Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96439 hozzászólás
#93989 mtz1221
2025-09-07 22:13:17

Válasz mtz1221 #93984. hozzászólásáraNa ha már senki.smile cursing Nem kell nektek mtz.smile tongue

#93988 Gergő80
2025-09-07 14:57:31

Válasz envagyok2 #93962. hozzászólásáraa targonca torony 700 kg környékén emelt biztos tonna körül volt rajta de dolgoztam pár napot olyan mtz vel aminek ez orrán volt a szolnoki targonca villa tartóstól az orr súly helyére volt felfogatva meg hátrébb az alvázhoz két két csavarral de az egy raklap cementet simán levette

#93987 mtz1221
2025-09-07 11:21:30

Válasz Ohaza63 #93985. hozzászólásáraNem követem, nincs rá időm. Fiúk itthon vannak, én nem eresztem őket tüntettni, a semmiért. De el is kapták a nagyobbik egyetem igazgatóját már sötétben, nem mondja nekik azóta hogy kötelező, hanem azt csinálnak ahogy gondolják.smile loveye

#93985 Ohaza63
2025-09-07 10:19:44

Válasz mtz1221 #93984. hozzászólásáraÜdv Barátom!

Milyen balhé volt nálatok Újvidéken?

A kicsit nem gumibotozták meg?

Elment minden fiatalnak az esze????
Vágynak a zsidó akolba, az EU ba???

A kocsma topicban válaszolj, ne itt!!!

#93984 mtz1221
2025-09-07 10:02:56

Legyen Inkább így, nehogy már én legyek itt az 1 mtzés, aki matekból 5 ös volt.smile sweatdrop

#93983 mtz1221
2025-09-07 10:00:11

Na erőltessétek meg magatokat, ez az mtzhez való.

Nincs profilkép
#93981 .Richard.
2025-09-06 22:20:48

Válasz mtz1221 #93980. hozzászólásáraSzerintem nem a Topik címèhez illik. Itt nincs is olyan,ahová illik. smile sweatdrop

#93980 mtz1221
2025-09-06 21:10:38

Ez mi ?

#93979 Gumóka
2025-09-06 13:07:06

Válasz mtz1221 #93977. hozzászólásáraÁrpád két faluval lakik lejjebb.
Tőle vettem az ásóboronámat.smile thumbup

#93977 mtz1221
2025-09-06 12:37:47

Válasz Gumóka #93976. hozzászólásáraIsmered ? Azt én is elmennék szívesen megnézni.smile loveye

#93976 Gumóka
2025-09-06 10:26:24

Válasz mtz1221 #93975. hozzászólásáraAzt a traktort meg is nézhetnék Ivánéksmile cool

#93975 mtz1221
2025-09-06 10:01:48

Válasz Árpi_ #93973. hozzászólásáraÍgy kéne mindenhol.smile thumbup Te szakmát tévesztettél, tervező mérnöknek kéne lenned minszkben.

Nincs profilkép
#93973 Árpi_
2025-09-06 07:23:19

Válasz .Richard. #93972. hozzászólásáraÉn a féltengelyházhoz merevítettem ki. Biztos ami biztos a fronthidraulika miatt.

Nincs profilkép
#93972 .Richard.
2025-09-05 23:01:15

Válasz envagyok2 #93968. hozzászólásáraHát,valami tartson minden irányba. Vasat rá. a kuplung harang mindnhogy szèt akar esni. Ezèrt kène a fèltengelytokhoz kikötni,vagy a haskampo helyèhez. Hajlik a traktor közepe.

Nincs profilkép
#93971 .Richard.
2025-09-05 22:53:18

Válasz mtz1221 #93970. hozzászólásáraTalán a profil forma merevit,nem a vastagság. Annó mikor a Golfok jöttek,kirohadt küszöbbel, a belső meg a külső küszöb közè raktunk,előre behegesztett lemez csíkot. Ugye függőlegesen hajtva a külső meg a belső pereme,amin a kárpit volt,ha azt összehegeszted,emelèskor megemeli,berogyik fölmegy az utastèrbe. De a lemezcsik,kb. 20mili volt, egyes lemezből,az annyit merevitett,hogy így a három rèteg függőlegesen elbirta az autót.

