Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.38 Ft CHF 386.1 Ft GBP 413.22 Ft

Fórum

Lucerna telepítése, termesztése

Létrehozta: , 2009-01-30 21:39:53

Kedvencekhez Segítség
3533 hozzászólás
Nincs profilkép
#3333 SzikiSzokeveny
2026-02-23 17:54:06

Válasz Egér88 #3332. hozzászólásáraHa rá tudsz menni, és már nincs kilátásban fagy.

Nincs profilkép
#3332 Egér88
2026-02-23 16:51:53

mikor lehet vetni a lucernát?

#3331 szelindi1965
2026-01-30 18:29:45

Válasz Egér88 #3330. hozzászólásáraHa könnyű földre kell,EMILIANA,ha kötöttre GAMMA,idétlen községi mintatérbe változó minőségű és szintkülönbségű területbe vetettünk az őszön összekevertük EMILIANA-t és SZARVASI AS 3-at.
Fogalmam nincs milyen-mit tud a GEA. Évi csapadékösszeg 280 mm.

#3329 raidron73
2026-01-30 16:19:58

A Pulsar „csak vetőmag” korlátozása nem a bürokráciáról szól, hanem a zöldtömegben található hatóanyag-maradványokról – egyszerűen nincsenek biztonsági előírások a takarmányokra vonatkozóan. Az etetés kockázatos (tej/hús).

#3328 szelindi1965
2026-01-30 15:20:20

Válasz A. Ákos #3327. hozzászólásáraREFINE 50 SX még nyugalmi állapotban. A PULSAR 40 SL nem akkor és nem abban a növényi állapotban használandó.

Nincs profilkép
#3327 A. Ákos
2026-01-30 15:01:14

Ha pulsar-al kora tavasszal gyomírtom a lucernát - az engedélyokiratokban miért van kikötve, hogy csak magnak takarítható be? Ha takarmányként hasznosítom van valami utóhatása esetleg? Ez csak valami forgalmazási, felhasználási kitétel lehet az engedélyokiratban vagy van tényleges károsító hatása a takarmányozásban.

Nincs profilkép
#3326 Egér88
2026-01-13 13:47:28

sziasztok!

A Gea fajtákról tud valaki tapasztalatott mondani,előtte szarvasi volt de az aszály kivitte(homok) terület volt,most vetni akarok de erről a fajtáról sok jót olvastam ..?

#3325 szelindi1965
2026-01-05 12:42:29

Válasz oliverkovacs81 #3323. hozzászólásáraA fű átlép rajta,nem hagyja élni.Gondolom kérődzővel legeltetnéd,én a szarvaskerepet tenném bele és ha feltétlen szükséges még más is akkor vörösherét.

Nincs profilkép
#3324 trikolor5
2026-01-05 11:04:49

Válasz oliverkovacs81 #3323. hozzászólásáraÉvelő rozsban nem gondolkodtál?

Nincs profilkép
#3323 oliverkovacs81
2026-01-05 10:46:57

Sziasztok.

Füves lucerna volt telepítve 4 évvel ezelőtt, elfüvesedett.
Direkt vetőgéppel felül vetném tavasszal. Mi a véleményetek, működhet? Ill. lehet here féle is igazából mindegy csak évelő legyen. Kaszálnám meg legeltetném.

Nincs profilkép
#3322 BuleD
2025-11-24 22:12:32

Válasz SzikiSzokeveny #3321. hozzászólásáraEjha akkor ennek jóformán semmi esélye sincs smile rolleyes

Nincs profilkép
#3321 SzikiSzokeveny
2025-11-24 20:41:05

Válasz BuleD #3320. hozzászólásáraKeléstől számítva 6-8 hét jó idő kell. Addigra vált gyökeret és válik télállóvá.

