Üdv!Valakinek van esetleg deutz fahr km 22-es kaszája?honnan lehet hozzá Magyarországon alkatrészt szerezni? Nekem a képen bekarikázott alkatrész kellene!Vagy esetleg lengyel kaszáéval egyezhet?
Üdvözletem
Érdeklődnék hogy Vicon KAR 3000 Hpc vontatott kaszával kapcsolatban van e valakinek valamilyen tapasztalata? Mekkora a teljesítményigénye a tlt-n? Mennyire lehet használni nem túl jó talajú gyepen? Mennyire költséges és javításigényes az üzemeltetése?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Válasz subikiss #709. hozzászólásáraJobban jársz vagy 20 centivel, de csak akkor, ha a frontkaszád nem szőnyegrendet terít, mert ez esetben ahol átfed a két kasza ott össze fogja szecskázni a takarmányt ami főleg lucernánál több kiesést okoz jóval mintha kisebb kaszád lenne.
Amúgy nem akarok beleszólni, de a múltkor mintha azt mondtad volna, hogy olyan 60 ha körül kell kaszálni ha jól emlékszem. Ekkora területre én szerintem nem vennék frontkaszát, főleg nem használtat ha csak nincsen vele hamsterolós, napi szinten zöldbehordós terved. A két használt kasza árából tudsz venni egy 3m-es újat, és az bőven elég ennyi földre, és nyugodtan aludhatsz, hogy nem szereléssel meg kínlódással fog telni a nap. A 3.20-as Kronénak 3 ha/óra az átlagos területteljesítménye, brutális amit tud csak jó talaj kell neki hogy meg tudj ülni a trakiba de mivel rugózott hidas ezért nem lesz gond! Most a 20+bála/ha tömegű lucernát 14-el vágtam 1800-as motorfordulaton normál 540-el.
Válasz MFM #708. hozzászólásáraKöszönöm, frontkasza miatt kérdezem, vontatottat nem akarok, nincsennek kis kertek, de a függesztett szimpatikusabb oda rakom ahova kell.
Jól számolom, hogy pl egy 310-es fronttal még akkor is jobban járok pl. egy 270-esnél hogyha még a hátsónak jut holttér is. 230 a traki hátul.
Válasz Bán Zsolt #700. hozzászólásáraEnnyi földre szerintem nem éri meg új kaszát venni, de amúgy jelenleg a piacon a legjobb ár-érték arányú kasza szerintem a Krone ActivMow kaszák, elég gyengének tűnnek, de nagyon jól bírja egyenlőre, tavaly vettem egy 320-ast, kb 200 ha-t vágott a szar pattogós, disznótúrásos keresztbeárkos, szétszántásos, és töménysásos földeken is jól megy, egyedül a szembe ledőlt füvet nem szereti túlzottan. Jó terepen lucernába 15-20 km/h-val is gyönyörűen megbízhatóan dolgozik.
Nekem a 82-után Samasz van, 185cm évi 70 ha körül vágok vele, 2015 ben vettem újonnan a SzalAgroban.
Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, természetesen csak kést cseréltem rajta eddig és semmi baja nincs, nem is hallom a hangját sem, masszív, erős, felénk disznótúrás is akad, bár szándékosan azért nem megyek bele.
Az ára nem éppen kevés, de ajánlották nekem is, nem bántam meg, sőt most is ilyet vennék.
Réteket, lóherét, vetett füvet és mohart, szarvaskerepet vágtam vele, az éven lucit is fog.
Használt valaki már frontkaszát Mtz-én Tapasztalatok,Melyik jó ?minden érdekel? Hátsókaszám Pöttinger jó megvagyok elégedve vele frontba is ilyet néztem Használtan Persze
Válasz Pityu73 #695. hozzászólásáraÜdv! Na pont erre gondoltam én is mikor megláttam a képen a pengéket.Jó lett volna látni milyen tarlót hagyott maga után. Az új pengét én is meg szoktam köszörülni, addig fel se rakom (ezt lentebbi hozzászólásomba nem írtam le, mert így is pocsékolom a pengét) de mikor 2 hektár 4-5 körbálát ad, nem mindegy mennyi marad ott!!!!!!
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraHuuúúú, vazze! Én még ilyet nem is láttam, pedig levágtam már pár ezer hektárt...
