Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 350.26 Ft USD 302.11 Ft CHF 380.52 Ft GBP 405.52 Ft

Fórum

Hol vannak a régi fórumosok?

Létrehozta: Heccmaster , 2010-07-16 22:58:17

Kedvencekhez Segítség
785 hozzászólás
#785 Ohaza63
2026-03-29 17:25:30

Válasz Rabó001 #784. hozzászólásáraÜdv!

Akkor pont úgy, mint itt, anno!smile crying

Nincs profilkép
#784 Rabó001
2026-03-29 16:13:33

Válasz mtz 1221 #783. hozzászólásáraFacebook csoportokban megtalalhatod, meg YouTube kommentekben, általában beleköt mindenbe és mindenkibe, aki nem no-till gazdálkodik és egy cseppel több esőt vél nála.

#783 mtz 1221
2026-03-29 15:33:04

Válasz mtz 1221 #782. hozzászólásáraMegvan fejben ki volt. Horvátagro adj már magadról életjelet, ne aggódjunk itt hiába érted. smile lolsmile lolsmile lol

#782 mtz 1221
2026-03-29 15:31:00

Nem volt itt valami mindent mtzést gyülölő steyr-os ? Vele mi lett, nem ment tán bele egy mtz ? smile lolsmile lolsmile lol

#780 Gumóka
2026-03-29 14:08:52

Válasz Gatti #779. hozzászólásáraCsoppika=Nyomasek Bobo, néha még beköszön, meg fb-n is látom néhasmile innocent

#779 Gatti
2026-03-29 14:02:23

Válasz Gumóka #778. hozzászólásáraÉszak nyugatról volt még csoppika is, vele mi lett?
Valamint kíváncsi volnék borda gazdasága megvan e még.

#778 Gumóka
2026-03-29 13:48:02

Atisgyulai, Kis Zombi???

#777 Radocz
2025-03-19 07:25:30

Válasz jozsefszamveber10 #680. hozzászólásáraÉs, bocsánatot kérek, ha megbantottam.

Olvastam a két verset, amit írt.

Megható volt számomra.
Köszönöm.

Ha mást is érdekelne be linkelem a kocsma topikba.

smile cowboy

#776 VMisi
2024-12-26 22:28:28

Válasz _NB_ #775. hozzászólásárahttps://www.agroinform.hu/forum?function=felhasznalo&act=reszletek&uid=53790

#775 _NB_
2024-12-26 20:36:29

Válasz envagyok2 #773. hozzászólásáraKeres egy olyan topikot ahova biztos írt,
ott keresd meg a hozászolását, majd katt a nevére, ekkor előjön az adatlapja,
ahol látod az aktuális nick nevét ha esetleg megváltoztatta volna.
A fórum szerencsére megőrizte a régi neveket a hsz-nél.

Nincs profilkép
#774 Sylva
2024-12-26 11:47:16

"Hol vannak a régi fórumosok? "
Már csak néha olvasnak,esetleg írnak. Visszaolvasva a karácsony topicban alig van már jókívánság, sokan még az ünnepen,szenteste is egymást ekézték.Na emiatt tünnek el innen sokan. Van aki a fórumot felemelkedésre használja, magát reklámozza a többieket fikázza,azért jár ide.,aztán eltünik majd hetven uj nickel tér vissza.
Vannak pl. akiket elvitt a covid sajnos,vagy szimplán már nem neteznek,örülnek hogy lyuk van a sejhajukon.

Nincs profilkép
#773 envagyok2
2024-12-21 22:36:36

Válasz Sk Laci #772. hozzászólásáranem tudom pontosan, nagyon régen nem láttam már. szerintem akkoriban (10-15 éve) mindenki írt mindenhova, ő is fergázott, marházott, szenázsolt, de szerintem mindenhol máshol is.

Nincs profilkép
#772 Sk Laci
2024-12-21 12:46:14

Válasz envagyok2 #769. hozzászólásáraMintha láttam volna az általad leírt nick nevet, de nem ugrik be.
Milyen témakörökben volt aktív?
Mikortól nem "aktív"?

