Válasz Sk Laci #3631. hozzászólásáraPontosan nem tudom mennyit bírna a gép ez csak érzet de az 5 késes IH lazítót majdnem könyebben húzta mint ezt de az tuti biztos eddig nem bántam meg a vételt pedig a hengerekkel még küzdök hogy a helyén maradjanak .
Válasz Sk Laci #3632. hozzászólásáraSzia! Nos az egy gerendas valtozatnak a tudasa abban is rejlik, hogy ugy valtoztathatsz bekapasi szögett, ahogy a talaj megkivanja. A kètgerendas valtozatnal ugye csak a beállitott alapèrtèkeken müködik. A müvelèsi mèlysèget a rögtörőhenger szabalyozza.A kèsek75 cm tavolsagra szerelve 5 kès esetèn 3,5 m max müvelèsi szèlessèget adni. Talajhullamzast idèznek elő teljes munkaszèlessègben
Válasz JOSEY #3628. hozzászólásáraSzia Josey!
Agriszem késes lazítóid amiket gyártasz, 3-3,5 m szélességnél mehet 6 kés egy gerendán?
Nem áll fent a veszély, hogy meghúzná a földet úgy mint a szőnyeget, és torkolna?
Vagy jobb a két sorban elhelyezett kések?
Válasz Hús Futár #3611. hozzászólásáraNekem 3 m-es a Pöettinger Syncro, de tárcsázás után le tudom engedni 30 cm-be, de fogja rendesen a traktort.
Az a + 50 cm annyit csinálna?
Vagy a kés geometriája is lehet.
Az enyémen 8 cm szlélesek a vésőkések.
Mára 25 cm alá már csak lazítóval megyek. Könnyebb húzni.
Válasz Géza15 #3598. hozzászólásáraAz a kèt gèpmodell sorozat amelyet az utóbbi 20 èvben fejlesztettem akár altalajművelèsre, akár altalaj lazításra. 5 kèsest már 175 LE től tudok ajánlani, rendkivül gazdaságos üzemeltetésüek más lazítókhoz kèpest. Nem rögelnek, egyenletes felszint hoznak fel a kèsek között, a gèpek alkatrèszei nagy kopástürèsű , cserèlhető alkatrèszcsoprotokból èpülnek fel. A munkaszèlessèg állitható a müvelőszerszámok között.
Válasz Géza15 #3598. hozzászólásáraAz a kèt gèpmodell sorozat amelyet az utóbbi 20 èvben fejlesztettem akár altalajművelèsre, akár altalalaj lazításra. 5 kèsest már 175 LE től tudok ajánlani, rendkivül gazdaságos üzemeltetésüek más lazítókhoz kèpest. Nem rögelnek, egyenletes felszint hoznak fel a kèsek között, a gèpek alkatrèszei nagy kopástürèsű , cserèlhető alkatrèszcsoprotokból èpülnek fel. A munkaszèlessèg állitható a müvelőszerszámok között.
Válasz szanberg #3622. hozzászólásáraHalod szanberg te olyan kifejezéseket használsz amit azt se tudom hogy isszák vagy eszik ,te én hozzám fényévekre jársz .
Válasz T.f. #3623. hozzászólásáraMegint kuki megy vissza .Amelyik le volt tárcsázta azzal nem lesz gond kap egy ásóboronát ês vetés spc vel. A kombájn az lezuzta a földig .A többit meg lehet direktbe kéne elvetni ha valami csoda mégsem tűnne el a szárat ,van a szomszéd faluban egy nagy tudású új vetőgép és lehet azzal kén elvettetni.Csak itt még a környéken se csináltak ilyet én kezdjek el kísérletezni .de ha minden kötél szakad akkor marad a tárcsa ásóborona vetés de
Válasz kolbász #3621. hozzászólásáraHa van jó, többsoros kombinátor, az elüti. És rendesen le volt vágva a tarló! Nekem így volt, h kombájn után ment, de nem volt spéci a tarlómagasság, és akkor szárazság miatt röges is lett ősszel. Így tavasszal két sor komibit kapott. Elsőre nem volt gond, másodikra viszont néhol összehúzta. Ha jó lett volna a tarló, esetleg, lazítás előtt meg lett volna tárcsázva, vagy nem lett volna korán szárazon kilazítva, akkor egy kombi elintézte volna. De most így alakult. Mondjuk ez egy helyen volt. Aki óvatosba megtárcsázza előtte annak jobban eloszlik tavaszra cuccos. Csak akkor másképp kapaszkodik a traktor a lazítóval, ezt is figyelembe kell venni
Válasz kolbász #3621. hozzászólásáraAz a baj ezt elmunkálni spécin csak egy Allrounderrel tudod majd!
