Válasz Egér88 #3330. hozzászólásáraHa könnyű földre kell,EMILIANA,ha kötöttre GAMMA,idétlen községi mintatérbe változó minőségű és szintkülönbségű területbe vetettünk az őszön összekevertük EMILIANA-t és SZARVASI AS 3-at.
Fogalmam nincs milyen-mit tud a GEA. Évi csapadékösszeg 280 mm.
A Pulsar „csak vetőmag” korlátozása nem a bürokráciáról szól, hanem a zöldtömegben található hatóanyag-maradványokról – egyszerűen nincsenek biztonsági előírások a takarmányokra vonatkozóan. Az etetés kockázatos (tej/hús).
Ha pulsar-al kora tavasszal gyomírtom a lucernát - az engedélyokiratokban miért van kikötve, hogy csak magnak takarítható be? Ha takarmányként hasznosítom van valami utóhatása esetleg? Ez csak valami forgalmazási, felhasználási kitétel lehet az engedélyokiratban vagy van tényleges károsító hatása a takarmányozásban.
A Gea fajtákról tud valaki tapasztalatott mondani,előtte szarvasi volt de az aszály kivitte(homok) terület volt,most vetni akarok de erről a fajtáról sok jót olvastam ..?
Válasz oliverkovacs81 #3323. hozzászólásáraA fű átlép rajta,nem hagyja élni.Gondolom kérődzővel legeltetnéd,én a szarvaskerepet tenném bele és ha feltétlen szükséges még más is akkor vörösherét.
Füves lucerna volt telepítve 4 évvel ezelőtt, elfüvesedett.
Direkt vetőgéppel felül vetném tavasszal. Mi a véleményetek, működhet? Ill. lehet here féle is igazából mindegy csak évelő legyen. Kaszálnám meg legeltetném.
Válasz csuti0 #3319. hozzászólásáraDecemberre egyenlőre nem mond nagy fagyokat.. Próbálok bizakodó lenni hogy kicsit megerősödik.. 5-6 fogban viszont igen lassan fog
Válasz BuleD #3317. hozzászólásáraSzia!
Nekem is volt egy kései vetésem, vagy 20 éve mikor még volt rendes tél. A fagyok beállta előtt szépen ki volt kelve, átázott fagyott talajban telelt. Tavasszal mikor kiengedett, A gyökér a föld felett felfagyva, a jó-idővel kisarjadt, adtam neki egy esélyt, (bár ne tettem volna) jó lucerna nem lett belőle soha, első évben a gyomok győztek, még a 3. kaszálás is gazos volt. 2.-3. évre adott valamit, de jó ha fél termés összejött., idő előtt ki is szántottam.
Üdv.: Csuti
Válasz BuleD #3317. hozzászólásáraFajta télállósága-termőhely fekvése-páratartalom-fejlettség foka-talaj humusztartalma ez mind közrejátszik,majd amit a gép dob az lesz a sorsa. Magyarul,nem tud okos lenni a termelő ha ősszel is képes nálunk ,1-1,5 hónapig nem esni.
Válasz termelo #3315. hozzászólásáraMég csak 1x, de most is van olyan táblàm, amit szept elején vetettem, de még nem kelt ki. Majd tavasszal meglátom, hogy mi lesz vele.
Válasz Egér88 #3313. hozzászólásáraItt kisorolt szépen egy 5 hektáros darab/vetve 09.21./,de hogy megkíméli e az időjárás ,no az már nem rajtunk múlik.
Válasz Egér88 #3310. hozzászólásáraIlyen száraz magágyak mellett nem volt meglepő,de most kap csapadékot és +2 fokon már csírázik , szerintem még most kikel,a sorsát az esetleges száraz hideg idő pecsételheti meg ,nem vagy egyedül e dilemmával.A mag rendben volt,és nem vetetted túl mélyre?
Válasz Pisti09 #3306. hozzászólásáraNekunk az a tapasztalat hogy 6 eves lucerna tarcsazas utan inkabb megujul es nem ritkul.