Dobos kaszán gyep kaszálásnál cirka 4 óránként fordítom a pengét, szántóföldi kultúra esetén csak naponta egyszer. A Krone 5000-es kaszán gyepkaszálásnál naponta egyszer, lucerna, szudáni stb. esetén 3-4 naponta. Én a gyári új pengét is megköszörülöm, sőt a sorját is leszedem kaszakővel. Nem szeretem pocsékolni a naftát és a tarló is szép egyenletes, illetve nem hagyja ott a takarmány felét a tarlón. Ha a terepviszonyok is engedik, a gyepet 8-10km/h sebességgel, a szántóföldieket 10-15km/h-val vágjuk.
Válasz .Feco. #687. hozzászólásáraHa jól tudom akkor még idén nem volt cserélve. (De csak kölcsönbe volt, sokat amúgy nem dolgozik egy évbe.) Mindegy lecseréltem és úgy vittem vissza.
Én ilyen hajlított pengét használok az Rk-2 tavaly óta: Klikk
Meguntam azokat a vékony szarokat 2-3 hektárt sem bírtak, ez 4mm vastag.
10-15 hektár kibír, utána kell csak megfordítani.
Jobbos-balos van. Kiveszed, megfordítod ugyan oda vissza. Nem kell a másik dobra áttenni, 2 perccel gyorsabban megvan.
Válasz .Feco. #689. hozzászólásáraRk 185 kasza,de idén rengeteg a vakond túrás,és vannak elég egyenletlen területek is. Az már jó ha 4-5 lehet menni, itt elkerülhetetlen hogy néha ne vágja a földet és ha selyem füves a terület csak éles késsel viszi szépen.
Mondjuk az sem mindegy, hogy mekkora kaszával vagod azt az egy hektárt, mert egy samasz 165-os tobbet kopik 1 hektáron, mint egy disco 9300-as, de az akkor is keves... Nekünk jellemzően 2-3 napot bír megfordítás nelkul es kb egy hete csere nelkul. De nem etetjük a földet a géppel, ez alap.
Élezni szerintem elégge nem szabad, mert kiegyensúlyozatlan lesz a tányér tőle, ahogy magatol kopik ugy nem veszes de koszorulni szerintem nem szabad!
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraÜdv! Az így elkopott penge nem hagy nagy (sörényt) a rendek alatt? Én max 1 hektár után már fordítom, vagy cserélem, pláne ha jó vakond túrásos a terület,akkor még sűrűbben, aztán még 4-5 köszörülöm élesre.Sokkal szebb tarlót hagy maga után szerintem, ha éles.
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraAmúgy mennyi idő után lettek ilyenek? egy nap végére? azért akkor nagyon orrán járhat, és a földet vereted a késsel...
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraAz egyes előtt valamivel fordítani kell, különben fordítás után már nagyon kopik, és összeségében nem tudsz annyit sem vágni vele, mintha időben megforgatod...
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraÉn egészen addig szoktam használni egy pengét, amég az eredeti hosszából nem kezd el veszíteni. Viszont kb 30 hektáronként meghúzom flexxel, könnyebben, gyorsabban is megy, illetve a rét is jobban sarjad ha nem tépi, roncsolja a növényt, hanem szépen elvágja.
Kaszánál a késeket mekkora kopásig lehet használni? Mikortól kell lecserélni?
Volt kölcsön egy, aminek a nap végére ilyenek lettek a kései (1,2,3). Ugyanakkor viszonylag még jól vágott.
Még 1.-es kopásig lehetne vele menni vagy nem kéne megvárni, hogy ennyire elkopjanak?
Ahogy Endypapa is mondja nézd meg, hogy a kúpon fekszik-e fel. Ha az okés akkor van a csavaron kívül egy szintén kúpos közbetét, majd jó vastag rugós alátét a csavarra. Mi minden alkalommal összeszerelésnél megnyomjuk menetrögzítővel is. Nem kell tőle sajnálni. Így nem szokott gond lenni vele.
Az, amit ez művel sok mindent nem ér, jobb mint a semmi, de egy rotoros forgató az igazi. pár 100 rugóér már lehet kapni 4 rotoros 3-4m-est, elég haladós már ezzel is, hát még nagyobbal.