Vagy megfelelő időben egyenes lapos rövidtárcsa! De csak ilyen és csak a megfelelő időben.
Idén tavasszal nekem is volt hasonló problémám, egy táblát sikerült is felnyerselni kissé, nem volt gond végülis de nem sokon múlott, hogy elbaxtam vele...határeset volt
Nézelődök ilyen allroundereket amit írok csak most olyan bajban vagyok, hogy a jelenlegi gépparkhoz ami jó volna az hosszabb távon leendő nagyobb géphez meg kicsi, bár nincs annyi terület de akkor is azért az optimális gépkapcsolatot igyekszik az ember szeme előtt tartani.
Lehet most tavaszra pár napra kérek egy demó gépet, legalább jól ki próbálnám aztán jövő tavaszig meg veszünk egyet úgyis majd, addig hátha alakul a nagytraktor kérdése is valamerre.
Egyébként ha van ilyen megoldás akkor a szár pont semmi gondot nem okoz, egyáltalán nem.
Válasz R Sándor #3618. hozzászólásáraAz összes kuki tarló azzal lett lehúzva volt amelyik le volt előtte tárcsázta még volt kombájn után egyből és így lett hagyva tavaszra hogy hogy lesz elvétve tavasszal az még a jövő kérdése mert a föld színe nem látszik amelyik nem volt letárcsázva előtte annyi lom van rajta.A többiek szerint az a takaró és ez jó de majd elválik
Válasz Géza15 #3615. hozzászólásáraEgyenes késesnek szűkebb az optimális talajállapot-tartománya, ha bejön egy (kicsit) esősebb ősz, akkor azt már nem biztos, hogy érdemes használni. Ha a szántást szeretnéd kiváltani, és esetleg gondot okoz tavasszal a szármaradvány (vetőgép?), akkor az ívelt kést válaszd. Ha van grúber is, illetve kellő bátorság és elhatározás, akkor az egyenest.
Előző hozzászólásodhoz még: rögöt feleslegesen ne képezzünk, egyik évszakban sem. Csak további energiába fog kerülni annak helyreállítása.
Válasz Géza15 #3615. hozzászólásáraott vannak még a razol vagy ih lazítók is, amik parabolikusak, emiatt nem rögölnek (annyira), de nem is olyan nehéz húzásúak (állítólag), mint a framest/simba típusok.
Válasz bandigh #3608. hozzászólásáraSzia.
Köszi a jó leírást:) egyenlőre direkt nem írtam talajt meg gépet, mert a kiválasztást a késnél szeretném kezdeni és onnan eljutni az adott géphez.
De egyébként középkötött, kötött hajdúsági talajok és a gép egy 130 le-s traktor. Alapvetően ahogy elkezdeném a búza nem sok szármaradványt hagy, azaz még kombinátorral is lehet tavaszon magágyat készíteni. Viszont hosszabbtávon kukorica után kukorica is menne, ahol már azért szeretnék szármaradványt is valamilyen szinten bedolgozni.
Ívelt kések alatt az omikron, balmazterra, gaspardo típusú lazítókat míg az egyenes kés alatt pedig framest, heltit gondoltam.
Szerintem szeptemberben megpróbálok én is egy 6 késest lekérni mert nekem nem kell a nagy sebesség 8-8,5 km/h elég , ha nem túl szép a munkája a vetőgép majd elrendezi úgy is valami kombinált vetőgépet szeretnék .
Válasz Sk Laci #3609. hozzászólásáraG-210 biztos nem viszi a 3,5-ös triolentet 35 centi mélyen . Őszön is 20-22 centi körül mentem vele 8-8,5 lm/h-val de éreztem hogy lassan itta vége . Szeritem 25-28 centi mélység körül már vagy megáll a gép előtte vagy akkor lesz a slipp hogy nem éri meg húzni .
Válasz Hús Futár #3603. hozzászólásáraFehérgyarmat közelében . Kötött földben 1 2 Ben jó földben 1 3 nyúl .A szomszéd faluban 7 kést húz a 270 Ferguson .A g után is 5 késést vennék az repülne vele.Az ismeretlen márkára vissza térve annakidején mikor vettem végig jártam hogy hol merre menyi én is az Attilát akartam meg venni már le is volt beszélve de rá akadtam erre megnéztem és a köning mellett döntöttem
1 az ára miatt van közte kb 1milla különbség azt meg van hova tenni.