Van itt tolem okosabb, aki latott mar ilyet is meg olyat is.
Válasz Radocz #3305. hozzászólásáraTegnap meghúztam gyomfésűvel,sokat takarít ki a dudvából + a pocok lyukakat is szépen behúzza.A rávetést idén ősszel akartam de eső nem jött így március eleje lesz belőle.11ha az egész terület,2-3ha ahol gyemge ott is 50-60 %os inkább rávetünk minthogy azt a keveset is kitárcsázzuk.Úgy is lejtmenetbe a lucerna vetőmag ára ,azt a keveset kibírom.
Válasz szelindi1965 #3303. hozzászólásáraMúlt év őszi,csak még mindíg sok a dudva köszönhető a száraz időnek.Akarnám egy sorral húzni most is meg kora tavasszal mert rá kéne vetni és vetés előtt jó lenne megkaparni kicsit.Pocok is van benne hátha most is lehetne ritkítani
Válasz MrPoke #3300. hozzászólásáraNem óhajtom a más malmára hajtani a vizet,minden vonal amit felvázoltál nem különb a gabona lenyúlásánál,ergo passzolom.Szükséglete és környezete ellátására törekedve termelje mindenki csak ezt tudom ajánlani bárkinek,azontúl hogy célirányos megfelelő zöldgépsor,alvászavaros pilóta,valamint kedvező időjárás álljon rendelkezésre.
Valamint jópár pelettáló üzem is van akik a gyenge minőséget tüzelőnek a jót pedig takarmánynak készíti.
Ha messzire kell vinni egy nagykocka bálázó megoldja jól meg lehet vele durrantani a kamiont.
Válasz eperkacs #3295. hozzászólásáraAhol csak terület lekötés-magtermelés miatt vetik maguk alatt vágják a fát,hisz egy 5-6 évente vetésforgóhoz-szomszéd növényekhez és jószág állomány szükségletéhez igazodó és vetendő növényről beszélünk,ami gyorsan túltermelésbe fordíthatja a dolgot mag és szálas fronton is a dolgot olyan 30-50 km -en belül.A szállítás könnyen megöli a dolgot szálasnál,a magot meg már lassan vetkőző számmal is hirdetik,hisz 25-30 kg kell egy hektárba,a hirdetések alapján gondolom,már most be lehetne húzni fél országunkat azzal ami van készleten.Nem feledhető azonban a talajjavító hatása,de nem ez a szent grál az biztos.Még nálunk is ahol területarányosan sok állatot tartunk szigorúan a 25 % alatt tartjuk a lucerna arányát mert nem kiegyensúlyozott sem a termése sem a rentábilitása.
Válasz eperkacs #3293. hozzászólásáraHát a támogatásért nem is vetnénk-vetnének,ahol jószág van ott semmi sem elég.Azonban ahol nincs ott teher is tud lenni,a vetőmagot hagyjuk ,abból már most 5 -szörös túltermelés van.
Válasz eperkacs #3291. hozzászólásáraMit vessenek,búzát?Az a szabály hogy nincs szabály,lehet jobb lesz mint a miénk ami 09.21 óta vizet nem kapott csak ordított felette a szél.
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraGlyfozát, tárcsa vagy grúber ha egy kicsit felpuhul, majd egy jó ekével kiszántani, lehetőleg előhántóssal!
A lazíto miért rossz?
A lucerna többéve kipusztult, akkor miment le?
A fű vagy a dudva?
Ásd meg és kiderül mikell.
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraTotálozni amíg ilyen jó idő van , később/ ha kell tél folyamán/,nehéztárcsa amennyiszer kell majd minél hamarabb/január-február/,tavaszi árpát bele.Következő évben kukorica szántásba,minden nélkül.
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraÉn 4 éves hasonlóból AÖP talajtakarásos tarlót csináltam.
2x lekaszáltam betakarítás nélkül, utána az aszály miatt a 20cm-t ha elérte.
Itt sem megy semmi a földbe. Az őszieknek 3x mentem a tárcsával és nem ment bele annyira mint elsőre kellett volna.