Attól függ, hogy milyen az idő. Ha megázik, akkor egyértelműen ajánlott forgatni, ha ragyogó az idő, akkor éppen kihagyható munkafolyamat, de ha tényleg minőségi takarmányt akar előállítani az ember,akkor ajánlott a fogatás, mivel csak így tud egyenletesen beszáradni az anyag. Ha nincs forgatva, akkor jobban meg kell szárítani az anyagot, hiszen ahhoz, hogy az allul lévő takarmány is kellően megszáradjon, a tetején lévő anyag már eléggé szétég, és sajnos nem lehet átlagolni, hogy a teteje kicsit szárazabb a kelleténél, az alja meg kicsit vizesebb, akkor is be fog penészedni, igaz, hogy valamennyi nedvességet átvesz a száraz közeg, de általában ha csak egy kis vizes folt van a bálában már képes megpenészedni. a Lucernánál is ez a helyzet, föllül leég róla a levél, allul meg még nedves a szára. 1-2 nap száradás után hajnalban kell forgatni, amikor nem törik a levele. Mi szinte mindent forgatunk, abban az egy esetben nevezhetnénk fölöslegesnek a forgatást, amikor olyan kevés anyag van a földön, hogy magában is tökéletesen megszárad, általában sarjúba szokott ilyen előfordulni.
Most állok kasza vétel elött és ehez szeretnék egy kis segítséget kérni...10 Ha saját rét 5ha bérelt meg előre láthatólag 10-20 ha bérmunka.Mtz 80 traktor után kéne.
Jó volna valahol 200-250 e körül árban, viszonylag sík terepek.
Köszi előre is .
Én is most vettem egy AMS 2400-as vicont, ha neked is ilyen van megmondhatnád, hogy hol és hogyan ellenőrzöd a gerendelyben az olajszintet, mert ezen nem találtam semmilyen szintező csavart.
Nekem egy Vicon cm240 es kaszám van, előtte volt Kuhn gmd 55 és 66 select, de ez sokkal jobb. Jó talajon, pl lucerna az MTZ 50 essel 2-2,5 Ha / óra a teljesítmény. Szebben és könnyebben dolgozik, mint a Kuhn, és ezek 3 késsel vannak szerelve. A Krone kaszákat csak látom dolgozni egy két helyen, de nem panaszkodnak ott sem.
Hatalmas nagy mennyiségű kaszáló nincs, lucernákkal együtt évi kb 50-60 hektár, plusz a bérmunka ami évtől függően max még egyszer ennyi. A terep változó, de nem vészesen rossz. A lényeg az lenne, hogy időben, jó minőséggel és gyorsan végezzünk.
Vontatott nem játszik, mert sok a szűk erdei út és nem férünk el vele.
Eddig egy 4 dobos vicon volt, de olyan árat adtak érte, hogy muszáj volt adni, kell helyette valami.
A dobossal meg voltam elégedve, jól dolgozott, szerelni nem kellett a kopó alkatrészeken kívül. Tárcsással meg nincs nagyon tapasztalatom, párat már meglestünk mert nincs rá nagy keret és nem akarunk szarba lépni. Javítással nincs gond, de szezonban nem szeretünk műhelyben lenni.
Kronét, vicont, pöttingert néztünk ezek normális árban vannak és talán bírják a kiképzést.
Elvárás annyi, hogy 2m felett legyen, szársértő legyen rajta, függesztett legyen. Front kaszával együtt elhajtsa a 120-as IH.
Ruszki+rk185 párost szeretném kiváltani a frontkaszával, így nem kellene két géppel menni.
A ruszkit jobb anyagban nyöszörögtetné. A lényeg, hogy van ami húzza.
A Krone kaszát csak ajánlani tudom, de nem pont azt a típust, amit te kinéztél.
Felénk elég rossz terepek vannak, így egy vontatottat vettünk tavaly 16 éves és valahol jól megrozsdásították, de munkában hibátlan és nagyon rossz terepen is jól követi a talajt. (A függesztett 20 méterenként kinyílna.)
Kérdés, hogy mekkora területre, milyen terepen és milyen anyagra használnád. Ha van bőven kaszálni való, és/vagy rosszabb a terep, akkor egy ilyet vennék a helyedben:
Ha nem sok a kaszálni való és sima a talaj, akkor az is jó, amit nézegetsz. A szársértője nagyon jó! Hihetetlenül szárad utána az anyag. Amit szombat délelőtt kaszáltunk, az vasárnap délre bálában volt. (Jóféle vékony szálú sziki széna.)