2 90százalékban megegyezik a gaspardoval nem hidraulikus a törőhenger na akkor mivan .Úgy se állítgatod minden földön
3 Az eladó meg mondta ha lehozza kiléphet próbálni ha nem tetszik vissza viszi
Itt a környéken aki vet egy se panaszkodott rá
Válasz Hús Futár #3607. hozzászólásáraAkkor maradj a triolett mellett. Az is lemegy 35 cm-re. Ha nincsen tavasszal belvizes földed, akkor nem szükséges a lazító.
Válasz Géza15 #3598. hozzászólásáraTúl sok kérdés egyszerre :D
Egyébként ki lettek már vesézve ezek itt többnyire. Na az én verziómmal végigszaladok a kérdéseken.
Ugye tudni kéne, hogy csak pusztán nem akarsz szántani, vagy forgatni/keverni nem akarsz. Mert ha minél több szármaradványt akarsz a felszínen hagyni, nyilván az egyenes kés a nyerő. Valóban rögöket is kevésbé hoz fel, húzni szerintem nehezebb, sima felszint hagy. Errefelé esetleg nyáron használják, vagy ősszel kalászosok elé még jó lehet. Ha kimondottan a tavaszi vetésűek elé használnád, nem a rögösség lesz a mérvadó. Az egyeneskéses fennhagyja a szármaradványt, ősziek után, tavasziak elé ezzel számolni kell. Az ívelt kést én úgy gondolom az újabbfajta döntött, kétsoros elrendezésű lazító késre érted. Ezek azért kétsorosak, mert ha sűrűn van, nem folyik el a föld és bedúr. A V elrendezésű lazítóknál ugyanez, akkor nem dúr, ha ritkán van a kés, vagy sekélyen húzod, amúgy igen. A döntött késen fölfelé is megy a föld, ezért jobban kever, a szármaradvény kb felét bedolgozza. Húzni könnyebb szerintem, de ugye van elmunkálója is, ami felszint alakít, laza apró talajt hagy magamögött. Itt jön a bibi, legalább traktor kell ami annyi munkaszélességet elbír húzni, hogy a traktor nyomát elvigye. (2m+) A gyakorlatban 2,5 méter és 5 kés szokott menni. És így fölfelé sorban. Van aki amolyan kis grúberszerűséget húz, 100 lovas géppel, 5 vékony késsel, de Ö csak két menetben tudja elérni a kívánt munkamélységet. A te gépeddel szerintem egy gaspardo attila 250-est, 5 késessel kéne megpróbálni(vagy ehez hasonlót), max eleinte sekélyebben, szárnyak nélkül húzod. Persze a kötöttségtől is függ! Utána úgyis alakul majd a placc, meg megtanulod kivárni az optimális állapotot ez a lényeg úgyis.
Válasz Sk Laci #3604. hozzászólásáraAz a baj jelenleg nekem ezek az ismeretlen márkák a megfizethetők mert valami komolyabb vetőgépet szeretnék beújítani .
Válasz Sk Laci #3605. hozzászólására+ a 27% nyárfa . Az nekem nagyon sok lazítóért . Akkor marad az 5 késes IH és utána még egy soron magágyat csinál triolent .
Válasz Hús Futár #3603. hozzászólásáraNe spekulálj ismeretlen márkákon. Gaspardo Attila 7 késes csavaros biztosítással, hidraulikusan állitható tüskés ikerhengerrel. Ha nálam a T7040 elhúza, akkor a G 210 nálad is el fogja húzni.
én ezzel megvagyok elégedve csak 5 késes az enyém minőségben semmivel nem rosszabb a nyugati társainál ,a nyáron csont száraz földben kétszer forditotta meg a felnit a gumin a technika .igaz én is most kezdtem a még a forgatás nélküli művelést de pár éven belül már a növényeknek kellene a lazitást fen tartani ezért nem is gondolkoztam drágábban .Minimálisan kever is de elegendő mulcsot hagy maga után
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy lazító vásárlásához, amivel el tudnánk kezdeni a forgatás nélküli művelést.
A lazító választást első körben a hozzávaló kés kialakítása befolyásolja és ezzel kapcsolatos lenne az első kérdésem, hogy kinek miért az ívelt illetve az egyenes késes kialakítások a preferáltak? Azt olvastam, hogy az egyenes késes nem hoz fel rögöket, míg az ívelt hozhat, de ezen kívül munkában, hatékonyságban, eredményben van bármilyen különbség? Gondolok ilyenekre:
Osztásközt befolyásol-e a lazítókés kialakítása?