Nincs profilkép
#3320 BuleD
2025-11-24 20:27:47

Válasz csuti0 #3319. hozzászólásáraDecemberre egyenlőre nem mond nagy fagyokat.. Próbálok bizakodó lenni hogy kicsit megerősödik.. 5-6 fogban viszont igen lassan fog smile sad

Nincs profilkép
#3319 csuti0
2025-11-24 17:19:10

Válasz BuleD #3317. hozzászólásáraSzia!
Nekem is volt egy kései vetésem, vagy 20 éve mikor még volt rendes tél. A fagyok beállta előtt szépen ki volt kelve, átázott fagyott talajban telelt. Tavasszal mikor kiengedett, A gyökér a föld felett felfagyva, a jó-idővel kisarjadt, adtam neki egy esélyt, (bár ne tettem volna) jó lucerna nem lett belőle soha, első évben a gyomok győztek, még a 3. kaszálás is gazos volt. 2.-3. évre adott valamit, de jó ha fél termés összejött., idő előtt ki is szántottam.
Üdv.: Csuti

#3318 szelindi1965
2025-11-24 05:54:31

Válasz BuleD #3317. hozzászólásáraFajta télállósága-termőhely fekvése-páratartalom-fejlettség foka-talaj humusztartalma ez mind közrejátszik,majd amit a gép dob az lesz a sorsa. Magyarul,nem tud okos lenni a termelő ha ősszel is képes nálunk ,1-1,5 hónapig nem esni.

Nincs profilkép
#3317 BuleD
2025-11-23 19:55:58

Hali! Ezeket a fagyos estéket átvészeli a friss kelésű lucerna? smile crying

#3316 colizoli
2025-11-10 16:38:21

Válasz termelo #3315. hozzászólásáraMég csak 1x, de most is van olyan táblàm, amit szept elején vetettem, de még nem kelt ki. Majd tavasszal meglátom, hogy mi lesz vele.

Nincs profilkép
#3315 termelo
2025-11-10 16:12:52

Válasz colizoli #3311. hozzászólásáraHali, ezt többször is tapasztaltad?

Ez nagyon hasznos infó ha megismételhető

#3314 szelindi1965
2025-11-10 15:44:17

Válasz Egér88 #3313. hozzászólásáraItt kisorolt szépen egy 5 hektáros darab/vetve 09.21./,de hogy megkíméli e az időjárás ,no az már nem rajtunk múlik.

Nincs profilkép
#3313 Egér88
2025-11-08 23:30:08

Válasz szelindi1965 #3312. hozzászólásáranem ment mélyre csak szomorú,hogy vehetem megint a magot ....

#3312 szelindi1965
2025-11-08 20:38:05

Válasz Egér88 #3310. hozzászólásáraIlyen száraz magágyak mellett nem volt meglepő,de most kap csapadékot és +2 fokon már csírázik , szerintem még most kikel,a sorsát az esetleges száraz hideg idő pecsételheti meg ,nem vagy egyedül e dilemmával.A mag rendben volt,és nem vetetted túl mélyre?

#3311 colizoli
2025-11-08 16:36:58

Válasz Egér88 #3310. hozzászólásáraSzokott olyan lenni, majd tavasszal kikelt.

Nincs profilkép
#3310 Egér88
2025-11-08 15:06:38

nekem kb 1 hónapja el van vetve és ki sem bújt a lucerna ,tapasztalt valaki ilyet?

Nincs profilkép
#3309 Pisti09
2025-10-30 15:23:14

Válasz ..,-:) #3308. hozzászólására2000-el indultak betakarításkor most 1600/kg hirdetik.100kg nál már 40.000 ft nem elenyésző

Nincs profilkép
#3308 ..,-:)
2025-10-30 12:36:03

Válasz Pisti09 #3306. hozzászólásáraMennyiről mennyire változtak az árak !?

#3307 Radocz
2025-10-30 05:58:55

Válasz Pisti09 #3306. hozzászólásáraNekunk az a tapasztalat hogy 6 eves lucerna tarcsazas utan inkabb megujul es nem ritkul.
Van itt tolem okosabb, aki latott mar ilyet is meg olyat is.
smile cowboy

Nincs profilkép
#3306 Pisti09
2025-10-30 05:17:43

Válasz Radocz #3305. hozzászólásáraTegnap meghúztam gyomfésűvel,sokat takarít ki a dudvából + a pocok lyukakat is szépen behúzza.A rávetést idén ősszel akartam de eső nem jött így március eleje lesz belőle.11ha az egész terület,2-3ha ahol gyemge ott is 50-60 %os inkább rávetünk minthogy azt a keveset is kitárcsázzuk.Úgy is lejtmenetbe a lucerna vetőmag ára ,azt a keveset kibírom.

