Hirdetés
Fórum
- Vadászat, vadgazdálkodás, vadászati jog – minden ami vadászat....... új
- Vadkártérítés új
- Portálfejlesztés / Gépház / Fórum használat új
- Milyen traktort érdemes venni? új
- YTO Traktorok új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Permetezéstechnika - fúvókák új
- Fortschritt E-514 kombájn új
- Zetor traktorok új
- Permetezés új
Cikkajánló
Támogatott tartalom
1042 hozzászólás
Sziasztok! Sorvezetö gps vásárlása elött állok. Ár/arány értékben matrix430 rxa30 antennával eddig a legszimpatikusabb. Valakinek véleménye,tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Mennyire pontos kütyü ez?
Válasz Erdőjaro #840. hozzászólására
Mobile Topographer Free
De azt azért tudnod kell, hogy
1. ahány EOV - WGS konverter van, annyiféle eredményt kapsz. Érdemes a FÖMI-ét használni. Nekem sikerükt kb. fél méteres eltéréssel is konvertálni két különböző módszerrel.
2. ne várj a telefonodtól cm-es pontosságot.
Teszteld le: elmentesz egy pontot, majd később (órákkal, vagy másnap) megróbálod magad visszanavigálni ugyaboda az elmentett koordináták alapján.
Hello!Nekem két sávos xiaomi van,ezt most tudtam meg
Tudnátok rá olyan programot javasolni,ami eov. koordinátával is müködik?
Köszi
Válasz tri #838. hozzászólására
Ezaz, egy teló méternél pontosabbat nem tud. Meg főleg, ha tereptárgy mellett fa mellett...
Válasz Matyi50 #837. hozzászólására
Nem értelek, hiszen a linked 15. oldalán le van írva mire számíthatsz:
L2 mobil: méter pontosság
L2 mobil + RTK korrekció: deciméter pontosság
L2 mobil + L2 külső antenna + RTK korrekció: cm pontosság
Szóval maradjunk annyiban, hogy egy mobiltelefonnal általában nem fogsz _biztonsággal_ méter alá menni. Lehet, hogy lesznek olyan pillanatok (légköri viszonyok stb.) amikor bemegy méter alá, de ezt bizonyossággal, megismételhetően ne ígérd senkinek.
Válasz tri #835. hozzászólására
Amiről te beszélsz az a normál egy csatornás vételű chipsettel ellátott vevő.
Abban is,a GPS,GLONASS,GALILEO,BEIDOU,Qzss együttes használatával sokat javul a pontosság,szinte álló helyzetben bizonyos programokkal már méter alá lehet vele menni.
Mindez két sávon GNSS technológiával már valóban centiméteres a pontosság.
http://mmk-ggt.hu/konferenciak/20191109/06_%20GNSS_mikrochip_mobilba.pdf
Válasz Matyi50 #834. hozzászólására
Az L2 sokat dob a pontossághoz, de a megbízható, cm-es pontossághoz kell a korrekciós jel!
Válasz Matyi50 #834. hozzászólására
Centiméter pontosságú valóban, 100-200cm pontosságú.
Válasz oprita #827. hozzászólására
Vegyél kétfrekvenciás GNSS vevős mobilt... Huawei,xiaomi... centiméter pontosságú,és nem kell a különböző korrekciós vagy zavart jelek miatt milliókat kiadni területmérésre. Ez egy ilyen üzletág,abból élnek cégek,hogy a zavart jelet előfizetéssel számodra szabaddá teszik,korrigálják :D
Profi rtk vagy kézi külső vevős készülékre szerintem a hiteles mérésekhez van csak szükség.de azt ugy is csak olyan emberke végezheti.
Megkeresem hogy a németeknél szimpla sorvezető antennás készülékkel ami centiméter pontosságot tud,hogy tudtak belőle koordinátákat kicsalni és koordinátára centiméter pontosan keresni. kézből.
Válasz Csera #826. hozzászólására
Látom megint előjött a téma, te meg csinálod is, tehát értesz hozzá, így gyorsan kérdezek párat.
Akkor a koordinátákat a földhivatalból is ki lehet kérni? Mert valaki írta.
A geoshop honnan veszi a koordinátákat? Mert úgy nézem az privát oldal, nem kormányzati portál.
Ha hivatalosan akarja valaki az ingatlanja határait kijelölteni, akkor földmérő céggel célszerű csináltatni, ezt a múltkor már megbeszéltünk. Mi a különbség abban, hogy te nem ütsz le karót? Akkor te mondjuk megmutatod a tulajnak hogy hol a sarokpont, és a tulaj tűzi le akarót. Jogilag van különbség a kettő között?
Válasz Gumóka #831. hozzászólására
1. https://www.fieldbee.com/ megrendeled Hollandiából.