Lazítás hatását befolyásolja-e a kés kialakítása?
Lazítás tartamhatását befolyásolja-e?
Az egyik jobban érzékeny a talajnedvességre, mint a másik?
Húzásban van-e különbség?
Miért baj, hogyha az ívelt jobban rögöl, ha nincs abban az évben vetés?
Egyéb ötletek.
Van valamilyen tudományosabb írás pl. doktori értekezlet, diplomamunka vagy szakdolgozat ilyen témával kapcsolatban?
Remélem el tudok indítani egy beszélgetést.
BUÉK
Válasz zsozsi51 #3596. hozzászólásáraDe, nagy mennyiségű mulcs alatt nem fog kelni, ezt tavasszal sajnos megtapasztaltuk. Ezért ötletelek most sortisztítón, mert amíg a kukoricának nem jelentett gondot a szármaradvány, addig a napraforgónak igen.
A napraforgó mennyire szereti a csak rövidtárcsázott talajt kukorica után? Tudom, hogy soktényezős, de csinált már valaki mérhető összehasonlítást egymás mellett grúberezett és tárcsázott "alapművelés" között?
Válasz Bigiboy77 #3589. hozzászólására2019-es évre DAM390 /nitroszol/ volt vetőmag zsákonként 1q.
Mivel kukoricában nem használok folyékony nitrót, ezért az akciós mütrágyát a búzában használtam el.
Kukoricába őszel 1,5q amofosz ment, tavasszal 1,8q Unico 25,5N/40S ment vetéssel egy menetben, majd sorközmüveléskor ha jol emlékszem 1,5q karbamid ment. Oldaldőllésekben ahol elsodródott volna a sorközmüvelő a karbamidot szóróval tettem ki. Akartam volna 2x is meghúzatni mütrágyával, de nem bírt visszaérni hozzám a szolgáltató, és eső se volt, hogy fel vette volna a kukorica az első húzatásnál kitett mennyiséget. május végétől július 26-ig egy csepp sem esett.
Válasz Bigiboy77 #3579. hozzászólásáraNeked a Pio, és az LG nem küldi a terméseredményeket? Nekem ezek vannak meg.
Kapitolis mostan van akciózva jövő hét végéig ACHP Levice cégnél. Szerintem a közeledben is lessz képviseletük. /Babis cég/ 86 euró/50 000 zsák. Ennyi pénzért nem kapsz máshol normális vetőmagot, csúcshibridet meg duplán nem. Jár hozzá mütrágya is akciósan.
Ha kellenek a pio és lg eredmények, írjál rám. Átküldöm.
Orpheust nem ismerem.
7485 hozzászólás
Válasz Sk Laci #3631. hozzászólásáraPontosan nem tudom mennyit bírna a gép ez csak érzet de az 5 késes IH lazítót majdnem könyebben húzta mint ezt de az tuti biztos eddig nem bántam meg a vételt pedig a hengerekkel még küzdök hogy a helyén maradjanak .
Válasz Sk Laci #3631. hozzászólásáraA pöttingernek ugye horsch rendszerü a kapaszerszamozata?
Válasz Sk Laci #3632. hozzászólásáraSzia! Nos az egy gerendas valtozatnak a tudasa abban is rejlik, hogy ugy valtoztathatsz bekapasi szögett, ahogy a talaj megkivanja. A kètgerendas valtozatnal ugye csak a beállitott alapèrtèkeken müködik. A müvelèsi mèlysèget a rögtörőhenger szabalyozza.A kèsek75 cm tavolsagra szerelve 5 kès esetèn 3,5 m max müvelèsi szèlessèget adni. Talajhullamzast idèznek elő teljes munkaszèlessègben
Válasz JOSEY #3628. hozzászólásáraSzia Josey!
Agriszem késes lazítóid amiket gyártasz, 3-3,5 m szélességnél mehet 6 kés egy gerendán?
Nem áll fent a veszély, hogy meghúzná a földet úgy mint a szőnyeget, és torkolna?
Vagy jobb a két sorban elhelyezett kések?
Válasz Hús Futár #3611. hozzászólásáraNekem 3 m-es a Pöettinger Syncro, de tárcsázás után le tudom engedni 30 cm-be, de fogja rendesen a traktort.
Az a + 50 cm annyit csinálna?
