Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.62 Ft USD 313.19 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.54 Ft

Fórum

Őszi búzavetés október 1-től?

Létrehozta: alesi1982 , 2008-09-29 06:25:17

Kedvencekhez Segítség
3358 hozzászólás
Nincs profilkép
#3007 A.I.
2022-10-23 09:40:32

Válasz robert.cserepes #3005. hozzászólására5,5 millió/ha
(Ezer mag tömeget mérj, aztán meg is lesz)

Nincs profilkép
#3006 csuti0
2022-10-23 09:09:22

Válasz Blaise79 #3004. hozzászólásáraSzia!
Nagyon egyszerű,végezz csírázási próbát. Én vetettem már 4 éves magot aminek 70% volt a csíraképessége.
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#3005 robert.cserepes
2022-10-23 09:00:09

Sziasztok! Mv Kikelet búzát vetett már valaki? Mennyi a vetési normája?

Nincs profilkép
#3004 Blaise79
2022-10-23 08:49:01

Sziasztok!Mik a tapasztalatok hány évig csíraképes a fémzárolt búza mag?smile confused

Nincs profilkép
#3003 Praetor
2022-10-19 20:21:44

Válasz Tepertő #3000. hozzászólásáraTúl sűrű lesz a búza, könnyen elfekszik, több kakaó kell neki, és kevesebbet terem.
Ha bőven tolod neki a tápanyagot, akkor nem tudom hogy muzsikálna, mert sok éve, amikor beállítási hiba miatt a területek egy része 400kg fölött volt vetve, akkor mi közel extenzíven termesztettük. A szárerősítőt a megfelelő időben és stresszmentes időszakban biztos kitenném.

Nincs profilkép
#3002 A.I.
2022-10-19 19:06:26

Válasz Tepertő #3000. hozzászólásáraIndokolatlanul sűrű, apróbb kalászokhoz is vezethet, esetleges termés csökkenéshez.
Persze ha van kaja, meg jó idő, akkor nem biztos hogy szembetűnő lesz a gond.
Még ahogy írták pénzkidobás.

Nincs profilkép
#3000 Tepertő
2022-10-19 18:28:43

Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy ha az őszi búza vetőmag mennyisége magas 1 hektárban, lesz-e a későbbiekben probléma belőle? Pl. ha 5 mázsa megy 1 hektárba.

#2998 szanberg
2022-10-17 09:32:11

Válasz rozsak80 #2997. hozzászólásáraGondot szokott okozni, pláne ha kalász darabok is vannak a magán.
Vagy, egyáltalán nem viszi ki,vagy csökkent mennyiségben.
Műtrágya szóró aztán bedolgozod. A profik is így csinálják

Nincs profilkép
#2997 rozsak80
2022-10-17 08:49:59

Üdvözlet mindenkinek....
Kezdőként ,első éven vetnék tönkölyt 4hektáron...
Egy P. Vitasem 250es vetőgépem van...
Hántolatlan magot ki tudom ezzel az adapterrel vetni?
Előre is köszönöm????

#2996 szanberg
2022-10-17 06:34:49

Válasz borcsik86 #2993. hozzászólásáraRögös volt a talaj azért hengerezett előtte. Nekem is van több rögös terület, főleg a forgókon és az erodált dombéleken, ezért vetés után én is le hengereztem most mindent, meg tavasszal is végig szaladok majd rajtuk,főleg ha felfagy a föld.

Szántással tudsz totál feketére művelni, azért mutat mert nincsen mulcs, pentozán hatás, korai fejlődésben mindig jobb a szántott. Csak szerintem nem versenyképes, nem beszélve az időről mint tényező. Illetve,nehéz perc talajon eke után 10-ből 9évben nem kéne kalászost vetni az is biztos, a felforgatott agyagos pályán.

Nincs profilkép
#2994 trikolor5
2022-10-16 21:49:21

Válasz borcsik86 #2993. hozzászólásáraFú ahány ember.. Én ha tehetem kalászos elé is szántok. De pl itt van egy nagygazda hatalmas gépparkal, erre műtrágyaszóróval elszórta a búzát majd rövidtárcsával átszaladt rajta, rövidtárcsa bőven hagyott napra árvakelést meg gyomor, de lehet neki van igaza..

