nálam azt beöntöttem a hütöbe és irány haza.Kérdés lessz e baja a hütőrendszernek egy ki lájtos szörptöl?Ha nem muszáj nem cserélném az összest mert ősszel lett újra fagyálózva

#76929 mtz1221
2021-11-18 18:21:22

Válasz mtz1221 #76928. hozzászólásáraKell járni a számnak. Ki mentem ma a rakodóssal szárat kaparni. Kezdett sötétedni akarok emelni a rakodón, semmi. 5 percig kínlódtam vele mire rájöttem hogy az ülés melletti karral eresztettem le a balerinát, és az veszi el a nyomást a rakodó tömbjétől. Rögtön eszembe jutottál, hogy most már 99.99 %-ra biztos vagyok hogy az erőszabályozó kever be neked is.

#76928 mtz1221
2021-11-18 13:34:28

Válasz atisgyulai #76923. hozzászólásáraHa nem használod az erőszabályozót, akkor dobd ki a fenébe, csak a résolajat vezesd vissza a tartályba. Nekem ha bármelyik része tönkre megy, akkor kapni fog a kormány alatti tömb helyett is, egy úszóval rendelkező tömbött 80 literest. Ha kell rászánom a yostikot is.
https://www.google.com/search?q=hidraulikus+vez%C3%A9rl%C5%91t%C3%B6mb+%C3%BAsz%C3%B3+helyzettel.&hl=hu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjgv4-M9aH0AhWshf0HHbqbA7EQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1117&bih=519&dpr=1.72

#76927 medikus
2021-11-17 20:32:54

Válasz Utász #76926. hozzászólásáraA leeresztőn keresztül kellett volna kiütni!!!!!!smile thumbup

#76926 Utász
2021-11-17 20:22:01

Egy kis műtét.



Leeresztőn benézve...

#76924 Gumóka
2021-11-17 19:59:23

Válasz atisgyulai #76922. hozzászólásáraNekem is a szivattyúról volt leágaztatva a nyomóág, '77-es a traki.

Nekem le van ott vakolva, gyorsba az üregescsavarra húztam egy anyát két rézalátéttel, aztán úgy is maradt.

A résolajat meg addig kösd le a szabályzónál egy kannába, aztán akkor biztos nem lesz belőle baj

#76923 atisgyulai
2021-11-17 19:05:28

Válasz mtz1221 #76917. hozzászólásáraHa a helyzetszabályozó ment gallyra, érdemes/lehet javítani? (javítókészletet láttam hozzá)
Vagy jobb lenne betolni oda a kar helyére egy sima kis 1-es vezértömböt? Akkor legalább nem csak úszó lenne, hanem lehetne nyomatni is!
Másik trakin használtam helyzet szabályozásban amikor a sáros kukorica szàrat földúrta a mankós kerék. Olyankor jó volt, de meglennék nélküle is.

#76922 atisgyulai
2021-11-17 18:58:47

Válasz mtz1221 #76917. hozzászólásáraNincs eltörve a rugó!
Amikor "lerobbant", újra szétszedtem a helyzetszabályozót. Kerék ki, tank hátrébb, és kihúztam a közepét.
(Egy délelőttöt elbasztam vele, utána inkább átakasztottunk a jó öreg gépre.)
Látszólag semmi baja. Rugó jó, a tologató íves rész sem szorul mint először. A hüvely kézzel, de nagyon passzosan tolható a helyére.
Ennél a nyomó rész a szivattyúnál ketté ágazik, az elósztó és a h.sz felé.
Ha ott levakolom a h.sz.-t akkor az elosztó kaphat túlnyomást?
Abban van a nyomástartó, az át kell hogy engedjen, nem?
A helyzetszabályozó nyomását is az szabályozza, abban nincs külön szelep ha jól gondolom.

#76921 Gumóka
2021-11-17 18:29:29

Válasz mtz1221 #76917. hozzászólásáraValahol szerintem is nagy lett a résolaj, körvezérléskor meg nem tud nyomást adni emiatt.

Nincs profilkép
#76920 B.Bali
2021-11-17 18:27:40

Válasz mtz1221 #76919. hozzászólásáraÉn így is szántok,leengedem az ekét utánna ha belekapott rendesen az ráemelek kicsit és megy vissza középre( N) a kar.

#76919 mtz1221
2021-11-17 18:21:55

Válasz B.Bali #76918. hozzászólására16 éve mióta nem szánt, csak így használom.smile thumbup

Nincs profilkép
#76918 B.Bali
2021-11-17 18:10:36

Válasz mtz1221 #76917. hozzászólásáraÉn most kikapcsolt állapotban használom. Se erő, se helyzetbe nincs a kis kapcsoló kar. Nagyon tetszik, úgy engedi lefelé a munkagépet ahogy én akarom. Próbáltad már így használni?

#76917 mtz1221
2021-11-17 17:58:15

Válasz atisgyulai #76916. hozzászólásáraA levakolással kezdeném. De csak egy két próba erejéig, nehogy szétdobja az elosztót a résolaj miatt. Szerintem eltört a rugó az erőszabályozóban, és nem pumpa gond lesz.

#76916 atisgyulai
2021-11-17 17:51:56

Válasz mtz1221 #76915. hozzászólásáraPróbáltuk, de semmi!
Épp annyit nyom a szivattyú, hogy hátul egy csatlakozón lassan ki tudom nyomatni a tartályból az olajat.
Nincs nyomás! Azt kellene megtudnom, a szivattú ment gallyra, és ennyit nyom, vagy valahol forgatja üresen, és azért nincs nyomás!?
Ma végeztem a szántással, lemosom a trakikat, és utána nekilátok ennek a vasnak.
Vagy megnézem a hidro szűrőnél járatás közben, mennyi olaj jön vissza, vagy lekötöm és levakolom a helyzetszabályozót a szivattyúnál, és meglátom akkor lessz-e nyomás!
Melyikkel kezdjem szerinted?
Vagy egyéb ötlet?
Szivattyút hogy lehet még tesztelni?