Nincs profilkép
#771 termelo
2024-12-21 11:15:13

Válasz Radocz #770. hozzászólásáraBocsi, nem tudtam visszaírni. Attól függetlenül hasznos valaki írása, hogy milyen az ember. Amiket írt azoknak utána lehet járni, ki lehet próbálni.

Vannak emberi ésszel (akár szakmailag)megmagyarázhatatlan dolgok amik működnek.

Pl. Nem értem hogy lehet nitrogén nélkül kukoricát termelni ennek ellenére ismerek több olyan termelőt aki 160-180 kg npk val vet 10-en éve és mindig benne van a top5-bensmile blink

#770 Radocz
2024-12-21 09:44:30

Válasz termelo #744. hozzászólásáraNetparaszt szerint a takaró növényt tavaszig hagyjuk.
Reto szerint nem feltétlenül.

A lényeg, hogy ne legyen fekete ⚫ a felszín.

De erre született topik.


smile cowboy

Nincs profilkép
#769 envagyok2
2024-12-20 23:22:05

Válasz Sk Laci #746. hozzászólásáraén nem az MF-es L.-ra gondolok, hanem talán MFM vagy mi volt a neve.

Nincs profilkép
#768 MTZ1221.3
2024-12-20 17:09:19

Válasz Gumóka #764. hozzászólásáraPermetezovel is muveszet kijuttatni smile biggrin
Ulepszik is, viszont van termesfokozo hatasa ha van turelmem mindig hasznalom.

Nincs profilkép
#767 MTZ1221.3
2024-12-20 17:06:14

Válasz termelo #761. hozzászólásáraAz mas. Ezzel a vetomagot erdemes csavazni, jelentos a kulonbseg. Csak macera. A melamix ugy raragasztja, de huminsav is jo melle.

#766 Gumóka
2024-12-20 15:36:27

Válasz termelo #765. hozzászólásáraJövőre meg még drágább lesz minden ISsmile sweatdrop

Nincs profilkép
#765 termelo
2024-12-20 15:28:40

Válasz mtz1221 #763. hozzászólásáraitt meg 1 kerül annyiba és van 12 smile ohmy

de esküdj nem is ez a sok hanem 600 ha egy maglesodró és kuka

ha összeadogatod nem olyan olcsó, áh hagyjuk
benne áll egy ház ára, csapágyak vákumos hidroszar 1 millióért stb.

Hányingerem lettsmile crying

#764 Gumóka
2024-12-20 15:12:34

Válasz MTZ1221.3 #760. hozzászólásáraJa, hát ott a bazalt, persze, hogy eszi a fémet. Na meg a többi. Hiába őrlemény.smile sad

#763 mtz1221
2024-12-20 15:10:39

Válasz MTZ1221.3 #758. hozzászólásáraAz itt nem oszt szoroz, 60 euró a 6 tárcsa.

Nincs profilkép
#762 termelo
2024-12-20 15:07:29

Válasz termelo #761. hozzászólásáravagy vetőpor ha így jobban tetszik, szerintem jobban kopik
Kb. 1000 ha és kuka a tárcsa az kevés sztem

Nincs profilkép
#760 MTZ1221.3
2024-12-20 14:26:45

Válasz termelo #759. hozzászólásáraHa zsirkore gondolsz akkor nem. Az Algimix a Mikro-pulver Kft termeke. Alginit, dudarit, bazalt, meszko, zeolit, kovafold es gombakivonat kevereke. Nagyjabol olyan 20 mikronos orlemeny, de irtora koptatja a permetezo fuvokakat is.

Nincs profilkép
#759 termelo
2024-12-20 13:40:28

Válasz MTZ1221.3 #758. hozzászólásáraMost csak én néztem be vagy ez a talkumra is igaz?
Vagy azok sem egyformák?

Nincs profilkép
#758 MTZ1221.3
2024-12-20 12:50:14

Válasz mtz1221 #741. hozzászólásáraMelamix + Algimix biztosan mukodik. Csak a vetogep magadagolo kopik jobban vakumos gepeknel.

