Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Rövidtárcsák

Létrehozta: Zetoros , 2009-02-02 22:07:17

Kedvencekhez Segítség
6816 hozzászólás
#4466 .Norbert
2020-07-20 07:01:40

Válasz später77 #4465. hozzászólásáraSajnos nem mértük a gépet előtte-utána. Amit mi felraktunk hengert az ugye 100 kg/m. Amelyik carrier öntvény hengerrel volt szerelve az a mi hengerünkkel biztos könnyebb lett. A lemez hengerrel szerintem nagyjából egyezik a súlya.

A henger központicsövéhez nagyon közel körülbelül 10 m-re oda van engedve a kaparó vas. Valamint a kaparó vas a 70 mm-es közből 40 mm-et tisztít, mert a laposacél keresztbe van fordítva. Így a sárnak és a szármaradványnak sok esélye nincsen smile thumbup

Nincs profilkép
#4465 später77
2020-07-19 22:29:51

Válasz .Norbert #4462. hozzászólásáraSzép munka. A gép össztömege hogyan változott? A sárkaparók mitől beragásbiztosak? Képen sajnos nem látom.

#4464 .Norbert
2020-07-19 18:03:57

Válasz Géza15 #4463. hozzászólásáraA gyári hengerek egy idő után lefutnak. Akár öntvény akár lemez henger is volt a gépen a cseréjük igen költséges. Nem beszélve a folyamatos hézagolásról... Ezért fejlesztettük ki az ékgyűrűs és U profilos hengerrendszert a Carrierek méreteire szabva smile thumbup

#4462 .Norbert
2020-07-19 08:40:09

Ismét valami új(-já-)születettsmile cowboysmile thumbup









Nincs profilkép
#4461 mitiii
2020-07-13 15:37:42

sziasztok!

Terra King rövid tárcsákról van valakinek infója esetleg tapasztalata?

Nagyon jó áron vannak és az mindig kicsit gyanús...

köszi

#4460 Peti 8310
2020-06-23 11:48:50

Válasz später77 #4394. hozzászólásáraA tavasszal 150ha-t zsírzás nélkül húztam le vele, mert nem vette be és nem volt már idő kiszedni a csapokat. Sokat amúgy sem javított volna a helyzeten a zsírzás, mert annyira el volt már kopva a csap is és a persely is, hogy pár ha után mikor kidolgozta közülük a megkövült poros zsírt, már mozdultak is a tagok előre hátra annyit, hogy az oldalsó tagok tárcsatartó zártszelvénye amire a karok vannak felfogatva beleért a középső tag ugyanezen pontjába és látszik, hogy már így húzhatta elég sokat az előző gazdája is. smile glaresmile sweatdrop

Szóval eljött a csere ideje, csapok, perselyek a vázban, meg még ami kell oda hézagolók stb, még nem szedtem szét.
Úgy gondoltam, hogy munkahelyzetben alábakolom a rudat meg a tagokat elöl, a hengert kiékelem és úgy próbálom kivenni a csapokat. Ha kell emelővel elöl ráemelve, leengedve apránként.

Van valami trükkje? A perselyt hogy lehet kivenni a vázból? smile huh

#4458 F-A-R-M-E-R \
2020-06-16 22:17:48

Staltech rövidtárcsákról mi a véleményetek?? Amúgy a márka hányadik rangsorban van lengyelek közül??
Anyag minősége??
4-5m fèlig.f. hez mennyi le kell???

Nincs profilkép
#4457 VDénes
2020-05-04 13:10:45

Válasz VMisi #4456. hozzászólásáraKonkrétan Agro-Masz BTC50. T hengerrel.