Nincs profilkép
#2993 borcsik86
2022-10-15 21:17:56

Hali, búzát vetek sima vetogeppel. Egyik Szomszed vetés előtt hengerezett van aki vetés után. Meg van egy másik Szomszed (neki nagyon szép minden)aki szantott, utána rovidtarcsa és vetés, hengert nem kapott nagyon szépen kelt, nagyon apró rögös ami lehet jó is lenne tavaszig az eső fagy azt verje és akkor tavasszal egy bokrosito hengerezes. Mert amúgy meg kettőt kapna( ősz/tavasz) az nem sok?
Mik a vélemények ?
Koszi
Ui: ez a buza alá szántás luxusnak tűnik meg homokos a talj is és van aki azt mondja azt nem szabad szántani mégis ennek a szomszédnak nagyon szép minden ezzel a technikával..

#2992 szanberg
2022-10-04 05:52:38

Rövidtárcsát keveslem itt, kapált napraforgó tarlók hullámosak, gyorsan lett húzatva eléggé megtöltögette. Ezt elvakarni homogén minőségben mélyebbre kell nyúlni. Nehéz tárcsa két sorral megoldja, de akkor már egy menetben az említett vakarókkal és ahol jó a pálya vethető is lesz, ahol meg nem ott úgy is kell egy felületi munka neki vetés előtt.

Bár volt amikor szója tarlóra ment a műtrágya, szórva a mag és 5-6 centin egy sor rövidtárcsa, aztán rendesen jól termett az így is.

#2991 apuci
2022-10-03 22:19:43

Válasz A.I. #2990. hozzászólásáraKb.: a területünk fele bérmunka,sokaknak megsütötte a száját a kukorica(2-3-4-5q talán lesz rajta) nekik vetjük a zömét,de búzából is többet fogunk vetni!

Nincs profilkép
#2990 A.I.
2022-10-03 21:11:41

Válasz apuci #2988. hozzászólásáraÁrpa nem lesz, nincs itt annyi terület, hogy nagyon tarkítsuk, mint kutya a ...
Szerintem búza sem lesz korai a hét vége körül.
Meglátjuk milyen bátran lehet odázgatni, ha meglátjuk a hét végén a jövő heti előrejelzést!

Nincs profilkép
#2989 A.I.
2022-10-03 21:07:26

Válasz szanberg #2987. hozzászólásáraEső most itt sem hiányzik! (Szeptemberben kb 140mm)
Én egy tarlóhántáson túl vagyok(búza után ápolásin is conser tillel vagy gruberrel, napránál meg zúzva rövidtárcsázva), hét második felében gondoltam szétszórunk egy kis pénzt, aztán rt és vetés("főnök" morog, hogy túl korán van, én viszont nem akarom megvárni a következő esős etapot, mert még kukorica is van kinn!)

#2988 apuci
2022-10-03 21:01:18

Válasz A.I. #2985. hozzászólásáraA cégnél a héten hozzákezdünk az árpához,de van olyan hybrid árpa ami már sorol!

#2987 szanberg
2022-10-03 20:57:54

Válasz A.I. #2985. hozzászólásáraHolnap talán tűrhető lesz talajozni már, zúzott tarlók vannak még csak, kell rajtuk cseppet esztergálni még.

Grúberekkel, lazítós tárcsával ugrunk neki kb 20cm mélyen három géppel, jó lenne ha nem esne egy darabig.

#2986 Gandhy
2022-10-03 20:57:02

Válasz A.I. #2985. hozzászólásáraSzombathely környékén a közelébe sem tudunk menni a monszun után smile laugh

Nincs profilkép
#2985 A.I.
2022-10-03 20:53:36

Ha már itt vagyunk, ki hogy áll, kezdi valaki közeljövőben a vetést?

Nincs profilkép
#2984 A.I.
2022-10-03 20:52:08

Válasz jocika0502 #2983. hozzászólásáraTalán itt a fórumon ment itt a diskurzus, csak nem tudom melyik topikban, hogy állományra szórja a komplexet!
Én nem csinálnám, drága sportsmile lol!

