Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#96100 mtz1221
2026-04-28 20:04:27

Válasz envagyok2 #96099. hozzászólásáraNe szívasd mér a népet, a 17est is belehet. Ahol a legnagyobb a hézag, ott lapáto ként ráfejted, forgatva a ventilátort.

Nincs profilkép
#96099 envagyok2
2026-04-28 19:36:21

80-82-es hűtőbe a szíjat be lehet fűzni valahogy a lapátokon keresztül, vagy reménytelen? és ha egy helyen kicsit kifeszegetem a hűtő szoknyáját?

#96098 mtz1221
2026-04-28 19:35:39

Válasz goodman1975 #96097. hozzászólásáraKell 3.ik kart rakni, a gyors lassúnak.smile wink

Nincs profilkép
#96097 goodman1975
2026-04-28 19:23:21

Üdv!
Próbáltam visszakeresni, de nem találtam bejegyzést erről. A kérdés az, hogy 1025.2, szinkronos 4x4-es váltóba lehet e felezőt tenni? Sokkal könnyebb lenne megindítani, főleg pótkocsival.

Nincs profilkép
#96095 Balázs.
2026-04-28 13:06:39

Válasz .Richard. #96093. hozzászólásáraPersze az nem gond én a víz melegítőt se veszem le felrakom az oldal burkolatot és kész mert nincs róla mű bizonylat

Nincs profilkép
#96093 .Richard.
2026-04-28 12:42:18

Válasz Gumóka #96090. hozzászólásáraTurbó maradhat?.fènykèpen rajta van, azt mondja az ipse,nem lehet turbós,más a loerő. Amúgy igaza van. Kèrdezz rá,mert nehogy. Megszopassanak. smile sweatdrop

#96092 Gumóka
2026-04-28 10:41:52

Válasz Balázs. #96091. hozzászólásáraAkkor rá kell szerkesszem a szívóét a turbós csonkrasmile sweatdrop
Köszönöm!smile thumbup

Nincs profilkép
#96091 Balázs.
2026-04-28 10:33:42

Válasz Gumóka #96090. hozzászólásáraGyárit kérik a fénykép miatt

#96090 Gumóka
2026-04-28 09:10:06

Műszaki vizsgán a saválló csőkipufogó mennyire kér elnézést, vagy szerkesszek rá egy gyárit?

#96089 gandalfcappy
2026-04-26 20:42:53

Válasz mtz1221 #96086. hozzászólásáraJah, persze hogy szar, meg lóg a tengely, ez nem is vitás, csak nem jelentkezett a hiba. De amikor már több lett benne az olaj, akkor tűnt fel. A csőtengely körül nincs ó-gyűrü, se szimering. A csőtengelybe van ó-gyűrű. A cső t. két csapágyát erről az oldalról kicserélem, a nyeres tengely egyik csapágyát is, meg az o gyűrüt. Oszt ennyit tudok tenni. Jah 70 liter olajat fejtettem le. smile lol felért az olaj mindenhova szerintem smile rolleyes

#96087 Gumóka
2026-04-26 13:55:57

Válasz mtz1221 #96085. hozzászólásáraEngedd el.
Sehogy nem tudott rendes infót adni, a kézzel rajzolt kapcsolási rajz alapján és a kapcsolót kimérve SIKERESEN bekötöttem...

Ennyit a gpt-ről...smile sweatdrop

#96086 mtz1221
2026-04-26 13:48:49

Válasz gandalfcappy #96084. hozzászólásáraHidraulika olaj az nem e miatt, hanem a pumpa szar mi volta miatt kerül ide. Ha minden ok lenne a tengelyeknél, akkor is +20 literrel több Olajat, be engedne a kuplunghoz. Ha meg lötyög, akkor főleg. Csőtengelybe való O gyűrűt hidraulikásnál vegyél majd .smile wink

#96085 mtz1221
2026-04-26 13:43:50

Válasz Gumóka #96082. hozzászólásáraA képen látható kapcsolási rajz egy klasszikus Lada (például Niva vagy 2105) ablaktörlő rendszerének részlete. A 26-os számmal jelölt alkatrész az ablaktörlő háromállású bajuszkapcsolója, amely a törlési sebességeket és a végállást vezérli.
Íme a 26-os kapcsoló pontos bekötése és a kábelek funkciói:
## Kábelkiosztás és funkciók
A rajz alapján a kapcsolóhoz öt vezeték érkezik, melyek az alábbi feladatokat látják el:

* Zöld (2. pin felülről): Ez a vezeték az ablaktörlő motor (11-es alkatrész) alacsony sebességű (I. fokozat) tekercseléséhez fut.
* Szürke (3. pin): Ez a gyors sebességű (II. fokozat) fokozat vezetéke, amely szintén a motorhoz csatlakozik.
* Piros (4. pin): Ez a szál a parkolóállásért (végállásért) felelős. Amikor kikapcsolod a törlőt, ezen keresztül kap áramot a motor addig, amíg a lapátok vissza nem térnek az alaphelyzetbe.
* Kék (5. pin - alsó): Ez a fő tápvezeték, amely a gyújtáskapcsolótól vagy a biztosítéktáblától érkezik (gyakran a 25-ös mosókapcsolón keresztül hidalt). Ez biztosítja a pozitív (+) feszültséget a kapcsoló számára.
* Világoskék (1. pin - felső): Általában az intervallumkapcsolóhoz vagy a mosó funkcióhoz kapcsolódó vezérlőszál, amely a 25-ös kapcsolóegységgel van összeköttetésben.