Vagy a kés geometriája is lehet.
Az enyémen 8 cm szlélesek a vésőkések.
Mára 25 cm alá már csak lazítóval megyek. Könnyebb húzni.
Válasz Bárány #3629. hozzászólásáraszilveszterkor is csak 3 pohárral ittam...

Igaz, literes volt a bádog...
Válasz kolbász #3626. hozzászólásáraÉs akkor még nem hallottad, hogyan ejti ki ezeket a szavakat nyolc boroskóla után! (csakis Bolyki borból!!!
)
Válasz Géza15 #3598. hozzászólásáraAz a kèt gèpmodell sorozat amelyet az utóbbi 20 èvben fejlesztettem akár altalajművelèsre, akár altalaj lazításra. 5 kèsest már 175 LE től tudok ajánlani, rendkivül gazdaságos üzemeltetésüek más lazítókhoz kèpest. Nem rögelnek, egyenletes felszint hoznak fel a kèsek között, a gèpek alkatrèszei nagy kopástürèsű , cserèlhető alkatrèszcsoprotokból èpülnek fel. A munkaszèlessèg állitható a müvelőszerszámok között.
Válasz Géza15 #3598. hozzászólásáraAz a kèt gèpmodell sorozat amelyet az utóbbi 20 èvben fejlesztettem akár altalajművelèsre, akár altalalaj lazításra. 5 kèsest már 175 LE től tudok ajánlani, rendkivül gazdaságos üzemeltetésüek más lazítókhoz kèpest. Nem rögelnek, egyenletes felszint hoznak fel a kèsek között, a gèpek alkatrèszei nagy kopástürèsű , cserèlhető alkatrèszcsoprotokból èpülnek fel. A munkaszèlessèg állitható a müvelőszerszámok között.
Válasz szanberg #3622. hozzászólásáraHalod szanberg te olyan kifejezéseket használsz amit azt se tudom hogy isszák vagy eszik ,te én hozzám fényévekre jársz .
Válasz T.f. #3623. hozzászólásáraMegint kuki megy vissza .Amelyik le volt tárcsázta azzal nem lesz gond kap egy ásóboronát ês vetés spc vel. A kombájn az lezuzta a földig .A többit meg lehet direktbe kéne elvetni ha valami csoda mégsem tűnne el a szárat ,van a szomszéd faluban egy nagy tudású új vetőgép és lehet azzal kén elvettetni.Csak itt még a környéken se csináltak ilyet én kezdjek el kísérletezni .de ha minden kötél szakad akkor marad a tárcsa ásóborona vetés de
Válasz kolbász #3621. hozzászólásáraHa van jó, többsoros kombinátor, az elüti. És rendesen le volt vágva a tarló! Nekem így volt, h kombájn után ment, de nem volt spéci a tarlómagasság, és akkor szárazság miatt röges is lett ősszel. Így tavasszal két sor komibit kapott. Elsőre nem volt gond, másodikra viszont néhol összehúzta. Ha jó lett volna a tarló, esetleg, lazítás előtt meg lett volna tárcsázva, vagy nem lett volna korán szárazon kilazítva, akkor egy kombi elintézte volna. De most így alakult. Mondjuk ez egy helyen volt. Aki óvatosba megtárcsázza előtte annak jobban eloszlik tavaszra cuccos. Csak akkor másképp kapaszkodik a traktor a lazítóval, ezt is figyelembe kell venni
Válasz kolbász #3621. hozzászólásáraSzia . Mit tervezel vetni ezekbe a területekbe ?
Válasz kolbász #3621. hozzászólásáraAz a baj ezt elmunkálni spécin csak egy Allrounderrel tudod majd!
Vagy megfelelő időben egyenes lapos rövidtárcsa! De csak ilyen és csak a megfelelő időben.
Idén tavasszal nekem is volt hasonló problémám, egy táblát sikerült is felnyerselni kissé, nem volt gond végülis de nem sokon múlott, hogy elbaxtam vele...határeset volt
Nézelődök ilyen allroundereket amit írok csak most olyan bajban vagyok, hogy a jelenlegi gépparkhoz ami jó volna az hosszabb távon leendő nagyobb géphez meg kicsi, bár nincs annyi terület de akkor is azért az optimális gépkapcsolatot igyekszik az ember szeme előtt tartani.
Lehet most tavaszra pár napra kérek egy demó gépet, legalább jól ki próbálnám aztán jövő tavaszig meg veszünk egyet úgyis majd, addig hátha alakul a nagytraktor kérdése is valamerre.