2. Bár majdnem mind külföldiek, de ha nem megy az angol, vagy a német (vagy az ukrán, vagy azorosz), akkor van köztük egy Katalin nevű, elvileg magyarul is beszélő hölgy.
3. Pár éve volt egy Mária keresztnevű itthoni képviselőjük, aki meg tudta oldani az itthoni vásárlást, de mintha az se lett volna belföldi számlás. Kicsit megkoptak már az emlékek.
Szóval ez utóbbi kettőhöz elő tudom keresni az elérhetőségeiket, és ha kell, privátban elküldöm.
Válasz Bárány #830. hozzászólására
Gondolom ebay... Vagy itthon lehet kapni?
Nézzétek meg a Fieldbee kétfrekvenciás vevőjét, az már képes cm-es pontossággal mérni, és bluetoothon kapcsolódni telefonhoz, laptophoz, stb.
Annál olcsóbban már csak a MrPoke féle megoldások vannak.
Válasz oprita #827. hozzászólására
Azok csak saccolók ;). Én is, mikor vettem a 2015ös Akg-hoz műszert 1,1m volt ha jól emlékezek vissza, de még az is csak az Akg kiírásnak felel meg, ahoz még egy pontosító antenna kellene, ami kb ugyanannyi. Akkor már lehet pontot bökni vele pontosan. Nekem így arra untig elég volt. Bár nekem anyagilag nem érte meg mérni (olcsón melóztam vele, lehet) de előnye, h bekerültem én is, meg a baráti köröm az AKG-be.
Válasz oprita #827. hozzászólására
Nem.
Galileoképes mobillal van tapasztalatotok?Új telót kéne venni,érdemes-e emiatt többet kiadni?
Válasz Zöldvíz #809. hozzászólására
A jogosulatlan használatról: a nagyobb cégek már régen rájöttek arra, hogy ha vásárolnak saját cm pontos GPS műszert, le tudják ellenőrizni területeiket.
Ha valahol komolyabb eltérést találnak, vagy megegyeznek a szomszéddal, vagy földmérőt hívnak.
A földutakkal kapcsolatos problémák is kiderülnek.
Én is csak ilyen terület-ellenőrzést végzek (nem ütök le karót) illetve forgalmazom a műszereket, szoftvereket és segítek a használatukban.
Válasz Pont #820. hozzászólására
Valóban, ha hajlandóak kiadni egyáltalán. Ebben sincs rend, mint oly sok mindenben kis hazánkban...
Van ahol (és akinek ) kiadják, van ahol pedig nem.
Ha kevés a töréspont lényegesen olcsóbb koordinátánként megvenni. Bár ha sok HRSZ-ről van szó a geoshop-on jelentősen csökkennek az árak.
Válasz Erdőjaro #823. hozzászólására
Szerencsére felénk nem járnak ilyen hobbi kocsis komák!
Vadászok, az nagyban átfedéssel van a földhasználók Kál, szerintem máshol is, de igazad van, ahol nem, ott járuljon csak hozzá!
Az meg hogy felénk is van olyan, aki olvadás meg felhőszakadás után áll neki bálát hordani...
Válasz A.I. #821. hozzászólására
Nem csak a földhasználóktól,de a vadászatra jogosultaktol is kéne meg az offroados hobbi hétvégi terepezőkkel is kéne hozzájárulást fizettetni. Mert hiába egyengeted el,kövezed le,ha valamelyik barom brigám direkt a 40mili eső vagy olvadás után megy rá offroadozni.Aztán ha szólnak nekik még ők akarják kioktatni a helyieket.
Válasz A.I. #821. hozzászólására
Ritka az olyan ahol valóban rendezik a külterületi utakat. Nálunk anno a tsz rendszeresen kavicsozta, gréderezte, önjáró volt nekik, még a 90-es években is bőven mentek, de ma már egyre kevesebbet, alig-alig, mivel már ők is csak egy földhasználók a sok közül.
Az szerintem is vállalható összeg lenne. Csak az is a baj, ha fizettetnek, akkor meg sokan sztráda minőséget várnának el. Így se jó, úgy se jó esete.
Válasz Rabó001 #818. hozzászólására
Ritka az olyan!
Szomszéd faluban még gréderezik, meg minden, bár már ott sem olyan, mint 10-20 éve volt! Ott a gazdáktól szedték hozzájárulást is, csak mikor a helyi nagyok (500+) nem fizettek, akkor az önkormányzat kicsit elszégyelte magát és a kicsiknek visszafizette a pénzt.
Azóta ott sem olyan jók már az utak.
Egyébként valami 300 Ft/ha-t kértek!
Én személy szerint annyit szívesen fizetnék a 100 hektárunk után, azért hogy az utak utak legyenek!
