Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Kinek milyen a repce, illetve a búza?

Létrehozta: drifter23 , 2009-07-03 19:33:43

Kedvencekhez Segítség
27874 hozzászólás
#27474 Gatti
2026-04-26 16:13:15

Válasz SzikiSzokeveny #27473. hozzászólásáraén attól félek hogy megint 30-40q búzák lesznek a legjobbak. Nézegettem a tavaly előtti képeket és ugyanúgy néz ki a gabona, de akkor májusban még megázott és dobott rajta egy kicsit. Ha most nem lesz májusba eső akkor lehet 30q se lesz.
Tavaly meg április közepéig volt aránylag szép, aztán májusba gatya lett és apró szemek lettek.

Nincs profilkép
#27473 SzikiSzokeveny
2026-04-26 15:26:00

Válasz Gatti #27472. hozzászólásáraA Koplaló-parton (a megyehatár felé van) tekeredik a búza levele, partosabb részeken kalászol az árpa. Két éve május elsején teljesen ki volt kalászolva az árpám, 73q lett a vége, azzal most is kieggyeznék.

#27472 Gatti
2026-04-26 14:23:40

Válasz HektárHarcos #27471. hozzászólásáraIgen, de a tiéd még jobban néz ki.
Ma fotóztam az enyémet, 21 fok van és 23% páratartalom, sok növény mintha fonnyadna.

#27471 HektárHarcos
2026-04-26 14:19:11

Válasz Gatti #27470. hozzászólásáraFelénk is kellene az esö .

#27470 Gatti
2026-04-26 13:38:10

#27469 Gatti
2026-04-24 12:12:28

Válasz mocsarijanos1 #27468. hozzászólásáranem feltétlenül idén gondoltam :)

Nincs profilkép
#27467 pate
2026-04-23 20:40:33

Válasz t.romsics #27466. hozzászólásáraMárcius 19, foltokban sárgul inkább ott ahol több volt benne az egyszikű, inkább az lesz a gond kiszívta a nedvességet meg a tápanyagot, csak az ember kínjában már agyal hogy nem esik az eső.

Nincs profilkép
#27466 t.romsics
2026-04-23 20:09:10

Válasz pate #27465. hozzászólásáraFoghatja. Mikor szórtad? Milyen fejlettségben? Mindenhol sárgul, vagy ahol legalább duplán kapott?

Nincs profilkép
#27465 pate
2026-04-23 19:59:00

Sziasztok , Genius megfoghatja a búzát, rosszabbul néz ki mint amikor lefújtam, foltokban sárgulgat , nem tudom hogy az egyszikű miatt ami benne volt vagy a vegyszer is megfoghatta? Eső sem ártana már.smile surrender

#27464 Gatti
2026-04-23 18:01:40

ezt a szert próbálta már valaki?
Ha igen, mi a tapasztalata róla?
vixeran

#27463 Gatti
2026-04-22 20:44:24

Válasz Egér88 #27460. hozzászólásáraSokat kibír még de ha nem lesz mostanság eső akkor fel kell készülni a 30-40q eredményekre.

Nincs profilkép
#27461 t.romsics
2026-04-22 20:31:37

Nincs profilkép
#27460 Egér88
2026-04-22 20:26:27

mennyit bír még a búza eső nélkül? itt is kezd sárgulni az alja és eső meg kitudja mikor lesz....

Nincs profilkép
#27459 t.romsics
2026-04-21 20:08:19

Válasz MrPoke #27458. hozzászólásáraMilyen fajtákban utazol a kalászosokban?

Nincs profilkép
#27458 MrPoke
2026-04-21 19:26:30

Válasz termelo #27457. hozzászólásáraÖsszesen 1szer kapott 175kg NS-t semmi lombtrágya, PK már 30 éve nem volt....

Nincs profilkép
#27457 termelo
2026-04-21 18:09:32

Válasz MrPoke #27450. hozzászólásáraSzép,

ez a "lombtrágya" előtt vagy után van?

#27456 Gatti
2026-04-21 12:10:13

Jobb helyeken ilyen.

Nincs profilkép
#27455 trikolor5
2026-04-21 11:27:33

Válasz Gatti #27452. hozzászólásáraTritikálé. Én bevettem pár éve a vetésforgóba. 2ezerrel vették kevesebbért mint a takbúzát tavaly. De ennek gombaölő nem kell.

Nincs profilkép
#27454 Koczka József
2026-04-21 11:00:46

Válasz Gatti #27453. hozzászólásáraFagyás és víz hiány együttes tünete.

#27453 Gatti
2026-04-21 10:42:18

Ilyen az alsó levél, ez szárazság vagy gomba lehet?


Felülről szép zöld.

#27452 Gatti
2026-04-21 08:40:26

Tapasztalaitok szerint mely búzafajták bírhatják legjobban az aszályt?
Most már ilyen irányba kellene elmozdulni, az se zavar ha max 6 tonnát terem de aszályba jobban teljesítsen. Ezek a mai új fajták elég kényesek ilyen téren.
Valamint szerintem a nagyobb szalmájú bírhatja jobban, vagy fordítva? Valamint rövid vagy hosszabb tenyészidejű? Nektek mi a tapasztalat?