Egyébként ha van ilyen megoldás akkor a szár pont semmi gondot nem okoz, egyáltalán nem.
Válasz R Sándor #3618. hozzászólásáraAz összes kuki tarló azzal lett lehúzva volt amelyik le volt előtte tárcsázta még volt kombájn után egyből és így lett hagyva tavaszra hogy hogy lesz elvétve tavasszal az még a jövő kérdése mert a föld színe nem látszik amelyik nem volt letárcsázva előtte annyi lom van rajta.A többiek szerint az a takaró és ez jó de majd elválik
Válasz Géza15 #3615. hozzászólásáraA Jympa-t se hagyd ki a nézelődésből. A kés kialakítás kombinálja a egyenes és a "C" kések profilját.
Válasz Géza15 #3615. hozzászólásáraEgyenes késesnek szűkebb az optimális talajállapot-tartománya, ha bejön egy (kicsit) esősebb ősz, akkor azt már nem biztos, hogy érdemes használni. Ha a szántást szeretnéd kiváltani, és esetleg gondot okoz tavasszal a szármaradvány (vetőgép?), akkor az ívelt kést válaszd. Ha van grúber is, illetve kellő bátorság és elhatározás, akkor az egyenest.
Előző hozzászólásodhoz még: rögöt feleslegesen ne képezzünk, egyik évszakban sem. Csak további energiába fog kerülni annak helyreállítása.
Válasz kolbász #3600. hozzászólására Kukorica tarlón használható???
Válasz Géza15 #3615. hozzászólásáraott vannak még a razol vagy ih lazítók is, amik parabolikusak, emiatt nem rögölnek (annyira), de nem is olyan nehéz húzásúak (állítólag), mint a framest/simba típusok.
Válasz kolbász #3600. hozzászólásáraEzzel szemezek egy ideje,de inkább a 2 késessel. Nagyon messze van tőlem.
200+
Válasz bandigh #3608. hozzászólásáraSzia.
Köszi a jó leírást:) egyenlőre direkt nem írtam talajt meg gépet, mert a kiválasztást a késnél szeretném kezdeni és onnan eljutni az adott géphez.
De egyébként középkötött, kötött hajdúsági talajok és a gép egy 130 le-s traktor. Alapvetően ahogy elkezdeném a búza nem sok szármaradványt hagy, azaz még kombinátorral is lehet tavaszon magágyat készíteni. Viszont hosszabbtávon kukorica után kukorica is menne, ahol már azért szeretnék szármaradványt is valamilyen szinten bedolgozni.
Ívelt kések alatt az omikron, balmazterra, gaspardo típusú lazítókat míg az egyenes kés alatt pedig framest, heltit gondoltam.
Válasz kolbász #3612. hozzászólására30/4151482 holnap egész nap hívható vagyok .
Válasz kolbász #3610. hozzászólásáraÉrtem nekem nincsenek olyan kötött földjeim a 162-essel is 2/1 nyúlban szántottam a 4fejes IH ekével .
Szerintem szeptemberben megpróbálok én is egy 6 késest lekérni mert nekem nem kell a nagy sebesség 8-8,5 km/h elég , ha nem túl szép a munkája a vetőgép majd elrendezi úgy is valami kombinált vetőgépet szeretnék .
Válasz Hús Futár #3607. hozzászólásáraKüldj egy tel és felhívlak
Mondok róla még
Válasz Sk Laci #3609. hozzászólásáraG-210 biztos nem viszi a 3,5-ös triolentet 35 centi mélyen . Őszön is 20-22 centi körül mentem vele 8-8,5 lm/h-val de éreztem hogy lassan itta vége . Szeritem 25-28 centi mélység körül már vagy megáll a gép előtte vagy akkor lesz a slipp hogy nem éri meg húzni .
Válasz Hús Futár #3603. hozzászólásáraFehérgyarmat közelében . Kötött földben 1 2 Ben jó földben 1 3 nyúl .A szomszéd faluban 7 kést húz a 270 Ferguson .A g után is 5 késést vennék az repülne vele.Az ismeretlen márkára vissza térve annakidején mikor vettem végig jártam hogy hol merre menyi én is az Attilát akartam meg venni már le is volt beszélve de rá akadtam erre megnéztem és a köning mellett döntöttem
1 az ára miatt van közte kb 1milla különbség azt meg van hova tenni.