Nincs profilkép
#756 hashtag
2024-12-20 12:36:10

Válasz mtz1221 #754. hozzászólásáraJól fejlődik smile thumbup
Kereskedelemben kapható szert nem tudok ajánlani, biztos van valami, de kitudja.
Lehet ha feloldasz némi mikrogranulált startert abban megforgatod, még jó is lehet. De sok zsákot nem próbálj ki elsőre smile w00t

#755 Gumóka
2024-12-20 12:30:03

Válasz mtz1221 #753. hozzászólásáraTele kell pisilni a zsákot.
Nincsmitsmile laugh

#754 mtz1221
2024-12-20 12:27:30

Válasz hashtag #752. hozzászólásáraNa ezt kerestem. smile thumbup Tapasztalat is van vele ?

#753 mtz1221
2024-12-20 12:26:22

Válasz .Richard. #751. hozzászólásáraNekem is de ha tudnám mivel lehetne kár nélkül megturbózni ha már úgyis csávázom, akkor ráraknám. Lehet nem 3, hanem 4 levélig felnőne úgy a magból. smile thumbup

Nincs profilkép
#751 .Richard.
2024-12-20 11:00:43

Válasz mtz1221 #741. hozzászólásáraNekem erről vetèskor mindig a víz jut eszembe. smile lol

Nincs profilkép
#750 .Richard.
2024-12-20 10:59:39

Válasz termelo #744. hozzászólásáraA műtrágya használat csökkentèse vagy megszüntetèsère volt a terv a takaronövènnyel.

Nincs profilkép
#749 Sk Laci
2024-12-20 10:49:00

Válasz termelo #738. hozzászólásáraKönnyebben felvehető tápanyag marad a takarónövény utánn. Természetesen az ásványi tápanyagot is felveszi a kultúrnövény, szerintem lassabban.

Nincs profilkép
#747 termelo
2024-12-20 10:41:41

Válasz pettendimiklos73 #745. hozzászólásáraTe megfelelő körülmények között gazdálkodsz, az egész Netparasztos takarós téma az ő saját állítása szerint először 380 majd 350 majd 250 mm-ig működik.

Senki nem beszélt arról amikor 170 mm csapadék van, senki nem beszél arról amikor a forró talajban kihalnak a baktériumok, kiszárad a vaddohány kiég a parlagfű...

Itt már nem lehet elhinteni a dolgait...

Nincs profilkép
#746 Sk Laci
2024-12-20 10:41:08

Válasz envagyok2 #731. hozzászólásáraItt van, csak más név alattsmile wink

Nincs profilkép
#745 pettendimiklos73
2024-12-20 10:34:22

Válasz termelo #744. hozzászólására"Az a világon a legnagyobb faxság, hogy anélkül nincs élet, ugyanolyan eredményesen lehet anélkül is gazdálkodni de aki elfogult az ezt nem látja be."


Valóban. Egyre nagyobb mennyiségű kemikáliával, egyéb input anyaggal. Nem maga a takaró növény (önmagában) a lényeg, hanem az általa életben tartott hasznos gombák, mikróbák, egyebek tömkelege, amik a következő kultúra számára fontosak ebben a termesztési rendszerben. Persze az általuk felhozott, feltárt tápanyagok is nélkülözhetetlenek. Nagyon összetett a dolog. Ezért is kell mindenkinek a saját földjeinek megfelelő rendszert "kiépíteni", kidolgozni.

Nincs profilkép
#744 termelo
2024-12-20 10:24:08

Válasz pettendimiklos73 #742. hozzászólásáraSenki sem állította hogy a takaró nem hasznossmile hammer

de

Az a világon a legnagyobb faxság, hogy anélkül nincs élet, ugyanolyan eredményesen lehet anélkül is gazdálkodni de aki elfogult az ezt nem látja be.

Itt is van takaró, magágy vetőgép stb. 10 cm-s en be lett forgatva, itt meg se nőtt...

Nincs profilkép
#743 termelo
2024-12-20 10:19:50

Válasz mtz1221 #741. hozzászólásáraVannak ilyen szerek kereskedelmi forgalomban de anélkül ne próbáld, hogy nem jársz utána mert könnyen veszíthetsz a csírázási % ból.

Nincs profilkép
#742 pettendimiklos73
2024-12-20 09:56:25

Válasz termelo #738. hozzászólására"csak 1 példa nem bántásképp: olyan takaró kell ami 120 cm mélyről felhozza a tápanyagot, tavasszal terminálod majd vetsz kukoricát (igen de annak több méterre lemegy a gyökere...)

