Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 349.28 Ft USD 300.84 Ft CHF 379.36 Ft GBP 404.04 Ft

Fórum

Kinek milyen a repce, illetve a búza?

Létrehozta: drifter23 , 2009-07-03 19:33:43

Kedvencekhez Segítség
27852 hozzászólás
#22002 .Szabi
2021-07-07 10:32:28

Pár éve a Sirtaki 16-os sikérrel jött, azt is megvették, elvileg haleledel lett belőle. Olyan fehér volt lebillentve mint valami albinó. Volt egy ritkább gyomosabb tábla, tele kamillával. learatva a kocsin úgy nézett ki mint amit a drogériába kell vinni, jött a telefon a felvásárlótól, alig mertem felvenni, azt mondja kicsit szemetes de ez malmi1-es smile thumbup

Nádor itt is megsült idő előtt, apró szemek, de szép barnák. Hátha a sűrűsége kompenzál. bogballaval vetve


Kisvakond, te meg néha megnyugodhatnál már :D

#22001 hegesztocsabi
2021-07-07 10:08:13


Az ennyèm ilyen lett.
Egy sor tárcsa a sárban,isaria vetőgèppel vetve,220kg /h
A fajtája nem jut fejembe,valami furcsa neve volt.
Annyit tudok ,hogy drága volt.

Nincs profilkép
#22000 .!?@
2021-07-07 09:19:54

Válasz Ares 826 #21996. hozzászólásáraFelénk vannak 12-16 sikér körül bőven.
Nincs ezzel semmi baj, mert külön hozzák csak a sikért a pékségekbe kamionszám. Igen, külön lehet venni sikért……smile sweatdrop

#21999 ZZ
2021-07-07 09:17:33

Válasz gergő07 #21991. hozzászólásáraNekem sem jön a kombájn, csak szombaton.. addig hátha elrendezni a jósolt vihar ...
smile crying

Nincs profilkép
#21998 Saca12
2021-07-07 09:13:22

Válasz MrPoke #21995. hozzászólásáraKenyér lesz ebből is, csak egy kicsit laposabb.

Nincs profilkép
#21997 S Robi
2021-07-07 09:02:30

Válasz MrPoke #21995. hozzászólásáraEz bukta,sajnos ez még takarmánynak is gyenge a minőségű.

Nincs profilkép
#21996 Ares 826
2021-07-07 08:23:49

Válasz MrPoke #21995. hozzászólásáraEzért a búzáért mennyi péééééézt mernek adni a molnárok, vagy a kupecok??????????smile blinksmile blinksmile blinksmile blink

Nincs profilkép
#21995 MrPoke
2021-07-07 08:13:23

Itt is megszáradt. :D Szintén Nádor.

kep

#21991 gergő07
2021-07-06 19:49:19

Válasz ZZ #21985. hozzászólásáraItt a szomszédodba is szárad gyorsan... Hirtelen kevés lett a kombájn.

Nincs profilkép
#21990 Mery
2021-07-06 18:14:55

Sziasztok! Tud valaki friss búza árakat Baranyába?

#21989 Gatti
2021-07-05 19:25:43

Jelenleg ilyen a Nádor, kicsit itt is összesültek a szemek de nem olyan vészes.


Nincs profilkép
#21988 Rigo20
2021-07-05 17:00:04

Válasz ZZ #21987. hozzászólásáraRepce csutortokon 11%, vasarnap 7%.
2.9 tonna majd 2.5 tonna. Ilyen szornyu eredmenyek vannak itt. smile hammer

#21987 ZZ
2021-07-05 16:43:16

Válasz ZZ #21985. hozzászólásáraIlyen melegben kb mennyit mehet le a vize naponta?

Nincs profilkép
#21986 Rigo20
2021-07-05 15:50:54

Repce 2,5 tonna Fejer megyebol, szakertok junius elejen 4 tonna koruli becsultek ,gondolom nem birtak a tobb heti 38 fokot. Nagy csalodas. smile hammer kicsik a magok.

#21985 ZZ
2021-07-05 15:38:09

Nincs profilkép
#21984 cross
2021-07-05 14:34:14

Válasz III.Gyula #21978. hozzászólásáraHomokon van. smile sweatdrop Nem lesz egy nagy durranás. Lehetne vágni lassan.

Nincs profilkép
#21983 5465
2021-07-05 13:44:22

Válasz agrogal #21982. hozzászólásáraElégedett vagyok én is vele.
Lesz mit kompenzálnia (búza , kukorica )

Nincs profilkép
#21982 agrogal
2021-07-05 13:42:45

Válasz 5465 #21981. hozzászólásáraSzép eredmény igy is.