2 90százalékban megegyezik a gaspardoval nem hidraulikus a törőhenger na akkor mivan .Úgy se állítgatod minden földön
3 Az eladó meg mondta ha lehozza kiléphet próbálni ha nem tetszik vissza viszi
Itt a környéken aki vet egy se panaszkodott rá
Válasz Hús Futár #3607. hozzászólásáraAkkor maradj a triolett mellett. Az is lemegy 35 cm-re. Ha nincsen tavasszal belvizes földed, akkor nem szükséges a lazító.
Válasz Géza15 #3598. hozzászólásáraTúl sok kérdés egyszerre :D
Egyébként ki lettek már vesézve ezek itt többnyire. Na az én verziómmal végigszaladok a kérdéseken.
Ugye tudni kéne, hogy csak pusztán nem akarsz szántani, vagy forgatni/keverni nem akarsz. Mert ha minél több szármaradványt akarsz a felszínen hagyni, nyilván az egyenes kés a nyerő. Valóban rögöket is kevésbé hoz fel, húzni szerintem nehezebb, sima felszint hagy. Errefelé esetleg nyáron használják, vagy ősszel kalászosok elé még jó lehet. Ha kimondottan a tavaszi vetésűek elé használnád, nem a rögösség lesz a mérvadó. Az egyeneskéses fennhagyja a szármaradványt, ősziek után, tavasziak elé ezzel számolni kell. Az ívelt kést én úgy gondolom az újabbfajta döntött, kétsoros elrendezésű lazító késre érted. Ezek azért kétsorosak, mert ha sűrűn van, nem folyik el a föld és bedúr. A V elrendezésű lazítóknál ugyanez, akkor nem dúr, ha ritkán van a kés, vagy sekélyen húzod, amúgy igen. A döntött késen fölfelé is megy a föld, ezért jobban kever, a szármaradvény kb felét bedolgozza. Húzni könnyebb szerintem, de ugye van elmunkálója is, ami felszint alakít, laza apró talajt hagy magamögött. Itt jön a bibi, legalább traktor kell ami annyi munkaszélességet elbír húzni, hogy a traktor nyomát elvigye. (2m+) A gyakorlatban 2,5 méter és 5 kés szokott menni. És így fölfelé sorban. Van aki amolyan kis grúberszerűséget húz, 100 lovas géppel, 5 vékony késsel, de Ö csak két menetben tudja elérni a kívánt munkamélységet. A te gépeddel szerintem egy gaspardo attila 250-est, 5 késessel kéne megpróbálni(vagy ehez hasonlót), max eleinte sekélyebben, szárnyak nélkül húzod. Persze a kötöttségtől is függ! Utána úgyis alakul majd a placc, meg megtanulod kivárni az optimális állapotot ez a lényeg úgyis.
Válasz Sk Laci #3604. hozzászólásáraAz a baj jelenleg nekem ezek az ismeretlen márkák a megfizethetők mert valami komolyabb vetőgépet szeretnék beújítani .
Válasz Sk Laci #3605. hozzászólására+ a 27% nyárfa . Az nekem nagyon sok lazítóért . Akkor marad az 5 késes IH és utána még egy soron magágyat csinál triolent .
Válasz Sk Laci #3604. hozzászólásáraAkciósan van a Kiténél, ha jól emlékszem 2 800 000 Ft-ért láttam.
Válasz Hús Futár #3603. hozzászólásáraNe spekulálj ismeretlen márkákon. Gaspardo Attila 7 késes csavaros biztosítással, hidraulikusan állitható tüskés ikerhengerrel. Ha nálam a T7040 elhúza, akkor a G 210 nálad is el fogja húzni.
Válasz kolbász #3602. hozzászólásáraMerre gazdálkodsz ?
Mert nem tudom eldönteni 5-6-7 késes lazítót vegyek a G-210-es nyuszihoz .
Válasz Hús Futár #3601. hozzászólásáraCrystus 16245
Válasz kolbász #3600. hozzászólásáraMekkora géppel húzod ?
Válasz Celtises #3599. hozzászólásárahttps://www.agrarkereso.hu/ad/?ad=293344&k=50659150&kref=50659150
én ezzel megvagyok elégedve csak 5 késes az enyém minőségben semmivel nem rosszabb a nyugati társainál ,a nyáron csont száraz földben kétszer forditotta meg a felnit a gumin a technika .igaz én is most kezdtem a még a forgatás nélküli művelést de pár éven belül már a növényeknek kellene a lazitást fen tartani ezért nem is gondolkoztam drágábban .Minimálisan kever is de elegendő mulcsot hagy maga után
Válasz Géza15 #3598. hozzászólásáraÉn figyelek. Nekem 100LE lenne elé.