érted mire gondolok? most a tápanyag szempontjából ennek mekkora jelentősége van?"

Ezt csinálni, tapasztalni kell, hogy megértse a paraszt.

#741 mtz1221
2024-12-20 09:54:49

Válasz termelo #740. hozzászólásáraA kukorica eleve 3 leveles korig a magból él stb... Már ezembe jutott ha úgy is baszakodok a csávázással, nem lehetne még valamivel megfűrdetni a magot ?

Nincs profilkép
#740 termelo
2024-12-20 09:50:49

Válasz .Richard. #739. hozzászólásáraEleve hogy kerül 120 cm mélyre a műtrágya?

Jelzem Magyarországon sehogy, azt itteni kísérletek szerint a nitorgén esetén a 30 cm alá történő kimosódáshoz homoktalajon egyszeri 100mm-kell kötött talajon egyszeri 300mm (ezeket a kísérletekét mesterségesen öntözéssel végezték.)

Nem csak a takarónövény hozza fel a tápanyagot hanem a kultúrnövény is pont az USA-ra hivatkozik, hogy mennyire előre vannak+100 millió hektárok átállva de akkor ott miért elenyésző %ban használnak takarót?

Arról volt szó hogy a humusz nem mosódik ki, minden talajban van humusz sőt a forgatás nélkülivel növelni lehet a mennyiségét akkor az miért ne tudna tápanyagot szolgáltatni?
Hát a humusz tápanyag szolgáltatásáról pont ő zengett órákat...

A kukorica eleve 3 leveles korig a magból él stb...

Nincs profilkép
#739 .Richard.
2024-12-20 09:29:15

Válasz termelo #738. hozzászólásáraNem lehet,hogy a mèlyremenő gyökèr ha valamit talál is lent,az nem a vetès utáni 2hónapon belül lesz? Addig mi van neki? Ami felül van. Akkor nem volt rossz az ötlete nem?

Nincs profilkép
#738 termelo
2024-12-20 08:43:25

Válasz MTZ1221.3 #737. hozzászólásáraKöszi, még nem végeztem a fórumos hozzászólásaival de azt tőle függetlenül ne feledd, hogy nem szabad valakit fanatikusan követni mert annyira a befolyása alá kerülsz, hogy elvesznek a saját gondolataid.

Jelzem, Ő is bele esett ebbe a hibába. Saját ideológiája befolyásolja amit nem tud elengedni...

Rengeteg információt összeszedett, le a kalappal előtte, tényleg.

de

Egy idő után márt nem tudta kiszűrni melyik mennyire releváns...

csak 1 példa nem bántásképp: olyan takaró kell ami 120 cm mélyről felhozza a tápanyagot, tavasszal terminálod majd vetsz kukoricát (igen de annak több méterre lemegy a gyökere...)

érted mire gondolok? most a tápanyag szempontjából ennek mekkora jelentősége van?

Nincs profilkép
#737 MTZ1221.3
2024-12-20 08:12:37

Válasz termelo #732. hozzászólásáraNetparasztot megtalalod a Nestle Lens oldalan a szaktanacsadok kozt vagy facebookon.

Nincs profilkép
#736 termelo
2024-12-20 07:31:37

Válasz Radocz #735. hozzászólásáraRákeresek a nevére és időrendben visszafelé elolvasom az összeset.smile pimp

A be nem fejezett mondatait hát k…..g…… smile devil

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Nőtt a gombatermelés Franciaországban, és a kereslet is erős maradt. Az ágazat...
Jégeső tarolta le az országot: ezért nem működtek a jégkármérséklő generátorok mindenhol
Jégeső tarolta le az országot: ezért nem működtek a jégkármérséklő generátorok mindenhol
A JÉGER 283 generátorral védekezett a tegnapi jégesők ellen, de a módosított...
KRONE ActiveMow R360 diszkes fűkasza
KRONE ActiveMow R360 diszkes fűkasza

3.350.000 Ft

Zab
Zab

75.000 Ft

Lucerna bála eladó
Lucerna bála eladó

20.000 Ft

Eladó idei első lucerna bala
Eladó idei első lucerna bala

20.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]