Nincs profilkép
#2983 jocika0502
2022-10-03 20:30:42

Válasz A.I. #2982. hozzászólásáraKöszönöm a megerősítést. Én is igy gondolkodtam, de egy ismerős állította, hogy ő januárba szórja és akkor is jó...

Nincs profilkép
#2982 A.I.
2022-10-03 20:01:03

Válasz jocika0502 #2981. hozzászólásáraRöviden: nem, dolgozd be most(nem mellesleg januárban kiszórod, gyökérhez "soha" nem ér oda, és mire fel is vehetné már ott lesz a kombájn!)!

Nincs profilkép
#2981 jocika0502
2022-10-03 19:56:57

Szép Estét! Valaki szokott komplex műtrágyát januárban szórni búzára? Tudom, hogy nem szabad még januárban műtrágyázni, csak hallottam ilyet is és érdekelne, hogy jobb-e, mint vetés előtt beledolgozni.

Nincs profilkép
#2980 DDT
2022-09-25 19:17:47

Válasz Mtz 550E #2978. hozzászólásáraFölösleges, két sor tárcsa, közé szórva a műtrágya, vagy ha mélyebben is akarsz művelni alá, akkor tárcsa és utána grúber kb. 20 cm mélyen.

#2979 Gatti
2022-09-25 18:55:00

Válasz Mtz 550E #2978. hozzászólásáracsak 2 sor tárcsa majd vetés. smile smile

Nincs profilkép
#2978 Mtz 550E
2022-09-25 18:53:52

Hali!
Napraforgó után szeretnék búzát vetni!

Múlcsuzóval lezúzom a szárat utána tárcsa utána 30-45cm lazító egy kicsi npk szétszórva és megint tárcsa vagy kombinátor!
Így jó lenne szerintetek? Vagy ki milyen sorrendbe csinálná? Azért írtam a lazítót mert nincs grubberem! Köszönöm!

Nincs profilkép
#2977 Sk Laci
2022-09-24 21:52:14

Válasz ..,-:) #2973. hozzászólásáraTavaly a greeningbe való vetőmagot vasárnap adta oda.
Évek óta ismerjük egymást.
Ha mást nem is, akkor vasárnap koccintunk, ha van sofőr aki haza viszsmile biggrin

Nincs profilkép
#2976 Sk Laci
2022-09-24 21:50:13

Válasz Balázs. #2974. hozzászólásáraNem, de mostan gyomirtózni akarom öszel, és vannak röges foltok. Jobb ha aprómorzsás marad a felület, igy a gyomirtózás is hatásosabb lehet.

Nincs profilkép
#2975 Sk Laci
2022-09-24 21:48:14

Válasz ..,-:) #2972. hozzászólásáraRájöttem, én voltam "eltévedve".
Ez van, ha az ember hajtja a munkát, ......

Nincs profilkép
#2972 ..,-:)
2022-09-24 21:46:26

Válasz Sk Laci #2970. hozzászólásáraArra értettem, hogy holnap(vasárnap) szólsz a vetőmagosoknak…..smile oops

Nincs profilkép
#2971 Sk Laci
2022-09-24 21:45:28

Válasz ..,-:) #2968. hozzászólásáraJa, mostan nézem, de vasárnap is hívhatnám, ismerjük egymást, nem lenne gondsmile smile

Nincs profilkép
#2970 Sk Laci
2022-09-24 21:44:12

Válasz ..,-:) #2968. hozzászólásáraHolnap hengerezés, ha az idő engedi.
Van aki a templomban ül, van aki a traktorbansmile wink

Nincs profilkép
#2969 ..,-:)
2022-09-24 21:41:34

Válasz Ganajos #2965. hozzászólásáraVg is elmosva már…..smile tonguep

Nincs profilkép
#2967 Sk Laci
2022-09-24 21:34:58

Válasz Ganajos #2965. hozzászólásáraTegnapi nap, meg a mai nap elvetettem az árpát. Holnap henger, és várom a beigért esőt.
Búza vetőmagot még nem hozták meg. Holnap hívom is a vetőmagosokat, mert szeptember 20. igérték, és holnap már 25. lessz.