3533 hozzászólás
Válasz Egér88 #3332. hozzászólásáraHa rá tudsz menni, és már nincs kilátásban fagy.
mikor lehet vetni a lucernát?
Válasz Egér88 #3330. hozzászólásáraHa könnyű földre kell,EMILIANA,ha kötöttre GAMMA,idétlen községi mintatérbe változó minőségű és szintkülönbségű területbe vetettünk az őszön összekevertük EMILIANA-t és SZARVASI AS 3-at.
Fogalmam nincs milyen-mit tud a GEA. Évi csapadékösszeg 280 mm.
Válasz Egér88 #3326. hozzászólására?
A Pulsar „csak vetőmag” korlátozása nem a bürokráciáról szól, hanem a zöldtömegben található hatóanyag-maradványokról – egyszerűen nincsenek biztonsági előírások a takarmányokra vonatkozóan. Az etetés kockázatos (tej/hús).
Válasz A. Ákos #3327. hozzászólásáraREFINE 50 SX még nyugalmi állapotban. A PULSAR 40 SL nem akkor és nem abban a növényi állapotban használandó.
Ha pulsar-al kora tavasszal gyomírtom a lucernát - az engedélyokiratokban miért van kikötve, hogy csak magnak takarítható be? Ha takarmányként hasznosítom van valami utóhatása esetleg? Ez csak valami forgalmazási, felhasználási kitétel lehet az engedélyokiratban vagy van tényleges károsító hatása a takarmányozásban.
sziasztok!
A Gea fajtákról tud valaki tapasztalatott mondani,előtte szarvasi volt de az aszály kivitte(homok) terület volt,most vetni akarok de erről a fajtáról sok jót olvastam ..?
Válasz oliverkovacs81 #3323. hozzászólásáraA fű átlép rajta,nem hagyja élni.Gondolom kérődzővel legeltetnéd,én a szarvaskerepet tenném bele és ha feltétlen szükséges még más is akkor vörösherét.
Válasz oliverkovacs81 #3323. hozzászólásáraÉvelő rozsban nem gondolkodtál?
Sziasztok.
Füves lucerna volt telepítve 4 évvel ezelőtt, elfüvesedett.
Direkt vetőgéppel felül vetném tavasszal. Mi a véleményetek, működhet? Ill. lehet here féle is igazából mindegy csak évelő legyen. Kaszálnám meg legeltetném.
Válasz SzikiSzokeveny #3321. hozzászólásáraEjha akkor ennek jóformán semmi esélye sincs
Válasz BuleD #3320. hozzászólásáraKeléstől számítva 6-8 hét jó idő kell. Addigra vált gyökeret és válik télállóvá.
Válasz csuti0 #3319. hozzászólásáraDecemberre egyenlőre nem mond nagy fagyokat.. Próbálok bizakodó lenni hogy kicsit megerősödik.. 5-6 fogban viszont igen lassan fog
Válasz BuleD #3317. hozzászólásáraSzia!
Nekem is volt egy kései vetésem, vagy 20 éve mikor még volt rendes tél. A fagyok beállta előtt szépen ki volt kelve, átázott fagyott talajban telelt. Tavasszal mikor kiengedett, A gyökér a föld felett felfagyva, a jó-idővel kisarjadt, adtam neki egy esélyt, (bár ne tettem volna) jó lucerna nem lett belőle soha, első évben a gyomok győztek, még a 3. kaszálás is gazos volt. 2.-3. évre adott valamit, de jó ha fél termés összejött., idő előtt ki is szántottam.
Üdv.: Csuti
Válasz BuleD #3317. hozzászólásáraFajta télállósága-termőhely fekvése-páratartalom-fejlettség foka-talaj humusztartalma ez mind közrejátszik,majd amit a gép dob az lesz a sorsa. Magyarul,nem tud okos lenni a termelő ha ősszel is képes nálunk ,1-1,5 hónapig nem esni.
Hali! Ezeket a fagyos estéket átvészeli a friss kelésű lucerna?