Válasz Rabó001 #802. hozzászólására
A geoshopból megvásárolt shp file az az egész terület határvonalát tartalmazza. Ha bemész a földhivatalba, akkor a töréspontok koordinátáit adják, azt hiszem 260 Ft/ db.
Válasz Zöldvíz #817. hozzászólására
Semmi gond. Válaszoltam is.
Válasz A.I. #815. hozzászólására
Hát ja, nagyjából az lett a vége. Viszont tudok egy másik falut, ott nyíratja is az önkormányzat az utakat, nemis növi be az utat a dzsindzsa.
Válasz Rabó001 #811. hozzászólására
Elnézést, de akkor nem értettem pontosan mit szeretnél.
De ha telked töréspontjaira vagy kíváncsi, akkor ahogy írtam a földmérő veszi meg az adatokat és ahogy az önkormányzati példában írtad a kitűzésről értesíteni kell a szomszédokat is.
Van, és már volt olyan eset, ahol az utat is megcsinálták. De sokszor csak a fa a lényeg.
Válasz Rabó001 #813. hozzászólására
Fa volt ott a cél, nem az út javítás!
Válasz Csera #801. hozzászólására
Én is írtam a nagyítás dolgot is, ez a "csúsztatàs" meg szarkazmus akart lenni, remélem nem sértetten meg senkit a kis angol humorral, bocsesz!
Igen, én melárról írtam ki egyszer, de az szörnyű lett, kb 2 métert dobott!
Válasz lemken #812. hozzászólására
Neem, csak hülyeségből írogatok össze vissza. Amúgy nem. Megtörtént eset.
Na mondjuk a kimérésnél tovább nem jutottak, ja de, pár helyen a fát is levágták, természetesen ahol értelmes fa volt. De azóta is úgy van az egész.
Válasz Rabó001 #811. hozzászólására
Van ilyen önkormányzat is?
Válasz Zöldvíz #809. hozzászólására
Köszönöm.
Ne haragudj, de egy szót nem írtam arról hogy a traktorban sorvezetővel hogy lehet használni koordinátákat.
Az hogy ki mire jogosult és mire nem, az egy érdekes dolog, abba nem kéne belemenni. Illetve bele mehetünk, de ilyet nem akarok egyébként sem. De például ha mondjuk én minden nélkül kimegyek a határba, aztán a földem végébe leütök egy karót, és azt mondom hogy az enyémnek márpedig itt a határa, akkor arra én jogosult vagyok? Nem valószínű. Viszont amíg a szomszédot nem zavarja... Nyilván eszem ágában nincs ilyet csinálni. De ha még a geoshopból vett adattal "megtámogatva" tűzném is ki, hogy bizonyítja be azt valaki hogy használtam a koordinátát. De ez megint csak egy fiktív példa.
De ha már így előjött, pár éve az önkormányzat felbuzdult, hogy rendbetesz pár külterületi utat, aminek ugye ő a kezelője. Azoknak is van HRSZ-e. Úgy kezdték, hogy az út mellett lévő összes földtulajnak kiment egy tájékoztató levél, kb. ilyesmi szöveggel: hogy kitűzés lesz, ekkor kezdődik itt és itt, a helyszínen személyesen lehet reklamálni, kérdést feltenni, később már nem.
Válasz Zöldvíz #809. hozzászólására
Illetve ha földmérőt hívsz, ne csak oszlopot vigyél hanem a traktort is és vedd mindjárt fel, amit kitűz. Onnan meg van a táblahatár, és azt csinálsz vele, amit akarsz.
Válasz Rabó001 #808. hozzászólására
Ha a traktorba kell, akkor vedd meg, át kell számolni, aztán mehetsz.
Ha földmérővel akarod kitűzetni, akkor ő veszi meg a földhivataltól és viszi, akkor neked semmi dolgod nincs.
A kettőt ne keverjük, mert ha jogosulatlanul használod a Geoshopból vett adatot, azaz "kitűzöd a föld töréspontjait", akár meg is büntethetnek.
Válasz Csera #803. hozzászólására
Akkor gyorsan kérdezek is még, hogy informálódjak. Aki már sokszor csinált ilyet annak nyilvánvaló.
Hogy célszerű csinálni? A tulaj megveszi a geoshopból a területe koordinátáit, majd keres egy földmérő céget, mert ugye földmérésre alkalmas GPS-e általában nincs az embernek. Vagy a földmérő intéz mindent?
Válasz MrPoke #806. hozzászólására
Én szeretem. :D
Válasz Csera #803. hozzászólására
Ézeetem a geoshop oldalt.
Válasz Rabó001 #802. hozzászólására
Ara figyelj, hogy alapból EOV-ban adják a koordinátákat! A legtöbb sorvezető ezt nem ismeri.
Vagy te konvertálgatod utólag, vagy - állítólag - ha emailben kéred, akkor WGS84-ben küldik.