#4456 VMisi
2020-05-04 13:01:20

Válasz VDénes #4455. hozzászólásáraEzt az állásba elhajlást Te is láttad? 1000% hogy előtte meg rendben volt? Nem akarom én sem elhinni ezt, de ha igaz, akkor szállítás közben az a földig fog hajolni.
Nem kell a vaderstadtól hasra esni, annak is vannak gyengéi az árán kívül, régebben írtam is rá példát.
A lengyel gépekben meg vannak nagyon szélsőségek, még márkán belül is. Pl az unia gyárt masszívabb és gyengébb gépet is a vadernél. smile thumbupcoolsmile thumbupcool

Amúgy konkrétan melyik gépre írtad ezt a gyengeséget?

Nincs profilkép
#4455 VDénes
2020-05-04 12:46:02

Válasz bandigh #4454. hozzászólásáraAzért, mert tényt írtam le, hogy azért hajlott meg a lengyel, mert úgy volt tárolva. Mielőtt eltették nem volt baja következő használat előtt pedig már nem volt használható.
Ezek nem Vaderstad-ok ahogy az árai is tükrözik. Barátomnak Vaderstad géppark van, arra nem kell vigyázni és sose megy tönkre. Legalábbis eddig amit kapott már egy lengyel 10x tönkre ment volna. (tuskós és betonoszlopokkal teli földekben is mentek)

Nem írtam sértőt vagy legalábbis nem annak szántam. A különbséget úgy gondolom ez van köztünk.
Nem sértésnek vagy bántásnak szántam. Ha így jön le akkor elnézést kérek.

#4454 bandigh
2020-05-04 12:35:28

Válasz VDénes #4453. hozzászólásáraEzt most miért kellett? Nem ismersz, akkor miért írsz ilyeneket? Fenntartom hogy a vas ha álltába elhajlik ott baj van. Amúgymeg lehet h lengyel fogja váltani az 1 millió éves íhát..

Nincs profilkép
#4453 VDénes
2020-05-04 11:36:21

Válasz bandigh #4450. hozzászólásáraNem muszáj megfogadni.
Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Csak jószándékból mondtam.
Neked gondolom nincsenek lengyel gépeid. Ezen gépek csak a szegényebb gazdáknak van, akik pályázaton nem nyernek és mégis újat akarnak venni önerőből.

Én szeretek vigyázni arra amiért megdoldoztam, nem tehetem meg, hogy 5 év múlva levetem és majd veszem a másik újat.
Nem vagyunk egy kategória szerintem. Te a király, én a paraszt a nagyságrend köztünk, úgy hiszem.

#4452 mtz1221
2020-05-04 11:23:44

Válasz bandigh #4450. hozzászólásáraAz nem is,de a lengyeleknek szokása hogy a torziós rugójában a gumi csövek más alakot vesznek fel hosszú állás után.

#4451 mtz1221
2020-05-04 11:20:43

Válasz TDavid #4447. hozzászólásáraAkkor nem szóltam,azt gondoltam függesztettet keresel.

#4450 bandigh
2020-05-04 11:20:35

Válasz VDénes #4449. hozzászólásáraVonuláskor ha belemégy egy lyukba, akkor elhajolhat, de álltában, lassan? Nem üveg ez hogy 500 év alatt vastagabb az alja mint a teteje

Nincs profilkép
#4449 VDénes
2020-05-04 10:47:31

Válasz Nyomasek Bobo #4443. hozzászólásáraÚgy is ahogyan ND kollega írja.
De legfőképpen arra gondoltam, hogy bizonyos gépek össze csukva pont 90fokkal eltérő erőhatást kapnak, mint munka helyzetben. A nagy súly miatt a henger tartója elhajolhat, esetleg a munkaszekciók tartó vasa is elhajolhat mert a gép többet van összecsukva tárolva mint használva. Nekem a sorközművelő is mindig nyitva van tárolva, rugók lelazítva. Mert mikor be van zárva akkor a saját súlyukon lógnak a kocsik 90fokos törésre a tervezési irányra így szépen lassan elhajlik. Van ismerősöm akinek a tárcsa is így járt a henger súlya alatt meggörbült a csapágyállást tartó konzol. Ez alól a Carrier rendszerű vontatott tárcsák kivételt jelentenek, mert ott más megoldás van az össze csukásra. Ahogyan a tolatva nyitós hengerek is működnek.