Nincs profilkép
#21981 5465
2021-07-05 13:39:29

Válasz agrogal #21980. hozzászólásáraRepce 3,983 tonna / hektár, 6,9-es víz.
Szombaton vágtuk.
Volt benne jégverés, felnyílt sok becő

Nincs profilkép
#21980 agrogal
2021-07-05 13:28:56

Búza-repce eredmények vannak már? Vágott már valaki?

#21979 ZZ
2021-07-05 12:57:26

Én megyek búzára búzára is aszalykárt jelenteni...sajnos a Nádor megadta magát... első és utolsó alkalommal vetettem..

8-9 q össz műkaki 6 lombtrágya....
Megsült vacak szemek...

Nincs profilkép
#21978 III.Gyula
2021-07-05 11:21:20

Válasz Ares 826 #21977. hozzászólásárasmile thumbupcoolsmile thumbupcool
Valószínű homokföldön termett.

Nincs profilkép
#21977 Ares 826
2021-07-05 08:24:08

Válasz cross #21963. hozzászólásáraJó kis takarmány búza! Kevés sikér és fehérje!smile blinksmile blink

Nincs profilkép
#21975 Celtises
2021-07-04 21:39:44

Köszönöm a tapasztalatokat.

Nincs profilkép
#21973 Praetor
2021-07-04 21:30:32

Válasz Bigyófelügyelő #21971. hozzászólásáraEgyesek tapasztaltak olyat, hogy ugyanazt a fajtát vették, de a régi jobb volt. Szóval nem biztos, hogy a beváltat sűrűn érdemes cserélni.

#21972 Bárány
2021-07-04 18:15:14

Válasz Celtises #21969. hozzászólásáraPontosan nen tudom fejből, de több, mint mint hat éve vetem vissza a Faladot.
Nem látok romlást.

Nincs profilkép
#21971 Bigyófelügyelő
2021-07-04 17:35:31

Válasz Celtises #21969. hozzászólásáraSzámolj kicsit! Tegyük fel eladod most 6000+12% ért a búzádat! Nagyjából 7000 körül lesz! 15000-7000=8000 Mostani árakon számolva kicsivel több mint egy mázsa búza ára a különbség! De egy friss mag nem egy mázsával fog többet teremni. És amit meghagysz vetni még zsákozd be, csávázd be... Mindenképpen frisset vennék...

#21970 Devyd
2021-07-04 16:06:10

Válasz ewtoto #21967. hozzászólásáraFelénk is arattak mindenfélét.
6-tól 9-ig kb.
Tegnap beálltak az ősszel vetett tavaszi árpába szintén 7 t körül jön be.

Nincs profilkép
#21969 Celtises
2021-07-04 16:02:15

Búza 3.fokot vissza vetné valaki?
Nincs kedvem 15000-ért vetőmagot venni ősszel. 4.fok lenne már. Sosem csináltam.

#21968 Nyomasek Bobo
2021-07-03 22:35:09

Válasz Apáé #21966. hozzászólásáraNálunk az őszi sörárpának vetett kicsivel 60 felett volt 2 havernak is.

Nincs profilkép
#21967 ewtoto
2021-07-03 17:27:21

Válasz Apáé #21966. hozzászólásáraKorábban felraktam egy képet, vagy kettőt, amire Szabi megkérdezte mit várok ettől az Árpától, amire azt írtam, hogy 35-40q, mire ő azt mondta, lehet kicsit optimista, persze rá egy két héttel, megnéztem árpát, kisem látszott a széltippanból, úgy gondoltam én is hogy optimista becslés! Kérte hogy számoljak majd be az eredményről, annak tettem eleget!

jaja kb 5.7t lett!

Köszi .!?@!

#21966 Apáé
2021-07-01 21:48:15

Válasz .!?@ #21965. hozzászólásáraDe hát az még 6tonna sem. Igaz nem ismerem a körülményeket,területet sem,de itt többen is 8-10tonna közötti eredményekröl beszélnek.
Na azt már lehet szépnek nevezni!

Nincs profilkép
#21965 .!?@
2021-07-01 21:03:01

Válasz ewtoto #21964. hozzászólásáraAz nem semmi !smile w00t
Le a kalappal !smile thumbupcool
Óvatosan megjegyzem halkan, hogy asszem az év gabonája az árpa(felénk) és ez lehet sokat dobott rajta.
Gratula !!!smile cowboy

Nincs profilkép
#21963 cross
2021-07-01 16:50:57

rotty, kész van

1

Nincs profilkép
#21962 Mery
2021-07-01 16:33:08

Szép napot kívánok!Segítséget szeretnék kérni búza vetés váltással kapcsolatban.2 évet volt egymás után vetve búza szeretnék jövőre is gabonát vetni mivel nagyon vadkáros a terület,és a nagy szomszédom jövőre búzát fog vetni.azt hallottam hogy hagyományos másodvetéssel elfogadják vetésváltásnak nem zöldítésnek kell azt pihentetett területtel biztosítom.Állítólag a vetés után 15napon belül be kell jelenteni a NAK-nál és 60 napig rajta kell maradnia a területen nem tudom hogy milyen vetőmag kell és számlával kell ezt is igazolni?Sajnos a Falugazdásztól nem tudtam meg semmit,Kérem ha valaki tud segíteni azt nagyon szépen köszönöm.