#93970 mtz1221
2025-09-05 22:40:33

Válasz envagyok2 #93968. hozzászólásáraPótkocsiknak sem hiába U vas a váza.smile whistling

#93969 mtz1221
2025-09-05 22:39:12

Válasz .Richard. #93967. hozzászólásáraVolt itt egy 50es a faluban, az rakodóval jött újkorában. 1 írányú munkahengerek voltak rajta, ahol a króm szát 90 mm átmérőjű volt . Paletta cementett az rakta le fél falúnak. De valami tömör 100x100as volt hídja ls 60 vagy 70es volt a mankója. Meg valami ügyetlen orosz méretű 16 vagy 18as elsőkerekek. És bírta, pedig 1 tszt is megjárt.

Nincs profilkép
#93968 envagyok2
2025-09-05 22:13:02

Válasz .Richard. #93964. hozzászólásárajóvan, akkor megcsináljuk így. nem u vasra gondolok, hanem 20-25-ös laposvasra, amilyen széles csak elfér ott. az iga a bölcső. persze, elöl is keresztbe ehhez is, meg egyméáshoz is össze lessz fogatva. bár sztem rakodóük nincsenek.

Nincs profilkép
#93967 .Richard.
2025-09-05 22:05:35

Válasz mtz1221 #93966. hozzászólásáraAz a baj azMtzvel,hogy a mèrete miatt akarnak belőle nagy traktort csinálni. smile lolde csinálnak is. Teherautó is lètraalvázas, olyan kell körèlye aztán meg lehet szakasztani a Hidraulikaszivattyút. smile lol

#93966 mtz1221
2025-09-05 22:00:28

Válasz .Richard. #93964. hozzászólásáraLehet mondasz valamit. 20 as falú zártszelvényt kéne 2 vágni, és akkor lenne tartása is.smile thumbup

#93965 mtz1221
2025-09-05 21:56:14

Válasz envagyok2 #93963. hozzászólásáraRá kell azt tenni az elejére. Bacd meg ha egész életedben hátramenetben akarsz majd vele kinlódni.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#93964 .Richard.
2025-09-05 21:42:12

Válasz envagyok2 #93955. hozzászólásáraHátul a 82es. 10mázsát. Èn csak 5öt. Könnyű elöl. Mi az az iga? Kuplungharangon van a váz,váznyulvány. Az van a bölcsőre csavarozva amiben a királycsap van. Ha a vázat összecsavarozod a bölcsővel kívül egy U vassal, amit hátrafele megtoldva kikötsz a fèltengelytokhoz, akkor olyan lesz,mint a tank. A kettő oldali együtt tart annyit,hogy nem tud tekeredni. De elöl is össze kell kötni,mert ha a híd felül egyik oldalon a bölcső alján, akkor tekeri. De összekötve nem. Tololapos,meg a KCRes is hasonlóan van.smile lol Ha az is kevès,rakjál egy harmadikat alája hátrafele a haskampo helyère. Na ha azt is kimerevited az oldalsokhoz, akkor már van egy pótkocsi platód közbeèpitett traktorral. smile thumbup aztán már csak a hidat tudod szèttörni. smile lol

Nincs profilkép
#93963 envagyok2
2025-09-05 20:47:05

valami ilyesmi lenne. így adná ki sztem.
és ugye szenázs, duplája a szénának, meg még a fogó.
vagy marad a tolatás? ott meg a nagylakat szakad szét, nem?

Nincs profilkép
#93962 envagyok2
2025-09-05 20:44:27

Válasz Gergő80 #93957. hozzászólásáraezzel mennyit tudsz emelni? tonnát mersz?