Válasz termelo #3315. hozzászólásáraMég csak 1x, de most is van olyan táblàm, amit szept elején vetettem, de még nem kelt ki. Majd tavasszal meglátom, hogy mi lesz vele.
Válasz colizoli #3311. hozzászólásáraHali, ezt többször is tapasztaltad?
Ez nagyon hasznos infó ha megismételhető
Válasz Egér88 #3313. hozzászólásáraItt kisorolt szépen egy 5 hektáros darab/vetve 09.21./,de hogy megkíméli e az időjárás ,no az már nem rajtunk múlik.
Válasz szelindi1965 #3312. hozzászólásáranem ment mélyre csak szomorú,hogy vehetem megint a magot ....
Válasz Egér88 #3310. hozzászólásáraIlyen száraz magágyak mellett nem volt meglepő,de most kap csapadékot és +2 fokon már csírázik , szerintem még most kikel,a sorsát az esetleges száraz hideg idő pecsételheti meg ,nem vagy egyedül e dilemmával.A mag rendben volt,és nem vetetted túl mélyre?
Válasz Egér88 #3310. hozzászólásáraSzokott olyan lenni, majd tavasszal kikelt.
nekem kb 1 hónapja el van vetve és ki sem bújt a lucerna ,tapasztalt valaki ilyet?
Válasz ..,-:) #3308. hozzászólására2000-el indultak betakarításkor most 1600/kg hirdetik.100kg nál már 40.000 ft nem elenyésző
Válasz Pisti09 #3306. hozzászólásáraMennyiről mennyire változtak az árak !?
Válasz Pisti09 #3306. hozzászólásáraNekunk az a tapasztalat hogy 6 eves lucerna tarcsazas utan inkabb megujul es nem ritkul.

Van itt tolem okosabb, aki latott mar ilyet is meg olyat is.
Válasz Radocz #3305. hozzászólásáraTegnap meghúztam gyomfésűvel,sokat takarít ki a dudvából + a pocok lyukakat is szépen behúzza.A rávetést idén ősszel akartam de eső nem jött így március eleje lesz belőle.11ha az egész terület,2-3ha ahol gyemge ott is 50-60 %os inkább rávetünk minthogy azt a keveset is kitárcsázzuk.Úgy is lejtmenetbe a lucerna vetőmag ára ,azt a keveset kibírom.
Válasz Pisti09 #3304. hozzászólásáraNem fog neki ártani.

A rávetés felénk nem szokott sikerülni.
A gyenge részén én újra vetést csinálnék.
Válasz szelindi1965 #3303. hozzászólásáraMúlt év őszi,csak még mindíg sok a dudva köszönhető a száraz időnek.Akarnám egy sorral húzni most is meg kora tavasszal mert rá kéne vetni és vetés előtt jó lenne megkaparni kicsit.Pocok is van benne hátha most is lehetne ritkítani
Válasz Pisti09 #3302. hozzászólásáraTavasszal,száraz időben,fakadás legelején,és inkább boronáld.Gondolom nem friss telepítés.
Szokott valaki gyomfésűzni a lucernába?Elég sok a tyúkhúr meg az apró gólyaorr benne kéne ritkítani.Mi a véleményetek lesz értelme?
Válasz MrPoke #3300. hozzászólásáraNem óhajtom a más malmára hajtani a vizet,minden vonal amit felvázoltál nem különb a gabona lenyúlásánál,ergo passzolom.Szükséglete és környezete ellátására törekedve termelje mindenki csak ezt tudom ajánlani bárkinek,azontúl hogy célirányos megfelelő zöldgépsor,alvászavaros pilóta,valamint kedvező időjárás álljon rendelkezésre.
Válasz szelindi1965 #3298. hozzászólására15-20kg al bőven elég vetni. És van felcásárló aki 1000Ft körül azonnal megveszi a magot. Aztán tovább adja fémzárolva.
Valamint jópár pelettáló üzem is van akik a gyenge minőséget tüzelőnek a jót pedig takarmánynak készíti.
Ha messzire kell vinni egy nagykocka bálázó megoldja jól meg lehet vele durrantani a kamiont.