Válasz Rabó001 #802. hozzászólására
Ja, és az árakat is eldugták egy kicsit a honlapon...
Itt vannak:
Árak
Értelemszerűen a külterületet kell nézni, hacsak nem zártkertről van szó...
Ha nem boldogulsz, szívesen segítek: 70 245 8365
Válasz Rabó001 #802. hozzászólására
Igen, én már rendeltem többször (mivel területméréssel is foglalkozom).
Igen, töréspontonként kell nyilván ellenőrizni.
Az a legnagyobb baja a rendszernek, hogy egy vásárlás során csak egymással szomszédos HRSZ-eket lehet megrendelni. Vagyis ha nem szomszédos területekről van szó, ahány terület, annyi bankkártyás utalás (és annyi külön számla...) Tehát a korárba nem tudsz új terméket betenni !!!
Ez azért elég középkori megoldás...
De a rendszer működik, pár percen belül letölthető a hivatalos SHP fájl mely EOV-ban van.
Ezt be lehet tölteni egy szoftverbe, pl. TopoXplore, vagy Digiterra (Windows), TopoXpress (Androidon).
Válasz Csera #800. hozzászólására
Nézegettem a linkelt geoshop oldalt, rendelni nem rendeltem, ott még nem tartok.
Te rendeltél már? Hogy működik, mennyibe kerül? Gondolom ahány törés van az ingatlan határvonalán, annyi pont kell a kiméréséhez. Azt láttam hogy olyat lehet benne csinálni, hogy sorban írod be az egymás melletti helyrajzi számokat, és kérdezi hogy egybeszámolja-e. Magyarul: ha az én kertem 5 hrsz-ből áll, de mind az enyém, akkor ha azt ki akarom méretni, akkor azt egybe célszerű lekérdezni.
Válasz A.I. #794. hozzászólására
" lehet van benne egy kis szándékos "csúsztatás" is, hogy nehogy már a huncut paraszt ingyen szerezzen EOV koordinátát "
Az előző hozzászólásomban leírtam, hogy mi okozza a hibát. Nincs más torzítás, csak nem engedik, hogy jobban bele lehessen nagyítani...De így is jobb, mint a MEPAR, ahol, ha egy picit tévedsz, már 1-2 méter lesz a hiba, mivel ott nincs tizedesérték...
Válasz kulakman #796. hozzászólására
Üdv !
Én is próbálgattam az e-kozmu térképet, vannak régebben vásárolt hivatalos térképeim, azokkal hasonlítottam össze. Nagyon oda kell figyelni, hogy pontosan hova visszük az egeret az e-kozmu térképen. Mivel a maximális nagyítás valóban 1:500, ez azt jelenti, hogy 1 mm hiba a monitoron pontosan 50 cm hibát eredményez a leolvasásnál és ehhez még hozzájöhet a kerekítés. Ha valaki elég ügyes, 30-40 cm-es pontosságot el lehet érni.
Én ezt ezért csak régi koordináták ellenőrzésére használom, magyarul hogy nem változott-e meg valami. Egyébként a Geoshop-ról lehet beszerezni a hivatalos cm pontos EOV koordinátákat, ráadásul SHP fájlban, amit egyből be lehet tölteni a GPS készülék szoftverébe.
Válasz kulakman #796. hozzászólására
Az e-kozmu jó tipp, köszi, gyakorlatilag jobb, mint a mepar...
Válasz A.I. #797. hozzászólására
Illetve van-e hely, ahol le lehet szedni eovt.
Válasz kulakman #796. hozzászólására
Oprita kérdezte, hogy mi a tapasztalat, nekem ez, amit írtam. Meg szoktam venni, ha kell valamihez.
Válasz A.I. #792. hozzászólására
E-kozmu feleületen tizedpontosan mutatja az eov-t hogy milyen pontos még nem próbáltam , de annál amit írtál szerintem pontosabb , belépés ügyfélkapuval, meg nem tudsz lenagyítani csak "1:500ig" ahol még mutat hr szám körvonalat , szerintem egy próbát megér , magam is akartam már kipróbálni , csak az én készülékem eleve kb 2-3 m pontosságú.
Válasz A.I. #794. hozzászólására
Minden megoldható ;)
Válasz MrPoke #793. hozzászólására
Ezt tesztnek csináltam olyan koordinátákat, ami még volt és ki volt mérve, térképről kiírták, nem nyert!
Szerintem már maga a felbontás is, amit a monitoron látunk ránagyítva elviszi a dolgot a pixelesség miatt! Meg ki tudja még, mi történik, lehet van benne egy kis szándékos "csúsztatás" is, hogy nehogy már a huncut paraszt ingyen szerezzen EOV koordinátát!
Válasz A.I. #792. hozzászólására
Ezek a megoldások sosem lesznek pontosak.
De megveheted a kordinátákat: Geoshop