#3305 Radocz
2025-10-29 19:25:55

Válasz Pisti09 #3304. hozzászólásáraNem fog neki ártani.

A rávetés felénk nem szokott sikerülni.
A gyenge részén én újra vetést csinálnék.

smile cowboy

Nincs profilkép
#3304 Pisti09
2025-10-28 14:51:02

Válasz szelindi1965 #3303. hozzászólásáraMúlt év őszi,csak még mindíg sok a dudva köszönhető a száraz időnek.Akarnám egy sorral húzni most is meg kora tavasszal mert rá kéne vetni és vetés előtt jó lenne megkaparni kicsit.Pocok is van benne hátha most is lehetne ritkítani smile thumbup

#3303 szelindi1965
2025-10-28 13:49:09

Válasz Pisti09 #3302. hozzászólásáraTavasszal,száraz időben,fakadás legelején,és inkább boronáld.Gondolom nem friss telepítés.

Nincs profilkép
#3302 Pisti09
2025-10-28 09:31:57

Szokott valaki gyomfésűzni a lucernába?Elég sok a tyúkhúr meg az apró gólyaorr benne kéne ritkítani.Mi a véleményetek lesz értelme?

#3301 szelindi1965
2025-10-26 11:26:19

Válasz MrPoke #3300. hozzászólásáraNem óhajtom a más malmára hajtani a vizet,minden vonal amit felvázoltál nem különb a gabona lenyúlásánál,ergo passzolom.Szükséglete és környezete ellátására törekedve termelje mindenki csak ezt tudom ajánlani bárkinek,azontúl hogy célirányos megfelelő zöldgépsor,alvászavaros pilóta,valamint kedvező időjárás álljon rendelkezésre.

Nincs profilkép
#3300 MrPoke
2025-10-26 08:24:56

Válasz szelindi1965 #3298. hozzászólására15-20kg al bőven elég vetni. És van felcásárló aki 1000Ft körül azonnal megveszi a magot. Aztán tovább adja fémzárolva.

Valamint jópár pelettáló üzem is van akik a gyenge minőséget tüzelőnek a jót pedig takarmánynak készíti.
Ha messzire kell vinni egy nagykocka bálázó megoldja jól meg lehet vele durrantani a kamiont.

#3299 Radocz
2025-10-26 05:24:10

Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraKerdesemre adott valaszokat koszönom!

Megásni es a talajuntsag különösen hasznos volt.

Megvárjuk az esőt.

smile cowboy

#3298 szelindi1965
2025-10-25 05:06:36

Válasz eperkacs #3295. hozzászólásáraAhol csak terület lekötés-magtermelés miatt vetik maguk alatt vágják a fát,hisz egy 5-6 évente vetésforgóhoz-szomszéd növényekhez és jószág állomány szükségletéhez igazodó és vetendő növényről beszélünk,ami gyorsan túltermelésbe fordíthatja a dolgot mag és szálas fronton is a dolgot olyan 30-50 km -en belül.A szállítás könnyen megöli a dolgot szálasnál,a magot meg már lassan vetkőző számmal is hirdetik,hisz 25-30 kg kell egy hektárba,a hirdetések alapján gondolom,már most be lehetne húzni fél országunkat azzal ami van készleten.Nem feledhető azonban a talajjavító hatása,de nem ez a szent grál az biztos.Még nálunk is ahol területarányosan sok állatot tartunk szigorúan a 25 % alatt tartjuk a lucerna arányát mert nem kiegyensúlyozott sem a termése sem a rentábilitása.

Nincs profilkép
#3296 trikolor5
2025-10-24 21:14:20

Válasz szelindi1965 #3294. hozzászólásáraAzért a tizen pár ezerért? És ellenőrzés garantált. Ha nem jól kel, kipusztul még büntetés is. Fémzárolt mag arany áron.