Nincs profilkép
#4448 TDavid
2020-05-04 10:01:19

3 tonna körüli súly nem kevés 5 méterre, félfüggesztettnél?

Nincs profilkép
#4447 TDavid
2020-05-04 09:57:02

Válasz mtz1221 #4446. hozzászólásáraOpall agri oldalán csak függesztett 5 métereset találok, féligfüggesztett kéne smile mellow

#4446 mtz1221
2020-05-04 09:01:36

Válasz TDavid #4436. hozzászólásáraOpall-Agri PEGAS-ra ránéznék,meg a regentre is csak ott kérdéses az sts henger .

Nincs profilkép
#4444 ND
2020-05-04 06:13:04

Válasz Nyomasek Bobo #4443. hozzászólásáraVázat felbakolod h ne a lapokon álljon?

#4443 Nyomasek Bobo
2020-05-04 00:24:26

Válasz VDénes #4438. hozzászólásáraMilyen alátámasztásra gondolsz?smile confused

Nincs profilkép
#4442 TDavid
2020-05-03 22:51:31

Bednar Swifterdisc rövidtárcsát hova lehet sorolni? Ár-minőség?

Nincs profilkép
#4441 zolyko
2020-05-02 23:11:23

Agro-Masz gépek Magyarországi forgalmazója a Royal Traktor www.royaltraktor.hu
smile laughsmile laugh

Nincs profilkép
#4440 TDavid
2020-05-02 22:17:34

Válasz VDénes #4438. hozzászólására
3 Unia gépünk van, nem rosszak. Ha lengyelre esik a választás akkor ez lesz közülük.
Most néztem az oldalukon a tárcsákat, az egyik típus 5 méteresben 3 tonna körüli, másik meg a duplája... szerintem 4-5 tonna körüli lenne az ideális, 6 az nagyon sok nekünk, főleg a mostani V tárcsa után, az 3300 kg rögtörővel együtt, 4.9 méteres.

Nincs profilkép
#4439 határjáró
2020-05-02 22:01:39

Válasz VDénes #4438. hozzászólásáraKözéjük sorolnám az Akpilt. Például Szerintem erősebb felépitésü mint az Agro Masz, csak ránézésre mondom mert az utóbbival nincs tapasztalat.

Ha félig függesztettet akar, akkor a tárolással nincs gond.

Nincs profilkép
#4438 VDénes
2020-05-02 21:56:24

Válasz TDavid #4436. hozzászólásáraAgro-Masz és Unia nyugodtan vehető lengyelből. Sok megy már több ismerősömnél és egynek nincs baja. Persze biztos van kivétel, de ha például nem megfelelően van tárolva alá támasztás nélkül úgy szerintem mindegyik megvetemedik.

Nincs profilkép
#4437 határjáró
2020-05-02 21:47:08

Válasz TDavid #4436. hozzászólásáraA Kuhn is beillik a Vader, Lemken, Horsch sorába :D Anyagilag biztos.

Nincs profilkép
#4436 TDavid
2020-05-02 21:44:05

Rövidtárcsát "sts" hengerrel, de melyik márkából?
Drágák nem jönnek szóba, mint Vaderstad, Lemken, Horsch, gondolom Amazone sem olcsó, de az olcsó lengyelektől minőségibbet szeretnénk.
Ki melyiket ajánlja 4.5-5 méteres vontatottból?
Ezeket gondolnám középkategóriásnak:
-Kuhn Optimer +5003
-Saphir Discstar 505F Profi
-Pöttinger Terradisc 5001T
-Quivogne Diskator
-Heva Disc roller
Esetleg valakinek tapasztalat az említettekről?