Nincs profilkép
#21961 TYLLA46
2021-06-30 08:52:37

Válasz ZZ #21960. hozzászólásáraŐszintén szólva magam sem tudom. 70-80 q szokott lenni, mindig csak Nádorból, de most ennyi biztos nem lesz...De hogy mennyi? 10 napon belül kiderül...

#21960 ZZ
2021-06-30 08:06:28

Válasz TYLLA46 #21959. hozzászólásáraMit vársz tőle? Ez jónak számít?

Nekem most van először, de...smile crying

Nincs profilkép
#21959 TYLLA46
2021-06-28 12:20:12



MV Nádor

Nincs profilkép
#21958 krokodil007
2021-06-24 22:40:26

Válasz Bárány #21957. hozzászólásáraItt homokon 1x volt falado
Soha többet
Genius volt sza. Évben 55mazsa
Falado későbbi vetés volt kicsit jött a meleg ganyeztak talán lett 25mazsa/ha
Mikor Genius total zöld volt falado már gatya
Idei vetés nov 1 de amilyen csapadék és hő stressz van le a kalappal a chironnal
Kíváncsian várom hogy
Nádor
Chiron mit tud homokon
És anyagos vályog földeken másoknak mit fog tudni a nádor cellule
Na meg faternak homokon a ch combin
Mert buzanak ez az idő oda baszo..
Meg ha eső nem esik 1 hónapja oké
De ez a meleg kemény UV hát hadd ne mondjam

#21957 Bárány
2021-06-24 22:19:43

Válasz krokodil007 #21956. hozzászólásáraEgy jó ismerősöm régóta termel Nádort, nem szokott csalódást okozni. Kb. azt tudja, mint nálam a Falado.
Idén se néznek ki rosszul.smile thumbupcool

Nincs profilkép
#21956 krokodil007
2021-06-24 22:02:48

Kíváncsian várom nádor termését majd ha arat a kollega
Meg nyilván azét is akinek ugyan olyan fajtája van mint enyém

Nincs profilkép
#21955 krokodil007
2021-06-24 22:00:58

ZZ
Itt homokon 1honapja eső 0
Mv nádor már másnak ugyan azon a napon vetve 1-2hete gatya total száraz
Nekem és egyik kollégának van saaten unios fajta egy es ugyan az
Szára zöld
Lapokban meg százloslevel zöld
Bízok benne hogy ahol még zöld a szára ott még tolja a szemekbe a kaját
Mind két fajta nádor saaten unios korai búza
Azért sok minden közre játszik tápanyag ellátás szerves kaki
De nádor mikor kijöttek a nagy melegeket szarrá sültek

#21954 ZZ
2021-06-23 23:27:10

Válasz envagyok2 #21952. hozzászólásáraDe mellettem a szomszéd falado búzája ilyen fele inputtal ....

Nincs profilkép
#21953 A.I.
2021-06-23 23:02:04

Válasz envagyok2 #21952. hozzászólásáraAhogy mondod, tegnap néztem Nádort, színre mint a fotón, a szem még nem volt teljesen viaszos, kicsi tej is volt még benne, lehet még megússza, nagyobb zakó "nélkül"!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A tavaszi időjárás betett az amerikai búzának, a kukorica még sikerülhet
A tavaszi időjárás betett az amerikai búzának, a kukorica még sikerülhet
Az extrém aszály után heves viharok érkeztek a világ kukorica- és...
Sajtóközlemény
10 pontban mondják el az ifjú gazdák, mi a teendő
10 pontban mondják el az ifjú gazdák, mi a teendő
A MAGOSZ Ifjú gazda és Gazdasszony tagozata egy 10 pontos javaslatcsomagot...
Új! Zelfir HV csendes csavarkompresszor 7,5 kW, 8 bar, 1,1 m³/perc frekvenciaváltó, 300 literes tartály /ct2420/
Új! Zelfir HV csendes csavarkompresszor...

1.225.000 Ft

Új! Zelfir csavarkompresszor 7,5 kW, 8 bar, 1,1 m³/perc csendes kompresszor eladó
Új! Zelfir csavarkompresszor 7,5 kW, 8...

980.000 Ft

IMAS nagyteljesítményű faipari porelszívó elszívó forgácselszívó
IMAS nagyteljesítményű faipari...

450.000 Ft

Yanmar AF 28 Powershift japán kistraktor
Yanmar AF 28 Powershift japán kistraktor

2.990.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]