Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.62 Ft USD 313.19 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.54 Ft

Fórum

GPS területmérés

Létrehozta: Vendég , 2008-02-10 18:39:36

Kedvencekhez Segítség
1658 hozzászólás
#1058 RARGAkèny
2024-12-10 14:07:12

Válasz Pont #1056. hozzászólásáraÉn most mértem így ki területet, 20 cm pontossággal megtaláltam a régi beletört oszlopotsmile thumbup

#1057 Büresz
2024-12-10 13:10:00

Válasz Pont #1056. hozzászólásáraPersze azért kérdezem, meg persze nem 100e ft megoldásra gondoltam, hanem akár milliósra, mert földmérő több millió lenne ha mindenhol szeretném kiméretni.smile crying

Nincs profilkép
#1056 Pont
2024-12-10 11:01:26

Válasz Büresz #1055. hozzászólásáraHa elég ügyes vagy az e-közműről le lehet lopni 50cm-es pontossággal, de az esetleges egérkezelés hibái, a műszer hibái, mérés hibái összeadódnak, és pl. magas fák közelében minden eszköz pontatlanabb, szóval azért óvatosan kezeld az ilyesmit.....

#1055 Büresz
2024-12-09 21:47:15

Milyen megoldás létezik arra hogy én magamnak max 50 cm pontossággal ki tudjam mérni a földjeim saját részre? pl belóg az erdő, tudjam meddig tart a területem. Az működik hogy e-közműből az EOV-ot átváltom amire kell?

Nincs profilkép
#1054 Pont
2024-12-09 21:02:18

Válasz Hogel #1052. hozzászólásáraNem tudom mennyire akarsz ebbe belemerülni, de röviden fogadd el, hogy Magyarország területére a legpontosabb koordináta rendszer az EOV.

Kicsit hosszabban: Ugye egy gömbfelületről kell rácshálót készíteni, ráadásul ez a gömbfelület nem is igazán gömb, ezért minden ország a számára legideálisabb földközépponttal alakította ki a sajátját. Ezért az EOV a hivatalos és a magyar földmérők által használt rendszer. Mikor meghatározták, akkor még nem volt GPS, teodolitokkal és háromszögelésekkel, iránymérésekkel tűztek ki pontokat. Nem kis előnye volt a térképezésben, hogy méter x méteres hálóról van szó, ami nem torzít. Ugyanis a fokokban meghatározott gömbfelületre tervezett pl. WGS84-nál pl. az északi sarkhoz közeledve egyre rövidebbek a fokok közti távolságok, az EOV nem ilyen, mindenhol kocka. Éppen ezért sem egyszerű átváltani a két rendszer közt, a két hálót valahogy egymásra kellett húzni és ez bizony csak minimális csalással volt lehetséges, és ezért csak a FÖMI rendszere hiteles.

Ha a készüléked mindig ugyan oda mér, két nap múlva is, akkor a bázis van vagy messze, vagy a bázis helye van rosszul megadva.

#1053 Hogel
2024-12-09 20:30:36

Válasz Hogel #1052. hozzászólásáraAmúgy az antenna az ez:
https://www.u-blox.com/en/product/ann-mb-series

És ahova mérek oda bármikor cm pontosan visszaáll, csak a pont van arrébb (szerintem) kb 30 cm egy irányba mint a valós koordinátája.

#1052 Hogel
2024-12-09 20:27:28

Válasz Pont #1051. hozzászólásáraIgen, ezt próbáltam.Ezzel át tudom váltani az EOV-ot WGS re.
De amit nem értek.Adva volt a GPS jel, ami WGS -t használ.Magyarország átállt az EOV-ra , amire a WGS átváltása nem igazán exact.A koordinátákat EOV ban kapom meg a geoshopból, amit vissza kell váltsak WGS be hogy pontos legyen a mérés?
Mi a *ért nem jó egy szabványos vetületi rendszer, amit mindenki használ?
Ha kijön két földmérő aki merőben más cuccal dolgozik(más antenna, más software, más vevő) akkor az hogy rakja ugyanoda a karót?

Nincs profilkép
#1051 Pont
2024-12-09 20:00:59

Válasz Hogel #1049. hozzászólásáraEzzel váltsd át:

https://eht2.gnssnet.hu/

De az a 30cm -es hiba sokkal inkább a "sima" nem tudjuk milyen antennától van, és az elmondások szerint a centipede bázisoktól 10-15 km felett rohamosan nő a hiba....

Nincs profilkép
#1050 MrPoke
2024-12-09 19:54:00

Válasz Hogel #1049. hozzászólásáraIgen, kérdés mi a pontos konverter :)

#1049 Hogel
2024-12-09 19:11:55

Válasz MrPoke #1048. hozzászólásáraEgyáltalán kell nekem ezzel a vitel2014 el foglalkozni, a mai napig nem is hallottam róla.
A geoshopból megvettem a koordinátát.Ez ugyebár eov ban van.Azt javaslod, hogy előbb váltsam át wgs84 be és utánna azt használjam a programon belül?