#4435 GREVEN
2020-05-02 21:31:56

Válasz TDavid #4434. hozzászólásáraErre ne vegyél mérget azért. A pattogás szerintem részben tárcsa tervezés, részben pedig talaj függő dolog.

Nálunk az U profil is hajlamos bepattogni nagy tempónál mondjuk második soron tárcsázva,amikor lazább a talaj szerkezete.

A pattogás megszüntetésére szerintem a támasztókerék a megoldás. Ha egyszer eljutunk odáig,azt még gyártatunk a tárcsánkra.

Nincs profilkép
#4434 TDavid
2020-05-02 20:03:44

Válasz VDénes #4432. hozzászólásáraHomok kb a terület 10%-a.
Szóval ha veszünk rövidtárcsát, mindenképpen tandem u profilú hengerrel lesz. Valaki azt állította, hogy ezzel a hengerrel kevésbé fog pattogni a tárcsa, mert tud billegni.

#4433 GREVEN
2020-05-02 19:11:54

Válasz VDénes #4432. hozzászólásáraNekünk a tárcsán előtte Terrapack II-es henger volt,azon voltak ilyen meghajtó fogak, nem ért az semmit se. A Lemken gruberen sima ékgyürüs van csak, az se képes átlépni a homokot. Mivel a gyürük között fut a vágókés, szinte sehol sincs hely ahol elfollyon a homok a hengernél, átlépni képtelen igy egyszer csak megáll.

Egy megjegyzés a mélységtartásra az U profilunál.
Ha van rajta sárkaparó,mint mondjuk a mi esetünknél,akkor a mélységtartása állandó.
Ha nincs rajta,akkor meg pár forduló alatt bezömül ami be akar és utána nem dobja ki se és nem rakodik rá plussz se. Nem igazán láttam soe hogy a henger ugy csikba kivetette volna magából a beragadt földet.

Szerintem ilyen hátránya nincsen, legalább is nem tapasztaltuk még.

az ékgyürüs nagyon kötött talajra való, ahol röges kemény a pálya, o vágókés is ott dolgozik.

Jelenlegi tapasztalatok alapján, engem nem tudnának lebeszélni az U hengerről semmivel a mi vegyes talajainkon.

Nincs profilkép
#4432 VDénes
2020-05-02 18:25:48

Válasz TDavid #4426. hozzászólásáraSzia

Ha csak homok van akkor gumi hengert javaslom vagy csőpálcás henger, bár utóbbi inkább mélységtartásban lesz jó lezárásban nem.
Nekem ékgyűrűs van és hajlamos megdúrni homokba teljesen.
Ékgyűrűsre megoldás, hogy lehet rá fogat heggeszteni vagy heggesztetni, de az nekem azért nem tetszik ha abból elmarad egy-egy fog az tud ám jó kis délutánokat okozni...
Én ha vontatott rövidtárcsát vettem volna akkor csakis gumi hengerrel vettem volna vagy STS hengerrel. Utóbbiból létezik dupla elrendezésű talán az még jobb.
Az STS henger nagy előnye, hogy sokkal univerzálisabban használható több talajtípuson. Nem öregszik és kötött kiszáradt talajon sem fogja megsérteni egy éles rög. Az STS henger hátránya sekélyebb munkánál jön ki, mert nem tökéletes a melység tartása attól függően mennyi talaj rakódik az U profilba, de ennek hála nem is kopik olyan gyorsan.
Ha viszont a mostani tudásom lett volna meg rövidtárcsa vásárlás előtt akkor sűrű csőpálcás hengerrel vettem volna. Ennek persze lezáró képessége közel 0, viszont mélységtartásban univerzálisan használható.
Nekem néha az ékgyűrűs henger úgy megül a homokba, hogy 5cm-t változik a munkamélység. Ha nem lenne homokpart vagy inhomogén a talajom akkor persze jó lenne az ékgyűrűs is.