#93961 Gumóka
2025-09-05 16:20:18

Válasz Gumóka #93960. hozzászólásáraMi a kéket már rakodóval vettük, máig nincs rajta merevítés, semmi baja.
Nyilván 1 bálát pakolgatunk, de én rakom vele a tonnás bb-t is
Annyi, hogy ott a bölcső és a nyúlvány van a konzollal kötve, a kuplungház már nem.
De ilyen orrakodó van egyik ismerősnél, ő próbálta a két bálát is, aztán hajlott akkorát a váz, hogy szétcsúszott a kormánytengely az oszlopnálsmile sweatdrop

#93960 Gumóka
2025-09-05 16:17:27

Válasz mtz1221 #93959. hozzászólásáraÉpp elég annyira laza illesztés, amit a vázmerevítő és a váz furatai adnak.
A lényeg az, hogy az orrától a kuplungházig 3 darabba van a traktor váza, ezt tartsa egybe, együtt tehermentesít.
Túl előfeszített sem jó, mert nem tud hova "rugózni" a váz, ott fog törni, ahol a legtöbb terhelést kapja.
Nagyon lazánál ugyanez..
Utólagos merevítőt ve lehet kötni a vázhoz, az nem baj, de szerintom jobb a hídtokhoz pántolni a furatain.
Csavarkötés épp annyit tart és enged, amennyit kell.
Ez olyan mint nálunk is volt nekem előfeszített trélerem, üresen púpos volt a közepe, 24 tonnára már egyenes volt.
Meg volt egy utólagos épített is, színpados ponyvás pótból, szarrá merevítették a súlyterhelés miatt, aztán nehéz is lett, meg egy merev szar, majd ledobta a vontatót az útról.
Nem szerettem.
Cserébe az rakottan hajlott, lefelé...
Na ezt küszöbölte a gyári előfeszített tréler.

#93959 mtz1221
2025-09-05 16:09:10

Válasz envagyok2 #93953. hozzászólásáraNekem a nagyra levették a gyári erősítést, és azon keresztül fúrták át a rakodó konzolját. Szerintem úgy kell neked is, + még ráhegeszteni egy függőleges 5-600 mmes vasat, aminek az alját a hátsó hídházhoz kötöd, a tetejét meg a merevítés elejéhez. Nem bír az úgy 3 tonna alatt sem mozdulni. Merevítést meg olyan hosszút hogy a kuplungházat is fogja.

#93958 Gergő80
2025-09-05 15:49:47

Válasz envagyok2 #93953. hozzászólásárafront hidraulika kuplung harangig hátra engedve

Nincs profilkép
#93956 csabahegeszt
2025-09-05 14:54:18

Válasz BrekiBéla #93931. hozzászólásáraTalán nem Fitos volt az?
Nekem igen jó munkát csináltak erdőben.

Nincs profilkép
#93955 envagyok2
2025-09-05 14:14:50

Válasz .Richard. #93954. hozzászólásáraazzal mennyit lehetett emelni? mert azt is ugyan így az iga tartotta

Nincs profilkép
#93954 .Richard.
2025-09-05 13:54:47

Válasz envagyok2 #93953. hozzászólásárasmile loltargonca torony az elejère kitolható villával.

Nincs profilkép
#93953 envagyok2
2025-09-05 13:48:19

Válasz mtz1221 #93951. hozzászólásáraén nem a hídtól félerk, hanem magától a váztól. tennék akármilyen vastag nyúlványt a váz mellé, és annak az elejére raknám fel a cuccot, de ugye ezt csavarokkal fogatom mellé a váznak, igának, és azok furata nem olyan pontos, hogy mindegyik csavar viseljen terhet, hanem csak a legelső kettő fog, vagy csak az egyik, és a leghátsó. ezért mondom, hogy nem szabná le az igát?
a híd nem szakad össze, 82-esen is van rakodó, tonnás zsákkal, jóval előrébbn, mint ez, szóval az dupla terhelést jelent a hídnak, meg hátra tudok súlyt felvenni, azzal sincs baj, a híd bírja, a váz, igaz bírja-e?
kitámasztani, és az jobb? megbeszéltük már, én azt kicsit parasztvakításnak érzem, ha passzios feszere csinálod, akkro a hídtok viseli a terhet, azt feszegetd. ha lazára, hogy tudjon engedni a furat 1 milimétert, akkro meg semmit nem visel. hol van a középút? és azt hogy illeszted, mikor a hídtokba a csavarod lötyög? és mondom, a hídtokot feszegetni 30 cm-s erőkarral, az jó ötletnek tűnik?

#93952 mtz1221
2025-09-05 09:47:40

Válasz mtz1221 #93951. hozzászólásáraVagy backi megtámasztani a hátsó hidháztól az oldal merevitést rendesen. Meg belerakva az első egyeneshidad, már életképes lehet .