Nincs profilkép
#1048 MrPoke
2024-12-09 18:46:44

Válasz Hogel #1046. hozzászólásáraKülönben az antenna az sima GPS kordinátákat ad, a program amivel mérsz ott a kérdéses mennyire pontos a transformáció.
Az program függő, de én ajánlom, hogy mindent WGS ben csinálj és csak a végén transformálj.

Nincs profilkép
#1047 MrPoke
2024-12-09 18:45:14

Válasz Hogel #1046. hozzászólásáraTudja a vitel2014 transformációt a qgis csak meg kell rá tanítani :)

#1046 Hogel
2024-12-09 16:56:05

MrPoke!
Segítséged kérném.Vettem egy ublox Zed f9p , és a hozzá kapható sima patch antennával használom roverként. A carlson survpc -t vel próbálok méregetni, és minden flottul működik. Viszont most merült fel bennem a kérdés, hogy (jelzem nem értek hozzá) ha nekem nincs a vitel2014 transzformációra licenszem az antennához, akkor egyáltalán az általam a programban használt eov/hd72 vetület mennyire lehet pontos? Mert bár a vevő 1-2 cm pontosan a beadott koordinátára navigál, de honnan tudom vajon, hogy az a koordináta valóban ott van e.
Illetve ha az ingyenes centipede bázisokat használom, azok mennyire garantáltan lehetnek pontosan elhelyezve.Ez a kérdés azért merült fel, mert a geoshopból vásárolt lakóház koordinátáimat kimérve, szinte minden pont kb 30cm eltérést mutat.

#1045 Radocz
2024-10-18 04:09:44

Itt is tudnátok területet mérni!

smile cowboy

Nincs profilkép
#1044 MrPoke
2024-10-01 14:33:51

Válasz Kémlelő #1043. hozzászólásáraNem tudod mitt jelent az utólagos korrekció.... Ezen mondat alapján.

#1043 Kémlelő
2024-10-01 11:58:42

Válasz MrPoke #1008. hozzászólásáraSzerintem Csera anno megoldotta az utólagos korrekciót.
És sok más területmérő is.

smile cowboysmile cowboysmile cowboy

Nincs profilkép
#1042 A.I.
2023-09-11 21:35:34

Válasz olasz_kapo #1041. hozzászólásáraValamikor régen használtam Legend C navű volt azt hiszem.
Az konkrétan tudta az EOVt, (gondolom wga-t is, de én eov-val használtam).
Egész pontos is volt, talán deciméterig lehetett vele keresni, ha jó volt a műhold jel, akkor 0,5 méteren belül vitt a célhoz.

Nincs profilkép
#1041 olasz_kapo
2023-09-11 21:30:56

Sziasztok! Garmin gps látja a kordinátákat?

Nincs profilkép
#1040 gunicsba
2023-08-04 10:25:29

Válasz Sylva #1020. hozzászólásáraAgOpenGPS simán tudja, RTK pontossággal, annyi, hogy jelenleg a pontra navigálás hiányzik belőle de volt ilyen "Tree Planter" verziója is pár éve szóval csak azt kellene visszatenni:
Tree planning

Nincs profilkép
#1039 gunicsba
2023-08-04 09:45:56

Válasz penny199666 #1037. hozzászólásáraIgazán hozzáadhatnátok a listához a centipede-t is.

Gyakorilatilag: ingyenes (közösségi alapon működik)
Szinte az egész ország le van már fedve (van ahol duplán is) köszönhetően annak a tucat gazdának aki épített bázist és bedobta a közösbe.

Amúgy meg ~150 ezer forintból lehet saját bázist csinálni ami megy mindennel a John Deeretől kezdve a kínai stb rendszerekkel.

De, hogy témánál maradjunk:

AgOpenGPS sorvezető -> ~150 ezer forint. cm2 pontosan ott van KML fájlban az összes terület. (Mivel cm-es RTK pontosságot tud :) )

Bővebb infók youtubeon

Nincs profilkép
#1037 penny199666
2023-08-04 09:24:26

Válasz Szfapa #882. hozzászólásáraHa érdekli az RTK jel kiválasztása, akkor nézze meg ezt a cikketsmile cool

RTK

Nincs profilkép
#1036 penny199666
2023-08-04 09:23:42

Válasz Szfapa #882. hozzászólásáraHa érdekli az RTK jel kiválasztása, akkor nézze meg ezt a cikketsmile cool