#4431 GREVEN
2020-05-02 09:47:29

Válasz TDavid #4430. hozzászólásáraTorta próbája az evés. Demozd le. Én nem mernék ekkora értéket venni ismeretlen gyártótól próba nélkül

Nincs profilkép
#4430 TDavid
2020-05-02 09:27:22

Saphir gépekről vélemény? Saphir discstar 505f profi tárcsát nézegetem, nem tűnik rossznak de nem sok lehet belőle itthon smile mellow

Nincs profilkép
#4429 TDavid
2020-05-02 09:15:24

Válasz GREVEN #4428. hozzászólásáraKözépkötött földek vannak, de majdnem mindegyikben van homokos rész.

#4428 GREVEN
2020-05-02 07:08:50

Válasz kis Zombi #4427. hozzászólásáraA tandem U profil a legjobb kompromisszum akkor ha van nagyon laza homok és van kötött földed is.

A csőpálca és gumi csak homokra való, kötöttbe értelmetlen.

Nincs profilkép
#4427 kis Zombi
2020-05-02 06:03:05

Válasz TDavid #4426. hozzászólásáraEzt a következtetést miböl szűrted le ? Homokos talajra csöpálcás, vagy gumihenger ajánlott.

Nincs profilkép
#4426 TDavid
2020-05-01 23:42:52

Szóval homokra tandem henger a legjobb? Ez között folyik át legjobban a homok, nem húzza össze?

#4425 GREVEN
2020-04-28 09:05:53

Válasz mtz1221 #4424. hozzászólásáraÁáá, az biztos nem. Abban nincs hiány. Olcsó a petró oszt most lehet füstölni. smile lol

#4424 mtz1221
2020-04-28 07:19:50

Válasz GREVEN #4423. hozzászólásáraVan ahol az ilyen munkát ilyenkor pína hiánynak hivják.smile whistling

#4423 GREVEN
2020-04-28 07:07:28

Válasz szanberg #4421. hozzászólásáraExtrém homok teszt. A sárkaparot majd ősszes a kukoricaszár fogja idegesíteni.

#4422 bandigh
2020-04-27 22:56:10

Válasz szanberg #4409. hozzászólásáraRolmakohoz képest milyen? Minőség és ár viszonyban

#4421 szanberg
2020-04-27 22:25:58

Válasz GREVEN #4419. hozzászólásáraExtrém tesztsmile lolsmile lolsmile lol

Ősszel, télen a vaderstadtok meg horschokról szakadtak le a sárkaparók, ott kezdett extrém lenni. -sajnos

#4420 GREVEN
2020-04-27 21:31:06

Válasz GREVEN #4419. hozzászólására4 tábla akart lenni. A 10 nem tudom hogy került oda.

#4419 GREVEN
2020-04-27 21:30:29

Válasz Berkó_ #4417. hozzászólására10 hektár parlag van 10 táblában. Akadt közte másabb szerkezetű is.

Nyugodjon meg mindenki :D

Egyébként 10 cm mélyről vizeset hozott fel a tárcsa még itt is.

Egyébként ez adta az extrém tesztet

Nincs profilkép
#4418 Bobo77
2020-04-27 21:09:50

Válasz Berkó_ #4417. hozzászólásáraEzt már nem mertem megkérdeznismile biggrin

#4417 Berkó_
2020-04-27 21:05:27

Válasz GREVEN #4416. hozzászólásáraAzt ebben a sivatagban mit tesztelsz a sárkaparón??? smile blinksmile whistlingsmile devil

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Porördögök söpörnek végig a földeken, a nap pedig könyörtelenül perzseli a makói...
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
Új élelmiszeripari gép eladó
Új élelmiszeripari gép eladó

30.900.000 Ft

Eladó bálák
Eladó bálák

14.000 Ft

Lucerna bála 120x120-as
Lucerna bála 120x120-as

15.000 Ft

Anyajuhok és kosok eladók
Anyajuhok és kosok eladók

42.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]