Nincs profilkép
#27451 Praetor
2026-04-21 07:23:47

Válasz Gatti #27449. hozzászólásáraA nagyobb repedésekhez az kell, hogy az utolsó talajművelések után rendesen feltöltődjön a talaj. Ez pedig elmaradt sok helyen. Itt a búza vetése óta ~175mm esett összesen, ami ehhez édes kevés. Ráadásul előtte is katasztrofális volt a talaj vízellálottsága, és láthatóan kommulálódik évről-évre a hiány.
Majd ha vége lesz a háborúnak (+netalántán beszántják a jégert), akkor majd esik az eső. smile whistling

Nincs profilkép
#27450 MrPoke
2026-04-21 06:03:15

Számomra érthetettlenek ezek az eredmények. Sosem volt ennyire jól ellátott növények.
Valamint eddig is magas volt a talaj Mg, Na tartalma de a növényekben nem jelentkezett.
2 év no-till (előtte mintill) De lehet csak évjárat hatás.
Ez a rejtély.

12

#27449 Gatti
2026-04-20 20:05:14

Válasz Nagy Péter 40 #27448. hozzászólásáraIgazad lehet, de tavaly ilyenkor már nagyobb repedések voltak mégse láttam rajta hasonlót ilyenkor még. Lehet a nagy napi hőingadozás se tetszik neki, vagy esetleg a műtrágya égeti mert azóta túl sok eső nem volt.

Nincs profilkép
#27448 Nagy Péter 40
2026-04-20 18:44:46

Válasz Gatti #27445. hozzászólásáraNézd meg a környékedén aki később vetette vagy fejletlenebb hogy az még alul is zöld.
Felénk is így van aki időben vetette annak alul már sül felfelé míg aki később és kicsivel bokánál nagyobb az még teljesen zöld.
Kezd elfogyni a víz és a búza már "érzi" hogy kevés a víz ugyhogy mindent a kalászra tartalékol minden felesleget elenged,ahogy a kukorica is szokta hogy alulról sül felfelé.
Az se kedvez neki hogy nappal 20 fok van éjjel meg 3-5, egy hete csak"ücsörögnek" nem nagyon nőnek.
Reggel jött 3mm de 30 kellett volna, ezzel az ordító széllel délután már nem is maradt semmi...
Még a végén igazad lesz hogy a késői fajták fognak többet teremni,mert ahogy nézem 1 hétig biztos nem jön semmi és utána se nagyon mutatja hogy jönne.
Ha ez így megy tovább eljutunk oda hogy már búzát se lehet majd termelni.

#27447 Gatti
2026-04-20 18:07:38

Válasz t.romsics #27446. hozzászólásáraValószínűleg, de felül még haragos zöld. Mondjuk tavaly is így kezdte a vízhiányt, alulról száradt.

Nincs profilkép
#27446 t.romsics
2026-04-20 17:44:41

Válasz Gatti #27445. hozzászólásáraA vízhiány is környezeti stressz? smile sweatdrop Ugyanez az élettani hatás erre fele is, kettő hete nem sokat fejlődtek, elfogyott a víz alóluk.

#27445 Gatti
2026-04-20 13:55:26

Ma megnéztem az egyik búzát és erőteljesen sárgák az alsó levelek de szinte mindenhol, ez mitől lehet? Pétisót kapott 250kg ot összesen, amit a korábbi esők be is mostak.
Környezeti stressz lehet? Fentebb egyébként szép zöld.
Felétek milyen?

#27444 mtz1221
2026-04-19 23:24:09

Válasz mtz1221 #27321. hozzászólásáraEz ugyanott, májusban elkezdene esni, még a végén ez lesz a legjobb.smile sweatdrop

#27443 mtz1221
2026-04-19 10:43:49

Válasz Sanyiii70 #27442. hozzászólásáraUgyan ez van nálam is. Ami régebben itt van és legalább már 2x meglett szervestrágyázva, ott sokkal jobb minden aszályban is. viszont írtam már régebben is, van 1 bérelt földem, akinek a gazdája permetekkel foglalkozott a cégben. Ami lejárt permet lombtrágya mind haza lopta. Évente évekig fújta 4x5x hatalmas dózisú lombtrágyákkal a földeket semmi műtrágya mellett, és termett neki. mikor hozzám került a föld 16 ban, a többi saját földemben 2, itt meg 4 tonna kukorica lett. smile sweatdrop

#27442 Sanyiii70
2026-04-19 10:15:42



Sajnos nem tudok mert nálam egy speciális helyzet van.