Nincs profilkép
#1035 penny199666
2023-08-04 09:21:12

Válasz Szfapa #882. hozzászólásáraHa érdekli az RTK jel kiválasztása, akkor nézze meg ezt a cikket: smile thumbup
<a href="https://sveav.com/blogs/industry-news/how-to-choose-ntrip-or-rtk-base-station-with-auto-steer-system">RTK</a>

Nincs profilkép
#1034 penny199666
2023-08-04 09:19:46

Válasz Szfapa #882. hozzászólásáraHa érdekli az RTK jel kiválasztása, akkor nézze meg ezt a cikket: smile thumbup
<a href="url">https://sveav.com/blogs/industry-news?page=2</a>

Nincs profilkép
#1033 penny199666
2023-08-04 09:17:37

Válasz Szfapa #882. hozzászólásáraHa érdekli az RTK jel kiválasztása, akkor nézze meg ezt a cikket: smile thumbup
https://sveav.com/blogs/industry-news?page=2

Nincs profilkép
#1032 Moderátor
2023-07-13 12:47:53

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-07-14 09:27:00

Nincs profilkép
#1031 Moderátor
2023-06-20 12:17:26

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-06-21 13:59:59

Nincs profilkép
#1030 Moderátor
2023-06-20 12:14:38

Moderálási elveink miatt törölve: 2023-06-21 13:59:56

Nincs profilkép
#1027 csontii
2023-04-02 16:13:01

Sziasztok!
A mobilgazdát asztali számítógépre fel lehet telepíteni?

Nincs profilkép
#1026 agrotomi
2023-04-02 15:35:34

Válasz agrotomi #1025. hozzászólásáraMegvan megtaláltam, köszönöm!smile wacko

Nincs profilkép
#1025 agrotomi
2023-04-02 15:32:12

Válasz RkTomi #1024 hozzászólásMelyik fedvényt kell beállítani? Elkerüli a figyelmem melyik lehet.

#1024 RkTomi
2023-04-02 15:17:47

Válasz agrotomi #1023. hozzászólásáraA fedvények között be kell állítani hogy mit jelenítsen meg.

Nincs profilkép
#1023 agrotomi
2023-04-02 15:06:49

Sziasztok! Lehet nem teljesen ide tartozik, de aki használja közületek esetleg az mobilgazda applikációt, nekik a helyrajzi számokat kijelzi a térkép a területmérés menüpontnál? Eddig kijelezte, de nekem eltűntek. Másnak is?

#1021 Csera
2023-03-19 12:51:16

Válasz Sylva #1020. hozzászólására A helyrajzi számos térképet át kell konvertálni WGS 84 rendszerbe,
de ezt még nem lehet közvetlenül betölteni a monitorba. Egy jó drága (300 ezer Ft)
szoftver kell hozzá, aminek ráadásul még éves díja is van, ami szintén nem kevés.
Mivel nincs sok ilyen munkám, én nem vásároltam meg ezt a szoftvert.
Sarokpontok kitűzésére nagyon pontos műszert lehet venni 400 ezer Ft körüli áron.

Nincs profilkép
#1020 Sylva
2023-03-17 03:42:14

Válasz Csera #1017. hozzászólásáraSzia!Létezik olyan sorvezető,szoftver,ami koordinátát is képes kijelezni vagy netán megkeresní ?Saját kijelzön lenne az igazi ,vagy telefonon,laptophoz kapcsolódva.
Amilyen sok pénzbe kerülnek,centiméter pontosak,jó volna ha tudna valamelyík rátöltött térkép rétegeket kezelni úgy mint egy földmérő program.smile thumbup
Így Traktorban vagy terepjáróban lehetne a helyrajzí számok határait centiméter pontosan kikarózni.smile pimp



#1019 Csera
2023-02-27 20:19:07

Válasz Pont #1018. hozzászólásáraIgen, a Qbox 20-ba kell tenni a SIM kártyát, nem a telefonba.

Az SL300-ban is van GPRS modem, de az csak 3G-t tud,
ezért ott wifi hotspotról érdemes biztosítani az internetet.

Nincs profilkép
#1018 Pont
2023-02-27 18:46:48

Válasz Csera #1017. hozzászólásáraAzért kellene, hogy tudjon küldeni adatokat, hogy a traktor monitorján lehessen használni.
A Qbox 20-ba kell tenni a sim kártyát, vagy a telefonba, mert ha az utóbbi akkor Fieldbee eben guba, abból is van 2 frekis.

#1017 Csera
2023-02-27 18:35:35

Válasz Pont #1016. hozzászólásáraValamilyen kijelző azért kell...

Az SL300 nem párhuzamvezetésre való...
A kijelzője 3.7" -os, az antennakábel 1,3 méter hosszú,
szóval max. egy terepjáró tetejére lehet kitenni az antennát.
Nem is nagyon tudok jó sorvezető szoftvert Windows Mobile-ra...
A Digiterrával el lehet bohóckodni, de a sorvezető funkciója
nagyon kezdetleges, nem ajánlanám senkinek.