Neked?
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy lazító vásárlásához, amivel el tudnánk kezdeni a forgatás nélküli művelést.
A lazító választást első körben a hozzávaló kés kialakítása befolyásolja és ezzel kapcsolatos lenne az első kérdésem, hogy kinek miért az ívelt illetve az egyenes késes kialakítások a preferáltak? Azt olvastam, hogy az egyenes késes nem hoz fel rögöket, míg az ívelt hozhat, de ezen kívül munkában, hatékonyságban, eredményben van bármilyen különbség? Gondolok ilyenekre:
Osztásközt befolyásol-e a lazítókés kialakítása?
Lazítás hatását befolyásolja-e a kés kialakítása?
Lazítás tartamhatását befolyásolja-e?
Az egyik jobban érzékeny a talajnedvességre, mint a másik?
Húzásban van-e különbség?
Miért baj, hogyha az ívelt jobban rögöl, ha nincs abban az évben vetés?
Egyéb ötletek.
Van valamilyen tudományosabb írás pl. doktori értekezlet, diplomamunka vagy szakdolgozat ilyen témával kapcsolatban?
Remélem el tudok indítani egy beszélgetést.
BUÉK
Válasz zsozsi51 #3596. hozzászólásáraDe, nagy mennyiségű mulcs alatt nem fog kelni, ezt tavasszal sajnos megtapasztaltuk. Ezért ötletelek most sortisztítón, mert amíg a kukoricának nem jelentett gondot a szármaradvány, addig a napraforgónak igen.
Válasz határjáró #3595. hozzászólásáraA napraforgó annyira nem igényli a "hamu" magágyat, mint a kukorica, konvencionálisba.
A csutkát mennyire dolgozod be, nem hátrálja a napraforgó kelést?
Válasz Josku #3594. hozzászólásáraUgyan olyan volt mint szántottba, annyi plusz hogy jobb a kikelés.
Válasz später77 #3593. hozzászólásáraNem szereti! 1x már próbáltam, napraforgó nagyon kényes.
A napraforgó mennyire szereti a csak rövidtárcsázott talajt kukorica után? Tudom, hogy soktényezős, de csinált már valaki mérhető összehasonlítást egymás mellett grúberezett és tárcsázott "alapművelés" között?
Válasz Rabó001 #2836. hozzászólására
Az istállótrágyázás jelentősége és alkalmazásának technológiája egy pusztaszabolcsi gazdaság példáján
Válasz Bigiboy77 #3589. hozzászólására2019-es évre DAM390 /nitroszol/ volt vetőmag zsákonként 1q.
Mivel kukoricában nem használok folyékony nitrót, ezért az akciós mütrágyát a búzában használtam el.
Kukoricába őszel 1,5q amofosz ment, tavasszal 1,8q Unico 25,5N/40S ment vetéssel egy menetben, majd sorközmüveléskor ha jol emlékszem 1,5q karbamid ment. Oldaldőllésekben ahol elsodródott volna a sorközmüvelő a karbamidot szóróval tettem ki. Akartam volna 2x is meghúzatni mütrágyával, de nem bírt visszaérni hozzám a szolgáltató, és eső se volt, hogy fel vette volna a kukorica az első húzatásnál kitett mennyiséget. május végétől július 26-ig egy csepp sem esett.
Szia,
Ti honnan szerzitek be a vetőmagokat? Magyar vagy román cégtől?
Válasz Sk Laci #3588. hozzászólásáraEz nagyon jo ar! Milyen inputot szoktal adni a Kapitolisnak?
Irok privatot is.
Koszi.
Válasz Bigiboy77 #3579. hozzászólásáraNeked a Pio, és az LG nem küldi a terméseredményeket? Nekem ezek vannak meg.
Kapitolis mostan van akciózva jövő hét végéig ACHP Levice cégnél. Szerintem a közeledben is lessz képviseletük. /Babis cég/ 86 euró/50 000 zsák. Ennyi pénzért nem kapsz máshol normális vetőmagot, csúcshibridet meg duplán nem. Jár hozzá mütrágya is akciósan.
Ha kellenek a pio és lg eredmények, írjál rám. Átküldöm.
Orpheust nem ismerem.
Semmi más még volt sorköz müvelve de csak üresen
Válasz kolbász #3585. hozzászólásáracsak 2,8 péti semmi más?