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraKerdesemre adott valaszokat koszönom!

Megásni es a talajuntsag különösen hasznos volt.
Megvárjuk az esőt.
Válasz eperkacs #3295. hozzászólásáraAhol csak terület lekötés-magtermelés miatt vetik maguk alatt vágják a fát,hisz egy 5-6 évente vetésforgóhoz-szomszéd növényekhez és jószág állomány szükségletéhez igazodó és vetendő növényről beszélünk,ami gyorsan túltermelésbe fordíthatja a dolgot mag és szálas fronton is a dolgot olyan 30-50 km -en belül.A szállítás könnyen megöli a dolgot szálasnál,a magot meg már lassan vetkőző számmal is hirdetik,hisz 25-30 kg kell egy hektárba,a hirdetések alapján gondolom,már most be lehetne húzni fél országunkat azzal ami van készleten.Nem feledhető azonban a talajjavító hatása,de nem ez a szent grál az biztos.Még nálunk is ahol területarányosan sok állatot tartunk szigorúan a 25 % alatt tartjuk a lucerna arányát mert nem kiegyensúlyozott sem a termése sem a rentábilitása.
Válasz trikolor5 #3296. hozzászólásáraPontosan így van.
Válasz szelindi1965 #3294. hozzászólásáraAzért a tizen pár ezerért? És ellenőrzés garantált. Ha nem jól kel, kipusztul még büntetés is. Fémzárolt mag arany áron.
Válasz szelindi1965 #3294. hozzászólásáraHá nem kő a mag!?:))
Válasz eperkacs #3293. hozzászólásáraHát a támogatásért nem is vetnénk-vetnének,ahol jószág van ott semmi sem elég.Azonban ahol nincs ott teher is tud lenni,a vetőmagot hagyjuk ,abból már most 5 -szörös túltermelés van.
Válasz szelindi1965 #3292. hozzászólásáraS ki a francnak kell a lucerna?? Már senkinek...
Válasz eperkacs #3291. hozzászólásáraMit vessenek,búzát?Az a szabály hogy nincs szabály,lehet jobb lesz mint a miénk ami 09.21 óta vizet nem kapott csak ordított felette a szél.
Most vetik s ezt lehet??
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraGlyfozát, tárcsa vagy grúber ha egy kicsit felpuhul, majd egy jó ekével kiszántani, lehetőleg előhántóssal!
A lazíto miért rossz?
A lucerna többéve kipusztult, akkor miment le?
A fű vagy a dudva?
Ásd meg és kiderül mikell.
Válasz Radocz #3286. hozzászólására8 év hosszú idő,talajuntság miatt váltani kell nem toldozgatni.
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraTotálozni amíg ilyen jó idő van , később/ ha kell tél folyamán/,nehéztárcsa amennyiszer kell majd minél hamarabb/január-február/,tavaszi árpát bele.Következő évben kukorica szántásba,minden nélkül.
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraÉn 4 éves hasonlóból AÖP talajtakarásos tarlót csináltam.
2x lekaszáltam betakarítás nélkül, utána az aszály miatt a 20cm-t ha elérte.
Itt sem megy semmi a földbe. Az őszieknek 3x mentem a tárcsával és nem ment bele annyira mint elsőre kellett volna.
Válasz Radocz #3285. hozzászólásáraKaszálónak és egy kérdőjel, amit javítani szeretnék, az előbbi hozzászólásban.

Adott egy szántó, amit 8 évvel ezelőtt bevetettünk kaszálnak. (Lucerna, stb.).

Ki hogyan hasznosítaná a továbbiakban a területet.
Anno az ehhez hasonlónak adtam egy lazítót. Mai eszemmel ezt nem tenném, mert a gyökerek lazítanak.
A tárcsa jelenleg nem megy bele.
Tavaszra magágyat szeretnék csinálni.
Csak " régi " eszközök állnak rendelkezésre.
Évelő gyom nem sok van.
Válasz bettybrayen5 #3287. hozzászólásáraMenj f.szt cibálni monika asszony.