## Hogyan működik a kapcsoló?

1. Alaphelyzet (0): A kapcsoló a piros vezetéken keresztül engedi az áramot a motor belső érintkezőjéhez, így a lapátok leállnak a szélvédő alján.
2. I. fokozat: A belső érintkező a kék tápot a zöld vezetékre kapcsolja, a motor lassú tempóban forog.
3. II. fokozat: A kék táp a szürke vezetékre kerül, aktiválva a motor gyorsabb sebességét.

A rendszer szoros együttműködésben van a 11-es motorral (melyben a végálláskapcsoló található) és a 25-ös kapcsolóval, ami általában a szélvédőmosót működteti.
Szükséged van a motor (11) vagy a mosókapcsoló (25) részletesebb magyarázatára is?smile tongue


#96084 gandalfcappy
2026-04-26 13:37:10

Válasz mtz1221 #96079. hozzászólásáraHát ennek nem örülök, mert eléggé lötyög. Este felé, ha megyek a tanyára, megpróbálom le videózni. Minden esetre onnan indult az egész, hogy kurvára fogyott a hidraulika olaj, ahoz képest, hogy csak gyomírtózásra használom tavasszal. Apránként ordtam bele vagy 20 liter olajat. Aztán lejtőn megállva egyszercsak el kezdett ömleni a harangból az olaj. Az óta csúszik a kuplung. Így ketté szedtem.

#96083 Gumóka
2026-04-26 12:53:00

Válasz Gumóka #96082. hozzászólásáraIlletve van még itt ez is

#96082 Gumóka
2026-04-26 12:39:15

Válasz mtz1221 #96080. hozzászólásáraItt nem tudom értelmezni ezt a rajzot a kapcsolót illetően

#96081 Gumóka
2026-04-26 12:32:09

Válasz Gumóka #96078. hozzászólásáraA kapcsoló HU pozitív-L motor3 adja a gyorsat, az I pozitív- Dmotor5 adja a lassút.
Mostmár csak a parkoltatást kéne megoldani smile sweatdrop

#96080 mtz1221
2026-04-26 12:19:23

Válasz Gumóka #96078. hozzászólásáraVettél volna bontóból autó hátsó motort, igaz nem menő 2 karos lenne, de soha nem menne tönkre.smile tongue

#96079 mtz1221
2026-04-26 12:17:17

Válasz gandalfcappy #96077. hozzászólásáraEl kell. Ha csőtengely annyira lóg, akkor lesz ott más is, ki kell pakolni és átnézni az előtét házat.smile wink

#96078 Gumóka
2026-04-26 12:07:00

Válasz Gepi #96028. hozzászólásáraAz 5-ös zöld szál, ez megy a motorba, a lassú, a 3-as piros ez is a motorba megy, a gyors.
A 4 barna a test, ez a középső láb, az 1 fehér és a 2 kék pedig egy kis dobozba megy a motor mellett.

#96077 gandalfcappy
2026-04-25 22:34:05

Azt akarnám kérdezni, hogy ha lóg a nyeles tengelye az 50-esnek, és a csőtengelye is, akkor annag a csapágyainak a cseréjéhez el kell választani a váltótól az előtét házat? Vagy ki lehet cserélni a kuplung harangból? Vélemény? Nem tudok videót feltölteni a lötyögéséről sajnos.

#96076 Gumóka
2026-04-24 14:57:04

Válasz Zoli555 #96075. hozzászólására1 fajta van ebből, ami most kapható.
A kétkaroshoz jó persze, csak kell hozzá a kar is, mert mások a kúpméretek.
Ez a lemez kell a kétkaroshoz.

Nincs profilkép
#96075 Zoli555
2026-04-24 13:57:17

Válasz Gumóka #96074. hozzászólásáraSzia, ez melyik fajta motor? Illetve a kétkaros lapát jó erre?

#96074 Gumóka
2026-04-24 12:31:56

Esetleg nem cserélt valaki ablaktörlő motort, új fajtára?
Milyen megoldással sikerült felfogatni?

#96073 medikus
2026-04-23 21:40:15

Válasz Mtz 550E #96072. hozzászólásáraAkkor próbáld kifordítani és papír koronggal a golyót megcsiszolni!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#96072 Mtz 550E
2026-04-23 19:52:51

Válasz medikus #96060. hozzászólásáraPróbáltam de nem lett jobb! Nem akar forogni a golyó a házába! Munkagépet nem feszítem ki ahogy ajánlották többiek hátha bekopik majd!