#76915 mtz1221
2021-11-16 20:49:43

Válasz atisgyulai #76913. hozzászólásáraÉn azt mondtam hogy most is próbáljátok meg úgy mint ahogy 1 napot szántott a fater, hogy mit csinál.

#76914 rigás
2021-11-16 20:00:27

Válasz medikus #76912. hozzászólásáraÖrökké nem, mindörökké igen!smile laugh

#76913 atisgyulai
2021-11-16 19:37:20

Válasz mtz1221 #76903. hozzászólásáraEzen már túl vagyunk régen.
Egy napot úgy szántott fater, hogy ülés melletti kar hátra, +elosztó valamelyik köre működtetve, és úgy emelt.
Lehetett érezni a helyzetszabályozó karján, hogy valami mintha helyre ugorna olyankor.
Ezért kötöttem át a munkahengert az egyik elösztó körre.
Akkor úgy működött rendesen. Utána a helyzetszabályozó karjához hozzá sem lett nyúlva. "N" állásban volt.
Mellesleg megjegyezném, hogy svéd tömbös, joystic-os az elosztó. Német piacra készült a traki.

#76912 medikus
2021-11-16 16:31:44

Válasz zsotti #76910. hozzászólásáraÖrökké nem tarthat! MTZ!!!smile sweatdropsmile sweatdrop

#76911 Gumóka
2021-11-16 15:02:03

Válasz zsotti #76910. hozzászólására
A szöghajtásból pedig csak a szimmeringnél tud lemenni, de ott a reduktorházba, vagy a peremeshüvely tetején van gumigyűrű. Ott mondjuk kifelé jön, de akkor a hézagolóknál kell follyon.

Nincs profilkép
#76910 zsotti
2021-11-16 14:07:13

MTZ 82-nél a szöghajtásból elfogy az olaj. A perem alól folyik kifelé. A tengelyek meg a csapágyak + tömítések és a szimmeringek is cserélve lettek.

#76909 máris szomszéd
2021-11-16 06:45:59

Válasz blsjela #76904. hozzászólásáraNagyon függ attól mennyi a kaja neki,minél többre állítod a füstöt neki az adagolón annál nagyobb lesz.
Cseh turbó 1-26-os. Képes 1 bár fölé menni de akkor már nagyon le van terhelve a motor. 0.5 bártól kezd érződni,hogy éledezik.Kaja inkább elvéve a gyári mennyiségtől.

Viszont érdekes dolog ez a turbó nyomás,más traktoron csak 0.2-0.3 a nyomás a max pedig 0.5 és mégis meg táltosodik tőle.

Nincs profilkép
#76908 B.Bali
2021-11-15 22:37:31

Válasz blsjela #76904. hozzászólásáraNekem tkp6 turbo van, 0,6 bar-t tud az óra szerint. De hallottam már másnak 1 bar-t is tölt. A cseh turbók 1bar a minimum de attól csak többnek kéne lennie

Nincs profilkép
#76907 blsjela
2021-11-15 22:10:10

Válasz B.Bali #76905. hozzászólásáraAmúgy Cseh turbó ha arra irányult a kérdés 10 vagy 11 ha jól rémlik.

Nincs profilkép
#76906 blsjela
2021-11-15 22:08:07

Gondolom annak szól a kérdésem akinek turbós mtzje van . És esetleg szerelt be nyomás mérő órát.

Nincs profilkép
#76904 blsjela
2021-11-15 21:18:24

Mennyit tölt normál esetben a turbó ? Holnap bekőtöm az órát azt kiderül hogy jól érzem hogy nem annyi amennyi kellene .

#76903 mtz1221
2021-11-15 20:17:10

Válasz atisgyulai #76899. hozzászólásáraMozgasd meg a helyzet szabályozó karját hátrafelé mikor emeltetsz a kormány mellettivel. Ha akkor dolgozik akkor az ereszt át. Nem emlékszem már pontosan, de nem e ha az erőszabályozó karja előre van nyomva, akkor a kormány mellett egy kar sem működik, vagy nem rendes nyomáson.

Nincs profilkép
#76902 .Richard.
2021-11-15 05:18:59

Válasz R Sándor #76901. hozzászólásáraAttol nem igazságosan ossza a kaját a 4 hengernek. Mindnek más mennyiség. Akkor rászabályoz azt tartani probálja a fordulatot. Az a dolga. Esetleg ingadozik az alapjárat ha nagyok az eltérések. De még előfordulhat a gázkar letyegése ami miatt egyszerüen visszaengedi azt leáll.

Nincs profilkép
#76901 R Sándor
2021-11-15 05:10:02

Válasz bleji #76889. hozzászólásáraEl vannak kopva az adagoló elemek

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Újabb településeken vezetnek be vízkorlátozást
Újabb településeken vezetnek be vízkorlátozást
A klímaváltozás miatt egyre gyakoribb hőhullámok nehezítik a vízellátást.
Vége az árstopnak: meglepő fordulatok a magyar benzinkutakon
Vége az árstopnak: meglepő fordulatok a magyar benzinkutakon
Szombattól eltörölték az üzemanyag ársapkát, így a benzinkutakon ismét piaci...
Telepvezető
Telepvezető

600.000 Ft

Tehén
Tehén

550.000 Ft

Streu-Mix 6000l szippantó,  tartálykocsi
Streu-Mix 6000l szippantó, tartálykocsi

2.250.000 Ft

Eladó 2db bika
Eladó 2db bika

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]