1165 hozzászólás
Válasz csoppika #714. hozzászólásáraÉs közel sem biztos, hogy a km22-esé... Cikkszám kellene...
Válasz jaminka #712. hozzászólásáraA 8-asra találtam 210-230euro árat. A felsőt nem találni...
https://fz-agritechnik.de/de/ernte-gruenland/trommelmaehwerk/deutz-fahr/antrieb-getriebe/nabe-deutz-fahr-vertikal1
Válasz jaminka #712. hozzászólásáraKramp vagy hasonló... De előtte kapj be egy xanaxot...
Üdv!Valakinek van esetleg deutz fahr km 22-es kaszája?honnan lehet hozzá Magyarországon alkatrészt szerezni?
Nekem a képen bekarikázott alkatrész kellene!Vagy esetleg lengyel kaszáéval egyezhet?
Üdvözletem
Érdeklődnék hogy Vicon KAR 3000 Hpc vontatott kaszával kapcsolatban van e valakinek valamilyen tapasztalata? Mekkora a teljesítményigénye a tlt-n? Mennyire lehet használni nem túl jó talajú gyepen? Mennyire költséges és javításigényes az üzemeltetése?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Válasz subikiss #709. hozzászólásáraJobban jársz vagy 20 centivel, de csak akkor, ha a frontkaszád nem szőnyegrendet terít, mert ez esetben ahol átfed a két kasza ott össze fogja szecskázni a takarmányt ami főleg lucernánál több kiesést okoz jóval mintha kisebb kaszád lenne.

Amúgy nem akarok beleszólni, de a múltkor mintha azt mondtad volna, hogy olyan 60 ha körül kell kaszálni ha jól emlékszem. Ekkora területre én szerintem nem vennék frontkaszát, főleg nem használtat ha csak nincsen vele hamsterolós, napi szinten zöldbehordós terved. A két használt kasza árából tudsz venni egy 3m-es újat, és az bőven elég ennyi földre, és nyugodtan aludhatsz, hogy nem szereléssel meg kínlódással fog telni a nap. A 3.20-as Kronénak 3 ha/óra az átlagos területteljesítménye, brutális amit tud csak jó talaj kell neki hogy meg tudj ülni a trakiba de mivel rugózott hidas ezért nem lesz gond! Most a 20+bála/ha tömegű lucernát 14-el vágtam 1800-as motorfordulaton normál 540-el.
Válasz MFM #708. hozzászólásáraKöszönöm, frontkasza miatt kérdezem, vontatottat nem akarok, nincsennek kis kertek, de a függesztett szimpatikusabb oda rakom ahova kell.


Jól számolom, hogy pl egy 310-es fronttal még akkor is jobban járok pl. egy 270-esnél hogyha még a hátsónak jut holttér is. 230 a traki hátul.
Válasz subikiss #707. hozzászólására210-es Pöttinger 130
240-es Vicon 110
320-as Krone 120 cm.
Ha frontkasza miatt kérdéses a dolog és nem háztelkeket akarsz kaszálni akkor én vontatottat vennék a helyedben, azt oda állítod ahova akarod.
Van valaki akinek 210-es vagy nagyobb kaszája van és letudná mérni, hogy munkahelyzetben a kardántól a dob széléig hány centi?
Köszönöm szépen mindenkinek
Válasz Bán Zsolt #700. hozzászólásáraEnnyi földre szerintem nem éri meg új kaszát venni, de amúgy jelenleg a piacon a legjobb ár-érték arányú kasza szerintem a Krone ActivMow kaszák, elég gyengének tűnnek, de nagyon jól bírja egyenlőre, tavaly vettem egy 320-ast, kb 200 ha-t vágott a szar pattogós, disznótúrásos keresztbeárkos, szétszántásos, és töménysásos földeken is jól megy, egyedül a szembe ledőlt füvet nem szereti túlzottan. Jó terepen lucernába 15-20 km/h-val is gyönyörűen megbízhatóan dolgozik.
Válasz UE-28 #703. hozzászólására

Válasz Bán Zsolt #700. hozzászólásáraSzia!
Nekem a 82-után Samasz van, 185cm évi 70 ha körül vágok vele, 2015 ben vettem újonnan a SzalAgroban.
Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, természetesen csak kést cseréltem rajta eddig és semmi baja nincs, nem is hallom a hangját sem, masszív, erős, felénk disznótúrás is akad, bár szándékosan azért nem megyek bele.
Az ára nem éppen kevés, de ajánlották nekem is, nem bántam meg, sőt most is ilyet vennék.
Réteket, lóherét, vetett füvet és mohart, szarvaskerepet vágtam vele, az éven lucit is fog.
Üdv
Válasz Molnár #697. hozzászólásárahttps://www.youtube.com/watch?v=jwGSiRafKlY
Válasz Bán Zsolt #700. hozzászólásáraZTR-165 esetleg 185.
Agrowolf talán.
sziasztok!
ha új fűkaszát szeretnék 82-es után mit ajánlanátok és hol?
6 hektár lucerna és 4 hektár egyéb(mohar, rozs) lenne az éves dolga
köszönöm
Válasz MFM #698. hozzászólására185 Pöttinger Mtz82 simán viszi de jobban kéne haladni
Válasz Molnár #697. hozzászólásáraSzerintem MTZ re nem nagyon kell frontkasza... Mekkora a hátsó kaszád és milyen mtz?
Hali
Használt valaki már frontkaszát Mtz-én Tapasztalatok,Melyik jó ?minden érdekel? Hátsókaszám Pöttinger jó megvagyok elégedve vele frontba is ilyet néztem Használtan Persze
Válasz Pityu73 #695. hozzászólásáraÜdv! Na pont erre gondoltam én is mikor megláttam a képen a pengéket.Jó lett volna látni milyen tarlót hagyott maga után. Az új pengét én is meg szoktam köszörülni, addig fel se rakom (ezt lentebbi hozzászólásomba nem írtam le, mert így is pocsékolom a pengét) de mikor 2 hektár 4-5 körbálát ad, nem mindegy mennyi marad ott!!!!!!
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraHuuúúú, vazze! Én még ilyet nem is láttam, pedig levágtam már pár ezer hektárt...



Dobos kaszán gyep kaszálásnál cirka 4 óránként fordítom a pengét, szántóföldi kultúra esetén csak naponta egyszer. A Krone 5000-es kaszán gyepkaszálásnál naponta egyszer, lucerna, szudáni stb. esetén 3-4 naponta. Én a gyári új pengét is megköszörülöm, sőt a sorját is leszedem kaszakővel. Nem szeretem pocsékolni a naftát és a tarló is szép egyenletes, illetve nem hagyja ott a takarmány felét a tarlón. Ha a terepviszonyok is engedik, a gyepet 8-10km/h sebességgel, a szántóföldieket 10-15km/h-val vágjuk.
Dobos kaszánál ennyi kopásnál már köszörülök:
Dobos kaszán ez a legkopottabb pengém:
A tárcsás Krone-n pedig ez:
Válasz .Feco. #687. hozzászólásáraHa jól tudom akkor még idén nem volt cserélve. (De csak kölcsönbe volt, sokat amúgy nem dolgozik egy évbe.) Mindegy lecseréltem és úgy vittem vissza.
Én ilyen hajlított pengét használok az Rk-2 tavaly óta: Klikk
Meguntam azokat a vékony szarokat 2-3 hektárt sem bírtak, ez 4mm vastag.
10-15 hektár kibír, utána kell csak megfordítani.
Jobbos-balos van. Kiveszed, megfordítod ugyan oda vissza. Nem kell a másik dobra áttenni, 2 perccel gyorsabban megvan.
Válasz .Feco. #689. hozzászólásáraEgyformára kell élezni és akkor nem lesz kiegyensúlyozatlan...
Ahol vakond durás meg vaddisznó durás van ott órák alatt elkopik a penge.
Válasz .Feco. #689. hozzászólásáraRk 185 kasza,de idén rengeteg a vakond túrás,és vannak elég egyenletlen területek is. Az már jó ha 4-5 lehet menni, itt elkerülhetetlen hogy néha ne vágja a földet és ha selyem füves a terület csak éles késsel viszi szépen.
Válasz Vízpocsékoló #688. hozzászólásáraAkkor te nem is vizpocsekolo vagy, hanem pengepocsekolo!