#2965 Ganajos
2022-09-24 13:37:47


Üdv!
Ki mikor kezdi a kalászos vetéseket?
Nàlunk van aki már nyomja, van aki meg kivár…
Én október előtt semmiképp nem akarom, de lehet csak 8-10.e lesz belőle mind az árpa, mind az búza esetében

#2964 Sanyee
2022-09-12 22:14:01

Válasz kisattila1112 #2958. hozzászólásáraIdén aki nem szórt semmit itt 25q/ha.
2 mázsával 30q/ha.
4 mázsa inputtal 40q/ha.

Hozzá kell tenni, hogy száraz idő volt.

Nincs profilkép
#2963 trikolor5
2022-09-12 22:04:23

Válasz kisattila1112 #2958. hozzászólásáraHa jó talajod van 3-4 tonna simán megvan műtrágya nélkül.

Nincs profilkép
#2962 határjáró
2022-09-12 21:24:58

Válasz kisattila1112 #2958. hozzászólásáraSzerintem nem sokan tervezik így. Az őszit ha nagyon akarod hagyd ki, de kora tavasszal muszáj egy kis nitrogen hogy legyen is valami értékelhető.

Nincs profilkép
#2961 mocsencsi1
2022-09-12 21:14:27

Válasz kisattila1112 #2958. hozzászólásáraA nitrogén műtrágya fontosabb mint a gyom,gomba,rovar, könnyen kijöhet nélküle egy nagy nagy nulla.

Nincs profilkép
#2960 Nagy Péter 40
2022-09-12 20:03:23

Válasz kisattila1112 #2958. hozzászólásáraSzia.

Ahhoz hogy "normális" választ adjon vki pár dolgot tudni kellene.

Hány AK-s föld? Milyen talajtípus?
Mi volt az elővetemény?Kapott komplexet vagy szerves trágyát az elővetemény?
A szármaradvány belett dolgozva a talajba vagy lelett takarítva bála vagy más formában?
Milyen fajtát vetsz?Íntenzív fajta ami nagy termést ígér nagyobb műtrágya mennyiséggel vagy olyan ami kevesebbet terem de a kis mennyiséget is "meghálálja"?

Hirtelen ennyi de sztem még hagytam ki kérdést.

Műtrágya nélkül sztem a fajta választás a legfontosabb hogy olyat válasz ami a keveset is "meghálálja".
Mellette én az elsők között vetném el hogy minél fejletebb legyen mert tavasszal ha kicsiként indul és nem is kap semmit jó "szón" kívül abból nagy bukta lehet.

Megértem hogy ilyenekben gondolkodsz,tegnap ismerős is mondja hogy 600 ropi felett van 1 kancsó nitrosol...

#2959 KISMASZEK77
2022-09-12 17:55:22

Válasz kisattila1112 #2958. hozzászólásáraÜdv.
Tavaly előtt csak ősszel adtam komplexet,3 mázsát hektáronként,viszont a vetőmagot itthon csáváztam be,harmadfokot.
300kg/ha elvetettem.Majd májusba 200liter nitrosolt kapott.
57mázsás lett igy.
Idén 27 mázsás lett,220kg/ha vetőmag,3mázsa komplex,és 3 mázsa pétisó márciusba.
Április végén volt 30mm eső utána semmi...
Szolnok megye...
Kockázatos műtrágya nélkül..smile nonono

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Megszűnik az agrártermékek szállításának útdíjmentessége? Utánanéztünk, mi a helyzet
Megszűnik az agrártermékek szállításának útdíjmentessége? Utánanéztünk, mi a helyzet
A gazdák számára fontos kedvezmény szűnik meg – mi vezetett az útdíjmentesség...
Fordulat az aminosavpiacon: valóban vége az árrobbanásnak?
Fordulat az aminosavpiacon: valóban vége az árrobbanásnak?
A pánikvásárlások alábbhagytak, de a háttérben továbbra is olyan tényezők...
Liebherr R934 HDSL / 2000 / 19 631 üzemóra / Lízing 20%-tól
Liebherr R934 HDSL / 2000 / 19 631...

42.900 EUR

Kubota TZ 20
Kubota TZ 20

2.300.000 Ft

AGRO-MASZ CUTTER 30 - Royal Traktor
AGRO-MASZ CUTTER 30 - Royal Traktor

1.778.000 Ft

Kubota KL 23 japán traktor
Kubota KL 23 japán traktor

2.800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]