#3294 szelindi1965
2025-10-24 20:22:27

Válasz eperkacs #3293. hozzászólásáraHát a támogatásért nem is vetnénk-vetnének,ahol jószág van ott semmi sem elég.Azonban ahol nincs ott teher is tud lenni,a vetőmagot hagyjuk ,abból már most 5 -szörös túltermelés van.

Nincs profilkép
#3293 eperkacs
2025-10-24 18:15:56

Válasz szelindi1965 #3292. hozzászólásáraS ki a francnak kell a lucerna?? Már senkinek...

#3292 szelindi1965
2025-10-23 19:53:25

Válasz eperkacs #3291. hozzászólásáraMit vessenek,búzát?Az a szabály hogy nincs szabály,lehet jobb lesz mint a miénk ami 09.21 óta vizet nem kapott csak ordított felette a szél.

Nincs profilkép
#3291 eperkacs
2025-10-23 18:58:15

Most vetik s ezt lehet??

#3290 rtamas1976
2025-10-23 18:49:56

Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraGlyfozát, tárcsa vagy grúber ha egy kicsit felpuhul, majd egy jó ekével kiszántani, lehetőleg előhántóssal!
A lazíto miért rossz?
A lucerna többéve kipusztult, akkor miment le?
A fű vagy a dudva?
Ásd meg és kiderül mikell.

#3289 szelindi1965
2025-10-23 10:21:45

Válasz Radocz #3286. hozzászólására8 év hosszú idő,talajuntság miatt váltani kell nem toldozgatni.

#3288 szelindi1965
2025-10-23 10:20:04

Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraTotálozni amíg ilyen jó idő van , később/ ha kell tél folyamán/,nehéztárcsa amennyiszer kell majd minél hamarabb/január-február/,tavaszi árpát bele.Következő évben kukorica szántásba,minden nélkül.

Nincs profilkép
#3287 Zoli1437
2025-10-23 08:22:37

Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraÉn 4 éves hasonlóból AÖP talajtakarásos tarlót csináltam.
2x lekaszáltam betakarítás nélkül, utána az aszály miatt a 20cm-t ha elérte.
Itt sem megy semmi a földbe. Az őszieknek 3x mentem a tárcsával és nem ment bele annyira mint elsőre kellett volna.

#3286 Radocz
2025-10-23 07:12:47

Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraKaszálónak és egy kérdőjel, amit javítani szeretnék, az előbbi hozzászólásban.

smile cowboy

#3285 Radocz
2025-10-23 07:08:14

Adott egy szántó, amit 8 évvel ezelőtt bevetettünk kaszálnak. (Lucerna, stb.).
Ki hogyan hasznosítaná a továbbiakban a területet.

Anno az ehhez hasonlónak adtam egy lazítót. Mai eszemmel ezt nem tenném, mert a gyökerek lazítanak.

A tárcsa jelenleg nem megy bele.
Tavaszra magágyat szeretnék csinálni.
Csak " régi " eszközök állnak rendelkezésre.

Évelő gyom nem sok van.

smile cowboy

Nincs profilkép
#3284 csabahegeszt
2025-10-05 10:21:31

Válasz bettybrayen5 #3287. hozzászólásáraMenj f.szt cibálni monika asszony.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Új segítség érkezhet az aszály és a szőlőkabóca okozta károk enyhítésére
Új segítség érkezhet az aszály és a szőlőkabóca okozta károk enyhítésére
Két jogszabálytervezetet tett közzé társadalmi egyeztetésre az agrártárca. Az...
Hőségriadó: Franciaországban betiltották a nappali aratást – ez várhat ránk is?
Hőségriadó: Franciaországban betiltották a nappali aratást – ez várhat ránk is?
Soha nem látott aratási tilalmak, tűzvédelmi szigorítások és rendkívüli...
Eladó permetező
Eladó permetező

380.000 Ft

Eladó növendék bika
Eladó növendék bika

1.800 Ft

Szarvasmarha
Szarvasmarha

5.000.000 Ft

Őszi árpa (Nagyszemű) eladó
Őszi árpa (Nagyszemű) eladó

85 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]