Mondjuk az sem mindegy, hogy mekkora kaszával vagod azt az egy hektárt, mert egy samasz 165-os tobbet kopik 1 hektáron, mint egy disco 9300-as, de az akkor is keves... Nekünk jellemzően 2-3 napot bír megfordítás nelkul es kb egy hete csere nelkul. De nem etetjük a földet a géppel, ez alap.
Élezni szerintem elégge nem szabad, mert kiegyensúlyozatlan lesz a tányér tőle, ahogy magatol kopik ugy nem veszes de koszorulni szerintem nem szabad!
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraÜdv! Az így elkopott penge nem hagy nagy (sörényt) a rendek alatt? Én max 1 hektár után már fordítom, vagy cserélem, pláne ha jó vakond túrásos a terület,akkor még sűrűbben, aztán még 4-5 köszörülöm élesre.Sokkal szebb tarlót hagy maga után szerintem, ha éles.
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraAmúgy mennyi idő után lettek ilyenek? egy nap végére? azért akkor nagyon orrán járhat, és a földet vereted a késsel...
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraAz egyes előtt valamivel fordítani kell, különben fordítás után már nagyon kopik, és összeségében nem tudsz annyit sem vágni vele, mintha időben megforgatod...
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraÉn egészen addig szoktam használni egy pengét, amég az eredeti hosszából nem kezd el veszíteni. Viszont kb 30 hektáronként meghúzom flexxel, könnyebben, gyorsabban is megy, illetve a rét is jobban sarjad ha nem tépi, roncsolja a növényt, hanem szépen elvágja.
Válasz Sanyee #683. hozzászólásáraÜdv!
Én kb. az 1-esnél fordítom!
Sziasztok!

Kaszánál a késeket mekkora kopásig lehet használni? Mikortól kell lecserélni?
Volt kölcsön egy, aminek a nap végére ilyenek lettek a kései (1,2,3). Ugyanakkor viszonylag még jól vágott.
Még 1.-es kopásig lehetne vele menni vagy nem kéne megvárni, hogy ennyire elkopjanak?
Üdv! nem tudja valaki hogy,Kasza talp csúszótányér gyártásával foglalkozik-e valaki? köszönöm!
Válasz #679. hozzászólásra
Ahogy Endypapa is mondja nézd meg, hogy a kúpon fekszik-e fel. Ha az okés akkor van a csavaron kívül egy szintén kúpos közbetét, majd jó vastag rugós alátét a csavarra. Mi minden alkalommal összeszerelésnél megnyomjuk menetrögzítővel is. Nem kell tőle sajnálni. Így nem szokott gond lenni vele.
Válasz #679. hozzászólásra
Ellenőrizd, hogy a a kúpon fekszik e fel.
Üdv mindenkinek rk-2 kaszám van az alsó csúszótányérom állandóan lelazul mi lehet az oka
valami kopás vagy a kúp probléma
Válasz #677. hozzászólásra
Az, amit ez művel sok mindent nem ér, jobb mint a semmi, de egy rotoros forgató az igazi. pár 100 rugóér már lehet kapni 4 rotoros 3-4m-est, elég haladós már ezzel is, hát még nagyobbal.
Válasz #676. hozzászólásra
Sokoróval lehet forgatni utána? Vagy venni kell rendkezelőt?
Válasz #675. hozzászólásra

Attól függ, hogy milyen az idő. Ha megázik, akkor egyértelműen ajánlott forgatni, ha ragyogó az idő, akkor éppen kihagyható munkafolyamat, de ha tényleg minőségi takarmányt akar előállítani az ember,akkor ajánlott a fogatás, mivel csak így tud egyenletesen beszáradni az anyag. Ha nincs forgatva, akkor jobban meg kell szárítani az anyagot, hiszen ahhoz, hogy az allul lévő takarmány is kellően megszáradjon, a tetején lévő anyag már eléggé szétég, és sajnos nem lehet átlagolni, hogy a teteje kicsit szárazabb a kelleténél, az alja meg kicsit vizesebb, akkor is be fog penészedni, igaz, hogy valamennyi nedvességet átvesz a száraz közeg, de általában ha csak egy kis vizes folt van a bálában már képes megpenészedni. a Lucernánál is ez a helyzet, föllül leég róla a levél, allul meg még nedves a szára. 1-2 nap száradás után hajnalban kell forgatni, amikor nem törik a levele. Mi szinte mindent forgatunk, abban az egy esetben nevezhetnénk fölöslegesnek a forgatást, amikor olyan kevés anyag van a földön, hogy magában is tökéletesen megszárad, általában sarjúba szokott ilyen előfordulni.
tárcsás kasza után szoktatok forgatni vagy kihagyható munkamenet?
lucerna és széna takarmányról lenne szó.