#93951 mtz1221
2025-09-05 09:45:21

Válasz envagyok2 #93950. hozzászólásáraSzerintem nem. Szoktam 1000-1200 kilós zsákokat ide oda pakolni, de csak lépésben az nem a 82sé. Nincs nyugatid első hidraulikával komoly első difivel ? Vagy 1523sod ? smile devil

Nincs profilkép
#93950 envagyok2
2025-09-05 08:15:28

Válasz mtz1221 #93949. hozzászólásáramegnézem a kapákat is, csak egy gyors gondolatébresztő.
mondtam, hogy csinálok hátra egy bálafogós rakodót. de mi lenne, ha elöl lenne? mégiscsak egysezráűbb előre menni napoka,t mint hátrafelé. nem kéne nagyopn előrnyúlnia, sztem még annyira sem, mint egy rakodónak, épp csak fel lehessen venni vele a földről a bálát akár talpán van, akár oldalán, és platóüra fel lehessen tenni, sztem nem lenne a gép előtt jobban.
nbagy kérdés, hogy az alváz, főleg az iga elbírná? vágatok akármilyen vastag laposvasatm, ami kicsit kinyúlik előre, és arra építem rá. de a súlyt akkor is az első kettő csavar tartaná, ami az igában van, hiába csavarozom végig, akárhány csvaarral, akármennyi stiftet rakok bele, a nagy részét az első két csavar tartaná. elbírná? 6 mázsa bála +3 a fogó + 3 ez a szar.

#93948 mtz1221
2025-09-03 12:44:57

Válasz Gumóka #93947. hozzászólásáraItt csinálta megvalaki a fórumon, rendes bowdenosra, oda ahová te akarod. Valahol meg lesz az, vagy vissza kell olvasni.

#93947 Gumóka
2025-09-03 12:10:00

Válasz mtz1221 #93946. hozzászólásáraOrosz videóban láttam, hogy ott a kerékjáratba vannak felhozva a karok. A mechanikát kitalálom fejből is.
Csak nekem az nem tetszik, veri tele a kerék sárral.
Viszont nekem oldalt csak a kézigáz van, nincs erőszabályzó, meg a kardán a kézifék mellett van, így a kézigáz mögé tenném.

#93946 mtz1221
2025-09-03 10:21:59

Válasz mtz1221 #93945. hozzászólásáraValaki itt leírta pár éve hogy pont mi kell hozzá, csak nem találom hová mentettem le.smile cursing

#93945 mtz1221
2025-09-03 10:20:48

Válasz Gumóka #93944. hozzászólásáraÚgy nézd már akkor, hogy 2 re nekem is kéne. 1-1. smile wink

#93944 Gumóka
2025-09-03 07:47:42

Válasz mtz1221 #93943. hozzászólásáraMost nézem, vannak kész bowdenek is a vezérműtömbhöz, olyan, ami nekem kell, fel tudnám vinni a karokat a kézigáz mellé.
Azt még nagyon meg akarnám csinálni

#93943 mtz1221
2025-09-02 22:08:42

Válasz Gumóka #93941. hozzászólásáraMi lehet az ára ? Erre lehet betuházok, ha a rakodóson bedöglik. Ezek a caproni vezér tömbök, qrva jók.smile thumbup

#93942 rtamas1976
2025-09-02 21:24:36

Válasz Gumóka #93941. hozzászólásáraNekem a 45ös mtzén ns50 van
Brutális. T150 szivattyúja.

Nincs profilkép
#93940 .Richard.
2025-09-02 04:35:40

Válasz BrekiBéla #93939. hozzászólásáraJa ez majdnem ugyanolyan. a kalapács tartója határolja a mèjsèget. Ez jó! Már, szerintem. Ami nem ilyen,az nem való ágakra.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
Öntözéshez való Bauer cső eladó
Öntözéshez való Bauer cső eladó

20 Ft

Bauer öntöző dob
Bauer öntöző dob

2.500.000 Ft

Iveco 6hengeres motoros öntözőszivattyú eladó
Iveco 6hengeres motoros öntözőszivattyú...

1.600.000 Ft

1 éves tyúkok eladók
1 éves tyúkok eladók

700 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]