Az én búzám azért relative jó mindig, mert ez a zöldségtermesztés mellékhatása.
Hosszú, és sok tényezős.
Nem vetek olyan tavaszi kultúrát (kukorica, napraforgó stb.) vetésforgóba amit öntözni kéne, de tudom, hogy nem lesz rá időm.
Inkább pihentetem a földet és egy (jó időben végzett) totális gyomirtással és tárcsázással rendben van egy évig. A költségeket meg kifutja a terület alapú.
Amikor zöldségféle van benne rengeteg műtrágyát és biostimulátort használok (leginkább a talajba beöntözve, nem levéltrágyaként) ami javítja a talajéletet és folyamatosan kondicionálja a talajt. (kalászost, repcét stb. ezért nem is műtrágyázok, mert van elég tápanyag egy magasabb termésátlaghoz is az előző évekből) És mivel van talajélet és tápanyag a szárazságot is jobban viselik a növények.
Az idei példa is bizonyítja:
Amit láttál búza 2,7 Ha.
Abból 1,5 Ha amit régóta én használok (abban volt 2022-ben a nagy aszályban 6 t/ Ha malmi minőségű termés és a tavlyi gilisztás fokhagymám) mellette amit tavaly megvettem 1,2 Ha.
Ég és föld a kettő. (Majd csinálok fotókat.) Az újban sokkal kisebb a búza, pedig teljesen azonos a fajta és a technológia is.
De egy-két év és az új terület is ugyanolyan lesz mint a régi.smile thumbup

Egy kis rosszindulat.
A szomszédom amikor bevetette 3 méter szélesen a földemet repcével mert nem tudta hol a mezsgye, vállig érő volt ott a repce. Ahol elezdődött a saját földje, ott meg derékig ért.
Na hol készültek a fényképek amiket posztolt a fb-ra?
Szerintem mindenki kitalálja...

Nincs profilkép
#27441 Georgosz
2026-04-16 20:58:25

Válasz Sk Laci #27440. hozzászólásáraMiért Mospilan? Nézd naponta, ha lesz pici "pucércsiga", akkor a legolcsóbb piretroid, és kész!

Nincs profilkép
#27440 Sk Laci
2026-04-16 20:00:27

Válasz kukaccsosz #27439. hozzászólásáraSzia!
Vetésfehéritő rakja a tojásokat az árpában.
Mennyi időn belül várható a kelés?
Mospilannal ha mostan lefújnám, hatna mondjuk a jövőhéten kelő vetésfehéritőkre?

#27439 kukaccsosz
2026-04-16 19:55:52

Válasz Egér88 #27438. hozzászólásáraAratásra szép zöld lesz foltokban.

GranstarSuper, Nuance Super, Saracen max stb.

Nincs profilkép
#27438 Egér88
2026-04-16 19:52:47

Válasz kukaccsosz #27437. hozzászólásáraígy olyan nagy lesz a termésveszteség?és milyen gyomirto lenne jó?

Nincs profilkép
#27436 Egér88
2026-04-16 14:18:15

azt kérdezném aki ért hozzá, hogy búzában van árvacsalan meg kisebb foltokban más de a búza túlnőtt rajtuk,érdemes még legyomirtózni?

Nincs profilkép
#27435 t.romsics
2026-04-15 22:26:05

Válasz Cajg #27434. hozzászólásáraEz elővetemény hatás. smile laugh Csócsáló berágta magát a szomszéd tavalyi búzájából.

#27434 Cajg
2026-04-15 22:13:30

Válasz t.romsics #27432. hozzászólásáraNem átlógott a permetezője és utóvetemény hatás, feljebb is vannak beugrások.

#27433 mtz1221
2026-04-15 11:13:22

Válasz t.romsics #27432. hozzászólására1 métert bele kellett volna vetni a szomszédéba, és mostanra pont jó lenne a mezsgye.smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#27432 t.romsics
2026-04-15 10:17:30



Nincs mese, a jövőben a táblaszélekre is kell egy kis biostimulátoros csávázás.

#27431 kukaccsosz
2026-04-14 08:11:39

Válasz Sk Laci #27429. hozzászólásáraNálunk is lilulnak az oldalhajtások!
Biztos negatív hatása lesz a termésre, de hogy mennyi…..?
A kísérletek amiket láttam ott a Pictor legjobb hatékonysága teljes virágzásban van. A rovarölő is mehet ekkor a becőormányos ellen.

#27430 HektárHarcos
2026-04-13 20:59:03

Válasz pate #27428. hozzászólásáraArra gondoltam én is .
Hát hőingásból kijutott neki rendesen .

Nincs profilkép
#27429 Sk Laci
2026-04-13 19:51:04

Multheti fagyok elszinezték a repcémet. A szára és a felső levelek lilásbarna árnyalatba ment át. Virágja 2 napja barnássárga volt, mára kinyíltak még plusz virágok, így már sárgában pompázik a repcetábla.
Lessz kihatással a termésre?
Mikor ajánlatos belemenni fungicídel + insecticíddel?

Nincs profilkép
#27428 pate
2026-04-13 17:36:17

Válasz HektárHarcos #27423. hozzászólásáraKaptam választ szakértőktől, azt írták hogy ,Élettani torzulás, hőingadozást nem szerette valamiért.

#27427 HektárHarcos
2026-04-12 16:44:28

Válasz Gatti #27425. hozzászólásáraMajd most ebben a pár napban majd megugrik ha bejön a jó idö 19 nappal 10 este .

#27425 Gatti
2026-04-12 13:52:25

Dolgozik már a pétisó, jelentősen megugrott pár nap alatt a búza

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]