Nincs profilkép
#96071 Rabó001
2026-04-22 20:28:28

Válasz Mtz 550E #96064. hozzászólásáraTeee! Azt nem az inverter rakja mellé! Elmondasod szerint régóta hegesztesz, de ezek szerint az nem hegesztés. Oké, nekem is van olyan, hogy valami nem tökéletesre sikerül.

#96070 mtz1221
2026-04-22 19:51:31

Válasz Gumóka #96069. hozzászólásáraGondolod a + ra rakta a rutil elektródát ?smile lol Az a gond az övére 350 amper van írva 230 voltra, ami nem lehet teknikailag, és mégis 130 amperen akar vele 3.25össel hegeszteni. Te sem tudnál az övével 3.25sel.smile tongue

#96069 Gumóka
2026-04-22 17:48:56

Válasz mtz1221 #96068. hozzászólásáraAz utolsó piacos bádogdoboztal is húzok én neked varratot, mondom nem az a baj!
smile lol

#96068 mtz1221
2026-04-22 17:13:12

Válasz Mtz 550E #96064. hozzászólásáraMert szar az invertered. Írtam melyikek közül vegyél, majd ezek bele rakják.smile thumbup

#96067 Gumóka
2026-04-22 16:14:31

Válasz mtz1221 #96063. hozzászólásáraEgyébként a Teféle jasicodat is venném, de én már magasabb kategóriában gondolkozok, oda meg a varstroj kell nekem.

#96066 Gumóka
2026-04-22 16:12:50

Válasz Mtz 550E #96064. hozzászólásáraAz a hiba az elektródafogó végén van! smile w00t

#96065 Gumóka
2026-04-22 16:12:13

Válasz mtz1221 #96063. hozzászólásáraGorillából a 205, én ütöm-vágom, de viszi.

Nincs profilkép
#96064 Mtz 550E
2026-04-22 15:50:24

Válasz mtz1221 #96063. hozzászólásáraNekem trafós gép kellene! Az inverterrel nem vagyok kibékülve valahogy valamikor mellé rakja a heggesztést!

#96063 mtz1221
2026-04-22 15:02:48

Válasz Mtz 550E #96061. hozzászólásáraRilon 200, vagy jasic 200 ami neked kell, 3setleg gorila 200.smile smile

#96062 medikus
2026-04-22 11:29:52

Válasz Mtz 550E #96061. hozzászólásáraMenetzárlatos a trafó! Kuka!smile cursing

Nincs profilkép
#96061 Mtz 550E
2026-04-22 09:52:29

Válasz medikus #96060. hozzászólásáraMedikus!
Hegesztő témába tudsz segíteni? Trafós heggesztő bedugom bekapcsolom és egyből hangosan zúg mint mikor az elektróda odaragad! Kezd szaga lenni olyankor!

#96060 medikus
2026-04-22 07:29:04

Válasz Mtz 550E #96058. hozzászólásáraBeteszed valami alá,és úgy nyomatod az emelővel!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#96059 Mtz 550E
2026-04-22 07:22:48

Válasz VESZTES. :) #96056. hozzászólásáraAz igaz hogy ilyennek kellene lenni! De munkagépet felakasztani egy szenvedés a toldót lekell venni mindig hozzá után vissza fel!

Nincs profilkép
#96058 Mtz 550E
2026-04-22 07:21:40

Válasz medikus #96055. hozzászólásáraNekem prés nincsen az alá nem tudom betenni!
Leveszem más nem aláteszem valami alá és megemelem hátha javúl valamit!

#96057 VESZTES. :)
2026-04-21 22:22:16

Válasz VESZTES. :) #96056. hozzászólására"Passzos" a J. K. A.
a javítónaksmile hammer

#96056 VESZTES. :)
2026-04-21 22:20:27

Válasz Mtz 550E #96053. hozzászólásáraAddig örülj még panaszos, új korában ilyennek kell lennie egy jó darabig.

#96055 medikus
2026-04-21 21:52:30

Válasz Mtz 550E #96053. hozzászólásáraNyomd meg egy 20 tonnás emelővel a golyót oldalra!

#96054 mtz1221
2026-04-21 20:02:54

Válasz Mtz 550E #96053. hozzászólásáraBejáródik az. Hagyd pár napig lötyögősre a láncokat, hogy hagy dobálja az úton jobbra balra a gépet.smile thumbup

Nincs profilkép
#96053 Mtz 550E
2026-04-21 19:56:23

Válasz mtz1221 #95804. hozzászólásáraNem akar bejáródni egyáltalán ugyan olyan passzos mint volt! Szenvedés a munkagép fel-le akasztás!

#96051 szelindi1965
2026-04-21 12:28:16

Válasz medikus #96049. hozzászólásáraSajnálom hogy így elkapott,jobbulást kolléga.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Porördögök söpörnek végig a földeken, a nap pedig könyörtelenül perzseli a makói...
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
Új élelmiszeripari gép eladó
Új élelmiszeripari gép eladó

30.900.000 Ft

Eladó bálák
Eladó bálák

14.000 Ft

Lucerna bála 120x120-as
Lucerna bála 120x120-as

15.000 Ft

Anyajuhok és kosok eladók
Anyajuhok és kosok eladók

42.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]