Válasz #673. hozzászólásra
Akkor megyek a vizugyhoz, koszonom.
Válasz #672. hozzászólásra
Gátőr, csatornaőr, vizügyi igazgatóság stb
Üdv! A töltések kaszálását ki engedélyezi, tudtok ebben segíteni?
Most állok kasza vétel elött és ehez szeretnék egy kis segítséget kérni...10 Ha saját rét 5ha bérelt meg előre láthatólag 10-20 ha bérmunka.Mtz 80 traktor után kéne.
.
Jó volna valahol 200-250 e körül árban, viszonylag sík terepek.
Köszi előre is
Válasz #669. hozzászólásra
Ha a kaszát függőlegesbe állítod, akkor a gerendely hátsó oldalán kell leni egy csavarnak, általában imbuszos, ott tudod megnézni
Válasz #668. hozzászólásra

Én is most vettem egy AMS 2400-as vicont, ha neked is ilyen van megmondhatnád, hogy hol és hogyan ellenőrzöd a gerendelyben az olajszintet, mert ezen nem találtam semmilyen szintező csavart.
Válasz #667. hozzászólásra
Nekem egy Vicon cm240 es kaszám van, előtte volt Kuhn gmd 55 és 66 select, de ez sokkal jobb. Jó talajon, pl lucerna az MTZ 50 essel 2-2,5 Ha / óra a teljesítmény. Szebben és könnyebben dolgozik, mint a Kuhn, és ezek 3 késsel vannak szerelve. A Krone kaszákat csak látom dolgozni egy két helyen, de nem panaszkodnak ott sem.
Válasz #666. hozzászólásra
Hatalmas nagy mennyiségű kaszáló nincs, lucernákkal együtt évi kb 50-60 hektár, plusz a bérmunka ami évtől függően max még egyszer ennyi. A terep változó, de nem vészesen rossz. A lényeg az lenne, hogy időben, jó minőséggel és gyorsan végezzünk.
Vontatott nem játszik, mert sok a szűk erdei út és nem férünk el vele.
Eddig egy 4 dobos vicon volt, de olyan árat adtak érte, hogy muszáj volt adni, kell helyette valami.
A dobossal meg voltam elégedve, jól dolgozott, szerelni nem kellett a kopó alkatrészeken kívül. Tárcsással meg nincs nagyon tapasztalatom, párat már meglestünk mert nincs rá nagy keret és nem akarunk szarba lépni. Javítással nincs gond, de szezonban nem szeretünk műhelyben lenni.
Kronét, vicont, pöttingert néztünk ezek normális árban vannak és talán bírják a kiképzést.
Elvárás annyi, hogy 2m felett legyen, szársértő legyen rajta, függesztett legyen. Front kaszával együtt elhajtsa a 120-as IH.
Ruszki+rk185 párost szeretném kiváltani a frontkaszával, így nem kellene két géppel menni.
Válasz #664. hozzászólásra
A ruszkit jobb anyagban nyöszörögtetné. A lényeg, hogy van ami húzza.
A Krone kaszát csak ajánlani tudom, de nem pont azt a típust, amit te kinéztél.
Felénk elég rossz terepek vannak, így egy vontatottat vettünk tavaly 16 éves és valahol jól megrozsdásították, de munkában hibátlan és nagyon rossz terepen is jól követi a talajt. (A függesztett 20 méterenként kinyílna.)
Kérdés, hogy mekkora területre, milyen terepen és milyen anyagra használnád. Ha van bőven kaszálni való, és/vagy rosszabb a terep, akkor egy ilyet vennék a helyedben:
http://www.nettikone.com/en/krone/amt-283-cv/1255829
Vagy egy kicsit nagyobbat: Krone AMT 323 CV
Ha nem sok a kaszálni való és sima a talaj, akkor az is jó, amit nézegetsz. A szársértője nagyon jó! Hihetetlenül szárad utána az anyag. Amit szombat délelőtt kaszáltunk, az vasárnap délre bálában volt. (Jóféle vékony szálú sziki széna.)