A Fieldbee olcsóbb verziója tudtommal GPS L1 -es képességű.
Azzal az RTK pontosság nem lesz folyamatos, főleg most,
amikor az ionoszféra is problémákat okoz...

Ellenben a Qbox 20 adatai:

Műszaki adatok:
Jelvétel: GPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO két frekvencián, és SBAS
Csatornák száma: 184
Pontosság (RTK): 2-3 cm
Inicializálás: átlagosan 40-60 másodperc
Méret, súly: 60 x 100 x 25 mm, akkumulátorral együtt 120 gramm

Nincs profilkép
#1016 Pont
2023-02-27 18:16:12

Válasz Csera #1015. hozzászólásáraAzért érdekelne, hogy traktorban párhuzam vezetésre lehetne-e használni. Ehhez kellene a folyamatos már korrekciózott NMEA üzenetek küldése. A Qbox20 nem néz ki olyan profin, mint a Satlab SL300, és a lényeg az lenne, hogy ne kelljen hozzá telefon. Egyébként létezik olcsóbb RTK képes készülék, a Fieldbee, de ahhoz is telefon kell......

#1015 Csera
2023-02-27 18:01:58

Válasz Pont #1012. hozzászólásáraHa kedvező áron szeretnél olyan gps vevőt, ami
bluetooth-on küldi ki az NMEA üzeneteket, akkor
a Qbox 20-at ajánlom. (nettó 500 ezer).

Ennél olcsóbb RTK vevőt nem ismerek
akkora mint egy cigisdoboz.
( És van raktáron smile smile )

#1014 Csera
2023-02-27 17:53:08

Válasz Pont #1012. hozzászólásáraÍgy néz ki és ami fontos, külső antenna nélkül is
RTK pontosságú...

#1013 Csera
2023-02-27 17:46:45

Válasz Pont #1012. hozzászólásáraÜdv !

Soros portja nincs, bluetooth-on NMEA adatot kiküldeni
még nem próbáltam...arra ott van a TR7, az garantáltan tud.
Egy telefonra is kiküldi simán.

Ez egy kéziszámítógép egybeépítve egy RTK képességű
gps vevővel, amihez egy külső geodéziai antenna is csatlakozik.

- Egy ideje már ilyennel dolgozom nagyon megbízható és
sokkal gyorsabban inicializál, (számolja ki a cm pontos pozíciót)
mint a régebbi gps-em.

Nincs profilkép
#1012 Pont
2023-02-24 20:07:58

Válasz Csera #1011. hozzászólásáraEzek folyamatosan küldeni adatokat pl. NMEA Bluetooth-on vagy RS232-őn tudnának?

#1011 Csera
2023-02-24 12:36:55

Üdv Mindenkinek !

Nem volt könnyű az elmúlt év...
Úgy döntöttem ezért, hogy használt GPS készülékek
forgalmazását is megkezdem, elsősorban területmérésre.

Most hirdettem meg egy Satlab SL300-as RTK készüléket,
(L1 L2 GPS, GLONASS, BEIDOU, kitűzőrúd, geodéziai antenna)
Ez valamikor 1.3 millió is volt, most 420 ezer + Áfa.
Én is ezt használom már 3 éve, gyors, 1-3 cm pontos és megbízható.

Ha valakit érdekel, keressetek !

#1010 Csera
2022-04-25 12:36:41

Válasz GeBi #1009. hozzászólásáraÜdv !

Van egy sima EGNOS-os Mobilemapper 100-as,
1 méter körüli pontosságot tud, más korrekciót
nem tud fogadni...
Ha érdekel, a többit privátban...
Üdv: Csera

Nincs profilkép
#1009 GeBi
2022-04-23 12:32:20

Bérelni lehet valahonnan műszert eseti egész napos terület méricskéléshez? Akár kézi Egnos-os vagy roveres RTK-mérőműszert? Valaki itt tudna kölcsönadni megegyezés alapján?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Vörösnyakú árpabogár: veszély a kukoricában is?
Vörösnyakú árpabogár: veszély a kukoricában is?
A vörösnyakú árpabogár elsősorban gabonakártevő, de kukoricában is előfordulhat....
Hirdetés
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
A hazai repcetermesztés az elmúlt években masszív próbatétel elé állította a...
Vogel-Noot Euromat váltva forgató eke
Vogel-Noot Euromat váltva forgató eke

3.200.000 Ft

Eladó előhasi vemhes koca
Eladó előhasi vemhes koca

170.000 Ft

11 kapás gruber
11 kapás gruber

950.000 Ft

Eladó 2 db 90 kg extra süldő
Eladó 2 db 90 kg extra süldő

155.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]